برگزیده های پرشین تولز

سفر به ترکیه ( استامبول )

golgoli

Registered User
لایک‌ها
13
من يه سوال دارم و اينكه براي عيد ميشه رفت استانبول يا نه بيشتر منظورم در مورد آب و هوا هستش

pershang@nine

Registered User
لایک‌ها
4
گفتي استانبول و كردي كبابم آخ يادش بخير من تابستون اونجا بودم

alisam44

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

من قصد دارم تابستان بروم بودروم.کسی اونجا هتل 5 ستاره خوب می شناسد که رفته و راضی بوده باشد؟با قیمت مناسب
من تاحالا آنتالیا و مارماریس رفتم!!

behdesign

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خواهش میکنم
در مورد خریدش هم که توضیح دادم . تقریبا همون جاها رو میتونم بگم وگرنه مغازه های پراکنده توی همه خیابونا هست.
بهرحال این چند تا خیابونی که صفحه پیش نوشتم خیابونهای خوبی هستن.
بجز اینا بازهم تاکید میکنم مواظب ترک جماعت باشید که هیچی نوفهمن.وارد دیسکوها (که در خیابون استقلال بتعداد زیاد موجودند) اصلا نشید که عاقبت خوبی نخواهد داشت بخصوص اگه بفهمن شما ایرانی هستین ( سفارت ایران در ترکیه هم هیچ حمایتی از شما نخواهد کرد)
سفر خوبی داشته باشید.

-------------------------------------------------------
سلام دوست عزیز

1 - من میخواستم بدونم آخرین بار شما کی رفتید ترکیه ؟
2 - خبر دارید اونجا قیمت اجاره سوئیت یا آپارتمان چنده الان ؟ (استانبول یا آنتالیا)
3 - به نظرتون اونجا میشه رفت کار کرد ؟
4 - با زبون آذری اونجا کارم راه میوفته یا حتما باید ترکی استانبولی بلد باشم ؟

ممنون می شم جواب بدید

I R A N

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بالاخره یه زیر خاکی پیدا کردم سوالم رو بپرسم :دی
دوستان کسی زمینی (اتوبوس یا ماشین شخصی) به استانبول سفر کرده؟ میدونه مسافت زمینی تهران تا استانبول چقدر هستش و چه مدت در راه هستیم؟

mahdimp5

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
بالاخره یه زیر خاکی پیدا کردم سوالم رو بپرسم :دی
دوستان کسی زمینی (اتوبوس یا ماشین شخصی) به استانبول سفر کرده؟ میدونه مسافت زمینی تهران تا استانبول چقدر هستش و چه مدت در راه هستیم؟

از اینجا تا مرز بازرگان که حدود 900 کیلومتره. از مرز هم که رد بشی تا استانبول 1500 کیلومتر هست.

با ماشین شخصی چون سوخت در ترکیه خیلی گرونه (الان حدود 2700 تومن) اصلا به صرفه نیست و حتی از هواپیما هم گرونتر در میاد.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
در مورد هتل های استامبول کسی اطلاعاتی داره ؟
هتل 3-4 ستاره خوب که تو میدون تقسیم باشه و امکانات و قیمت خوبی داشته باشه میشناسید ؟
نزدیک مترو باشه
اینجا هتل رزرو کنی بهتره یا بری اونجا هتل بگیری بهتره ؟

frog

Registered User
لایک‌ها
36
هتل توی میدون تقسیم کلا گرونه زیر 100 یورو نیست

جالب هم اینجاست که اونجا بسته به منطقه پول رایج فرق می کنه

شب میام می گم

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
ترکیه و دبی رو فراموش کنید

ارمنستان گزینه ی خوبی هست

کردستان عراق هم همین طور

تاجیکستان هم بهتر هست

پول تو جیب ترک و عرب نریزید. ارمنستان خیلی زیباتر و جالب تر هست از هر نظر

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
هتل توی میدون تقسیم کلا گرونه زیر 100 یورو نیست

جالب هم اینجاست که اونجا بسته به منطقه پول رایج فرق می کنه

شب میام می گم
ممنون میشم !
در ضمن هتل با تور باشه بهتره یا بدون تور ؟
البته توی سایت بریم سفر هتل ها هست اما خب تار نری نمی دونی واقعا در چه حدی هست

frog

Registered User
لایک‌ها
36
هتل با تور باشه به نظر من خیلی بهتره . البته ما چون 11 روز موندیم و دفعه اولمون بود ترجیح دادیم خودمون بریم .

