برگزیده های پرشین تولز

سیستم گیمینگ ( HIGH END )

Rogfan

Registered User
لایک‌ها
40
با سلام!
اول اینو بگم که بنده سوالم رو تو 2 تا فروم دیگه مطرح کردم و اینقدر بی حوصله و نا مربوط جواب دادند که پشیمون شدم چرا کمک خواستم ازشون!
اینجا بعضی نظرات رو دیدم خیلی خوشم اومد ! از اینکه راهنمایی میفرمایید متشکرم!
یه سیستم گیمینگ همه چی تموم میخوام! و فقط کارت گرافیک رو انتخاب کردم ( Radeon R9 FURY X2 ) میدونم 1 ماه دیگه وارد بازار میشه واسه همین از الان دور خیز کردم براش!
بین پلتفرم x99 و skylake هم انتخاب سخته. چون x99 بسیار قدرتمند و skylake هم جدیدتر و نسبتا قوی هستند!
دوستان اگر هر کدوم از این پاتفرم ها رو پیشنهاد میدند دلیل انتخابشون رو هم بفرمایند بسیار ممنون میشم!
از لحاظ بودجه تا 20 تومن رو فعلا کنار گذاشتم ولی اگر دلیل خوبی برای افزایش ببینم چرا که نه!

Rogfan

Registered User
لایک‌ها
40
اساتید سرشون شلوغه ؟!

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
با سلام!
اول اینو بگم که بنده سوالم رو تو 2 تا فروم دیگه مطرح کردم و اینقدر بی حوصله و نا مربوط جواب دادند که پشیمون شدم چرا کمک خواستم ازشون!
اینجا بعضی نظرات رو دیدم خیلی خوشم اومد ! از اینکه راهنمایی میفرمایید متشکرم!
یه سیستم گیمینگ همه چی تموم میخوام! و فقط کارت گرافیک رو انتخاب کردم ( Radeon R9 FURY X2 ) میدونم 1 ماه دیگه وارد بازار میشه واسه همین از الان دور خیز کردم براش!
بین پلتفرم x99 و skylake هم انتخاب سخته. چون x99 بسیار قدرتمند و skylake هم جدیدتر و نسبتا قوی هستند!
دوستان اگر هر کدوم از این پاتفرم ها رو پیشنهاد میدند دلیل انتخابشون رو هم بفرمایند بسیار ممنون میشم!
از لحاظ بودجه تا 20 تومن رو فعلا کنار گذاشتم ولی اگر دلیل خوبی برای افزایش ببینم چرا که نه!
سلام . ببین واقعا بین x99 , skylake برای بازی خیلی انتخاب سخت و انچنانی نیست.شما اگر 20 تومن کنار گذاشتی داستانش جداست . سقف پردازنده اسکای فعلا 6700 در حالی که وضع برای x99 کاملا متفاوت میشه.
کلا من خیلی اعتقادی ندارم گیمر اگر بیش از 4k رزولیشن نیاز نداشته باشه سمت x99 بره . چون اسکای تمام نیاز رو برآورده میکنه.اما اگر بحث رزولیشن بیش از 4k هست . و بیش از یک کارت گرافیک قراره استفاده بشه پلتفرم x99 محدودیت ها رو از بین میبره .

Rogfan

Registered User
لایک‌ها
40
سلام . ببین واقعا بین x99 , skylake برای بازی خیلی انتخاب سخت و انچنانی نیست.شما اگر 20 تومن کنار گذاشتی داستانش جداست . سقف پردازنده اسکای فعلا 6700 در حالی که وضع برای x99 کاملا متفاوت میشه.
کلا من خیلی اعتقادی ندارم گیمر اگر بیش از 4k رزولیشن نیاز نداشته باشه سمت x99 بره . چون اسکای تمام نیاز رو برآورده میکنه.اما اگر بحث رزولیشن بیش از 4k هست . و بیش از یک کارت گرافیک قراره استفاده بشه پلتفرم x99 محدودیت ها رو از بین میبره .

مرسی از کمکتون. %100 4k هست انتخابم و احتمالا 3 عدد مانیتور تهیه کنم! و نظر به کارت گرافیکی که عرض کردم ایا x99 بهتر نیست؟ در مورد باقی قطعات هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
مرسی از کمکتون. %100 4k هست انتخابم و احتمالا 3 عدد مانیتور تهیه کنم! و نظر به کارت گرافیکی که عرض کردم ایا x99 بهتر نیست؟ در مورد باقی قطعات هم اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
ببین یه مبحث ساده است . به نظرم پیچیدگی خاصی توش نیست.
شما کارت گرافیک رو بالاترین حد میخوای انتخاب کنی.در نهایت انتخاب بعد از این خرید بازهم کارت گرافیک دومی در کار خواهد بود یا خیر؟ اگر بله : x99 محدودیتش در حد بسیار بسیار پایینی هست. اگر خیر: خرید بین سری اسکای و x99 در کل اونقدرها تفاوت ایجاد نمیکنه.شما فرکانس بالاتر سری اسکای رو فدای هسته های بالاتر سری x99 خواهید کرد. تو بازی تفاوت خیلی بالا نخواهد بود.
اما تو کار غیر از گیم انتخاب x99 انتخاب ساده تری هستش.

