برگزیده های پرشین تولز

دکتر خیلی ماهر برای ستون فقرات میشناسید؟

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
سلام

من یه دوست دارم که چند سال پیش تصادف شدیدی کرد و گردنش شکست! مهره 1 و 2 گردنش از چند جا شکسته بود.. عملش کردن تو گردنش 8 تا پیچ تیتانیومی کردن! خیلی درد داشت خیال میکرد از پیچ هاست تو عمل دوم پیچ ها رو دراوردن ولی هنوز درد داره و نمیتونه زیاد بشینه یا راه بره.. گردنش هم فقط یکم میچرخه!

دکتر خودش میگه باید با درد بسازه چون جایه خیلی حساسیه نباید دستکاریش کرد. پیش چندتا دکتر دیگه رفته ولی نتیجه نگرفته. خلاصه دنبال دکتری هستش که واقعا ماهر باشه. ممنون میشم اگه دکتری میشناسید معرفی کنید.

Cleeev

Registered User
لایک‌ها
794
on the edge of a super-massive black-hole
به نظرم اینجا بهتر میتونی نتیجه بگیری :

http://forum.iransalamat.com

البته الان فوروم ایران سلامت بالا نمیاد احتمالاً سرورشون قاط زده...

به نظر من اگه وضعش انقدر حساس و نیازمند دقته، بهترین راه رفتن به یه کشور مناسبه که بهترین پزشکا اونجا باشن... البته این خرجش خیلی زیاد میشه و بیمه ـم اصلاً یا هیچی نمیده یا خیلی کم میده و باید بره ویزای درمانی بگیره...

توی ایرانم ممکنه چند نفر خیلی سطح بالا پیدا کنی که اونائم معمولاً توی دو سه تا از بیمارستانای تاپ تهران کار میکنن...

در کل هزینه میخواد در حد جام جهانی...

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615
مربوط به همون متخصص ارتوپد میشه؟

پ.ن: ستون فقرات رو تو عنوان تاپیک دیدم یاد جک افتادم!

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
البته فرمایش پزشک شون در مورد حساس بودن این منطقه از ستون فقرات کاملا صحیحه و به دلیل مشکلات فراوان دستکاری ستون فقرات گردنی، اکثر پزشک ها خیلی تمایلی به جراحی های این قسمت ندارند...

به هر صورت بهترین فرد در این زمینه در کشور ایران، بدون شک آقای دکتر حبیب الله زاده، متخصص ارتوپدی و فوق تخصص ستون فقرات هستند. ایشون مدرک فوق تخصص ستون فقرات شون رو از دانشگاه جانز هاپکینز (معتبرترین دانشگاه آمریکا در زمینه پزشکی) دریافت کردند، و فکر می کنم با وجود همچین شخصی درایران هیچ نیازی به خارج رفتن نیست.

ایشون استاد دانشگاه تهران در بیمارستان سینا هستند، و مطب شون هم روبروی برج سفید در پاسداران است، البته الان تلفن شون دم دستم نیست، ولی به 118 اسم و تخصص و محل مطب شون رو بگید راحت شماره رو میدن...

البته ممکنه مراجعه به ایشون، علی الخصوص اگر نظرشون جراحی باشه، گرون تموم بشه، ولی به هر حال معتبرترین پزشک در این زمینه هستند...

برای دوست تون آرزوی سلامتی می کنم... :(

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
به نظرم اینجا بهتر میتونی نتیجه بگیری :

http://forum.iransalamat.com

البته الان فوروم ایران سلامت بالا نمیاد احتمالاً سرورشون قاط زده...

به نظر من اگه وضعش انقدر حساس و نیازمند دقته، بهترین راه رفتن به یه کشور مناسبه که بهترین پزشکا اونجا باشن... البته این خرجش خیلی زیاد میشه و بیمه ـم اصلاً یا هیچی نمیده یا خیلی کم میده و باید بره ویزای درمانی بگیره...

توی ایرانم ممکنه چند نفر خیلی سطح بالا پیدا کنی که اونائم معمولاً توی دو سه تا از بیمارستانای تاپ تهران کار میکنن...

در کل هزینه میخواد در حد جام جهانی...

ممنون. اگه تو ایران نتیجه نگیره گفته میره اونور. فکر کنم حداقل 50 میلیون خرج داشته باشه! تا حالا که دخل باباش رو اورده با این همه خرج!
البته تو ایران هم بیمه فقط یمقدار هزینه بیمارستان رو میده. تمام هزینه عمل رو باید مریض بدبخت قبل عمل بده.. نوشته کتبی هم میگیرن اگه بلایی سرت اومد اعتراضی نداشته باشی!

مربوط به همون متخصص ارتوپد میشه؟

پ.ن: ستون فقرات رو تو عنوان تاپیک دیدم یاد جک افتادم!

ارتوپد که فقط گچ میگیره یا عمل ساده انجام میده! دنبال فوق تخصص ستون فقرات میگرده!

ستون فقیر قفرات ..
:lol:

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
البته فرمایش پزشک شون در مورد حساس بودن این منطقه از ستون فقرات کاملا صحیحه و به دلیل مشکلات فراوان دستکاری ستون فقرات گردنی، اکثر پزشک ها خیلی تمایلی به جراحی های این قسمت ندارند...

