برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی سوپر مارکت

shahin81

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
159
با سلام خدمت دوستان
ایده راه اندازی سوپر زده به سرم ، میخوام اجراش کنم ولی تجربه از چند نفر گرفتم خیلی کار رو سختش کردن دو دل شدم. یه راهنمایی بکنم من خودم شاغلم و تا ساعت 4 سرکارم داداشم بیکاره و میخوام هم اون سر یه کاری باشه هم خودم درآمد دومی داشته باشم چون حقوقم کفاف مخارجم رو نمی کنه.یه مغازه دارم زیر ساختمونه مونه حدودا پنحاه متره یعنی 5*10 هستش سر دو نبش خیابونه و از یک سمت رو به بلوار اصلی هستش جاش خوبه دو سه تا مدرسه هم نزدیکمون هست .البته به فاصله 100 تا 200 متری روبری ما دو تا سوپری هست که یکیش عشقی کار میکنه و یکی دیگه هم یه پیرمردی هست که دست تنها است و قدیمیه مشتری هم خوب داره چون به همه قرضی میده اکثرا میرن پیشش و اخلاقش هم خوبه.ضمنا مغازه ای که دارم هنوز آماده نشده 10-15 میلیون خرج داره اگه بخوام چیز شیکی بزنم .میخوام با سند خونه 50 میلیون وام بگیرم اگه بخوام 10 میلیون از 50 تا رو خرج مغازه کنم میمونه 40 تا دیگه .بنظرتون با 40 تا میتونم مغازه رو راه بندازم حساب کنید با این 40 تا هم میخوام قفسه و یخجال فریزر بخرم هم اجناس مغازه رو و در پایان با این اوصاف درامدش طوری هست که هم بتونه قسط وام و حقوق برادرم و یه چیزی هم برای خودم داشته باشه.دوستان هر کی تجربه دارم ممنون میشم راهنمائیم کنه.

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
با سلام خدمت دوستان
ایده راه اندازی سوپر زده به سرم ، میخوام اجراش کنم ولی تجربه از چند نفر گرفتم خیلی کار رو سختش کردن دو دل شدم. یه راهنمایی بکنم من خودم شاغلم و تا ساعت 4 سرکارم داداشم بیکاره و میخوام هم اون سر یه کاری باشه هم خودم درآمد دومی داشته باشم چون حقوقم کفاف مخارجم رو نمی کنه.یه مغازه دارم زیر ساختمونه مونه حدودا پنحاه متره یعنی 5*10 هستش سر دو نبش خیابونه و از یک سمت رو به بلوار اصلی هستش جاش خوبه دو سه تا مدرسه هم نزدیکمون هست .البته به فاصله 100 تا 200 متری روبری ما دو تا سوپری هست که یکیش عشقی کار میکنه و یکی دیگه هم یه پیرمردی هست که دست تنها است و قدیمیه مشتری هم خوب داره چون به همه قرضی میده اکثرا میرن پیشش و اخلاقش هم خوبه.ضمنا مغازه ای که دارم هنوز آماده نشده 10-15 میلیون خرج داره اگه بخوام چیز شیکی بزنم .میخوام با سند خونه 50 میلیون وام بگیرم اگه بخوام 10 میلیون از 50 تا رو خرج مغازه کنم میمونه 40 تا دیگه .بنظرتون با 40 تا میتونم مغازه رو راه بندازم حساب کنید با این 40 تا هم میخوام قفسه و یخجال فریزر بخرم هم اجناس مغازه رو و در پایان با این اوصاف درامدش طوری هست که هم بتونه قسط وام و حقوق برادرم و یه چیزی هم برای خودم داشته باشه.دوستان هر کی تجربه دارم ممنون میشم راهنمائیم کنه.
سوپر مارکت کار هرکس نیست اولا همش باید بمونی حتی تا دیروقت دوما همه چیز باید بیاری سوما باید محل رفت و آمد مردم باشه لب خیابون و از این چیزا مثلا اونجایی ک من مغازه دارم لب خیابونش 5 تا سوپر هست ک سابقه دارن و رفت وآمد زیاد حالا یکی دوسالی هست دو تا جوون زیر بیست سال اومدن ی مغازه بزرگ راه انداختن و همه چی آوردن و فک کنم 6تا یخچال گذاشتن دیگه کاسبی بقیه رو کساد کردن مدرسه فقط نیم ساعت صبح زود نیم ساعتم بعد زنگ خوردن بچه ها میان اصل درآمدت باید رو گذری ها باشه وگرنه چند سال باید صبر کنی با توجه ب اینکه دو تا دیگه هم هستن تا جا بیفتی

shahin81

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
159
سوپر مارکت کار هرکس نیست اولا همش باید بمونی حتی تا دیروقت دوما همه چیز باید بیاری سوما باید محل رفت و آمد مردم باشه لب خیابون و از این چیزا مثلا اونجایی ک من مغازه دارم لب خیابونش 5 تا سوپر هست ک سابقه دارن و رفت وآمد زیاد حالا یکی دوسالی هست دو تا جوون زیر بیست سال اومدن ی مغازه بزرگ راه انداختن و همه چی آوردن و فک کنم 6تا یخچال گذاشتن دیگه کاسبی بقیه رو کساد کردن مدرسه فقط نیم ساعت صبح زود نیم ساعتم بعد زنگ خوردن بچه ها میان اصل درآمدت باید رو گذری ها باشه وگرنه چند سال باید صبر کنی با توجه ب اینکه دو تا دیگه هم هستن تا جا بیفتی
بنطر شما با 40 میلیون و با این مساحت مغازه میتونم راه اندازیش کنم کم نمی یارم

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
بنطر شما با 40 میلیون و با این مساحت مغازه میتونم راه اندازیش کنم کم نمی یارم
اندازش خوبه آره 40 تومن هم خوبه خیلی چیزا میتونی بیاری ولی باید حتما محل رفت وامد باشه اگه درآمد زیاد میخوای

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
دوست عزیز من میخاستم فست فود بزنم یه بزرگی اینو بهم گفت ، حالا منم به شما میگم:
اول یه جا وایسا یه 6 ماه شاگردی کن راه و چاشو یاد بگیر ببین قضیه چه جوری بعد خودت سرمایت رو بردار یه مغازه بزن خودت بشو آقای خودت.فقط تو کاری که تجربه و تخصص ندارید بی محابا وارد نشین...
موفق باشین

shahin81

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
159
دوست عزیز من میخاستم فست فود بزنم یه بزرگی اینو بهم گفت ، حالا منم به شما میگم:
اول یه جا وایسا یه 6 ماه شاگردی کن راه و چاشو یاد بگیر ببین قضیه چه جوری بعد خودت سرمایت رو بردار یه مغازه بزن خودت بشو آقای خودت.فقط تو کاری که تجربه و تخصص ندارید بی محابا وارد نشین...
موفق باشین
ممنون دوست عزیز بیکار نیستم که بخوام برم شاگردی کنم جاش مال خودمه چند سال دیگه بازنشست میشم داداشم بیکاره متاهل هم است گفتم یه کاری راه بندازم هم اونو مشغول کنم هم برای آینده خودم هم خوب باشه الان هم مردم بجز برای خرید فقط دنبال اینن که شکمشون رو پر کنند صتف دیگه ای ریسک است.

alphi

Registered User
لایک‌ها
308
فکر خوبیه داش 40 ملیونم خیلی پول خوبیه حتی با 20-30 تا هم میتونی راه بندازی درضمن اگه همون اول قرضی ندی به کسی راحت تری چون آدم طلب کار همیشه باید دنبال پول خودش بگرده

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
تو ایران مردم از خوردنشون نمیزنن
اگه میخواستی مثلا بوتیک اینا بزنی بهت میگفتم نزن
ولی سوپرمارکت کارش درسته
حتی اگه تو یه خیابون ده تا سوپری باشه
چون مغازه ماله خودته
به نظرم سوپرمارکت بهترین انتخابه
فقط باید همه چی داشته باشی
تا کسی اومد مغازه دست خالی نره همین

shahin81

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
159
تو ایران مردم از خوردنشون نمیزنن
اگه میخواستی مثلا بوتیک اینا بزنی بهت میگفتم نزن
ولی سوپرمارکت کارش درسته
حتی اگه تو یه خیابون ده تا سوپری باشه
چون مغازه ماله خودته
به نظرم سوپرمارکت بهترین انتخابه
فقط باید همه چی داشته باشی
تا کسی اومد مغازه دست خالی نره همین
کاملا موافقم خودم هم میخوام مغازه ای بزنم که هرکی میاد دست خالی نره

bbaa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
54
سوپر مارکت اگه میخوای بزنی باید بری سمت بالا شهر
درست بچسبی بهش سره 5 سال خودتو میبندی
البته یه 100 150 تومنی سرمایه میخواد

shahin81

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
159
سوپر مارکت اگه میخوای بزنی باید بری سمت بالا شهر
درست بچسبی بهش سره 5 سال خودتو میبندی
البته یه 100 150 تومنی سرمایه میخواد
ممنون دوست عزیز شهرما آنقدر بزرگ نیست که بالاشهر و پایین شهر داشته باشه.

istak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام .من تو يه شركتي كار ميكنم 700 تومن ميده امسال بهم ميخوام برم سراغ سوپري به نظرتون در امدش بيشتر از الانم ميشه؟ 20 تومنم سرمايه دارم

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
سلام .من تو يه شركتي كار ميكنم 700 تومن ميده امسال بهم ميخوام برم سراغ سوپري به نظرتون در امدش بيشتر از الانم ميشه؟ 20 تومنم سرمايه دارم
سوپری میشناسم روزی 2500 تا 2800 دخلش هست و سود خالص روزانش 500ت...اینکه طرف ماهانه به شما 700 میده که چیزی نیست...فقط باید اینکاره باشی تا دربیاری حرفه ای...

omidmohamadi

Registered User
لایک‌ها
25
شرایط شما با توجه به اینکه مغازه از خودتون هست خوبه اگه نزدیک خیابون اصلی هم باشه که عالیه.
بزن الهی خیرش رو ببینی یه جوونی رو هم میبری سر کار

istak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سوپری میشناسم روزی 2500 تا 2800 دخلش هست و سود خالص روزانش 500ت...اینکه طرف ماهانه به شما 700 میده که چیزی نیست...فقط باید اینکاره باشی تا دربیاری حرفه ای...[/QUOTE
ممنونم از لطفت .. حرفه اي يعني چي؟ يعني اين كارم فووت و فن خودشو داره؟
بعد با بست تومنم ميتونم شروع كنم؟؟؟

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
بعد با بست تومنم ميتونم شروع كنم؟؟؟
سرمایت خیلی کمه دوست عزیز...
رهن و اجاره مغازه+خرید جنس+قفسه بندی و سایر کارهای مربوط به سوپری
مگر اینکه بتونی یه سوپری فعال با موقعیت عالی پیدا کنی که تا قرارداد اجاره رو بستی از فرداش رفتی پای مغازه برات دخل بندازه....

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سوپری میشناسم روزی 2500 تا 2800 دخلش هست و سود خالص روزانش 500ت...اینکه طرف ماهانه به شما 700 میده که چیزی نیست...فقط باید اینکاره باشی تا دربیاری حرفه ای...
هایپر استار هم یک سوپر بزرگه که شاید روزی بالای 200-300میلیون دخل بزنه .اما شما حجم سرمایه گذاری را در نظر بگیرید مغازه ای که مثلا ماهی 3-4میلیون اجاره داره 50میلیون رهن توش 100میلیون هم هزینه جنس و طبقه و.....شده یعنی اول ماه طرف 6-7تو ضرر کارشو شروع می کنه قبض برق و مالیات و......هم بماند. اما کارمند غیر هزینه رفت و آمد بقیه پولش بدون یک درصد ریسک یا سرمایه گذاری میاد تو جیبش

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
هایپر استار هم یک سوپر بزرگه که شاید روزی بالای 200-300میلیون دخل بزنه .اما شما حجم سرمایه گذاری را در نظر بگیرید مغازه ای که مثلا ماهی 3-4میلیون اجاره داره 50میلیون رهن توش 100میلیون هم هزینه جنس و طبقه و.....شده یعنی اول ماه طرف 6-7تو ضرر کارشو شروع می کنه قبض برق و مالیات و......هم بماند. اما کارمند غیر هزینه رفت و آمد بقیه پولش بدون یک درصد ریسک یا سرمایه گذاری میاد تو جیبش
دوست عزیز این موردی که من گفتم از رفیقای نزدیک خودم هست...طرف سوپر فعال رهن کرد(نو راه اندازی نکرد که خرج قفسه بندی و یخچال و ... داشته باشه، چون سوپری برای مالک مغازه بود و طرف قبلا همه این کارها رو انجام داده بود و حتی پول یخچالم از رفیقم نگرفت در حالیکه جاهای دیگه بخای سوپری رهن کنی خیلی از وسایل جانبی رو بهتون میفروشن)...
میگم چون این مورد از رفیقای نزدیک خودم هست تو جزئیاتش هستم...ماهانه خالص صافی 4.5ت براش میندازه(یعتی اجاره رو میده ، جنسم میخره ، آب و برق و مالیاتم به کنار)...
میگم تو سوپری غیر از سرمایه که خیلی مهم است ، تجربه و حرفه ای بودن هم مهمه...اگه همین مغازه رو به من که مبتدی و تازه کار هستم بدن ، صادقانه میگم نمیتونم 4.5 سود خالص برا خودم در بیارم...
بحث اون هایپر به کنار، بنده هم اصلا حرفی از هایپر و اینا نزدم...
ولی فرمایش شما هم درسته...

mohammadrmm

Registered User
لایک‌ها
45
من نزدیک 5 سال سوپری رو تنها می گردوندم. تجربیاتم رو باهات در میون میزارم.
بدیهاش:
- فوق العاده کار طاقت فرسایه. کلا روز و شب نداری(پنجشنبه ، جمعه، عروسی و... تعطیل)
- روزانه با چندده یا چندصد نفر سروکله میزنی پس باید تا میتونی مشتری مداری رو الگوی کارت قرار بدی.
- نسیه. اگه آدم سرسختی باشی و از همون ابتدا افتتاح مغازه تصمیم به نسیه ندادن کنی میتونی مطمئن باشی که سرمایت بیرون نمیخوابه، ولی مطمئن باش با کسانی برخورد میکنی که همچین شیرین زبونی میکنن و نرمت میکنن که مجبور میشی نسیه بدی و مشکلات بعدش که امکان داره طرف آدم نادرستی باشه نخواد پولتو بده و خلاصه کار به جاهای باریک بکشه.
اینا بعضی از بدیهاش بود که نخواستم بیشتر از این بگم که یه موقع ناامید بشی از کاری که میخوای انجام بدی.
خوبیهاش:
- روابط اجتماعیت خوب میشه.
- در مسائل اقتصادی شخصی آدم منظبطی میشی.
- تو بین بازاریها و کاسبها آدم مطمئنی تلقی میشی و این یک پوان مثبتیه که راه رو برای کارهای دیگه باز میکنه.
و ... که باید بیای تو کار تا چیزهاییرو به عینه ببینی و تجربه های دیگه کسب کنی.
موفق باشی ;)

istak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
من نزدیک 5 سال سوپری رو تنها می گردوندم. تجربیاتم رو باهات در میون میزارم.
بدیهاش:
- فوق العاده کار طاقت فرسایه. کلا روز و شب نداری(پنجشنبه ، جمعه، عروسی و... تعطیل)
- روزانه با چندده یا چندصد نفر سروکله میزنی پس باید تا میتونی مشتری مداری رو الگوی کارت قرار بدی.
- نسیه. اگه آدم سرسختی باشی و از همون ابتدا افتتاح مغازه تصمیم به نسیه ندادن کنی میتونی مطمئن باشی که سرمایت بیرون نمیخوابه، ولی مطمئن باش با کسانی برخورد میکنی که همچین شیرین زبونی میکنن و نرمت میکنن که مجبور میشی نسیه بدی و مشکلات بعدش که امکان داره طرف آدم نادرستی باشه نخواد پولتو بده و خلاصه کار به جاهای باریک بکشه.
اینا بعضی از بدیهاش بود که نخواستم بیشتر از این بگم که یه موقع ناامید بشی از کاری که میخوای انجام بدی.
خوبیهاش:
- روابط اجتماعیت خوب میشه.
- در مسائل اقتصادی شخصی آدم منظبطی میشی.
- تو بین بازاریها و کاسبها آدم مطمئنی تلقی میشی و این یک پوان مثبتیه که راه رو برای کارهای دیگه باز میکنه.
و ... که باید بیای تو کار تا چیزهاییرو به عینه ببینی و تجربه های دیگه کسب کنی.
موفق باشی ;)
يه دنيا ممنونتم ان شالله خدا كمكم ميكنه

بالا