برگزیده های پرشین تولز

غذای این نوع لاکپشت چیه ؟

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
سلام به همه دوستان ؛
کسی میدونه غذای این نوع لاکپشت چیه ؟
گوشت دادم نخورد ، کلم دادم نخورد ، هویج دادم نخورد ، برگ مو دادم نخورد .
کسی میدونه این چی میخوره ؟

یه سوال دیگه : کسی میدونه چطور میشه سن لاکپشت رو فهمید ؟

اینم عکساش : 788 (2).jpg788 (3).jpg788 (1).jpg

SOHR4B

Registered User
لایک‌ها
452
لاکپشت شما گیاه خاره دوست من
سن لاکپشت رو هم از رو لاکش تشخیص میدن ولی دقیقا نمیدونم چه جوری ولی تعداد اون تکه ها رو میشمارن

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
لاکپشت شما گیاه خاره دوست من
سن لاکپشت رو هم از رو لاکش تشخیص میدن ولی دقیقا نمیدونم چه جوری ولی تعداد اون تکه ها رو میشمارن

سلام ؛
الان بهش کلم دادم ، هویج دادم ، پوست باقالی دادم .

راهنمایی اگه دارید بفرمائید . مثلا چی بدم ؟

اگه بخوام از روی تعداد تکه ها رو بشمارم فکر کنم این لاکپشت 20 سالش باشه !!!

migmig110

Registered User
لایک‌ها
84
[FONT=&quot]تغذیه لاک پشت[/FONT] [FONT=&quot]اغلب لاک پشت های خشکی زی [/FONT][FONT=&quot]–[/FONT][FONT=&quot] آبزی همه چیز خوار هستند ولی لاک پشت ها معمولاً در سنین پایین به میزان بیشتری از مواد پروتئینی مانند ماهی، میگو و گوشت نیاز دارند و در سنین بالاتر میزان مصرف سبزی و میوه را باید افزایش داد. با این حال در تمامی سنین همواره باید انواع سبزیجات و به خصوص هویج در جیره غذایی موجود باشد.[/FONT] [FONT=&quot]غذای لاک پشت می بایست حاوی مواد پروتئینی باشد که بهترین آن ماهی کامل ریز (زنده و یا یخ زده)، ماهی خوراک و کنسرو ماهی است به این معنی که اسکلت ماهی هم خورده شود تا کلسیم مورد نیاز لاک پشت نیز تامین گردد. [/FONT] [FONT=&quot]پلت های مخصوص خزندگان نیز در بازار موجود است که ترکیبات مختلفی دارند ولی نباید لاک پشت تنها از پلت تغذیه کند. تنوع غذایی یک اصل مهم در حفظ سلامتی تمامی حیوانات خانگی است. مقدار مصرف هر وعده غذا به اندازه سر (بدون گردن) لاک پشت است و روزانه 2 وعده غذا کافیست. البته این میزان ذکر شده برای مجموعه غذاهایی است که در یک روز مورد استفاده قرار می گیرند.[/FONT] [FONT=&quot]کرم خونی نیز یکی از غذاهای بسیار مورد علاقه لاک پشت ها است که نباید زیاد مورد استفاده قرار گیرد ولی در مواقع بی اشتهایی می تواند به عنوان اشتها آور به میزان کم استفاده شود.[/FONT] [FONT=&quot]لاک پشت ها برای تامین ویتامین ها و فیبر مورد نیاز بدنشان باید از انواع میوه و سبزی های سبز یا رنگین نیز استفاده کنند که به ترتیب اولویت از شماره 1 تا 4 مشخص شده اند:[/FONT]
[FONT=&quot]سبزيجات[/FONT]:
[FONT=&quot]1[/FONT][FONT=&quot]- انواع كاهو ، ریحان ، برگ قاصدک[/FONT]
[FONT=&quot]2- هويج ، خیار ، كاسني ، باقلا ، كدو سبز ، سيب زميني ( آبپز[/FONT] [FONT=&quot])[/FONT]
[FONT=&quot]3- فلفل سبز ، گوجه فرنگي ، کلم پیچ [/FONT]
[FONT=&quot]4- كلم بروكلي ، كلم ، كرفس ، قارچ ، اسفناج[/FONT]

