برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای ادامه یادگیری زبان انگلیسی

devNull

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
توضیح مدیر بخش :

دوستانی که در مورد یادگیری زبان انگلیسی سوال دارن ، می خوان دوباره شروع کنن ، و خلاصه می خوان ببینن که با توجه به شرایط فعلی شون باید چی کار کنن ، می تونن در این تاپیک ، سوالاتشون رو مطرح کنن

توصیه های سریع السیر :

1. شما در کوتاه مدت نمی تونید زبانتون رو به حدی برسونید که مثلا 70% دیالوگ های یه فیلم رو متوجه بشید ....

2. اکثر آدمها حتی اگه از بچگی کلاس زبان برن هم نمی تونن زبانشون رو به اون حد برسونن که در شماره 1 گفته شد

3. برخلاف عقیده عامه فیلم دیدن راه مناسبی برای زبان یاد گرفتن نیست ...ممکنه شما رو نهایتا به 40% برسونه ... اما نه بیشتر ...

4. بهترین راه : مطالعه و reading ... طبیعیه که سخته ... و واسه همینه که بهترین راهه ...

5. کلاس نرفتن و خودآموزی کردن روش سختیه ... بهتره کلاس برید ... فقط کلاس مکالمه ...

6. گرامر رو کاملا بیخیال ... فقط مکالمه

متاسفم اگه بدبینانه به قضیه نگاه کردم و این توصیه ها ، اون چیزی نبود که انتظارش رو داشتید ...

------------------------

سلام

من در حد متوسط و تخصصی رشته خودم متون انگلیسی را می فهمم و میخوام سایر مهارتهای انگلیسی رو افزایش بدم . برای آموزش زبان شامل مکالمه ، Listening و.. چه روشی رو پیشنهاد می کنید؟ از متدهای موجود ( EAST.WEST, Interchange , spectrum ,.. ) کدام مناسب تر است؟ حتما باید کلاس برم ؟

barbie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به یک روش که نمیشه اکتفا کرد اما کتاب هاش خیلی خوب و استاندارده در کنارش دیدن فیلم
گوش دادن به نوار اخبار رو هم فرموش نکنین

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
ما که عددی نیستیم ... ولی به نظرم بهترین راه ، در معرض زبان بودن ه ، یعنی فیلم خوب زیاد ببین ( جکی چان نه !! :) ) ... موسیقی ملایم که مشخصه چی داره میگه گوش کن ( متال نه !!! :cool: ) .... توی اینترنت برو خبرها رو بخون ، حتی اخبار ورزشی ( بخش فارسی بی بی سی نه !!! ;) )

first saeed

Registered User
لایک‌ها
2
مکالمه !!
با یه نفر که زبانش خوبه مکالمه کن

روش دیگه اینکه هر جمله ای رو که می خوای بگی فک کن انگلیسیش چی میشه ؟ جمله هایی رو که شک داری یادداشت کن و بررسی کن که درست گفتی یانه و اشتباهاتتو به همین ترتیب اصلاح کن

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
ولی یه چیزی یادت باشه اونم اینه که یاد گرفتن زبان ( هر زبانی ) کار سخیته ... 80% آدما از پسش برنمیان ... اما انقدر کلاس زبان و اینا زیاد شده که به نظر میاد باید کار راحتی باشه ... به قول چخوف : " اون مرضی که 1000 درمان داره ، اصلا هیچ درمانی نداره " :( :lol: .... زبانم همینطوره ...

تنها راهش اینه که تو محیط باشی ... یعنی بری خود لندن ... اونوقت چون مجبوری و همه اش در معرض انگلیسی هستی ، تو 2-3 سال توپ میشی ..!!;)

Siavash25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
تا مجبور نباشی ياد نميگيری.لطفاً به اين تاپيک سر بزنيد و همکاری کنيد.اينجا مجبور هستيد
که انگليسی بنويسيد پس ياد خواهيد گرفت به شرطی که آدمها ی..........تاپيک رو خراب نکنند.

http://forum.persiantools.com/t44470.html

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
باب چرا انقدر راجع به یه موضوع تاپیک میزنین ؟؟ سرچ مگه بلد نیستین ؟؟؟؟ فکر کنم این 20 امین تاپیک اموزش زبان و این حرفا باشه ... یکیش بود کلی حرف زدیم و تا صفحه 6 یا 7 رفتیم بعد کسی ادامه نداد

mehran_p

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از seymour :
ما که عددی نیستیم ... ولی به نظرم بهترین راه ، در معرض زبان بودن ه ، یعنی فیلم خوب زیاد ببین ( جکی چان نه !! :) ) ... موسیقی ملایم که مشخصه چی داره میگه گوش کن ( متال نه !!! :cool)
می شه یه چند تا معرفی منید !؟:) :D :rolleyes:
با تشکر

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
به نقل از mehran_p :
می شه یه چند تا معرفی کنید !؟
موسیقی یا فیلم ؟
فیلم که زیاده ... کلا هر فیلمی که زیرنویس داره و خیلی هم شوخی کلامی نداره ، خوبه ... ( مثلا همین کارای اسپیلبرگ ) ... اما درباره کارتونا :Incredibles ( کارتون ) خیلی خوبه ... چون هم جذابه و هم روان صحبت می کنن ولی در مقابل به نظرم خیلی از کارای کارتونی جدید به درد آموزش نمی خورن ...مثلا تو شرک ، الاغه با سرعت جت صحبت می کنه ...

موسیقی هم که زیاده ... اتفاقا با آقای mehdivirus عزیز یه همفکری داشتیم درباره آهنگ های ملایمی که میشه برای یادگرفتن انگلیسی هم گوش داد ، اینا رو من پیشنهاد دادم که البته اکثرا قدیمی هستن ...
What A Wonderful World - Louis Armstrong
Simon and Garfunkel - America.mp3
Hello - Evanescence
Can’t Help Falling In Love - Elvis Presley
Hey you – Pink Floyd
Everytime – Britney spears
Unchained Melody - Righteous Brothers
Crazy - Patsy Cline
Can You Feel The Love Tonight - Elton John
Lost Faith – Seal
House Of The Rising Sun – Animals
Nine million bicycles – Katie Melua​

mehran_p

Registered User
لایک‌ها
1
:D :D :lol: :lol: :lol:
دوست عزیز من منظورم یک یا چند اثر نبود ! به هر حال ممنون :happy:

shima31330

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من خودم تدريس مكالمه زبان ميكنم و از كتاب هاي new interchange استفاده ميكنم . اگر در سطح ابتدايي هستيد از رنگ زرد و بعد قرمز و آبي و در نهايت سبز استفاده كنيد. و دوستاني كه سطح متوسط دارند كتاب 504 را فراموش نكند كه سرشار از لغات مفيد است.
اگر همراه اين كتاب ها از كتاب داستان هاي موجود در بازار هم استفاده كنيد دايره لغات شما افزوده مي شود.
البته براي موفقيت در هر كاري پشت كار و اراده حرف اول را مي زنند.
اين كتابها در بيشتر آموزشگاهاي معتبر در حال تدريس هستند و حتي رنگ سبز آن در مقطع دانشگاه. حتما از نوار همراه آنها استفاده كنيد و تكرار را فراموش نكنيد چون در بهبود لهجه شما معجزه مي كند.

موفق باشيد

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
به نقل از shima31330 :
من خودم تدريس مكالمه زبان ميكنم و از كتاب هاي new interchange استفاده ميكنم . اگر در سطح ابتدايي هستيد از رنگ زرد و بعد قرمز و آبي و در نهايت سبز استفاده كنيد. و دوستاني كه سطح متوسط دارند كتاب 504 را فراموش نكند كه سرشار از لغات مفيد است.
اگر همراه اين كتاب ها از كتاب داستان هاي موجود در بازار هم استفاده كنيد دايره لغات شما افزوده مي شود.
البته براي موفقيت در هر كاري پشت كار و اراده حرف اول را مي زنند.
اين كتابها در بيشتر آموزشگاهاي معتبر در حال تدريس هستند و حتي رنگ سبز آن در مقطع دانشگاه. حتما از نوار همراه آنها استفاده كنيد و تكرار را فراموش نكنيد چون در بهبود لهجه شما معجزه مي كند.

موفق باشيد
فكر ميكنم اين كتاب ها اصلا بدرد نميخورن
علكي 14 ترم رفتيم كلاس هيچي ياد نگرفتيم... البته بعضي از مكالمات اين كتاب ها خيلي خوبن...ولي ميتونستن 10 تا مكالمه رو تو قالب يه مكالمه بزارن.... زيادي كش دادنش

time2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
میخواهم برم خارج :)
بعد انگلیسیم تغریبا 10 % بلد هستم یعنی شاید بتونم کمی خودمو رد کنم
اما میخواهم بهتر یاد بگیرم که بتونم کارای روز مره را انجام بدم بدون مشکل
از دوستانی که اینجا هستند اگر کسی میتونه به من بگه بهترین سی دی آموشی چی هستش یا کتاب
البته من جعبه لایتنر(دکتر مجد) را دارم اما کمی عصبی می کنه آدمو:D
کتاب یا سی دی که میدونید بگید اینجا اگر سی دی باشه که خیلی بهتره و با ترجمه باشه
ممنون میشم

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
نصرت براي مکالمه خوبه

time2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا من این کپی آموزش نصرت را گرفتم اما خیلی با لهجه بود و انگلیسی همش میگفت خاستم اصلی را بخرم
اما وقتی کپی این قدر سخت بود دیگه اصلیشو نخریدم
آیا تا حالا کسی سی دی اصلی نصرت را خریده ؟
اگر خریده چطور است آموزشش خوبه ؟

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
من 2 سال پیش که میخواستم برم sweet english رو خریدم و باهاش یک ماه کار کردم
واقعا تاثیر بسیار زیادی داشت
http://www.efeh.com/goods.asp?ID=110

time2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا ممنون
یک سوال ترجمه متن هم داره این sweet english ؟
چون اگر نداشته باشه از کجا معنی جمله ها را یاد بگیریم ؟
باز هم ممنون فتوکوپی جان

moonomid

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
آقا من این کپی آموزش نصرت را گرفتم اما خیلی با لهجه بود و انگلیسی همش میگفت خاستم اصلی را بخرم
اما وقتی کپی این قدر سخت بود دیگه اصلیشو نخریدم
آیا تا حالا کسی سی دی اصلی نصرت را خریده ؟
اگر خریده چطور است آموزشش خوبه ؟

ابتدا مکالمه مي کنند سپس به فارسي ترجمه مي کنند!!!!

مطمئني درست گرفتي

fotocopy

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
42
آقا ممنون
یک سوال ترجمه متن هم داره این sweet english ؟
چون اگر نداشته باشه از کجا معنی جمله ها را یاد بگیریم ؟
باز هم ممنون فتوکوپی جان
نگران نباش داره
واقعا سی دی خوب و مفیدیه بشرطی که کار کنی باهاش

بالا