برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای ادامه یادگیری زبان انگلیسی

cell_phone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خواهش مي كنم شما لطف دارين دوست عزيز
بقيه ي دوستان چي پايه نيستن؟؟؟؟؟؟؟

sherodinger

Registered User
لایک‌ها
3
خیلی ایده ی جالبیه ، راستش من هم از لحاظ گرامری خیلی مطالعه کردو ولی با speaking مشکل دارم
دوست دارم تو این زمینه بیشتر یاد بگیرم ، اگه دوستان اجازه بدن من هم هستم.
ID: cosmico_de_azul

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
خیلی ایده ی جالبیه ، راستش من هم از لحاظ گرامری خیلی مطالعه کردو ولی با speaking مشکل دارم
دوست دارم تو این زمینه بیشتر یاد بگیرم ، اگه دوستان اجازه بدن من هم هستم.
ID: cosmico_de_azul

سلا دوست عزیز ....شما خوبین:)
من شما رو اد میکنم...موفق باشین:)
خوشحالم که این ایده مورد استقبال دوستان قرار گرفت....:)

cell_phone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا چی شد این یاهو فعلن که میان ترم داریم ولی بعدن جدی همکاری کنید بریم تو کارش بابا

یاحق !!!

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که کتابای اینترو در چه سطحی آموزشی هستن؟

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه که کتابای اینترو در چه سطحی آموزشی هستن؟

منظور شما کتابهای اینتر چنج هست؟:)یا کتاب interview هست؟

بابا چی شد این یاهو فعلن که میان ترم داریم ولی بعدن جدی همکاری کنید بریم تو کارش بابا یاحق !!!

خب خوبی دوست عزیز..:)
اول سلام میکنم خدمت شما و دوم اینکه:
من گفته بودم که 1 هفته نیستم و البته قرار بود برای دو هفته نباشم که حالا به هر حال اومدم و به قولم عمل کردم....:)
کنفرانس رو هر وقت که دوست دارید مشکلی نیست...:)من میگم هر وقت که میخواد باشه...فقط شب باشه...چون من روزها نمیتونم بیام...یعنی میام ولی وقت گنفرانس رو ندارم....:)به هر حال من با همه توی یاهو هماهنگ میکنم که برای روز سه شنبه همین هفته ..... شب برای ساعت 11 به بعد کنفرانس اجرا بشه....اگه هم میخواین که فردا باشه یا همین امشب مشکلی نیست:)

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
دوستان من خبر دادم توی یاهو که امشب کنفرانسی برپا هست...امیدوترم که بتونید بیاین:)

اگه میشه لطف کنین در مورد جفتش راهنمایی کنین. ممنون.

خواهش میکنم:)

ببینید..در حال حاضر کتاب های interchange بسیار مشهور هستن....و بسیاری از کانون ها(موسسات آموزشی)در حال تدریس از روی متدهای این کتاب ها هستن..:)

خیلی کتاب های خوبی هستن..که گرامر رو خیلی خوب و قبال فهم آموزش میده..پر از دیالوگ و مکالمه هستش:)و متدهای آموزشیش هم به روز هست:)و بویژه دارای Vocabulary وب و قابل توجهی هم هست...
در کل اینو بگم که خیلی خوبه از هرجهت....

اگه شما دوست دارید که انگلیسی بریتیش(نگلستان) رو یاد بگیرین..سری کتاب های Gold رو میتونید انتخاب کنید:)..اولین چاپ سال 2001

البته Advandce ین کتاب آخرین مرحله و سطحش هست.....

اما اگه دنبال انگلیسی آمریکن (آمریکایی) هستین..خب بهترین کتاب هایی رو که بنده به شما پیشنهاد میکنم....کتاب Spectum هست که من شدیدا این کتاب ها رو توصیه میکنم...

منتها کتاب های spectrum خیلی زیاد هستن:

spectrum 1Aََ.....جلد آبی
spectrum 1B.....جلد آبی
spectrum 2A.....جلد سبز
spectrum 2B.....جلدسبز
spectrum 3A.....جلد زرد
spectrum 3B.....جلد زرد
spectrum 4A.....جلد نارنجی
spectrum 4B.....جلدنارنجی
spectrum 5.......جلد قرمز
spectrum 6.......جلد بنفش

بسیار کتاب های خوبی هستن و الان هم دارن تدریس میشن گرچه متد های قدیمی داره....سال 1994 اولین چاپش بوده که به سرعت در همه جای دنیا چاپ شد....که بعضا longman هم پشتیبان اون هست و در ایران انتشارات شکوه اندیشه هست که امتیازش رو داره:)

اما در مورد کتاب های interview:

