برگزیده های پرشین تولز

ريزش مو و راه هاي جلو گيري از اون

sina63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممنون ولي چيزي كه دستگير من نشد
در مورد اون دو داروي ديگه

ريوايووژن يه دارويي هستش كه توسط يك متخصص ايراني درست شده و دايما تو ماهواره تبليغ ميشه
بگفته خودشون اين دارو واقعا از تبديل شدن تستسترون به دي اچ تي جلو گيري ميكنه ولي گرونه
دقيق يادم نيست مثل اينكه براي يك يا 2 ماه مصرف حدود 100.000 تومن
آلپسين هم ميگن خيلي خوبه و محصول آلمان هستش تو شبكه طپش زياد تبليغ ميكنه
تركيب اصليش از قهوه گرفته شده و تقريبا مثل ماينوكسيديل مصرف ميشه
داروي اصليش كه تو ماهواره تبليغ ميشه يه بسته آبي رنگ هستش ولي تو ايران من هر چي كه ديديم بصورت يه بسته مثل شامپو هستش و بايد اول اونو بزني بعد با شامپو مخصوص بشوري تا درسا جواب بده قيمت محلول 5800 تومان شامپو هم 5800 تومان يعني مثل كامپاند استفاده ميشه

من موهام لخت هستش و خيلي خوشرنگ اينقدر پر پشت بود كه همه ميگفتن چي ميزني چي مصرف ميكني و چي مي خوري :happy:
از 3 سال پيش شروع به ريزش كرد يعني 19 سالگي بعد از ماينكسيديل استفاده كردم كه براي من فايده نداشت و خيلي سختم بود هر ورز بزنم و بيخيال شدم
الان از شقيقه ها و وسط سر كم پشت شدم
واقعا موندم چيكار كنم اي خدا
موهام رو بلند كردم ديدم فايده نداره كوتاه كردم ديدم فايده نداره از اين شامپو از اون شامپو
حالا اينجا واقعا كسي راه حل عملي پيدا نكرده :wacko:

آخه بدي اين روش اينه كه دوره درمانش طولاني يعني حداقل يك سال به بالا تا آدم ببينه آيا جواب ميده يا نه !!! :(

david_sh

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از Dr Mahdi Khan :
مو:
تريكوتيلومانيا:
اين بيماري كه منشأ رواني دارد به كندن مو با دستكاري خود فرد گفته مي شود كه در حين عادت يا تيك بصورت آگاهانه يا غيرآگاهانه صورت مي پذيرد. در زنان شايع تر بوده و درمان آن با داروهاي روانگردان مانند فلوكستين مي باشد ولي بايد با رواشناس مشاوره شود.

مرسی از توضیحات مفیدتون فقط سوالی که دارم آیا این یه قسمت که گفتید هم باعث ریزش مو میشه؟ یعنی دستگاری موها؟!

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از roje_aria79 :
دکتر جون در مورد داروی شرکت Vivandi Grop امریکامحلول rivaivojen(امیدوارم درست نوشته باشم)ریوایوژن اگه موثره لطف کنید تو ضیح بدید با این قیمت 130000هزار تومن اگه کار نده پولارا ریختیم دور.

دوست عزيز! بايد ديد اين دارو در FDA‌ (انجمن دارو و غذاي آمريكا) اپروو شده يا نه و اگر نه لطفاً هرچه زودتر مصرف آنرا قطع كنيد. مطمئن باشيد بيش از 80 درصد داروهاي تبليغي در ماهواره مضر هستند وگرنه نمي داند تبليغ!!!
اسمي كه نوشتيد رو سرچ كردم نبود. لطفاً اسم آنرا درست بنويسيد. البته مي توانيد در سايت FDA به آدرس http://www.fda.gov يا آدرس دقيقتر http://www.accessdata.fda.gov/scripts/cder/drugsatfda سرچ كنيد. در اين سايت اگر اپروو بود و سايد افكت چنداني نداشت خوب طبق دستور داده شده عمل نماييد. ولي باز مي گويم جونم بايد ديد علت آلوپسي شما چيست! درسته مولتي فاكتوريال هستش ولي مي توان از چند عامل جلوگيري كرد جونم;)
ضمناً ممكنه اسم تجاري دارو باشه سعي كن اگه روي بسته يا كاغذ همراه اون اسم ژنريك هم آورده رو پيدا كن چون توي اف دي ا اسم ژنريك بايد سرچ كرد.

