برگزیده های پرشین تولز

سگی که پدر 15 تا گرگ و در آورده

وضعیت
موضوع بسته شده است.

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
آقا این سگ کوچولو رو چقدر گرفتی؟
قیمت یه جفت توله دوبرمن چنده اصیلش؟تو باغ بسته باشه خطری نداره؟
زیبا ترین سگهای گارد کدوم نوعن؟
ما چندتا سگ تو باغمون داریم فقط میترسیم اگه دزد بیاد به جای اینکه اینا دزد رو بگیرن دزد اینارو بگیره ولی خیلی قشنگن بلند کشیده ... اصلان هم سرو صدا ندارن

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
ميگم چقدر خوب ميشه دوستاني كه اطلاعات زيادي در اين مورد دارن مثل آقاي آباداني بيان در مورد نژادهاي مختلف سگها توضيح بدن.:)
مثلا من عاشق اين سگهاي دورگه هستم كه از يه سر گرگ هستن.اسم اين نژاد چيه؟قيمت و ايناش چنده؟

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
علي جان حالا اگه دم و گوشش عمل نشه كه از كاراييش كم نميشه؟!

نه ربطی به کارایی نداره فقط در زیبایی تاثیر میزاره

جناب علی آبادانی عکساتون خیلی قشنگ بودن ممنون
من خودم از دوبرمن خیلی خوشم میاد ولی شخصا هیچ وقت نداشتم..
اگر از تولگی مثلا چند هفته ای گرفته بشه و هر روز بهش رسیدگی بشه صاحب خودش رو میشناسه ؟
پسر عموی من 2 تا داره ولی عجیب که با این که از بچگی بزرگشون کرده تا حالا 2 بار گازش گرفتن و به غیر از اون چشماشون قرمز رنگه.. این طبیعیه ؟! :blink:

من خودم یه پومرینین کوچولو دارم الان تقریبا یه 2 هفته ای میشه که گرفتمش

تنها چیزی که بلد نیست حمله کردنه !
pillowfight.gif

از تولگی اگر بزرگش کنی احتمال حمله خیلی کمه ولی اگر بعد از 8 ماهگی گرفتیش همیشه باید ازش بترسی

من خودم دیشب یکی از بهترین شلوارام رو از دست دادم پاچم رو پاره کرد شانس آوردم که پام رو تو دهنش نگرفت البته سگ ماده دوستم بود اونم واسه خاطر اینکه داشتم تولش رو تنبیه میکردم

رنگ چشمش قرمز نیست قهوه ای هستش به قرمزی میزنه

یادت باشه هیچ وقت به چشم دوبرمن خیره نشی خیلی از این کار عصبی میشه

آقا این سگ کوچولو رو چقدر گرفتی؟
قیمت یه جفت توله دوبرمن چنده اصیلش؟تو باغ بسته باشه خطری نداره؟
زیبا ترین سگهای گارد کدوم نوعن؟
ما چندتا سگ تو باغمون داریم فقط میترسیم اگه دزد بیاد به جای اینکه اینا دزد رو بگیرن دزد اینارو بگیره ولی خیلی قشنگن بلند کشیده ... اصلان هم سرو صدا ندارن

توله دوبرمن نژاد اصیلش من خودم نر ها رو دونه 250 و ماده ها رو تا 500 هم میدم البته این قیمتها همه در صورتی هستش که تمام نشانیهای دوبرمن رو داشته باشن و کم و کاستی نداشته باشن چون دوبرمن رنگش ، خالهاش و خطهای رنگیش خیلی مهمه و هر کدوم رو نداشته باشه نشانه ناخالص بودنشه

علاوه بر این طول و ارتفاع حیوان شکل پوزه همچنین کلفتی و بلندی گردن

ميگم چقدر خوب ميشه دوستاني كه اطلاعات زيادي در اين مورد دارن مثل آقاي آباداني بيان در مورد نژادهاي مختلف سگها توضيح بدن.:)
مثلا من عاشق اين سگهاي دورگه هستم كه از يه سر گرگ هستن.اسم اين نژاد چيه؟قيمت و ايناش چنده؟

اسم نژادشون رو فراموش کردم ولی به هیچ عنوان قبولشون ندارم
سگهای جنگی و نترسی هستن ولی تربیت پذیر نیستن و همیشه باید ازشون بترسی

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
این یکی از توله های 2 ماهم هستش