این کتاب تقربیا مضمونی شبیه به کتاب follow me داره که خیلی ها اون رو میشناسن...کتابی که سال ها پیش بسیار سروصدا کرد و فروش قابل توجهی رو هم در ایران داشت:)که همراهش 4 عدد نوار VHS اشت و 5 نوار کاست رو داشت(منظورم کتاب follow me هست):)

کتاب های interview به این صورت هستن بیشتر مضمونش مکالمات و دیالوگ هست...اینکه خودتون رو یه منشی اداره یا حسابدار و یا هر چیز دیگه فرض کنید و نقششش رو بازی کنید..و دیالوگ ها و عباراتی رو که استفاده میشه در حالات مختلف و اصطلاحات رو تحت پوشش خودش داره...:)که من در این مورد کتاب Street Talks رو معرفی میکنم...که 3 جلد هست و کاملا آمریکایی هم هست:) در کل کمتر کسی و کانون هایی هستن که از اینک تاب ها استفاده میکنن..:)

بخصوص موسساتی که زبان رو بصورت فشرده آموزش میدن متدهای تدریسشون شبیه همین کتاب interview هست

دوست عزیز با همه تفاسیر بالا من اینو همیشه میگم و نظر قطعی نمیدم..چون رفتار و علاقه شما رو نمیدونم...به همین دلیل قبل از خرید خودتون یه نگاهی به این کتا به بندازین....بعد خریر کنید....هر کسی سلیقه و هوش ذهنی رو داره و به یه روش مخصوص هست که آموزش ها رو به نحو احسنت یاد میگیره:)

شاد باشید دوست عزیز:)
سوالی بود درخدمتم:)

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
میگم دوستان ..خدایی خودمون..من اینجا میگم شما رو اد میکنم...ولی حالا میبینم که اصلا خیلی هاتون اصلا به یاهو سر نزدین:(

به هر حال زمان و ساعت امشب یر جای خودش هست...امیدوارم که باشن:)

بهناز

Registered User
لایک‌ها
4
با سلام به خدمت همه دوستان من از اول هم از گرامر بیزار بودم ئلی الان میبینم که بدون گرامر نمیشه از دوستان خوتهش میکنم دراین مورد مرجع یا ebook که خسته کننده نباشه و جالب باشه معرفی کنند.
و چند تا کتاب برای یادگیری زبان من تا حد متوسط انگلیسی میدونم.

ممنون میشم کمک کنید

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
میگم دوستان خودمونیما....:):):)
دوستان لطفا قرار ملاقات بعدی خودتون تعیی کنید...:)

ممنون::rolleyes:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
با سلام به خدمت همه دوستان من از اول هم از گرامر بیزار بودم ئلی الان میبینم که بدون گرامر نمیشه از دوستان خوتهش میکنم دراین مورد مرجع یا ebook که خسته کننده نباشه و جالب باشه معرفی کنند.
و چند تا کتاب برای یادگیری زبان من تا حد متوسط انگلیسی میدونم.

ممنون میشم کمک کنید

سلام دوست عزیز...جسارتا لازمی نداشت تاپیک بزنید ولی خب زدید دیگه..:):D

در یک کلام و خلاصه:

تنها کتابی که مرجع کاملی است قواعد و گرامر زبان انگگلیسی در ایران که تا دوره دکترا در ایران مورد استفاده هست...کتابی هست به نام فرهنگ جامع دستور زبان و گرامر دانشگاهی... (collegiate) هست که از ب بسم الله گفته تا اخرین نکات ریز دستوری و گرامر...:)
یک جلد کتاب هست....با جلد آبی و حدود 2100 صفحه..منتها بدون سی دی:) البته خیلی زیاد نیست یعنی تعداد چاپش کم هست...باید بگردین..:)مطمئن باشد روی این کتاب هیچ کتاب دیگری نیست که حرفی برای گفتن داشته باشه..البته به عنوان منبع فارسی...:)

و اما در مورد کتاب.....به اینجا مراجعه کنید تا جوابتون رو بگیرید:)(همون جایی که باید این سوالتون رو مطرح میکردین):D
یه سری توضیحاتی رو در مورد کتاب ها دادم..:)
البته جدا از اونها سری کتاب های In use از(Cambridge) هم کتاب های بسیار خوبی هستند:)

درضمن شرمنده..من تازه امروز این تاپیک به چشمم خورد:(

cell_phone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا شرمنده ما درگیر امتحانا بودیم وقت نکردیم سر بزنیم:(
من امشب ساعت 11 میام ببینم چی میشه؟

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
اقا شرمنده ما درگیر امتحانا بودیم وقت نکردیم سر بزنیم:(
من امشب ساعت 11 میام ببینم چی میشه؟

