برگزیده های پرشین تولز

عوارض جانبيش چيه؟

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
يه چيز ديگه پيرمرد اون يارو كه من ازش ميخرم از اين سوالا ازش بپرسم ميفهمه ميخام بخورم بهم نميفروشه ديگه

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
يه چيز ديگه پيرمرد اون يارو كه من ازش ميخرم از اين سوالا ازش بپرسم ميفهمه ميخام بخورم بهم نميفروشه ديگه

وقتی خریدی اسمشو بگو به من . یا خودت تو اینترنت سرچ کن .
هر چند که اگه از مزش راضی باشی دیگه لازم نیست به فکر میوش باشی . اهمیتی نداره .
ولی اگه روش نوشته شده باشه "حاوی فلان قدر بنزوات سدیم" می تونی مطمین باشی که مزه ی جالبی نداره :blush:

SORENNA

Registered User
لایک‌ها
7
یادش بخیر اونوقت ها تو خوابگاه پولمون ته میکشید میرفتیم الکل گندم از داروخونه میگرفتییم.
خداییش فاز میداد...............

البته همونجور که میدونید حسابی ضرر داره....
من میگم 30 تومن خرج کن fris بگیر قول میدم عاشقش شی

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
من میگم 30 تومن خرج کن fris بگیر قول میدم عاشقش شی

اون چیه دیگه؟!!!....scotch whiskey هست یا...؟!!!

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
خسته نباشي پيري
biggrinsmiley.gif

مگه من گفتم مشكلم مزشه يا ميخام بخورم نميتونم
سوالم چيزه ديگه بود

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
خسته نباشي پيري
biggrinsmiley.gif

مگه من گفتم مشكلم مزشه يا ميخام بخورم نميتونم
سوالم چيزه ديگه بود

قصدم این بود که در این موارد روشنت کنم :

sweet رو از اين جهت پرسيدم كه ارزش ترد باز كردن نداشت اخه زياد ديدم از اين لغت استفاده ميشه اما با معنيش بيربطه گفتم شايد اصطلاحه
-------------------------
يه جا هم خوندم كه به اينا مواد ميزنن غير قابل خوراكي بشه درسته؟
-------------------------
لامصب عجيب هم ميسوزونه معده رو و بو هم داره خيلي

bat

Registered User
لایک‌ها
12
دوستان عزیز از من میشنوید از این نوع الکل ها را استفاده نکنید

در مرور زمان عوارضی برایتان پیش میاد که از کار خود پشیمون میشوید ولی دیگر دیر شده تمامی الکل ها پوردهای سفیدی درونشان است که مثل پنبه سر میبره در عرض چند سال و ........ دیگر خود دانید

اتانول از ذرت هم درست میکنند

امروزه برای تولید تجارتی آسان آن تخمیر مواد آلی زائد مانند خرده چوب و خاک اره پیشنهاد شده است. اتانول صنعتی برای مصرف انسان ، نامناسب است، زیرا به آن ، مقادیر کمی متانول و مواد سمی دیگر اضافه می‌شود.
نکته مهم
مصرف بیش از حد مشروبات الکلی ، بدلیل وجود اتانول در ترکیب آنها باعث ایجاد عوارض بسیاری در سلامتی انسان می‌شود که عبارتند از :

عوارض حاد
تهوع ، استفراغ ، افسردگی ، تنگی نفس.

عوارض مزمن
اعتیاد به الکل (الکسیم) ، سایروز کبدی ، تاثیر در سلسله اعصاب مرکزی ، تاثیر در حافظه در بلند مدت.

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
من كه پودر سفيدي نديدم
------------------------------
پارگراف سوم مطمئني؟

bat

Registered User
لایک‌ها
12
من كه پودر سفيدي نديدم
------------------------------
پارگراف سوم مطمئني؟ [/Q

دوست عزیز بعد از مدتی دیگه دیده نمیشه و حل میشه بیشتر در الکل طبی برای پزشکان

و جدیدن اتانول را با مواد ضده عفنی مخلوط میکنند که غیره قابل نوشیدن بشه'

القاي استفراغ؛ شتسشوي معده؛ حمايت تنفسي؛ گلوكز وريدي براي جلوگيري از كاهش قندخون، دياليز در صورت سطح خوني بيش از 300-350mg/dl؛ تجويز مايعات به مقدار كافي، زيرا الكل سرم باعث افزايش اسمولاريتۀ سرم مي شود.

