برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
طرح جدید همون امامیه (تصویر روی سکه) از نظر وزن و عیار مثل هم هستن فقط چون سکه طرح قدیم دیگه ضرب نمیشه گرونتر خرید و فروش میشه.

یک پرسش دوستان.

سکه طرح قدیم با طرح جدید چه تفاوت های ظاهری دارن؟ از کجا میشه فهمید کدوم هست؟

mina_68

Registered User
لایک‌ها
0
پس از آنکه محمود بهمنی، رییس‌کل بانک مرکزی زمان ورود سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی را که اصطلاحا سکه‌های گرمی نام گرفته‌اند پايان سال اعلام كرد، دبیر کل این بانک از توزیع نامحدود این سکه‌ها از شنبه 16بهمن ماه مصادف با اول ربیع الاول خبر داد.
دبیرکل بانک مرکزی نیز در توضیح بیشتر مشخصات سکه‌های گرمی تصریح کرد:وزن این سکه از سکه ربع بهار آزادی به مراتب کمتر بوده؛ یعنی کمی بیش از یک گرم است.
این سکه‌ها با قیمتی در حدود کمی بیشتر از نصف قیمت ربع سکه به بازار عرضه خواهد شد.
با توجه به سخنان احمدی، قیمت اين سکه با قیمت جهانی 1330 دلار در ساعت30/16 روز گذشته (دوشنبه) تقریبا 46 هزار تومان است.
روش توزیع توسط اطلاعیه بانک مرکزی دقیقا تشریح شده و فعلا سقف فروش برای هر نفر 2 قطعه در نظر گرفته شده است.

سعید ال

Registered User
لایک‌ها
63
دوستان این افزایش به نظرتون تا کی ادامه داره؟؟

atousajoon

Registered User
لایک‌ها
14
بچه ها خیلی بحث جالبیه اگه از اولین صفحه بخونین خیلی چیزا متوجه میشین .1-آفرین به بیژن و میلاد به خاطر تحلیلهای خوبشون .پس دیدین که پول نقد نباید نگه داشت و خرید سکه و طلا و دلار بهترینه .من خودم به شخصه سال 84 سکه تمام خریدم 152000 الان 360000.اگه همه پولایی که تا حالا داشتم سکه خریده بودم کلی سودش میشد.حالا بچه ها این سکه های 1 گرمی چطوره؟بعد 1 سوال دیگه اگه لطف کنید جواب بدین سپرده ارزی ارزش داره به نظرتون؟

atousajoon

Registered User
لایک‌ها
14
وزیر نیا جان سلام چه اطلاعات خوبی خدا خیرت بده .میشه به سوالم جواب بدی .ممنون

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
بچه ها خیلی بحث جالبیه اگه از اولین صفحه بخونین خیلی چیزا متوجه میشین .1-آفرین به بیژن و میلاد به خاطر تحلیلهای خوبشون .پس دیدین که پول نقد نباید نگه داشت و خرید سکه و طلا و دلار بهترینه .من خودم به شخصه سال 84 سکه تمام خریدم 152000 الان 360000.اگه همه پولایی که تا حالا داشتم سکه خریده بودم کلی سودش میشد.حالا بچه ها این سکه های 1 گرمی چطوره؟بعد 1 سوال دیگه اگه لطف کنید جواب بدین سپرده ارزی ارزش داره به نظرتون؟
سپرده ارزی به نظر من اصلا ارزش نداره مگه بلد باشی . یعنی فارکس کار کنی . سکه های یک گرمی ها الان چون تازه اومده اونم جز شعب منتخب بانک ها خیلی خوب نیست . ربع بخرید بهتره . البته واسه هدیه این یک گرمی ها هم شیک تره هم بسته بندی داره قیمتشم مناسبتره . اما کلا واسه سرمایه گذاری تمام امامی بهترین هست (جدید ).

پ ن : ببخشید دیر جواب دادم . به نت دسترسی نداشتم .

atousajoon

Registered User
لایک‌ها
14
مرسی از پاسخت .میدونی منظورم از سپرده ارزی دقیقا اینه.من برادرم نزدیک 7000 دلار گرفته بعد به نظرم اومد که برای اینکه تو خونه نباشه و یک سودی هم روش بیاد یک حساب سپرده ارزی مدت دار باز کنیم ؟حالا نمیدونم کار دیگه هم میشه کرد؟مرسی از پاسخت

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
سودش یکی دو درصد هست
فایده نداره
بفروشه سکه بخره
طلا سال پیش حدود 30 درصد رشد داشته

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
Last edited:

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
این سکه گرمی ها قابل فروش هست ؟ یعنی اگه کادو بدم طرف میتونه بفروشتش؟
اگه بخواد بفروشه مبلقی کم میشه از قیمت خریدش ؟

atousajoon

Registered User
لایک‌ها
14
میدونین بچه ها ما این دلارهارو به نرخ دولتی گرفتیم 1040حالا من خودم حدس میزنم دلار تا 1200 بالا میره میگم بذاریم چند وقت بگذره بعد بفروشیم بعد به نظرتون با 4 میلیون چی بهتره ؟سکه طلای دست دوم؟یا سهام

chelseafc1

Registered User
لایک‌ها
7
سلام ...
دوستان من حدود 3 تومن دارم ، میدونم خیلی کمه ، ولی به نظرتون بزنم تو کار سکه خوبه ؟
همونطور که گفته بودید ، توی این وضعیت نگه داری پول نقد اصلا کار عاقلانه ای نیست ...

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
خرد خرد هر چی داری سکه بخر
بالاخره ماهیانه می تونی چند تایی نیم و یا ربع بخری
چند سال بعد ثمره اش را می بینی

chelseafc1

Registered User
لایک‌ها
7
خرد خرد هر چی داری سکه بخر
بالاخره ماهیانه می تونی چند تایی نیم و یا ربع بخری
چند سال بعد ثمره اش را می بینی

ممنون از پاسختون ..
الان فکر کنم قیمتش بالا رفته ، به نظرتون صبر کنم بعد از عید بخرم یا همین الان ؟ چون معمولا قیمتش وقتی بالا میره زیاد پایین نمیاد ..

Mohsen Khan

Registered User
لایک‌ها
299
به نظرم فرقی نداره
هر هفته یا هر ماه هی بالاتر می ره
بعد از عید هم گرون تر از الان هست
شما فکر کوتاه مدت نباشین
چند سال بعد را ببینید

بالا