03052007%28002%29.jpg

این رنگ دوبرمن بسیار کمیاب قیمت زدم روش 500 تومن

جمعه هم میخوام دمش رو عمل کنم

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
علی خان آبادانی خروس سگ منو از پای در میاره،جک باحالی گفتی،این سگ من کافیست فقط یه اشاره کنم،دنیارو وارونه میکنه،کاش بودی و با هم یه سر پیشش میرفتیم،

شهریور ماه من با دوستانم یه سفر 15 روزه داریم و از مناطق مختلف ایران رد میشیم اگر بدونم شما کدام شهرستان هستید اگر در مسیرم باشه حتماً میام تا از نزدیک سگ شما رو ببینم

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
این سگ نر منه

البته شب بود و نتونستم عکس درستی ازش بگیرم
حتماً تو روز هم عکس میگیرم و واستون میزارم

jacki%28009%29.jpg

یک سگ اصیل و یک دیوانه واقعی

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
jacki%28012%29.jpg

وقتی که حمامش میدم مثل همین سگی میشه که تو صفحه قبل عکسشو دیدین

این انباری که الان میبینین روزانه 20 تا 30 میلیون مصالح داخلش میره و میاد تا حالا کسی نتونسته یه آجر هم بلند کنه حتی اون موقع که سیمان کمیاب بود

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
مقاله ای در مورد سگهای گریت دین

گریت دین

در قرن 5 میلادی آلانها که قومی چادر نشین و ایرانی بودند سگس قوی و نیرومند از نوع متین را به همراه داشتند . این سگ که در هنگام شکار خر سو گراز را مقهور خود می ساخت بعدها در آلمان مورد تحسین و احترام عمیق قرار گرفت و این ملت از آمیزش آن با سگهای تازی ایرلندی سگی عظیم الجثه و در عین حال چابک و زیبا بدست آوردند که امروزه در تمام جهان بنام گریت دین شهرت یافته است .این نژاد اگر خوب تربیت شود شجاع و دوستدار اطفال و سخت قابل اعتماد است.با غریبه ها میانه خوبی ندارد و باید افراد ناشناس را از تماس با آن منع کرد.

بلند ینرها حداقل 80 و در ماده ها 72 سانتی متر است و حدود 60 کیلو وزن دارد.این حیوان در رنگهای زرد ،خاکستری ،سیاه،سیاه خط دار و سیاه سفید یافت می شود.بعلت شباهت پوست آن با ببر آنرا سگ ببری نیز می نامند

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
مقاله ای در مورد دوبرمن

دوبرمن

این نژاد فوق العاده فداکار و بسیار زیرک و چابک و سخت حامی صاحب خویش است.بلندی آن به 68 سانتی متر می رسد و دارای موهایی کوتاه برنگ سیاه یا خاکستری است که همیشه علامت لکه ترنج مایل به زردی در زمینه آن دیده می شود. در آلمان دم و گوش این حیوان را می برند.این سگ دارای دندانهایی سخت و فکی بسیار قوی است.در مواقع لزوم و در برابر دشمن سگ فوق العاده خطرناکی است که به انسان نیز حمله می کند اما در صورتی که خوب تربیت شود هیچگاه بی موقع مزاحم نخواهد شد البته دوبرمن در مقابل بیگانگان سخت بدبین و مراقب و در پاسبانی و محافظت بی نظیر است بطوریکه او را سگ ژاندارم نیز می گویند.

این حیوان تنها سگی است که ایما و اشارات چشم و ابرو را بخوبی درک می کند و جهت فرمانبرداری هیچگاه احتیاج به گفتن کلمات ندارد و همیشه از یک نفر اطاعت می کند و در مقابل دشمن بسیار خشن و سخت بی باک است.دوبرمن موقعی خطرناک می شود که حریفدر مقبلش ایستادگی نماید و میا مثلا با چوبدست به وی حمله کند.در موقع حمله این سگ معمولا به گردن و قسمت بالای بدن حریف حمله می کند .در مقابل نوع تربیت شده آن تنها با کشتن سگ می توان از دست آن خلاص شد.از دیگر خصوصیاتش این است که هیچگاه رابطه اش را با صاحبش قطع نمی کند.

دوبرمن هیچگاه تنبیه ناحق و خشونت بی موقع را فراموش نمی کند و فوق العاده نسبت به این امر حساس است و هرگز نباید عصبانی اش کرد.حس شامه اش فوق العاده قوی است و می توان به جرات آنرا بهترین سگ پاسبان و قراول نامید بطوریکه در اغلب فروشگاه های بزرگ پاسداری شب را برعهده ی یک یا دو سگ دوبرمن می گذارند.

