برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای خرید قطعه تا 3-4 تومن

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
دوستان سلام. می خواستم یه سری قطعه بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید
Intel Core i5-4690 (حدودا 700) اهل اور نیستم. این مدل با سری K همین مدل در حالت عادی خیلی فرق داره؟

مادربرد Asus Z97 A (حدودا 700 تومن ) .

رم به میزان 16 گیگ (از اونجایی که هدفم سریع بودن هرچه بیشتر سیستم هست نمیدونم چه رمی ازچه برندی بگیرم. میگن هرچه cl کمتر باشه و فرکانس بالاتر بهتره درسته؟
این 2 تا چه طورن ؟
GSkill Sniper Gaming 2×8GB=16GB 2400MHz CL11: 720,000 -
GSkill Sniper Gaming 2×8GB=16GB 1866MHz CL9: 680,000 -

کارت گرافیک: یه چیزی بین 700 تا 1300 معرفی کنید

یه کیس مناسب و جادار و نه چندان گرون هم معرفی کنید .

در مورد خنک کننده cpu. آیا اجباریه برای این cpu ? اگه اره یه موردی که خیلی گرون نشه بهم معرفی کنید

کارایی این سیستم هم برای بازی و کارای گرافیکی( در حد متوسط) هست و انتظار ندارم خیلی عالی باشه
پس اگه تو یه سری قطعه ها بشه صرفه جویی کرد و یه قطعه ارزونتر رو جایگزین کرد بهتره

ممنون

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
Intel Core i5-4690 (حدودا 700) اهل اور نیستم. این مدل با سری K همین مدل در حالت عادی خیلی فرق داره؟

رم به میزان 16 گیگ (از اونجایی که هدفم سریع بودن هرچه بیشتر سیستم هست نمیدونم چه رمی ازچه برندی بگیرم. میگن هرچه cl کمتر باشه و فرکانس بالاتر بهتره درسته؟
این 2 تا چه طورن ؟

در مورد خنک کننده cpu. آیا اجباریه برای این cpu ? اگه اره یه موردی که خیلی گرون نشه بهم معرفی کنید

کارایی این سیستم هم برای بازی و کارای گرافیکی( در حد متوسط) هست و انتظار ندارم خیلی عالی باشه
پس اگه تو یه سری قطعه ها بشه صرفه جویی کرد و یه قطعه ارزونتر رو جایگزین کرد بهتره

ممنون
سلام. مدل پردازنده با سري K صرفا توي قابليت اوركلاك متفاوته كه اونم براي شما ظاهرا مهم نيست.
در مورد رم هم فرمايشتتون درسته و برند بسيار خوبي رو انتخاب كرديد. هر دو خوبن.
كارت گرافيك هم770 EVGA - GeForce GTX 770 - 2GB . چون PhysX و CUDA رو ساپورت مي كنه اينو معرفي كردم. والا SAPPHIRE DUAL-X R9 280X 3GB هم خوبه و حدود 200000 تومان ارزونتر. كيس هم ENERMAX CLIPEUS M حدود 165000 تومان. فن داخل جعبه پردازنده كفايت مي كنه و چون اهل اوركلاك نيستيد نيازي نيست خنك كننده تهيه كنيد. فقط حتما روي اينچنين سيستمي هاردديسك SSD حتما بذاريد تا سرعت لود واقعي سيستم رو ببينيد.

