برگزیده های پرشین تولز

سوال درباره موسسه اعتباری آرمان

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
سلام دوستان ...
اینکه میگن از اسفند سال گذشته بعضی سپرده گزارای موسسه آرمان برای گرفتن سپرده هاشون رفتن و ندادن درسته ؟
یا بعضی سپرده گذاران خودکشی کردن بخاطر ندادن اصل پولشون
از یه طرف هم من شنیدم این قضیه بعد از داستان موسسه میزان و منحل شدنش بصورت شایعه تو خود استان خراسان فقط بوجود اومده و در حد شایعه هست

از یه طرف هم بعضی دوستان میگن که به راحتی 85 و 100 ملیون تومان در یک روز نقد کردن ؟؟؟

از یه طرف هم سایت اخبار بانک اطلاعیه میزنه که 24 مجمع برگزاری میکنه و پزیره نویسی سهامش رو هم در بانک مرکزی انجام داده :

مجمع عمومی شرکت سهام عام در شرف تاسیس موسسه اعتباری " آرمان ایرانیان " (فرشتگان- فردوسی) بیست و چهارم تیرماه سال جاری برگزار می شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی در گفت‌وگوی خود با ایلنا گفته بود که موسسه آرمان خود را با شاخصه‌های بانک مرکزی تطبیق داده‌ و در آستانه گرفتن مجوز هست.

معاون نظارتی بانک مرکزی خرداد ماه امسال نیز در گفت وگو با اقتصاد نیوز درباره موسسات اعتباری گفته بود: موسسه آرمان پذیره نویسی را انجام داده است و در حال رفع برخی ایرادات هست تا به اداره ثبت شرکت ها معرفی شود. بانک مهر اقتصاد نیز در حال پذیره نویسی است.

موسسات اعتباری آرمان( فرشتگان - فردوسی )، نور، افضل توس، ثامن و بانک مهر اقتصاد با توجه به روند اجرایی انجام‌گرفته در آینده نزدیک موفق به دریافت مجوز خواهند شد و به بازار پولی کشور می پیوندند.

http://www.akhbarbank.com/vdccx0q1.2bqps8laa2.html
http://www.akhbarbank.com/vdcjxvet.uqeiazsffu.html
http://www.akhbarbank.com/vdcaayne.49nyu15kk4.html

حالا ما باید دم خروس را قبول کنیم یا قسم حضرت عباس :(:(

Last edited:

nowak

Registered User
لایک‌ها
466
منم خودم اونجا یه حساب 1500 دارم
الان فقط سود سپرده میدن و اصل پول فعلا نمیده
با کارمندش که صحبت کردم گفت موسسه برای مجوز بانک مرکزی مجبور شده 3هزار میلیارد تومن وثیقه بذاره و این باعث کمبود نقدینگی موسسه شده و فعلا سیاست موسسه بر حفظ سرمایه هست واسه همون فعلا تا جایی که بتونن سعی میکنن سپرده ها رو نگه دارن تا تراز مالی موسسه پایین نیاد
البته اگه فشار بیاری معرفی میکنه شعبه مرکزی (میدون جانباز)‌ و اونجا اگه بتونی طرف ها رو مجاب کنی میتونی سپرده رو پس بگیری
البته اینا همش در حد حرف همون کارمند بود و من دنبالش نرفتم
چیزی که هست این موضوعش اصلاشبیه مساله میزان نیست
میزان بخاطر سرمایه گذاری تو پروژه های پدیده به خاک سیاه نشست ولی اینو بانک مرکزی داره فشارش میده
تصور من اینه که به سپرده ها لطمه ای وارد نمیشه

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
با کارمندش که صحبت کردم گفت موسسه برای مجوز بانک مرکزی مجبور شده 3هزار میلیارد تومن وثیقه بذاره و این باعث کمبود نقدینگی موسسه شده و فعلا سیاست موسسه بر حفظ سرمایه هست واسه همون فعلا تا جایی که بتونن سعی میکنن سپرده ها رو نگه دارن تا تراز مالی موسسه پایین نیاد
البته اگه فشار بیاری معرفی میکنه شعبه مرکزی (میدون جانباز)‌ و اونجا اگه بتونی طرف ها رو مجاب کنی میتونی سپرده رو پس بگیری
میزان بخاطر سرمایه گذاری تو پروژه های پدیده به خاک سیاه نشست ولی اینو بانک مرکزی داره فشارش میده