این حیوان سابقا و به هنگام جنگ جهانی دوم دشمن سرسختی برای قشون متفقین محسوب می شد.در حال حاضر نیز جهت کشف کالای قاچاق در گمرکات از این نژاد استفاده می شود

Ostadb

Registered User
لایک‌ها
62
عكس از گريت دين ندارين لطف كنين بزارين.با تشكر.

naeemtop

Registered User
لایک‌ها
4
آقا هادی روستای شما کجاست که گرگ داره؟
بچه ها میشه عکس از دعوای سگ ها بزارید.
تاپیک با حالیه کمک کنید همیشه اکتیو باشه

marmozi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز هم استانی علی جان میشه در مورد نژاد انگلیسی بولداگ لطفا توضیح مفصلی بدید

marmozi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این چه نژادیه:
اسمشو؟

QFuiKFMFw8.jpg

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
دوست عزیز هم استانی علی جان میشه در مورد نژاد انگلیسی بولداگ لطفا توضیح مفصلی بدید

و اما سگ معروف کارتونهای تام و جری

من تا کنون 2 بار بیشتر موفق به دیدن از نزدیک بولداگ نشدم ولی برای دوستانی که درخواست کرده بودند :

ms-t-bulldog.jpg

بولداگ سگي بسيار قوي اي است واصلا ترس را نمي شناسد واز سال 1631 ميلادي مشهور شده است.پوزه ي او بسيار قوي وبسيار محكم وپهن است.جمجمه ي معتدل وبسيار محكمي دارد ودندان هايش جدا از هم اند وشديد گاز مي گيرد وطرف رامحكم نگه مي دارد.پاهاي جلويي پهن وكوتاه اند واين به استقامت حيوان كمك مي كند.بيني او تورفته است تا درموقع گرفتن ونگه داشتن دشمن بتواند به خوبي نفس بكشد.درسال 1838 نگه داري بولداگ در انگلستان ممنوع شد ونژاد اين سگ در شرف نابودي بود ولي به علت صفات ممتازه اش درحراست وپاسباني در مقابل اشرار وقاتلين وصميميت ووفاداري ذاتي او يك رفيق وهمدم انگليس ها شد.بهترين امتياز او استحكام عجيب جمجمه ي چين دارش است.كه ضربه ي فوق العاده شديد هم دران اثر نمي كند.سرسختي او درمقابل دشمن اورابه سگ جنگجو معروف كرده است.با همه ي اين قوت وقدرت فقط حدود سي كيلو وزن دارد.در فراگرفتن تعليم بي اندازه مستعد است.رنگ انها روشن وصافاست.اغلب سفيد،قرمز،قرمز مايل به زردي يازرد كمرنگ،يك رنگ يالكه دارسياه وسفيداند.از گرماي زياد وناگهاني بايد اوراحفظ كرد.بعلت خرخر فوق العاده ي انها نبايد دراتاق خواب مسكن نمايند.اطفال را بحد پرستش دوست دارند.در پشت ظاهر ترسناكش قلبي مهربان ورئوف دارد.از اميزش بولداگ وماستيف نژادي به بام بولماستيف bullmastif به دست مي ايد كه درسال 1924 شناخته شده است وسگي ست خيلي قوي وبلندي ان به شصت وپنج سانتيمتر ميرسد.بولداگ اندازه ي معين واستانداردي ندارد وگوش هاي ان شبيه گل رز است

American%20Bulldog1.gif

معروف به سگ جنگجو است. وی سگ خشن وبیرحم وخونخوای بوده وترس برایش کاملا بی معنی است. بهمین خاطر درتربیتش باید کاملا مواظب بود. با این حال آنها اطفال را تا حد پرستش دوست دارند. این نژاد دارای جمجمه بزرگی است که درعمل زایمان ایجاد اختلال می کند وبهمین دلیل اکثرسگهای ماده نابارورهستند این امرباعث افزایش قیمت این نژاد گشته است. موهای حیوان کوتاه بوده وپاهای جلوئی آن پهن وکوتاه است این ویژگی برای حفظ تعادل حیوان سودمند می باشد. پوست بولداگ شل بوده ومخصوصا درناحیه پستان وسردارای چینهای بسیاری است. اگرقصد دارید بولداگ را بعنوان سگ خانگی ومونس خود انتخاب کنید باید این نکته را درنظرداشته باشید که آنها هنگام خواب خرخربلندی دارند وبهمین دلیل نمی توانند دراطاق خواب شما جایی برای خود داشته باشند.

