برگزیده های پرشین تولز

فرار از سربازی ؟؟

milad011

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان یکی از سربازی فرار کنه دژبان مرکز کی میاد دنبالش ... چطوری میتونه بپیچونه دژبان مرکز راهکار چیه

milad011

Registered User
لایک‌ها
0
ای بابا هیچ کس نیست تحربه ای چیزی اطلاعات بده ؟

mansour_ir2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان یکی از سربازی فرار کنه دژبان مرکز کی میاد دنبالش ... چطوری میتونه بپیچونه دژبان مرکز راهکار چیه

یک نفر رو میشناختم که نیروی افتضاحی با یک یالله می پرید تو خونه!!! مامانش هم با یک جیغ بنفش قشش می کرد :Dاونم ار رو پشت بووم فرار می کرد تو خونه همسایه:D ولی بالاخره گرفتنش و از عاقبتش هم کسی خبر نداره:f34r:
(این موضوع مربوط به 3 یا 4 سال پیش هست)

Topolinoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
35
یک نفر رو میشناختم که نیروی افتضاحی با یک یالله می پرید تو خونه!!! مامانش هم با یک جیغ بنفش قشش می کرد :Dاونم ار رو پشت بووم فرار می کرد تو خونه همسایه:D ولی بالاخره گرفتنش و از عاقبتش هم کسی خبر نداره:f34r:
(این موضوع مربوط به 3 یا 4 سال پیش هست)
تائید می شه .چند سال پیش پسر همسایمون رفت خدمت و بعدش فراری شد (بدلیل اوضاع گل و سنبلی خدمت) ، بعد یه روز ساعت 6 صبح از کوچه صدای داد و بیداد اومد ، قضیه از این قرار بود که نیروها دم صبحی ریخته بودن توی خونه و بنده خدا رو از زیر پتو با شرت کشیده بودند بیرون و با خودشون بردند، خللاصه دوباره رفت سر خدمت و دوباره هم فرار کرد :lol: اما اینبار دیگه از محل ما رفتند ، آدرس جدید رو هم دیگه به کسی نگفتند و الان هم (بر طبق اخبار رسیده ، چون خودم مستقیما باهاش تماس ندارم)تو یک پاساژ ، مغازه لوازم یدکی پژو زده و داره به زندگیش ادامه می ده .
یه نکته جالب هم اینکه ، همین خانواده محترم ، اون زمانی که هر کس ماهواره داشت ، می ریختند توی خونش و جنگ اعصاب برای خانواده درست می کردند ، یکی دیگه از همسایه های ما رو که ماهواره داشت لو دادند و نیروی لجنی ریختند و با سر و صدا ماهواره خانواده مربوطه رو جمع کردند ، بعد از 6 سال ، باز هم همان نیرو ریختند و اینبار پسر این خانواده لودهنده پاچه خوار رو ، جمع کردند :cool: من خودم با یک سریاز فراری برخورد داشتم ، اگه مایل بودی ، بگو تا برات بگم .
اما در کل در نظر داشته باشید که اگه قراره برید خدمت و فرار کنید ، اصلا نرید چون به دردسرهای بعدش اصلا و ابدا نمی ارزه.الان پسرعمه های من خدمت رو پیچوندن و با اینکه خیلی محدودیتها براشون پیش اومد ، اما دارند به بهترین وجه ممکن زندگی می کنن و هیچ کس نمی گه بالای چشمتون ابرو ه.:p

mohgold

Registered User
لایک‌ها
2

آقا بعد 15 روز فرارت از یگانت رد میشه و بعد از اون نامه نگاری میشه ، مثلا از پادگان شما به ستاد نیروی زمینی میره و بعدش ستاد مشترک و دژبان مرکز ابلاغ میشه و جز لیست فرار رد میشی و دیگه میتونن پگیرت بشن

اگه سرشون خلوت باشه میان دنبالت
اگه کارت بیخ پیدا کنه چند بار فرار کنی وبعدش دادگاه **** و ... رفته باشی ، بعد از این داستانا دوباره فرار کنی حکم ورود میگرن و میریزن تو خونت

البته من 82 خدمت کردنم، نیروی زمینی ارتش
شاید الان کمی تغییر کرده باشه ، البته بعید می دونم!