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از sina63 :
آلپسين هم ميگن خيلي خوبه و محصول آلمان هستش تو شبكه طپش زياد تبليغ ميكنه

در مورد شما هم دوست عزيز بمانند آريا جان همين كارو بكن. آلپسين هم بنظر اسم تجاري دارو هست اسم ژنريك رو اگر نوشته برام بگو.
بازم ميگم اينقدر به تبليغات ماهواره اي بها ندهيد خصوصاً اين شبكه هاي لوس آنجلسي!!! چراكه اونا هر كاري مي كنن تا پولي بدست بيارن!

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از david_sh :
مرسی از توضیحات مفیدتون فقط سوالی که دارم آیا این یه قسمت که گفتید هم باعث ریزش مو میشه؟ یعنی دستگاری موها؟!

آره جونم ولي نه بمانند آلوپسي هاي معمول كه مثلاً جلو و وسط سر شروع به ريزش كنه و بهم برسه يا مثل آلوپسي زنانه ديفيوز موها بريزه! در اين حالت خوب بستگي داره طرف كجا رو مرتب دستكاري مي كنه يعني مي كَنه!!!!. مسلماً‌ بصورت تكه تكه و در محل هاي در دسترس هستش و اصلاً به آلوپسي هاي گفته شده ربطي نداره منشأ اون رواني است:wacko: مثل افرادي كه ناخن خود را مي جوند اين ديگه بدترش هست:wacko: :wacko:

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من ماینوکسدیل رو توصیه میکنم . البته مصرفش قلق داره ! روی 30% افراد هم اصلا نتیجه نمیده و لی رو 70% تاثیر مثبت داره
فقط 2 چیز رو باید رعایت کنید:
1. موهاتونو به ماینوکسیدیل عادت بدید:
کم کم شروع کنید اول از 2% و یکروز در میون بعد از دو سه ماه برسونیدش به 5% صبح و عصر
2.مصرفش رو مثل مسواک تبدیل کنید به یک عادت
باید مرتب و منظم ازش استفاده کنید هموننطور که یکروز مسواک نمیزنید یکچیزی کم دارید باید وقتی ماینوکسیدیل یادتونه میره احساس کنید یه کاریو انجام ندادید. . بعد که موهاتون عادت کرد یک نوبت صبح مثلا 8 صبح و یک نوبت 12 ساعت بعد یعنی 8 شب استفاده کنید. تا 4 ساعت بعدش هم کلاه نگذارید و موهاتونو نشورید.
بعد اینکه چون روی جلدش نوشته به موهای چرب نزرنید بعضیها میرن حموم بعد از حموم میزنند و تاثیری نداره چون خیلی رقیق میشه تو رطوبت مو بهتره مو کاملا خشک باشه

بعد هم اگر یک ماه اول ریزش یکمی(نه خیلی ها) زیاد شد نترسید . یکسری موها میرن کنار اونایی که با ماینوکسیدل میسازند بیشتر میشن . ولی اگر اهل اینکه یک کارو مداوم و مرتب برای سالها انجام بدید نیستید مانوکسیدیل رو نزنید . مصرف نامرتبش بیشتر باعث ریزش میشه . چون مو بهش عادت میکنه و شما نمیزنید و هی میریزه.
البته اینم بگم که معجزه نمیکنه که موی تارزانی بگذارید ولی خیلی خوب جواب میده

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از SherlockHolmes :
دقیقا موهات یادم نمیاد !!!
ولی فکر کنم تو هم میدادی طی میکشیدن نه؟!
73.gif

