برگزیده های پرشین تولز

سوال برای انتخاب صحیح سخت افزار برای کار گرافیکی

LORD.SPY

Registered User
لایک‌ها
117
سلام دوستان

سیستمی که داخل شرکت کار گرافیکی ( فتوشاپ ) میکنم رو میخوام عوض کنم و به نظر تخصصی شما بسیار بسیار نیازمدم .

به نظر شما این سیستم میتونه فتوشاپ رو به صورت روان برای کار های گرافیکی در حد طراحی استند ( بیلبورد طراحی نمیکنیم که خیلی حجیم باشه فقط نهایت کار استند هست ) اجرا کنه و بشه باهاش کار کرد ؟

ASUS - B150M-A
Intel Core i3-6100 3M Skylake Dual-Core 3.7 GHz
2X KINGSTON DDR4 8GB 2133
ASUS GT730-4GD3 GeForce GT 730 4GB - 128Bit
Western Digital - 1 TeraByte / Blue
Samsung SSD 850 EVO 250GB
Raidmax - RX-300W

لطفا اگر اشتباهی در انتخاب قطعات بالا هست و یا چیز بهتری و به صرفه تری میشه انتخاب کرد و یا هر پیشنهادی که میتونه در خرید به بنده کمک کنه رو بفرمایید .

پیشاپیش سپاسگزارم .

Last edited by a moderator:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
این پیشنهاد من هست . پردازنده رو بهتر بگیرید
Intel Core i5-6402P
Gigabyte GA-H110M-S2HP
vga Gigabyte GT 740 OC 2GB
GSkill Aegis 8GB DDR4 2133MHZ CL15
hdd 1tb seagate
ssd 120gb samsung 750 evo
power cooler master elite 460

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
دلیل انتخاب کارت گرافیکتون چیه؟

LORD.SPY

Registered User
لایک‌ها
117
این پیشنهاد من هست . پردازنده رو بهتر بگیرید
Intel Core i5-6402P
Gigabyte GA-H110M-S2HP
vga Gigabyte GT 740 OC 2GB
GSkill Aegis 8GB DDR4 2133MHZ CL15
hdd 1tb seagate
ssd 120gb samsung 750 evo
power cooler master elite 460

سلام

روزتون بخیر باشه
ممنون از شما و وقتی که برای درخواست بنده اختصاص دادید .

چند تا سوال دارم ،
۱ - میزان فرکانس CPU ها برای کار بنده اهمیت خاصی نداره ؟ یا سایر مشخصه های CPU هست که مهمه ؟ برای مثال ، یک پردازنده با 3.6 گیگاهرتز از یک پردازنده 3.2 گیگاهرتزی پایین تره ؟ یا به عوامل دیگه ای بستگی داره ؟
۲ - قدرت GSkill Aegis 8GB DDR4 2133MHZ CL15 از 2X KINGSTON DDR4 8GB 2133 بیشتره ؟ اگر بله دلیلش رو هم میفرمایید ؟ ( خیلی دوست دارم یاد بگیرم )
۳ - کارت گرافیکی کمی هزینه اش بالاست ، امکان جایگزینش با مدل های ارزان تر هست ؟ یا نمی ارزه ؟

البته فقط با این سیستم قراره کار های گرافیکی صورت بگیره .
من مبنای خودم رو سیستم پیشنهادی شما قرار دادم . کمی هزینه بیشتر شد ولی مطمئنم که ضرر نمیکنم .

دلیل انتخاب کارت گرافیکتون چیه؟

سلام

وقتتون بخیر باشه .
ممنون از همکاریتون .

اگر راستش رو بخواید دلیل خاصی نداشتم ، فقط صرفا به خاطر 2GB بودن و قیمتش .

ممنون از شما

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
- میزان فرکانس CPU ها برای کار بنده اهمیت خاصی نداره ؟ یا سایر مشخصه های CPU هست که مهمه ؟ برای مثال ، یک پردازنده با 3.6 گیگاهرتز از یک پردازنده 3.2 گیگاهرتزی پایین تره ؟ یا به عوامل دیگه ای بستگی داره ؟
فقط فرکانس نیست . تعداد هسته کش . اینها مخصوصا تو کار با فایلهای سنگین خودشو نشون میده
۲ - قدرت GSkill Aegis 8GB DDR4 2133MHZ CL15 از 2X KINGSTON DDR4 8GB 2133 بیشتره ؟ اگر بله دلیلش رو هم میفرمایید ؟ ( خیلی دوست دارم یاد بگیرم )
این رم را روی چندین برد h110 تست گرفتم بدون مشکل کار کرده .رم سینگل چنل هم به خوبی نیاز شما رو کاور میکنه .تفاوت تو کار شما 2% هم نمیشه
۳ - کارت گرافیکی کمی هزینه اش بالاست ، امکان جایگزینش با مدل های ارزان تر هست ؟ یا نمی ارزه ؟
مدل ارزونتر هم ممکنه پیدا بشه . ولی توصیه نمیکنم . چون فتوشاپ هم از هسته گرافیکی کودا بهره میگیره . استفاده از این کارت گرافیک تا حدی زیادی به کار شما سرعت میبخشه .الان اکثر برنامه های مهندسی و گرافیکی از کودا پشتیبانی میکنند برای بهره گیری از قدرت پردازش چیپ گرافیکی
http://www.tomshardware.com/reviews/adobe-cs5-cuda-64-bit,2770-8.html
CHART-9.png

البته فقط با این سیستم قراره کار های گرافیکی صورت بگیره .
من مبنای خودم رو سیستم پیشنهادی شما قرار دادم . کمی هزینه بیشتر شد ولی مطمئنم که ضرر نمیکنم .
از هر لحاظ مطمئن باشید ضرر نمیکنید .هزینه معقول کنید بدها کمتر به مشکل میخورید .

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
دوست عزیز یک چندتا نکته هست تو فتوشاپ و تو صورت مساله شما که بهترین کسی که میتونه جواب بده خود شما هستید.
ببینید تو فتوشاپ چند پروسه ی خاص هستند که با کودا در ارتباط هستند و به کل فتوشاپ تعمیم پیدا نمیکنه این قضیه .نتیجه اینکه اگر بودجه محدود باشه من ترجیحم برای مورد شما رم و پردازنده قوی تر هستش.
نکته ی دوم اینکه من اثری از میزان بودجه نمیبینم.اینکه شما چقدر آینده نگری در این سیستم قراره لحاظ کنید ؟ این سیستم اگر به صورت حرفه ای قراره باهاش درآمد زایی بشه ، چه میزان در روز روشنه و .......
نکته بعدی راجب SSD هستش. SSD گزینه خوبیه به شرطی که شرایط سیستم شما در حالت آیده آلش باشه (در فتوشاپ ) . رم بالاتر و پردازنده بالاتر اولویت اول شما باید باشه.

بالا