برگزیده های پرشین تولز

سمند LX یا پژو پارس

meli

Registered User
لایک‌ها
23
اصلا گل رو با 206 مقایسه نکنید
به نظره من که ماشینه افتضاحیه
باید دو در می ساختنش چون صندلی های پشتش افتضاحه

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
کدوم؟
297.gif

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
خوب اول باید ببینی تو چه گروهی می خوای ؟

اگه ماشین واسه شتاب ترمز با 2 3 نفر سرنشین و اینا می خوای تیپ 5 انتخاب خوبیه
اگه برای خانوادگی می خوای سمند LX انتخابه خوبیه هم جاداره و هم امنیته قابله قبولی داره

حالا باید بگی چقدر پول داری !

واسه پرشیا که اصلا فکر نکن ولی پرشیا ELX هم انتخاب خوبیه
ماشینهای دیگه مثله زانتیا دست دوم و اینحور چیزا خطرناکه چون ماشین پرخرجیه و رانندهاش یا بهش خیلی گاز می دن ! یا اینکه پیر پاتالن گاز مرده بهش می دن

P30Tools

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
332
تاپيك به كجا كشيده شد!!! خوب كه خودش دو تا ماشين انتخاب كرده گفته كدومش بهتره!!!؟؟؟؟؟

P30Tools

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
332
به كي ميخندي؟؟ به من يا Demo ??? :D

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از SherlockHolmes :
در مورد قدرتش روی کاغذ حرف شما صحیحه!اما من میتونم بگم گل برادر کوچیک زانتیاست از لحاظ راه رفتن!!دلیل علمی ای هم برای این حرفم ندارم!
یه نکته رو هم در باره 206 بگم اونم اینه که شخصیت نداره!!
176.gif
حالا میتونید بگید مهم نیست!!ولی به نظر من مهمه!!آدم 12 تومن پول میده دوست داره ماشینش حداقل یه جلوه ای داشته باشه!!
البته این نظر منه!!و اصلا هم مهم نیست!!
20.gif

در مورد این دوستمون هم به نظرم سمند ماشین بهتری باشه براشون!!
شرلوک جان ماشین که دیگه روی کاغذ غیر کاغذ نداره میشه توانایی هر ماشینو از نسبت قدرته موتور نسبت به وزنش میشه فهمید گل اونطوری هم که فکر میکنی راه نمیره بعد شما میگی برادر کوچیک زانتیاست مگه زانتیا خودش چیه 206 تیپ 5 اگه زانتیا رو نگیره شما اطمینان داشته باش که زانتیا هم نمیتونه اونو بگیره البته زانتیا معمولی حالا SX باشه یچیزی ولی زانتیا معمولی هم 110 اسب بخاره با این تفاوت که وزنش از تیپ 5 خیلی بیشتره بعد البته خیلی به 1800 گل توجه نکن چون گل 1800 cc با 8 سوپاپه ولی تیپ پنج 1600 cc با 16 سوپاپه تازه فقط موتورم که نیست مثلا ترمزهای تیپ 5 در عقب و جلو دیسکیه به همراه سیستم ABS و EBD ولی گل حتی ABS هم نداره . من پشت جفتشون نشستم البته با گل خیلی خیلی کم رانندگی کردم ولی با تیپ 5 زیاد تو سرعت شتاب واقعا تیپ 5 با گل متفاوته ولی از نظر سواری گلم ماشینه خوبیه .من که خودم بخوام 14 تومن پول ماشین بدم عمرا اگه برم گل بگیرم یه تیپ 5 میگیرم 2 تومنم خرجش میکنم .ببخشید بحث رو زیادی منحرف کردم شرمنده
در مورد دوستمون هم اگه ظاهر رو فاکتور بگیریم منم موافقم که سمند Lx با توجه به تفاوت قیمت 2 میلیونیش گزینه بهتریه.

Amir Khan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
معلومه اين چه سواليه پرشيا ديگه از همه نظر

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از SherlockHolmes :
گل با هیچ ماشینی قابل مقایسه نیست!!
اینو تا وقتی که پشتش نشسته باشی اصلا متوجه نمیشی!!

مزیت گل موتورشه!!همچنین فلکس واگن بودنش!
23.gif

و البته برای دو تا سه نفر فضا به حدا کافی داره ولی برای خانواده من توصیه نمیکنم!!

