برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای انتخاب بین دو هارد وسترن گرین و سیگیت باراکودا

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,352
دوستان یک هارد 3 ترا برای دانلود شبانه می خوام
روی سیستم SSD و یک هارد 2 ترا بلک هم دارم

الان بین دو هارد سیگیت باراکودا و وسترن گرین موندم
خوب سرعت سیگیت بیشتره اما تا الان دو بار بعد از گذشت 5 یا 6 سال هاردهای سیگیت سیستم خودم خراب شده برای همین یکم بهش بدبین شدم
هارد گرین تاحالا نداشتم اما میدونم عمراش خوبه چون 5400 دور هست اما بعضی ها خیلی از سرعتش شکایت دارن و میگن حتما باید یک درایو باشه تا درست کار کنه

لطفا دوستان کمک کنید

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوستان یک هارد 3 ترا برای دانلود شبانه می خوام
روی سیستم SSD و یک هارد 2 ترا بلک هم دارم

الان بین دو هارد سیگیت باراکودا و وسترن گرین موندم
خوب سرعت سیگیت بیشتره اما تا الان دو بار بعد از گذشت 5 یا 6 سال هاردهای سیگیت سیستم خودم خراب شده برای همین یکم بهش بدبین شدم
هارد گرین تاحالا نداشتم اما میدونم عمراش خوبه چون 5400 دور هست اما بعضی ها خیلی از سرعتش شکایت دارن و میگن حتما باید یک درایو باشه تا درست کار کنه

لطفا دوستان کمک کنید
سلام عزیز. پیشنهاد بنده Western Digital Blue هستش و یا Toshiba هم خیلی خوبه. WD Green گاها مشکلاتی اعلام شده اما مطمئنا موردی هستش. Segate رو پیشنهاد نمی کنم. اگر عمر بالا می خواین Western Digital Red تهیه کنید که مخصوص سرور و سیستمهایی هستش که دائما روشن هستند و عمر بسیار بالایی داره. توی سایت رایان سبا دیدم موجوده.

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,352
سلام عزیز. پیشنهاد بنده Western Digital Blue هستش و یا Toshiba هم خیلی خوبه. WD Green گاها مشکلاتی اعلام شده اما مطمئنا موردی هستش. Segate رو پیشنهاد نمی کنم. اگر عمر بالا می خواین Western Digital Red تهیه کنید که مخصوص سرور و سیستمهایی هستش که دائما روشن هستند و عمر بسیار بالایی داره. توی سایت رایان سبا دیدم موجوده.
ممنون اما بخوام اون همه هزینه کنم که وسترن بلک میگیرم چون اختلاف قیمت زیادی با سری رد نداره
اما قیمت رد و بلک بالا هست برای همین سراغ این دو مدل رفتم

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,352
دوستان میشه یک توضیح کامل راجب به هارد
Seagate GoFlex Home Networ
بدید چند سوال هم دارم
1- آیا بدون استفاده از مودم میشه به هارد متصل شد ؟ ( با استفاده از موبایل تبلت و تلویزیون و ... ) یعنی هر وسیله ای wifi داشته باشه میتونه به اطلاعات داخلی هارد دسترسی داشته باشه ( البته اگر با هم کانفیگ شده باشن )

2- این هارد چجوری رمز گزاری میشه که غریبه به اطلاعاتش دسترسی نداشته باشه ؟ ( دقیقا مثل مودم adsl هست ؟ )

3- سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات با اتصال wifi با این هارد چند هست ؟ ( من شنیدم حدود 5 مگابایت )

4- آیا امکان نصب هارد های با ظرفیت بالاتر رو هم داره ؟ ( من خوندم تا دو گیگ بیشتر روش نمیشه نصب کرد درسته یا خیر؟ )

5- در کل ارزش خرید داره یا خیر؟ ( هارد 2 ترابایتش هم قیمت 3 ترابایت هست ) و در بازار فکر میکنید موجود هست ؟

6- مدل مشابه وسترن ( wd my book live ) رو پیشنهاد میدید یا همین مدل سیگیت رو ؟
ممنون از راهنماییتون

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,352
تفاوت دو هارد اکسترنال wd my book essential با wd my book چیه و کدوم خریداریش توصیه میشه ؟
ممنون

love over

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
227
در مورد سرعت من بلک دارم هم سیگیت سرعت هارد های سیگیت به مرات بییشتر هست ولی دوام بلک چیزی دیگه ای هست

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوستان میشه یک توضیح کامل راجب به هارد
Seagate GoFlex Home Networ
بدید چند سوال هم دارم
1- آیا بدون استفاده از مودم میشه به هارد متصل شد ؟ ( با استفاده از موبایل تبلت و تلویزیون و ... ) یعنی هر وسیله ای wifi داشته باشه میتونه به اطلاعات داخلی هارد دسترسی داشته باشه ( البته اگر با هم کانفیگ شده باشن )

2- این هارد چجوری رمز گزاری میشه که غریبه به اطلاعاتش دسترسی نداشته باشه ؟ ( دقیقا مثل مودم adsl هست ؟ )

3- سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات با اتصال wifi با این هارد چند هست ؟ ( من شنیدم حدود 5 مگابایت )

4- آیا امکان نصب هارد های با ظرفیت بالاتر رو هم داره ؟ ( من خوندم تا دو گیگ بیشتر روش نمیشه نصب کرد درسته یا خیر؟ )

5- در کل ارزش خرید داره یا خیر؟ ( هارد 2 ترابایتش هم قیمت 3 ترابایت هست ) و در بازار فکر میکنید موجود هست ؟

6- مدل مشابه وسترن ( wd my book live ) رو پیشنهاد میدید یا همین مدل سیگیت رو ؟
ممنون از راهنماییتون
بنده این مدل رو نداشتم که خدمتتون عرض کنم. اما کلا وسترن رو ترجیح می دم.

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,352
سرعت usb 3.0 با sata 3 خیلی تفاوت نداره در هارد گرین درسته ؟ ( مقایسه سرعت هارد اکسترنال و اینترنال وسترن مدل گرین )
حدوداش رو اطلاع دارید ؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سرعت usb 3.0 با sata 3 خیلی تفاوت نداره در هارد گرین درسته ؟ ( مقایسه سرعت هارد اکسترنال و اینترنال وسترن مدل گرین )
حدوداش رو اطلاع دارید ؟
بستگي به مدلي از هارد اينترنال داره كه استفاده مي كنيد. اگر WD Black استفاده كنيد مطمئنا سرعت هاردديسك اينترنال بيشتره.
  • USB 1.1 = 12 Mbit/s
  • Firefire 400 = 400 Mbit/s
  • USB 2.0 = 480 Mbit/s
  • FireWire 800 = 800 Mbit/s
  • USB 3.0 = 5 Gbit/s
  • eSATA = Up to 6 Gbit/s right now as it depend on the internal SATA chip.
  • Thunderbolt = 10 Gbit/s × 2 (2 channels)
  • Thunderbolt 2 = 20 Gbit/s

بالا