به هر صورت بهترین فرد در این زمینه در کشور ایران، بدون شک آقای دکتر حبیب الله زاده، متخصص ارتوپدی و فوق تخصص ستون فقرات هستند. ایشون مدرک فوق تخصص ستون فقرات شون رو از دانشگاه جانز هاپکینز (معتبرترین دانشگاه آمریکا در زمینه پزشکی) دریافت کردند، و فکر می کنم با وجود همچین شخصی درایران هیچ نیازی به خارج رفتن نیست.

ایشون استاد دانشگاه تهران در بیمارستان سینا هستند، و مطب شون هم روبروی برج سفید در پاسداران است، البته الان تلفن شون دم دستم نیست، ولی به 118 اسم و تخصص و محل مطب شون رو بگید راحت شماره رو میدن...

البته ممکنه مراجعه به ایشون، علی الخصوص اگر نظرشون جراحی باشه، گرون تموم بشه، ولی به هر حال معتبرترین پزشک در این زمینه هستند...

برای دوست تون آرزوی سلامتی می کنم... :(

واقعا ممنون.. الان ادرس مطبش رو میگیرم. بیمارستان جانز هاپکینز طبق گزارش us news بهترین بیمارستان امریکاست!

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
از من میشنوید اول نظر جراحان مغز و اعصاب رو بشنوید. بعد پیش فوق تخصص ستون فقرات برید.

در مورد دکتر پرویز حبیب الله زاده هم همونطور که فکر میکردم جزو ارتوپدهای عزیز تشریف دارن! دوست عزیز کار کردن به عنوان یک پزشک و کسب گواهی کار در بیمارستان X برابر نیست با فوق تخصص یا حتی فلوشیپ. شما پیش هر کسی میخواید برید اول تخصص ایشون رو در سایت **** پزشکی چک کنید. آقای دکتری که فرمودید از نظر وزارت بهداشت و درمان به عنوان جراح و متخصص ارتوپدی شناخته میشن نه فوق تخصص!! فوق تخصص ستون فقرات خیلی کم گیر میاد چون کار هر کسی نیست. ارتوپدی که به این درجه رسیده تقریبا از نظر کلاس کاری با جراح مغز برابری میکنه. کماکان پیشنهاد میکنم برای تشخیص پیش متخصص مغز و برای جراحی ایشون شما را به جراح مغز معرفی میکنن.

برای چک کردن وضعیت تخصص پزشک مورد نظرتون روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.irimc.org/searchinfo.aspx

به هر حال هر کاری کردید انشاالله زودتر دوستتون خوب شه.

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
از من میشنوید اول نظر جراحان مغز و اعصاب رو بشنوید. بعد پیش فوق تخصص ستون فقرات برید.

در مورد دکتر پرویز حبیب الله زاده هم همونطور که فکر میکردم جزو ارتوپدهای عزیز تشریف دارن! دوست عزیز کار کردن به عنوان یک پزشک و کسب گواهی کار در بیمارستان X برابر نیست با فوق تخصص یا حتی فلوشیپ. شما پیش هر کسی میخواید برید اول تخصص ایشون رو در سایت **** پزشکی چک کنید. آقای دکتری که فرمودید از نظر وزارت بهداشت و درمان به عنوان جراح و متخصص ارتوپدی شناخته میشن نه فوق تخصص!! فوق تخصص ستون فقرات خیلی کم گیر میاد چون کار هر کسی نیست. ارتوپدی که به این درجه رسیده تقریبا از نظر کلاس کاری با جراح مغز برابری میکنه. کماکان پیشنهاد میکنم برای تشخیص پیش متخصص مغز و برای جراحی ایشون شما را به جراح مغز معرفی میکنن.

برای چک کردن وضعیت تخصص پزشک مورد نظرتون روی لینک زیر کلیک کنید:

http://www.irimc.org/searchinfo.aspx

به هر حال هر کاری کردید انشاالله زودتر دوستتون خوب شه.

عزیز جان، قانون خاصی توی پرشین تولز تصویب شده که شما موظف هستید در مورد هر امری چه اطلاعات دارید، چه ندارید نظر بدید؟ :blink:

در مورد فوق های ارتوپدی یا جراحی اعصاب نظر شخصی شماست که می فرمایید جراحی اعصاب، در حالی که این دو تخصص هر دوشون کاملا روی ستون فقرات تسلط دارند.

در مورد دکتر حبیب الله زاده، من اطلاعات کامل راجع بهشون دارم و می دونم که سخت ترین جراحی های فقرات رو در ایران با موفقیت انجام دادند.

ایشون دارای فوق تخصص ستون فقرات هستند و مدرک شون رو هم از دانشگاه جانز هاپکینز گرفتند. این صفحه هم صفحه ایشون در سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران است که استاد اونجا هستند.

نمی دونم چرا توی سایت **** پزشکی به اون شکل نوشته شده، ولی تجربه نشون داده که اون سایت متاسفانه اشکالات زیادی داره.

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
عزیز جان، قانون خاصی توی پرشین تولز تصویب شده که شما موظف هستید در مورد هر امری چه اطلاعات دارید، چه ندارید نظر بدید؟ :blink:

در مورد فوق های ارتوپدی یا جراحی اعصاب نظر شخصی شماست که می فرمایید جراحی اعصاب، در حالی که این دو تخصص هر دوشون کاملا روی ستون فقرات تسلط دارند.

در مورد دکتر حبیب الله زاده، من اطلاعات کامل راجع بهشون دارم و می دونم که سخت ترین جراحی های فقرات رو در ایران با موفقیت انجام دادند.

