برگزیده های پرشین تولز

ريزش مو و راه هاي جلو گيري از اون

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از Dr Mahdi Khan :
دوست عزيز! ريزش مو پديده اي دائمي و غير قابل جلوگيري است چراكه كوچكترين ذارت بدن دائم در حال تغيير هستند چه برسه به مو! اين شامپوها و داروها هم همانطور كه گفتم فقط فازهاي آناژن و كاتاژن را طولاني تر و فاز تلوژن رو به تعويق مي اندازند ولي هرگز نمي توانند جلوگيري كنند!! ضمناً حتماً نبايد مو در حمام ريخته شود. هنگام هر تروما و ضربه اي مانند گذاشتن سر بر بالش و نيز شانه كردن نيز احتمال ريزش هست تازه اكثر مواقع متوجه نمي شويم;)
ضمناً هيچ داروئي نمي تواند قطر موها را زياد كند. اين مورد كه شما مي گوئيد بدليل همان است كه گفتم يعني فاز كاتاژن را طولاني تر مي كند و موها از حالت نازك اوليه قطورتر مي شوند.

تایید میشه

این تنیک روبیان اگر تاثیر داشت کارخونه سازنده میلیاردها دلار فروش کرده بود و معروف شده بود. بعد از این همه سال فقط عده ای کوچکی ازش تعریف میکنند اونها هم به احتمال زیاد به خودشون تلقین میکنند که این تونیک فایده داره!

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
دكتر جان من خودم به شخصه موهام از چربي بسيار بالايي كه دارند مي ريزند به محض اومدن از حمام 3 ساعت بعد چربند و حتما بايد هر روز بشورمشون.
در ضمن در بروشور اون دارو فقط اسم شركت و نام اونرا نوشته و از اسم ژنريك خبري نيست.
نام شركت Vivandi Group
نام دارو Revivogen
اينم اطلاعت ديگش:

Revivogen

Revivogen All-Natural Solution for Hair Loss & Thinning Hair Revivogen is a dermatologist-formulated, all-natural solution for stopping hair loss and thinning hair.

It's made from nature's most powerful ingredients and is designed to attack the causes of hair loss effectively and safely. Revivogen:

Safely and effectively fights thinning hair and hairloss

Stimulates hair regrowth and helps stop hair loss

Promotes fuller, healthier and thicker hair growth

An effective remedy against male pattern baldness

Helps prevent hair loss in women

Has no systemic side effects

If you're looking for the best hair loss treatment on the market today and tired of thinning hair and hair loss, try Revivogen. It's one of the most powerful and safest hair loss solutions available.

Revivogen Scalp Therapy
Revivogen contains natural ingredients that have been scientifically proven to reduce the production of DiHydro-Testosterone (DHT), block the androgen receptors and stimulate hair growth by:

Natural DHT Inhibitors block Type 1 and Type 2 forms of 5-Alpha Reductase enzyme and reduce DHT production.

Natural DHT Blockers shield the Androgen Receptors and prevent DHT attachment and uptake by the follicle.

Activating and maintaining the hair follicle's growth phase.

Revivogen? Bio-Cleansing Shampoo
Revivogen Bio-Cleansing Shampoo contains the active ingredients found in the topical formula and complements its activity, but it?s ineffective by itself. It gently cleanses the scalp and removes Sebum and DHT from the scalp. This specially-designed shampoo contains essential bio-active nutrients that nourish, moisturize and improve the hair and scalp condition, creating a healthy environment for hair restoration and growth.

Revivogen Thickening Conditioner
Revivogen Thickening Conditioner is formulated to invigorate limp and thinning hair. It moisturizes and strengthens the hair shaft, adds volume and shine and creates thicker, fuller head of hair by using natural proteins that envelope the hair shaft giving it instant body and aiding hair restoration . By thickening the individual hair strands the scalp looks fuller and denser.

