برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای خرید استابلایزر

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
سلام

برق خانه ما بدلیل فرسوده بودن و استاندارد نبودن شبکه برق شهری دارای نوسانات بسیاری است و یک روز ولتاژ برق

روی 180 ولت میره و یک روز روی 250 ولت که وقتی من در حال استفاده از کامپیوتر هستم ٬ مرتب

محافظ ولتاژ برق عمل میکنه و برق رو قطع میکنه که پاک منو کلافه کرده. برای همین میخوام یک استابلایزر بگیرم که این

نوسانات برق رو تثبیت کنه ٬ اول میخواستم UPS بگیرم ٬ ولی دیدم که بعد از یکی دو سال باطری های اون باید تعویض

بشه و کلاً خرید UPS‌ به صرفه نیست و در ثانی ما زیاد قطع برق نداریم و فقط نواسان برق داریم ٬ برای همین به فکر

خرید استابلایزر افتادم ٬‌ ولی نمیدونم که بهترین مارک استابلایزر توی ایران چیه ٬ لطفاً‌ دوستانی که توی این مورد با مارک

ها و شرکت های مختلف سازنده و وارد کننده استابلایزر در ایران آشنایی دارند ٬ بگن که کدام شرکت بهترین محصول رو

در ایران ارائه میده و برای مصرف خانگی کدام مدل و از چه شرکتی بهتر از بقیه است.

Last edited:

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
کسی نمیتونه در مورد خرید بهترین مارک استابلایزر برای مصرف خانگی منو راهنمایی کنه ؟

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
والا من سالهاست UPS فاراتل رو داشتم انصافا خوب بوده . احتمالا استابلایزرش هم نباید چیز بدی باشه.

manutd2009

Registered User
لایک‌ها
69
ممنون می شم اگر کسی اطلاعات دقیقی داره عنوان کنه . کسی هست بدونه فرق استابلایزر با ترانسفورماتور چیه ؟؟؟
سپاسگذارم

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
می دونم تاپیک قدیمی هست ، ولی من مشکل استارتر رو دارم ، کسی در مورد استابلایزر کامپیوتر اطلاعاتی داره ما رو از زکاتش علم اش بی بهره نزاره که همانا من از کاربران نیکوکار روزگارم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
تشکر ، راستش من منظورم این بود که دوستان یه مارکی رو با قیمت مناسب معرفی کنن و اینکه ایا واقعا" با استارتر مشکل خاموش شدن کامپیوترم حل میشه یا نه
لطفا مشکلتون رو دقیق و با جزئیات کامل بفرمائید تا راهنمائیتون کنم؟

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
لطفا مشکلتون رو دقیق و با جزئیات کامل بفرمائید تا راهنمائیتون کنم؟

محله ای که ساکن هستیم برق کوچه مرتب نوسان داره ، حتی بعضی اوقات برای ثانیه ای لامپ ها حالت پرپر دارن ، به همین جهت محافظی که برای کامپیوتر استفاده می کنم می ره رو وضعیت فرمز و کامپیوتر خاموش میشه ، حالا میخوام بدونم کم هزینه ترین راه برای حل این مشکل چیه ؟ یکی از دوستانم دیشب گفت که استابیلایزر می تونه این مشکل رو حل کنه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
محله ای که ساکن هستیم برق کوچه مرتب نوسان داره ، حتی بعضی اوقات برای ثانیه ای لامپ ها حالت پرپر دارن ، به همین جهت محافظی که برای کامپیوتر استفاده می کنم می ره رو وضعیت فرمز و کامپیوتر خاموش میشه ، حالا میخوام بدونم کم هزینه ترین راه برای حل این مشکل چیه ؟ یکی از دوستانم دیشب گفت که استابیلایزر می تونه این مشکل رو حل کنه
شما برای حل این مشکل باید UPS بخرید که استابلایزر یکی از قسمتهای یک UPS هست. در این خصوص دو روش دارید:
1) Online UPS : هزینه اون حدودا بالای 1000000 تومانه. بدین طریق که دستگاه برق شهر رو به DC تبدیل می کنه و از روی اون دوباره AC مرتب و عالی بازسازی می کنه. ضریب اطمینان این روش خیلی بالاست. اما هزینشم....
2) Offline UPS : صرفا نوسانات رو با یک درصد خطا با یک زمان تاخیر معینی جبران می کند. این روش هم خوبه اما نه مثل روش اول.
برای روش 2 می تونید UPS Alja تهیه کنید که پایینترینش که برای یک کامپیوتر جوابگو باشه حدود 300000 تومانه(با یکسال گارانتی). فکر کنم برای کار شما کفایت کنه. البته اگر می تونید مورد 1 رو بکار ببرید که بسیار بهتره.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بله بهترین راه حل رو پیشنهاد دادن
این مدل از فاراتل جواب کار شما رو میده
استابلایزر فاراتل مدل STB25R
  • ناسب سیستم‌های کامپیوتری و دستگاه‌های الکترونیکی خانگی و اداری، نظیر کامپیوتر های شخصی و لوازم جانبی آن، سیستم های صوتی و تصویری،Setup Box ها، سیستم های کنترل و نظارت تصویری، درب بازکن های اتوماتیک، کنسول های بازی، ماشینهای اداری، تلفن های سانترال و معمولی، سیستم های مخابراتی، برخی از تجهیزات آزمایشگاهی و اندازه گیری و....
  • طراحی شده برای استفاده رومیزی
  • دارای سیستم حفاظت در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز
  • دارای فیلتر جهت حفاظت دستگاه‌های مصرفی در مقابل نویزها و اختلالات برق شهر
  • مجهز به هشداردهنده صوتی
  • مجهز به مدار تاخیر جهت حفاظت دستگاه‌های مصرفی هنگام قطع و وصل برق شهر
  • مجهز به سه پریز ارت‌دار خروجی جهت استفاده هم‌زمان مصرف‌کننده‌های مختلف
    http://www.faratel.com/product.aspx?pro=STB25R

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
بله بهترین راه حل رو پیشنهاد دادن
این مدل از فاراتل جواب کار شما رو میده
استابلایزر فاراتل مدل STB25R
  • ناسب سیستم‌های کامپیوتری و دستگاه‌های الکترونیکی خانگی و اداری، نظیر کامپیوتر های شخصی و لوازم جانبی آن، سیستم های صوتی و تصویری،Setup Box ها، سیستم های کنترل و نظارت تصویری، درب بازکن های اتوماتیک، کنسول های بازی، ماشینهای اداری، تلفن های سانترال و معمولی، سیستم های مخابراتی، برخی از تجهیزات آزمایشگاهی و اندازه گیری و....
  • طراحی شده برای استفاده رومیزی
  • دارای سیستم حفاظت در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز
  • دارای فیلتر جهت حفاظت دستگاه‌های مصرفی در مقابل نویزها و اختلالات برق شهر
  • مجهز به هشداردهنده صوتی
  • مجهز به مدار تاخیر جهت حفاظت دستگاه‌های مصرفی هنگام قطع و وصل برق شهر
  • مجهز به سه پریز ارت‌دار خروجی جهت استفاده هم‌زمان مصرف‌کننده‌های مختلف
    http://www.faratel.com/product.aspx?pro=STB25R

ممنونم از شما و اقا رضای عزیز ، جسارتا" این سایت همه چی رو نوشته به جز قیمت محصول ، یا من نمی بینمش ؟!

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنونم از شما و اقا رضای عزیز ، جسارتا" قیمت این سایت همه چی رو نوشته به جز قیمت محصول ، یا من نمی بینمش ؟!
این سایت سازنده هست . سرچ کنی قیمتش میاره یا زنگ بزن به شرکت فاراتل

بالا