به جان خودم 2 سال دیگه منم باید بدم وسطشو طی بکشن!!
25.gif
24.gif
:lol: :lol: :lol: یه چیزی تو اون مایه ها!!!
والله فقط این استرس لعنتیه که موریزه!!!این کورتیزول تو خون اثر هرچی ماینوکسیدیله خنثی می کنه بد مصب!!!:(
یه مقاله می خواندم که دقیقا به همین نکته اشاره داشت..درحالی که ما داریم میلیون ها دلار بعنوان مصرف کننده به جیب شرکت های دارویی می ریزیم تنها چیزی که نصیبمان می شه هیچیه!!:hmm:
باید یه فکری برای استرس کرد....البته اگه سابقه بیماری عفونی و...وجود نداشته باشه..:eek:

ali baba

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
دوستان

1. استفاده از روغنهایی نظیر نارگیل، کنجد، بادام تلخ. (هر هفته 1 بار مصرف شود)
2. استفاده از روغن مار (فروش در عطاری ها)
3. شامپو پرمون تایید میشه.
4. استفاده از شامپو های روزانه، و عدم استفاده از سشوار و حوله پیچ سر!
5.عدم استفاده از شانه، حتی المقدور شانه دنده درشت.

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از ashena55 :
کورتیزول چیه ؟

يكي از هورمونهاي غده آدرنال (فوق كليوي) كه وظيفه ايجاد شرايط مناسب براي مقابله با وضعيتهاي استرس زا را برعهده دارد.;)

amironline

Registered User
لایک‌ها
0
منم شديدن موهام ميريزه
البت يه چند سال پيش رفتم دكتر و اونم ماينوكسيديل داد و چند ماهي مصرف كردم بعدش ديگه ادامه ندادم
حالام هيچ كاري نمي‌كنم فقط سعي مي‌كنم موهام رو تميز نگه دارم چون موهام چربه دو روز يكبار ميرم حموم

ميخواستم بپرسم مصرف اين مولتي فروت ها اثري داره؟
يا مثلا با نمره صفر اصلاح كردن

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از amironline :
منم شديدن موهام ميريزه
البت يه چند سال پيش رفتم دكتر و اونم ماينوكسيديل داد و چند ماهي مصرف كردم بعدش ديگه ادامه ندادم
حالام هيچ كاري نمي‌كنم فقط سعي مي‌كنم موهام رو تميز نگه دارم چون موهام چربه دو روز يكبار ميرم حموم

ميخواستم بپرسم مصرف اين مولتي فروت ها اثري داره؟
يا مثلا با نمره صفر اصلاح كردن

نه جونم! گفتم كه ريزش مو مولتي فاكتوريل هستش;)

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یشنهاد می کنم پولتون رو برای ماینوکسیدیل دور نریزید که تنها کاری که برای من کرد رویش مقدار بسیار کمی کرک بود که بعد از اینکه مصرفش رو قطع کردم اونم از بین رفت .حالا اگر ریزش مو دارید یک راه حل قطعی و 100 درصد تضمین شده داره و اونم استفاده از تونیک روبیان است . چون خودم مدتها استفاده کرده ام و می کنم ولی باید با پشتکار هرشب استعمال کنید و بهداشت مو را رعایت کنید .وموهاتون باید از ته کوتاه بشه . لزوما" منجر به رویش مو نمیشه ولی ریزش مو بطور کامل قطع میشه( تاکید می کنم بطور کامل) یعنی تو حمام حتی یک تار مو هم بعد از شستشو تو دستتون نمی بینید . منتها باید حداقل 6 ماه هرشب استفاده کنید . بعد از 6 تا 9 ماه کاملا متوجه تاثیرش می شوید . ضمن اینکه قطر موهاتون بطور کاملا محسوسی زیاد میشه!

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از MDK :
یشنهاد می کنم پولتون رو برای ماینوکسیدیل دور نریزید که تنها کاری که برای من کرد رویش مقدار بسیار کمی کرک بود که بعد از اینکه مصرفش رو قطع کردم اونم از بین رفت .حالا اگر ریزش مو دارید یک راه حل قطعی و 100 درصد تضمین شده داره و اونم استفاده از تونیک روبیان است . چون خودم مدتها استفاده کرده ام و می کنم ولی باید با پشتکار هرشب استعمال کنید و بهداشت مو را رعایت کنید .وموهاتون باید از ته کوتاه بشه . لزوما" منجر به رویش مو نمیشه ولی ریزش مو بطور کامل قطع میشه( تاکید می کنم بطور کامل) یعنی تو حمام حتی یک تار مو هم بعد از شستشو تو دستتون نمی بینید . منتها باید حداقل 6 ماه هرشب استفاده کنید . بعد از 6 تا 9 ماه کاملا متوجه تاثیرش می شوید . ضمن اینکه قطر موهاتون بطور کاملا محسوسی زیاد میشه!

دوست عزيز! ريزش مو پديده اي دائمي و غير قابل جلوگيري است چراكه كوچكترين ذارت بدن دائم در حال تغيير هستند چه برسه به مو! اين شامپوها و داروها هم همانطور كه گفتم فقط فازهاي آناژن و كاتاژن را طولاني تر و فاز تلوژن رو به تعويق مي اندازند ولي هرگز نمي توانند جلوگيري كنند!! ضمناً حتماً نبايد مو در حمام ريخته شود. هنگام هر تروما و ضربه اي مانند گذاشتن سر بر بالش و نيز شانه كردن نيز احتمال ريزش هست تازه اكثر مواقع متوجه نمي شويم;)
ضمناً هيچ داروئي نمي تواند قطر موها را زياد كند. اين مورد كه شما مي گوئيد بدليل همان است كه گفتم يعني فاز كاتاژن را طولاني تر مي كند و موها از حالت نازك اوليه قطورتر مي شوند.

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيز! ريزش مو پديده اي دائمي و غير قابل جلوگيري است چراكه كوچكترين ذارت بدن دائم در حال تغيير هستند چه برسه به مو! اين شامپوها و داروها هم همانطور كه گفتم فقط فازهاي آناژن و كاتاژن را طولاني تر و فاز تلوژن رو به تعويق مي اندازند ولي هرگز نمي توانند جلوگيري كنند!! ضمناً حتماً نبايد مو در حمام ريخته شود. هنگام هر تروما و ضربه اي مانند گذاشتن سر بر بالش و نيز شانه كردن نيز احتمال ريزش هست تازه اكثر مواقع متوجه نمي شويم;)
ضمناً هيچ داروئي نمي تواند قطر موها را زياد كند. اين مورد كه شما مي گوئيد بدليل همان است كه گفتم يعني فاز كاتاژن را طولاني تر مي كند و موها از حالت نازك اوليه قطورتر مي شوند.
تاکید دارم جلوی ریزش رو مو رو می گیرد!!. وقتی می گویم در حمام منظور بدترین حالت است . در مثال مناقشه نیست.البته منظور این نیست که بعد از 9 ماه دیگه نیازی به استفاده نیست !1 بلکه باید ادامه داد. ولی شخصا شاهد تاثیرات مثبت آن بوده ام .بهرحال شما متوجه تغییر محسوس در مویتان خواهید شد.

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از MDK :
تاکید دارم جلوی ریزش رو مو رو می گیرد!!. وقتی می گویم در حمام منظور بدترین حالت است . در مثال مناقشه نیست

جونم! اگه بازارياب هستي زودتر بگو تكليفمون مشخص بشه:blink: ولي اگه ريشه علمي قضيه رو مي خواي بهتون گفتم. خود دانيد;)
هيچ داروئي موجب افزايش رشد مو، قطر مو و كاهش ريزش مو نمي شود فقط با تأخير در فازهاي رويش مو اين مراحل را طولاني تر مي كند.