ولی تقریبا برای یک هفته با تور + هتل خوب 5 ستاره همون حوالی تقسیم ( هتل خوب جاهای دیگه هم هست ولی چون بیشتر توریست ها اونجا هستند و اونجا تا ساعات های 2-3 شب باز هست ولی جاهای دیگه نهایتا 12 می بندند) که 100 مدل صبحانه و .. داشته باشه از تهران فکر نکنم بیشتر از 800 تومن بشه ، من دایی ام با تور رفته بود راضی بود . هتلشون هم استخر و .. ( چیزهایی خوب توی استخر) داشت .

حوالی میدون تقسیم اکثرا هتل هاشون لوکس هست و قیمتهاشون از 100 یورو شروع میشه ( تا جایی که ما پرسیدیم و آمار گرفتیم ، شاید ارزونترش هم بود ولی ما پیدا نکردیم )

ما چون هدفومون خرید پوشاک بود واسه همین جایی دیگه ای هتل گرفتیم . اگه هدفتون رو بگید شاید بهتر بتونم کمکتون کنم .

یه هتل معمولی برای 2 نفر شبی 60 دلار می دادیم ( اول می گفت 80 ولی تخفیف رفتیم ) ، توی "لال علی" ( یه قسمت عمده فروش های پوشاک) هتل بدی نبود . صندوق امانات داشت + صبحانه ( تقریبا 10 مدل چیز، میز بود ) حموم و دستشویی داخل اتاق بود ، دستشویی هم اکثر هتل ها فرنگی بود . اینترنت وایرلس هم داشت ، فکر کنم 5 مگابیت بود پهنای باندش ، شبها سرعت دانلودم بین 400-500 بود .

تختهاش هم خوب بود .

اتاقش هم تقریبا 20 متری بود شاید یه نموره کوچیکتر .

بعد رفتیم یه جای دیگه تقریبا مهمانخانه بود ، نزدیک "آکسارای" خوبیا اینجا این بود که نزدیک ایستگاه مترو بود که می رفت مت فرودگاه . و هم ایستگاه اتوبوس داشت برای میدون تقسیم . شبی 80 لیر می گفت که بهش 60 لیر میدادیم . برای 2 نفر ، ولی صندوق امانات شخصی نداشت . ولی آدمهای خوبی بودند . اینترنت هم داشت ولی فقط طبقه اول درست بود طبقه های بالا خوب جواب نمی داد و سرعتش هم خیلی خوب نبود فکر کنم 1مگ بود .

اتاق تمیزی بود ، تختهای متوسطی داشت .

صبحانه که البته یه مدل بشتر نبود که اون رو هم خودشون توی یه بشقاب آماده بود . نون + پنیر + کره ، مربا ، زیتون و چایی و ...

حموم دسشتویی هم توی اتاق بود ، تازه سازتر بود به نسبت قبلی .

آها یه نکته حتما قبلش سیستم تهویه و گرمایشی هتل ( ستاره هتل اصلا مهم نیست ) چک کن معمولا هیچ کدوم درست کار نمی کنند ، شب ممکنه اذیت بشی .

جای خوب هم برای خرید، برای اسپرت مردانه برو "مرتر" سوار مترو که بشی ایستگاه داره ، البته منظورم مترو که از آکساری میره به سمت فرودگاه . بیلیت مترو هم 1.5 یا 1.75 لیر بود . اتوبوس هاش هم پولی هست و قیمت توی همین حوالی هست . 1.65 یا 1.75 لیر .

برای مجلسی مردانه و زنانه هم می تونی بری "عثمان بی" که از میدون تقسیم می تونی سوار اتوبوس بشی 4-5 ایستگاه بعد می رسی ، سوار شدی هم به راننده بگی، خودش بهت می گه .

البته اینا بیشتر عمده فروشی هستند ولی بعضا کارهای تک سایز دارند که از قیمت عوده هم کمتر می دهند .

یه پاساژی هم هست به اسم جواهیر که ما وقت نشد بریم ، ولی اکثر بندهای معروف اونجا فروشگاه دارند ، نمی دونم هم کجاست اونجا رو حتما برو .

راستی از فرودگاه هم خواستی بری توی شهر طبقه پایین فرودگاه مترو هست ، احتیاجی به تاکسی و .. نیست راحت سوار مترو شو و آخرین ایستگاه که "آکساری هست پیاده شو ، اون دست خیابان هم اتوبوس می برتت به میدون تقسیم "

تاکسی هم اونجا گرونه ، حتما اگه خواستی سوار شی قبلش قیمت رو باهاش طی کن ، حداقل 15 لیر هست .

آب معدنی هم قیمتش متاوفت هست بسته به اینکه از کجا می خری ، از 0.5 لیر هست تا3 لیر ، اکثر جاها1 لیر هست .

این برند هم قیمتهاش نسبت به بقیه برندها مناسبتر هست lcwaikiki توی میدون تقسیم هم فروشگاه داره .

COns هم اگه حراج داشته باشه قیمتهاش بد نیست ، توی مرتر و چند جای دیگه فروشگاه داره .

بازم سولی بود در خدمتم .

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
بازم سولی بود در خدمتم .
ممنون ! هدف اصلی دیدن نمایشگاه هست و بعدش خرید و گشت و گذار دیدن شهر و اثار باستانی
کلا به جز پوشاک خوب در زمینه دیگه مثل وسایل صوتی و تصویری و قطعات قیمت هااونجا چطور هست ؟
در مورد سیم کارت اعتباری قیمت چطوری هست ؟ ایران سل ببریم بهتره یا اونجا سیم بگیریم ؟
پس کلا با مترو میشه اکثر جاهای شهر رو رفت و نیازی به تاکسی نیست درسته ؟
در مورد گمرک چطوریه ؟ تو ایران گیر میدن یا نه ؟
برای غذا چطوره ؟ چه غذاهایی پیشنهاد می کنید ؟ مخصوصا گوشتش حلال باشه
اونجا فقط باید لیر داشته باشیم یا یورو و دلار هم میشه استفاده کرد ؟

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9

کردستان عراق هم همین طور

تاجیکستان هم بهتر هست

چیز شعر بافتن هم حدی داره. ایروان و اربیل رو با استانبول مقایسه می کنی؟:D
حالا ایروان یه چیزی. تاجیکستان؟؟؟؟ مردم از خنده:D:D اربیل سلیمانیه؟؟؟؟؟ آخه نرفتی که اونجا رو ببینی. تا یک ماه فقط دپرس می شی.:D

بله من هم موافقم. پول در جیب تورک و عرب، روس و ژرمن و همینطور این یانکی ها و چشم بادومی ها نریزید. برید اصفهان و شیراز خودمون. :D از همه بهتره.

Hell-Golden

Registered User
لایک‌ها
463

کردستان عراق هم همین طور

تاجیکستان هم بهتر هست

مطمئنی؟!
امنیت داره اونجا؟!

frog

Registered User
لایک‌ها
36
ممنون ! هدف اصلی دیدن نمایشگاه هست و بعدش خرید و گشت و گذار دیدن شهر و اثار باستانی
کلا به جز پوشاک خوب در زمینه دیگه مثل وسایل صوتی و تصویری و قطعات قیمت هااونجا چطور هست ؟
در مورد سیم کارت اعتباری قیمت چطوری هست ؟ ایران سل ببریم بهتره یا اونجا سیم بگیریم ؟
پس کلا با مترو میشه اکثر جاهای شهر رو رفت و نیازی به تاکسی نیست درسته ؟
در مورد گمرک چطوریه ؟ تو ایران گیر میدن یا نه ؟
برای غذا چطوره ؟ چه غذاهایی پیشنهاد می کنید ؟ مخصوصا گوشتش حلال باشه
اونجا فقط باید لیر داشته باشیم یا یورو و دلار هم میشه استفاده کرد ؟
در مورد وسائل صوتی و تصویری اطلاع دقیقی ندارم، ولی فرضا موبایل خیلی گرونتر از ایران بود ، فکر کنم مالیاتش 18 یا 20 درصد بود برای همین . یادمه اون موقع که گلکسی 700 تومن بود اونجا 1100 بود ، البته اعداد خیلی دقیق نیست ولی گرونتر بود .

والا من ایرانسل بردم خودم رو گشتم آنتن نداد، ولی مصل اینکه می گن تازگی ها آنتن میده .

می تونی سیم کارت ترک سل یا آویا بگیری ، ما ترکسل گرفتیم . با 20 لیر اعتبار شد 45 یا 49 لیر . سعی کن با اعتبار 5 لیرش بگیری که میشه 25 یا 30 لیر فکر کنم . البته برای زنگ زدن به ایران به هیچ وجه ازش استفاده نکن چون خیلی گرونه ، فکر کنم دقیقه ای 4 لیر ، یا همچین چیزی بود . فقط شمارت رو بده به آقوام که از ایران بهت زنگ بزنن .

برای ترک سل به ترک سل هم دقیقه ای 300 تومن معادل 0.4 لیر بود تقریبا ، ( که حسابش دقیقه ای هست ، حتی 1 ثانیه هم حرف بزنی همون مقدار کم میشه )

هزینه تماس از ایران به ترککیه فکر کنم زیر 200 تومن باشه زیاد گرون نیست . از فرودگاه امام هم می تونی سیم کارت آویا بگیری ، فکر کنم 25 تومن باید باشه ، نمی دونم ترکیه چنده ، ولی فکر نمی کنم گرون بدن .