داداش ممنون پس این دوستانی که میگن 85 و 100 ملیون تومن رفتن به سادگی رفتن داستانشون چیه ؟
بنظر شما اینی میگن برا وثیقه نزد بانک مرکزی گذاشتن تا چه حد میتونه واقعیت داشته باشه
بعد این موسسه پشتش به کجا گرمه به کدوم ارگان یا نهاد یا شخص

nowak

Registered User
لایک‌ها
466
من تقریبا از سال 87 که اسمش تعاونی بدر توس بود مشتریش بودم
یادمه که بارها با موسسات دیگه ترکیب میشد (رشد خوبی داشت)
من تقریبا با اون کارمند سلام و علیک دارم و بعضی اخبارش تا بحال درست در اومده
چن وقت پیشیه مصاحبه با دادستان مشهد خوندم که گفته بود آرمان مشکل حقوقی ندراه و البته باهاش بیشتر در باره میزان صحبت کرده بود و شرایط باز پس دادن مطالبات مردم
ظاهرا درگیری آرمان بیشتر با بانک مرکزی هست و قصه ش با میزان تفاوت داره پرونده میزان پرونده حقوقی هست که دادستانی بهش ورود کرده مربوط میشه به پدیده و نحوه سرمایه گذاریهاش و زمین خواری و ....
به کی و کجا یا چی وصله رو نمیدونم

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
داداش من یه 70 تومن پول دارم کل سرمایه زندگیم ... آرمان تا 27 درصد میده ... به نظر شما و شما اگه خودت بودی این پول میزاشتی تو آرمان ؟
یعنی با توجه به مجمعی که فردا 24 داره آرمان و توافق هسته ای که انجام شده امکانش هست که نتونه مجوز بگیره یا مشکلی پیش بیاد ؟
شما بودی چکار میکردی ؟ مرسی بازم از راهنماییات

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
کسی دیگه تجربه ای با این موسسه داره ؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
این داستان ظاهرا فقط توی مشهد صادقه، کسی توی مشهد این مشکل را با آرمان فردوسی هم داشته؟
چون هرکی بوده یا گفته فرشتگان یا بدر توس

behzad_vision

Registered User
لایک‌ها
121

اون کارمند خیلی ناشی بوده. مجوز بانک مرکزی برای بانک 400 میلیارد تومن هست و برای موسسه 300 میلیارد تومان.
3000 میلیارد تومان رو از کجا آورده. بانک صادرات این مقدار نقدینگی نداره بعد این موسسه فقط 3000 میلیارد به بانک مرکزی داده.
لینک خبر

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
داداش من یه 70 تومن پول دارم کل سرمایه زندگیم ... آرمان تا 27 درصد میده ... به نظر شما و شما اگه خودت بودی این پول میزاشتی تو آرمان ؟
یعنی با توجه به مجمعی که فردا 24 داره آرمان و توافق هسته ای که انجام شده امکانش هست که نتونه مجوز بگیره یا مشکلی پیش بیاد ؟
شما بودی چکار میکردی ؟ مرسی بازم از راهنماییات
عذرخواهی میکنم من کوت کردم ... دیدم دوستمون جواب نداده ورود کردم ...
رفیق شما داری میگی کل سرمایه زندگیته .
درسته ؟
خوب عزیز برادر شما اگه بزاری 22 درصد ماهی بهت تقریبا 1265000 میدن ولی اگه بذاری 27 درصد بهت 1553000 میدن ... فرق معامله چیزی حدود 288 تومن در ماهه.
ماه ها رو 30 روز فرض کردیم ...ماه 31 روزه کمی بیشتر میشه سود.
یه سبک و سنگین بکن ببینم چطوره ولی من باشم به خاطر حرفهای پشت سرش نمیزارم...