[FONT=&quot]میوه جات[/FONT]:
[FONT=&quot]1- پاپایا ، طالبي ، خربزه ، هندوانه ، انبه ، انار[/FONT]
[FONT=&quot]2- سيب ، موز ، شاه توت ، زغال اخته ، مركبات ، انگور ، هلو ، گلابي ، توت فرنگي[/FONT]

[FONT=&quot]غذای جانوری[/FONT]:
[FONT=&quot]1- حلزون سيب ، حلزون بركه ، گوپي ، ماهي خوراک ، جيرجيرك ، كرم خاكي[/FONT]
[FONT=&quot]2- ميگوي آب شور ، لارو پشه[/FONT]
[FONT=&quot]3- خرچنگ ، گلدفيش (ماهي قرمز)[/FONT]

[FONT=&quot]غذاهاي تجاري[/FONT]:
[FONT=&quot]1- جيرجرك ، میگوی خشک شده،[/FONT]
[FONT=&quot]2- ميگوي آب شور ، ماهي خوراك يخ زده ، گاماروس[/FONT]
[FONT=&quot]3- حلزون ، كرم توبيفكس[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]4- كرم خوني منجمد[/FONT] (به ندرت و حداکثر یک بار در هفته)
علت غذا نخوردن لاکپشت تغییر محیط اون هستش.
برای اینکه لاکپشت شما بتونه غذا بخوره چون ترسو هستند باید در جای بی صدایی باشند و مقداری سنگ جهت بیرون موندن از آب قرار داده و سپس مقداری غذا داخل آکواریم بریزیم.
چون ترسیدن یکی از عوامل غذا نخوردن هستش. در ضمن اگه برای 10 روز هم غذا نخوره مشکلی پیش نمیاد ولی کمی ضعیف میشه که با اضافه کردن ویتامین به آب آکواریم این مشکل برطرف میشه.

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,140
من از اینا داشتم یکی . خیلی دوستش دارم ولی یه روز رفت خواب زمستونی و هر کاری کردیم تو بهار بیدار نشد . اون موقع خونه ما خونه باغ بود و بزرگ خودش از حیاط برگ و اینا میخورد .

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
[FONT=&amp]تغذیه لاک پشت[/FONT] [FONT=&amp]اغلب لاک پشت های خشکی زی [/FONT][FONT=&amp]–[/FONT][FONT=&amp] آبزی همه چیز خوار هستند ولی لاک پشت ها معمولاً در سنین پایین به میزان بیشتری از مواد پروتئینی مانند ماهی، میگو و گوشت نیاز دارند و در سنین بالاتر میزان مصرف سبزی و میوه را باید افزایش داد. با این حال در تمامی سنین همواره باید انواع سبزیجات و به خصوص هویج در جیره غذایی موجود باشد.[/FONT] [FONT=&amp]غذای لاک پشت می بایست حاوی مواد پروتئینی باشد که بهترین آن ماهی کامل ریز (زنده و یا یخ زده)، ماهی خوراک و کنسرو ماهی است به این معنی که اسکلت ماهی هم خورده شود تا کلسیم مورد نیاز لاک پشت نیز تامین گردد. [/FONT] [FONT=&amp]پلت های مخصوص خزندگان نیز در بازار موجود است که ترکیبات مختلفی دارند ولی نباید لاک پشت تنها از پلت تغذیه کند. تنوع غذایی یک اصل مهم در حفظ سلامتی تمامی حیوانات خانگی است. مقدار مصرف هر وعده غذا به اندازه سر (بدون گردن) لاک پشت است و روزانه 2 وعده غذا کافیست. البته این میزان ذکر شده برای مجموعه غذاهایی است که در یک روز مورد استفاده قرار می گیرند.[/FONT] [FONT=&amp]کرم خونی نیز یکی از غذاهای بسیار مورد علاقه لاک پشت ها است که نباید زیاد مورد استفاده قرار گیرد ولی در مواقع بی اشتهایی می تواند به عنوان اشتها آور به میزان کم استفاده شود.[/FONT] [FONT=&amp]لاک پشت ها برای تامین ویتامین ها و فیبر مورد نیاز بدنشان باید از انواع میوه و سبزی های سبز یا رنگین نیز استفاده کنند که به ترتیب اولویت از شماره 1 تا 4 مشخص شده اند:[/FONT]
[FONT=&amp]سبزيجات[/FONT]:[FONT=&amp]1[/FONT][FONT=&amp]- انواع كاهو ، ریحان ، برگ قاصدک[/FONT]
[FONT=&amp]2- هويج ، خیار ، كاسني ، باقلا ، كدو سبز ، سيب زميني ( آبپز[/FONT][FONT=&amp])[/FONT]
[FONT=&amp]3- فلفل سبز ، گوجه فرنگي ، کلم پیچ [/FONT]
[FONT=&amp]4- كلم بروكلي ، كلم ، كرفس ، قارچ ، اسفناج[/FONT]