برای گمرک هم اگه به چیز خاصی شک نکنن، ( منظورم توی ایران هست ) تا 30 کیلو بار که روی باسکول میزرای مشکلی نداری ، 10 کیلو هم می تونی با کوله پشتی و .. بیاری . چند نفری توی پرواز ما ویسکی آوردن ( البته به ریسکش نمی ارزه . ولی سعنی کن یه ساک نباشه که خیلی بزرگ دیده بشه و جلب توجه کنه .

غذا هم اکثر جاها تا اونجایی که ما دیدیم حلال بود ، مثل تایلند و ... نبود . شب میام چند جا که قیمتشون مناسب بود می گم ، ولی برای تجربه خواستی غذا خوری خیلی زیاد بود ولی خوب قیمتهاشون همچین کم نبود . اگه توی تهران باشی تقریبا با یه رستوران متوسط به بالا قیمتهاش برابری می کنه .

کباب ترکی هاشون ارزون بود از 2 لیر تا 5 لیر ، بسته به اینکه مرغ باشه یا گوشت یا میکس و اینکه کجا باشه .

با خودت هم دلار ببری بهتر، اونجا چینج کن ، از اینجا بخوای لیر بگیری گرونتر پات در میاد ، بیشتر قسمت های سنتی و رستوران ها لیر هستند ، البته دلار هم قبول می کنن ولی معمولا چند درصدی کم می کنن ، ما چون خریدمون اکثرا عمده بود با همون دلار کار می کردیم . جز برای غذا ، اتوبوس و مترو و خرید های کوچیک

توی فرودگاه پولت رو چینج نکن ، چون صرافی هاشون 5 لیر توی 100 دلاربابت کمیسیون کم می کنن .

برای تماس با ایران یه کارت بین المللی بگیر، ما 10 لیر گرفتیم که میشه 7500 ، که باهاش می تونی بین 40-50 دقیقه با ایران صحبت کنی .

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
مطمئنی؟!
امنیت داره اونجا؟!

گیریم که امنیت داشته باشه. بزرگترین و بهترین شهرهاش (اربیل و سلیمانیه) از شهرهایی مثل ارومیه و کرج از هر نظر پائین ترند. مثلا برای چی باید رفت اونجا؟ نه مرکز خرید درست و حسابی داره، نه اماکن تاریخی و باستانی، نه مکان های تفریحی و ...

اهالی شهرهای مرزی اکثرا می رن اونجا برای xxx . چون از مرز پیرانشهر با دویست هزار تومان می شه رفت و برگشت. چیز دیگری نداره.

مقایسه کردستان با کشوری مثل تورکیه مرغ پخته رو هم به خنده میاره.

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
پول تو جیب این ترک ها نریدزید. این Grape هم اگر گفتگوهاشو پی گیری کنید می بینید که یک پان ترک به تمام عنا هست و دوست داره پول ایرانیان به جیب ترک ها سرازیر بشه و ایرانی ها و آذری ها و ارمنی ها و تاجیک ها و کردها هم به خاطر اینکه دشمن ترکیه هستند نباید پیشرفت کنند و به کشور هم سفر کنند.

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
حیف پول نیست بدید برید ترکیه ؟
با این هزینه های بالا و پلیس های دزد بی پدر مادری که داره ( آشنامون دقیقا دید دوربینش رو برداشتن ولی هرچی گفت می خواستند دستگیرش کنند )
برید کشور های دیگه ، اگه پول بلیط باشه ، مثل تونس ، مصر و .... ارزون تر هم می افته

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
پول تو جیب این ترک ها نریدزید. این Grape هم اگر گفتگوهاشو پی گیری کنید می بینید که یک پان ترک به تمام عنا هست و دوست داره پول ایرانیان به جیب ترک ها سرازیر بشه و ایرانی ها و آذری ها و ارمنی ها و تاجیک ها و کردها هم به خاطر اینکه دشمن ترکیه هستند نباید پیشرفت کنند و به کشور هم سفر کنند.

بله من پان هستم مثل دهها میلیون نفری که سالانه از اروپا و آمریکای شمالی به تورکیه سفر می کنند و باعث شده اند جزء 6 کشور برتر توریستی دنیا باشه.

من حرفم رو پس می گیرم. کردستان و تاجیکستان و ارمنستان بهتره، برید اونجا. اگر تورکیه با پول ایرانی ها پیشرفت کرده از این به بعد نرید تا نکنه.

بالا