برگزیده های پرشین تولز

فروش انواع سنتور با بهترین کیفیت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
به نام خدا

فروش انواع سنتور با بهترین کیفیت ساخته شده با چوب گردو کار دست استاد حسن نوروزی (مهر سازنده درون سنتور زده شده)
مدل های موجود :
1. سل کوک (سایز اصلی)
2. لا کوک (کمی کوچکتر)
مدل های ساخت سفارشی:
1. سی کوک ( کمی کوچکترتر)
2. 12 خرک (فوق حرفه ای)

دوستان تمام مدل های ساخته شده با چوب گردو هستند و از سیم های برنجی درشون استفاده شده
ساخت سنتور شرایط خاصی داره و هر سنتوری در شرایط مرطوب احتمال خراب شدن داره
اما سنتور های ما از لحاظ چوب و سیم و کیفیت ساخت کاملا تضمین می شود
سنتورها همراه با کیف،مضراب و آچار هستند
برای نگه داری در شرایط مرطوب باید سنتور در کیفی که همراهش هست و کاملا ضد رطوبت هست نگه داری شود
مدل های موجود مثل طرح درون عکس هستند
کیفیت این سنتور ها با مدل های معمولی درون بازار قایل مقایسه نیست
سفارش ساخت سنتور های مورد نظر شما هم پذیرفته می شود
فروش حضوری در شیراز و ارسال برای شهرستان

برای شهرستان 24 ساعت مهلت تست داده می شود
اعتمادسازی هم انجام می شود

قیمت: 665

تخفیف برای خریدار واقعی

2 کلیپ از اجرای سازنده و نمایش کیفیت صدای سنتور:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Last edited:

Alios

Registered User
لایک‌ها
591
670 ... قابل تامله به شرطی که کیفیت چوب،ساخت،صدا رو بشه از نزدیک بررسی کرد! مهری ندیدم رو ساز..ساخت کیه ؟ این قیمت نمیتونه واسه یه آدم آماتور باشه

از سازنده ساز سوال کنید چه تضمینی میده برای ارسال به نواحی رطوبتی مثل شمال ، بعد 1 ماه صفحه ساز باد نکنه یا ترک برنداره؟؟ ... ساز سنتور مثل گیتار یا تنبور نیست ..اگه تکنیک ساخت و همینطور طرز صحیح خشک کردن و برش دادن چوب رعایت نشه فقط تو شرایط محیطی که ساخته شده میتونه دووم بیاره

معمولا تو تاپیکی دخالت نمیکنم! ولی چون تو حیطه کاری خودم هست لازم دونستم آگاه سازی کنم ... خوب بفروشید

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
670 ... قابل تامله به شرطی که کیفیت چوب،ساخت،صدا رو بشه از نزدیک بررسی کرد! مهری ندیدم رو ساز..ساخت کیه ؟ این قیمت نمیتونه واسه یه آدم آماتور باشه

از سازنده ساز سوال کنید چه تضمینی میده برای ارسال به نواحی رطوبتی مثل شمال ، بعد 1 ماه صفحه ساز باد نکنه یا ترک برنداره؟؟ ... ساز سنتور مثل گیتار یا تنبور نیست ..اگه تکنیک ساخت و همینطور طرز صحیح خشک کردن و برش دادن چوب رعایت نشه فقط تو شرایط محیطی که ساخته شده میتونه دووم بیاره

معمولا تو تاپیکی دخالت نمیکنم! ولی چون تو حیطه کاری خودم هست لازم دونستم آگاه سازی کنم ... خوب بفروشید

کیفیت از هر جهت تضمین می شود دوست من.چوب های گردو همه از درهای گردویی قدیمی هستش و کیفیت فوق العاده ای داره.
ساخت دست استاد حسن نوروزی هستش تو شیراز سنتور سازها ایشون رو می شناسند و کیفیت کارشون رو قبول دارند.
اما من باز هم راجع به دووم آوردن ساز در مناطق مرطوب هم می پرسم و اینجا اعلام می کنم.
مرسی از نکاتی که گفتین.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
سنتور بر پایهٔ بررسی‌ها و پژوهش‌ها یکی از کهن‌ترین سازهای گستره ایران به شمار می‌رود. کهن‌ترین نشانه ای که از این ساز بر جا مانده، از سنگ‌تراشی‌های آشور و بابلیان (۵۵۹پیش از میلاد) است.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
ابوالحسن علی بن حسین مسعودی (مرگ به سال ۳۴۶ ه.ق) گذشته نگار نامدار و نویسنده نسک مروج‌الذهب در شرح اوضاع موسیقی در زمان ساسانیان، هنگام نام بردن از سازهای متداول موسیقی ساسانی، واژه سنتور (سنطور) را ذکر می‌کند. در کتب کهن و تألیفات ابونصر فارابی و ابن سینا نیز نام سنتور چند بار ذکر شده‌است.

