• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

راه اندازی کانون تبلیغات و آگهی ( چاپ دیجیتال - بنر و سایر امور تبلیغاتی ) - هر فکری داری بیا بگو

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
سلام دوستان . . .

مدت زیادی به فکر جفت و جور کردن یه کار هستم ولی در مورد هر کاری هرچقدر بیشتر تحقیق و پرس و جو می کنم و جلوتر میشم نا امیدتر میشم و مشکلاتشون خیلی برام پر رنگ میشه. :(

مدتیه به فکر راه اندازی یه چاپخونه دیجیتال برای چاپ بنر و انجام کار های تبلیغاتی هستم. سرمایه اصلا ندارم و به این فکر می کنم یا تجهیزات رو قسطی بیارم یا وام بگیرم. خداییش خیلی اعصابم داغونه ، ممنون میشم باهام همفکری کنید و هر نظری دارید بگید بلکه از این بیکاری و افسردگی خارج بشیم . . .

کارهایی که مد نظرم هست توی این کانون تبلیغات انجام بشه ایناست :
چاپ بنر
چاپ و ساخت تخته شاسی
چاپ روی تیشرت و پلاستیک ، پد ، ظروف و . . .
چاپ کارت ویزیت ( اینو دقیقا نمیدونم میشه تو اون فضا انجام داد یا نه و اینکه چقدر سرمایه می خواد )
حکاکی و برش لیزری
چاپ کاتالوگ و بروشور
ساخت تابلو های معمولی و تابلو های فلکسی
ساخت تابلو روان
طراحی وب و تبلیغات و بازاریابی در اینترنت
و هر کار دیگه ای که بشه توی همچین جایی انجام داد . . .

( البته قرار نیست همه این کارها رو یهویی و با هم انجام بدم ، فکر می کنم با چاپ بنر شروع کنم و کم کم توسعه بدم )

مکان رو خودم دارم و یه پیلوت 170 متری مرکز شهر هست و 6-7 متر به خیابان اصلی . . .

سربازیم رو هم مسئول چاپخونه بنر یکی از ارگان ها بودم و به امور چاپ بنر و طراحی و طراحی وب و این چیزا هم تا حدود زیادی آشنا هستم.

بنظرتون این کار میتونه درآمد خوبی داشته باشه ؟ ارزش وارد شدن و سرمایه گذاری داره ؟

چه پیشنهادی دارید که فکر می کنید تو این حوزه میتونه بگیره ؟

ممنون میشم هر چیزی در این رابطه که فکر می کنید گفتنش مفید هست رو بگید و راهنمایی کنید و نظر بدید . . .

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم . . .

پیشاپیش بسیار بسیار ممنونم از شما . . .

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
یه سری از کارای تبلیغاتی مجوز کانون تبلیغاتی میخواد
خواستی در خدمتم

saeed20.j

Registered User
لایک‌ها
27
دادا منم دارم رو این کار تحقیق میکنم مدتیه

امیدوارم بتونیم با انتقال دانش و تجربه و نظرمون و اطلاعاتی که داریم این کارو پیش ببریم

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
تیزر تلویزیونی
بیلبورد شهری
اگهی نامه تبلیغاتی
یکسال زمان میبره ولی من دارم و میتونم در اختیار بزارم

saeed20.j

Registered User
لایک‌ها
27
تیزر تلویزیونی
بیلبورد شهری
اگهی نامه تبلیغاتی
یکسال زمان میبره ولی من دارم و میتونم در اختیار بزارم
مرسی دادا از پاسخت اما من که فعلن امکان ساخت تیزر تبلیغاتی ندارم
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

saeed20.j

Registered User
لایک‌ها
27
برا چاپ کاتالوگ و بروشور و تراکت چه مدل دستگاههچاپی مورد نیازه و حدوده قیمتیش چنده؟
-----------------------------------------------------------------
اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم پاسخ بدید
البته خودم یسری چیزا میدونم اما دوستان دیگه که کارشونه هم بگن بهتره

majidhenry

Registered User
لایک‌ها
1,261

mousavi71

Registered User
لایک‌ها
16
سلا مجوز کانون تبلیغات چجوری گرفتین ؟
آخه میگن 5 سال سابقه کار میخوان
میشه مجوز خرید یا اجاره کرد؟

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
دادا منم دارم رو این کار تحقیق میکنم مدتیه

امیدوارم بتونیم با انتقال دانش و تجربه و نظرمون و اطلاعاتی که داریم این کارو پیش ببریم
خیلی هم عالی . . .
من هم قبلا در این مورد قبلا کار کردم . شما کدوم شهر هستید ؟
ممنون میشم با هم تبادل اطلاعات کنیم

saeed20.j

Registered User
لایک‌ها
27
خیلی هم عالی . . .
من هم قبلا در این مورد قبلا کار کردم . شما کدوم شهر هستید ؟
ممنون میشم با هم تبادل اطلاعات کنیم

من کرمانشاهم--شما کدوم شهرید
نظره منم همینه اطلاعاتی که داریمو رد بدل کنیم

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
من کرمانشاهم--شما کدوم شهرید
نظره منم همینه اطلاعاتی که داریمو رد بدل کنیم
خیلی هم عالیه . . .
برای شروع بگید شما دقیقا میخواید چکار کنید ؟ قصد انجام چه کار هایی رو دارید و چه نکات و ابهاماتی براتون وجود داره ؟

saeed20.j

Registered User
لایک‌ها
27
من قصدم اینه اول کار با چندتا دستگاه شروع کنم 1-پلاتر 2- لمینت سردو گرم 3- دستگاه چاپ لیزری رنگی
و کارای چاپ عکس و نقشه تو سایز بالا و چاپ کاتالوگ وبروشور روانجام بدم-- و همچنین کارای فتوشاپ رو
اما یکم مشکل سرمایه اولیه دارم یعنی اگه بخوام این دستگاه هارو نو بخرم کم میارم پول--اما دستگاه های دست دوم هم موجوده بنظر شما میشه با دستگاه های دست دوم شروع کرد ؟
دوم اینکه اگه بخوام با این کارا شروع کنم با توجه به اینکه 1 تومن قسط دارم میتونه این 1 تومنو دربیاره ماهی؟
شما که تو این مرکز چاپ بودی جواب گو هست از لحاظ درامد؟

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
من تهرانم ولی میتونم به شهرستانها هم نمایندگی بدم
برجی 400 تومن

motarez

Registered User
لایک‌ها
50
سلام دوستان . . .

مدت زیادی به فکر جفت و جور کردن یه کار هستم ولی در مورد هر کاری هرچقدر بیشتر تحقیق و پرس و جو می کنم و جلوتر میشم نا امیدتر میشم و مشکلاتشون خیلی برام پر رنگ میشه. :(

مدتیه به فکر راه اندازی یه چاپخونه دیجیتال برای چاپ بنر و انجام کار های تبلیغاتی هستم. سرمایه اصلا ندارم و به این فکر می کنم یا تجهیزات رو قسطی بیارم یا وام بگیرم. خداییش خیلی اعصابم داغونه ، ممنون میشم باهام همفکری کنید و هر نظری دارید بگید بلکه از این بیکاری و افسردگی خارج بشیم . . .

کارهایی که مد نظرم هست توی این کانون تبلیغات انجام بشه ایناست :
چاپ بنر
چاپ و ساخت تخته شاسی
چاپ روی تیشرت و پلاستیک ، پد ، ظروف و . . .
چاپ کارت ویزیت ( اینو دقیقا نمیدونم میشه تو اون فضا انجام داد یا نه و اینکه چقدر سرمایه می خواد )
حکاکی و برش لیزری
چاپ کاتالوگ و بروشور
ساخت تابلو های معمولی و تابلو های فلکسی
ساخت تابلو روان
طراحی وب و تبلیغات و بازاریابی در اینترنت
و هر کار دیگه ای که بشه توی همچین جایی انجام داد . . .

( البته قرار نیست همه این کارها رو یهویی و با هم انجام بدم ، فکر می کنم با چاپ بنر شروع کنم و کم کم توسعه بدم )

مکان رو خودم دارم و یه پیلوت 170 متری مرکز شهر هست و 6-7 متر به خیابان اصلی . . .

سربازیم رو هم مسئول چاپخونه بنر یکی از ارگان ها بودم و به امور چاپ بنر و طراحی و طراحی وب و این چیزا هم تا حدود زیادی آشنا هستم.

بنظرتون این کار میتونه درآمد خوبی داشته باشه ؟ ارزش وارد شدن و سرمایه گذاری داره ؟

چه پیشنهادی دارید که فکر می کنید تو این حوزه میتونه بگیره ؟

ممنون میشم هر چیزی در این رابطه که فکر می کنید گفتنش مفید هست رو بگید و راهنمایی کنید و نظر بدید . . .

هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم . . .

پیشاپیش بسیار بسیار ممنونم از شما . . .
سلام عرض ميكنم خدمته شما
ببخشيد كه دير جواب ميدم خيلي درگير بودم
اما سعي ميكنم تا جايي كه ميتونم تجربم رو در اختيارتون بزارم
به ترتيب كارهايي كه مدنظرتون هست ميگم
1-چاپ بنر : كار خوب و پر سودي هست كه صد البته به كيفيت كارتون و موقعيت مكانتون داره(چون اكثر مشتري هاي خوده بنده مشتري گذري هستند براي بنرهاي تسليت - مكه - كربلا - و غيره )(تقريبا 100 درصد سود داره و سودش خوبه اما بوده گاهي هم ضرر)(البته به تجربه هم بستگي داره كه تا چه حد ياد دارين؟)دستگاهها با هم متفاوتند)(تقريبا دستگاه هاي چاپ بنر اوت در از بيست ميليون شروع ميشه به بالا)
2-چاپ و ساخت تخته شاسي كار بنده نيست و اطلاعي ندارم
3-چاپ روي تيشرت ، پد ، ظروف(بشقاب - ليوان) ، كلاه ،‌ پارچه ، چوب و امثالهم هم سود خوبي داره بيشتر از 100 درصد(دستگاه چاپ حرارتي + پرينتر حدود 3 تومن در مياد)
4-چاپ كارت ويزيت بايد زينك داشته باشيد كه قيمت دستگاه گرونه و اصلا به صرفه نيست (البته زينك براي كارت ويزيت ، فاكتور ، سربرگ ، پاكت ، بروشور و امثالهم استفاده ميشه ولي تخصص ميخاد و پول ميلياردي!!!!
5-حكاكي و برش ليزر هم در آمد فوق العاده اي داره و تماما سود اما تخصص ميخاد (مواد مصرفي ليزر هم تيوپش هست(يه چيزي شبيه لامپ مهتابي كه اشعه ميده و يه دونه لنز - كه قيمت اون تيوپ 3تومن و اون لنز 500 هزارتومن هست)اما واقعا پر سوده اما حداقل بايد يه سال يه جا كار كني تا تازه بشي يه معموليش نه متخصص(البته به يادگيري خودتون هم بستگي داره)(دستگاه ليزر هم از 10-15 ميليون شروع ميشه به بالا)
6-چاپ كاتالوگ و بروشور هم نيازمند همون زينك هست تخصص و تجربه و سرمايه ميلياردي ميخاد
7-ساخت تابلو چه معمولي و چه فلكس خودش يه شغل مجزاست شما ميتوني بنر يا فلكسشو چاب كني بدي به نصاب تابلو رو بسازه اما اگه اون رو هم انجام بدي حيطه كاريتو گسترده كردي كه البته در آمده خوبي داره
8-ساخت تابلو روان هم درآمده عالي داره اما اون هم تخصص ميخاد كه اگه بلد باشيد كاره پر درآمدي هست(گمون متري 2500 باشه الان)
9-طراحي وب حوصله ، وقت و بازارياب ميخاد كه سود برگشتيش كمه و مشتري آنچناني نداره
10-با توجه به مكاني كه شما داري بهترين گزينه بنر (چون مكانت جاي زيادي داره و راحت ميتوني كار كنيد) و ليزر به دليل محيط باز هست كه دودي كه ايجاد ميكنه كسيو آزار نميده و در آخر همون چاپ حرارتي هست
و گزينه آخر هم طراحي حرف اول رو تو اين زمينه كاري ميزنه
و مهمترين نرم افزارهايي كه بايد (ياد داشتن كه هيچي حرفه اي باشي) كورل دراو يا فري هند و فتوشاپ هستند
شما مزيتي كه داري اينه كه مكان رو داري و ميمونه تهيه دستگاه ها
اگه بتوني وام بگيري و اين كار رو شروع كني و مشتري جذب كني ميتوني سر كمتر از دوسال هزينه دستگاه ها رو بدي
البته جسارت نباشه نه مثله بعضي ازين تازه كارها براي جذب مشتري قيمت ارزون ميدن منظورم از جذب مشتري كيفيت كار هست
موفق و معيد باشيد

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
من قصدم اینه اول کار با چندتا دستگاه شروع کنم 1-پلاتر 2- لمینت سردو گرم 3- دستگاه چاپ لیزری رنگی
و کارای چاپ عکس و نقشه تو سایز بالا و چاپ کاتالوگ وبروشور روانجام بدم-- و همچنین کارای فتوشاپ رو
اما یکم مشکل سرمایه اولیه دارم یعنی اگه بخوام این دستگاه هارو نو بخرم کم میارم پول--اما دستگاه های دست دوم هم موجوده بنظر شما میشه با دستگاه های دست دوم شروع کرد ؟
دوم اینکه اگه بخوام با این کارا شروع کنم با توجه به اینکه 1 تومن قسط دارم میتونه این 1 تومنو دربیاره ماهی؟
شما که تو این مرکز چاپ بودی جواب گو هست از لحاظ درامد؟
منظورتون از لمینت ، لمینت برای کارت و این چیزا تا سایز A4 هست یا لمینت برای پوستر و کارای عکس با کیفیت بالا ؟
بنظرم خیلی ها بدون تجربه و بدون تحقیق شروع به کار می کنن و به هر دلیلی کارشون نمیگیره و دستگاهاشون رو میف. شما اگه دستگاه های سالم پیدا کنی خیلی هم خوبه.

kiavash661

Registered User
لایک‌ها
534
سلام عرض ميكنم خدمته شما
ببخشيد كه دير جواب ميدم خيلي درگير بودم
اما سعي ميكنم تا جايي كه ميتونم تجربم رو در اختيارتون بزارم
به ترتيب كارهايي كه مدنظرتون هست ميگم
1-چاپ بنر : كار خوب و پر سودي هست كه صد البته به كيفيت كارتون و موقعيت مكانتون داره(چون اكثر مشتري هاي خوده بنده مشتري گذري هستند براي بنرهاي تسليت - مكه - كربلا - و غيره )(تقريبا 100 درصد سود داره و سودش خوبه اما بوده گاهي هم ضرر)(البته به تجربه هم بستگي داره كه تا چه حد ياد دارين؟)دستگاهها با هم متفاوتند)(تقريبا دستگاه هاي چاپ بنر اوت در از بيست ميليون شروع ميشه به بالا)
2-چاپ و ساخت تخته شاسي كار بنده نيست و اطلاعي ندارم
3-چاپ روي تيشرت ، پد ، ظروف(بشقاب - ليوان) ، كلاه ،‌ پارچه ، چوب و امثالهم هم سود خوبي داره بيشتر از 100 درصد(دستگاه چاپ حرارتي + پرينتر حدود 3 تومن در مياد)
4-چاپ كارت ويزيت بايد زينك داشته باشيد كه قيمت دستگاه گرونه و اصلا به صرفه نيست (البته زينك براي كارت ويزيت ، فاكتور ، سربرگ ، پاكت ، بروشور و امثالهم استفاده ميشه ولي تخصص ميخاد و پول ميلياردي!!!!
5-حكاكي و برش ليزر هم در آمد فوق العاده اي داره و تماما سود اما تخصص ميخاد (مواد مصرفي ليزر هم تيوپش هست(يه چيزي شبيه لامپ مهتابي كه اشعه ميده و يه دونه لنز - كه قيمت اون تيوپ 3تومن و اون لنز 500 هزارتومن هست)اما واقعا پر سوده اما حداقل بايد يه سال يه جا كار كني تا تازه بشي يه معموليش نه متخصص(البته به يادگيري خودتون هم بستگي داره)(دستگاه ليزر هم از 10-15 ميليون شروع ميشه به بالا)
6-چاپ كاتالوگ و بروشور هم نيازمند همون زينك هست تخصص و تجربه و سرمايه ميلياردي ميخاد
7-ساخت تابلو چه معمولي و چه فلكس خودش يه شغل مجزاست شما ميتوني بنر يا فلكسشو چاب كني بدي به نصاب تابلو رو بسازه اما اگه اون رو هم انجام بدي حيطه كاريتو گسترده كردي كه البته در آمده خوبي داره
8-ساخت تابلو روان هم درآمده عالي داره اما اون هم تخصص ميخاد كه اگه بلد باشيد كاره پر درآمدي هست(گمون متري 2500 باشه الان)
9-طراحي وب حوصله ، وقت و بازارياب ميخاد كه سود برگشتيش كمه و مشتري آنچناني نداره
10-با توجه به مكاني كه شما داري بهترين گزينه بنر (چون مكانت جاي زيادي داره و راحت ميتوني كار كنيد) و ليزر به دليل محيط باز هست كه دودي كه ايجاد ميكنه كسيو آزار نميده و در آخر همون چاپ حرارتي هست
و گزينه آخر هم طراحي حرف اول رو تو اين زمينه كاري ميزنه
و مهمترين نرم افزارهايي كه بايد (ياد داشتن كه هيچي حرفه اي باشي) كورل دراو يا فري هند و فتوشاپ هستند
شما مزيتي كه داري اينه كه مكان رو داري و ميمونه تهيه دستگاه ها
اگه بتوني وام بگيري و اين كار رو شروع كني و مشتري جذب كني ميتوني سر كمتر از دوسال هزينه دستگاه ها رو بدي
البته جسارت نباشه نه مثله بعضي ازين تازه كارها براي جذب مشتري قيمت ارزون ميدن منظورم از جذب مشتري كيفيت كار هست
موفق و معيد باشيد
آقا مرتضی عزیز اول از هر چیزی واقعا ممنونم از حضور شما
یک کلید تشکر برای سپاس از لطف شما خیلی کمه ، واقعا ممنونم از وقتی که گذاشتید.
جسارتا من هم به همون ترتیبی که شما شروع کردید بحث رو ادامه میدم که انشاالله بحث خوب و مفیدی بشه برای خودمون و آیندگان . . .

1- من میشه گفت به طور کامل با چاپ بنر آشنا هستم و ریزه کاریاشو بلدم ( تقریبا 1 سال هر روز بنر طراحی و چاپ کردم و دستگاه رو سرویس کردم ). جایی که من کار می کردم چون برای یکی از ارگان ها بود همش به من فشار می آوردن که کیفیت بالا لازم نیست جوهر مصرف نکن و . . . و خیلی وقتا ازم میخواستن 2 پس بزنم ! که البته من حداقل 3 پس میزدم و می گفتم 2 پسه که گیر ندن !

به نظر شما موقعیت مکانی برای این کار چجوری باید باشه ؟ مرکز شهر و 6-7 متر به شلوغترین خیابون شهر خوبه ؟
کیفیت کار چاپ برای مردم و کار شخصی در چه حدی باید باشه ؟ بنظرتون 4 تا هد 382 زار در 3-4 پس کیفیت مناسب رو میده یا کیفیت بالاتری باید داست برای رقابت ؟
راستی هد های خودتون چیه ؟ به طور میانگیم چندمتر چاپ دارید روزانه ؟ الان متری چند میزنید ؟ چند نفر تو چاپخونتون کار می کنن ؟

2- در مورد چاپ روی شاسی اطلاعات جمع می کنم و همینجا میام میگم.

3- روش چاپ شما برای چاپ روی اشیا چیه ؟ روش ترنسفر و انتقال از روی کاغذ ؟ میشه دستگاه ها رو معرفی کنید ؟

4 و 6 - بنظرم برای این کار باید با یه چاپخونه که چاپ افست داره همکاری کنیم . نظر شما چیه ؟

5- بنظرتون ارزش سرمایه گذاری داره کار حکاکی و برش لیزرری ؟ بیشتر برای چه زمینه های استفاده میشه و کاربرد داره ؟

7- برای ساخت تابلو نظرم اینه که یه تابلوساز بیارم که کار کنه اونجا و درصدی باهاش کار کنم. نظرتون چیه ؟

8- تابلو روان قبلا تجربه ساختش رو برای مصرف شخصی داشتم ، دارم در مورد روش های تولید و ساخت تجاریش تحقیق می کنم. نتیجه رو همینجا مینویسم.

9- طراحی وب جزو علاقه مندی های خودم هست و می خوام به عنوان سرگرمی داشته باشم و صد البته جور بودن جنس !

- من فتوشاپ رو حرفه ای بلدم برای این کار و طراحیم هم بد نیست . گیرایی و یادگرفتنم هم میشه بگم عالیه و آدم تقریبا فنی هستم.

مرتضی جان شما که کلی در این مورد تجربه داری دیگه چه کارها و خدماتی میشه در این مورد انجام داد که سود دهی داشته باشه و لازمم هست ؟
بنظرت چند نفر نیروی کار لازمه ؟
پیشنهاد و تجربه شما برای بازاریابی و جلب مشتری چیه ؟ چه موقیعیت هایی میشه ایجاد کرد برای جلب مشتری ؟

ممنونم از حوصله ، صبر و فروتنی شما . . .

motarez

Registered User
لایک‌ها
50
آقا مرتضی عزیز اول از هر چیزی واقعا ممنونم از حضور شما
یک کلید تشکر برای سپاس از لطف شما خیلی کمه ، واقعا ممنونم از وقتی که گذاشتید.
جسارتا من هم به همون ترتیبی که شما شروع کردید بحث رو ادامه میدم که انشاالله بحث خوب و مفیدی بشه برای خودمون و آیندگان . . .

1- من میشه گفت به طور کامل با چاپ بنر آشنا هستم و ریزه کاریاشو بلدم ( تقریبا 1 سال هر روز بنر طراحی و چاپ کردم و دستگاه رو سرویس کردم ). جایی که من کار می کردم چون برای یکی از ارگان ها بود همش به من فشار می آوردن که کیفیت بالا لازم نیست جوهر مصرف نکن و . . . و خیلی وقتا ازم میخواستن 2 پس بزنم ! که البته من حداقل 3 پس میزدم و می گفتم 2 پسه که گیر ندن !

به نظر شما موقعیت مکانی برای این کار چجوری باید باشه ؟ مرکز شهر و 6-7 متر به شلوغترین خیابون شهر خوبه ؟
کیفیت کار چاپ برای مردم و کار شخصی در چه حدی باید باشه ؟ بنظرتون 4 تا هد 382 زار در 3-4 پس کیفیت مناسب رو میده یا کیفیت بالاتری باید داست برای رقابت ؟
راستی هد های خودتون چیه ؟ به طور میانگیم چندمتر چاپ دارید روزانه ؟ الان متری چند میزنید ؟ چند نفر تو چاپخونتون کار می کنن ؟

2- در مورد چاپ روی شاسی اطلاعات جمع می کنم و همینجا میام میگم.

3- روش چاپ شما برای چاپ روی اشیا چیه ؟ روش ترنسفر و انتقال از روی کاغذ ؟ میشه دستگاه ها رو معرفی کنید ؟

4 و 6 - بنظرم برای این کار باید با یه چاپخونه که چاپ افست داره همکاری کنیم . نظر شما چیه ؟

5- بنظرتون ارزش سرمایه گذاری داره کار حکاکی و برش لیزرری ؟ بیشتر برای چه زمینه های استفاده میشه و کاربرد داره ؟

7- برای ساخت تابلو نظرم اینه که یه تابلوساز بیارم که کار کنه اونجا و درصدی باهاش کار کنم. نظرتون چیه ؟

8- تابلو روان قبلا تجربه ساختش رو برای مصرف شخصی داشتم ، دارم در مورد روش های تولید و ساخت تجاریش تحقیق می کنم. نتیجه رو همینجا مینویسم.

9- طراحی وب جزو علاقه مندی های خودم هست و می خوام به عنوان سرگرمی داشته باشم و صد البته جور بودن جنس !

- من فتوشاپ رو حرفه ای بلدم برای این کار و طراحیم هم بد نیست . گیرایی و یادگرفتنم هم میشه بگم عالیه و آدم تقریبا فنی هستم.

مرتضی جان شما که کلی در این مورد تجربه داری دیگه چه کارها و خدماتی میشه در این مورد انجام داد که سود دهی داشته باشه و لازمم هست ؟
بنظرت چند نفر نیروی کار لازمه ؟
پیشنهاد و تجربه شما برای بازاریابی و جلب مشتری چیه ؟ چه موقیعیت هایی میشه ایجاد کرد برای جلب مشتری ؟

ممنونم از حوصله ، صبر و فروتنی شما . . .
سلام مجدد عزیز
خواهش میشه عزیز وظیفه است
هر جور از دستم بر بیاد کمکتون میکنم
در ضمن امیر هستم
مجددا بحثرو به همین ترتیب ادامه میدم
1-موقعیت مکانیتون عالیه به نظرم -متراژی که دارین خوراکه همین کاره - چون دستو پات بازه و راحت میتونی کار کنی - اینجا که من کار میکنم کلا جلوی دستگاه 1 متر خالی هست و کلیعذاب میکشیم برای متراژ بالا
کیفیتی که شما میزدی رو من برای کارهای تبلیغاتیم میزنیم(اونایی که بالاترین کیفیتو احتیاج دارن)
من خودم برای کارهای گذری دو پس و کیفیت بالا رو سه پس میزنم -هد من 126 زار هست
البته چاپ های تیراژ بالا که کیفیت لازم ندارن یک پس هم میزنم
متراژ چاپ بستگی به مشتری و موقعیت مکانیتون داره(من روزانه برای مشتری گذری 50 متر چاپ میزنم و برای همکار دو برابر این
من متری حدود 8 تومن میزنم بستگی بهکیفیت داره اگه کیفیت پاییین باشه 7 تومن کیفیت خوب و بالا هم 8 تومن
دو سه نفری تو چاپ خونه هستیم اما یه نفر هم میشه از تمام کار بنر بر اومدالبه فقط بنر (چون ما لیزر و کار دیگه هم داریم زیادیم)
3-روش من چاپ با پرینتر و کاغذ سابلومیشن هست و با دستگاه چاپ حرارتی روی اشیا میزنم(تخصص خاصی نمیخاد)
4-من هم همینکارو میکنم.بهترین راه
5-صد در صد - حکاکی و برش دیگه روی اکثر چیزها بجز فلز که اگه دستگاهت روی فلز م حکاکی کنه که دیگه عالیه(چون کمتر کسی اینکارو میکنه یعنی نداره دستگاهشو
7-اگه همچین آدمیرو بتونید پیدا کنید هم عالیه
8-خیلی خوبه - من هم قبلا ساختم اما ابعاد کوچیک با avr که نویز زیادی داره برای کارهای صنعتی یا بزرک- برای ابعاد بزرگ باید plc یا arm کار کنید که مهارت میخاد
9- این هم دیگه به کار مشتری و صد البته به طراحی خلاقانه خودتون بستگی داره
10-خوب پس اگه بتونی کورل دراو و یا فری هند رو هم وارد بشی اون هم برای کار لیزر همچیت اکی میشه
عزیز عرض کردم امیر هستم
میتونی چاپ سیلک تامپو طلاکوب و ازین جور کارها هم بزنی ولی خوب اینا سودش معمولی و دردسر زیاد مهارت و تجربه و سرمایه برای دستگاه هاش میخاد
نیروی کار هم باید به کارهایی که انجام میدی نسبت بهش نیروی کار بگیری
بازاریابی هم مسلما برای جلب مشتری لازمه اما اگه حوصلشو نداری همون که مکشتری میاد دمه مغازه باهاش خوب برخورد کنید خودش واسه خودش کلی تبلیغه
فدای شما

بالا