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از roje_aria79 :
دكتر جان من خودم به شخصه موهام از چربي بسيار بالايي كه دارند مي ريزند به محض اومدن از حمام 3 ساعت بعد چربند و حتما بايد هر روز بشورمشون.
در ضمن در بروشور اون دارو فقط اسم شركت و نام اونرا نوشته و از اسم ژنريك خبري نيست.
نام شركت Vivandi Group
نام دارو Revivogen

جونم اين دارو رو بررسي كردم. از آنجا كه اين شامپو داراي اثري مشابه فنسترايد (پروپشيا) هست يعني ضد DHT تايپ 2 هست و همچنين بهتر از اون ضد رسپتور آندروژني فوليكول مو هست بنظر داروي قوي اي در درمان بيماري است ولي بشرط آنكه درست گفته باشد! چون هيچ نامي از آن در FDA‌ نديدم! Revivogen كه مشخصه، اسم تجاري داروست و در توضيحاتش گفته دارويي طبيعي است! حالا چقدر درست باشه رو نمي دونم.
از اثرات ديگر اين دارو ضد DTH تايپ يك هست كه مشخصاً ضد سبوم سازي و ضد آكنه است پس براي چرب بودن موي سر شما نيز توصيه مي شود ولي بايد در نظر داشته باشيد كه طبق دستور آن عمل كنيد تا پوست سر شما بيش از حد خشك نشود.
از آنجا كه اين دارو برخلاف پروپشيا، موضعي است بنظر داراي اثر جانبي خطرناكي نمي باشد و احتمالاً نوعي ماينوكسيديل هست كه آْن را تغيير داده اند يا با مواد ديگر تركيب كرده اند. به هر حال از نظر Safely‌ با توجه به توضيحات خود شركت و نه FDA !! مشكلي ندارد و تنها عارضه اي كه ممكن است داشته باشد عدم تأثير و درمان بيماري است. به هر حال از متخصصين و نيز از خود FDA‌ مي پرسم ببينم چقدر حرفهاي اين شركت صحت دارد.

باز هم مي گويم هيچكدام از داروهاي ساخته شده براي ريزش مو، كامل و قطعي درمان نمي كند يعني Cure‌ و بهبودي كامل نداريم. بايد دوره طولاني درمان را طي كرد و از طرفي با قطع درمان احتمال عود زياد است پس بنظر بايد تا پايان عمر استفاده نمود و همانطور كه دوستان گفتند بايد عوامل بيماري زاي ديگر را نيز از بين برد و فقط استفاده از دارو ثمري ندارد. شستشو و بهداشت مناسب و در صورت چرب بودن مو شستشوي مكرر، استفاده از شامپوهاي مناسب و نه گران!! ، اصلاح مناسب، استفاده نكردن از ژل هاي نامناسب و حتي المقدور عدم استفاده از ژل، تغذيه مناسب و در صورت كمبود مينرالها استفاده از قرص هاي ويتاميني، قرص آهن و مينرال، استرس نداشتن و خونسرد بودن، جلوگيري از وارد كردن تروماهاي مكرر به مو مانند شانه و برس كشيدن طولاني و زياد، خشك نكردن سريع مو بعد از حمام با سه شوار، درمان بيمارهاي زمينه اي مانند لوپوس، ديابت، گواتر و ... و ... همگي بايد براي اثر درماني بيشتر و به تعويق انداختن ريزش موي كامل استفاده شود.

sina63

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مهدي جان ممنون از اطلاعاتي كه ميدين
اگه ميشه يه پرس و جويي در مورد اين ريوايووژن و آلپسين بفرماييد سايت آلپسين هم هستش Alpecin.com

roje_aria79 شما آيا تا بحال نتيجه اي از اين دارو گرفتين و چند وقت هستش دارين مصرف ميكنين

ولي من موهام همچنان در حال ريزش هستش !!!
نميدونم چيكار كنم

persian-earning

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
1
چاكر دكتر هم هستيم!!!
البته شرمنده وسط صحبت هاي شما مي پرم ولي من به توصيه يكي از دوستانم حدود يك دو هفته هست كه از بناول استفاده مي كنم و فكر مي كنم تاثير گذاشته!!!
ميشه راجع به اين بناول يه كمي توضيح بدي!!!

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
سلام دكتر جون
موهاي من خيلي زياد ميريزه (توي آواتارم هم پيداست
38.gif
) حالا مي خوام سرم رو تيغ بزنم
اين كار براي جلوگيري از ريزش مو مفيده يا نه ؟

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
قابل توجه دوستان عزيز!