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
اون کارمند خیلی ناشی بوده. مجوز بانک مرکزی برای بانک 400 میلیارد تومن هست و برای موسسه 300 میلیارد تومان.
3000 میلیارد تومان رو از کجا آورده. بانک صادرات این مقدار نقدینگی نداره بعد این موسسه فقط 3000 میلیارد به بانک مرکزی داده.
لینک خبر

منظور این دوستمون فکر میکنم 3000 میلیارد ریال هست به اشتباه نوشته 3 هزار میلیارد تومن

این داستان ظاهرا فقط توی مشهد صادقه، کسی توی مشهد این مشکل را با آرمان فردوسی هم داشته؟
چون هرکی بوده یا گفته فرشتگان یا بدر توس

دقیقا از چند نفر پرسیدیم یک گفتن فقط تو مشهد پیش اومده ... دوما گفتن اونجاهم بخاطر این این کار رو کردن که وثیقه دست بانک مرکزی داشتن و نمیخان پولشون پایین بیاد تا بتونن جواز بگیرن ... فردا هم مجمعشون تشکیل میشه و دیگه جوازو میگیرن

عذرخواهی میکنم من کوت کردم ... دیدم دوستمون جواب نداده ورود کردم ...
رفیق شما داری میگی کل سرمایه زندگیته .
درسته ؟
خوب عزیز برادر شما اگه بزاری 22 درصد ماهی بهت تقریبا 1265000 میدن ولی اگه بذاری 27 درصد بهت 1553000 میدن ... فرق معامله چیزی حدود 288 تومن در ماهه.
ماه ها رو 30 روز فرض کردیم ...ماه 31 روزه کمی بیشتر میشه سود.
یه سبک و سنگین بکن ببینم چطوره ولی من باشم به خاطر حرفهای پشت سرش نمیزارم...

راستش داداش 300 تومن هر ماه پول کمی نیست ... من 400 تومن کرایه خونه میدم به بدبختی .... خودت باشی 400 تومن برات کم پولیه ؟ بعد اون هم همچین بی مهابا به آب زدن نیست ... مگه واقعا جواز نمیگیره ؟

یادمه چند وقت پیش هم موسسه نور دقیقا همین چیزارو راجع بهش میگفتن ... مجمع تشکیل داد بعدم جواز گرفت ... الان جواز داره ولی دیگه بالای 22 درصد سود نمیده ... اونایی قبل اینی مجوز بگیره حساب باز کردن برد کردن غیر اینه ؟

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
من شخصا اوایل هفته ۱۰۰تومن گرفتم(شعبه کوی نصر).مبالغ سنگین رو سخت میدن.پسر عموم حدود ۲هفته پیش ۵۰۰میلیون میخواست که ۴-۵روز طول کشید بدن این در حالی است که پارسال ۱/۵میلیارد ۱روزه برداشت داشت

فرستاده شده از HUAWEI P6-U06ِ من با Tapatalk

D-olarba-Z

Registered User
لایک‌ها
111
الان کدوم شعبه ارمان مبلغ بالای 50 میلیون تومن رو 32 درصد سود می ده ؟
راستی سود رو چطور می ریزه ؟
می گن اگه بانک انصار و ملت حساب داشته باشی می ریزن به کارتت تو این 2 تا بانک
درسته؟
شماره شبا بدی نمی زنن واست؟
من شهرری هستم کدوم شعبه نزدیکتر به من هست و سود بیشتر می ده واسه 1 ساله
ممنون میشم یکی کامل توضیح بده

nowak

Registered User
لایک‌ها
466
لینک خبر
والا این چیزی بود که من شنیذم !

من اگه بودم 70 تومن رو نمیزاشتم تو موسسه لااقل صب میکردم تکلیفش روشن شه و مطمئن میشدم بعد تصمیم میگرفتم

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
والا این چیزی بود که من شنیذم !

من اگه بودم 70 تومن رو نمیزاشتم تو موسسه لااقل صب میکردم تکلیفش روشن شه و مطمئن میشدم بعد تصمیم میگرفتم

خوب داداش الان یعنی بعد مجمعی که تشکیل میشه هنوز راه درازی داره تا مجوز ؟
مجوزم بگیره که سود میاره پایین میشه مث بقیه فایده نداره که

ADZPOP

Registered User
لایک‌ها
316
من شخصا اوایل هفته ۱۰۰تومن گرفتم(شعبه کوی نصر).مبالغ سنگین رو سخت میدن.پسر عموم حدود ۲هفته پیش ۵۰۰میلیون میخواست که ۴-۵روز طول کشید بدن این در حالی است که پارسال ۱/۵میلیارد ۱روزه برداشت داشت

فرستاده شده از HUAWEI P6-U06ِ من با Tapatalk

سلام شما چطور صد میلیون وام گرفتی چقدر گذاشتی و چندماه بهت انقدر دادن؟؟؟

nowak

Registered User
لایک‌ها
466
آره خوب همین پس فردا که مجوز نمیدن بش
ببین داداش من کم و بیش اعتماد دارم بهشون ولی نمیتونم خودمو جای شما بزارم

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
آره خوب همین پس فردا که مجوز نمیدن بش
ببین داداش من کم و بیش اعتماد دارم بهشون ولی نمیتونم خودمو جای شما بزارم

شما کلا چقد توی آرمان سپرده داری ؟ سودت رو منظم واریز کردن ؟
آخه مثلا نور از زمانی مجمع تشکیل داد تا مجوز 1 ماه طول کشید میگن سخیش به همون مجمع هست

alirezai1361

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
74
من تو آرمان فرشتگان مشهد80 تومن حساب دارم -تا دیروز سودمو منظم واریز کردن منم هر ماه ورداشتم ولی اسفند 93 یکم موسسه شلوغ بود ولی بازم من 12 همون ماه برداشت کردم -2 و3 روز پیشم یکم شلوغ بود نه به اندازه اسفند93 ولی بازم من سود ماهو برداشت کردم که حدود 1930 تومان ولی این شلوغی ربطی به موسسه نداره کلا جو مشهد به خاطر پدیده پردیسبان تیرک بهم ریخته و مردم دیگه بی اعتماد شدن و این شعبه موسسات تا یک مبلغی تو روز شارژ می شن ودلیل دومشم سپرده گذاری موسسه آرمان تو بانک مرکزی که مزید علت شده ولی اگر فکرات کردی باید زودتر سپرده گذاری کنی چون فکر نکنم وقتی اساسنامه تایید بشه و همه زیر مجموعه های آرمان یکی بشن دیگه از این سود ها خبری باشه درضمن من تجربه ای که تو مشهد بهش رسیدم اینه که هیچ وقت همه تخم مرغاتو نو یک سبد جانده.

nowak

Registered User
لایک‌ها
466
من پولدار نیستم داداش دی:
من 15 تومن داشتم که 2 ماه دیگه موعدش سر میاد
خوب و منظم بود

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
من تو آرمان فرشتگان مشهد80 تومن حساب دارم -تا دیروز سودمو منظم واریز کردن منم هر ماه ورداشتم ولی اسفند 93 یکم موسسه شلوغ بود ولی بازم من 12 همون ماه برداشت کردم -2 و3 روز پیشم یکم شلوغ بود نه به اندازه اسفند93 ولی بازم من سود ماهو برداشت کردم که حدود 1930 تومان ولی این شلوغی ربطی به موسسه نداره کلا جو مشهد به خاطر پدیده پردیسبان تیرک بهم ریخته و مردم دیگه بی اعتماد شدن و این شعبه موسسات تا یک مبلغی تو روز شارژ می شن ودلیل دومشم سپرده گذاری موسسه آرمان تو بانک مرکزی که مزید علت شده ولی اگر فکرات کردی باید زودتر سپرده گذاری کنی چون فکر نکنم وقتی اساسنامه تایید بشه و همه زیر مجموعه های آرمان یکی بشن دیگه از این سود ها خبری باشه درضمن من تجربه ای که تو مشهد بهش رسیدم اینه که هیچ وقت همه تخم مرغاتو نو یک سبد جانده.

داداش ممنون
منظورت از این که تخم مرغاتو تو یه سبد جا نده یعنی چی ؟ یعنی نصفشو بزارم اینجا نصف دیگشو بزارم یه جا دیگه ؟ آخه 22 تا 27 درصد زور داره جای دیگه حساب باز کردن
الان به نظر شما مجوز میگیره یا نه ؟ مشکلی ممکنه پیش بیاد ؟ توافق هسته ای هم که شد اوضاع مساعد نیست به نظرتون ؟

بالا