برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی برای مهاجرت و اقامت

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
ممنون از توضیحاتتون
اگه تا لیسانس یا فوق لیسانس همینجا تحصیل کنم و بعد برای کارکردن اقدام کنم بهتر نیست؟
چون خودم اهل درس نیستم زیاد و یکی از دوستان تذکر دادن هزینه تحصیل هم خیلی بالاست
بله هزینه تحصیل بالاست. به همین دلیل پذیرش حتی در دانشگاه های مطرح آمریکایی و کانادایی زیاد سخت نیست. بالاخره دانشگاه کلی درآمد می تونه داشته باشه.
بعضی کشورهای دانشگاه رایگان یا ارزان است. مثل آلمان و نروژ (اگه اشتباه نکنم - قبلا خیلی کشورهای رایگان بود تحصیلات در اونها اما از چند سال پیش هزینه محدودی دریافت می کنند).
اما باز هم هزینه زندگی بالاست و به دانشجو هم اجازه کار نمی دهند.

بنابراین اگه فرصت دارید، بله بهترین راه تحصیل تا سطح لیسانس. بعد 1 تا 3 سال کار در همون رشته هست. اینطوری می تونید مهاجرت کاری داشته باشید.
در این مدت هم حتما باید روی سطح زبانتون کار کنید تا در هنگام درخواست برای مهاجرت راحت بتونید با یکی دو ماه خوندن نمره آیلتس 7 بگیرید.

اگه هدف کار هست که از الان رشته ای رو انتخاب کنید که بازار کار داشته باشه (مثلا برنامه نویسی کامپیوتر، مکانیک، پرستاری، حسابداری، ...).
اگه هدف درس خوندن (بورس شدن برای فوق لیسانس) که بحثش جداست و من خیلی اطلاع ندارم (به اپلای ابرود مراجعه کنید).

البته برای مهاجرت کاری حتما نباید لیسانس داشته باشید.
اما قضیه کمی پیچیده تر میشه. باید یک جوری اثبات کنید که توی اون رشته متخصص هستید. مثلا برای استرالیا فکر کنم چیزی به اسم RPL دارند.
برای مثال مثلا شما دیپلم هستید اما کلی مدرک MCSE و سیسکو دارید. با اینها میتونید بعنوان فوق دیپلم کامپیوتر اسس بشید (مورد بررسی قرار بگیرید). بعد گمون کنم باید سابقه کار بیشتری هم نسبت به حالت عادی داشته باشید.

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
درود و وقت بخیر
پرسشی داشتم که از این تاپیک مناسب تر برای پرسیدنش پیدا نکردم.، پیشاپیش اگر جای نامناسبی می پرسم پوزش می خوام.
برای گرفتن پاسپورت می خوام اقدام کنم، در حال حاضر ریش کامل و بلند دارم، آیا پلیس +10 برای این موضوع ایراد می گیره؟ چه راه حلی داره به جز کوتاه کردن ریش؟
سپاس

ehsan_sa405

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
وقت همگی دوستان بخیر
من فارغ التحصیل لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیرم
4 سالم سابقه رسمی شرکت نفت دارم(الانم البته مشغولم)
دوستانی که اطلاعات و تجربه کافی دارن لطفا منو راهنمایی کنن
من چطور میتونم اقامت آمریکا یا آلمان رو بگیرم؟؟؟
اپلای تحصیلی ترجیح میدم آخرین گزینم باشه چون هیچ تضمینی نیست بعد از گرفتن ارشد اونور کار مرتبط با رشتم گیرم بیاد که بتونم اقامت موقتم رو تمدید کنم
کما اینکه خیلی از دوستانم رفتن و بعداز اتمام درسشون برگشتن
لااقل اگر مسیله اقامت فرد اوکی باشه، بعد میشه بصورت بلندمدت کار رو پیدا کرد و مجبور به بازگشت نیستی!
سطح زبانم هم حدودا advance ه(بالاتر از متوسطه)
راهنمایی بفرمایید
متشکرم

Buddha

Registered User
لایک‌ها
109
سلام
وقت همگی دوستان بخیر
من فارغ التحصیل لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه امیرکبیرم
4 سالم سابقه رسمی شرکت نفت دارم(الانم البته مشغولم)
دوستانی که اطلاعات و تجربه کافی دارن لطفا منو راهنمایی کنن
من چطور میتونم اقامت آمریکا یا آلمان رو بگیرم؟؟؟
اپلای تحصیلی ترجیح میدم آخرین گزینم باشه چون هیچ تضمینی نیست بعد از گرفتن ارشد اونور کار مرتبط با رشتم گیرم بیاد که بتونم اقامت موقتم رو تمدید کنم
کما اینکه خیلی از دوستانم رفتن و بعداز اتمام درسشون برگشتن
لااقل اگر مسیله اقامت فرد اوکی باشه، بعد میشه بصورت بلندمدت کار رو پیدا کرد و مجبور به بازگشت نیستی!
سطح زبانم هم حدودا advance ه(بالاتر از متوسطه)
راهنمایی بفرمایید
متشکرم
سلام.
آمریکا که خیلی سخت هست. البته می تونید ویزای توریستی بگیرید (اگه تمکن مالی داشته باشید و ملک به نامتون باشه و ...) بعد اونجا دنبال کار بگردید و اگه کار پیدا کردید ویزای توریستی تون رو به ویزای کار تبدیل کنید.
غیر از اون این هست که از همین الان یه شرکت اسپانسور شما بشه. ولی بجر اینکه شرکت معتبر و آشنایی باشه فکر نمی کنم به همین سادگی اتفاق بیافته.

آلمان (و اتریش) راحت تر هست. آلمان 6 ماه ویزا موقت میده دنبال کار بگردید، بعد ویزاتون تبدیل میشه. فقط توجه کنید که باید کار مرتبط پیدا کنید. مثلا نمیشه به عنوان مهندس شیمی اقدام کنید و بعد توی مک دونالد کار پیدا کنید. امتحان زبان هم نمیخواد.
دانمارک هم 3 سال ویزای موقت میده. امتحان IELTS می خواد ولی خیلی سریع انجام میشه و با ویزاش میشه همه شینگن دنبال کار گشت.

کانادا، استرالیا و نیوزیلند ورود بهشون پروسه سخت تری داره اما بعدش اقامت دائم دارید (و هر کاری می تونید انجام بدید) و راحتتر می تونید به آمریکا برید و دنبال کار بگردید.

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
سلام دوستان ،

به نظرتون گرفتن اقامت و تابعیت کشور برزیل ارزش داره؟ با توجه به اینکه رنک پاسپورت ایران بین کشورهای دنیا 70 هست و رنک پاسپورت برزیل 17 ، آیا به نظرتون خوبه آدم برای این کار اقدام کنه؟ آیا داشتن تابعیت برزیل میتونه کمکی باشه برای مهاجرت راحت تر به کشورهای درجه یک؟

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
سلام دوستان ،

به نظرتون گرفتن اقامت و تابعیت کشور برزیل ارزش داره؟ با توجه به اینکه رنک پاسپورت ایران بین کشورهای دنیا 70 هست و رنک پاسپورت برزیل 17 ، آیا به نظرتون خوبه آدم برای این کار اقدام کنه؟ آیا داشتن تابعیت برزیل میتونه کمکی باشه برای مهاجرت راحت تر به کشورهای درجه یک؟
من ۲ تا دوست برزیلی داشتم که جفتشون تحصیل کرده بودند و از طریق Skilled worker مهاجرت کرده بودند به کانادا. پروسه مهاجرتشون دقیقا مثل همه کشورها بود و هیچ پوانی رو براشون قائل نشده بودند.
آنها برای ورود به آمریکا و کانادا احتیاج به ویزا داشتند. تنها مزیت داشتن پاسپورت برزیلی ، سفر بدون ویزا به اروپا بود ولی فقط بعنوان توریست.
ولی زندگی تو کشور ۲۰۰ میلیونی با زبان پرتغالی-برزیلی ، با وجود کلی جرائم دزدی و فساد اداری و حضور باندهای مافیایی که حتی پلیسش هم از پسشون بر نمی آد به نظر راحت نمی آد. شما به هرحال برای گرفتن اقامت و پاسپورت برزیلی باید در این کشور زندگی کنید که به نظرم کار راحتی بمی آد. بهتره بیشتر رو این قضیه تحقیق کنید.

موفق باشید

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
ممنون از توضیحاتتون. موافقم با صحبت های شما. فعلاً در مرحله تحقیق هستم. الان بیشتر دنبال اینم که در کوتاه ترین زمان ممکن تابعیت کشوری رو بگیرم که پاسپورتش ارزش داشته باشه و برزیل هم یکی از گزینه ها بود. تو شرایطی نیستم که بخوام برم یک کشوری و تازه از صفر شروع کنم به امید اینکه مثلاً بعد از 5 سال اقامت بهم بدن (شایدم ندن). به فکر اقامت از طریق سرمایه گذاری هم بودم منتها باید کل چیزی که تو ایران دارم رو بفروشم که نمیخوام این کارو بکنم.

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
درود بر دوستان...برای گرفتن اقامت و زندگی در آلمان ایا داشتن بستگان مقیم در اونجا مانند خواهر یا برادر مزیتی به حساب میاد؟

pclord

Registered User
لایک‌ها
63
دوستان عزیز به نظرتون کسی که دیپلم فنی و حرفه ای و دیپلم تجربی داره چه برنامه ای پیشنهاد میکنید که در سریعترین زمان بتونه برای گرفتن ویزای کار در استرالیا اقدام کنه؟ یعنی چه مدرک دیگه ای بگیرم یا کلا چه پیشنهادی دارین که الکی عمرمون طلف نشه و بتونیم یک مسیر خوب رو برای رفتن انتخاب کنیم؟

oldenZoro

Registered User
لایک‌ها
110
دوستان عزیز به نظرتون کسی که دیپلم فنی و حرفه ای و دیپلم تجربی داره چه برنامه ای پیشنهاد میکنید که در سریعترین زمان بتونه برای گرفتن ویزای کار در استرالیا اقدام کنه؟ یعنی چه مدرک دیگه ای بگیرم یا کلا چه پیشنهادی دارین که الکی عمرمون طلف نشه و بتونیم یک مسیر خوب رو برای رفتن انتخاب کنیم؟

درود
برای استرالیا اولین قدمتون باید گرفتن مدرک آیلتس باشه

hamed_nkh

Registered User
لایک‌ها
5
سلام دوستان عزیز
بنده در هین تحصیل در رشته مکانیک بخاطر شرایط مالی و گرفتن سریع معافیت سربازی قبل از تغییر قوانین انصراف دادم و مدرک فوق دیپلم دانشگاه ازاد گرفتم
چند سالی در زمینه بازاریابی و فروش و مدیریت فروش مشغول بودم و الان قصد مهاجرت دارم
در کشور فرانسه اقوام درجه1 دارم در آمریکا درجه 2 و در سوئد و آلمان فامیل دوور :D برای کار دوست دارم برم اما اگر شرایط تحصیلی ساده تر هست مشکلی با ادامه تحصیل ندارم و در آمدم هم اکنون به دلار هست و حداقل ماهی 500 دلار دارم که بخوام گزران کنم
پیشاپیش از وقت و راهنماییتون ممنونم

pclord

Registered User
لایک‌ها
63
درود
برای استرالیا اولین قدمتون باید گرفتن مدرک آیلتس باشه
سپاس دوست عزیز
دارم برای آیلتس آماده میشم اما مشکل اینجاست که با آیلتس تنها فکر نکنم بتونم ویزا بگیرم، تو فکر گرفتن مدرک مهندسی شبکه مایکروسافت با نام MCSE هستم اما نمیدونم بعد با دیپلم و این مدرک بتونم ویزا رو بگیرم یا نه؟، برای کشور هم فرقی نمیکنه حتما نمیخوام استرالیا باشه، اتریش،آلمان یا ... هم خوبه، هدفم کاری هست

oldenZoro

Registered User
لایک‌ها
110
سپاس دوست عزیز
دارم برای آیلتس آماده میشم اما مشکل اینجاست که با آیلتس تنها فکر نکنم بتونم ویزا بگیرم، تو فکر گرفتن مدرک مهندسی شبکه مایکروسافت با نام MCSE هستم اما نمیدونم بعد با دیپلم و این مدرک بتونم ویزا رو بگیرم یا نه؟، برای کشور هم فرقی نمیکنه حتما نمیخوام استرالیا باشه، اتریش،آلمان یا ... هم خوبه، هدفم کاری هست

درود
برای استرالیا عرض کردم اولین قدم آیلتس هست. البته استرالیا مشاغل زیادی میگیره اما خوب باید سابقه کار توی اون مشاغل رو هم داشته باشین علاوه بر آیلتس . با مدارک مهندسی شبکه ویزا نمیتونید بگیرید مگر اینکه اول کارفرما جایی پیدا کنید که براتون اقدام کنند.
اگر قصدتون مهاجرت باشه از طریق شرکت برای لهستان و یا تحصیل در لهستان و یا چک می تونم در خدمتتون باشم
پیروز باشید

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
اگر قصدتون مهاجرت باشه از طریق شرکت برای لهستان و یا تحصیل در لهستان و یا چک می تونم در خدمتتون باشم
سلام. میشه لطفاً شرایط هر کدوم (شرکت و تحصیل) رو کمی توضیح بدید؟

oldenZoro

Registered User
لایک‌ها
110
سلام. میشه لطفاً شرایط هر کدوم (شرکت و تحصیل) رو کمی توضیح بدید؟

در ابتدا باید عرض کنم که کشور لهستان عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن هست پس با داشتن اقامت این کشور شما میتوانید در هر نقظه از ناجیه شنگن ازادانه ترد کنید.
از طریق شرکت میتوانید اقدام کنید. کسی که شرکت ثبت شده فعال داشته باشه در کشور لهستان می تواند درخواست اقامت این کشور رو بده که این اقامت بعد 3 تا 5 سال قابل تبدیل به اقامت دائم هست .
مزایا این روش
ایجاد کسب و کار و بیزنس برای درآمد زایی
امکان زندگی در هر کشور عضو ناحیه شنگن
هزینه مناسب نیروی کار

از طریق تحصیل هم اگر مدرک زبان انگلیسی داشته باشید که مستقیما می توانید برای دانشگاه اقدام کنید . اگر مدرک زبان نداشته باشید هم میشه اقدام کرد که البته اول باید یک دوره زبان بگذرونید.
هزینه این روش ارزونتر از شرکت هست مسلما اما خوب یک سری موارد رو داره . اینکه از طریق تحصیل شما نمی توانید اقامت دائم درخواست کنید . در هنگام تحصیل نمیتوانید کار تمام وقت داشته باشید و فقط مجوز کار نیمه وقت رو خواهید داشت .

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
در ابتدا باید عرض کنم که کشور لهستان عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن هست پس با داشتن اقامت این کشور شما میتوانید در هر نقظه از ناجیه شنگن ازادانه ترد کنید.
از طریق شرکت میتوانید اقدام کنید. کسی که شرکت ثبت شده فعال داشته باشه در کشور لهستان می تواند درخواست اقامت این کشور رو بده که این اقامت بعد 3 تا 5 سال قابل تبدیل به اقامت دائم هست .
مزایا این روش
ایجاد کسب و کار و بیزنس برای درآمد زایی
امکان زندگی در هر کشور عضو ناحیه شنگن
هزینه مناسب نیروی کار

از طریق تحصیل هم اگر مدرک زبان انگلیسی داشته باشید که مستقیما می توانید برای دانشگاه اقدام کنید . اگر مدرک زبان نداشته باشید هم میشه اقدام کرد که البته اول باید یک دوره زبان بگذرونید.
هزینه این روش ارزونتر از شرکت هست مسلما اما خوب یک سری موارد رو داره . اینکه از طریق تحصیل شما نمی توانید اقامت دائم درخواست کنید . در هنگام تحصیل نمیتوانید کار تمام وقت داشته باشید و فقط مجوز کار نیمه وقت رو خواهید داشت .
ممنونم از توضیحاتتون. برای من چیزی که بیشترین اهمیت رو داره ، گرفتن اقامت و پاسپورت یک کشور معتبر یا نسبتاً معتبر هستش. هزینه های ثبت شرکت و اقدام از این طریق رو میشه بفرمایید چقدره؟ آیا اقامت به همه افراد خانواده فرد متقاضی داده میشه؟ و اگه بفرمایید از زمان اقدام تا ثبت شرکت و گرفتن اقامت چقدر ممکن هست طول بکشه ممنون میشم. آیا شما خودتون در این زمینه خدماتی رو ارائه میدید؟

oldenZoro

Registered User
لایک‌ها
110
ممنونم از توضیحاتتون. برای من چیزی که بیشترین اهمیت رو داره ، گرفتن اقامت و پاسپورت یک کشور معتبر یا نسبتاً معتبر هستش. هزینه های ثبت شرکت و اقدام از این طریق رو میشه بفرمایید چقدره؟ آیا اقامت به همه افراد خانواده فرد متقاضی داده میشه؟ و اگه بفرمایید از زمان اقدام تا ثبت شرکت و گرفتن اقامت چقدر ممکن هست طول بکشه ممنون میشم. آیا شما خودتون در این زمینه خدماتی رو ارائه میدید؟
درود
پاسخ رو از طریق پیام خصوصی براتون ارسال کردم
پیروز باشید .

بالا