Rogfan

Registered User
لایک‌ها
40
ببین یه مبحث ساده است . به نظرم پیچیدگی خاصی توش نیست.
شما کارت گرافیک رو بالاترین حد میخوای انتخاب کنی.در نهایت انتخاب بعد از این خرید بازهم کارت گرافیک دومی در کار خواهد بود یا خیر؟ اگر بله : x99 محدودیتش در حد بسیار بسیار پایینی هست. اگر خیر: خرید بین سری اسکای و x99 در کل اونقدرها تفاوت ایجاد نمیکنه.شما فرکانس بالاتر سری اسکای رو فدای هسته های بالاتر سری x99 خواهید کرد. تو بازی تفاوت خیلی بالا نخواهد بود.
اما تو کار غیر از گیم انتخاب x99 انتخاب ساده تری هستش.
به نظرتون این کارت جوابگوی تمام نیاز من نیست؟ دوستم 295X2 داره. خدا وکیلی اندازه تایتان ایکس جواب میده! این کارت که دیگه فکر نکنم کارت دوم بخواد. اگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید لطفا
در ضمن من ادیتور هم هستم و کارهای گرافیکی و شبه تدوین هم انجام میدم غیر از گیم.
در مورد باقی قطعات هم نظرتون رو بفرمایید ممنون میشم!

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
دوست عزیز سلام وقت بخیر
چرا skylake با x99 فرق نداشته باشه داره حتی در روزلیشن 2K هم باهم تفاوت دارند چه برسه به 4K بالاتر!!!
من دلیل رو تو تمام و کمال دریافت کردن اطلاعات از درگاه گرافیک خلاصه بکنم هم کافی برای خرید X99 در صورتی که تفاوت فراتر از این حرفهاست.
یه صحبت اجمالی اینکه شما فرض رو بر این بگیر که اطلاعات از طریق کانالی به نام LANE بین سی پی یو و کارت گرافیک انتقال می یابد. حالا این چه تاثیری داره خیلی آسونه اینکه شما هر چه مقدار LANE بیشتری داشته باشی اطلاعات بین این دو سریع رد وبدل میشه این یه چیز طبیعی و قطعیه.
حالا اگه این رو در نظر بگیریم که تعداد روی مادربورد و سی پی یو و کارت گرافیک برای بهترین راندمان باید یکی باشد:
1- مادربورد ASUS ROG Maximus VIII Hero LGA1151 Z170 Mainboard
این مادربورد دارای خصوصیت زیر برای اسلات کارت گرافیک یعنی رابط بین کارت گرافیک و سی پی یو هست:
asus z170.jpg
2- سی پی یو اسکای لیک که به این مادربورد بخوره وبی ارزه: Intel® Core™ i7-6700 Skylake Processor
این هم مقدار LANES این سی پی یو:
6700.jpg
خوب این برای یک گرافیک حرفه ایی عالیه چون تا نهایت قدرت کارت گرافیک(ببخشید اینو میگم ولی رس کارت گرافیک رو میکشه X16) ولی وقتی دوتا بشه دیگه با X8 تبادل اطلاعات میکنه چون سی پی یو ساخته شده دیگه بیشتر از X16 جوابگو نیست در نتیجه بار گرافیکی تقسیم بر هردو گرافیک یا سه تا میشه ولی داده ها بیشتر از X16 به سی پی یو و از سی پی یو به گرافیک وارد نمیشه تا اینجا این از این!!!!

1- مادربورد ASUS ROG Rampage V Extreme/U3.1 LGA2011-3 X99 Mainboard
این مادربورد با خصوصیت زیر:
asus x99.jpg
2- سی پی یو 2011-v3 که بی ارزه برای دو کارت گرافیک حرفه ایی : Intel® Core i7-5930K Haswell-E Processor
5930.jpg
حالا اینجا مشخصه که اگه دو تا کارت گرافیک بخوای استفاده کنی و رس کارتها رو بکشی باید از X99 و از سی پی یو های قوی 2011-v3 استفاده کنی که هرز گردی نداشته باشی اینم اوکی!!!