مخالفم اولا این گل مال فولکس برزیله نه آلمان دوم اینکه مدرن ترین موتوری که توی ایران تولید میشه موتور TU5 است که روی 206 تیپ 5 نصبه
206 1400 هم ماشین عالیه با توجه به اینکه برای مصرف کم و اقتصادی ساخته شده ولی اگر بنابر قدرت و عملکرد موتور باشه 206 1600 بدون شم بهترینه حتی از زانتیای 2400 هم جدیدتره فقط اون بخاطر حجم موتورش قویتره وگرنه موتورش به TU5 نمیرسه

mahmood-gt2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از artin :
خوب اول باید ببینی تو چه گروهی می خوای ؟

اگه ماشین واسه شتاب ترمز با 2 3 نفر سرنشین و اینا می خوای تیپ 5 انتخاب خوبیه
اگه برای خانوادگی می خوای سمند LX انتخابه خوبیه هم جاداره و هم امنیته قابله قبولی داره

حالا باید بگی چقدر پول داری !

واسه پرشیا که اصلا فکر نکن ولی پرشیا ELX هم انتخاب خوبیه
ماشینهای دیگه مثله زانتیا دست دوم و اینحور چیزا خطرناکه چون ماشین پرخرجیه و رانندهاش یا بهش خیلی گاز می دن ! یا اینکه پیر پاتالن گاز مرده بهش می دن
حدود 15 میلیون. من هم خودم با سمند LX موافقم. یعنی بدم نمی آد (حداقل با توجه به بودجه).

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
من بدلیل اینکه با تمامی خودرو سازها بنا به شرایط کاری در ارتباط هستم با یه سری از ماشینها کاملا مخالفم
ازجمله
1- هیوندایی ورنا
2- پراید
3- PK
4- گل
5- موسو
6- سمند
7- پروتون
8- MVM

از سری خودرو های جدید که گل و ورنا جزوشون هستش به دلیل اینکه تکنولوژی موتورشون به 1990 و 2000 برمیگرده و طراحی غلط اطاق هردو که خود بچه های کارخونه به طور خصوصی مطرح میکنن هستش.

درعوض خودرو هیوندای اوانتا خیلی خوبه .
ضما پژو بهتر از سمند هستش . هر چی باشه جزو گروه PSA هستش.

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از amirhoman :
.
ضما پژو بهتر از سمند هستش . هر چی باشه جزو گروه PSA هستش.

فقط استاندارداش مال psa است وگرنه فرقی ندارند هر دو xu7 هستند

meli

Registered User
لایک‌ها
23
عمو دمت گرم یه توضیح راجع به این آوانتا بده!
تو کارشم ولی هنوز جایی ندیدمش
بعضیا می گن پول حروم کردنه!

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
amirhoman
اگه بخوای اینجوری حساب کنی اصلا خریدن ماشین کار اشتباهیه !
هر چی باشه تو ایرانیم و حق انتخاب نداریم
یعنی ماشینی که می گیریم خیلی گرون تر از اون چیزیه که باید باشه

من به شخصه با این وضع وحشتناک خیابونها که هی داره بدتر میشه گذینه اول رو ایمنی می دونم نه قدرت !
البته هندلینگ هم میشه گفت میره تو شاخه ایمنی

نمی دونم این کجای پرشیا قشنگه مردم هی میگن قشنگه قشنگه ! حالا فرض که قشنگ هم باشه دیگه هیچی نداره ! نه قدرت ! نه امکانات ! نه ایمنی ! ... حالا اگه ELX باشه یه چیزی

ولی samand LX تقریبا چیزه بدی نیست
فقط یه خورده هندلینگش ضعیفه که اگه به فنرهاش حال بدی خوب میشه
در مورد قدرت هم که دیگه با این خیابونها کی می تونه شتاب بگیره حالا اگه اون هم ناراضی کننده بود می تونی یه سری چیز عوض کنی که واسه رانندگی شهری خوب بشه
از لحاظ ایمنی هم که خوبه ! هر چی باشه یه 200 کیلو اضافه وزن داره
یه بدی که داره اینه که کیسه هوا نداره که مثله اینکه بزودی می خوان اضافه کنن

اون موقعی که سمند اومد یکی از مخالفین پرپا قورسش من بودم ولی الان که یه خورده روش کار کردن و با تولیدات دیگه بازار مقایسه می کنم می بینم بهترین انتخابه تو قیمت خودش !