بولداگ

bulldog74.jpg

توضیحات

بولداگ دارای جثه کوچک اما پهن وعضلانی و سری بزرگ می باشد (سر هر چقدر پهن تر باشد امتیاز بیشتری دارد). پوست صورت افتاده و آویزان است. گوشها کوچک و نازک به شکل برگ گل رُز می باشند. دمی کوتاه دارد و در رنگهای متنوعی اعم از قرمز ، سفید ، قهوه ای و یا چند رنگ یافت می شود (رنگ سیاه مورد قبول نمی باشد). پاهای جلویی به حالت نیم دایره در دو طرف بدن عضلانی حیوان قرار دارد.

خلق وخو

اگرچه بولداگ ظاهری هراسناک دارد اما حقیقت امر این است که این نژاد از جمله سگهای آرام می باشد. بولداگ سگی استقلال طلب و مهربان است. نسبت به کودکان آرام است و به شجاعت و استعداد خوبش در نگهبانی معروف می باشد. برای خوشحال کردن این سگ باید توجه و محبت زیادی به او نشان داد. بولداگ می تواند گاهی اوقات حالت سلطه گر داشته باشد بنابراین به صاحبی نیاز دارد که بتواند قدرت خود را به این سگ نشان دهد. وقتی بولداگ ها جوان هستند انرژی زیادی دارند که این انرژی با گذشت زمان کاهش می یابد. صدای خر و پف آنها بلند است و بیشتر آنها ریزش آب از چشم و بینی دارند.

وزن ، ارتفاع

وزن در نرها: (24-25) ک.گ ، در ماده ها: (22-23) ک.گ

ارتفاع در نرها و ماده ها (31-40) س.م می باشد که هرچه کوتاه تر باشند ارزش بیشتری دارند.

مشکلات سلامتی

مشکلات تنفسی و دید ضعیف در این نژاد شایع است بولداگ به هوای گرم و فضاهای بسته مثل ماشین و یا اتاق در بسته بسیار حساس می باشد. هوای سرد را نمی تواند تحمل کند. توله ها بعلت داشتن سر پهن غالباً با سزارین به دنیا می آیند. سیستم گوارشی بسیار فعالی دارد که می تواند باعث ایجاد گاز معده زیاد شود. عفونت های پوستی و مشکلات کپل و زانو نیز قابل ذکر می باشد.

شرایط نگهداری برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد. غالباً در داخل خانه آرام است و نیازی به حیاط ندارد. نسبت به سرما و گرمای شدید بسیار حساس است .

فعالیت بدنی

بولداگ های بزرگسال گاهی اوقات هیچ تمایلی به فعالیت بدنی ندارند حال آنکه برخی دیگر بسیار پر انرژی اند. به هر حال مقداری فعالیتهای روزانه می تواند به سلامتی آنها کمک کرده و مانع از چاق شدنشان بشود.

طول عمر معمولاً 8 سال. حال آنکه برخی بیشتر و برخی نیز کمتر عمر می کنند.

آراستن

موهای کوتاه و صاف بولداگ برای آراستن آسان می باشد. برس کشیدن و استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می شود ، صورت ، گوشه چشمها و ما بین چین خوردگی های پوست را باید روزانه با یک دستمال نمدار تمیز کرد. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد.

تاریخچه

بولداگ امروزی نسبت به اجدادش بسیار متفاوت است. اجداد آن نژاد ماسیف های باستانی می باشند. موطن اصلی آن بریتانیا است و این نژاد در قرن 19 مورد توجه انگلیسی ها قرار گرفت

Mac's%20King%20Mufassa%20of%20Mancera%20PH%2030%2037%204%20x%20BIS.jpg

علی آبادانی

Registered User
لایک‌ها
11
بکی از همین نوع سگ ها تو شهر ما هستش هیکلش قد اسبه

مثل نانی تو کارتون قلعه هزار اردک میمونن

فقط هیکلن و سبک مغز ( البته هادی جان شما به دل نگیر تجربه به من اینو میگه )

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
از بولداگ خوشم اومد. اگر قيافش بهتر بود ميشد كاري كرد. دخترم عاشق سگ هست ولي آپارتمان جائي براي نگهداري سگ نيست . با اينكه 5 سال بيشتر ندارد . نه از سگ ميترسد نه اون ها نسبت به اون حساسيت نشون ميدن

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا