برگزیده های پرشین تولز

سفر به چين - بدون تور

webmaster-one

Registered User
لایک‌ها
50
سلام دوستان

در مورد سفر به چين اطلاعات ميخواستم

از ويزا گرفته تا بليط هواپيما رفت و برگشت و كارخونه ها براي خريد عمده

هزينه ها رو بگين لطفا - و با اين انگليسي دست و پا شكسته اي كه داريم ميتونيم از پس خودمون بر بيايم ...

تشكر

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
سلام دوستان

در مورد سفر به چين اطلاعات ميخواستم

از ويزا گرفته تا بليط هواپيما رفت و برگشت و كارخونه ها براي خريد عمده

هزينه ها رو بگين لطفا - و با اين انگليسي دست و پا شكسته اي كه داريم ميتونيم از پس خودمون بر بيايم ...

تشكر

انفرادی میخواهید برید یا بصورت گروهی تعداد در ویزا خیلی مهم هست . ویزای چین برای انفرادی 100 دلار هست که نیاز به دعوت نامه از شخص چینی دارید که بهش ویزای L میگن که اژانش هایی هستند که 60 دلار میگیرن و دعوت نامه رو میگیرن و ویزا رو میگیرن و تحویل میدن ونوع بعدی ویزای گروهی هست ک نفری 30 دلار هست و حداقل 2 نفر و حداکثر 5 نفر باید باشید که اگه دو نفر باشید این ویزا بصرفه هست مستقیم میرید سفارت مدارک رو میدید و فکر میکنم 1 هفته ای ویزا رو میدن 60 دلار برای دو نفر ولی باید با هم ورود کنید و با هم خروج

و حالا مسافرت به چین باید مشخص کنید کدوم شهر میخواهید برید این خیلی مهم هست ( پکن - شانگهای - شنزن ) اگر مستقیم به پکن و شانگهای میخواهید برید بهترین راه سفر با هواپیمایی ماهان به شانگهای و ایران ایر به پکن هست و اگر گوانژو یا شنزن میخواهید برید دو راه دارید
1- سفر از طریق هنگ کنگ ( هواپیمایی قطر یا امارات ) و تزانزیت بوسیله کشتی به شنزن و از اونجا با قطار به گوانژو بیلیط کشنی هم فکر میکنم حدود 100 تا 150 دلار هنگ کنگ باشه
2-سفر به شانگهای و پرواز داخلی به گوانژو یا شنزن

هزینه بیلیط ایران ایر و ماهان حدود 1100 تا 1200 هست و هواپیمایی قطر بین 2 تا 3 تومن هست هواپیمایی داخلی از شانگهای به شنزن یاگوانژو بین 500 تا 800 یوان هست . هتل هم اونجا بسته به محل اقامت و ستاره متغییر هست از 88 یوان شروع میشه و درجه 1 حدود 600 یوان برار هر شب هست . هزینه مترو هم از 2 یوان شروع میشه تا 8 یوان . تاکسی ورودی 10 یوان و به ازای هر کیلومتر 1 یوان . هزینه غذا هم بین 20 تا 100 یوان متغییر هست . در انتخاب هتل دقت کنید مرکز شهر باشه و نزدیک به مترو اینطوری کلی هزینه های جانبی شما کم میشه .

توصیه بعدی حتما و حتما از اینجا تهران یوان بخرید و ببرید بانکهای اونجا بابت هر چینج کردن کمیسیون میگیرن بین 50 تا 100 یوان و قیمت خرید دلار و فروش دلار که حساب کتابی نداره من چند بار چینج کردم دیدم کلی اختلاف میشه که اصلا صرفه اقتصادی نداره .

درباره زبان انگلیسی کلا تعطیل هستند مثل ایران با ایما و اشاره باید بهشون بفهمونید مثلا قیمت میپرسی تو ماشین حساب میزنن و بهتون نشون میدن . سعی کنید از مراکزی که قیمت دارند خرید کنید تا متضرر نشید . اگر تونستید از غذاهای اماده با خودتون ببرید کلا غذاهای بیخودی دارند بسیار تند و کم حجم که جواب ایرانی جماعت رو نمیده . ابمیوه و چیزهای خوارکی هم ببرید که متاسفانه قیمت خیلی بالا هست مثلا یه ابمیوه کوچیک 4 تا 5 یوان هست دقیقا 4 تا 5 برابر قیمت ایران و 5 برابر کیفیت پایین تر .