شما حتماً داروهاي جديد را با معيار FDA سنجش كنيد و سپس استفاده نماييد چراكه تبليغ معيار درمان نيست مهم استاندارد و Safe بودن داروست. شما مي توانيد از طريق لينك زير سؤال خود را بپرسيد: http://www.fda.gov/comments/webform.html

و اما جواب دوستان:

در مورد داروي Alepsin از FDA‌ سؤال نمودم كه اينگونه پاسخ دادند:
======================================

From: "CDER DRUG INFO" <[email protected]>
Alepsin is not an FDA approved drug. We do not information on
Alepsin's. safety and effectiveness against male pattern baldness​

پس آلپسين ديس اپروو هست از نظر اف دي اي و نبايد استفاده نمود.

و در مورد Revivogen:
============

The product you are referring to in your e-mail may be classified as a
dietary supplement, vitamin, herbal, botanical, or natural product. In
general, these products were placed under The Center for Food Safety
and Applied Nutrition (CFSAN) by Congress in 1994. Dietary supplements are
handled by (CFSAN) http://vm.cfsan.fda.gov, or email
[email protected].

The Dietary Supplement and Health Education Act (DSHEA) of 1994 states
that the responsibility for determining the appropriateness of using a
dietary supplement lies with the consumer, not the FDA. According to DSHEA,
dietary supplements are not required to be FDA reviewed or approved.​

ار آنجا كه ريوايووژن يك محصول طبيعي و در واقع يك مكمل غذايي است در صلاحيت خود اف دي اي نيست كه سيف بدون آنرا مشخص نمايد و بايد از CFSAN پرسيد كه زيرمجموعه اي از FDA‌ مي باشد. بنده در اولين فرصت پاسخ آنها را هم اينجا عنوان خواهم كرد.

ضمناً دوست عزيزي كه داروي بناول را سؤال نمودند لطفاً از همين طريق اقدام نمايند و پاسخ آنرا اينجا درج نمايند. مرسي

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از persian-earning :
چاكر دكتر هم هستيم!!!
البته شرمنده وسط صحبت هاي شما مي پرم ولي من به توصيه يكي از دوستانم حدود يك دو هفته هست كه از بناول استفاده مي كنم و فكر مي كنم تاثير گذاشته!!!
ميشه راجع به اين بناول يه كمي توضيح بدي!!!

جونم اگه ميشه سايتي اطلاعاتي چيزي از اون در اختيار بذار چون اين اسم نام تجاري داروست و نه نام ژنريك. ضمناً همونطور كه گفتم اگه ميشه از همين ايميل FDA كه [email protected] هست يا صفحه تماس http://www.fda.gov/comments/webform.html سؤال نماييد و پاسخ را اينجا درج كنيد.

بازم مي گويم از مصرف داروي جديد جداً خودداري كنيد و حتماً از Safe‌ بودن آن مطمئن شويد. براي اينكار از FDA يا بهتر از اون از متخصصين مربوطه سؤال نماييد چراكه هيچ دارويي بي ضرر و زيان نيست! و متخصص با در نظر گرفتن اين ضررها با توجه به قاعده مهم و مهمتر صلاح را در اين مي بيند كه از آن داروي خاص استفاده نماييد چراكه ممكن است سلامتي شما به آن مربوط باشد. پس هرگز خود درماني نكنيد بخصوص در مورد بيماريهاي پوستي كه بدليل گستردگي تنوع دارويي فراوان دارد و از آن گذشته زيانهاي استفاده از داروهاي نابجا بسياري از اوقات غيرقابل درمان و گاهاً سرطانزاست!!!
سلامت باشيد;)

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از al_frd :
سلام دكتر جون
موهاي من خيلي زياد ميريزه (توي آواتارم هم پيداست
38.gif
) حالا مي خوام سرم رو تيغ بزنم
اين كار براي جلوگيري از ريزش مو مفيده يا نه ؟

نه جونم! گفتم كه ريزش مو مولتي فاكتوريل و چند عاملي است و هرگز نمي توان جلوي آنرا گرفت!!!!:( :( ولي با رعايت موارد بهداشتي گفته شده و مصرف داروهاي مناسب و نه گران!!!:blink: مي توان آنرا به تعويق انداخت. ضمناً راه حل نهايي و نه قطعي و كامل آن! پانچ گرافت زير نظر متخصصين پوست و نه هر شركتي كه تبليغ زياد داره!! هست.;)
تيغ زدن مو ممكن است بدليل تروماي وارده به ريشه و فوليكول مو نتيجه اي برعكس داشته باشد.:wacko:

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
در مورد شامپو هم صحبت کنید. من از این شامپوهای ایوروشه استفاده میکنم البته در کنار ماینوسیدایل ولی نمیدونم این شامپو 6 تومن ارزش داره یا خودمونو فیلم کردیم!

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
به نقل از sina63 :
مهدي جان ممنون از اطلاعاتي كه ميدين
اگه ميشه يه پرس و جويي در مورد اين ريوايووژن و آلپسين بفرماييد سايت آلپسين هم هستش Alpecin.com

roje_aria79 شما آيا تا بحال نتيجه اي از اين دارو گرفتين و چند وقت هستش دارين مصرف ميكنين

ولي من موهام همچنان در حال ريزش هستش !!!
نميدونم چيكار كنم
والا تو اين مدت كمي كه استفاده ميكنم خير در ضمن نمي دونم اين چيزي كه استفاده ميكنم اصل يا تقلبي اينجور كه شنيدم بيشتر داروهاي وارداتي مثل اين تقلبيند .
اگه تقلبي باشه حتما كچل كچل مي شم .......واي خدا بدادم برس:wacko:

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
قابل توجه دوستان عزيز!

شما حتماً داروهاي جديد را با معيار FDA سنجش كنيد و سپس استفاده نماييد چراكه تبليغ معيار درمان نيست مهم استاندارد و Safe بودن داروست. شما مي توانيد از طريق لينك زير سؤال خود را بپرسيد: http://www.fda.gov/comments/webform.html

و اما جواب دوستان:

در مورد داروي Alepsin از FDA‌ سؤال نمودم كه اينگونه پاسخ دادند:
======================================

Alepsin is not an FDA approved drug. We do not information on
Alepsin's. safety and effectiveness against male pattern baldness​

پس آلپسين ديس اپروو هست از نظر اف دي اي و نبايد استفاده نمود.

و در مورد Revivogen:
============

The product you are referring to in your e-mail may be classified as a
dietary supplement, vitamin, herbal, botanical, or natural product. In
general, these products were placed under The Center for Food Safety
and Applied Nutrition (CFSAN) by Congress in 1994. Dietary supplements are
handled by (CFSAN) http://vm.cfsan.fda.gov, or email
[email protected].

The Dietary Supplement and Health Education Act (DSHEA) of 1994 states
that the responsibility for determining the appropriateness of using a
dietary supplement lies with the consumer, not the FDA. According to DSHEA,
dietary supplements are not required to be FDA reviewed or approved.​

ار آنجا كه ريوايووژن يك محصول طبيعي و در واقع يك مكمل غذايي است در صلاحيت خود اف دي اي نيست كه سيف بدون آنرا مشخص نمايد و بايد از CFSAN پرسيد كه زيرمجموعه اي از FDA‌ مي باشد. بنده در اولين فرصت پاسخ آنها را هم اينجا عنوان خواهم كرد.

ضمناً دوست عزيزي كه داروي بناول را سؤال نمودند لطفاً از همين طريق اقدام نمايند و پاسخ آنرا اينجا درج نمايند. مرسي
alepsin چیه دیگه؟ Alpecin درستشه. مگه تو تبلیغهای ماهواره ای اسم لاتینش را نمی نویسند؟ چون فارسی این 2 کلمه یک جور نوشته میشه.شاید اشتباهت از این بوده که فقط فارسیش را تا حالا دیدی.

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
نه جونم! گفتم كه ريزش مو مولتي فاكتوريل و چند عاملي است و هرگز نمي توان جلوي آنرا گرفت!!!!:( :( ولي با رعايت موارد بهداشتي گفته شده و مصرف داروهاي مناسب و نه گران!!!:blink: مي توان آنرا به تعويق انداخت. ضمناً راه حل نهايي و نه قطعي و كامل آن! پانچ گرافت زير نظر متخصصين پوست و نه هر شركتي كه تبليغ زياد داره!! هست.;)
تيغ زدن مو ممكن است بدليل تروماي وارده به ريشه و فوليكول مو نتيجه اي برعكس داشته باشد.:wacko:
مرسي دكتر جون

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان همگي توجه كنين! اين ايميل رو از مركز داروئي FDA‌ دريافت كردم

HTML:
Your Comment: "Hi,
Is " Alpecin " effective remedy against male pattern baldness?"

Thank you for your message to the Center for Drug Evaluation and
Research (CDER), one of the five centers within the Food and Drug
Administration (FDA).  

