برگزیده های پرشین تولز

مشاوره» شروع به تحصیل دندانپزشکی در 27 سالگی

a162

Registered User
لایک‌ها
291
راستش رو بخایین من کمتر میشه تو کاری گیر کنم
اکثرا می تونم تصمیم بگیرم
ولی الان واقعا مخم دیگه نمیکشه
شرایط به این صورته:
از پیام نور مدرک گرفتم و یه جوری عقده یه دانشگاه خوب تو وجودم هست
پدر و مادر دائما میگن بچه های ما چیزی نشدن و کاره ایی نشدن(مثلا رئیس اداره ایی ، معاونی و ... بیشتر کار اداری مد نظرشونه)
گرچه پدر و مادرم اجباری به من ندارن ولی همیشه اینو برای خودم وظیفه می دونم که راضی نگه شون دارم و هر کاری کردم بازم میگن کاره ای نشدی و انگار اونها فکر می کردن ما به مقامی می رسیم خلبان می شدیم ولی نشدیم:D
مغازه دارم و درامد بد نیست ولی راضی کننده نیست
زمان کار زیاده و تقریبا هر هفته 12ضربدر 7 ساعت کار می کنم
از بس نشستم یه جا کمر درد و پادرد گرفتم
سرمایه گذاشتم که می تونم بکشم بیرون و بریزم تو یه کار دیگه
اینده خیلی روشنی رو نمی تونم از مغازه متصور بشم
وضع مالیمون خدا رو شکر خوبه
قراره تابستون متاهل بشیم بره پی کار خودش:wub:
این شرایط فعلی بود پست دوم بگم میخام چیکار کنم

a162

Registered User
لایک‌ها
291
اون کاری که تو ذهنم هست:
میخام برای کنکور 92 بشینم بخونم
رشته من در دبیرستان ریاضی بود ولی تجربی کنکور بدم و برای رشته دندانپزشکی بخونم
حسن دندانپزشکی اینه که زمانش به نتیجه رسیدنش مثل پزشکی زیاد نیست
در امدش خوبه اگه کارتو بلد باشی عالی میشه
کارش مثل پزشکی سخت نیست شیفت و اضطراری و ... نیست
ولی من از خون زیاد خوشم نمی اومد
اما اینو می دونم که استعداد هر کاری رو دارم
مخم به هرچیزی میکشه
و اگه برم تو کاری موفق میشم
یا لااقل شما اینجوری در نظر بگیرید
یک عقده ای در وجودم هست که نتونستم از تحصیل به جایی برسم ولی دندانپزشکی رو کار خیلی خیلی باکلاسی نمی تونم متصور بشم و احساس می کنم بازم میشه بهتر بود و خیلی مالی نیست
اما از یک طرف میگم باشه ولی بازم باکلاسه و دکتر میشیم :blush:
در ثانی احساس می کنم در اینده برای پدر و مادر اطرافیان و بچه های خودم هم می تونم مفید باشم
مغازه رو تا نزدیکی های کنکور نگه میدارم و درس می خونم
بعد سه ماه اخر می بندم و کاملا درس می خونم
اگر کنکور قبول شدم و رفتم دندونپزشکی
سرمایه مغازه رو هم میزارم تو بورسی بانکی جایی
و یه مقدارشم یه پراید تاکسی می گیرم
و وقتهایی که مسافر زیاد میشه روزانه سه چهار ساعت باهاش کار می کنم
زندگی رو می تونم بچرخونم(دوتا مغازه دارم که میدم اجاره و اصلا نیاز نیست کار کنم ولی برای خالی نبودن عریضه کار می کنم)
در کل میخاستم نظر دوستان رو بدونم
با فرض اینکه می تونم در کنکور قبول بشم و حین تحصیل درامد ثابت دارم
اصلا می ارزه در 27 سالگی بری دندونپزشکی بخونی و 7 سال بعد مطب باز کنی؟

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
دندونپزشکی دوره اش 6 ساله ، البته بعدش میتونی مثل پزشکی تخصص بگیری. همونجوری که خودتون هم گفتید ، دوره اش مثل پزشکی طاقت فرسا نیست.

اگر برای دل خودت میخوای انجام بده . موفق هم میشی. اما اگر برای دیگران - از جمله پدر و مادر- میخوای ، سختی هاش که شروع بشه پشیمون میشی.

از نظر سن وسال هم اصلا دیر نیست. شاید برات جالب باشه ، من تو پرسنل شرکتی که خودم توش تا چند ماه پیش کار میکردم یه دوستی داشتم که 47 سالش بود ، کارمند رسمیه و نزدیک بازنشستگی ، توی کنکور سال 89 شرکت کرد و اتفاقا همین دندونپزشکی قبول شد . الانم داره میخونه و همچین ذوق و شوقی پیدا کرده که 30 سال جوون شده ، مثل بچه های 18 ساله اینور اونور میپره :D

zlatan

Registered User
لایک‌ها
21
هیچوقت دیر نیست.یکی از دوستان من فوق لیسانس کشاورزی داشت الان داره داروسازی میخونه البته فیلیپین سنش هم از شما بیشتره ولی وقتی درسش تموم میشه میدونی از همه چی راحت میشه؟بنظر من اگه میتونی قبول بشی و مدرک دندونپزشکی بگیری عالیه

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
وقتی درست تموم بشه تازه شدی 34 ساله و هیچ اشکالی من نمی بینم.نه تنها کسی بهت ایراد نمیگیره بلکه همه تحسینت می کنن
که چه پشتکار خوبی داشتی که تونستی این مسیرو طی کنی...ولی به هر حال علاقه می خواد. اگه علاقه نباشه و به خاطر حرف این و اون دنبال اینکار باشی و یا اینکه آدم دهن بینی باشی...ممکنه بعدا پشیمون بشی بگی منکه مشکل مالی نداشتم...چرا خودمو درگیر
اینکار کاردم به خاطر حرفای بی ارزش...

من یه دوستی دارم 44 سالشه و مجرده و پزشکه... داره واسه امتحان تخصص می خونه. میگه تا این مسئله حل نشه ازدواج نمی کنم. حالا کی حل میشه... خدا می دونه. وضع مالی خوبی هم نداره.به خاطر این امتحان کار هم نمیکنه...

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
شما که خداروشکر وضع مالیت خوبه پس برو دنبال عشق و علاقه ت اگه واقعا دوست داری و لذت میبری برو بخون ولی اگه فقط بخاطر صحبت بقیه س بیخیالش بشی بهتره چون به نظرم ارزش نداره این همه عمرتو تلف کنی فقط به خاطر صحبت اطرافیان، همین الانش که دستت به دهنت میرسه یعنی یه کاره ای هستی حتما نیازی نیست بشی رئیس تا کاره ای باشی :rolleyes:

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
من یه سوال برام پیش اومده کسی که قبلا رشتش تجربی نبوده و فرضا ریاضی بوده یا مثلا فنی بوده الان لیسانسشو گرفته چه جوری میتونه برای رشتهه ای تجربی بره کنکور بده ؟ مگه پیش دانشگاهی تجربی نمیخواد ؟

GOLLUM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
89
دو تا از دوستای من همچین کاری کردن و موفق هم شدن منتها اونا واسه دلشون و با اراده واقعا بالا پا تو این مسیر گذاشتن،حتی یکی از اونا بعد اینکه ارشدش رو تو یه رشته فنی مهندسی گرفت به خاطر علاقه اش به داروسازی رفت دوباره کنکور تجربی داد و قبول شد و الان داره توی دانشگاه سزاسزی یکی از شهرستانها داروسازی میخونه،هم سن شما هم هست.
به نظر من اگه با منطق و علاقه وافعی این مسیر رو انتخاب کنی اصلا دیر نیست ولی اگه واسه پز و پرستیژ این کارو میکنی ممکنه کم بیاری.
در هرصورت برای شما آرزوی موفقیت دارم جوان.

crazy heart

Registered User
لایک‌ها
40
ای مرده شور ببره پیام نورو جوونی آدمو تلف میکنه باور میکنی منم یه همچین قصدی داشتم ولی دیگه حال درس خوندنو ندارم انشاالله که موفق باشی درستو بخون مغازه روهم باشاگرد اداره کن

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
قراره تابستون متاهل بشیم بره پی کار خودش:wub:
این شرایط فعلی بود پست دوم بگم میخام چیکار کنم

اصلا می ارزه در 27 سالگی بری دندونپزشکی بخونی و 7 سال بعد مطب باز کنی؟
درود،
قصدِ جسارت ندارم. اما شما اگه بخوای شروع کنی از اول کِ دکترِ خوب و موفقی بشی، باید خیلی خیلی درس بخونی توی دانشگاه.

حالا این وسط، توی این دوره ی 7 ساله، شما زن میخوای چیکار؟ بِ عنوانِ معلم؟ بعنوانِ یِ خدمتکار کِ تمامِ کاراتون رو انجام بده و شما 7 سال درس بخونی؟؟؟

قصدِ جسارت نداشتم. فقط خواستم زیاد حاشیه نرم و رُک باشم. یکدومشو انتخاب کن. یا زن، یا دانشگاه.

نظرِ من و پیشنهادِ من بِ عنوانِ یِ برادرِ بزرگتر: اول دکتر بشید و درس و کلاس و دفتر و دستکتون رو تموم کنین، بعد بفکرِ زن گرفتن بیفتید.

اگر هم تند رفتم، عذر میخوام. بگید تا حذفش کنم.

a162

Registered User
لایک‌ها
291
سلام
واقعا دوستان اقایی کردن و راهنمایی کردن
در مورد تغییر رشته بله میشه کسی که رشته نظری خونده میتونه در انسانی و ریاضی و تجربی بخونه
در مورد متاهل شدن نامزد هستیم
به نظر وقتی ادم متاهل بشه راحتتر می تونه درس بخونه
تحقیقات اینو ثابت کرده:lol:
واقعا از تک تک دوستان ممنونم
بهم روحیه دادن:D
توکل به خدا
رفتم کتابهای کنکور رو گرفتم
از الان شیمی رو شروع کردم
تا ببینم خدا چی میخاد
کار سختیه
ولی ادم میگه سختی میکشم یه مدت... حاضرم سختی بکشم ولی اخرش شبیه چیزی بشه
نه اینکه ادم کلی سختی بکشه تو زندگی اخرشم هیچی
توی این دور و زمونه همه سختی میکشن

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
مبارک باشه. براتون آرزوی موفقیت دارم . راستشو بگم خیلی هم به این آرزوم امیدوارم.:D . چون تجربه آدم شناسی من میگه شما آدم با اراده ای هستین:)

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
وقتی درست تموم بشه تازه شدی 34 ساله و هیچ اشکالی من نمی بینم.نه تنها کسی بهت ایراد نمیگیره بلکه همه تحسینت می کنن
که چه پشتکار خوبی داشتی که تونستی این مسیرو طی کنی...ولی به هر حال علاقه می خواد. اگه علاقه نباشه و به خاطر حرف این و اون دنبال اینکار باشی و یا اینکه آدم دهن بینی باشی...ممکنه بعدا پشیمون بشی بگی منکه مشکل مالی نداشتم...چرا خودمو درگیر
اینکار کاردم به خاطر حرفای بی ارزش...

من یه دوستی دارم 44 سالشه و مجرده و پزشکه... داره واسه امتحان تخصص می خونه. میگه تا این مسئله حل نشه ازدواج نمی کنم. حالا کی حل میشه... خدا می دونه. وضع مالی خوبی هم نداره.به خاطر این امتحان کار هم نمیکنه...
بِ این میگن عاقل و بالغ. از طرفِ من بهشون تبریک بگید برای این نقطه نظری کِ راج بِ لایف دارن.

FarSl-laD

Registered User
لایک‌ها
40
فکر خیلی خوبی کردید ،بخونید برا کنکور ،اگه قبول شدی که خیلی خوبه نشدی هم که ضرری نکردی

GOLLUM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
89

دو حالت داره یا ازدواجت باعث انگیزه بیشتر میشه یا اینکه دیگه نمیرسی درس بخونی و بی خیال میشی.
گذر زمان نتیجه این تحقیقات را برای شما اثبات خواهد کرد.
امیدوارم حالت اول رخ دهد و نتیجه تحقیقات باز هم تائید شود.
موفق باشی جوان.

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
من یه سوال برام پیش اومده کسی که قبلا رشتش تجربی نبوده و فرضا ریاضی بوده یا مثلا فنی بوده الان لیسانسشو گرفته چه جوری میتونه برای رشتهه ای تجربی بره کنکور بده ؟ مگه پیش دانشگاهی تجربی نمیخواد ؟
کسی جواب این سوال منو نمیده !!!!!!؟

GOLLUM

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
89
کسی جواب این سوال منو نمیده !!!!!!؟

شما هر رشته ای که میخوای میتونی امتحان بدی،فقط یه شرط خیلی مهم داره اگه لیسانس داری، و اونم اینه که لیسانست رو از دانشگاه سراسری نگرفته باشی.
اگر کسی لیسانس سراسری باشه فقط میتونه در کنکور مقاطع بالاتر شرکت کنه.حالا شما بازم یه پرس و جو بکن به ما هم اطلاع بده شاید قوانین عوض شده باشه.
مخلصیم.

مهدخت81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
واقعا دوستان اقایی کردن و راهنمایی کردن
در مورد تغییر رشته بله میشه کسی که رشته نظری خونده میتونه در انسانی و ریاضی و تجربی بخونه
در مورد متاهل شدن نامزد هستیم
واقعا از تک تک دوستان ممنونم
بهم روحیه دادن:D
توکل به خدا
رفتم کتابهای کنکور رو گرفتم
از الان شیمی رو شروع کردم
تا ببینم خدا چی میخاد
کار سختیه
ولی ادم میگه سختی میکشم یه مدت... حاضرم سختی بکشم ولی اخرش شبیه چیزی بشه
نه اینکه ادم کلی سختی بکشه تو زندگی اخرشم هیچی