در مورد زیبایی هم درسته زیاد قشنگ نیست ولی جای دستکاری زیاد داره ! من بعضی وقتها یه سمند هایی می بینم که ....

البته آخره سر خودت باید تصمیم بگیری
سعی کن با اونایی که ماشین زیره پاشون بوده و از یه مدت طولانی باهاش بودن و از مشکلاتش باخبرن پرسو جو کنی

حالا من هر چقدر هم توضیح بدم باز اونی نمیشه که خود طرف مثلا سمند یا پرشیا داشته ! چون من از شنیدها این حرف ها رو می زنم

اگه پولت رسید یه Prado از نوع گرونش که 60 و خورده ای بگیری دیگه عالیه ! ;)

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
پرادو شصت و خورده ای هستش؟!!!! بابا ما وارد کردیم 28 هزار فرانک. بیست میلیون تومن! بعد اینجا به سه برابر قیمت دارند می فروشند؟!

meli

Registered User
لایک‌ها
23
اینجا همه ماشینای وارداتی سه برابره قیمت فروخته می شه نون بربری جون!

artin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از dr-faust :
پرادو شصت و خورده ای هستش؟!!!! بابا ما وارد کردیم 28 هزار فرانک. بیست میلیون تومن! بعد اینجا به سه برابر قیمت دارند می فروشند؟!

میشه بیشتر توضیح بدی ؟ که چطوری و کی و از کجا وارد کردی ؟
می تونی واسه من یه 912 GT وارد کنی ؟ :p

ماشین های قدیمی هم میشه آورد ؟ مثله M5 مدل 90 95
یکی از فامیلامون یه BMW 850 داره اگه بشه اورد که میشه یه کاریش کرد :f34r:

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
یکی در مورد اوانته پرسید .
چند روز پیش با یکی از دوستان که ورنا ثبت نام کرده بود برای تحویل ماشینش شهرک خودروسازی کرمان خودرو رفتیم که ما به قسمت خودرو سازی راین که هیوندای میزنه رفتیم اونجا تعدادی اوانته هم برای تحویل اورده بودن که من تونستم از نزدیک اوانته رو ببینم و یکمیم توش سرک بکشم در کل ظاهر خیلی خوبی داره مخصوصا پشتش شبیه ماشینهای خیلی گرون قیمت هست من کلا از طراحی پشتش خیلی خوشم اومد ولی اصلش موتورش بود که حتی فقط با دیدن در پوش موتورش که بزرگ روش نوشته بود DOHC 16 V میشد فهمید که زیر این درپوش موتور قوی با 16 سوپاپ برای سیلندرها قرار گرفته که با حجم موتور 2 لیتری خودرو که در پشتشم به وضوح میشد خوند میتونست یه ماشین با شتاب و قدرت عالی باشه البته من که پرسیدم قدرت موتور این خودرو چقدره متاسفانه هیچ کس نمیدونست ولی احتمالا حدود 120-140 اسب بخاره یچیزی تو مایهای زانتیا SX .داخل خودرو ولی چیز خاصی که توجه شما رو به خودش جلب کنه نداشت کمی از امکانات این ماشین که من فهمیدم:ترمزهای دیسکی در عقب سیستم ABS , ایربگ برای سرنشینان جلو این ماشین هم در دو مدل دنده اتوماتیک و معمولی به فروش میرسید .
در کل من خیلی از قیافش خوشم اومد مخصوصا اگه رینگ بره زیرش خیلی خوشکل میشه طراحی پشتشم فوق العادست این ماشین شاید امکانات زانتیا رو نداشته باشه ولی از نظر ظاهری خیلی بهتر از زانتیاست و به نظر من میتونه با زانتیا رقابت کنه .ولی در عوض ورنا رو به هیچ کس پیشنهاد نمیکنم با اینکه سواری خوبه داره ولی ماشین جالبی نیست.
اینا اینه دقیقا http://autos.yahoo.com/newcars/hyundai_elantra_gls4door_2005/16060/style_overview.html

بالا