و نکته دیگه :
قبل از رفتن حتما هتل رزو کنید و بیلیط هواپیمای داخلی بخرید چون اونجا قیمت هاش یه موقع هایی تا 70 درصد تخفیف میخوره و هر چقدر زودتر بخرید ارزونتر در میاد و بهترین راه خرید و رزو از طریق این سایت هست برای هتل هیچ هزینه ای نمیدید و برگه پرینت شده رو نشون میدید به هتل و طبق اون پول میدید و هیچ هزینه دیگه ای نمدید برای هواپیما هم 7 دلار کارمزد میگیرن که من معمولا رفتنی رزو میکنم و برگشتی از دفتر هواپیمایی خرید میکنم اون 7 دلار هم نمیدم .
eLong - Travel China, Travel Smart - China, travel, discount airfare, flights, hotels, cars

امیدوارم موفق باشید

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
انفرادی میخواهید برید یا بصورت گروهی تعداد در ویزا خیلی مهم هست . ویزای چین برای انفرادی 100 دلار هست که نیاز به دعوت نامه از شخص چینی دارید که بهش ویزای L میگن که اژانش هایی هستند که 60 دلار میگیرن و دعوت نامه رو میگیرن و ویزا رو میگیرن و تحویل میدن ونوع بعدی ویزای گروهی هست ک نفری 30 دلار هست و حداقل 2 نفر و حداکثر 5 نفر باید باشید که اگه دو نفر باشید این ویزا بصرفه هست مستقیم میرید سفارت مدارک رو میدید و فکر میکنم 1 هفته ای ویزا رو میدن 60 دلار برای دو نفر ولی باید با هم ورود کنید و با هم خروج

و حالا مسافرت به چین باید مشخص کنید کدوم شهر میخواهید برید این خیلی مهم هست ( پکن - شانگهای - شنزن ) اگر مستقیم به پکن و شانگهای میخواهید برید بهترین راه سفر با هواپیمایی ماهان به شانگهای و ایران ایر به پکن هست و اگر گوانژو یا شنزن میخواهید برید دو راه دارید
1- سفر از طریق هنگ کنگ ( هواپیمایی قطر یا امارات ) و تزانزیت بوسیله کشتی به شنزن و از اونجا با قطار به گوانژو بیلیط کشنی هم فکر میکنم حدود 100 تا 150 دلار هنگ کنگ باشه

هزینه بیلیط ایران ایر و ماهان حدود 1100 تا 1200 هست و هواپیمایی قطر بین 2 تا 3 تومن هست هواپیمایی داخلی از شانگهای به شنزن یاگوانژو بین 500 تا 800 یوان هست . هتل هم اونجا بسته به محل اقامت و ستاره متغییر هست از 88 یوان شروع میشه و درجه 1 حدود 600 یوان برار هر شب هست . هزینه مترو هم از 2 یوان شروع میشه تا 8 یوان . تاکسی ورودی 10 یوان و به ازای هر کیلومتر 1 یوان . هزینه غذا هم بین 20 تا 100 یوان متغییر هست . در انتخاب هتل دقت کنید مرکز شهر باشه و نزدیک به مترو اینطوری کلی هزینه های جانبی شما کم میشه .

توصیه بعدی حتما و حتما از اینجا تهران یوان بخرید و ببرید بانکهای اونجا بابت هر چینج کردن کمیسیون میگیرن بین 50 تا 100 یوان و قیمت خرید دلار و فروش دلار که حساب کتابی نداره من چند بار چینج کردم دیدم کلی اختلاف میشه که اصلا صرفه اقتصادی نداره .