سلام دوست عزیز...میگم بابا دمت گرم..شما الان گذاشتین 1 ساعت مونده به 11 میگین امشب میاین؟
من کارتم دیگه آخراشهست..باید زودتر میگفتین که من این کارت رو تمومش نکنم...این کارت یه مقداری دیگه بیشتر نداره...باقیش 10 ساعت شبانه هست از 2 شب به بعد اگه میخواین اون موقع در خدمتتون هستم در غیر این صورت باشه واسه فردا شب که من کارت بخرم....ای که امیدوارم هر چی Adsl هست آمریکا بیاد بمب اتم بزنه توش که جیگر ما رو خون کردن...پولش رو گرفتن میگن مشکل داریم چند روز دیگه براتون شارژمیکنیم:(

ای که جیزه جیگر بزنن:(:(:(:lol::lol::lol:

jalal_f

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان من در رشته مترجمی اسناد ومدارک علمی کاربردی قبول شدم اگر دوستان راجع به این رشته اطلاعاتی دارند مطرح کرده وبرای مترجمی چه کتابی خوبه چه انگلیسی چه فرسی ممنون.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
من هفته ای 3-4 تا پی.ام دارم درباره اینکه " چطوری زبان یاد بگیریم ؟" با توجه به اینکه این سوالات باید اینجا مطرح می شد و با توجه به اینکه محتوای اکثرشون یکسانه و با توجه به اینکه جوابی که من بهشون میدم هم یکسانه و با توجه به اینکه بهره وری خیلی مهمه و با توجه به اینکه واقعا شورش رو درآوردم ، کم وبیش این جوابیه که به دوستان میدم :

1. شما در کوتاه مدت نمی تونید زبانتون رو به حدی برسونید که مثلا 70% دیالوگ های یه فیلم رو متوجه بشید ....

2. اکثر آدمها حتی اگه از بچگی کلاس زبان برن هم نمی تونن زبانشون رو به اون حد برسونن که در شماره 1 گفته شد

3. برخلاف عقیده عامه فیلم دیدن راه مناسبی برای زبان یاد گرفتن نیست ...ممکنه شما رو نهایتا به 40% برسونه ... اما نه بیشتر ...

4. بهترین راه : مطالعه و reading ... طبیعیه که سخته ... و واسه همینه که بهترین راهه ...

5. کلاس نرفتن و خودآموزی کردن روش سختیه ... بهتره کلاس برید ... فقط کلاس مکالمه ...

6. گرامر رو کاملا بیخیال ... فقط مکالمه

در نهایت هم به دوستان میگم که " متاسفم اگه بدبینانه به قضیه نگاه کردم و جوابی که دادم ، اون چیزی نبود که انتظارش رو داشتید ... ولی همینطوریه معمولا ... "

JUMBO

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من هفته ای 3-4 تا پی.ام دارم درباره اینکه " چطوری زبان یاد بگیریم ؟" با توجه به اینکه این سوالات باید اینجا مطرح می شد و با توجه به اینکه محتوای اکثرشون یکسانه و با توجه به اینکه جوابی که من بهشون میدم هم یکسانه و با توجه به اینکه بهره وری خیلی مهمه و با توجه به اینکه واقعا شورش رو درآوردم ، کم وبیش این جوابیه که به دوستان میدم :

1. شما در کوتاه مدت نمی تونید زبانتون رو به حدی برسونید که مثلا 70% دیالوگ های یه فیلم رو متوجه بشید ....

2. اکثر آدمها حتی اگه از بچگی کلاس زبان برن هم نمی تونن زبانشون رو به اون حد برسونن که در شماره 1 گفته شد

3. برخلاف عقیده عامه فیلم دیدن راه مناسبی برای زبان یاد گرفتن نیست ...ممکنه شما رو نهایتا به 40% برسونه ... اما نه بیشتر ...

4. بهترین راه : مطالعه و reading ... طبیعیه که سخته ... و واسه همینه که بهترین راهه ...

5. کلاس نرفتن و خودآموزی کردن روش سختیه ... بهتره کلاس برید ... فقط کلاس مکالمه ...

