برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mhadi71

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام . ببخشید سوال های من خیلی زیادن از شما ممنون می شم که وقت تونو بزارین و جواب سوالام رو بدید
من یک سیستم قدیمی دارم که تا حال خوب بوده ولی یک ماهی هست که زیاد هنگ می کنه به فکر یک سیستم جدید افتادم .تو سایت ها گشتم و اطلاعات خوبی راجب جمع کردن سیستم فهمیدم .من می خوام یک سیستم تا1300000 جمع کنم .کار من با سیستم عموما رفتن به اینترنت صفحه های اینترنتی رو نگاه کردن.نگاه کردن فیلم و موزیک hd هست و کار با نرم افزار های رشته برق الکترونیک مثل پروتئوس.متلب.کروال دراو و گاهی فتوشاپ
من می خوام سیستمی انتخاب کنم که نیاز های قبلی و بعلاوه فیلم های 3d (چون تلویزیون سه بعدی دارم و با کابل HDMI به مادربورد های دارای این قابلیت می شود وصل کرد) و بازی های متوسط رو بتونه جواب بده بخرم.**سرتونو درد اوردم**
این سیستم انتخابی من. می خواستم ببینم خوب هستن درکنار هم مچ می شن؟
1.cpu :چون بوجم زیاد نیست می خوام i3 4150 or i3 4130 حدود400تومان
2.motherbord : گیگابایت gigabyte gaming series ga-h97-gming3 حدود480تومان فرقش با غیر گیمینگش 80 تومان هست ولی قابلیت این مدلش بیشتر هست
3.RAM :رم kingston hyperx fury 4gb DDr3 1600Mhz حدود145 تومان
4.گرافیک:من می خوام برای گرافیک تا200 تومان هزینه کنم ولی نمی دونم چی.؟ یک سوال: این cpu ها دارای گرافیک4600 HDهستن اگه من فعلا از این سیستم برای نرم افزار فتوشاپ.کروال و بازی استفاده نکنم و فقط برای اینترنت و فیلم های hd و 3d استفاده کنم کار من رو راه میندازه که این200 تومن رو روی cpu هزینه کنم و یک i5 بگیرم بعدها یک گرافیک تا 300 400 بگیرم؟
5.کیس: کیس سیستم قبلی که مدل مادر برد روش نصب شدهgigabayt p4 titan intel pentium4 با سوکت775 هست خوب هست و نیاز به خریدن کیس ندارم؟
6.هارد:هارد سیستم قبلیمsamsung hdd160jj-7200rpm-8mb هست آیا روی سیستم جدید جواب می ده؟ ظرفیتش160gb هست برای من کافیه.نظرتون چی هست که یک هارد ssd باظرفیت پایین برای نصب ویندوز بگیرم و در کنار این هارد بزارم؟ چه مدل وچه قیمتی؟
7.پاور:پاور سیستم قبلیم که 2سال می شه پاور مو عوض کردم tsco atx650 هست 650A ایا جواب می ده؟ اگر نه چه مدل و چه قیمتی بگیرم؟ این قیمت هارو از سایت های فروش انلاین دیدم و همچنین سوکت CPU و مادربرد انتخابیم1150 هستن.با تشکر

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
آقا ترکوندی شما برای 1300
کلا با این بودجه بهتره سراغ اینتل نرید
بنظر من مادر برد با این بودجه برای کارهایی که شما گفتی نهایتا 300 تومن میتونی از MSI بگیری آخه 480 با این بودجه؟؟؟؟؟
رم هم زیاده میتونی برند معمولی بگیری تا 20 تومن پایینتر
برای گرافیک هم اگر بازی نمیخوای بکنی تا 100 تومن هر چی بود بگیر مثل 6350 تفاوتی با 200 نداره
هارد هم کمه دیگه گفتن نداره SSD با بودجه شما تطابق نداره
پاور هم برای این سیستم مشکلی نداره البته پاورت خوب نیست و در شرایط خوب فکر کنم حدود 480 بیشتر قدرت نداره اما مشکلی نداره

parviz85

Registered User
لایک‌ها
18
لطفا یه سیستم تا حدود 1500 کامل (کیس و مانیتور و ...) معرفی کنید .ممنون

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
دوست عزیز شما اول از همه مانیتور رو خودت انتخاب کن چون نزدیک یک سوم بودجه رو بخودش اختصاص میده و در ضمن نوع کاربری رو هم بفرمائید
و بودجه رو برای کیس بفرمایید چقدرمیمونه

parviz85

Registered User
لایک‌ها
18
با سلام
دوست عزیز شما اول از همه مانیتور رو خودت انتخاب کن چون نزدیک یک سوم بودجه رو بخودش اختصاص میده و در ضمن نوع کاربری رو هم بفرمائید
و بودجه رو برای کیس بفرمایید چقدرمیمونه
ممنون ، من برای یه دوستی می خوام برای کار معمولی خانگی ، مانیتور رو حدود 300 در نظر گرفتم.

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
ممنون ، من برای یه دوستی می خوام برای کار معمولی خانگی ، مانیتور رو حدود 300 در نظر گرفتم.
CPU:athlone 280 ya 2XX
MB :MSI 970
RAM :2GB
VGA: ATI6350 1GB ya 5450
HDD:1tb
PWR:430
بقیه چیزاهم که گفتن نداره هر چی از پول موند خرجش کنید
لوازم مصرفی رو جنس بهتر بگیرید
ODD سامسونگ یا لایتون نگیر ترجیحا ایسوز یا پایونیر یا سونی
تا نظر اساتید چی باشه

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
مادربرد نخریدم هنوز. فعلا فقط هارد ساتا و پاور 350 وات گرین و کیس خالی موجود دارم.
راستش میخواستم ببینم برای کار من حتما باید سوکت جدید بخرم یا دست دو 775 هم کفایت میکنه,
بیشتر مدنظرم وبگردی و کارهای روزمره با سیستم هست که اصلا هنگ نکنه و سرعتش خوب باشه
و فعلا برای چندین ماه پیش رو به فکر بازیهای جدید نیستم مثلا بتلفید و بازهای سنگین رو گرافیک high اجرا نکرد هم مشکلی نیست چون زیاد بازی نمیکنم.
نهایت بازی که میخوام باهاش انجام بدم fifa به صورت آنلاین هست. هم fifa14وهم 11. برای همین دنبال هزینه زیاد و سخت افزار آنچنانی نیستم.
بهم گفته بودن با سی پی یو e8400 و گرافیک 1گیگ و رم 2 میتونی فیفا بازی کنی مانیتورم هم 17 اینچ بیشتر نیست. شاید چن ماه دیگه یه 19 اینچ بگیرم ولی برای همین فعلا میخوام. برای مادربرد+رم+سی پی یو+گرافیک روی هم 450 تا 500 ولی خوب آخرش دیگه تا 600 میخوام هزینه کنم. اگر قطعه نو بشه خرید که چه بهتر ولی اگر نشد دسته دوم بخرم دیگه. میخواستم e8400 دسته دو بگیرم با گرافیک مثل gts250 دسته دو.
بعد دیدم مثل اینکه سوکت جدیدتر بگیرم بهتره. تاپیکهای فروشگاه 1620 و مادربرد h61 نظرمو جلب کرد. نمیدونم این برام کافیه یا حتما باید
G3220 و h81m-s2v که تو نظر بالا دوستان اشاره کردند رو بگیرم. یه چیزی معرفی کنید به بودجه من بخوره. توقع هم زیاد بالا نیست برای اجرای بازیها رزولوشن هم که فعلا پایینه ولی میخوام فیفا رو high روونه روان اجرا بشه. سی پی یو و مادربرد رو نو بردارم و گرافیک دست دو بردارم خوبه؟ چه مدلی؟
دوست عزیز طبیعتا ترکیب 8400+GT250 ترکیب مناسبتری نسبت به H61+1620 یا H81+3220 ه.
اما در نظر داشته باش که بازی های روز dirctx11 نیاز دارند و کارتی مثل 250 توانایی ساپورتش رو نداره.
از طرفی به هر حال سیستم دست دوم دردسرهای خاص خودش رو همیشه داره.
اگر واقعا ترکیب قیمتیتون جای کار نداره و میخواین از حداقل هزینه حداکثر استفاده رو بکنید 8400+250 کاراییش به مراتب بالاتره.
ضمن اینکه اگر میتونید روی APU های AMD هم فکر کنید . با توجه بودجه شما گزینه ی مناسبتریه نسبت به اینتل.