This is not an approved FDA product for the regrowth of hair and,
therefore, we do not have any information regarding the product's
effectiveness.

Currently, there are only two FDA approved drug products indicated for
the regrowth of hair.  These products are Rogaine (minoxidil topical
solution) and Propecia (finasteride).

پس طبق نظر FDA‌ فقط داروهاي روگين(ماينوكسيديل) و پروپشيا(فنسترايد) براي ريزش مو اپروو و تأييد شده است!;) و تنها شامپوهايي كه داراي ماينوكسيديل باشد قابل توجه است و نه هيچ شامپوي ديگر.
ضمناً باز هم مي گويم اينقدر گول تبليغات را نخوريد. همگي براي جيب پر كردن خودشان است و نه سلامتي مردم! مثال بارز آن اون نيمچه دكتر (مظاه..) است كه معلوم نيست دكتر چيه؟! اطلاعاتي داره ولي هردمبيل و قاطي پاتي و معمولاً غلط!!!:lol: حالا مي خواين داروي ضد ريزش موي اونو استفاده كنين خود دانيد:wacko:

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
من الان دو هفته از ریوایوژن استفاده میکنم
واقعا تو همون دو روز اول فهمیدم چه چیز توپی
موهامو پرتر کرده زنده کلفت باور نکردنی
من پدرم موهاش ریخته ولی موهای پر من همه رو ترکونده
چون میخاست شروع کنه به ریختن که جلوشو گرفتم
من موهام از نون شب واسم واجب تره
قیافه 50 درصد زندگی

Majid_sp2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
من الان دو هفته از ریوایوژن استفاده میکنم
واقعا تو همون دو روز اول فهمیدم چه چیز توپی
موهامو پرتر کرده زنده کلفت باور نکردنی
من پدرم موهاش ریخته ولی موهای پر من همه رو ترکونده
چون میخاست شروع کنه به ریختن که جلوشو گرفتم
من موهام از نون شب واسم واجب تره
قیافه 50 درصد زندگی

تو تبلیغات ریوایوژن که خیلی از این محصول تازه تعریف می کنه و اونو هم ردیف ماینوکسیدیل میدونن

ولی من شنیدم که هنوز مثل ماینوکسیدیل تایید و پذیرفته نشده

گویا سازندش هم ایرانیه
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
من یه سوالم دارم

من از بچگی موهام کم بود کم که یعنی مثل این ژاپنی ها که اصلا کف سرشون معلون نیست نبود یه موی معمولی دارم از سمت پدرم موهاشون خیلی خوبه ولی سمت مادرم موهاشون ضعیفه و دایی هام هم کچلن من فکر می کنم ژنتیکم بیشتر مثل اونا باشه و برای همین می خوام که از الان موهامو حفظ کنم نه وقتی که ریخته بشه

تعریف چلتوک سبوس رو خیلی شنیدم که دارای ویتامین B هست و برای موها خیلی مناسبه روزی یه بار دم می کنم می خورم
اگر روش های مفیدی برای جلوگیری از ریزش مو هست ممنون می شم توضیح بدید

darklord

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دکتر جان، من یه سری سوال در موارد غیر ریزش مو ازت داشتک، شاید دیگران هم داشته باشن... گفتم این تاپیک رو خراب نکنم یه تاپیک جدید زدم، اگه میرسی به سوالات متفرقه اونجا جواب بدی بگو تا سوالاتم رو دسته بندی شده بپرسم.

اینم تاپیک جدید: http://forum.persiantools.com/showthread.php?p=1470324

ممنون.

mohamad_oops

Registered User
لایک‌ها
11
من خودم تا داشت موهام می ریخت مامانم برام یه داروی ترکیبی درست کرد ردم به سرم هر هفته نه تنها ریزشش کم شد بلکه خیلی هم پرپشت شد.

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
مادر شما بفرمایید این فرمولشو بزارن همگی استفاده کنیم لطف بسیار بزرگی در حق همه مردم ستمدیده دنیا میکنن به خدا

mohamad_oops

Registered User
لایک‌ها
11
نمی تونم عمومی بزارم (فردا پس فردا از وزارت بهداشت می ریزن سرم خیلی کم درد سر دارم)

ولی هر کی خواست بهم پی ام تو یاهو بده بهش میگم

:rolleyes:

بالا