power of

Registered User
لایک‌ها
71
شما کاش قطعه ای ضبط شده میذاشتید حداقل صدا رو میشنیدیم

power of

Registered User
لایک‌ها
71
یک کلیپ از اجرای خود سازنده به پست اول اضافه شد دوست من.
البته کیفیت صای ضبط شده پایین بود اما اون چیزی که من شنیدم صدای قابل تحملی بود بخصوص برای سنتور سل کوک که هنوز مضراب نخوابیده باید صدا فیکس بشه البته یادش بخیر زرد ملیجه رو زد یاد سنتور استاد پایور افتادم تقریبا توی همین مایه صدایی بود.
یه سوال ازشون بپرسید که قالب ساخت ایشون کپی استاد ناظمی هستش یا نه بخصوص در لاکوک ها ؟ واینکه تخفیف اخر به چه شکله

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
البته کیفیت صای ضبط شده پایین بود اما اون چیزی که من شنیدم صدای قابل تحملی بود بخصوص برای سنتور سل کوک که هنوز مضراب نخوابیده باید صدا فیکس بشه البته یادش بخیر زرد ملیجه رو زد یاد سنتور استاد پایور افتادم تقریبا توی همین مایه صدایی بود.
یه سوال ازشون بپرسید که قالب ساخت ایشون کپی استاد ناظمی هستش یا نه بخصوص در لاکوک ها ؟ واینکه تخفیف اخر به چه شکله
درسته دوست من متاسفانه دوربین خوبی نداشتم که بتونم کلیپ خوبی بگیرم که کیفیت رو درست نشون بده اما چیزی که هست اینه که کیفیت صدای این سنتور ها واقعا گوش نوازه.در هر صورت نمیشه صدای ساز رو توی کلیپ نشون داد ولی دیگه اگر اهل ساز باشید حتما باید از شنیدن همچین چیزی بدون درنگ متوجه کیفیت بشید.البته اجرای ایشون روی سنتور لا کوک بود.
چشم حتما می پرسم.ما همراه سنتور همونطور که گفتم وسایل جانبی اصلی به مشتری تقدیم می کنیم.و اگر ساز شناس باشید بعد از دیدن ساز خیلی راحت متوجه کیفیت ساز میشید.والا قیمتی که ما دادیم زیر قیمت هست واسه همچین سازی.اما بازم واسه خریدار سعی می کنیم تخفیفی هرچند کوچک در نظر بگیریم دوست من.

Last edited:

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
بر پایهٔ اسناد و مدارک، نگارگری‌ها و مینیاتورهای سده‌های پیش، آنچه که ما دستوروزه به نام سنتور در اختیار داریم در واقع سنتوری است که از نزدیک به یکصد و پنجاه سال پیش (زمان قاجار) با شکل و شمایل کنونی خود در اختیار هنرمندان این مرز و بوم قرار دارد. چنان که سنتورهای محمدصادق خان (که نخستین نمونه صوتی ساز سنتور به جا مانده از دوران قاجار متعلق به وی می‌باشد)، حبیب سماع حضور و حبیب سماعی، در ابعاد، شمار خرک و چگونگی ساخت، بسیار نزدیک به سنتور دستوروزی است.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
بررسی دیرینه گردش و تحول ساز سنتور نشان می‌دهد که این ساز طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و مکاتب گوناگون را در سدهٔ کنونی به خود اختصاص داده، به گونه‌ای که پس از یک بررسی اجمالی، می‌توان اذعان داشت حداقل ۱۵ سبک و مکتب گوناگون و فعال در این عرصه شهره ویژه و عام‌اند.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
سنتور، یا آنچنان که استاد ابوالحسن خان صبا گاه می‌نوشت: سنطور، در سال‌های پایانی عصر قاجار، سازی تقریباً فراموش شده و رو به نابودی بود. سازهای اصلی، تار، تنبک و کمانچه بودند و دوره قاجار، در واقع «عصر تار» بود. شمار کمی سنتور می‌نواختند و شمار کمتری نیز سنتور می‌ساختند و می‌آموختند.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
ساز سنتور پیشتر با ۱۲ وتر سیم بم و ۱۲ وتر سیم زیر ساخته می‌شد و سنتور ۱۲ خرکی نامیده می‌شد. امروزه سنتور ۱۰ خرک و سنتور ۱۱ خرک نیز ساخته می‌شود. سنتور ۹ خرک رایج‌ترین گونه سنتور است که پر استفاده ترین نوع آن سنتور «سُل کوک» است و نت‌های ردیف بر اساس آن نوشته شده‌اند. در سنتور ۹ خرک، چنانچه بر اساس راست کوک تنظیم شود، به ترتیب سیم‌ها از پایین بر مبنای می-فا-سل کوک می‌شوند و برای اجرای گروهی و ارکستر باره است.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
نوازندگی سنتور با دو چوب نازک که به آنها «مضراب» گفته می‌شود، انجام می‌شود. مضراب ها در گذشته بدون نمد بودند ولی اکنون بیش‌تر به مضراب ها نمد می‌چسبانند که باعث نرمتر شدن و کم زنگ تر شدن آوای سنتور می‌شود. در اکثر اوقات، نوازنده باید با هر یک از مضراب ها، نت متفاوتی را اجرا کند (به ویژه در برخی از چهارمضراب ها که بیش‌تر پایه قطعه با دست چپ و ملودی با دست راست اجرا می‌شود). به همین دلیل نوازندگی این ساز علاوه بر چابکی دست‌ها، به تمرکز ذهن نیز نیاز دارد که تنها با آزمون فراوان بدست می‌آید.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
برابر نیمهٔ زندگانی آزمون سنتورنوازان، به کوک کردن آن می‌گذرد. چون کوبه‌های مداوم مضراب روی سیم‌ها و تاثیر گذاری نم و گرما روی چوب و سیم‌ها کوک را به هم می‌زند و ۷۲ سیم باید مرتب کوک یا هم خوان شود، از این رو سنتور، سازی شناخته می‌شود که همراه با زیبایی، بسیاری از پیامدهای پزشکی می‌تواند روی آوا و کوک آن تاثیر بگذارد و حتی نوازنده‌های کارکشته را برای یک کوک دلخواه ناکام می‌گذارد.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
جعبه سنتور مجوف است و تمام سطوح جعبه چوبی است.؛ دوسطح فوقانی وتحتامی به کلاف سنتور که سطح جانبی دور آن را تشکیل می دهد متصل می شوند نیروی ناشی از فشار سیم ها که از طریق خرک ها به صفحه ی بالایی منتقل می شوند باعث تغییر شکل و نشست صفحه و تشدید آن در دراز مدت می شوند برای جبران این کاستی پل هایی در حعبه ی سنتور قرار داده می شود و نیز ضخامت صفخه ها باید برای بار وارده از صفحه پیشبینی گردد صفحه ی پایینی گرجه تحت تاثیر مستقیم نیروی سیم ها نیست اما واکنش آنها را از پل دریافت می کند و باید برای مقاومت دربرابر تغییر شکل ها پیش بینی شود بر روی سطوح فوقانی دو ردیف (معمولاً ۹تایی)خرک چوبی قرار دارد ردیف راست نزدیک‌تر به کناره راست ساز است و ردیف چپ کمی بیشتر با کناره چپ فاصله دارد (فاصله میان هر خرک ردیف چپ تا کناره چپ را «پشت خرک» می‌نامند)

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
از روی هر خرک چهار رشته سیم هم‌کوک گذر می‌کند ولی هر سیم به گوشی معینی پیچیده می‌شود. گوشی‌ها در سطح کناری راست کنار گذاشته شده‌اند. سیم‌های سنتور به دو دسته «سفید» (زیر) و «زرد» (بم) بخش می‌شوند. دسته سیم‌های سفید بر روی خرک‌های ردیف چپ و سیم‌های زرد بر روی خرک‌های ردیف راست به تناوب قرار گرفته‌اند. طول بخش جلوی خرک در سیم‌های سفید دو برابر طول آن در بخش پشت خرک است و می‌توان در پشت خرک نیز از سیم‌های سفید استفاده کرد (آوای آن به نسبت عکس طول، یک اکتاو نسبت به آوای بخش جلوی خرک بالاتر است). همچنین هر سیم زرد، یک اکتاو بم‌تر از سیم سفید بی درنگ پس از آن آوا می‌دهد.

Noctis Lucis

Registered User
لایک‌ها
18
سنتور علاوه بر مدل های معمول و سنتی مدلی دیگر یعنی سنتور الکتریک نیز دارد که عمده استفاده ی آن در ساخت و تنظیم موزیک های هارد است.
مدل الکتریکی سنتور هرگز نمی تواند جایگزینی برای سنتور سنتی باشد و طنین زیبایی که سنتور سنتی ایجاد می کند را بوجود بیاورد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا