برگزیده های پرشین تولز

فلسفه رویش ریش و پشم روی صورت و بدن مرد ها چیه؟

به عدم اصلاح ریش در روزهای عزاداری یا زمان فوت اقوام، اعتقاد دارید یا نه؟

• Total voters
    123

Hamid_J

Registered User
لایک‌ها
716
یه راه آسون و کمخرج بهتون میگم فقط یکم بوی گند راه میوفته. برید توی حموم و فن رو روشن کنید بعد پوستتون رو چرب کنید با وزلین بعدش با فندک موهاتون رو آتیش بزنید. این روش واسه کسایی که خیلی پشمالو هستن خیلی جواب میده چون موها همه باهم یهویی آتیش میگیرن و میسوزن (برای موی سینه خیلی جواب میده) ولی پوستتون اصلن آسیب نمیبینه چون چربه. بعدشم که موها سوختن آتیش خودش خاموش میشه. بعدش 3 سوته دوش رو باز کنید بخار همه جارو پر کنه و یه دوش بگیرید بوی گند بره

:blink::f34r:

خوب این چه کاریه:lol: مو بر بزنید:lol:واجب...:lol:

Zokalo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
ميدوني كلي حديث داريم كه موهاي زائيد رو اصلاح كنيد ؟مرداني كه ازدواج كردن هم بايد موهاي سينه رو حذف كنن ...يكم زندگاني حضرت محمد رو بخون ببين هميشه چقدر مرتب و تميز بودن .

همه موها رو که نه مثلا موهای دست و پا و یک مقدار سینه اشکالی نداره حتما بزنید.
من کتاب سیره نبوی رو کامل خوندم
پیامبر هم سینش مو داشته

Mohammad.d

Registered User
لایک‌ها
0
پیامبر هم سینش مو داشته

تا جایی که من میبینم که جمله bloody سوالی نیست و جواب داده ! حالا شما جوابش رو جواب دادی ؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
عزیز برای موهای دست و پا چیزی ندیدی ؟ جدی دارم میپرسم ها ، خیلی دوست دارم بدونم اونها رو چی کار میکردن ؟
اگه دقيق ميخوايي بگو ببينم حديث ش كجا بود اونا حرفي كه ميزدن خودشون هم عمل ميكردن شك نكن /

پیامبر هم سینش مو داشته

بله موي صورت منظورم نبود كه اونم بايد مرتب و آراسته باشه
البته آدم مجرد عجيب نيست كه اين مطالب رو ندونه :) ولي سينا جان از گردن به پايين مستحب موكد هست كه موهاي بدن اصلاح بشه (شامل دست و پا هم ميشه)يكي از دلايلش تقويت قوه باء هست

در ادامه برخي از خصوصيات پيامبر اسلام رو ميزارم البته كوت ميكنم كه دوستان كه دوست ندارن نخونن .

سينه پيامبر(ص): سينه سترگ ومبارک ايشان براساس روايات بدين گونه شرح داده شده است که: رسول خدا (ص) داراي سينه پهني بود ، شكم و سينه شان مو نداشت ؛از وسط سينه تا ناف خط باريكي از مو وجود داشت .

دستان مبارك پيامبر (ص): كف دست مباركش فراخ و همچون كف دست عطاران خوشبو و معطر، همچنين کلفت ومحکم بود؛ مچهاي دستانشان پهن و ساعد هاي كشيده داشت. ؛ ساعدش مو نداشت ؛ هنگامي به چيزي اشاره مي كرد با دست اشاره مي كرد نه با چشم و ابرو.

طبعاًمسلمان زيبا وآراسته را خداوند دوست مي دارد. رسول خدا(ص)كه اسلام مجسم است وضعيت ظاهري( سر وصورت) خود را كلاً به پنج طريق آراسته می نمودند: 1- اصلاح موهاي سر وصورت 2- شستن موي سر ومحاسن 3- روغن ماليدن به آنان 4- خضاب 5- سرمه 6- آينه وشانه

ا صلاح ومرتّب نمودن موهای سروصورت نقش مهم درآراستگي انسان دارد؛پيامبرخاتم(ص)علاوه بر اينكه موهاي سر وصورت را اصلاح مي كرد به ديگران نيز توصيه به چنين اعمال مي نمود؛ امام علي(ع)مي فر مايد كه رسول خدا(ص)پس از شانه زدن مو،آن را با آب صاف ومرتب مي كرد ؛

ومي فرمود: كسي كه موي دارد،ياآن راكوتاه كنديا آن را به خوبي سامان دهد اصلاح سر وصورت به زيبايي انسان مي افزايد

رسول خدا(ص)به مردي نگريست كه محاسن بلندي داشت،فرمود: چه مي شداگر محاسنش را اصلاح مي كرد؟ خبربه آن مرد رسيد.محاسنش را به گونه اي اصلاح كردكه نه بلند بود ونه كوتاه، سپس به ديدار حضرت آمد،پيامبر(ص) باديدن او،فرمود: اين گونه اصلاح كنيد

پيامبر خاتم(ص)براي آراستن خود، موهاي سر وصورت را شستشو مي داد؛گاهي رسول خدا(ص)موي سر ومحاسن مبارك را باسدر سشتشو مي نمود
روغن ماليدن به موهای سر موجب مرتّب ومنظّم شدن موهای سر مي گردد،مرتّب ومنظّم بودن موهای سر انسان را آراسته مي سازد؛پيامبر اعظم(ص)در راستاي آراستگي ظاهري،موهاي سر وصورتش را روغن مي ماليد ومي فرمود:«ماليدن روغن شور بختي را مي برد»چون مي خواست روغن بيمالد،از سر ومحاسنش آغاز مي كرد، ومي فرمود:«سرجلوترازمحاسن است». ابتدا ابروها وبعدشاربش راروغن مي ماليد،آن را بو مي كشيد، سپس موي سرش راروغن مي زد . ماليدن روغن بنفشه را مستحب اعلان كرد وآن رابرروغن هاي ديگر بر تري مي داد .ومي فر مود:روغن بنفشه بماليد كه در تابستان خنك ودر زمستان گرم است

و اين مطالبي از اين دست كه زياده .

Last edited:

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
لیزر مو رو کم میکنه ولی متوقف نمیکنه!! ریشه مو رو نازک میکنه ... هر ماه بایدبری پیش دکترت:دی

من که پشمالو نیستم که :دی فقط میخوام ریشامو لیزر کنم (آنکارد کنم)

میدونم که ممکنه دوباره در بیاد ولی تا مدت طولانیی در نمیاد

Mohammad.d

Registered User
لایک‌ها
0

شما چند سالته ؟
بعضی وقتا یه ته ریش گذاشتن لازم میشه و به بعضی ها چهره خیلی جذاب تری میده
البته برای بازی هم بد نیست ( هر روز یه شکلی بهش میدی و تو آینه به خودت میخندی ! )
در کل من جای شما بودم صورت رو لیزر نمیکردم ! ( البته هر جور راحتی ، به من چه ! )

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
شما چند سالته ؟
بعضی وقتا یه ته ریش گذاشتن لازم میشه و به بعضی ها چهره خیلی جذاب تری میده
البته برای بازی هم بد نیست ( هر روز یه شکلی بهش میدی و تو آینه به خودت میخندی ! )
در کل من جای شما بودم صورت رو لیزر نمیکردم ! ( البته هر جور راحتی ، به من چه ! )

خودم همیشه یه نمه ته ریش میذارم خیلی خوب میشه
ولی مدل نمیدم خوشم نمیاد
نگفتم که کلشو لیزر میکنم میخوام آنکاردش کنم، الان توی اروپا و آمریکا خیلیا اینکارو میکنن
آنکارد یعنی جاهای اضافشو اصلاح کردن (همون که میری آرایشگاه واست خط میندازن)
اونوقت اگه ریشا در هم بیان و نزنیشون باز مرتب و خوشگلن

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
راه حل توپ:

یک عدد دستگاه اپیلیتور خریده،دفه اول موها رو با یه چی کوتاه میکنی (اگه نشه کوتاهش کنی اول ممکنه دردناک ترین لحظات رو تجربه کنید) :D بعد یه دور کامل اپیلت میکنی.ردیف.دفعه اول خیلی دردناکه چون ضخیم هستن موها

بعد از 10 روز دوباره برو تو کارش و از ته بزن...این روند رو دو هفته یه بار ادامه بده بعد سه ماه غیر از اینکه سینت تمیز میشه میبینی خیلی ورزشکاری میشه و میزنه بیرون سینه هات :D
اینا تجربه های منه

ولی چند وقت یه بار همون ریزها رو هم بزنید که دوباره هوس نکنن بلند شن.شاید خنده دار باشه ولی من تو نفس کشیدن هم احساس بهتری نسبت به قبلنا دارم.

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
خودم همیشه یه نمه ته ریش میذارم خیلی خوب میشه
ولی مدل نمیدم خوشم نمیاد
نگفتم که کلشو لیزر میکنم میخوام آنکاردش کنم، الان توی اروپا و آمریکا خیلیا اینکارو میکنن
آنکارد یعنی جاهای اضافشو اصلاح کردن (همون که میری آرایشگاه واست خط میندازن)
اونوقت اگه ریشا در هم بیان و نزنیشون باز مرتب و خوشگلن

این راس میگه :lol:

hastia

Registered User
لایک‌ها
11
خاك به سرم !

باز خوبه فقط راجب صورت توضيح مي دين !

:lol:

anita2377

Registered User
لایک‌ها
4

ببین کار لیزر دردناکه!! درسته که آنکارد میکنی ولی سعی کن فضای زیادی رو بهش اختصاص ندی!!
چون شما مردها موهای صورتتون خیلی ضخیم تر و بیشتر هستش پدرت درمیاد داغون میشی!!
اول کار اینجوریه که مثلا سیبیلت (قسمت بالای لب) موها رو دونه دونه لیزر میکنه که خیلی هم طول میکشه
چون موها ضخیمه وقت دکترت هم بیشتر میشه باید با تیغ بزنی تند تند دربیاد تند تند بری بعد که کمتر شد ماهی یه بار رو باید بری.... اونم نه یک ماه و دو ماه و سه ماه و....!!!!
در کل نمیگم بده ولی یه کار مداوم هستش ، اگه شروع کنی اینجوری نیست که واسه همیشه موها از بین بره فقط نازک تر و رشدش کمتر میشه
اینجوری:happy:

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
ببین کار لیزر دردناکه!! درسته که آنکارد میکنی ولی سعی کن فضای زیادی رو بهش اختصاص ندی!!
چون شما مردها موهای صورتتون خیلی ضخیم تر و بیشتر هستش پدرت درمیاد داغون میشی!!
اول کار اینجوریه که مثلا سیبیلت (قسمت بالای لب) موها رو دونه دونه لیزر میکنه که خیلی هم طول میکشه
چون موها ضخیمه وقت دکترت هم بیشتر میشه باید با تیغ بزنی تند تند دربیاد تند تند بری بعد که کمتر شد ماهی یه بار رو باید بری.... اونم نه یک ماه و دو ماه و سه ماه و....!!!!
در کل نمیگم بده ولی یه کار مداوم هستش ، اگه شروع کنی اینجوری نیست که واسه همیشه موها از بین بره فقط نازک تر و رشدش کمتر میشه
اینجوری:happy:

ممنون بابت اطلاعات خانوم دکتر :happy:
ولی موهای صورت من اونجوری که تصور کردی نیست، پُر و ضخیم نیست
ولی اینجوری نیستا، بیشتر طول میکشه تا در بیاد
دیگه هرچی باشه از 3 روز یبار بهتره که
ینی میگی بیخیالش شم خانوم دکتر؟ :(

anita2377

Registered User
لایک‌ها
4
ممنون بابت اطلاعات خانوم دکتر :happy:
ولی موهای صورت من اونجوری که تصور کردی نیست، پُر و ضخیم نیست
ولی اینجوری نیستا، بیشتر طول میکشه تا در بیاد
دیگه هرچی باشه از 3 روز یبار بهتره که
ینی میگی بیخیالش شم خانوم دکتر؟ :(

نمیگم بده که!! فقط گفتم بدونی که چجوریه... حالا اگه اذیتت میکنه برو و خودتو راحت کن ، حداقلش اینه که از سه روز به 1هفته میکشه که خوبه!! البته بستگی به نوع موهات داره که میگی ضخیم نیست پس تا 2/3 هفته راحتی...
بعدش بند بنداز با تیغ نزن که خدای نکرده ضخیم نشه:p
هزینه ویزیت صد و پنجاه هزار ریال شد!! شمار حساب پ.ج شد!!!:دی

s e v d a

Registered User
لایک‌ها
1,498
نمیگم بده که!! فقط گفتم بدونی که چجوریه... حالا اگه اذیتت میکنه برو و خودتو راحت کن ، حداقلش اینه که از سه روز به 1هفته میکشه که خوبه!! البته بستگی به نوع موهات داره که میگی ضخیم نیست پس تا 2/3 هفته راحتی...
بعدش بند بنداز با تیغ نزن که خدای نکرده ضخیم نشه:p
هزینه ویزیت صد و پنجاه هزار ریال شد!! شمار حساب پ.ج شد!!!:دی

بابا من میگم موهام کلا خیلی نازکن
آخه بند انداختن خیلی سخته، اگه میتونی یخورده توضیح بده ببینم میتونم کاری کنم :p
ولی من آخر بهت ثابت میکنم که خیلی بیشتر از اینا دووم میاره، اونموقع که داشتن اینو بهتون درس میدادن تو کلاسو پیچونده بودی بخاطر همین نمیدونی خانوم دکتر :دی
چکشو نوشتم میدم یکی از کارگرا براتون بیاره :دی

hastia

Registered User
لایک‌ها
11
بدون شرح :

11926675640357176412.jpg

ali2914

Registered User
لایک‌ها
2
سلام پارسال اتفاقی به این برخوردم:
http://www.pejmanco.com

موبر لیزری شخصی به نظرم جالب بود اما گرون بود پارسال 200 تومن بود امسال تازه گرون تره خودم استفاده نکردم اما گفتم شاید کمکی به دوستان بکنه اگه کسی استفاده کرد نتیجه اش رو بگه

d4r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
هزينه اين ليزر چقدره داداش ديوونه ما ميخواد انجام بده !

بالا