برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

toopfile

Registered User
لایک‌ها
105
سلام
امشب اتفاقی چشمم به این تاپیک خورد و بسیار ناراحت شدم که چرا شرایط اینگونه بشه که همه به دنبال راهی باشن برای ترک وطنشون و جدا افتادن از کسانی که زندگیشون با اونهاست که معنی میگیره و لطف داره،
و بعد از خوندن تعدادی از پستها به این نتیجه رسیدم که بسیاری اصلا معنی پناهندگی رو نمیدونن،
ولی به عنوان کسی که ۱۶، ۱۷ سال هست که خارج از ایران زندگی میکنه و اکثر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی رو رفته خوشحال میشم که اگر نیاز به راهنمایی هست کمکی کنم

موفق باشد

ali_727272

Registered User
لایک‌ها
16
منم یه ادمی هستم که میخوام هر جور شده بزنم برم آمریکا اره کله منم مثل تو دوست عزیز درد میکنه منم مثل توهم به خاطر همین تجربیاتمو در اختیارت میذارم:

به 4 روش میشه ویزای امریکا گرفت اینکه میگن امریکا بهشت دوم هست دروغ نمیگن

1_ ویزای کار : تو این روش واقعا ویزا گرفتن سخته چون باید سابقه کاری توپی داشته باشی که واقعا به قول بعضی از دوستان یه نفعی واسشون داشته باشی
2_از طریق سرمایه گذاری : خوب من این روش رو فاکتور میگیرم چون میدونم بیشترمون پول کلانی واسه سرمایه گذاری نداریم حالا اگه کسایی هم دارن بدونن مینیموم مقدار پول باید 500000 $ باشه
3_ویزا از طریق قرعه کشی لاتاری : آمریکا سال یه بار یه قرعه کشی میکنه برای مهاجرین در تمام جهان شما میتونین تو این قرعه کشی ثبت نام کنید که هر سال شروع ثبتنام اوایل مهر هست و نتایجشم به گمونم اردیبهشت یا خرداد میاد
4_ که خودم اصلا به شخصه خوشم نمیاد ویزای نامزدی یا ازدواج با یک شهر وند امریکایی که باید حدود 6 ماه یا 7 ماه باهم بمونید که بعد از این دوره یک شهروند امریکایی میشین اونم دایمی الان متاسفانه ماهواره ها خیلی از این روش تبلیغ میکنن به خاطر هزینه کمش بصرفست اما دیگه تصمیم گیری با خودتونه

یه نصیحت از من اول قبل از اینکه به سرتون بزنه برین آمریکا قبلش انگیلیسیتونو حتما قوی کنید یعنی باست عین بلبل انگلیسی صحبت کنی وگرنه کلات پس مرکست بعد برین در باره ایالت های آمریکا تحقیق کنید ببنین کدوم ایالت خوشتون میاد و میپرستید چون باهم فرق دارن

درضمن قیل رفتن یه حساب و کتاب کنید که چقدر هزینه خوردو خوراکتون میشه و کرایه خونه چقدره هزینه کریدت کارت هزینه مبایل ، سیم کارت و امثال اینا

من خودم دانشجو ترم آخر فوق دیپلم عمرانم 90 درصد احتمال داره بزنم برم سربازی بعد جمع کردن پولو یادگیری قوی زبان بعد امریکا یا کانادا
اگه سوالی هم بود بپرسین اگه جوابشو بدونم ازتون دریغ نمیکنم

درضمن نگو رفتن به امریکا سخته تو زندگیت اگه برنامه ریزی نداشته باشی رفتن به شیراز و شمالم برات سخته

ali_727272

Registered User
لایک‌ها
16
یه پیری می گفت :

عزیزم چند گروه آدم هستند که اگه برن خارج موفق میشن :
1) اونایی که دانشمند هستند و مخ
2) اونایی که ورزشکاران اونم از نوع قهرمانی
3) اونایی که هنرمند هستند
4) اونایی که سرمایه دارند ( البته اینا داخل هم موفق هستن )
5) اونایی که سیاستمدارن بخصوص اونایی که مخالف **** فعلی ایران هستند

وگرنه بخوایی بری کارگری و عمله گی تو کشور خودت از همه جا موفق تری :)

حقوق یک گارسون 1500 تا 1200 دلار معادل(اگه دلار رو 3000 تومن بگیریم که میونم پایین میاد ) میشه 4500000 یا 3600000 تومن

درست حتی گیر آوردن این شغل هم گرفتاری داره اما میتونی به اون پیری بگی یه جواب قانع کننده بهم بده؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام دوستان

هر کی از زندگی چیزی میخواد و همه علاقه و خواسته ها متفاوتی دارن

بظرم آدم باید همه جا بره اونجا تجربه کنه

من مناطق برفی و سرد خیلی دوست دارم و جایی که آرامش داشته باشه برام خیلی مهمه

تا اینکه چند وقت پیش با وبلاگ setareheghotbi.blogspot.com آشنا شدم که نوشته ها یه زوج ایرانی در بتل آلاسکا زندگی میکردن هست که از اواخر سال 2008 آپدیت نشده البته نمیدونم چی شد این وبلاگ هیلتر شد

واقعا برام جالب بود

من چند وقتی هست که میخوام اگه بشه برم ایالت آلاسکا و حداقل برای 4 سال اونجا زندگی کنم شهرهایی مثل انکوریج . بتل و ........ آلاسکا جزو ایالات متحده آمریکاس

بعد ها تونستم خودمو جمعو جور کنم میرم ایالت ها دیگه آمریکا

یه عکس از انکوریج

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4a/Anchorage_on_an_April_evening.jpg

میخواستم بدونم شرایط مهاجرت به آلاسکا چیه؟ رفتن به آلاسکا راحترین راه کدومه؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دوستان داشتم تو اینترنت میگشتم به این متن برخوردم گفتم شاید بدرد شماهم بخوره

کسب درآمد برای تازه مهاجرین عزیز

سلام دوستان
یک پیشنهاد خیلی خوب برای تازه مهاجرینی که به مونترال تشریف میارن دارم.
دریافت بورسیه تا 3300 دلار برای هر نفر ( یعنی یک زوج 6600 دلار )
مطمئناً همه مهاجرا انتظار دارن در سریعترین مدت زمان بتونن کار پیدا کنن و یا اینکه شروع به تحصیل کنند تا از بورس و وام دانشگاه یا کالج استفاده کنند تا بتونن هزینه های جاری زندگی رو پرداخت کنند.
یکی از سریعترین روش هایی که میتونید به این هدف برسید استفاده از یک دوره کوتاه مدت آموزشی هستش که توسط دولت برگزار میشه و در چند کالج مختلف هم ارائه میشه.
این دوره کلاً 12 جلسه هستش که هر هفته 1 جلسه و اون هم آخر هفته ( بنا به درخواست خودتون یا شنبه یا یکشنبه ) برگزار میشه.
هدف و محتوای این دوره آشنایی با چگونگی داشتن یک بیزینس شخصی در کانادا هستش.
خوبی این دوره اینه که نه امتحان ورودی داره و نه امتحان پایان ترم . فقط و فقط یک دوره معرفی بازار کار هستش و بسیار بسیار مورد استقبال ایرانی ها و چینی ها قرار گرفته.
خودتون میدونید که چرا ؟
دریافت بورسیه ! و لا غیر !
من و همسرم هم از این کلاس ها استفاده کردیم و همین هفته ای که گذشت کلاس ها تموم شد. به هر نفرمون هم 3288 دلار پول دادن که از این مبلغ 780 دلار بصورت وام هستش که باید به بانک برگردونیم و الباقیش بصورت بورسیه هستش و برای خودمون محسوب میشه.
هزینه ثبت نام در این دوره 60 دلار هستش که اگر توسط یک شخصی معرفی شده باشید 50 دلار پرداخت خواهید کرد. یعنی 10 دلار بهتون تخفیف خواهند داد.
مدارک لازم برای ثبت نام :
برگه لندینگ ، ترجمه شناسنامه، کپی CSQ، ترجمه عقدنامه ( اگر دارید ) و هزینه ثبت نام
کلاس به زبان فرانسه و انگلیسی برگزار میشه و اصلاً جای نگرانی بابت نفهمیدن صحبت های استاد نیست ضمن اینکه بیشتر از 60 درصد ظرفیت کلاس ایرانی هستن و کلاً هیچ کسی به صحبت های استاد اصلاً گوش نمیکنه.
خلاصه خواستم بهتون بگم اگر تازه وارد مونترال شدید و یا تصمیم دارید که تشریف بیارید از این دوره خیلی خوب میشه بهره برداری کرد. شک نکنید.
این دوره هر ماهه برگزار میشه .
اگر تمایل داشتید میتونید به من تلفن بزنید تا برای ثبت نام باهم به این کالج مراجعه کنیم.
شماره من هم اینه : 4389855850
شاد و سلامت باشید
اینم لینک این متن
http://najimic.blogfa.com/post/180

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام دوستان

تا اینکه چند وقت پیش با وبلاگ setareheghotbi.blogspot.com آشنا شدم که نوشته ها یه زوج ایرانی در بتل آلاسکا زندگی میکردن هست که از اواخر سال 2008 آپدیت نشده البته نمیدونم چی شد این وبلاگ هیلتر شد

واقعا برام جالب بود

من چند وقتی هست که میخوام اگه بشه برم ایالت آلاسکا و حداقل برای 4 سال اونجا زندگی کنم شهرهایی مثل انکوریج . بتل و ........ آلاسکا جزو ایالات متحده آمریکاس

یه عکس از انکوریج

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4a/Anchorage_on_an_April_evening.jpg

کسی نمیتونه کمکم کنه؟

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
اگه ی زندگی راحتی بخوای کمه کمش 1 میلیاردی میخواد

منظور از آرامش و راحتی از نظر سیاسی اجتماعی فرهنگی و ...........

کسی که میره مثلا سوئد یا اتریش یا ....... میگه اینجا هیچی نداشته باشه آرامش داره که خیلی مهمه

Last edited:

behnam 1375

Registered User
لایک‌ها
1,298
کنظور از آرامش و راحتی از نظر سیساسی اجتماعی قرهنگی و ...........

کسی که میره مثلا سوئد یا اتریش یا ....... میگه اینجا هیچی نداشته باشه آرامش داره که خیلی مهمه
اون پست رو اصلاح کن کنظور :eek:

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
حقوق یک گارسون 1500 تا 1200 دلار معادل(اگه دلار رو 3000 تومن بگیریم که میونم پایین میاد ) میشه 4500000 یا 3600000 تومن

درست حتی گیر آوردن این شغل هم گرفتاری داره اما میتونی به اون پیری بگی یه جواب قانع کننده بهم بده؟
دوستان مالیات اون کشورو هم در نظر بگیرین چون مثلا انگلیس نصف حقوقش میره برای دولت... ضمنا تو آمریکا تا جایی که میدونم بخش دیگر درآمد گارسون از انعام هس وگرنه حقوقشون پایینه
کلا این جاها مث ایران نیس خرج های وحشتناک ریز زیاد دارین که تو ایران نداریم

Sent from my C6903 using Tapatalk

babalak

Registered User
لایک‌ها
122
دوستان کسی راجع به اقامت دائم در سوئد اطلاعاتی داره؟
مثلا حداقل چقدر سرمایه باید داشت و اینکه اصلا شدنی هست یا نه؟
ممنون

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام دوستان

واقعا برام جالب بود

یه عکس از انکوریج

دوستان اگه کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
سلام دوستان کمکم کنید

سلام دوستان

واقعا برام جالب بود

یه عکس از انکوریج

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

بابا پنج علی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
منم یه ادمی هستم که میخوام هر جور شده بزنم برم آمریکا اره کله منم مثل تو دوست عزیز درد میکنه منم مثل توهم به خاطر همین تجربیاتمو در اختیارت میذارم:

به 4 روش میشه ویزای امریکا گرفت اینکه میگن امریکا بهشت دوم هست دروغ نمیگن

1_ ویزای کار : تو این روش واقعا ویزا گرفتن سخته چون باید سابقه کاری توپی داشته باشی که واقعا به قول بعضی از دوستان یه نفعی واسشون داشته باشی
2_از طریق سرمایه گذاری : خوب من این روش رو فاکتور میگیرم چون میدونم بیشترمون پول کلانی واسه سرمایه گذاری نداریم حالا اگه کسایی هم دارن بدونن مینیموم مقدار پول باید 500000 $ باشه
3_ویزا از طریق قرعه کشی لاتاری : آمریکا سال یه بار یه قرعه کشی میکنه برای مهاجرین در تمام جهان شما میتونین تو این قرعه کشی ثبت نام کنید که هر سال شروع ثبتنام اوایل مهر هست و نتایجشم به گمونم اردیبهشت یا خرداد میاد
4_ که خودم اصلا به شخصه خوشم نمیاد ویزای نامزدی یا ازدواج با یک شهر وند امریکایی که باید حدود 6 ماه یا 7 ماه باهم بمونید که بعد از این دوره یک شهروند امریکایی میشین اونم دایمی الان متاسفانه ماهواره ها خیلی از این روش تبلیغ میکنن به خاطر هزینه کمش بصرفست اما دیگه تصمیم گیری با خودتونه

یه نصیحت از من اول قبل از اینکه به سرتون بزنه برین آمریکا قبلش انگیلیسیتونو حتما قوی کنید یعنی باست عین بلبل انگلیسی صحبت کنی وگرنه کلات پس مرکست بعد برین در باره ایالت های آمریکا تحقیق کنید ببنین کدوم ایالت خوشتون میاد و میپرستید چون باهم فرق دارن

درضمن قیل رفتن یه حساب و کتاب کنید که چقدر هزینه خوردو خوراکتون میشه و کرایه خونه چقدره هزینه کریدت کارت هزینه مبایل ، سیم کارت و امثال اینا

من خودم دانشجو ترم آخر فوق دیپلم عمرانم 90 درصد احتمال داره بزنم برم سربازی بعد جمع کردن پولو یادگیری قوی زبان بعد امریکا یا کانادا
اگه سوالی هم بود بپرسین اگه جوابشو بدونم ازتون دریغ نمیکنم

درضمن نگو رفتن به امریکا سخته تو زندگیت اگه برنامه ریزی نداشته باشی رفتن به شیراز و شمالم برات سخته

برادر در مورد گزینه 4 بیشتر توضیح میدی شرایط چی میخواد ؟ هزینه ؟ و ...
مرسی

stryk3r

Registered User
لایک‌ها
560
دوستان یادمون باشه که کشور ما یه قدمت چند ده هزار ساله داره مثل اروپا و آمریکا 200 300 ساله نیست، قبول دارم آمریکا و اروپا خیلی خوبن و شاید آرزوی خیلی ها باشه که بخوان برن به کشور های اروپایی یا آمریکایی حتی خودمم دوست دارم برم اونجا چه برای مسافرت چه برای زندگی اما دوست ندارم یه طوری برم که دیگه راه برگشتی به وطنم نداشته باشم و دوست ندارم یه طوری برم که مجبور بشم دست به هر کاری بزنم و مثل یه تفاله باهام برخورد کنند، ما ایرانی هستیم لیاقتمون بیشتر از این حرفاست خودتون رو دست کم نگیرید ، اگه میخواید واقعا برید خارج و زندگی موفق و آبرومندی داشته باشید، بهتر نیست سختی های اولیشو توی کشور خودتون بکشید (مثلا خوب درس بخونید، یا خوب کار کنید تا با جیب پر برید) بعدش مثل یه رییس (به قول خارجی ها Like a boss :)) ازتون دعوت کنند تا برید اونجا؟ مثل افغانی ها توی ایران که کسی براشون تره هم خورد نمیکنه ، باشید خوبه؟ آدمی که به درد نمیخوره هیچ کاری بلد نیست(توهین نمیکنم خودمو میگم) چه بخواد ایران باشه چه بخواد اونور آب باشه، کسی بهش جا و مکان نمیده، ولی آدمی که یه هنری یه کاری یه درسی یه ورزشی بلد باشه روی هوا قبولش میکنند، آخر از همه بگم که خارج رفتن سخته دیگه :)اما یه ضرب المثل معروف هست که میگه: "هر جا بری آسمون همین رنگیه" اون کسی که این ضرب المثل رو ساخته حتما یه چیزی میدونسته دیگه.
یا حق

orache

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من یه سوال مهم دارم ممنون میشم که کامل راهنماییم کنینo_O
من پیش دانشگاهی هستم به چیزی که علاقه دارم تو ایران اصلا اهمیت داده نمیشه البته بیشتر کاربر ها مقصر اند برای همین من در اینده خیلی دوست دارم به امریکا مهاجرت کنم . تو لیست 10 کشور برای مهاجرت امریکا رو ندیدم به نظر شما استرالیا برای مهاجرت بهتره یا امریکا ؟؟
.
سوال بعدی اینه که من که نمیتونم کار پیدا کنم میشه تو امریکا حق بیکاری گرفت و خونه هم از هیمن طریق گرفت ؟؟ :general206: پناهندگی چیه ؟ حتما باید جرمی انجام داده باشیم ؟؟ اخه من دوست دارم باز بیام ایران نمیتونم اونجا بمونم تازه سربازی هم که باید برم در کل چجوری میشه رفت ؟؟ پول هم که نداریم :general107: خیلی ایرانی ها رو میبینم رفتن خونه مفتی حقوق مفتی دارن میگیرن مثلا 2 ساله اونجا زندگی میکنن حالا امریکا انگلیس استرالیا و... ولی انگلیسی هنوز بلد نیستن ;)
ممنون

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,061
داداش برای شما اصلا اصلا راهی نیس فکرشو نکن!!

Sent from my C6903 using Tapatalk

orache

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
برای من ؟؟ برای چی باو الان که نمیگم منظورم 4 - 5 سال دیگه هست . اگر هنوز هم میگین راهی نیست لطف کنین علتشو بگین

mm00

Registered User
لایک‌ها
250
تو یکی از پست ها خوندم یکی از موارد رفتن به امریکا ازدواج با شخص امریکایی هست .. میخواستم بدونم بنده که کلی فامیل اونجا دارم و مشکل سربازیو اینارم ندارم واقعا میشه از طریق ازدواج از اینجا رفت؟!

بالا