ناپايداري عواطف، اختلال هماهنگي فلاشينگ، تهوع و استفراغ، استوپور تاكما، دپرسيون تنفسي

Alcohol (Ethanol)
* Brandy
* Whiskey
* Other Liquors
بيكربنات سديم وريدي براي مبارزه با اسيدوز؛ 10% اتانول در 5% محلول DW به صورت lv؛ دوز سرشار اوليه اتانول 0.7g/kg و انفوزيون آن طي يك ساعت براي ممانعت از متابوليسم متانول، سپس 0.1-0.2g/kg/h براي نگهداري سطح اتانول خون به ميزان 100mg/dl؛ احتمالاً استفاده از Fomepizole (رجوع به اتيلن گليكول)؛ همودياليز

سميت بالا با 60-250ml در بالغين و 8-10ml در كودكان؛ زمان نهفته 12-18 ساعت؛ سردرد، ضعف، كرامپ هاي ساق پا، سرگيجه، تشنج، تاري ديد، كاهش تنفس

Alcohol (Methanol)
* Antifreeze
* Paint Solvent
* Solid Canned Fuel
* Varnish

به این لیست نگاه کن
غير مجاز

http://fda.mui.ac.ir/Content/wfContent.aspx?ContentId=689&ContentParentId=686

yes

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

http://yaghobhasanpor.blogfa.com/post-13.aspx

هنگامي كه يك نوشيدني الكلي مصرف مي شود (نوشيده مي شود ),ازطريق معده عبور كرده وبه روده كوچك وارد مي شود .روده كوچك جايي است كه اتانول سريعاً جذب ورد سراسر بدن پخش مي شود .اتانول دربافت هاي بدن وارد شده وبه نسبت هاي مختلف باآب بافتها تركيب مي شود ,بنابر اين اتانول راميتوان بيشتر درخون ومغز يافت واين نسبت دربافتها ي ماهيچه اي وچربي كمتر ازخون ومغز است .اتانول به شدت توسط مايعات بدن رقيق مي شود .
براي مثال 1 اونس (واحد وزن برابر با 35/28 گرم ) ويسكي با درجه 100كه شامل 5%اونس محلول مايع اتانول ميباشد (تقريباً 15 ميلي ليتر ) ,به تعداد 5000برابر توسط 150پوند (واحد برابر با 454 گرم ) ازمايعات بدن رقيق مي شود ودر حدود 02% غلظت الكل خون رابالا مي برد