من که دندونام ریخت و پیر شدم تو نیرو زمینی ، هر شب سینه خیز ، علف کنی و ....

ولی بعنوان 1 دوست پیشنهاد میکنم ، خودتو به خاطر خدمت تا آخر عمکر گرفتار نکن

اگه سئوالی چیزی داشتی بپرس ؟؟؟؟؟؟؟

در خدمتیم

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
آقا عجب تاپيك باحاليه . كف كردم. ادامه بديد!!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
من دژبان مرکز خدمت کردم . دژبان اصلا اونقدر نیرو نداره که بتونه این همه سرباز فراری رو بگیره . فقط کسائی رو میگیره که حین خدمت جرم انجام داده باشه مثلا یقلوی ارتش رو دو در کرده باشه . و مورد دوم که بیشترین تعداد رو شامل میشه کسائی که خانواده اشون میومدن بچه اشون رو لو میدادن . یعنی میرفتن دادگاه **** نامه میگرفتن میومدن پشت در دژبان التماس میکردن که آقا کی میاید بچه ما رو بگیرید؟ در نهایت هم یگان انتظامی دژبان با هماهنگی پدر مادر میومد طرف رو توی خواب خفت میکرد میبرد . باقی موارد من کسی رو ندیدم بگیرن چون تهران 100 تا پادگان داره اگه هفته ای یه نفر از هر کدوم در برن خودت حساب کن ته ماه چند تا سرباز فراری پیدا میشه . بعد دژبان با 200 تا نیرو و بدون هیچ امکاناتی اصلا نمیتونه این حجم سرباز فراری روبگیره . ولی در هر صورت برگرد سر خدمتت اگه هنوز 15 روز نشده . منم پیرم در اومد موقع خدمت ولی خوب الان تموم شده دیگه . چیزی که اصلا فکرشم نمیکردم سر خدمت .

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
بفرما .. نیت کردی در بری شرلوک هلمز اومده سراغت ..:D

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
سربازي آدمو مرد ميكنه. اگه بدون Safely Remove بياي بيرون برات بد ميشه. نكن اين كارو آقا . نكن. دو ساله تموم ميشه ميره پي كارش.

milad011

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان یکی از اشنایان من برگ مرخصی ساعتی بهش دادن و رفت برای برای همیشه البته منم بعید بدونم بیان حداقل تا 1 سال دیگه چون خیلی اماره سرباز فراری زیاد هست ...

milad011

Registered User
لایک‌ها
0
میشه با پارتی این ها اسم از لیست حذف بشه حتی تا معافیت بشه
گرفت با پول و پارتی؟

reza_6272

Registered User
لایک‌ها
231
اقا مگه بیکارن بیفتن دنبال اینا... اصلا مگه یکی دو نفرن؟! : )
الان تو همین مغازه هایی که کنار دفتر ما هستن 4 نفرو میشناسم (خودشون علنا میگن حالا اونایی که لو نمیدن چند تا هستن خدا میدونه!) که یا سربازی رو کلا پیچوندن و بعد لیسانس اصلا دنبالش نرفتن یا فراری هستن ...
همشون هم چند ساله در مغازشون هستن کار میکنن یه نفرم نیومده از این حرفا بهشون بزنه...!

