برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی در خرید پرینتر چندکاره...

batavm

Registered User
لایک‌ها
318
سلام دوستان...
اول عذرخواهی چون بخشی برای مشاوره خرید ماشین های اداری پیدا نکردم نزدیکترین بخش به محتوای من اینجا بود.
دوستان قصد خرید یک پرینتر hp مدل c510 رو دارم و چندین سوال کلی در مورد پرینترها و چند سوال در مورد این مدل داشتم که ممنون میشم کمکم کنید:
1-من تو مشخصات این پرینتر خوندم ظرفیت چاپ در روز 41 برگ و در ماه 1250 برگ و میخواستم ببینم یعنی بیش از این مقدار آسیب میبینه پرینتر؟؟؟
2-این محدودیت چاپ محدودیتی برای تعداد کپی که ایجاد نمیکنه؟؟چون نوشته بود 33 برگ در دقیقه میشه کپی گرفت.
3-کارتریج های این پرینتر پیدا میشه؟؟مدلش رو از کجا میتونم پیدا کنم؟؟؟
4-از تانک یا همون مخزن رنگ هم میشه براش استفاده کرد؟؟؟
5-تو مشخصات زده نوع اسکنر فلت هست.یعنی چی؟؟
6-یکی دیگه از مشخصات زده بود حداقل وزن کاغذ 60g/m2 میباشد.قطعا منظور 60 گرم که نیست.من از واحد سر در نیاوردم؟؟؟
7-هزینه کارتریج ها که 5 تا هست حدودی چقدر میشه؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید دوستان...

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دوستان...
اول عذرخواهی چون بخشی برای مشاوره خرید ماشین های اداری پیدا نکردم نزدیکترین بخش به محتوای من اینجا بود.
دوستان قصد خرید یک پرینتر hp مدل c510 رو دارم و چندین سوال کلی در مورد پرینترها و چند سوال در مورد این مدل داشتم که ممنون میشم کمکم کنید:
1-من تو مشخصات این پرینتر خوندم ظرفیت چاپ در روز 41 برگ و در ماه 1250 برگ و میخواستم ببینم یعنی بیش از این مقدار آسیب میبینه پرینتر؟؟؟
2-این محدودیت چاپ محدودیتی برای تعداد کپی که ایجاد نمیکنه؟؟چون نوشته بود 33 برگ در دقیقه میشه کپی گرفت.
3-کارتریج های این پرینتر پیدا میشه؟؟مدلش رو از کجا میتونم پیدا کنم؟؟؟
4-از تانک یا همون مخزن رنگ هم میشه براش استفاده کرد؟؟؟
5-تو مشخصات زده نوع اسکنر فلت هست.یعنی چی؟؟
6-یکی دیگه از مشخصات زده بود حداقل وزن کاغذ 60g/m2 میباشد.قطعا منظور 60 گرم که نیست.من از واحد سر در نیاوردم؟؟؟
7-هزینه کارتریج ها که 5 تا هست حدودی چقدر میشه؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید دوستان...
سلام عزیز. اگر پرینتر شما یانه:
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2381091,00.asp
اینم مشخصاتشه:
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2381091,00.asp?tab=Specs

پاسختون به ترتیب:
1) این چاپگر در هر دقیقه 32 عکس رنگی چاپ میکنه. پس اصلا نگران محدودیت در این زمینه نباشید. روزی 40 برگ غیرممکنه. نفتی ترین چاپگر رنگی هم هر چاپش نیم ساعت طول نمی کشه که بخواد روزانه 40 برگ بزنه. آسیبی هم نمیبینه. شاید استفاده از کارتریج غیراصل بهش آسیب بزنه.
2) از نظر ماهیت کپی = اسکن + پرینت. پس مورد 1 عینا تکرار میشه.مه
3) مطمئنا توی بازار (مجتمع کامپیوتر ایران) پیدا میشه. شما از اونی که میخواین چاپگر رو بخرین می تونید استعلام کنید.
4) فکر نکنم. چون در مدلهای خاص از برندهای خاص میشه از تانک استفاده کرد.
5) یعنی شما کاغذA4 رو بدون تا کردم می تونید باهاش اسکن کنید. اسکنرهای غیر فلت کاغذ رو داخل میکشن و اسکن میکنن. به همین دلیل مثلا شما مواردی مثل شناسنامه یا مقوا که انعطاف پذیر نیستند رو نمی تونید باهاش اسکن کنید. اما فلت روی یک صفحه شیشه ای قرار میگرده و این محدودیت از بین میره.
6) خیالتون راحت مشکلی پیش نمیاد. تمام کاغذهای معمول موجود رو ساپورت می کنه. البته برای چاپ رنگی بهتره که از ورق گلاسه استفاده کنید.
7) همین آیتم هست که پدر آدمو درمیاره. قیمت کارتریج اصلیش فکر کنم هر سری بین 1000000 تا 200000 تومان بشه. شما قبل از خرید چاپکر حتما از فروشنده قیمت کارتریج اصلیش رو سوال کنید(واسه احتیاط از چند فورشنده قیمت بگیرید).
موفق باشید.

batavm

Registered User
لایک‌ها
318
سلام عزیز. اگر پرینتر شما یانه:
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2381091,00.asp
اینم مشخصاتشه:
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2381091,00.asp?tab=Specs

پاسختون به ترتیب:
1) این چاپگر در هر دقیقه 32 عکس رنگی چاپ میکنه. پس اصلا نگران محدودیت در این زمینه نباشید. روزی 40 برگ غیرممکنه. نفتی ترین چاپگر رنگی هم هر چاپش نیم ساعت طول نمی کشه که بخواد روزانه 40 برگ بزنه. آسیبی هم نمیبینه. شاید استفاده از کارتریج غیراصل بهش آسیب بزنه.
2) از نظر ماهیت کپی = اسکن + پرینت. پس مورد 1 عینا تکرار میشه.مه
3) مطمئنا توی بازار (مجتمع کامپیوتر ایران) پیدا میشه. شما از اونی که میخواین چاپگر رو بخرین می تونید استعلام کنید.
4) فکر نکنم. چون در مدلهای خاص از برندهای خاص میشه از تانک استفاده کرد.
5) یعنی شما کاغذA4 رو بدون تا کردم می تونید باهاش اسکن کنید. اسکنرهای غیر فلت کاغذ رو داخل میکشن و اسکن میکنن. به همین دلیل مثلا شما مواردی مثل شناسنامه یا مقوا که انعطاف پذیر نیستند رو نمی تونید باهاش اسکن کنید. اما فلت روی یک صفحه شیشه ای قرار میگرده و این محدودیت از بین میره.
6) خیالتون راحت مشکلی پیش نمیاد. تمام کاغذهای معمول موجود رو ساپورت می کنه. البته برای چاپ رنگی بهتره که از ورق گلاسه استفاده کنید.
7) همین آیتم هست که پدر آدمو درمیاره. قیمت کارتریج اصلیش فکر کنم هر سری بین 1000000 تا 200000 تومان بشه. شما قبل از خرید چاپکر حتما از فروشنده قیمت کارتریج اصلیش رو سوال کنید(واسه احتیاط از چند فورشنده قیمت بگیرید).
موفق باشید.
دقیقا همینه...
فروشنده گفته نمایندگیش داره کارتریج رو و گفته مشخصات نمایندگی مثل آدرس و تلفنش رو میده...
از طرفی یک سری کارتریج قابل شارژ علاوه بر کارتریج های اصلی قراره برام بذاره...
گفت با سرنگ میشه شارژ کردش...
تانک یا همون مخزن رنگ هم تو یوتوب یه ویدیو دیدم که بهش وصل کرده بودن...
شارژ کارتریج ها که موردی نداره؟؟
ضمنا از راهنماییتون ممنونم.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دقیقا همینه...
فروشنده گفته نمایندگیش داره کارتریج رو و گفته مشخصات نمایندگی مثل آدرس و تلفنش رو میده...
از طرفی یک سری کارتریج قابل شارژ علاوه بر کارتریج های اصلی قراره برام بذاره...
گفت با سرنگ میشه شارژ کردش...
تانک یا همون مخزن رنگ هم تو یوتوب یه ویدیو دیدم که بهش وصل کرده بودن...
شارژ کارتریج ها که موردی نداره؟؟
ضمنا از راهنماییتون ممنونم.
خواهش می کنم. بر اساس توصیه خود کمپانیها به هیچ عنوان نباید کارتریج شارژ بشه(چه با سرنگ و چه با موارد دیگه). ضشمنا خود کمپانیها به این تانکها اعتقادی ندارند. بنده خودم Epson داشتم و در اثر شارژ یا سرنگ و ... نازلش بند اومد و کلا چاپگر خراب شد و هزینه تعمیرش 85% قیمت نوش در آن زمان بود.
دیگه هر جور خودتون صلاح می دونید.
اگر می خواین زیاد هزینتون نشه , به نظر من لیزری رنگی تهیه کنید.

beroozniaz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
سلام اگه پرینتری که میخری میخایی کار کنه به هیچ وجه سمت hp نرو

hamid19395

Registered User
لایک‌ها
73
با اجازه استارتر محترم تاپیک...
سلام دوستان
یک پرینتر 4کاره سیاه و سفید برای مصرف خانگی میخوام
نهایتا 100 برگ در ماه
لطفا بهترین گزینه رو بهم معرفی کنید
چیزی که برام مهم هست اینه که در حالت استند بای بتونه فکس رو دریافت کنه
کیفیت اسکن هم برام مهمه که بالا باشه
وای هم داشته باشه
ممنون

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با اجازه استارتر محترم تاپیک...
سلام دوستان
یک پرینتر 4کاره سیاه و سفید برای مصرف خانگی میخوام
نهایتا 100 برگ در ماه
لطفا بهترین گزینه رو بهم معرفی کنید
چیزی که برام مهم هست اینه که در حالت استند بای بتونه فکس رو دریافت کنه
کیفیت اسکن هم برام مهمه که بالا باشه
وای هم داشته باشه
ممنون
سلام عزیز. پیشنهاد بنده با توجه به فرمایشات شما اینه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=8079

hamid19395

Registered User
لایک‌ها
73
سلام عزیز. پیشنهاد بنده با توجه به فرمایشات شما اینه:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=8079
با سلام و تشکر
در برخی از نظرات خوندم که تو حالت استندبای فکس نمیگیره
گویا در پرینت هم مشکل داره و تا خوردگی میندازه در صفحات
شما خودتون استفاده کردید از این دستگاه؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با سلام و تشکر
در برخی از نظرات خوندم که تو حالت استندبای فکس نمیگیره
گویا در پرینت هم مشکل داره و تا خوردگی میندازه در صفحات
شما خودتون استفاده کردید از این دستگاه؟
شما اگر رو ی حالت Auto Answer بزارینش فکس هم میگیره. اصلا این یک امکانات بدیهیه. اینکه میگن توی پرینت مشکل داره و کاغذخوردگی داره سخن گزافی بیش نیست. بله بنده داشتم . مسخره ترین چاپگرها هم روز نویشون این ایراد رو ندارن. چه خواسته برند HP. کاغذگیر بعد از یه مدت فرسوده میشه چون قطعه ای است مصرفی. و اونوقت ممکنه این مشکل پیش بیاد که اون موقع هم قطعات مصرفی HP توی بازار با قیمت مناسب ریخته.خیالتون راحت باشه.ضمنا اگر یک درصد هم شک دارید که ممکنه توی حالت استندبای فکس نگیره می تونید با فروشنده شرط کنید.

hamid19395

Registered User
لایک‌ها
73
شما اگر رو ی حالت Auto Answer بزارینش فکس هم میگیره. اصلا این یک امکانات بدیهیه. اینکه میگن توی پرینت مشکل داره و کاغذخوردگی داره سخن گزافی بیش نیست. بله بنده داشتم . مسخره ترین چاپگرها هم روز نویشون این ایراد رو ندارن. چه خواسته برند HP. کاغذگیر بعد از یه مدت فرسوده میشه چون قطعه ای است مصرفی. و اونوقت ممکنه این مشکل پیش بیاد که اون موقع هم قطعات مصرفی HP توی بازار با قیمت مناسب ریخته.خیالتون راحت باشه.ضمنا اگر یک درصد هم شک دارید که ممکنه توی حالت استندبای فکس نگیره می تونید با فروشنده شرط کنید.
ممنون از راهنماییتون
به لحاظ شارژ کاتریج و هزینه ها چطورهست؟
کیت داره یا معمولی قابل شارژ هست؟دردسر خاصی ندلره شارژش؟
مثل مدلهای سامسونگ
کاتریج اول چند برگ میزنه؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ممنون از راهنماییتون
به لحاظ شارژ کاتریج و هزینه ها چطورهست؟
کیت داره یا معمولی قابل شارژ هست؟دردسر خاصی ندلره شارژش؟
مثل مدلهای سامسونگ
کاتریج اول چند برگ میزنه؟
خواهش. کلا تمام کمپانیها توی دفترچه تاکید می کنن که از شارژ تونر پرهیز بشه و همیشه پس از اتمام تونر , کارتریج نو اصلی خریداری و نصب بشه. کارتریج اصلیش حدود 1000 برگ (منوط به اینکه تراکم داده ها در حد متن عادی باشه و طبعا اگر عکس باشه خودش حدودا به اندازه 10 برگ تونر مصرف می کنه) پرینت میگیره. قابل شارژ هست و با باز کردن تونر و خرید پودر(هر دفعه اگر خودتون شارژ کنید حدود 8000 تومان و بیرون بدید براتون شارژ کنن حدود 16000 تومان) براحتی شارژ میشن. شما علی رغم تاکید کمپانی می تونید تا زمانی که کارتریج بد پرینت نمی گیره شارژش کنید. تونر اصلیش اگر گیر بیاد حدود 150000 تومان و تولید مادیرانش حدود 65000 تومانه(اینم خیلی خوبه). ضمنا چاپگرهای سامسونگ اصلا خوب نیستن و به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم.

بالا