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
@reza76622201
ممنون. به نظر شما بهتره یه cpu گرونتر مثلا i7 4690 بگیرم در عوض گرافیکو ارزون تر بگیرم یا بالعکس. گرافیکو گرونتر ولی cpu همون قبلی i5 4690
این کارت گرافیک های EVGA قضیشون چیه؟ چرا شکلشون و اسمشون فرق داره با بقیه مدل های هم رده ؟ میگن سر و صداش زیاده آره؟
این کارتی که شما گفتی الان حدود 1300 هست اگه بخوام تا 200 تومن بالاتر هزینه کنم چی خوبه؟
اگه کارتای تو این رده خیلی متفاوت نیستن ترجیح میدم کمتر هزینه کنم و بیشتر رو قطعات دیگه تمرکز کنم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
@reza76622201
ممنون. به نظر شما بهتره یه cpu گرونتر مثلا i7 4690 بگیرم در عوض گرافیکو ارزون تر بگیرم یا بالعکس. گرافیکو گرونتر ولی cpu همون قبلی i5 4690
این کارت گرافیک های EVGA قضیشون چیه؟ چرا شکلشون و اسمشون فرق داره با بقیه مدل های هم رده ؟ میگن سر و صداش زیاده آره؟
این کارتی که شما گفتی الان حدود 1300 هست اگه بخوام تا 200 تومن بالاتر هزینه کنم چی خوبه؟
اگه کارتای تو این رده خیلی متفاوت نیستن ترجیح میدم کمتر هزینه کنم و بیشتر رو قطعات دیگه تمرکز کنم
خواهش. اگر بازی با کیفیت بالا براتون اهمیت داره همین کانفیگ براتون مناسبه , اما اگر بیشتر پردازش و سرعت بالاتر اولویت داره می تونید از کارت گرافیک کم کنید بزارید رو پردازنده. برند EVGA شاید به گوش شما نخورده والا یکی از بهترین و مطرحترین برندهای سازنده کارت گرافیک که همیشه جزء 10 برند اول کارت گرافیک دنیاست. با 200000 تومان بیشتر کارت گرافیک nVidia سراغ ندارم. به نظرم همین کارت واسه بازی کفایت می کنه. ضمنا پردازندتون هم سرعتش خوبه خیلی بهتره روش حساس نشید , مگر اینکه پول زیادی داشته باشید خوب می تونید قطعات رو تا سقف 10000000 تومان و حتی بیشتر هم بالا ببرید. اما همین قطعات خوبن.

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
ممنون .پس فک کنم همین کارت خوب باشه .اون مادربردی که گفتم ok هست؟ تو این رنج قیمت اینم هست GIGABYTE GA-Z97-D3H نظرتون چیه؟
اگه بخوام تا 600-700 یه led بگیرم چیو پیشنهاد میدین؟
یه موس وایرلس خوب هم تا 150 تومن معرفی کنید ممنون میشم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنون .پس فک کنم همین کارت خوب باشه .اون مادربردی که گفتم ok هست؟ تو این رنج قیمت اینم هست GIGABYTE GA-Z97-D3H نظرتون چیه؟
اگه بخوام تا 600-700 یه led بگیرم چیو پیشنهاد میدین؟
یه موس وایرلس خوب هم تا 150 تومن معرفی کنید ممنون میشم
مادربوردی که معرفی کردم خوبه. نمیشه گفت این بهتره یا گیگابایتی که معرفی کردید. هر دو خوبن و اینجاش یه کم سلیقه ای هستش. مانیتور هم پیشنهادم اینه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7804
توی بازار حدود 700000 تومانه. به نظر من اگه می تونید یه کم بیشتر هزینه کنید و اینو بگیرید که پنل IPS داره:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=7805

ماوس هم یه نگاهی به این دو تا بندازید ببینید کدومشو بیشتر دوست دارید. هر دوشون عالیه:
http://www.digikala.com/Product/DKP...Gaming-Mouse/ماوس-مخصوص-بازی-لاجیتک-جی-400-اس

http://www.digikala.com/Product/DKP-1799/Microsoft-ARC-Mouse/ماوس-مایکروسافت-آرک

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
توضیحات رو عزیزان دادند
به نظرم پیشنهاد میشه در صورت امکان با خرید یک کارت گرافیک در 900 تومانی از سری r9 و صرفه جویی 200-300 تومانی هزینه باقی مانده رو روی خرید SSD هزینه کنید
در خصوص رم هم مدل دومی که معرفی کردید رو پیشنهاد می کنم با توجه به هزینه صرفه جویی شده شما می تونید هزینه رو روی خرید یک خمیر سیلکون خوب هزینه کنید

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
@farshid0018
ممنون از نظرتون. شاید اینکارم کردم ولی امکانش هست کارت
EVGA GTX770 SUPERCLOCKED WITH EVGA ACX COOLER
رو بگیرم و طبیعتا یه ssd با حجم کم 64 گیگ هم برای سیستم تهیه کنم
خمیر سیلیکون برای cpu ? راستش خیلی وارد نیستم ممنون میشم راهنمایی کنید که چه جوریه و چه قیمتیه

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
@farshid0018
ممنون از نظرتون. شاید اینکارم کردم ولی امکانش هست کارت
EVGA GTX770 SUPERCLOCKED WITH EVGA ACX COOLER
رو بگیرم و طبیعتا یه ssd با حجم کم 64 گیگ هم برای سیستم تهیه کنم
خمیر سیلیکون برای cpu ? راستش خیلی وارد نیستم ممنون میشم راهنمایی کنید که چه جوریه و چه قیمتیه
عزيز اگر اهل اوركلاك نيستيد اين كار خرج اضافيه. همون فني كه داخل جعبه پردازنده اينتل بصورت پلمب ارائه ميشه كفايت مي كنه.

kaveh-gh

کاربر فعال سخت افزار
لایک‌ها
285

این 2 تا چه طورن ؟

ممنون

سلام دوست عزیز؛
پیشنهادات بنده به این صورته:

پردازنده: برای سیستم گیمینگ Intel Core i5 4690 (به قیمت 690) بهترین انتخابه. عملکرد این پردازنده در اجرای گیم با i7 4790 برابری میکنه

مادربرد: Asus Z97 A برای شما انتخاب خوبی نیست. مادربردهای سری Z به کسانی توصیه میشه که قصد اور کردن پردازنده یا SLI/CrossFire کردن 2 کارت گرافیک رو دارن که عملاً برای شما کاربردی نداره
پیشنهاد میکنم مادربرد Gigabyte GA-H97-Gaming 3 (به قیمت 490) رو جایگزین کنید. این برد امکانات گیمینگ بهتری رو در اختیارتون میزاره و حدود 200 هم ارزونتره

رم: اگه میخواین معیاری برای مقایسه رم‌ها بدست بیارید میتونید فرکانس کاری رم رو به زمان تأخیر رم یا همون CL تقسیم کنید. از عدد بدست آمده میشه برای مقایسه سرعت رم‌های مختلف استفاده کرد
تو این لینک میتونید اطلاعات کاملی در این زمینه بدست بیارید: http://www.zoomit.ir/articles/hardware/memory/7721-راهنما-خرید-ram
پیشنهاد میکنم رم GSkill TridentX 2×8GB=16GB 2400MHz CL10 رو (به قیمت 730) تهیه کنید.

گرافیک: در رنج قیمتی 700 تا 900 کارت R9 270X بهترین انتخابه. Asus R9 270X OC DCII 2GB GDDR5 (به قیمت 790) پیشنهاد میشه.
در رنج قیمتی 900 تا 1،100 میشه از بین دو کارت GTX 760 و GTX 670 یکیو انتخاب کرد. البته GTX 670 کمی سریعتر و کمی هم ارزونتره. Gigabyte GTX 670 OC WF 3X 2GB GDDR5 (به قیمت 930) پیشنهاد میشه.
در رنج قیمتی 1100 تا 1300 کارت GTX 770 بهترین انتخابه. Gigabyte GTX 770 OC WF 3X 2GB GDDR5 (به قیمت 1،340) پیشنهاد میشه.

کیس Green X1 Basic Gaming (به قیمت 150) جواب کارتون رو میده
نیازی به خنک کننده پردازنده ندارید.

برای صرفه جویی در خرید میتونید رم رو به 8GB تقلیل بدید و کارت گرافیک ارزونتر رو انتخاب کنید. 8گیگ رم برای اجرای تمام بازی‌های امروزی کفایت میکنه

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
@kaveh-gh
ممنون از شما که وقت گذاشتین و پاسخ دادین تقریبا قطعات نهایی رو انتخاب کردم
فقط در مورد مادربرد. این گیگابایت که گفتین سری gaming با همین مدل سری معمولیش چه فرقی داره؟ ( اونی که پسوند گیمینگ نداره منظورمه! )
بعد این مادربرد اگه بعدا بخوام 2 تا کارت گرافیک همزمان استفاده کنم قابلیتشو داره یا خیر؟
نیازی هست تا از این خمیرهای سیسلیکونی برای cpu استفاده کنم؟( موردی که دوست دیگرمون در بالا بهش اشاره کرد)

kaveh-gh

کاربر فعال سخت افزار
لایک‌ها
285
@kaveh-gh
فقط در مورد مادربرد. این گیگابایت که گفتین سری gaming با همین مدل سری معمولیش چه فرقی داره؟ ( اونی که پسوند گیمینگ نداره منظورمه! )
بعد این مادربرد اگه بعدا بخوام 2 تا کارت گرافیک همزمان استفاده کنم قابلیتشو داره یا خیر؟
نیازی هست تا از این خمیرهای سیسلیکونی برای cpu استفاده کنم؟( موردی که دوست دیگرمون در بالا بهش اشاره کرد)

اگه منظورتون مادربرد Gigabyte GA-H97-D3H هستش میتونید مقایسه‌ کامل این برد رو با مدل Gaming 3 در لینک زیر ببینید:
http://www.gigabyte.com/products/comparison/list.aspx?ck=2&pids=4997,4962
H97-D3H حدود 70 ارزونتره
امکان SLI و CrossFire در مادربرد‌های سری H وجود نداره
به خمیر سیلیکون فعلاً احتیاجی ندارید

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
@kaveh-gh

در خصوص مادربرد تو رنج قیمت 400الی 500 تومان این مدل های خوش قیمت رو پیشنهاد میدم
ASUS Z97-K LGA1150 Z97 Mainboard با قیمت 490
و
MSI Z97 Guard-Pro LGA1150 Z97 Mainboard با قیمت 500
و
MSI Z97 PC Mate LGA1150 Z97 Mainboard با قیمت 400 تومن
پیشنهاد میشه
در خصوص خمیر سیلکون هم خمیر زیر فن استوک پردازنده رو اگر دقت کنید کیفیت جالبی نداره و شما که خب دارید این میزان هزینه می کنید یک هزینه 15 تا 30 هزار تومانی برای خمیر سیلکون جهت انتقال راحت تر گرما چیز خاصی نیست
شما میتونید از مدل های deepcool z9 با قیمت 30 تومان یا z5 با قیمت 15 تومن استفاده کنید
پ.ن
در خصوص مادربرد های این سری به جز قابلیت های این سری اگر زمانی خواستید سیستم رو بفروش برسونید به دلیل قابلیت های این سری راحت تر خریداری میشه در خصوص مادربرد های سری msi درست هست به دلیل ضعف در قسمت برق رسانی اگر در اینده مایل به اور کردند هستید پیشنهاد نمیشه به غیر از اون کاربرد خوبی داره

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
با تشکر از دوستان ، ولی در مورد قطعات اصلی
دوستان تنها یک سوال ساده دیگه میمونه و اون این که خودم میتونم قطعات رو سر هم کنم؟
منظورم اینه که تقریبا میدونم چیکار باید کرد ولی از اونجایی که تجربه ای در این کار ندارم (در حد چشمی میدونم چی به چیه )به نظرتون نکته خاصی تو اسمبل هست که باید رعایت کنم یا اصلا بدم کسی دیگری اینکارو کنه؟

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با تشکر از دوستان ، ولی در مورد قطعات اصلی
دوستان تنها یک سوال ساده دیگه میمونه و اون این که خودم میتونم قطعات رو سر هم کنم؟
منظورم اینه که تقریبا میدونم چیکار باید کرد ولی از اونجایی که تجربه ای در این کار ندارم (در حد چشمی میدونم چی به چیه )به نظرتون نکته خاصی تو اسمبل هست که باید رعایت کنم یا اصلا بدم کسی دیگری اینکارو کنه؟
عزيز با توجه به اينكه قطعات حساس هستند نهايتا شما بايد در حضور يك فرد باتجربه اين كار رو انجام بديد. والا مثلا اگر هنگام جازدن CPU وقتي روي سوكت هستش يه كم تكون بخوره و پينهاي سوكت مادربورد تغيير مكان بدن ، اونموقع دردسر فراواني خواهيد داشت و ممكنه حسابي ضرر كنيد. پس حداقل بايد چند بار در حضور يك فرد با تحربه و با كمك اون اين كار رو انجام بديد تا وقتي كه خودكفا بشيد.

john gotti

Registered User
لایک‌ها
283
ممنون
دوستان این cpu های اینتل مگه ساخت یه جا نیستن؟ قیمتای مختلفی ازش هست و بعضی از فروشنده ها ادعا میکنن که ارزونا تقلبیه یا ..!
کلا نکته مهم اینه که cpu تو باکس و پلمپ باشه موقع خرید درسته؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنون
دوستان این cpu های اینتل مگه ساخت یه جا نیستن؟ قیمتای مختلفی ازش هست و بعضی از فروشنده ها ادعا میکنن که ارزونا تقلبیه یا ..!
کلا نکته مهم اینه که cpu تو باکس و پلمپ باشه موقع خرید درسته؟
عزيز اگه بخواين به حرف بازاريها و فروشندگان توجه كنيد امكان اينكه سرتون كلاه نذارن خيلي خيلي كمه. اونا دنبال منافعشون هستند. شما پردازنده اينتل رو توي باكس بصورت پلمب تهيه كنيد. روي باكس صرفا مدل پردازنده رو چك كنيد. همين و همين. اينكه ساخت كجاست و اين تقلبي هستش و اون اصله و ... همش اراجيف واسه بالا بردن قيمت و ... هستش.

بالا