ایشون دارای فوق تخصص ستون فقرات هستند و مدرک شون رو هم از دانشگاه جانز هاپکینز گرفتند. این صفحه هم صفحه ایشون در سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران است که استاد اونجا هستند.

نمی دونم چرا توی سایت **** پزشکی به اون شکل نوشته شده، ولی تجربه نشون داده که اون سایت متاسفانه اشکالات زیادی داره.

نه قانون خاصی تصویب نشده ولی اگر ببینم کوری داره میفته توی چاه و جلوشو نگیرم، گناه کردم! ;)

در مورد جراحان مغز، باید اینو بدونید که ستون فقرات کار تخصصی جراحان مغز هست و اگر نظر شخصی شما بهتون میگه برای این کار حساس رتبه 1 جراحی یعنی جراحان مغز را ول کنید برید پیش آخرین رتبه ها یعنی ارتوپدها، این نظر شخصی شماست.

جراحی ستون فقرات، دیسک و سیاتیک توسط ارتوپدها غیر قانونی است و فقط باید توسط جراحان اعصاب و فوق تخصصهای ستون فقرات انجام شود.

سایت **** پزشکی تنها مشکلی که داره آپدیت سه چهار ماهه هست. درباره چیزی که اطلاع ندارید نظر ندید. همینطوری میگید "سایت ایراد داره" بدون اینکه چیزی حتی از ابتدایی ترین مراحل ثبت و تغییر در سازمان بدونید! از زمان ارائه مدارک سه چهار ماه طول میکشه تا نتایج مثل تغییر رشته یا آدرس یا ... ثبت بشه. ایشون یعنی در سه چهار ماه گذشته مدرکشون رو گرفتن؟

در صفحه ای که رجوع دادید، ایشون در گروه ارتوپدی یعنی شکسته بندی قرار دارند. جلوی تایتل فوق تخصص خالی هست! به هر حال توضیحاتی در مورد کار ایشون در بیمارستانهای آمریکا در قسمت more info آمده که رسمی نیست و صرفا جنبه توصیف شخصی دارد. به هر حال در آن توضیحات ایشون خودشون رو فلو ستون فقرات نامیدند نه فوق تخصص! جالبه بدونید اگر واقعا فلو داشته باشند و فلوی ایشان در ایران مورد قبول باشد، در سایت **** پزشکی با عنوان "فلوشیپ جراحی ستون فقرات" شناخته میشوند.

شما در اموری که تخصص نداری دخالت نکنی بهتره عزیزم. الآن از هر 10 تا ارتوپد، یکی خودش رو جراح ستون فقرات میدونه و حتی در سربرگ و کارت ویزیتش هم عنوان کرده. تنها مرجع رسمی سایت سازمان است!

چه خوب بود در مورد مسائلی که نمی دونستیم اظهار نظر نمیکردیم! ;)

spyware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز يه بار (3-4 سال پيش) يه مورد خيلي حاد مثل دوست شما بود، منم در به در دنبال يه متخصص ستون فقرات ميگشتم... يكي از دوستان بسيار عزيزم بنام "دكتر كاوه خبيري" كه بيشتر از 10-12 تا سمت و پست و مقام تو كميته ملي المپيك و فدراسيون هاي مختلف ورزشي داره بهم يه دكتري رو معرفي كرد كه اسمش از خاطرم رفته... آدرسش خ شريعتي بالاتر از پل رومي بود :rolleyes: ولي اسمش رو يادم نيست... فكر نميكنم از پل رومي به بالا تعداد زيادي متخصص ستون فقرات باشه، شما يه جستجو كن اون منطقه رو حتما پيدا ميكني :rolleyes:
مشكل دوست ما كه حل شد، با يه جراحي ساده از قسمت پستي ستون فقرات، ولي دكتراي ديگه اون زمان ميگفتن بايد از جلو جراحي بشه و قفسه سينه شكافته بشه و شش ها و قلب و ريه و دل و جگر و امعاء و احشاء‌ رو جابجا كنيم كه به ستون فقرات برسيم و دوره نقاهت اين عمل هم 7-8 ماه بود :rolleyes: ولي خوشبختانه و به صدقه سر دكتر خبيري ما اون پزشكي كه بهتون گفتم رو پيدا كرديم كه مشكل رو با جراحي ساده حل كرد :rolleyes:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دکتر منشوری بیمارستان رویال یا همون رسالت زیر پل سید خندان البته ایشون پرفسور هستند

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,258
نه قانون خاصی تصویب نشده ولی اگر ببینم کوری داره میفته توی چاه و جلوشو نگیرم، گناه کردم! ;)

در مورد جراحان مغز، باید اینو بدونید که ستون فقرات کار تخصصی جراحان مغز هست و اگر نظر شخصی شما بهتون میگه برای این کار حساس رتبه 1 جراحی یعنی جراحان مغز را ول کنید برید پیش آخرین رتبه ها یعنی ارتوپدها، این نظر شخصی شماست.

جراحی ستون فقرات، دیسک و سیاتیک توسط ارتوپدها غیر قانونی است و فقط باید توسط جراحان اعصاب و فوق تخصصهای ستون فقرات انجام شود.