اتانول يك ماده سمي است بنابراين بدن شروع به دفع فوري اين ماده بلافاصله بعد از مصرف اين NADH بايست به NAD بازيافت شود كه منظور ازاين عمل اين است كه NADH به منظور دسترسي اتانول براي ادامه چرخه بايستي به NAD بازيافت شود .
اگر مقدار اتانول مصرفي زياد نباشد ,باز يافت مي تواند باانهدام اتانول ادامه يابد .سرعت انهدام اتانول در150پوند ازمايعات بدن ,تقريباً 5%اونس ازاتانول درهر ساعت است كه اين مقدار با 12 اونس آبجو , 4اونس مشروب ويا 1اونس ازمشروب الكلي خيلي غليظ برابري مي كند .
فعاليتهاي اتونال يك داروي كندساز است وبسته به دارو ,‌مي تواند به عنوان يك داروي آرام بخش ويا يك داروي بيهوش عمومي به كار رود .اين دارو (اتونال ) ازكار كرد معين مغز جلوگيري مي كند .در مقاديري كه اندازه اتونال به كاررفته خيلي كم است , به نظر مي رسد كه درنوشابه الكلي نقش بازدارنده اي درمغز ايفا مي كند .به هر حال همان طور كه غلظت ماده افزايش مي يابد , ازكار كرد صحيح مغز جلوگيري بيشتري به عمل مي آيد وازعلائم بارز اين مسموميت مي توان به موارد زير اشاره كرد : صحبتهاي نامفهوم (هذيان گفتن ) , راه رفتن نامنظم ( تلو تلو خوردن ) ,‌اختلال درفهم وحس وناتواني درپاسخ به واكنشهابه طور سريع.
درغلظتهاي بالا , اگر اتانول غليظ دربدن مصرف شود موجب بي هوشي كلي بدن مي شود كه شخص استفاده كننده ازاين ماده دچار خواب بسيار عميقي كه از مسموميت اتانول غليظ ناشي مي شود ,‌شده وبه هوش آوردن وي خيلي سخت است واگر هم بيدار شود قادر به حركت كردن بااختيار خود نيست .
ميزان الكل مغز براي اندازه گيري سخت ودشوار ميباشد وبه همين منظور ملاك اندازه گيري مسموميت ازطريق اندازه گيري مراحل الكل درخون مي باشد .اكثر مردم آسيب هاي رواني قابل اندازهگيري را درحدود %05/0 الكل خون نشان مي دهند .
درحدود %10/0 , يعني اگر غلظت ودرصد الكل %05/0به %10/0 افزاييش يابد , آسيب هاي رواني مي توانند درقالب آسيب هاي جسماني مانند تلوتلو خوردن , نشان داده شوند.
نامفهوم صحبت كردن به %4/0 افزايش يابد موجب بي هوشي كلي مي شود ودرموارد بالاي % 5 /0به موجب بي حسي مركز تنفس درمغز ويا ضربات قلب راكند كرده ودرنتيجه موجب مرگ مي شود .
به هر حال رسيدن به اين مرحله ازالكل خون توسط خوردن اين ماده بسيار بعيد است يعني معمولااستفاده كنندگان ازاين مواد دراين حد ازاين ماده استفاده منمي كنند .در150پوند ازمايعات بدن ,احتياج است كه اگر فردي به اندازه فوق ازاين ماده مصرف كرد , فوراًبه وي 1/5 گالن كه از لحاظ مقياس 100برابر مشروب الكلي مصرف شده است ,خورانده شود.
عوارض مصرف الكل ,‌غالباًمنشا ارتكاب اعمال شنيع وارتكاب جرايم مي گردد .طبق مطالعاتي كه موسسات جرم شناسي يه عمل آورده اند , اغلب جناياتي جنسي ودرحدود 70%جرايم ضرب وجرح و 80 وسايط نقليه دركشورهايي كه مجاز به نوشيدن الكل هستند براثر مستي رانندگان مزاحم است وروي همين اصل , استعمال مشروبات الكلي رااغلب قوانين ممنوع دانسته يا محدود موده اند.(13)
دركشورهاي سويس وفرانسه اگر ميزان الكل درخون بيش از 5/0 سانتي گرم درليتر خون باشد ,شخص مجاز به رانندگي نيست وتكرار كننده اين جرايم ازحق رانندگي براي شش ماه محروم مي شود.دردانمارك اين مقدار يك سانتي گرم وردانگلستان 8/0 ميباشد.(15)

http://yaghobhasanpor.blogfa.com/post-13.aspx

Last edited:

bat

Registered User
لایک‌ها
12
www.dw-world.de

مشروب می‌خوری یا الکل؟
آیا تا به حال در یک مهمانی بوده‌اید که مشروب سرو شود؟ پیش آمده که با خوردن اولین گیلاس تا مغز استخوانتان بسوزد و نفهمید که این چیزی که خورده‌اید الکل بوده یا مشروب الکلی؟ برنامه ویژه «سرنخ» درباره جوانان و مشروبات الکلی.

آیا می‌دانید ...

* آیا می‌دانید که به گفته مدیرکل مطالعات معاونت اجتماعی ناجا، طی سالهای اخیر، داروخانه‌های شهر تهران با تقاضای بی‌شماری از سوی افراد جوان برای خرید الکل سفید مواجه شده‌اند، تقاضایی که شاید غیرطبیعی و فراتر از نیازهای دارویی و بهداشتی بوده و نگران‌کننده به نظر می‌رسد.
* آیا می‌دانید که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور نظارت بر تولید و کنترل مصرف غیرمجاز الکل سفید، کارخانه‌داران را ملزم به افزودن ماده تلخ‌کننده کرده‌است؟ اما از آنجا که این نظارت مختص تولیدکنندگان دولتی بوده و نظارت کمتری بر شرکت‌های خصوصی در این زمینه اعمال می‌شود، لذا اقدام مورد نظر تأثیر چندانی بر کاهش تقاضا نداشته‌است.
* آیا می‌دانید که شرکت‌های خصوصی به تولید الکل‌هایی اقدام می‌کنند که حاوی اسانس‌های خوراکی و با طعم‌های مختلف است؟
* آیا میدانید که عرضه الکل سفید در سوپرمارکت‌ها غیرقانونی و ممنوع است ولی برخی از فروشگاهها الکل سفید را همراه با کالاهای دیگر و در بسته‌بندی ویژه عرضه می‌کنند؟
* آیا می‌دانید که مصرف الکل سفید در طولانی‌مدت باعث عارضه کبد چرب شده و به دنبال آن کبد کارایی خود را از دست می‌دهد و نمی‌تواند سموم بدن را دفع کند و تجمع این سموم در بدن، باعث بروز مشکلات زیادی نظیر زردی و یرقان، بزرگی کبد، آب آوردن شکم و تمام اندام می‌شود که در این صورت پس از یک تا دو سال باعث مرگ فرد مصرف‌کننده می‌شود؟
* آیا می‌دانید که عمده‌ترین مصرف‌کنندگان الکل در دنیا را جوانان تشکیل می‌دهند؟
* آیا می‌دانید که میانگین سنی ۶۵ درصد از معتادان الکل، ۲۰ سال است؟
* آیا می‌دانید که متوسط سن مصرف الکل در تهران ۲۰ سال است و تقریبا نیمی از جوانانی که به مصرف الکل روی آورده‌اند سابقه مصرف در فامیل را داشته‌اند؟
* آیا می‌دانید که سن شروع مصرف بین ۱۵ تا ۱۷ سالگی است؟
* آیا می‌دانید که طبق اظهارات یکی از فرماندهان نیروی انتظامی ورود مشروبات الکلی به استان تهران ۱۵ برابر شده؟
* آیا می‌دانید که ایران یکی از بزرگترین بازارهای مصرف الکل در خاورمیانه است و مشروباتی که هم‌اکنون وارد ایران می‌شوند بیشتر از ۴۰ درصد الکل دارند و در اکثر موارد با قرص‌های شادی‌بخش مصرف می‌شوند؟

ممنوعیت، دلیلی برای کم بودن میزان مصرف؟

شاید خیلی‌ها فکر کنند چون مصرف الکل در ایران ممنوع است پس میزان مصرف نیز پایین است. در حالی که دکتر آرش اعلایی متخصص اعتیاد می گوید مصرف الکل در ایران خیلی هم کم نیست.

در ایران همه جور مشروبی سرو می‌شودBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: در ایران همه جور مشروبی سرو می‌شوداو در این باره می‌گوید: «مصرف الکل به صورت اینکه فرد را الکلی بدانیم در ایران در سنوات گذشته کم بوده و الان هم کم است. بیشتر مصرف‌کنندگان به صورت تفنی هستند. منتها همانطور که گفتم این شاید یک گزارشی از یک مرکز باشد و نشان‌دهنده‌ی آمار کل کشور نیست. منتها اگر ما غیرمستقیم بخواهیم به این موضوع بپردازیم، با توجه به گزارشهایی که نیروی انتظامی ارائه می‌کند از دستگیری افرادی که توزیع‌کننده‌ی مشروبات الکلی هستند یا از انبارهایی که کشف می‌شود که در آن انبارها مشروبات الکلی نگهداری می شده، نشان‌دهنده‌ی این است که در ایران ما مصرف‌کننده‌ی الکل را داریم و شاید مصرفش در حد کم هم نباشد.»

اگر اهل مهمانی رفتن آن هم از نوع جوانانه‌اش باشید، می‌بینید که دکتر اعلایی پر بیراه نمی گوید. سرو مشروب در مهمانی ها ظاهرا آنقدر مهم است که دیگر کسی به نوع آن توجهی نمی کند. شاید هم نمی‌تواند توجهی کند:

نازنین می‌گوید: «تقریبا می‌توانم بگویم توی ایران همه جور مشروبی سرو می‌شود. می‌شود گفت همه تنوع‌طلب‌اند و همه چی می‌خورند. اصلا به این توجه نمی‌کنند که اگر مثلا این را با آن بخورند، برایشان خوب است، خوب نیست، ضرر دارد یا ندارد. اصلا. هر مشروبی که به دستشان بیاید را استفاده می‌کنند. می‌توانم بگویم همه نوع مشروبی توی همه میهمانی‌ها داریم.»

هرچند تولید، فروش و مصرف مشروبات الکلی در ایران ممنوع است اما این ممنوعیت هم مثل دیگر منع‌ها راه را بر مردم به خصوص جوانها نبسته است تا جایی که شاید بتوان گفت اگر مشروب آزاد بود چندان تفاوتی با الان نمی کرد.

شادی از جمله کسانی است که آزاد بودن یا نبودن مشروبات الکلی چندان برایش مهم نیست: «اگر آزاد بود برای من فرقی نمی‌کرد، چون... نه، فکر نمی‌کنم. الان هم همه می‌خورند، یعنی کسی نیست که نخورد یا نتواند پیدا بکند. حالا چون توی ایران ممنوع است، ولی همه یواشکی توی خانه‌هایشان انجام می‌دهند. حالا حرف زدن در موردش ممنوع است، ولی همه انجام می‌دهند، همه می‌خورند دیگر. برای همین خیلی فرق نمی‌کند. حالا ممکن است بعدها اگر آزاد بشود، مردم توی خیابانها هم بخورند و حالا آن یک بحث دیگر است، ولی همینجوری توی خانه‌هایشان همه می‌خورند.»

اما سؤال اینجاست که اگر الکل ممنوع است پس انواع و اقسام مشروبات الکلی از کجا می آید و مردم چگونه آن را تهیه می کنند؟

یک مصرف‌کننده حرفه‌ای در این باره می‌گوید: «راستش همه جا تلفنی، هم توی تهران و هم توی شهرستانها دارند. همه‌جا دارند، سوپرمارکتها. مصرف‌کنندگان بیشتر آن قشر پولدارند دیگر، آنهایی هم که ندارند الکل ۹۶درصد مصرف می‌کنند. مثلا با ماءالشعیر یا با نوشابه قاطی می‌کنند. نصف با نصف. دیگر از ۲۸ـ ۲۷هزارتومان به پول ایران شروع می‌شود تا ۱۰۰هزارتومان.»

اما این قیمت کمی نیست. برای یک جوان بیست و چند ساله که یا دانشجوست و یا تازه فارغ التحصیل شده و می‌خواهد حتما در مهمانی‌اش با مشروب از دوستان جوانش پذیرایی کند، ۲۷ هشت هزار تومان پول کمی نیست. این جوانها راه دیگری را انتخاب می‌کنند:

بامداد می‌گوید: «از داروخانه الکل سفید می‌گیریم، اتانول ۹۶درصد و بعد قاطی‌اش می‌کنیم با یکسری آبمیوه‌های دیگر با یک درصد خیلی کمی، به اصطلاح دو به یک یا سه به یک و مصرف می‌کنیم. البته الان هم جدیدا دیگر آنقدر گفته‌اند الکل سفید کور می‌کند آدمها را و اینجور حرفها، که دیگر این قضیه هم خیلی کمتر شده باز و دیگر ترجیح می‌دهیم برویم بگیریم.»