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
الان تو همین مغازه هایی که کنار دفتر ما هستن 4 نفرو میشناسم (خودشون علنا میگن حالا اونایی که لو نمیدن چند تا هستن خدا میدونه!) که یا سربازی رو کلا پیچوندن و بعد لیسانس اصلا دنبالش نرفتن یا فراری هستن ...
همشون هم چند ساله در مغازشون هستن کار میکنن یه نفرم نیومده از این حرفا بهشون بزنه...!
شانسيه. يه وقت كار آدم سر يه مورد كوچولو گير ميكنه. اگه شغلت آزاد باشه خيلي كمتره خب!

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
به نظر من برین شرش و بکنین بهتره و خیالتون راحته.البته من معاف شدم و حالشو بردم!:D

mohgold

Registered User
لایک‌ها
2

آقا ارتش بحسش فرق میکنه (بقیرو رو نمی دونم ) و همطوری که گفتیم اگه دادگاه **** و جرم و........ پرونده داشته باشن حتما پیگیری میشه و میان دنبالش

Last edited:

fr666

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حاجی از ما می شنوی نکن این کارو......ارزش نداره آخه...سختیش همون 2ماه آموزشی
اگه به فراری ها گیر هم ندن بازم به ریسکش نمی ارزه..
ما که هرچی دوربرمون می بینیم از خاطرات خدمت تعریف می کنن..با تمامه سختی هاش خوش می گذره
اشتباه نکنی...

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
بعد از 14 روز غیبت فرار حساب میشه. نامه از یگانت میره واسه آجودانی. از اونجا هم میفرستن ستاد کل نیرو زمینی و ابلاغ میشه به نیرو انتظامی. قاضی حکم میده صبح میان میریزن خونتون دست بند شده میبرنت دادسرا.

سری اول فرار : 1 ماه اضافه خدمت + یا بخشش یا جریمه

سری دوم فرار : 1 ماه اضافه خدمت + جریمه ( بین 300 تا 500 هزارتومن ) / یا زندانی تا وقتی سند یا فیش حقوقی برات گرو بذارن

سری سوم به بالا : متناسب با هر مرحله ، اضافه خدمت + جریمه ( بین 300 تا 500 تومن بعضا هم بیشتر ) + زندانی + تبعید به یه جای دیگه + بین 50 تا 200 ضربه شلاق در صبحگاه عمومی پادگان جلو کل پادگان

بستگی به خودت داره که تا چه حدی پیش بری. البته به هرکدوم از این مراحل فرار بعد از بازگشت به پادگان حداقل 48 ساعت بازداشت شدن تو پادگان رو 100% میکشی و بعد تازه دردسرهات شروع میشه.

milad011

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان راهکار چیه خونه رو عوض کنیم ؟ یا طرف میاد فرار کرد ؟

mohrefilm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز من خودم تو دژبان ارتش آموزش دیدم پادگان آموزشیش هم تو کهریزک هست دو ماه هم تو دژبان مرکز اتفاقا سرباز فراری میگرفتم قضیه از این قرار هست که تو یگانهای ارتش هرکی فرار میکنه تا چهارده روز صبر میکنن بعد نامه فرارش رو میفرستن دژبان مرکز اونجا یه اطاقی هست مخصوص اینکار که تا دلت بخواد پرونده رو هم جمع شده و معلوم نیست که شانسی کی پروندت از اون تو بیاد بیرون من خودم دو ماهی که دژبان مرکز بودم سرباز گرفتیم که ده سال بود فرار کرده بود تازه پروندش از زیر خاک اومد بیرون جهت اطلاع دوستان بگم دژبان تنها یگانی هست که میتونه بریزه خونتون پس الکی نگید حق نداره چون خود این جانب بارها خیلیها رو از خونه کشیدم بیرون یه چیز دیگه هم بگم اکثرا سرباز فراریها آدمای تنبل هستن رد خور نداره همشون تا ساعت یازده صبح خواب هستن واسه همین همشون رو با رخت خواب میبردیم بعدا هم قسمت شد و انتقالی گرفتیم جای دیگه و از محیط بد دژبان مرکز ارتش خلاص شدیم

بالا