6. گرامر رو کاملا بیخیال ... فقط مکالمه

در نهایت هم به دوستان میگم که " متاسفم اگه بدبینانه به قضیه نگاه کردم و جوابی که دادم ، اون چیزی نبود که انتظارش رو داشتید ... ولی همینطوریه معمولا ... "

جناب سیمور عزیز
عرض ارادت
یکی از راههای فراگیری زبانهای خارجی که اخیرا" زبانشناسان به آن توجه کرده اند(البته در 25 سال اخیر) فراگیری به روش طبیعی است. دقیقا" خلاف آنچه که در ایران و در مراکز آموزشی به آن میپردازند.
1- کودک ابتدا تا دو سال گوش میکند.
2- سپس سعی در ساختن کلمه و جملات تک کلمه ای و چند کلمه ای میکند.
3- در 5 سالگی دستور زبان کودک با توجه به اصلاح سازیهای مداوم اطرافیان تکمیل میشود.
4- در 7 سالگی شروع به یادگیری خط میکند و الفبا
5- در دوره راهنمائی و بعد هم دبیرستان شروع به آموزش کلاسیک دستور زبان میکند.
حال در بحث آموزش زبان اگر همین روش را پی بگیریم روش آموزش طبیعی که بسیار آسانتر از روشهای معمول است را خواهیم داشت.
1- بسیار زیاد گوش کنید.
از اوقات فراغت یا وقتهای کشته خود پشت فرمان ، در ترافیک و غیره استفاده کنید و تا میتوانید انگلیس گوش کنید. اخبار روزانه توصیه میشود. آنها را ضبط کنید و در mp3 player یا ضبط ماشین از آنها استفاده کنید.
2- بدون گوش کردن عملا" گوش شما برخی از صداها را نمیشنود. مثال آن th در انگلیسی است که ایرانیان انها را نمیشنوند.
2- پس از مدتی آنچه که میشنوید را تکرار کنید.
3- حتما" کلاس زبانی را انتخاب کنید و بروید تا در آنجا استاد شما را اصلاح کند.
4- در این اصلاحات شما بطور طبیعی تا حدودی گرامر را فرا میگیرید.
5- مطالعه هم به شما کمک میکند تا دامنه لغت خود را بالا ببرید.
نکته مهم: ثابت شده است که آدمهای پررو زبان را زودتر فرا میگیرند. پس باید کم روئی را کنار گذاشت و صحبت کرد و اشتباه کرد تا دیگران ما را اصلاح کنند.
با همبن روشها در آمریکا ظرف یک دوره سه ماهه به افسرانی که به عراق و افغانستان و مناطق دیگر میروند زبان محلی میآموزند.

ببخشید اگر زیاد نوشتم. البته خودتان استاد هستید.

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
مرسی ...
shamrock.gif

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,272
برخلاف عقیده عامه فیلم دیدن راه مناسبی برای زبان یاد گرفتن نیست ...ممکنه شما رو نهایتا به 40% برسونه ... اما نه بیشتر ...

سلام سیمور.
میگم من با این یه تیکه اش موافق نیستم.
jumpingf.gif

من الآن فکر می کنم دو نفر رو یادم میاد که با فیلم دیدن فجیعا مهارت زبانشون بالا رفته. البته راه های دیگه ای هم داشته اند، ولی خودشون میگن که اصلش با فیلم دیدن بوده.
من خودم دیدن هر فیلم برام حدود 6-5 ساعت طول می کشه، چون وسواس دارم که حتما تمام تیکه هاش رو بفهمم (البته من اصلا ادعام نمیشه که خبریمه).
راه مطالعه راستش برای من جزو روش های اصلی نبوده، ولی ازش زیاد استفاده کرده ام (به اجبار).
7174.gif

ولی فکر می کنم نسبت به فیلم یه نقطه ضعف داره و اون هم اینه که Listening رو خیلی قوی نمی کنه (البته اگه منظورت از مطالعه همون چیزی باشه که من فکر می کنم).

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
مرسی mahi جان ... مطمئنا دوستان شما کارشون درست بوده ... همونطور که خود من هم اگه یکی بهم بگه چطوری زبانت خوب شد بهش میگم " بجای اینکه کلاس زبان برم ، نشستم فیلم دیدم و مطلب انگلیسی خوندم " ... بنابراین من رو هم به اون جمع اضافه کن به نوعی !! ..
veiledsmile2.gif

مساله اینه که نسخه هایی که می پیچیم باید واسه همه قابل استفاده باشه ، نه واسه زیر 5% مردم...

راستی حالا که بحث شیرینی شده ، نظرم رو در مورد یه چیز دیگه هم بگم ، جسارتا : 40% یعنی " یه نفر که زبانش خیلی خوبه" ... من نمی دونم دوستان شما سطح زبانشون چطوره (ایشالا که عالیه) ولی من به شخصه عرض می کنم : اکثر دوستانی که به عنوان " فوق العاده مسلط به زبان " به من معرفی شدند ، حتی به همین 40% نمی رسیدند
no.gif
... یعنی درک عمومی از اینکه یه نفر باید چقدر زبانش خوب باشه تا بهش بگیم عالی ، یه مقدار مخدوشه ...
help.gif

بالا