هرچند وزارت بهداشت تولدکنندگان الکل را مجبور به افزودن ماده تلخ کننده کرده و نیروی انتظامی هم مرتب اعلام می کند که فروش الکل سفید در سوپرمارکتها ممنوع است، ولی دکتر اعلایی می‌گوید همین که حداقل جوانها به الکل استاندارد دسترسی داشته باشند جای شکرگزاری دارد.

او در این بار متذکر می‌شود: «داروخانه‌ها زمانی الکل می‌فروختند و هنوز هم می‌فروشند. منتها با بحث‌هایی که با داروخانه‌ها ما داشتیم به‌صورت غیراختصاصی و همینجور دوستانه می‌دیدیم که مراجعین زیاد هستند، ولی از لحاظ پزشکی بخواهیم بررسی بکنیم و کارشناسی این را یک بار مثبت می‌دیدیم که مردم حداقل دسترسی دارند به الکلی که خالص باشد و شاید استاندارد باشد و با مخلوط کردنش با موادها و اسانس‌های دیگر بعنوان مشروبات الکلی استفاده می‌کردند.»

اما غیر از مخلوط کردن الکل سفید با آب میوه و یا ولخرجی زیاد، برای گرم‌تر شدن یک میهمانی راههای دیگری هم جود دارد. از اوایل انقلاب که مشروب فروشی ها تعطیل شد، عده‌ای که بیشتر اقلیت ارامنه بودند در خانه های خودشان شروع به تولید نوعی از ودکا کردند. هرچه بگیر و ببندها برای مشروبات الکلی بیشتر شد تقاضای آن هم بالاتر رفت. این بود که عده دیگری که ارمنی هم نبودند به این فکر افتادند که خودشان دست به کار شوند. از انگور و سیب و گلابی گرفته تا خرما و کشمش. و حالا کار به آنجا کشیده که خیلی ها در تولید مشروب خانگی تبحر پیدا کردند و مشتری های خاص خودشان را هم دارند:

شکیبا به کسانی اشاره می‌کند که مشروب خانگی را نه فقط برای مصرف شخصی که برای فروش تولید می‌کنند: «حتا بعضی‌ها اینقدر پارتی دارند که با خودشان اینور و آنور می‌برند. جایی که می‌خواهند بروند، مشکل ندارند. اتفاقا ما دوـ سه‌تا میهمان‌هایی داریم که از آنور می‌آیند، همه دنبال چنین مشروبی می‌گردیم، چون واقعا نداریم دیگر. کشمش خالص است.»

مشروبات الکلی، پای ثابت مهمانی‌ها و پارتی‌ها

اما اصلا چقدر وجود مشروب در یک میهمانی مهم است که به خاطرش میزبان اینقدر دردسر بکشد؟ ظاهرا تصور یک پارتی بدون مشروب برای جوانان امروز کمی مسخره است.

به قول شکیبا: «مجلسی که مشروب نباشد اصلا لذت نمی‌برند. روی‌ها باز نمی‌شود، چون [عده‌ای] هستند باهم تعارفی هستند اینجا. ولی خب مشروب یک عاملی‌ست که روی‌ها را باز می‌کند. درهرحال تفریح می‌کنند. در هرحال روی دوم آدم را بهرحال نشان می‌دهد. شخصیت را باز می‌کند و...»

حتی دخترها هم که ظاهرا محدودیت‌های بیشتری از پسرها دارند حاضر نیستند در یک مهمانی که همه مشروب می‌خورند، فقط تماشاچی باشند. هرچند شاید دلایلشان کمی با پسرها متفاوت باشد:

مثلا شادی ترجیح می‌دهد، خجالتی بودنش را با مشروب از بین ببرد: «خب مشروب آدم را خیلی شاد می‌کند. من خودم یک کمی آدم خجالتی هستم. بعد وقتی مشروب می‌خورم، خیلی شادترم، خیلی راحت‌تر می‌رقصم و کلا مهمانی خیلی بیشتر به آدم خوش می‌گذرد. برای همین توی مهمانی‌هایی که تویش مشروب نیست، خیلی آدم نه می‌رود می‌رقصد و نه شاد است. من خودم معمولا یک گوشه می‌نشینم و خیلی... ابراز خوشحالی معمولا خیلی نمی‌کنم. ولی خب با مشروب آدم خیلی راحت‌تر است و مهمانی خیلی بیشتر بهش خوش می‌گذرد.»

