برگزیده های پرشین تولز

درخواست کمک پیرامون مشکل درج شده در تاپیک

foad112

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
163
سلام و ارادت

دوستان مشخصات سیستم بنده به شرح زیره:

main : asus h170 pro
ram : 2*8GB gskill
power : 600w antec
cpu : i5 6500

بنده همین چند روز گذشته گرافیک خودمو که asus strix 950 بود با g1 gigabye 980 تعویض کردم وقتی گرافیکو نصب کردم موقعی که سیستم رو روشن کردم صفحه bios نیومد انگار که مانیتور متصل نیست ولی وقتی وارد ویندوز میشد صفحه میومد..
بنده اول فکر کردم مشکل از گرافیکه اما وقتی به یکی از اشنا ها با قیمت پایینی فروختم و ایشون مشکل نداشتن حدس زدم مشکل از عدم هماهنگی برد با گرافیک باشه بعد از این که گرافیکو باز کردم و مانیتور رو به گرافیک ان برد زدم صفحه bios اومد !! ..
الان گرافیک رو فروختم و از گرافیک اینتل استفاده میکنم .. همین امروز رفتم یه مانیتور خوب گرفتم ولی متاسفانه دوباره همون مشکل برام پیش اومد !! الان وقتی این مانیتور وصله صفحه bios نمیاد ولی با مانیتور قبلی میاد .. دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا یه راهنمایی کنید .

مانیتور قبلی sumsung suncmaster m1740 بود و مانیتور الانم asus vx 248 هست

یه سری همون اول که گفتم بهشون گفتن ویندوز عوض کن ولی مشکل اینجاست که اصلا صفحه bios رو ندارم که بخوام ویندوز جدید بریزم .

لطفا هر کس این اتفاق براش افتاده یا اطلاعاتی داره که میتونه کمک کنه بگه ممنون میشم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام و ارادت

دوستان مشخصات سیستم بنده به شرح زیره:

main : asus h170 pro
ram : 2*8GB gskill
power : 600w antec
cpu : i5 6500

بنده همین چند روز گذشته گرافیک خودمو که asus strix 950 بود با g1 gigabye 980 تعویض کردم وقتی گرافیکو نصب کردم موقعی که سیستم رو روشن کردم صفحه bios نیومد انگار که مانیتور متصل نیست ولی وقتی وارد ویندوز میشد صفحه میومد..
بنده اول فکر کردم مشکل از گرافیکه اما وقتی به یکی از اشنا ها با قیمت پایینی فروختم و ایشون مشکل نداشتن حدس زدم مشکل از عدم هماهنگی برد با گرافیک باشه بعد از این که گرافیکو باز کردم و مانیتور رو به گرافیک ان برد زدم صفحه bios اومد !! ..
الان گرافیک رو فروختم و از گرافیک اینتل استفاده میکنم .. همین امروز رفتم یه مانیتور خوب گرفتم ولی متاسفانه دوباره همون مشکل برام پیش اومد !! الان وقتی این مانیتور وصله صفحه bios نمیاد ولی با مانیتور قبلی میاد .. دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم لطفا یه راهنمایی کنید .

مانیتور قبلی sumsung suncmaster m1740 بود و مانیتور الانم asus vx 248 هست

یه سری همون اول که گفتم بهشون گفتن ویندوز عوض کن ولی مشکل اینجاست که اصلا صفحه bios رو ندارم که بخوام ویندوز جدید بریزم .

لطفا هر کس این اتفاق براش افتاده یا اطلاعاتی داره که میتونه کمک کنه بگه ممنون میشم
بایوس مادربرد را اپدیت کنید .

foad112

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
163
بایوس مادربرد را اپدیت کنید .
عزیز الان یه مشکلی هست و اونم اینه که وقتی نرم افزار asus update رو میخوام اجرا کنم برای اپدیت بایوس یه اروری میده و خودش سیستمو ریست میکنه و نمیتونم بایوس رو اپدیت کنم..
جدا از اون دیدم که با کابل dvi صفحه بایوس رو نشون میده حتی با مانیتور جدید ولی با hdmi نشون نمیده ..

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
عزیز الان یه مشکلی هست و اونم اینه که وقتی نرم افزار asus update رو میخوام اجرا کنم برای اپدیت بایوس یه اروری میده و خودش سیستمو ریست میکنه و نمیتونم بایوس رو اپدیت کنم..
جدا از اون دیدم که با کابل dvi صفحه بایوس رو نشون میده حتی با مانیتور جدید ولی با hdmi نشون نمیده ..
خطا رو بنویسید تا راهنمایی کنم .
این هم راهنما
https://www.asus.com/support/FAQ/1012815/

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

foad112

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
163

foad112

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
163
آموزش کامل آپديت بايوس انواع مادربردها
به قسمت اسوس مراحعه کنید توضیح کامل هست .فقط بگم فقط فایل بایوس را روی فلش بریزید .کابل لنت هم وصل باشه میتونی از طریق اینترنت اپدیت کنی .
عزیز یکی از روش ها اپدیت کردن به وسیله ی asus updater هست که وقتی رو setup میزنم و next رو میزنم سیستم این ارور رو میده :
your pc ran into a problem and need restart و ریست میشه..

از طریق اون روشی هم که باید رو فلش بریزم و فلش رو بوت کنم هم رفتم و selected file is not UEFI BIOS این ارور رو میده

foad112

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
163
مشکلی هست که همش ارور میده؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
فلشتون fat32 فرمت شده ؟
حتما باید فت 32 باید باشه برای ezflash

foad112

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
163
من نمیدونستم فرمت فلش چیه به همین خاطر دوباره با فرمت fat32 فرمتش کردم و فایل رو دوباره روش ریختم وقتی وارد صفحه مورد نظر شدم و روی فایلش زدم بازم همون ارور selected file is not UEFI BIOS رو داد ..

پ.ن: یکی به من گفت برو تو بایوس و defalt رو بزن که تنظیمات برگرده شاید درست شه منم این کار رو کردم وقتی save & exit میزنم صفحه اصلی مادربرد که میگم نمیاد اون موقع میاد ولی وقتی ریستارت و یا خاموش میشه باز اون صفحه دیگه نمیاد!

عزیز ممکن نیست سرعت بوت سیستم زیاد شده باشه و به همین خاطر اون صفحه نیاد؟ چون ویندوز 10 رو توی حدود 6 ثانیه بالا میاره

بعضی وقتا حتی رو 4 الی 5 ثانیه هم میاره

Last edited by a moderator:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بعضی وقتا حتی رو 4 الی 5 ثانیه هم میاره
کدام نسخه بایوس را دانلود کردید . حجمش روی فلش چند گیگ زده ؟
فست بوت اگر فعال شده باشه . این مورد پیش میاد .

foad112

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
163
H170I-PRO-ASUS-0403.CAP
16 مگابایت
از سایت ایسوز

من دست به چیزی نزدم تنظیمات مادربردم فرستادم سر جای اولش

Last edited by a moderator:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
یکی از روشهایی که در لینکی که دادم معرفی شده روش بونیبل BUPDATER

foad112

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
163
یکی از روشهایی که در لینکی که دادم معرفی شده روش بونیبل BUPDATER
من روش هایی که دیدم توی سایت دوتاش به وسیله ی نرم افزار بود و یکیش به وسیله ی اینترنت . شما کدوم رو میفرمایید؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
من روش هایی که دیدم توی سایت دوتاش به وسیله ی نرم افزار بود و یکیش به وسیله ی اینترنت . شما کدوم رو میفرمایید؟
لینک آموزش اپدیت بایوس . که گذاشتم به زبان فارسی .

بالا