سایت **** پزشکی تنها مشکلی که داره آپدیت سه چهار ماهه هست. درباره چیزی که اطلاع ندارید نظر ندید. همینطوری میگید "سایت ایراد داره" بدون اینکه چیزی حتی از ابتدایی ترین مراحل ثبت و تغییر در سازمان بدونید! از زمان ارائه مدارک سه چهار ماه طول میکشه تا نتایج مثل تغییر رشته یا آدرس یا ... ثبت بشه. ایشون یعنی در سه چهار ماه گذشته مدرکشون رو گرفتن؟

در صفحه ای که رجوع دادید، ایشون در گروه ارتوپدی یعنی شکسته بندی قرار دارند. جلوی تایتل فوق تخصص خالی هست! به هر حال توضیحاتی در مورد کار ایشون در بیمارستانهای آمریکا در قسمت more info آمده که رسمی نیست و صرفا جنبه توصیف شخصی دارد. به هر حال در آن توضیحات ایشون خودشون رو فلو ستون فقرات نامیدند نه فوق تخصص! جالبه بدونید اگر واقعا فلو داشته باشند و فلوی ایشان در ایران مورد قبول باشد، در سایت **** پزشکی با عنوان "فلوشیپ جراحی ستون فقرات" شناخته میشوند.

شما در اموری که تخصص نداری دخالت نکنی بهتره عزیزم. الآن از هر 10 تا ارتوپد، یکی خودش رو جراح ستون فقرات میدونه و حتی در سربرگ و کارت ویزیتش هم عنوان کرده. تنها مرجع رسمی سایت سازمان است!

چه خوب بود در مورد مسائلی که نمی دونستیم اظهار نظر نمیکردیم! ;)
ای خدا!!
1041.gif

متاسفانه این پست شما سری دوم اشتباهات عامیانه شما است که به دلیل بی اطلاعی تون و تمایل شدید برای توجیه اشتباهات قبلی می فرمایید! :blink:

1. کدوم آدم بی اطلاعی به شما گفته ارتوپد ها آخرین رتبه ها بین جراح ها هستند؟ :blink: :blink:
این فایل PDF رو دانلود کنید و خودتون ببینید رتبه قبولی در تخصص جراحی استخوان و مفاصل (ارتوپدی) بالاتره، یا در تخصص جراحی مغز و اعصاب؟

2. برای چی شما دائم "متخصص های ارتوپدی" رو با "متخصص های جراحی اعصاب" برای انجام جراحی فقرات با هم مقایسه می کنید؟ اصلا مگه بحث بر سر این قضیه بوده؟ ایشون متخصص نیستند و فلوشیپ ستون فقرات از معتبرترین دانشگاه آمریکا دارند. انقدر هم هر کی هر کی نیست که ادعای فلوشیپ داشتن رو روی هوا مطرح کنند و همه هم توی بیمارستان سینا این رو بدونند و روی تابلوی مطب شون هم بنویسند، در حالی که همچین چیزی نباشه (غلط بودن اطلاعات اون سایت **** پزشکی خیلی محتمل تره)...

3. توی صفحه ایشون در سایت دانشگاه علوم پزشکی تهران جلوی ستون فوق تخصص خالیه؟ خوب که چی؟ جلوی ستون تخصص هم خالیه، یعنی ایشون متخصص هم نیستند؟ جلوی ستون تخصص و فوق تخصص برای دکتر قدیمی و دکتر میرباقری معروف ترین فوق تخصص های گوارش دانشگاه تهران هم خالیه!! پس اینها همه پزشک عمومی هستند به نظر شما؟ :blink: :blink:

به هر حال بنده هیچ اصراری به دفاع از دکتر حبیب الله زاده ندارم و فقط برای راهنمایی ایشون، اسم دکتر رو مطرح کردم.
ادامه این بحث هم با شخصی که فقط یه سری اطلاعات عامیانه داره هیچ نکته ای برای من نداره و فقط باعث اتلاف وقتم میشه.

ما رو به خیر و شما را به سلامت!

امیدوارم خدا شما دوست گل حزب اللهی مون و همه دوستان تون رو با سید حسن نصر الله محشور کنه!
xorektntlvt1bm4crymn.gif

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2

شما خیلی کارت درسته عزیزم. :rolleyes: ماشاالله همه جوره خودت میدوزی و میبافی و اصلا شک هم نمیکنی شاید طرف اینکاره باشه و تو هیچکاره!! پس توی همین توهم بمون تا وقتی بزرگ شدی در اجتماع به خدمتت رسیده بشه. ;) به من چه که راهنماییت کنم؟! :hmm: چه سودی برای من داره؟! :hmm: البته اگر قول بدی دفعه آخرته که بحث میکنی تمام گفته هات رو با دلیل نقض میکنم اون هم نه با دلایل واهی مثل مقایسه رتبه کاری و رتبه امتحان دستیاری!! :D :blink: ولی خب همونطوری که گفتم میدونم انرژی زیاد داری و گوش نمیدی پس به من چه! :lol: البته اینکه سازمان **** پزشکی اشتباه کرده در این چند ساعته باعث خنده چندین نفر از دوستان شده که یکیشون تقریبا داشت می مرد از خنده!