اگر واقعا این حرفها واقعی است پس اخباری که می گوید در مهمانیها مشروبات الکلی را با قرص های روانگردان مخلوط می کنند یا اینکه در فلان مهمانی بعد از خوردن مشروب به دخترها تجاوز کردند و یا اینکه مدام هشدار می دهند که مصرف الکل از خود بی خودی می آورد و خطرناک است، هیچ ترسی به خصوص برای دخترها به همراه نمی آورد؟

برای شادی که این ترس بی‌معنی است: «خب من توی جاهایی که می‌خورم همه دوستانی هستند که مثلا سالهاست می‌شناسمشان. مثلا جایی، مهمانی‌های الکی که مثلا یکهو می‌گویند پاشو بیا فلان جا مهمانی هست و آدمهایی که نمی‌شناسم، ممکن است این اتفاقها برای آدم بیفتد، ولی خب معمولا من جاهایی که می‌خورم، حتا جاهایی که می‌روم همه آدمهایی هستند که دوستانم هستند، سالها می‌شناسمشان. خب همه دوستان صمیمی‌ام هستند و از این قرص‌ها نداریم. یعنی بیشتر از مشروب چیزی مصرف نمی‌کنیم. برای همین آنها را می‌شناسم و راههای دیگر هم نمی‌روم، توی این مهمانی‌هایی که الکی هست و تعداد زیاد و ممکن است از این اتفاقها هم بیفتد. »

اما بعضی‌ها هم می‌گویند تب تند مشروب فقط به خاطر ممنوع بودن آن است. اگر مثل اکثر کشورها فروش مشروب در ایران آزاد شود شاید دیگر کمتر کسی فکر کند که مهمانی‌اش بدون مشروب خالی از لطف است. در مقابل عده دیگری هم هستند که درست برعکس این عقیده دارند. این عده می‌گویند اگر مشروب آزاد شود قطعا بیشتر از الان مصرف‌کننده خواهد داشت، از جمله نازنین که متذکر می‌شود: «بیشتر می‌خوردم. چون الان اصلا در حدی نمی‌خورم که بخواهم بگویم زیاد می‌خورم. ولی اگر اونجوری آزاد بود، حتما بیشتر می‌خوردم.»

نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید آزاد شدن مشروب باعث کمتر شدن مصرف آن می‌شود یا برعکس؟ چند نفر از شما مشروب را به خاطر هیجان ناشی از ممنوعیتش دوست دارید؟ چند نفر واقعا خود مشروب را دوست دارید؟ فکر می‌کنید آزادی در این یک مورد خاص مفید است یا مضر؟

میترا شجاعی

| www.dw-world.de | © Deutsche Welle

Last edited:

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
اين پست طولاني بود وقت ندارم الان بخونم بعدا ميخونم ممنونم از توجه شما
--------------------
فعلا دارم ميرم سلامتي همه با عشقاي پيتي يا همون پي تي

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
از پست 30 لينكاش خوب بود
متنش نامفهوم بود چيزي دستگيرم نشد
-------------
تو مقاله نوشته الكل از روده جذب ميشه مگه مايع نيست نبايد وارد كليه بشه؟
-------------
اين خيلي مهمه
ولی دکتر اعلایی می‌گوید همین که حداقل جوانها به الکل استاندارد دسترسی داشته باشند جای شکرگزاری دارد.
زيادن كسايي كه بر اثر مصرف رفتن اون دنيا
-------------
مصرف سيگار و مشروب واسه دخترا جزو اشتباهات جبران ناپذيره
-------------
در مورد اون خط اخر من اصلا دوست ندارم نه سيگار نه مشروب
هر جفتشم فقط به خاطر اينكه حالم عوض بشه و يه تغييري تو رويم باشه انجام ميدم
والا نه به سردردشون ميرزه نه به ضررهاش
------------
قبلا كه ريه هام اذيت ميكرد حالا ديگه دل دردم گرفتم
فكر نميكنم به 40 برسم
زياد ي خودم داغون كردم ------- لعنت به اين زندگي هيچي توش نداره همش كف ميكنيم

Last edited:

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
امیر گفتم که.....بیخیال!!!