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
حالا درباره خرید بنچ مارکها رو چک کن به نظرم یه کم بیشتر تحقیق کن:
http://www.techspot.com/review/1033-gtx-980-ti-sli-r9-fury-x-crossfire/
http://www.hardocp.com/article/2015/10/06/amd_radeon_r9_fury_x_crossfire_at_4k_review/4#.VmnBnOI8qVc
http://www.pcworld.com/article/2947...n-fury-crossfire-review-2-fast-2-furious.html
خلاصه پولتو رو سی پی یو برای 5930X هدر ندی ها بهتره 5930K رو بخری و کارتهای گرافیک حرفه ایی بالا به انتخاب خودت من چیزی نمیگم که این بهتره یا اون کارت گرافیک ولی اعداد گویای مطلب هستند(هر کدوم خریدی دوتا بخر و دیگه برای هیچ بازی نترس که چیه فقط نصب کن و روی آخرین تنظیمات بدون هرز گردی حال کن پولتم هدر ندادی و به هدفتم یعنی 4K رسیدی)

Rogfan

Registered User
لایک‌ها
40
حالا درباره خرید بنچ مارکها رو چک کن به نظرم یه کم بیشتر تحقیق کن:
http://www.techspot.com/review/1033-gtx-980-ti-sli-r9-fury-x-crossfire/
http://www.hardocp.com/article/2015/10/06/amd_radeon_r9_fury_x_crossfire_at_4k_review/4#.VmnBnOI8qVc
http://www.pcworld.com/article/2947...n-fury-crossfire-review-2-fast-2-furious.html
خلاصه پولتو رو سی پی یو برای 5930X هدر ندی ها بهتره 5930K رو بخری و کارتهای گرافیک حرفه ایی بالا به انتخاب خودت من چیزی نمیگم که این بهتره یا اون کارت گرافیک ولی اعداد گویای مطلب هستند(هر کدوم خریدی دوتا بخر و دیگه برای هیچ بازی نترس که چیه فقط نصب کن و روی آخرین تنظیمات بدون هرز گردی حال کن پولتم هدر ندادی و به هدفتم یعنی 4K رسیدی)
ممنون از وقتی که گذاشتید. بنده قصد خرید این کارت گرافیک رو دارم : R9 Fury X2 که تقریبا بعد از سال نو میلادی وارد بازار جهانی میشه. بسته به این کارت گرافیک راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
من خودم هم نظرم بیشتر رو پلتفرم x99 هست ولی بعضی از اساتید میگن همین اسکای لیک واسه گیم کافیه...

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
داداش شما گفتید که قصد شما برای 4K هست واین که تنظیمات هم مهمه مثلا شما با تنظیمات بالا میتونی از اسکای لیک انتظار فریم نزدیک به 40 رو داشته باشی ولی اگه از سی پی یو های قوی 5390 استفاده کنی فریم 60 به بالا رو ، روی تنظیمات نهایت با در نظر گرفتن رم 32 گیگ نه 16 گیگ چون کم میاره میتونی داشته باشی.
بعدشم شما سیستم رو برای یه سال میبندی یا مثل من تو فکر 3 سال بهترین تنظیمات بعد سه - چهار سال متوسط هستید؟
اگه یه سال همون اسکای لیک بردار بعد یه سالم پشیمون میشی (البته بازم هدف شما هم که چه تنظیماتیه مهمه)
درباره FURY X2 اینم بنظرم سرنوشتی بهتر از تایتان Z انویدیا پیدا نمیکنه البته تنها یه نظر شخصیه
الان هیچ بازی(تاکید مکینم هیچ بازی) درست وحسابی برای یک کارت گرافیک با دو پردازنده(یعنی تایتان Z و radeon r9 295X و در آینده fury X2) هماهنگ نشده و خیلی انتظار بالایی از اونا نمیره(مثلا بیش از 10 فریم در تنظیمات نهایت فرق نداره) یه نکته ایی هست که اگه PCIe v3.0 X16 باشه بیش از X16 اطلاعات تبادل نمیشه حالا فک کن شما دو کارت رو تجمیع کنی تو یک کارت(همین تایتان زد و 295 ایکس 2 و فوری ایکس 2) شما بازم با این درگاه اطلاعات رو تو همون سرعت X16 انتقال میده ولی اگه از sli یعنی دو کارت رو پلتفرم X99 استفاده بشه به نظرم بهتر نتیجه میگیرید.
نظر شخصی با یکم تجزیه وتحلیل منطقی
اگه دوست داری صبر کنی صبر کن تا دلار به قیمت 3300 اول برسه و بعد خرید کن الان دلار گرونه بذار یه کم بیاد پایین ولی FURY X2 اگه هم بیاد اولش یه قیمت نجومی داره بعد کم کم شاید کم بشه
نظر شخصی من(شما میتونی نپذیری):
در حال حاضر با توجه به داریورها و امکانات و برق مصرفی کارتها برای شما:
دو کارت 980 ti به صورت SLI بهترین نتیجه و بهترین قیمت رو داره.
البته بازهم نظر شخصیه در حال حاضر AMD قسمت گرافیک رو از خودش جدا کرده و یک تیم حرفه ایی رو برای اون در نظر گرفته که دارن به شدت رو درایورهای کارتهاشون کار میکنن و به نتایج قابل قبولی رسیدن و در DX12 در برخی موارد تونستن با فوری ایکس از 980 تی آی و تایتان ایکس جلو بزنن. تا ببینیم خدا چی میخواد

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
پیشنهاد بنده:
Untitled.jpg

این خنک کننده سی پی یو:
DeepCool GAMER STORM Maelstrom 120 AiO Liquid CPU Cooler

Last edited:
بالا