=================

برای اون دوستی که دنبال جراح میگشتن باید بگم آمار آقای دکتر حبیب الله زاده که ارتوپد هستند و نه فلوی قابل قبول دارن نه فوق تخصص! رو درآوردم. کافیه یک بار برید پیشش و خودتون متوجه میشید که چی میگم. (اصولا اساتیدی که طرفای نیاورون و پاسداران و کلا شمال تهران مطب دارن یه نود درصدیشون یکم توی مسائل مالی مورد دارند)

به خاطر حساسیت بیمار، کماکان پیشنهاد میکنم به رتبه 1 علم پزشکی یعنی جراح مغز و اعصاب مراجعه کنید. هر چند اصولیش اینه که اول به متخصص مغز مراجعه کنید ولی اینجا ایرانه دیگه! :p

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
به خاطر حساسیت بیمار، کماکان پیشنهاد میکنم به رتبه 1 علم پزشکی یعنی جراح مغز و اعصاب مراجعه کنید. هر چند اصولیش اینه که اول به متخصص مغز مراجعه کنید ولی اینجا ایرانه دیگه! :p

والا به دوستم در مورد رفتن پیش جراح مغز گفتم, میگه یه بار زنگ زده مطب دکتر عباسیون که وقت بگیره, ازش پرسیدن مشکلش چیه و اونم توضیح داده بعد بهش گفتن دکتر مریض دارای مشکل ستون فقرات رو ویزیت نمیکنه. حالا بنظر شما پیش جراح مغز بره بهتر نتیجه میگیره؟ متخصص خوبی رو میشناسید؟

دوست عزيز يه بار (3-4 سال پيش) يه مورد خيلي حاد مثل دوست شما بود، منم در به در دنبال يه متخصص ستون فقرات ميگشتم... يكي از دوستان بسيار عزيزم بنام "دكتر كاوه خبيري" كه بيشتر از 10-12 تا سمت و پست و مقام تو كميته ملي المپيك و فدراسيون هاي مختلف ورزشي داره بهم يه دكتري رو معرفي كرد كه اسمش از خاطرم رفته... آدرسش خ شريعتي بالاتر از پل رومي بود :rolleyes: ولي اسمش رو يادم نيست... فكر نميكنم از پل رومي به بالا تعداد زيادي متخصص ستون فقرات باشه، شما يه جستجو كن اون منطقه رو حتما پيدا ميكني :rolleyes:
مشكل دوست ما كه حل شد، با يه جراحي ساده از قسمت پستي ستون فقرات، ولي دكتراي ديگه اون زمان ميگفتن بايد از جلو جراحي بشه و قفسه سينه شكافته بشه و شش ها و قلب و ريه و دل و جگر و امعاء و احشاء‌ رو جابجا كنيم كه به ستون فقرات برسيم و دوره نقاهت اين عمل هم 7-8 ماه بود :rolleyes: ولي خوشبختانه و به صدقه سر دكتر خبيري ما اون پزشكي كه بهتون گفتم رو پيدا كرديم كه مشكل رو با جراحي ساده حل كرد :rolleyes:

امیدوارم بودیم مشکل این دوست ما هم با یه عمل ساده حل بشه.. ولی دکترا میگن خیلی عمل پیچیده ایی لازم داره و شاید لازم باشه از طریق حلق به جلو ستون فقرات دسترسی پیدا کنند :eek:

ممنونم دوست عزیز. من بهش میگم.. نهایتا خودش باید تصمیم بگیره پیش چه دکتری عمل کنه.. دکتری که وارد و باتجربه باشه رو از ویزیت اول میشه تشخیص داد. بهر حال قبل از تصمیم گیری باید با چند تا متخصص مهم مشورت کنه و نظر هر کدوم رو بررسی کنه.

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
والا به دوستم در مورد رفتن پیش جراح مغز گفتم, میگه یه بار زنگ زده مطب دکتر عباسیون که وقت بگیره, ازش پرسیدن مشکلش چیه و اونم توضیح داده بعد بهش گفتن دکتر مریض دارای مشکل ستون فقرات رو ویزیت نمیکنه. حالا بنظر شما پیش جراح مغز بره بهتر نتیجه میگیره؟ متخصص خوبی رو میشناسید؟

دوست خوبم جراحی ستون فقرات حدود 3 سال از دوره آموزشی یک جراح مغز رو میگیره، در حالی که یک ارتوپد 4 سال در دوره فوق تخصص این کار رو یاد میگیره. عقل حکم میکه برید پیش فوق تخصص ستون فقرات ولی دو نکته هست که خودم هم شرمسارم از گفتنش... ولی کمک کردن به دوستتون باعث میشه عرض کنم:

1)اگر فوق تخصص واقعی با وقت کمتر از یکی دو ماه پیدا کردید سلام ما را هم بهش برسونید. :(

2) درسته که فوق تخصص هست و رتبه کاری بالایی بدست آورده، ولی همچنان همانند یک ارتوپد حریص ، دله و طمع کار است و از کار شکسته بندی دست بر نمیدارد !

مورد دیگر که متاسفانه بسیار رایج است و من در میان همکاران به وفور دیده ام این است که حتی اگر دستمزد بیشتری پیشنهاد بدهید بیمار کس دیگری را جراحی نمیکنند. باز این هم دو جنبه داره:

1) نون همکارشون را آجر نمیکن .

2) گند کاری همکارشون را ماست مالی نمیکنن چون بهر حال بعد از عمل مجدد، هر بلایی سر بیمار بیاد آخرین جراح مسئول است.

متاسفانه نمیتوانم جراحهای مغزی که در تهران ازشون شناخت دارم بهتون معرفی کنم چون خودم رو مسئول راهنمایی میدونم و اگر خدای ناکرده موردی پیش بیاد دوست ندارم احساس دین کنم. مضاف بر اینکه بر هر کدومشون هم یک ایراد وارد است که بگذریم........ به هر حال خوشبختانه یا متاسفانه جراحی مغز و اعصاب رتبه اول در طب را داره و تخصص مغز هم رتبه سوم، اساتیدی که در این زمینه ها فعالیت دارن کمتر اعتبارشون را فدای مسائل مالی و آماری میکنن. شما برای اطمینان به چند جراح مغز مراجعه کنید.

الآن یادم اومد یک وبسایتی هست که دو سه سال پیش ازش مقالاتی را برای یکی از بیماران پرینت گرفته بودم که خودم هم مجذوبش شده بودم چون مقالات خیلی خوبی در مورد دیسک کمر و سیاتیک داشت. متعلق به دکتر ظهرابی هست. اصلا ایشون رو نمیشناسم ولی اگر واقعا میخواید برید توی خیابون و از روی تابلو جراح مغز پیدا کنید، پیشنهاد میکنم به ایشون مراجعه کنید چرا که اعتقاد راسخ دارم پزشکی که به رایانه و اینترنت مسلط است، یکی از مهمترین مفاد سوگندش را که همان بروزرسانی علمش و کسب دانش روز است ، از یاد نبره و به آن وفادار است و چنین کسی در این روزگار کم پیدا میشود. باور بفرمایید کم پیدا میشود! الآن یک نگاه ساده کردم وبسایتشون رو و کلی خاطره برام تازه شد. :happy: ولی آدرس مطب رو متاسفانه نتوانستم پیدا کنم.سرم هم کمی شلوغه. لطفا خودتون زحمت پیدا کردنش را بکشید فقط اگر حافظه یاری کنه طرفای اندیشه (عباس آباد) بود کاملا مطمئن نیستم.

www.drzohrabi.ir

از لینک سازمان هم که در پستهای قبل قرار دادم میتوانید نام و نام خانوادگیشون رو سرچ کنید و تلفن مطبشون رو پیدا کنید.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام

من یه دوست دارم که چند سال پیش تصادف شدیدی کرد و گردنش شکست! مهره 1 و 2 گردنش از چند جا شکسته بود.. عملش کردن تو گردنش 8 تا پیچ تیتانیومی کردن! خیلی درد داشت خیال میکرد از پیچ هاست تو عمل دوم پیچ ها رو دراوردن ولی هنوز درد داره و نمیتونه زیاد بشینه یا راه بره.. گردنش هم فقط یکم میچرخه!

دکتر خودش میگه باید با درد بسازه چون جایه خیلی حساسیه نباید دستکاریش کرد. پیش چندتا دکتر دیگه رفته ولی نتیجه نگرفته. خلاصه دنبال دکتری هستش که واقعا ماهر باشه. ممنون میشم اگه دکتری میشناسید معرفی کنید.

سلام
منم یکی از اشناهام گردن درد داره که دکتر به اون هم همین حرف رو زده و اون شخص الان از انواع مسکن ها برای تسکین درد استفاده میکنه و مقداری هم فیزیو تراپی کرده.
موفق باشی

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

الآن شرح نوشتتون را به دقت خواندم.شرمنده در کار بزرگان فضولی میکنم ولی مطمئنید این واقعه رخ داده؟ یا برای توصیف محل آسیب اینطوری بیان کردید؟ اگر شکستگی واقعی مهره باشه بیمار باید فلج بشه. حتی اگر شکستگی مزیال هم باشه شانس خیلی کمی برای آسیب ندیدن نخاع وجود داره که وقتی میفرمایید 2 مهره اینطور شده به مراتب شانس خیلی کمتر هم میشه. به هر حال هر موردی که هست امیدوارم هرچه زودتر بهبودی حاصل بشه. :)

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
2) گند کاری همکارشون را ماست مالی نمیکنن چون بهر حال بعد از عمل مجدد، هر بلایی سر بیمار بیاد آخرین جراح مسئول است.

درسته متاسفانه در بیشتر موارد به سختی حاضرند بیماری رو که توسط دکتر دیگری قبلا عمل شده رو دوباره عمل کنند. در متخصصین بعضی ها انقدر با بی مسولیتی برخورد کرده که بجای پیدا کردن علت مشکل و درمان اون سعی میکنن با گفتن عبارات "خب مسکن بخور" یا " داری درد رو تلقین میکنی" بیمار رو بپیچونند. البته دکتر هایی مثل دکتر گنجویان هم هستند که من خودم ملاقات داشتم باهاشون, اگر علت مشکل رو هم نمیدونند راستش رو به بیمار میگند و برای حل مشکل راهنمایی میکنند و همه ی جوانب رو بررسی میکنند.
الآن یادم اومد یک وبسایتی هست که دو سه سال پیش ازش مقالاتی را برای یکی از بیماران پرینت گرفته بودم که خودم هم مجذوبش شده بودم چون مقالات خیلی خوبی در مورد دیسک کمر و سیاتیک داشت. متعلق به دکتر ظهرابی هست. اصلا ایشون رو نمیشناسم ولی اگر واقعا میخواید برید توی خیابون و از روی تابلو جراح مغز پیدا کنید، پیشنهاد میکنم به ایشون مراجعه کنید چرا که اعتقاد راسخ دارم پزشکی که به رایانه و اینترنت مسلط است، یکی از مهمترین مفاد سوگندش را که همان بروزرسانی علمش و کسب دانش روز است ، از یاد نبره و به آن وفادار است و چنین کسی در این روزگار کم پیدا میشود. باور بفرمایید کم پیدا میشود! الآن یک نگاه ساده کردم وبسایتشون رو و کلی خاطره برام تازه شد. :happy: ولی آدرس مطب رو متاسفانه نتوانستم پیدا کنم.سرم هم کمی شلوغه. لطفا خودتون زحمت پیدا کردنش را بکشید فقط اگر حافظه یاری کنه طرفای اندیشه (عباس آباد) بود کاملا مطمئن نیستم.

www.drzohrabi.ir

از لینک سازمان هم که در پستهای قبل قرار دادم میتوانید نام و نام خانوادگیشون رو سرچ کنید و تلفن مطبشون رو پیدا کنید.

اتفاقا چند روز پیش منم با این سایت و دکتر مجید ظهرابی اشنا شدم. در تماسی که با منشی ایشون داشتم گفتن که فقط پنجشنبه ها در تهران ویزیت میکنن. شنبه ها در قم و بقیه روز ها در ساری هستند. حتما میگم دوستم یه وقت ملاقات بگیره.

الآن شرح نوشتتون را به دقت خواندم.شرمنده در کار بزرگان فضولی میکنم ولی مطمئنید این واقعه رخ داده؟ یا برای توصیف محل آسیب اینطوری بیان کردید؟ اگر شکستگی واقعی مهره باشه بیمار باید فلج بشه. حتی اگر شکستگی مزیال هم باشه شانس خیلی کمی برای آسیب ندیدن نخاع وجود داره که وقتی میفرمایید 2 مهره اینطور شده به مراتب شانس خیلی کمتر هم میشه. به هر حال هر موردی که هست امیدوارم هرچه زودتر بهبودی حاصل بشه.

بله شانس خیلی کمی برای زنده موندن بیمار وجود داره! مهره ی 1 در واقع حساسترین مهره هستش و با اسیب دیدن نخاع در این قسمت تنفس بیمار قطع میشه و سریع بیمار فوت میکنه. دکتر می گفت مجرمانی رو که دار میزنند بر خلاف تصور خیلی ها با خفگی نمی میرند بلکه در اثر فشار, مهره ی 1 از سر جدا شده و تنفس قطع میشه.

تعداد انگشت شماری از کسانی که در تصادف مهره ی 1 گردنشون میشکنه زنده میمونند. زنده موندن و لمس نبودن بدن دوستم طبق گفته دکتر معجزه بوده! پدر دوستم تعریف میکرده که در حین عمل اول دکتر نادری از اتاق عمل بیرون میاد که به پدر دوستم یه چیزی بگه ولی پشیمون میشه و برمیگرده بعدا علتش رو از دکتر میپرسند و دکتر میگه وقتی گردن رو شکافتند دیده وضعیت بیمار بقدری خطرناک بوده که فکر نمیکرده زنده بمونه و خواسته به پدرش بگه که اگه مشکلی پیش اومد تقصییر دکتر نیست, ولی بعد پشیمون شده و با خودش گفته همه ی تلاشش رو میکنه به امید اینکه بیمار زنده بمونه!

الان وضعیتی که این بنده خدا داره جزو موارد نادر هست. در واقع ضربه ایی که به سر دوستم در تصادف وارد شده بود از بالایه سرش بود و باعث شده بود مهره ی 1 و 2 رو هم پرس و شکسته بشن. علت درد رو هم گفتن احتمالا فشار یا ساییده شدن محل اتصال سر و مهره ی 1 هست و متاسفانه در جایی قرار داره که دسترسی بسیار کمی داره.

از وقتی که گذاشتید واقعا ممنونم.

از دوستان تقاضا دارم که اگر متخصص ماهر دیگه ای رو میشناسید لطفا معرفی کنید که بعد از دونستن نظر چند متخصص با اطمینان تصمیمش بگیره.

Last edited:

Farbodmcp

Registered User
لایک‌ها
2
درسته متاسفانه در بیشتر موارد به سختی حاضرند بیماری رو که توسط دکتر دیگری قبلا عمل شده رو دوباره عمل کنند. در متخصصین بعضی ها انقدر با بی مسولیتی برخورد کرده که بجای پیدا کردن علت مشکل و درمان اون سعی میکنن با گفتن عبارات "خب مسکن بخور" یا " داری درد رو تلقین میکنی" بیمار رو بپیچونند. البته دکتر هایی مثل دکتر گنجویان هم هستند که من خودم ملاقات داشتم باهاشون, اگر علت مشکل رو هم نمیدونند راستش رو به بیمار میگند و برای حل مشکل راهنمایی میکنند و همه ی جوانب رو بررسی میکنند.

اتفاقا چند روز پیش منم با این سایت و دکتر مجید ظهرابی اشنا شدم. در تماسی که با منشی ایشون داشتم گفتن که فقط پنجشنبه ها در تهران ویزیت میکنن. شنبه ها در قم و بقیه روز ها در ساری هستند. حتما میگم دوستم یه وقت ملاقات بگیره.

بله شانس خیلی کمی برای زنده موندن بیمار وجود داره! مهره ی 1 در واقع حساسترین مهره هستش و با اسیب دیدن نخاع در این قسمت تنفس بیمار قطع میشه و سریع بیمار فوت میکنه. دکتر می گفت مجرمانی رو که دار میزنند بر خلاف تصور خیلی ها با خفگی نمی میرند بلکه در اثر فشار, مهره ی 1 از سر جدا شده و تنفس قطع میشه.

تعداد انگشت شماری از کسانی که در تصادف مهره ی 1 گردنشون میشکنه زنده میمونند. زنده موندن و لمس نبودن بدن دوستم طبق گفته دکتر معجزه بوده! پدر دوستم تعریف میکرده که در حین عمل اول دکتر نادری از اتاق عمل بیرون میاد که به پدر دوستم یه چیزی بگه ولی پشیمون میشه و برمیگرده بعدا علتش رو از دکتر میپرسند و دکتر میگه وقتی گردن رو شکافتند دیده وضعیت بیمار بقدری خطرناک بوده که فکر نمیکرده زنده بمونه و خواسته به پدرش بگه که اگه مشکلی پیش اومد تقصییر دکتر نیست, ولی بعد پشیمون شده و با خودش گفته همه ی تلاشش رو میکنه به امید اینکه بیمار زنده بمونه!

الان وضعیتی که این بنده خدا داره جزو موارد نادر هست. در واقع ضربه ایی که به سر دوستم در تصادف وارد شده بود از بالایه سرش بود و باعث شده بود مهره ی 1 و 2 رو هم پرس و شکسته بشن. علت درد رو هم گفتن احتمالا فشار یا ساییده شدن محل اتصال سر و مهره ی 1 هست و متاسفانه در جایی قرار داره که دسترسی بسیار کمی داره.

بهر حال اگر متخصص ماهر دیگه ای رو میشناسید لطفا معرفی کنید که بعد از دونستن نظر همه ی متخصصین با اطمینان تصمیمش بگیره. از وقتی که گذاشتید واقعا ممنونم.

در مورد دار زدن، پروسه مرگ پیچیده است و همیشه هم اختلال در مرکز تنفس باعث مرگ نمیشه اگرچه قطع تنفس عامل اصلی فوت هست. فکر کنم دربارش صحبت نکنیم بهتر باشه. :f34r: به اندازه کافی بدبختی داریم حالا بخوایم حال یک فرد در هنگام دار زدن رو هم تصور کنیم دیگه میشه نور علی نور! :D

احتمالا دوستتون قد بلند و لاغر هستند. عجبیه موتورسوارانی که اینطوری صدمه میبینن قبل از آسیب ستون فقرات، از خونریزی مغزی تلف میشن! با این شرحی که فرمودید در صورت آسیب نواحی پروگزیمال و دیسک بین مهره ها اصولا دیسک با نوع مصنوعی جایگزین میشه. در موارد حادتر مهره هم با نوع مصنوعی تعویض میشه. هر جور فکر میکنم نمیتوانم تصور کنم 8 تا پین را برای چی استفاده کردن. به هر حال از قدیم گفتن در کار بزرگان دخالت نکنید. حتما تشخیص دادن که لازم بوده. :)

نمیدونم چرا امروز همش باید 2 مورد 2 مورد توضیح بدم! :rolleyes:

2 مورد که منو به شک انداخته که جراحی اول دوستتون عالی نبوده این هست که بیمار با این وضعیت را با یک گرافی ساده زیر تیغ نمیبرن. سی تی با کنتراست و ام آر آی برای این بیماران قبل از عمل از نون شب هم واجب تره. اینکه دکترشون وسط عمل اومده بگه که وضع خیلی خرابتر از اونیه که فکر میکرده نشون میده که با یک گرافی ساده و به طور اورژانسی ایشون را تحت جراحی قرار دادن. مورد دوم پینهای پلاتینی هست که شما ازشون به عنوان "پیچهای تیتانیومی" یاد کردید. آلیاژ این پینها دائمی است و فقط برای مصارف دائمی استفاده میشود. اگر پینها را بعد از مدتی خارج کردن نشان از غیر ضروری بودن استفاده این پینها دارد. روشهای ساده و غیرتهاجمی تری هم برای فیکس کردن مهره ها وجود داره که نمیدونم چرا دکترشون تصمیم به اسفاده از پین اونم در گردن اون هم 8 تا گرفته!! به هر حال هر گونه قضاوت و اظهار نظر اینطور و از پشت مانیتور کاری ناشیانه و ابلهانه است. انشاالله که دکترشون در اون زمان بهترین تصمیم را گرفته اند و بهترین راهکار را ارائه دادن . همینکه دوستتون الآن فلج نیست خدا را باید صد هزار مرتبه شکر کرد.

در مورد استفاده از مسکن هم لطفا توجه بفرمایید که بیشتر جنبه روانی داره. مسکنهایی که ایشون مصرف میکنند اگرچه کمی در کاهش انتقال پیام درد و کاهش هورمونهای ناقل درد موثر هستند، ولی عمده کارشون اثر ضد التهابی است که در مورد دوست شما فشار به اسپاینال کورد مسبب این درد است. به نظرم استفاده طولانی مدت از این خانواده -با توجه به اینکه فکر میکنم ایشون جوان هستند- کار صحیحی نیست. استفاده از دارونما ، فیزیوتراپی ، و در آخر مخدر به نظرم خیلی سالمتر از دارویهای مسکن رایج هستند.

خواهش میکنم دوست عزیز وظیفمه. :)

بالا