به نظر من که فقط و فقط مارتینی و لاغیر!!!...لول

Penet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
داداش قلیون بکش ! فوقش سیگار بکش !
چه زهر ماریه می ری سمتش ؟
من رفیق دارم مشروب خور در سطح تیم ملی ولی قول می دم تا 10 سال دیگه کبد نمی مونه واسش ! آخرش به فنایی !
رفیق دارم کراک می کشه ، حداکثر 1 سال دیگه هم مرده !

می دونی علتش چیه ؟
اینجور آدما که می رن دنبال این چیزا :
1 - یا جور گیرن !
2 - یا می خوان خودشونو با خلاف سنگین ، گنده نشون بدن !
3 - یا می خوان حس کنن که بزرگ شدن یا بچه باحالن !
4 - یا بجای حل مشکلات بصورت عاقلانه سعی می کنن فراموشش کنن که بعد از 4 ساعت اثرش می پره و ... اعتیاد !

Last edited:

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
من هيچ كدوم از اين 4 تا مشكل ندارم يه خورده افسرده شدم
اي زندگي سيرم ازت و اين حرفا

amiriano

Registered User
لایک‌ها
2
اي بابا تو هنوز گيري كه عوارض جانبيش چيه...اين همه بر و بچ با مرام گفتن بيخيال تو گفتي نه و بريدم و اين حرفها.وقتي رو حرف خودت واسادي ديگه چي معطل چي هستي!

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
از اولشم گفتم ميدونم چيزه بديه
سوالم اينه كه حداقل فاصله زماني مصرفش چقدر بايد باشه؟
--------------------------------

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6
میتونی به جای مشروب شربت آبلیمو درست کنی و بخوری اگه از لیموی طبیعی هم
استفاده کنی چه بهتر خاصیت ضد افسردگی داره
2uge4p4.gif

یه دستگاه دیجی با یه دستگاه آبلیموگیری بخری افسردگیت حل میشه
za2.gif

وگرنه همراه دالتونا میفرستمت زندون
cowboypistol.gif

madonna_200490

Registered User
لایک‌ها
17
به به اتانول 96%:D
از من ميشنوي نخور برو دونبال همون شيشه يا قطي
من حدود يك سالي ميخوردم بعضي مواقع هفته اي 4-5 بار اوايل خيلي خوب بود كارم به جايي رسيده بود كه ميتونستم تا1.3 يه شيشه بزرگ رو بخورم:blink:
ولي يواش يواش معده داشت ارور ميداد كه زدم به شيشه و قوطي و عرق سگي:D
ولي باز روز به روز معدم بدتر ميشد تا اينكه گفتم اينجوري نميشه رفتم سراغ نشگي جات:eek::D
يه يك سالي كلا شايد 4-5 بار مشروب خوردم معده كه خوب خوب شد كه هيچي چند روز پيشا نشستم يه شيشه كوچيك الكل گندم گرفتم راحت خوردم به ياد قديما:rolleyes: عجب فازي داد:)
ولي خداييش براي خلاف كردن هيچي مثل 4-5 ترامادول 100 با 3-4 تا بسته ونيستون قرمز نميچسبه:p ولي عجيب اعتياد اوره لامصب اگه اعتياد نداشت خيلي توپ بود:D

پي نوشت.
درسته كله خالي حال نميده ولي دنبال هيچي نريد هيچي سالم تر از شراب يا مشروب خوب نيست كه تو ايران خيلي خيلي سخت گير مياد:eek:

Last edited:
بالا