AMD Radeon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
با سلام
با کسر 300 هزارتومان از بودجه برای مانیتور بقیه قطعات به شرح زیر:

130-140toman<<<<<<<<<<<<< Asrock h61m
intel core i3 3220>>>>>>>>>>360toman
Graphic Asus GT640>>>>>>>>350-360toman
Ram kingstone ddr3 1333 2x2GB=4GB>>>>>>>>>2x75=150Toman
power Green GP430A>>>>>>>>>>>130toman
HDD>>>>>>>>>seagate barracuda 7200rpm 500GB>>>>>150toman

mhadi71

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقای skyeagle با تشکر از شما برای مطالعه و نظر شما ولی من گفتم یک سیستم قدیمی دارم می خوام یک سیستم جدید بگیرم برای من از سیستم قبلیم موس-کیبرد-کیس-مانیتور-اسپیکر-هارد -پاور مونده من فقط 1300 برای قطعات تعویضی گفتم و طبق گفتم اون قطعات1300 می شدن1.cpu:400
2.مادر برد:480
3.رم:145
4.گرافیک:200
جمع:1225 هزار تومان
یک سوالم این بود:ایا من جای هزینه 200 تومانی برای گرافیک از این هزینه صرف نظر کنم و200 رو روی سی پی یو هزینه کنم و یک i5 بگیرم چطوره؟(با این شرط که ایا گرافیک4600HD خود پردازنده کار با مرورگرها و پلیر های فیلم راحت انجام می شه داد؟)
در غیر این صورت یک گرافیک تا200 تومان معرفی می کنید
ایا هاردم(samsung hdd160jj-7200rpm-8mb) خوب هست یا نه ؟پیشنهادتون چیه؟

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
با کسر 300 هزارتومان از بودجه برای مانیتور بقیه قطعات به شرح زیر:

130-140toman<<<<<<<<<<<<< Asrock h61m
intel core i3 3220>>>>>>>>>>360toman
Graphic Asus GT640>>>>>>>>350-360toman
Ram kingstone ddr3 1333 2x2GB=4GB>>>>>>>>>2x75=150Toman
power Green GP430A>>>>>>>>>>>130toman
HDD>>>>>>>>>seagate barracuda 7200rpm 500GB>>>>>150toman
دوست عزیز این قطعات رو فراموش کردید:
کیس
کیبورد
موس
اسپیکر
دی وی دی درایو
ایشون یه سیستم کامل میخوان

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
اقای skyeagle با تشکر از شما برای مطالعه و نظر شما ولی من گفتم یک سیستم قدیمی دارم می خوام یک سیستم جدید بگیرم برای من از سیستم قبلیم موس-کیبرد-کیس-مانیتور-اسپیکر-هارد -پاور مونده من فقط 1300 برای قطعات تعویضی گفتم و طبق گفتم اون قطعات1300 می شدن1.cpu:400
2.مادر برد:480
3.رم:145
4.گرافیک:200
جمع:1225 هزار تومان
یک سوالم این بود:ایا من جای هزینه 200 تومانی برای گرافیک از این هزینه صرف نظر کنم و200 رو روی سی پی یو هزینه کنم و یک i5 بگیرم چطوره؟(با این شرط که ایا گرافیک4600HD خود پردازنده کار با مرورگرها و پلیر های فیلم راحت انجام می شه داد؟)
در غیر این صورت یک گرافیک تا200 تومان معرفی می کنید
ایا هاردم(samsung hdd160jj-7200rpm-8mb) خوب هست یا نه ؟پیشنهادتون چیه؟
البته من با توجه به اینکه گفتید میخوام یه سیستم جمع کنم تا 1300 اینو گفتم و اینکه کاربری شما در حدی نیست که یه مادر برد 480 تومنی بگیریدچون خیلی زیاده براحتی میتونید گرافیک بهتر بگیرید تا اگر خواستید بازی هم انجام بدید مشکلی نباشه
در ضمن هاردتون واقعا بدرد نمیخوره شما حداقل باید هارد 1ترا بگیرید از هارد قبلیتون میتونید برای بک آپ استفاده کنید
اگر گرافیک رو خواستید بهتر بردارید باید بفکر پاور هم باشید
و اینکه اگر سی پی یو رو از AMD استفاده کنید شاید بهتر باشه

mhadi71

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از این انلاین بودنتون
من بخاطر این این سیستم رو انتخاب کردم چون یک زمان خواستم cpu , گرافیک رو افزایش بدم مادربردم این قابلیت رو داشته باشه .
بیشتر کار من نگاه کردن فیلم های HD و 3D و کار با نرم افزار کروال دروا هست. حالا با این اوصاف به نظر شما چه سیستم بگیرم تا1300 به اون قطعاتی که برای من مونده(مانیتور-موس -کیبرد-اسپیکر رو دارم)
برای من هارد ظرفیت بالا مهم نیست120 یا 500 کافیه فقط لطف کنید بگید چه ؟با چه مشخصاتی بگیرم
گفتیت از این هارد قدیمیم فقط برای بک آپ می شه استفاده کرد.یعنی می تونم به غیر از هارد جدید که می گیرم توش فیلم هامو بریزم و با کابل ساتا به مادر برد وصل کنم و راحت بتو ویندوز8 فیلم ها رو پلی کنم؟

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
من بخاطر این این سیستم رو انتخاب کردم چون یک زمان خواستم cpu , گرافیک رو افزایش بدم مادربردم این قابلیت رو داشته باشه .
بیشتر کار من نگاه کردن فیلم های HD و 3D و کار با نرم افزار کروال دروا هست. حالا با این اوصاف به نظر شما چه سیستم بگیرم تا1300 به اون قطعاتی که برای من مونده(مانیتور-موس -کیبرد-اسپیکر رو دارم)
برای من هارد ظرفیت بالا مهم نیست120 یا 500 کافیه فقط لطف کنید بگید چه ؟با چه مشخصاتی بگیرم
گفتیت از این هارد قدیمیم فقط برای بک آپ می شه استفاده کرد.یعنی می تونم به غیر از هارد جدید که می گیرم توش فیلم هامو بریزم و با کابل ساتا به مادر برد وصل کنم و راحت بتو ویندوز8 فیلم ها رو پلی کنم؟
در مورد جمله اولتون تقریبا میشه با اطمینان گفت زمانی که شما بخواهی ارتقا بدی دیگه هیچ قطعه ای برای این سیستم پیدا نمیشه پس زیاد بفکر ارتقا نباشید الان کار رو تموم کنید
هارد و حجم هارد تقریبا نیاز تموم نشدنیه مخصوصا برای اهالی فیلم
من در مورد اینتل اطلاعاتی ندارم اساتید میتونن راهنمایی کنن
اما برای AMD میتونید
CPU :AM3 - FX-4300 - 3.8GHz
MB:MSI - 970A-G43
ODD: ASUS
RAM: 4_1600/Apacer
PSU:Green530
VGA:6350
البته اگر واقعا نیاز خاصی به قدرت سی پی یو نباشه میتونی Athlon II 285 هم بگیرید حدود 180 تومن که نصفه قیمته

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام. به نظر من فقط پاور رو Corsair هم قیمت تهیه کنید که این مارک گرین در بین مارکهای در پیت خوبه و اصلا برند نیست. قیمتشم قبلا که پایین بود ارزش داشت الان که تولید ایران شده و قیمتشم با یه پاور Corsair تقریبا یکیه. نمی دونم دوستان رو چه حسابی این پاور غیر برند رو معرفی می کنند در حالیکه قیمتش با یه پاور برند Corsair که یه برند مطرح جهانی هستی دیگه تقریبا یکی شده.

AMD Radeon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18

دوست عزیز با 200 تومن گرافیک به درد بخوری نمیتونید بگیرید به جاش 200 تومن رو برای پردازنده هزینه کنید و 4670k بگیرین از گرافیک 4600 اینتل استفاده کنید به راحتی کارتون رو راه میندازه.

ho3einsa

Registered User
لایک‌ها
129
سلام دوستان. من یه کارت گرافیک دارم اسمش اینه zotac geforce gtx 470
میخوام اورکلاکش کنم از چه سیستمی برا خنک کردنش استفاده کنم بهتره هزینش چنده؟به صرفس؟ارزششو داره؟
واینکه هر کدومو تا چه حد میتونم اور کنم. کلاک هسته ۶۰۷
کلاک حافظه ۱۶۰۰
ممنون

AMD Radeon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
سلام دوستان. من یه کارت گرافیک دارم اسمش اینه zotac geforce gtx 470
میخوام اورکلاکش کنم از چه سیستمی برا خنک کردنش استفاده کنم بهتره هزینش چنده؟به صرفس؟ارزششو داره؟
واینکه هر کدومو تا چه حد میتونم اور کنم. کلاک هسته ۶۰۷
کلاک حافظه ۱۶۰۰
ممنون

سلام
از اسم کارت پیداست که رفرنس هست اگه کارتتون رفرنس هست سری 400 دمای بالایی دارند شما msi afterburner رو دانلود کنید و ابتدا 50MHz کلاک GPU رو افزایش بدید و بعدش کارت رو زیر تست ببرید.در صورت پایداری با گام های 10 MHz افزایش فرکانس بدید و تست کنید تا به ناپایداری برسید.بعد از رسیدن به ناپایداری فرکانس GPU رو 10MHz کاهش بدید.حالا GPU به حداکثر فرکانس پایدار رسیده.بعد سراغ مموری برید و همین کار رو برای مموری انجام بدید و تنظیمات نهایی رو ذخیره کنید.
در ضمن اینجا جای مناسبی برای مطرح کردن این سوال نیست اینجا بخش مشاوره خرید قطعات هست نه مشاوره برای اورکلاک.لطفا سوالات بعدی خودتون رو تاپیک مربوطه دنبال کنید.

big_bob

Registered User
لایک‌ها
757
سلام خدمت دوستان
ميخوام كارت گرافيكمو عوض كنم
بيشتر واسه بازي الان 9500 gt دارم
پاورم ٤٣٠ گرين و مادربورد p5ql pro
تا ٢٥٠ ميتونم هزينه كنم،دست دومم ميتونم بخرم
چي پيشنهاد ميديد؟؟

arashhamidi2014

Registered User
لایک‌ها
1,099
سلام . من میخوام یک رم 4 بگیرم میخواستم بدونم چطور بفهمم رم با مادربورد سازگار هست یا نه و این که یک رم2 هم دارم میشه با هم ازشون استفاده کرد یعنی اینکه رم بشه 6؟ ممنون میشم جواب بدین

best2best

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان روی مادربرد من بزرگ نوشته دایرکس 10 ایا این به این معنیه که فقط دایرکس 10 رو ساپورت می کنه ؟
مادربردم H55m_s2
بعد کارت GTX 750ti چقدر قدرت بیشتری نسبت به r7 260x داره ؟ میصرفه هزینه بیشتر کنیم GTX 750ti بخریم تو بعضی سایت ها که کلاً زده r7260x قویتره

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا