• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

روش های گرفتن وام

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
سلام یک وام فوری بالای 50 میلیون میخوام بگیرم ترجیحا برای خرید خانه و یا هم خرید ماشین دوستان چکار کنیم راهی هست؟

mimmeslemadar

Registered User
لایک‌ها
161
4راه وجود داره .
راه اول : که دوستمون در بالا ذکر کردند ، همون سند هست (البته سند با ارزش ، مثل خونه)
راه دوم : دریافت وام با استفاده از حساب سپرده : در این نوع هم اکثر موسسات و بانک ها وام میدن ، به این صورت هست که به میزانی که توی حسابتون وجه باشه ، معادل 80-90 درصدش رو بهتون وام میدن به مدت 5 سال .
راه سوم دریافت وام خود اشتغالی هست : در این نوع هم اگر مدرک از فنی حرفه ای داشته باشید میتونید وام بگیرید ، البته فقط 10 میلیون میدن . اینم که همه ی بانک ها میدن .
راه چهارم : اینکه میتونید یک شرکت تعاونی ثبت کنید و یک ایده بدید و برید اداره امور کار و از اونجا پیگیر وام بشید ، که ظاهرا به شرکت ها وام خوبی میدن . من خودم یه مدت میخواستم به این طریق بگیرم اما خب منصرف شدم چون از یه طریق دیگه گرفتم .
-----
قبلا راه های دیگر هم بود ، اما الان فقط همین راه های فوق برای دریاف وام جواب میده .

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
4راه وجود داره .
راه اول : که دوستمون در بالا ذکر کردند ، همون سند هست (البته سند با ارزش ، مثل خونه)
راه دوم : دریافت وام با استفاده از حساب سپرده : در این نوع هم اکثر موسسات و بانک ها وام میدن ، به این صورت هست که به میزانی که توی حسابتون وجه باشه ، معادل 80-90 درصدش رو بهتون وام میدن به مدت 5 سال .
راه سوم دریافت وام خود اشتغالی هست : در این نوع هم اگر مدرک از فنی حرفه ای داشته باشید میتونید وام بگیرید ، البته فقط 10 میلیون میدن . اینم که همه ی بانک ها میدن .
راه چهارم : اینکه میتونید یک شرکت تعاونی ثبت کنید و یک ایده بدید و برید اداره امور کار و از اونجا پیگیر وام بشید ، که ظاهرا به شرکت ها وام خوبی میدن . من خودم یه مدت میخواستم به این طریق بگیرم اما خب منصرف شدم چون از یه طریق دیگه گرفتم .
-----
قبلا راه های دیگر هم بود ، اما الان فقط همین راه های فوق برای دریاف وام جواب میده .
روش ثبت شرکت تعاونی چطوریه؟ اتفاقا سپرده دارم حالا من 50 میلیون از حسابم وام بردارم میتونم 60 تومن خودم رو هم بردارم یا نه چون میخوام خونه بخرم و 60 تومان براش کمه یک چیزی خدود 120 تومان در مجموع لازم دارم.
شرکت تعاونی رو اگر کسی خوب توضیح بده نه برای وامش چون خونه میخوام بخرم صحیح نمی دونم اما برای کار اتفاقا دنبال کار دوم هستم حالا یک چیزی وام اداره کار به کارمند هم تعلق میگیره؟

mimmeslemadar

Registered User
لایک‌ها
161
روش ثبت شرکت تعاونی چطوریه؟ اتفاقا سپرده دارم حالا من 50 میلیون از حسابم وام بردارم میتونم 60 تومن خودم رو هم بردارم یا نه چون میخوام خونه بخرم و 60 تومان براش کمه یک چیزی خدود 120 تومان در مجموع لازم دارم.
شرکت تعاونی رو اگر کسی خوب توضیح بده نه برای وامش چون خونه میخوام بخرم صحیح نمی دونم اما برای کار اتفاقا دنبال کار دوم هستم حالا یک چیزی وام اداره کار به کارمند هم تعلق میگیره؟
در خصوص ثبت شرکت اگر در گوگل سرچ کنید لینک توضیحات فراوان و کاملی برای شما به نمایش داده خواهد شد .
---
اما این مورد رو هم باید ذکر کنم که اگر با حساب سپرده بخواهید وام بگیرید به اینگونه هست : مثلا اگر 100 میلیون داشته باشید توی حساب ، 80 میلیون بهتون وام میدن که دیگه به اون 100 میلیون حساب نمیتونید دست بزنید ، تا موقعی که اقساصش رو بپردازید ، اما خب
این رو هم باید گفت که باز روی اون 100 میلیون حساب هم سود میره و اقساط وام از روی اون کسر میشه .
----------
وام از طریق اداره کار حالا اگر شرکت ثبت کنید بهتون تعلق میگیره ، ولی خب بعد از ثبت باید ابتدا یک طرح بدید و برسی میکنند و در صورتی که تایید بشه وام تعلق میگیره بهتون و دیگه این وسط فرقی نمیکنه کارمند باشید یا کار آزاد داشته باشید . (رئیس اداره کار توی شهرمون دوستم بود ، که میخواستم برم برام وام ردیف کنه ، منم برای شرکت میخواستم ، که این موارد رو بهم گفت.)
ولی خب چیزی که مهمه و خوبه کارمزدش 5 درصد هست و باز پرداخت 5 ساله .

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
در خصوص ثبت شرکت اگر در گوگل سرچ کنید لینک توضیحات فراوان و کاملی برای شما به نمایش داده خواهد شد .
---
اما این مورد رو هم باید ذکر کنم که اگر با حساب سپرده بخواهید وام بگیرید به اینگونه هست : مثلا اگر 100 میلیون داشته باشید توی حساب ، 80 میلیون بهتون وام میدن که دیگه به اون 100 میلیون حساب نمیتونید دست بزنید ، تا موقعی که اقساصش رو بپردازید ، اما خب
این رو هم باید گفت که باز روی اون 100 میلیون حساب هم سود میره و اقساط وام از روی اون کسر میشه .
----------
وام از طریق اداره کار حالا اگر شرکت ثبت کنید بهتون تعلق میگیره ، ولی خب بعد از ثبت باید ابتدا یک طرح بدید و برسی میکنند و در صورتی که تایید بشه وام تعلق میگیره بهتون و دیگه این وسط فرقی نمیکنه کارمند باشید یا کار آزاد داشته باشید . (رئیس اداره کار توی شهرمون دوستم بود ، که میخواستم برم برام وام ردیف کنه ، منم برای شرکت میخواستم ، که این موارد رو بهم گفت.)
ایده در چه زمینه هایی باید باشه؟ وامش سقفش چقدره؟ میشه به عنوان شغل دوم روی شرکت تعاونی حساب کرد؟ کارمند واقعا میشه چون قبلا که نمیشد؟ اگر کسی دو یا بیشتر شرکت ثبت کنه و برای هر کدوم ایده بده میتونه دو یا چند وام بگیره؟

mimmeslemadar

Registered User
لایک‌ها
161
ایده در چه زمینه هایی باید باشه؟ وامش سقفش چقدره؟ میشه به عنوان شغل دوم روی شرکت تعاونی حساب کرد؟ کارمند واقعا میشه چون قبلا که نمیشد؟ اگر کسی دو یا بیشتر شرکت ثبت کنه و برای هر کدوم ایده بده میتونه دو یا چند وام بگیره؟
من در خصوص کارمند نپرسیده بودم ، اما چون شرکت دیگه خصوصی هست وام رو میدن به احتمال 100 درصد ، در خصوص 2 یا بیشتر شرکت ثبت بشه و باهاشون وام گرفت رو اصلاعی ندارم ، ولی احتمالا نشه ، شاید هم بشه ، ولی میشه کسه دیگه ای ثبت کنه و وام بگیره براتون .
سقفش هم بسته به طرح داره .
--------------------------
با توجه به قوانين وزارت تعاون هرکس طرح اقتصادي راکه زمينه اشتغال حداقل دونفر را فراهم اورد
ارائه دهد وان را توجيح اقتصادي کند.ميتواند براي عملي کردن طرح اقتصادي ارائه شده اش وام دريافت کند.
ومقدار اين وام ها بسته به دو متغير تعداد اشتغال زايي وتوجيحات اقتصادي طرح ارائه شده تغير کرده ودر مواردي در رقم هاي باور نکردن يرداخت شده اند.
اين وام ها يس مدتي از انجام کار در مدت 5 سال با يارانه 4درصديرداخت مي شوند.
مراحا قانوني کار:

1:تشکيل يک شرکت تعاوني

2:ارائه طرح ييشنهادي قابل قبول

3:گرفتن مجوز

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
راه دیگه ای نیست؟ از موسسات نمیشه وام گرفت؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,108

نکنه همین وامهای مهر رضا ؟
من فک کنم چون دوستتون بوده اینو گفته وگرنه هر جا برید میگند بودجه نداریم . الان 1 سال و نیم همین مهر رضا میخوام وام بگیرم هر وقت میریم که تازه تشکیل پرونده بدیم میگند وامهای 91 رو هنوز ندادیم !

با اسناد شرکت پیمانکاری ( مسئولیت محدود ) در حالی که بیکار باشیم و مدارک فنی حرفه ای هم تا دلت بخواد ! مطمئنید میشه وام 4-5 درصد گرفت ؟ اگه میشه بگید بیاییم شهر شوما که اشنا هم داشته باشیم :general106:
رفتم قوامین دیدم زده وام جهت کارافرینان و از این قرتی بازیا ... بهش گفتم چند درصده ؟ گفت 26/5 !!!

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
پس شرکت تعاونی تنها راهه؟

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
مهر اقتصاد وام میده البته با ضمانت سخت گیرانه ! بدون محدودیت !:دی
بانک ما هم میتونی پولتو بزاری 2-3 ماه دیگه 100% میانگین رو وام بگیری 4% :دی

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
مهر اقتصاد وام میده البته با ضمانت سخت گیرانه ! بدون محدودیت !:دی
بانک ما هم میتونی پولتو بزاری 2-3 ماه دیگه 100% میانگین رو وام بگیری 4% :دی
لطفا توضیح بدین مهر اقتصاد چطور وام میده سختگیرانه منظور چیه؟
بانک ما یعنی چی؟

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
لطفا توضیح بدین مهر اقتصاد چطور وام میده سختگیرانه منظور چیه؟
بانک ما یعنی چی؟
مهر اقتصاد مثل اینکه طره داره 30% از وامی که نیاز دارید رو مسدود میکنید توی سپرده وام میده بدون سقف !
بانک ما : بانک قرض الحسنه مهر ایران
شرایط وامش رو نیاز داشتی بگو واست پ خ کنم

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
مهر اقتصاد مثل اینکه طره داره 30% از وامی که نیاز دارید رو مسدود میکنید توی سپرده وام میده بدون سقف !
بانک ما : بانک قرض الحسنه مهر ایران
شرایط وامش رو نیاز داشتی بگو واست پ خ کنم
هم طرح مهر اقتصاد و هم دی هر دو رو با جزئیات برام توضیح بدین

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
هم طرح مهر اقتصاد و هم دی هر دو رو با جزئیات برام توضیح بدین
مهر اقتصاد : استان به استان بانک ها ظرح های متفاوتی دارند ! باید سوال کنید از شعب شهرتون !
بانک قرض الحسنه مهر ایران : بر اساس میانگین حساتون بعد از 4 ماه وام 4% میدن.بازم باید ببینید توی شهر شما شرایط دقیق به چه صورت هست. اما برای دوستان اصفهانی میتونن تشریف بیارن شعبه براشون توضیح میدم !

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
مهر اقتصاد : استان به استان بانک ها ظرح های متفاوتی دارند ! باید سوال کنید از شعب شهرتون !
بانک قرض الحسنه مهر ایران : بر اساس میانگین حساتون بعد از 4 ماه وام 4% میدن.بازم باید ببینید توی شهر شما شرایط دقیق به چه صورت هست. اما برای دوستان اصفهانی میتونن تشریف بیارن شعبه براشون توضیح میدم !
خب من 70 میلیون بزارم بعد 4 ماه مهر ایران چقدر بهم وام میده و من میتونم پولم رو بردارم؟ برای خرید خانه 150 تا 200 تومن پول لازم دارم کارمندم و ماهی 1 تومن حقوقمه

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326
بانک ملت چطور هست ؟ من تو این بانک پول گذاشتم برای گرفتن وام

بالا