درباره زبان انگلیسی کلا تعطیل هستند مثل ایران با ایما و اشاره باید بهشون بفهمونید مثلا قیمت میپرسی تو ماشین حساب میزنن و بهتون نشون میدن . سعی کنید از مراکزی که قیمت دارند خرید کنید تا متضرر نشید . اگر تونستید از غذاهای اماده با خودتون ببرید کلا غذاهای بیخودی دارند بسیار تند و کم حجم که جواب ایرانی جماعت رو نمیده . ابمیوه و چیزهای خوارکی هم ببرید که متاسفانه قیمت خیلی بالا هست مثلا یه ابمیوه کوچیک 4 تا 5 یوان هست دقیقا 4 تا 5 برابر قیمت ایران و 5 برابر کیفیت پایین تر .

و نکته دیگه :
قبل از رفتن حتما هتل رزو کنید و بیلیط هواپیمای داخلی بخرید چون اونجا قیمت هاش یه موقع هایی تا 70 درصد تخفیف میخوره و هر چقدر زودتر بخرید ارزونتر در میاد و بهترین راه خرید و رزو از طریق این سایت هست برای هتل هیچ هزینه ای نمیدید و برگه پرینت شده رو نشون میدید به هتل و طبق اون پول میدید و هیچ هزینه دیگه ای نمدید برای هواپیما هم 7 دلار کارمزد میگیرن که من معمولا رفتنی رزو میکنم و برگشتی از دفتر هواپیمایی خرید میکنم اون 7 دلار هم نمیدم .
eLong - Travel China, Travel Smart - China, travel, discount airfare, flights, hotels, cars

امیدوارم موفق باشید
اومدم جواب این دوستمون رو بدم پست شما رو دیدم کف کردم:D
مرسی از توضیحاتتون
فقط یه سوال.از اونجا که هنگ کنگ یه کشور مستقل حساب میشه نیاز به ویزای ترانزیت داره یا نه؟؟
مثلا اگه از طریق هنگ کنگ بخوایم بریم یه مقصد سوم باید ویزای ترانزیت بگیریم؟ خود چین چطور؟ اگه مقصدمون یه کشور دیگه باشه و مثلا بخوایم با ایرلاین China southern بریم ویزا ترانزیت میخواد؟

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
اومدم جواب این دوستمون رو بدم پست شما رو دیدم کف کردم:D
مرسی از توضیحاتتون

خواهش میکنم . امیدوارم که مفید باشه و اگر جایی رو اشتباه نوشتم اصلاح کنند دوستان . بهترین کار تحقیق و کسب اطلاعات و تخمین هزینه ها قبل از مسافرت هست . داشتن جی پی اس روی گوشی هم بسیار مهم هست چون واقعا پیدا کردن ادرس تو چین بسیار سخت هست و هر کسی یه ادرسی میده . البته باز هم توصیه میکنم اگر قصد مسافرت شانگهای یا پکن هست بهترین گزینه تور هست چون هزینه تمام شده کمتر میشه و مسافرت برنامه ریزی شده است ولی مسافرت های من تجاری و کاری هست و شهر شنزن میرم نمیتونم از تور استفاده کنم .

webmaster-one

Registered User
لایک‌ها
50
چه توضيحاتي ... واقعا يك لايك كمه !

عالي بود ........

براي خريد زيور الات و بدليجات هاشون بايد به كدوم قسمت رفت ؟ شنزن؟

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
راستی چند روز پیش رفتم سایت ماهان دیدم نوشته از 29 اردیبهشت به گوانجو پرواز مستقیم میذاره

hunter2000

Registered User
لایک‌ها
416
راستی چند روز پیش رفتم سایت ماهان دیدم نوشته از 29 اردیبهشت به گوانجو پرواز مستقیم میذاره

اگه بزارن که عالی هست چون پرواز های داخلی چین هم گرون هست هم بی کیفیت . و الافی زیاد در فرودگاه چون اکثر پرواز ها بعد از ظهر انجام میشه و زمان ورود هواپیما به شانگهای حدود ساعت 9 صبح هست . از گوانژو تا شنزن راهی نیست و با قطار حدود 40 دقیقه راه هست ولی باید دید که قیمت این پرواز چقدر خواهد بود و ایا بصرفه خواهد بود یا نه ؟