[FONT=&amp]میوه جات[/FONT]:
[FONT=&amp]1- پاپایا ، طالبي ، خربزه ، هندوانه ، انبه ، انار[/FONT]
[FONT=&amp]2- سيب ، موز ، شاه توت ، زغال اخته ، مركبات ، انگور ، هلو ، گلابي ، توت فرنگي[/FONT]

[FONT=&amp]غذای جانوری[/FONT]:
[FONT=&amp]1- حلزون سيب ، حلزون بركه ، گوپي ، ماهي خوراک ، جيرجيرك ، كرم خاكي[/FONT]
[FONT=&amp]2- ميگوي آب شور ، لارو پشه[/FONT]
[FONT=&amp]3- خرچنگ ، گلدفيش (ماهي قرمز)[/FONT]

[FONT=&amp]غذاهاي تجاري[/FONT]:
[FONT=&amp]1- جيرجرك ، میگوی خشک شده،[/FONT]
[FONT=&amp]2- ميگوي آب شور ، ماهي خوراك يخ زده ، گاماروس[/FONT]
[FONT=&amp]3- حلزون ، كرم توبيفكس[/FONT][FONT=&amp]
[/FONT]
[FONT=&amp]4- كرم خوني منجمد[/FONT] (به ندرت و حداکثر یک بار در هفته)
علت غذا نخوردن لاکپشت تغییر محیط اون هستش.
برای اینکه لاکپشت شما بتونه غذا بخوره چون ترسو هستند باید در جای بی صدایی باشند و مقداری سنگ جهت بیرون موندن از آب قرار داده و سپس مقداری غذا داخل آکواریم بریزیم.
چون ترسیدن یکی از عوامل غذا نخوردن هستش. در ضمن اگه برای 10 روز هم غذا نخوره مشکلی پیش نمیاد ولی کمی ضعیف میشه که با اضافه کردن ویتامین به آب آکواریم این مشکل برطرف میشه.

آخه این آکواریومی نیست . انقدر بزرگه که نمیشه تو آکواریوم نگهش داشت . ضمنا ابن لاکپشت کلا از آب بدش میاد . تا روش آب میریزم فرار میکنه . از خاک و خل خیلی خوشش میاد .

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
من از اینا داشتم یکی . خیلی دوستش دارم ولی یه روز رفت خواب زمستونی و هر کاری کردیم تو بهار بیدار نشد . اون موقع خونه ما خونه باغ بود و بزرگ خودش از حیاط برگ و اینا میخورد .

این دو سه روزه هیچی نخورده . یعنی از وقتی من پیداش کردم .

m22m

Registered User
لایک‌ها
135
ما ی باغی یجایی داریم توش ی عالمه ازین (سنگ پشتاست)
ی بوته هایی هست از زمین ک درمیان فقط برگن/ساقه و....ندارن
هر برگشم تقریبا گرده و تا شعاع 40-50سانتم دیدم بزرگ شن مث بنز میخورن اون برگارو/ساکنای اونجا ب این برگا میگ برگ لاکپشت:blush:
اسم اصلیشو ک نمیدونم بهت بگم بری تهیه کنی ولی اینارو برگ تازه چند مدل بریز جلوشون خودتم نپاشون/بزار استرس نداشته باشن با دیدنت همون علف ملفارو میخورن ولی هویج و...... نمیخورن /من خوردنشونو دیدم انقد صحنه آهسته و با نازه ک اصلا هویج و ......نمیتونن بخورن/هر لقمه برگو رو 2دیقه طول میکشه ببره پایین هویج و کلم ک خیلی سفتن
این برگه ک گفتم یجورایی روش پرزه و خیلی هم آب داره ی عطری یم داره/تو این چیزایی ک گفتی کاهو بیشتر شبیه این برگست ولی بو نداره

