برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید مادربرد و سی پی یو

mela1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام. من می خوام سیستممو ارتقا بدم. یه سی پی یو و مادربرد و رم می خوام. یکی بهم گفته مادربرد ASUS P5P43TD USB3 با Cpu مدل 9550 و رم 4 رو دست دوم 700 واست می گیرم. بنظر شما خوب گفته؟ مادربرد و سی پی یو خوب، دست دوم سراغ دارید؟ شما چه مادربردی رو پیشنهاد می کنید؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام. من می خوام سیستممو ارتقا بدم. یه سی پی یو و مادربرد و رم می خوام. یکی بهم گفته مادربرد ASUS P5P43TD USB3 با Cpu مدل 9550 و رم 4 رو دست دوم 700 واست می گیرم. بنظر شما خوب گفته؟ مادربرد و سی پی یو خوب، دست دوم سراغ دارید؟ شما چه مادربردی رو پیشنهاد می کنید؟
سلام. اووووووووووووه. اين بنده خدا ديگه خيلي داره بهتون ميندازه!!! اين پردازنده هاي كه داره بهتون ميده مال تقريبا 4 سال پيشه و از رده خارج(ديگه توليد نميسه) . با 700000 تومان مي تونيد پردازنده و مادربورد بروز و كاملا جديد بصورت آكبند با كارآيي چندين برابر اين تهيه كنيد. پيشنهاد بنده :
CPU : intel Core i3-4130 Haswell Box قيمت 340000 تومان.
Mother Board : Gigabyte H81M-S2PH قيمت 225000 تومان.
مجموعا 565000 تومان. فوقش پردازنده رو هم مي تونيد Intel Core i5-4430 Haswell Box بگيريد كه قيمتش حدود 520000 تومانه و مجموعا ميشه 745000 تومان. قطعات عالي با كارآيي چندين برابر اوني كه مي خوان بهتون بندازن. رم هم Corsair 4GB DDR4/BUS1600Mhz XMS3 قيمتش حدود 120000 تومان.

دوست عزيز دقت كنيد ، قطعاتي كه بهتون طرف گفته نهايتا 400000 تا 450000 تومان ازش مي خرن و اين بنده خدا داره حسابي بهتون ميندازه. تازه قطعاتش دست دوم ، قديمي و از رده خارج(توقف توليد 4 سال پيش) هستند.
شانس آورديد كه قبل از خريد اينجا مطرح كرديد. عجب بي وجدانهايي پيدا ميشن!!!

Last edited:

mela1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
داداش دستت درد نکنه، نزدیک بود بگیرمش تازه. شما سایتی یا کسی رو نمی شناسید که قطعات دست دو داشته باشن البته منظورم مادربرد با پورت 1150 این چیزاست.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
داداش دستت درد نکنه، نزدیک بود بگیرمش تازه. شما سایتی یا کسی رو نمی شناسید که قطعات دست دو داشته باشن البته منظورم مادربرد با پورت 1150 این چیزاست.
خواهش می کنم. ببین عزیز سوکت 1150 خیلی وقت نیست که اومده. پس اگر کسی داشته باشه نیاز به فروش قطعاتش اگر سالم باشن نداره. آپگرید کردنشم معمولا زوده یا با تعویض یک یا چند قطعه با حداقل ضرر انجام میشه. فقط در حالت خاص اگه کسی پول لازم باشه و ... ممکنه با درصدی کمتر از بازار بفروشه.
پس پیشنهاد اکید می کنم که در این آشفته بازار که متاسفانه صداقتی وجود نداره و اکثر فروشندگان واسه پول و سود بیشتر دست به هر کاری می زنن , اصلا سراغ قطعات دست دوم بخاطر یه کم ارزونتر بودن نرید. شما یه حداقلی بخرید اما آکبند و گارانتی دار(گارانتی معتبر) و بعدها مثلا رمش رو بدون ضرر ارتقاء بدید و ...
اون قطعاتی هم که بهتون گفتم همین حدود درمیومدن و آکبند و کارآمد هم بودن.
در هر صورت بازم تاکید می کنم چون دانش و تجربه کافی ندارید سراغ قطعه دست دوم نرید.

mr_sasma

Registered User
لایک‌ها
68
حق با دوستمون آقا رضا هست. اگه مین و CPU و رم می خواید بگیرید، چرا دست دو؟ دست دو به درد کسی می خوره که مثلاً مین و رم رو داره، فقط می خواد CPU رو ارتقا بده.

بالا