شنزن یک شهر فروش تجهیزات و قطعات الکترونیکی هست و بیشتر این لوازم فروش داره ولی تو منطقه دانگمن dongmen فروشگاه های زیادی هست که لباس و زیور الات و کفش و کیف میفروشن که قیمت های مناسبی داره البته خبری از برند های خارجی نیست و همه برند ها چینی هستند و درجه 1 تا 3 تقسیم میشن . مثلا لوازم ورزشی 361 یا erke ,و baleon . duck و ..............

youngstring

Registered User
لایک‌ها
7
اگه بزارن که عالی هست چون پرواز های داخلی چین هم گرون هست هم بی کیفیت . و الافی زیاد در فرودگاه چون اکثر پرواز ها بعد از ظهر انجام میشه و زمان ورود هواپیما به شانگهای حدود ساعت 9 صبح هست . از گوانژو تا شنزن راهی نیست و با قطار حدود 40 دقیقه راه هست ولی باید دید که قیمت این پرواز چقدر خواهد بود و ایا بصرفه خواهد بود یا نه ؟

شنزن یک شهر فروش تجهیزات و قطعات الکترونیکی هست و بیشتر این لوازم فروش داره ولی تو منطقه دانگمن dongmen فروشگاه های زیادی هست که لباس و زیور الات و کفش و کیف میفروشن که قیمت های مناسبی داره البته خبری از برند های خارجی نیست و همه برند ها چینی هستند و درجه 1 تا 3 تقسیم میشن . مثلا لوازم ورزشی 361 یا erke ,و baleon . duck و ..............

سلام.در حال حاضر خرید چه چیزی از گوانژو سود خوبی داره.من امکان سفر به گوانژو رو در هر ماه دوبار و به مدت یک روز دارم.چی می تونم از اونجا همراه خودم بیارم که سود خوبی برام داشته باشه.ممنون از پاسخ شما.

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
یه زمان تو بازار ساعت کار میکردم که صاحب کار چند وقت یبار میرفت چین ساعت میوورد...

میگفت به هیچ وجه تو کوچه پس کوچه هاشون نرید...از ترکیه بدتره از نظر امنیت

مار خورده بود بدنش عفونت کرده بود...

به هیچ وجه غذاهای چینی رو تست هم نکنید

کثافتی بیش نیستن این چینی ها

گردن سگ و گربه ی بی زبون رو میزنن میخورن واقعا آشغالن

میمون بینوا رو زنده زنده مغزش رو سرخ میکنن...ای خدا

خدایا شکرت ایرانی هستیم حداقل شرف داریم...

حتما غذای کنسروی ببرید

youngstring

Registered User
لایک‌ها
7
یه زمان تو بازار ساعت کار میکردم که صاحب کار چند وقت یبار میرفت چین ساعت میوورد...

میگفت به هیچ وجه تو کوچه پس کوچه هاشون نرید...از ترکیه بدتره از نظر امنیت

مار خورده بود بدنش عفونت کرده بود...

به هیچ وجه غذاهای چینی رو تست هم نکنید

کثافتی بیش نیستن این چینی ها

گردن سگ و گربه ی بی زبون رو میزنن میخورن واقعا آشغالن

میمون بینوا رو زنده زنده مغزش رو سرخ میکنن...ای خدا

خدایا شکرت ایرانی هستیم حداقل شرف داریم...

حتما غذای کنسروی ببرید
ببخشید حالا شما ماهی رو از آب بیرون می کشین می خورین خیلی آدمای خوبی هستین؟کله گوسفند می خورین چطور؟مرغ سر می برین میخورین چی؟ گاو چی؟انواع پرنده ها چی؟ و هزار و یک مورد دیگه که خودتون بهتر از من می دونین.
اینکه تو فرهنگ من و شما خوردنشون باب نیست دلیل بر بد بودنشون نیست.
یکی کله پاچه دوست داره یکی دوست نداره، این دلیل می شه بگیم اونکه می خوره آدم کثیفیه و اونکه نمی خوره تمیزه.
چشم ها را باید شست ، جور دیگر باید دید . . .