modj.ir

Registered User
لایک‌ها
136
غذاش رو نمی دونم اما فکر کنم اگر غذا بخوره کمی تمیز کردن زیرش سخت باشه. معمولا با خیلی کوچکتر از اینها این مشکل رو زیاد دیدم، فکر کنم توو این مورد حاد تر باشه

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,684
بزور که نکردی تو دهنش?:Dبذار یه گوشه تنهاش بذار خودش میره میخوره

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
بده به دیدبان حقوق حیوانات ... اونا میدونن چجوری پرورش بدنش ، مث جغدای مثن ;)

ارسال شده از N70-S با استفاده از تپاتالک 2

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
ما ی باغی یجایی داریم توش ی عالمه ازین (سنگ پشتاست)
ی بوته هایی هست از زمین ک درمیان فقط برگن/ساقه و....ندارن
هر برگشم تقریبا گرده و تا شعاع 40-50سانتم دیدم بزرگ شن مث بنز میخورن اون برگارو/ساکنای اونجا ب این برگا میگ برگ لاکپشت:blush:
اسم اصلیشو ک نمیدونم بهت بگم بری تهیه کنی ولی اینارو برگ تازه چند مدل بریز جلوشون خودتم نپاشون/بزار استرس نداشته باشن با دیدنت همون علف ملفارو میخورن ولی هویج و...... نمیخورن /من خوردنشونو دیدم انقد صحنه آهسته و با نازه ک اصلا هویج و ......نمیتونن بخورن/هر لقمه برگو رو 2دیقه طول میکشه ببره پایین هویج و کلم ک خیلی سفتن
این برگه ک گفتم یجورایی روش پرزه و خیلی هم آب داره ی عطری یم داره/تو این چیزایی ک گفتی کاهو بیشتر شبیه این برگست ولی بو نداره

مثل اینکه شروع به خوردن کرده . دمت گرم بابت نظرت

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
غذاش رو نمی دونم اما فکر کنم اگر غذا بخوره کمی تمیز کردن زیرش سخت باشه. معمولا با خیلی کوچکتر از اینها این مشکل رو زیاد دیدم، فکر کنم توو این مورد حاد تر باشه

مشکلی نیست . حیات خونه بزرگه . تو خونه نگهش نمیدارم .

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
بزور که نکردی تو دهنش?:Dبذار یه گوشه تنهاش بذار خودش میره میخوره

نه اصلا بزور دهنش رو باز نمیکنه . این راهنمائیت خیلی بدردم خورد . باید تنها بگذاریش تا خودش بخوره . البته برای روزای اولش ولی روزای بعدی باهات رفیق میشه :lol:

dollar1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,641
سلام
اینو که میگم امتحان کن اینا پوست خیار خعلی دوست دارن پوستشو کندی بطور مستقیم خودت بهش بده اینقدر دوست داره .
خبرشو بده که خورد یا نه ؟

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
سلام
اینو که میگم امتحان کن اینا پوست خیار خعلی دوست دارن پوستشو کندی بطور مستقیم خودت بهش بده اینقدر دوست داره .

باشه اینم امتحان میکنم .
کلا به سبزیجات خیلی علاقه منده .
توت هم میخوره .

mohammadm8459

Registered User
لایک‌ها
10
دوست من لاکپشت شما کوهیه
از اب . اینا بدش میاد
بهش گرجه بده خیلی دوست دارن

maysamkhosravi

Registered User
لایک‌ها
315
سلام

هم خيار و هم پوست خيار خوب ميخوره .
كلم و كاهو + توت + خيار + هندونه و پوستش + برگ هاي پهن

بالا