MDK

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جونم! اگه بازارياب هستي زودتر بگو تكليفمون مشخص بشه.
خواهشی که ازت دارم اینه که اجازه بدی بحث در مسیر درستش ادامه پیدا کنه. شما شخص محترم و متشخصی هستی . می خواهیم یک نتیجه ای بگیریم. اینجا نیومدم بحث علمی بی نتیجه ای راه بیندازم که در صلاحیت و تخصص من نیست . از تجربه ام در این مورد صحبت کردم .. من کسی هستم که باید در سن حدود 22 طاس می بودم .ولی تا حالا هر طور بوده هنوز مو دارم.(هنوز هم از ته میزنم .بهتره خودم کچل کنم تا طاس باشم ) با انکه از این محلول(که به قول شما بازاریابش هستم ) دائما استفاده نکردم و چند سال هم بدلیل ورود ماینوکسیدیل تولید نمی شد. موضوع بحث هم راههای جلوگیری از ریزش مو است و هرگز هم نزد پزشکی نرفتم می دونستم نسخه درمانگری برایم تجویز نخواهد شد(می رسیم به حرف شما! ) حرف من اینه که اگر از این محلول استفاده بشه(فرض کنیم تا اخر عمر ) و درست مصرف شود ریزش مو کامل متوقف میشه. شما بهرحال موی طبیعی روی سرتون خواهد بود. ضمن اینکه روبیان دارو نیست . یک محلول تقویتی است که حداقل در مورد من جواب داده.

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از MDK :
خواهشی که ازت دارم اینه که اجازه بدی بحث در مسیر درستش ادامه پیدا کنه. شما شخص محترم و متشخصی هستی . می خواهیم یک نتیجه ای بگیریم. اینجا نیومدم بحث علمی بی نتیجه ای راه بیندازم که در صلاحیت و تخصص من نیست . از تجربه ام در این مورد صحبت کردم .. من کسی هستم که باید در سن حدود 22 طاس می بودم .ولی تا حالا هر طور بوده هنوز مو دارم.(هنوز هم از ته میزنم .بهتره خودم کچل کنم تا طاس باشم ) با انکه از این محلول(که به قول شما بازاریابش هستم ) دائما استفاده نکردم و چند سال هم بدلیل ورود ماینوکسیدیل تولید نمی شد. موضوع بحث هم راههای جلوگیری از ریزش مو است و هرگز هم نزد پزشکی نرفتم می دونستم نسخه درمانگری برایم تجویز نخواهد شد(می رسیم به حرف شما! ) حرف من اینه که اگر از این محلول استفاده بشه(فرض کنیم تا اخر عمر ) و درست مصرف شود ریزش مو کامل متوقف میشه. شما بهرحال موی طبیعی روی سرتون خواهد بود. ضمن اینکه روبیان دارو نیست . یک محلول تقویتی است که حداقل در مورد من جواب داده.

هرگز من نخواستم بحث رو منحرف كنم جونم! من روي اين قسمت حرف شما انتقاد دارم كه مي گين "ريزش مو كامل متوقف مي شه" آخه كاملاً غيرعلمي است.;) نگاه كنين منظور من اينه كه هيچ داروئي نمي تونه جلوي ريزش مو رو بگيره بلكه با طولاني تر كردن فازهاي رشد مو، اين روند رو به تأخير مي ندازه نه اينكه بطور كامل اونو متوقف كنه! آخه گفتم هر ذره اي از بدن عوض مي شه حتي سلولهاي مغز كه ميگن سلول جديد سازي ندارند ولي ذره ذره اونها دائم عوض مي شه و اين در مورد مو هم صادقه!
به هر حال اگه توهيني شد ببخشين:(

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
یه تاپیک بزنیم انجمن کچلهای پی تی !!! منم داره میریزه موهام !!!!!!
221.gif

ولی انگار موثر ترین راه همون پروپشیاست ... مالیدنیها فاییده نداره
176.gif

بالا