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
این چیزا با ذات شما گویا جور در میاد با بنده که Vegan هستم خیر

بنده از هیچ گونه گوشت و اجساد حیوانات استفاده و تغذیه نمیکنم

شما چشماتو بشوری یا نشوری فرقی نداره , کلا نمیتونی تفاوت بین توحش و انسانیت رو تشخیص بدی

گوشت میخورید بخورید ولی اینکه سگ یا گربه یا میمون رو زنده زنده بندازن توی دیگه بخار یا گردن بزنن فقط یک موجود وحشی دو پا که دچار قساوت قلب باشه میتونه همچین جنایتی رو مرتکب بشه که در هیچ نقطه از جهان حتی غار نشین ها هم مشاهده نمیشه

ضمنا اینجا تاپیک بحث کردن نیست برای همین هم پستت رو نقل قول نکردم لطفا پست بنده رو نقل قول نکن

علاقه ای به بحث کردن با شما ندارم

با تشکر

Mitta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

و نکته دیگه :

امیدوارم موفق باشید
سلام واقعا دست شما درد نکنه با توضیحات کامل
امکان پذیر هست چند سوال دیگه بپرسم؟

Mitta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
برای رفتن به گوانجو از مسیر هنگ کنگ پیشنهاد و یا توصیه ای دارید؟
این مسیر امن هست؟
برای رفتن به گوانجو از هنگ کنگ از چه راهی میشه استفاده کرد؟
ممنون
البته باز هم سوال دارم

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
سلام
برای رفتن به گوانجو از مسیر هنگ کنگ پیشنهاد و یا توصیه ای دارید؟
این مسیر امن هست؟
برای رفتن به گوانجو از هنگ کنگ از چه راهی میشه استفاده کرد؟
ممنون
البته باز هم سوال دارم
1200 که فقط پول ویزات میشه!!!!

Mitta

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
تا اونجایی که میدونم برای ترانزیت نیاز به ویزای هنگ کنگ نیست

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
تا اونجایی که میدونم برای ترانزیت نیاز به ویزای هنگ کنگ نیست
هنگ کنگ که پرواز مستقیم نداره.پس باید برید دوحه یا دبی و از اونجا برید هنگ کنگ
اگه مقصد اصلیتون گوانگجو هستش دیگه چه نیازی به هنگ کنگ هست؟؟
از اینجا یا با پرواز مستقیم ماهان میرید یا با ایرلاین قطر یا امارات میرید گوانگجو دیگه
ترانزیت فرودگاهی ممکنه نیاز به ویزا نداشته باشه اما فقط واسه وقتیه که هر 2 پرواز از یک ایرلاین باشن

dr.alii

Registered User
لایک‌ها
199
سلام.. من میخوام برم گوانژو .. الان من اونجا خرید زیاد کنم بهم اجازه میدن بیارم ایران؟
حدودا خرج رفت و برگشتم چقد میشه؟

Rezaaach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام من 7بار به چین سفر کردم،هربار از طریقی و به یکی از شهرهای چین و بوسیله قطار هم به شهرهای دیگه ای از چین رفتم،به نظر من بهترین وسیله قطار هست برای مسیر های بین شهری چین،اغلب سفرهای من پرواز به دوبی و ترانزیت رایگان در فرودگاه دبی و ادامه مسیر بوسیله ایرلاین های خارجی به چین،چون قیمت خیلی ارزانتر از ایرلاین های ایرانیه و خدمات بهتری هم داره،

Rezaaach

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هرچقدر
سلام.. من میخوام برم گوانژو .. الان من اونجا خرید زیاد کنم بهم اجازه میدن بیارم ایران؟
حدودا خرج رفت و برگشتم چقد میشه؟[/QUOTE
سلام شما هرچقدر خرید کنی اجازه خروج از چین داری ولی در فرودگاه ایران ماموران گمرک بابت کالای اضافی ازت عوارض گمرکی میگیرن،الا که ببری خریدت به دبی که گمرکی شاملش نمیشه و از راه های دیگه ای وارد کشورش کنی.حداقل هزینم از 2/500هزار شروع میشه به بالا،

بالا