برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Alireza_ar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من يه سي پي يويي ميخوام ك هم براي بازي و هم براي كار با نرم افزارهايي مثل كتيا جواب گو باشه و تا چند سال هم نخوام تعويضش كنم .
تو رنج 700 800 نهايت (پايينتر بهتر ) :د
بنظرتون core i5 - 4690k يا AMD A10 -7850K ؟‌
AMD FX-8350 چطور ؟‌
من خودم اينتل و بيشتر قبول دارم ولي ميخوام ببينم انتخاب مناسبي هست يا اي ام دي ميتونه بهتر باشه ؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
اما برای مشتری به خصوص مشتریهایی که سیستم های عادی میخوان عمده پیشنهادم گرین هست.
چرا؟!
1-چون من شخصا برام خدمات پس از فروش یک کالایی مثل پاورهای برند انچنان مطرح نیست.اگر این پاور ها در دسترسم باشه و نسبت قیمتیش خوب باشه سعی میکنم از برندهای درجه یک سیستمم رو اسمبل کنم.
2-برای مشتری ام معمولا خدمات پس از فروش یک اولویت و نگرانی هست. پس خرید محصولی از گرین حتی اگر به قیمت نباشه و منطقی هم نباشه متاسفانه تنها راهه.
سلام. ممنون كه شما هم در اين بحث شركت كرديد. و اما:
1) پس اگر خدمات پس از فروش براتون مهم نيست ديگه گرين هيچ جايگاهي نداره. چون اندك ارزش گرين بخاطر خدمات پس از فروش و گارانتي تعويضشه. البته گرين بين اين پاورهاي متفرقه آشغال و من درآوردي مثل Viera و Maserati و ... كه توي ايران هست شايد خوب باشه اما نه با قيمت همرده برند!!! اين به سليقه ربطي نداره عزيز. آيا شما به سايتهاي معتبر دنيا در زمينه PSU و همچنين نشان 80Plus اعتقاد داريد يا خير؟ اگر اعتقاد داريد پس اسم گرين رو نبايد بياريد ، چون اوي سايتها اصلا درخور مقايسه اين پاور رو نمي دونن. البته باز هم عرض مي كنم گرين با اين قيمت ارزش خريد نداره. مسلمه اگر كسي بخواد زير مثلا 80000 تومان خرج كنه الان گرين هم نمي تونه بخره. اما 110000 تومان ميشه اولين و پايينترين توان گرين يعني 330 واتش كه با 15000 تومان بيشتر ميشه برند جهاني Corsair خريد با توان 120وات بيشتر. عزيز بازم عرض مي كنم اين ربطي به سليقه نداره. برند مشخصه و غير برند هم مشخص. اما اگر به آمار و تستهاي سايتهاي جهاني اعتقادي نداريد پس اين بحث بي فايدست.
2) ببينيد اين ديگه بسته به نظر مشتري داره كه پرايد با گارانتي رو مثلا به بي ام بدون گارانتي وقتي كه قيمت هر دو يكي باشه ترجيح مي ده يا خير!؟ البته برندهاي مثل Corsair و Antec و Enermax و ... گارانتي دارن. اما شايد از نظر گارانتي فعلا در حد گرين نباشن كه اين بخاطر سابقه ، گستردگي و بزرگ بودن نماينده گرين توي ايرانه كه نميزاره ساير برندها جون بگيرن و باقيمتهاي فضايي كاري مي كنه كه هنوزم ملت بگن پاور گرين. البته ايران هميشه همينجوره. يه جنس اول با قيمت مناسب فروش ميره همچين كه جون گرفت و فرهنگشو جا انداخت قيمتش رو كم كم ميبره بالا جوري كه مشتريهاش حس نكنن.
به نظر من اين امر وقتي سليقه اي ميشه كه مشتري بخواد از بين دوتا برند شناخته و تاييد شده كه از نظر آمارهاي جهاني تقريبا همسطح باشن و تا حدودي هم هم قيمت باشن ، يكي رو انتخاب كنه.
در هر صورت الان هر جور اوليتها رو بچينيم شايد فقط از نظر خدمات پس از فروش گرين انتخاب مناسبي باشه. والا در هر صورت گرين با اين قيمت و كيفيت و آمارهاي جهاني رتبه خوبي نداره.
اما مهم اينكه اونايي كه تجربه دارن مي دونن كه جنس اگر از برند خوب و معتبر تهيه بشه اصلا نيازي به گارانتي نداره. براي مثال تقريبا تمام iphone هاي موجود در بازار ايران بدون گارانتي عرضه ميشن. اما مشتري خيالش راحته كه اگر درست ازش مراقبت كنه هيچ وقت به اين راحتيا خراب نميشه و بيشترين آمار فروش دنيا رو داره. پس پاورهاي برند نيز اگر درست ازشون مراقبت بشه و سر راهشون محافظ گذاشته بشه ، به اين راحتيا كارشون به گارانتي نميكشه. پس اولويت گارانتي در خصوص محصولات برند و باكيفيت خيلي كمرنگتر ميشه.
هنوز تلويزيونهاي سوني 40 سال پيش و راديو ضبطهاش دارن كار مي كنن. هنوز پاور Enermax 280watt ده سال پيش داره كار ميكنه.
خوا ناخواه يكي از آيتمهايي كه به هيچ وجه نميشه ازش گذشت ، مساله قيمت هستش. طرفي كه n تومان مي خواد هزينه كنه بايد بهترين پاور رو انتخاب كنه.
درهر صورت ميخواستم عرض كنم كه انتخاب پاور گرين در وضعيت فعلي بازار نه تنها عاقلانه نيست ، بلكه صرفا به دليل سابقه تبليغات و قيمتهاي خوب قبلي بود كه نسبت به پاورهاي آشغال بازار مي داد. مثلا قبلا(شايد حدود 10 سال پيش) يه پاور آشغال 20000 تومان بود. پاور گرين با همان توان حدود 27000 تومان بود و پاورهاي برند هم توان 50000 تومان به بالا بودند و توي بازار هم خيلي كم بودن. الان پاورهاي آشغال عموما از 30000 تومان هستند تا 50000 تومان ، پاور گرين از 110000 تومان به بالا(در توان 330 وات قيمت 110000 تومان) و پاورهاي برند از 125000 تومان به بالا(كورسير 450 وات 125000 تومان) شروع ميشه كه نه تنها هم قيمت نيستند بلكه گرين در بيشتر توانها از برندها گرونتره!!!
بنده اطمينان دارم اگر كسي تجربه و علم كافي رو داشته باشه در وضعيت فعلي بازار واسه خودش گرين نمي خره. اما افرادي كه تجربه يا علم كافي رو ندارن برن تو بازار فورشندگان چه دانا و چه قالتاق اجازه نمي دن در قيمتهاي پايين و متوسط نهايتا بالاتر از گرين مشتري چيزي بخره.
ضمنا هر جاي ايران كه باشيد مي تونيد پاورهاي برند رو از سايتهاي معتبري مثل www.lioncomputer.ir يا www.rayansaba.com با خيال راحت از وصول كالاي اصل خريداري كنيد.
ديگه فكر كنم اينقدر راجع به اين مساله بحث شده كه هر كسي بايد نتيجه لازم رو گرفته باشه.

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
دوست عزیز تصور شما در مورد کارکرد یه جنس برند گاهی اقرار امیزه.
عزیز من ایفون 4 داشتم شب خوابیدم صبح بلند شدم سوخته بوده.
پاور کولر مستر همینجا حضوری میتونم نشونتون بدم که تو سال اول دوم کارکردشون به مشکل خوردن.پاورهای Acbel همین طور.
هر کالای دیجیتالی رو شما باید احتمال مشکل و خطا براش در نظر بگیرید.حالا برندها طبیعتا این خطاهاشون حداقلیه اما صفر دیگه نیست!.

-farzin-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من قبلا هارد اکسترنال western digital my passport داشتم ، امروز رفتم یک هارد دیگه بخرم ، همه جا My Passport Ultra داشتند ! آیا My Passport دیگه توی بازار هست ؟ و این Ultra چه فرقی با My Passport خالی داره ؟

بعدشم اگه یک درایو نوری ( دی وی دی رایتر ) خوب هم بهم معرفی کنید ممنون میشم

مرسی ...

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوست عزیز تصور شما در مورد کارکرد یه جنس برند گاهی اقرار امیزه.
عزیز من ایفون 4 داشتم شب خوابیدم صبح بلند شدم سوخته بوده.
پاور کولر مستر همینجا حضوری میتونم نشونتون بدم که تو سال اول دوم کارکردشون به مشکل خوردن.پاورهای Acbel همین طور.
هر کالای دیجیتالی رو شما باید احتمال مشکل و خطا براش در نظر بگیرید.حالا برندها طبیعتا این خطاهاشون حداقلیه اما صفر دیگه نیست!.
دوست عزیز ,
میشه بفرمائید بنده کجا گفتم برند یعنی عدم خرابی!؟ فقط یه مثال از تلویزیون سونی قدیمی زدم. شاید اگر به عرایض بنده کلی نگاه کنید اینجور برداشت نکنید.اگر یه آیفون توی 1000 تا کمتر از یکسال عمر کنه , در عوض یه گوشی GLX ایرانی شاید تو هر 10 تا یکیش کمتر از یکسال عمر کنه. بنده عرض نکردم برند بخرید دیگه تمومه. آیا شما حاضرید برای یه گوشی GLX پول آیفون رو بدید!؟ گرچه احتمال این هستش که آیفونتون یکروزه بسوزه! حالا آیا حاضر هستید گوشی GLX با قیمت آیفون بخرید اما GLX گارانتی دار باشه!؟ مثال آیفون و GLX شبیه به پاور گرین و مثلا همون برند Cooler Master هستش. اصلا در کلاس هم نیستند ولی قیمت این پاورها تقریبا یکی شده.
اما همونطور که فرمودید ریسک مشکل , خطا و خرابی در برند به مراتب پایین تر از مارکهای متفرقه هستش.

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
من قبلا هارد اکسترنال western digital my passport داشتم ، امروز رفتم یک هارد دیگه بخرم ، همه جا My Passport Ultra داشتند ! آیا My Passport دیگه توی بازار هست ؟ و این Ultra چه فرقی با My Passport خالی داره ؟

بعدشم اگه یک درایو نوری ( دی وی دی رایتر ) خوب هم بهم معرفی کنید ممنون میشم

مرسی ...
عزیز Ultraیکم جمع و جورتره از نظر ابعاد و همچنین یه نرم افزار Security امنیت هم فکر کنم روش هست که به نظر من این آیتم ارزشی نداره. اما ظاهرا بدنش هم ضد خش هست. پس اختلافشون جمع و جور بودن و یکمم بدنه شاید جنس بهتره. بهترین بدنه اکسترنال به نظر من سونی هستش که از آلمینیومه و بسیار شیک و ظریفه. اما قیمتش حدود 80000 تومان در ظرفیتهای بالا با وسترن متفاوته.
درایو نوری اینترنال و حتی اکسترنال نسبتا خوب Plextor هستش اگه بگردید تو بازار گیرتون میاد. اما اگر خیلی کیفیت آنچنانی نمیخواین یک درایو سونی با گارانتی ایران رهجو هم مورد خوبیه.

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,705
دوستان بحث کردند سوال من این وسط گم شد
من میخوام 8 گیگ رم 1600 بخرم , حالا یا بصورت 8 گیگ تک ماژول و یا دوتا 4 گیگ دوال چنل .قیمت هم نمیخوام خیلی بالا باشه . پیشنهاد دوستان چی هست ؟

-farzin-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
برای اجرای سریع نرم افزارها و رندر کردن ، CPU مهمتره ؟ یا RAM ؟

راستش بودجه کم آوردم ، نمیدونم بین رم و پردازنده کدومشون رو پایین تر بگیرم ؟

رم 4 گیگ یا دوتا 4 گیگ ؟ تاثیرش چقدره ؟

مرسی !

r-stark

Registered User
لایک‌ها
26
درود
مادربورد GA-MA770T-UD3 (rev. 1.4)
cpu : amd athlon x3 2.9
می تونم از این رم استفاده کنم با فرکانس 1600 ؟
RAM 6 GB ADATA CL9 1600

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
برای اجرای سریع نرم افزارها و رندر کردن ، CPU مهمتره ؟ یا RAM ؟

راستش بودجه کم آوردم ، نمیدونم بین رم و پردازنده کدومشون رو پایین تر بگیرم ؟

رم 4 گیگ یا دوتا 4 گیگ ؟ تاثیرش چقدره ؟

مرسی !
براي اجراي سريع برنامه ها پردازنده سريع و رم كافي مهمه. اما شما مي تونيد الان مثلا 4 گيگ رم بخريد و بعدا 4 يا 8 گيگ بهش اضافه كنيد. اينجوري اصلا ضرر نمي كنيد. اما اگر پردازنده رو پايين تهيه كنيد و بعدا بخواين ارتقاء بديد بايد عوضش كنيد كه هنگام فروشش قطعا ضرر مي كنيد. پس پيشنهاد ميكنم فعلا پردزانده بالا تهيه كنيد و بعدهارم رو افزايش بديد.
درود
مادربورد GA-MA770T-UD3 (rev. 1.4)
cpu : amd athlon x3 2.9
می تونم از این رم استفاده کنم با فرکانس 1600 ؟
RAM 6 GB ADATA CL9 1600
درود. عزيز باس رم شما هر چي باشه مشكلي پيش نمياد. مادربورد اتوماتيك فركانس باس رم رو با فركانس باس پردازنده مچ مي كنه و مشكلي براتون پيش نمياد.

Alireza_ar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من يه سي پي يويي ميخوام ك هم براي بازي و هم براي كار با نرم افزارهايي مثل كتيا جواب گو باشه و تا چند سال هم نخوام تعويضش كنم .
تو رنج 700 800 نهايت (پايينتر بهتر ) :د
بنظرتون core i5 - 4690k يا AMD A10 -7850K ؟‌
AMD FX-8350 چطور ؟‌
من خودم اينتل و بيشتر قبول دارم ولي ميخوام ببينم انتخاب مناسبي هست يا اي ام دي ميتونه بهتر باشه ؟
كسي نميتونه راهنمايي كنه ؟‌

mammad72

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
سلام.دوستان میخواستم بپرسم کارت گرافیک GTX750Ti 2G برای بازی های نسل 8 خوبه؟ چند سال جواب میده ؟ کارت گرافیک خوب با این مشخصات و همین قیمت(حدودا 650000 تومن) دیگه چی هست تو بازار ؟ کلا میخوام یه سیستم خوب با قیمت حدودا 3 میلیون جمع کنم که4-5 سال جواب بده برای کاربرد گیمینگ.دوستان لطفا راهنمایی بفرمایید.

r-stark

Registered User
لایک‌ها
26
3 تومن می خوای هزینه کنی بعد فقط 650 برا گرافیک :confused: اونم واسه سیستم گیمینگ !
تجدید نظر کن ، حداقل 1 تومن بزار واسه گرافیک .

mammad72

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
3 تومن می خوای هزینه کنی بعد فقط 650 برا گرافیک :confused: اونم واسه سیستم گیمینگ !
تجدید نظر کن ، حداقل 1 تومن بزار واسه گرافیک .
خب بودجه نمیرسه دیگه. این کارت گرافیک 750ti دیدم بد نبود متوسط رو به بالا بود

r-stark

Registered User
لایک‌ها
26
این کارتی که شما میگی متوسطه همین ، تازه نسل 8 داره جا می افته حواست باشه یدفعه به خودت میای میبینی باید تنظیمات رو بزاری روی medium ، اگه واقها می خوای از گیم لذت ببری زیر 760TI نگیر ، نمی دونم چطور حساب کردی که با 3 تومن بازم کم میاری ! مگه می خوای ssd بگیری ؟
طوری هزینه کن که بعد پشیمون نشی ، بیشترین هزینه رو روی گرافیک بعد پاور ، cpu ، مادربورد ودر آخر رم (البته رم مهمه 8 گیگ کافیه با باس 1600) و ... بزار .
می تونی R9 270X Gaming بگیری که قیمتی بین 800 تا 900 متغییره ، از لحاظ کیفیت هم بهتر از 750 هست ، انتخاب با خودته ، مطمئن باش اگه اینجا از دوستانی که به قیمت ها بیشتر اشراف دارن راهنمایی بگیری سیستم گیم خیلی خوبی رو می تونی ببندی اما اگه از بازاری ها بپرسی باید سَر هم بدی :general304: .

mammad72

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
26
این کارتی که شما میگی متوسطه همین ، تازه نسل 8 داره جا می افته حواست باشه یدفعه به خودت میای میبینی باید تنظیمات رو بزاری روی medium ، اگه واقها می خوای از گیم لذت ببری زیر 760TI نگیر ، نمی دونم چطور حساب کردی که با 3 تومن بازم کم میاری ! مگه می خوای ssd بگیری ؟
طوری هزینه کن که بعد پشیمون نشی ، بیشترین هزینه رو روی گرافیک بعد پاور ، cpu ، مادربورد ودر آخر رم (البته رم مهمه 8 گیگ کافیه با باس 1600) و ... بزار .
می تونی R9 270X Gaming بگیری که قیمتی بین 800 تا 900 متغییره ، از لحاظ کیفیت هم بهتر از 750 هست ، انتخاب با خودته ، مطمئن باش اگه اینجا از دوستانی که به قیمت ها بیشتر اشراف دارن راهنمایی بگیری سیستم گیم خیلی خوبی رو می تونی ببندی اما اگه از بازاری ها بپرسی باید سَر هم بدی :general304: .
داداش سیستمی که من میخوام بگیرم الان میزنم پایین تازه این ها رو هم میشه حدودا 3.5 میلیون البته من زیاد وارد نیستم شاید بعضی قطعات رو زیادی بالا برداشتم یا قیمت رو گرون گرفتم شما و دوستان لطفا یه نظری بدهید : ببخشید یه کم به هم ریخته است.

Geil Black Dragon 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz GB38GB1600C9DC

280,000 تومان

Genius SP-S110 1W

28,000 تومان 28,000 تومان

GIGABYTE Gaming Series GA-H97-Gaming 3

472,000 تومان

ASUS SATA Internal DVD Burner DRW-24F1ST
تومان 59,000

LG LED 19M35A

279,000 تومان

MSI GAMING N750Ti TWIN FROZR IV 2GD5/OC GeForce GTX 750 Ti 2GB
د 662,000 تومان

Western Digital Black 1TB WD1003FZEX
تومان 345,000

Corsair VS Series VS550
تومان 180,000

Intel 4th Gen Core i7-4770K
تومان 1,099,000

Green X1 GAMING
تومان 148,000

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
كسي نميتونه راهنمايي كنه ؟‌
سلام عزيز. پيشنهاد بنده Intel Core i5-4430 Box هستش حدود 520000 تومان. سري K براي اوركلاك هستش كه به درد شما نمي خوره. اين پردازنده قوي هستش و جوابگو.
خب بودجه نمیرسه دیگه. این کارت گرافیک 750ti دیدم بد نبود متوسط رو به بالا بود
به نظر من EVGA - GeForce GTX 750 Ti SC - 2GB با قيمت 650000 تومان انتخاب خوبيه. مزيتش نسبت به AMD Radeon اينه كه استاندارد CUDA و PhysX رو هم پشتيباني مي كنه.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
داداش سیستمی که من میخوام بگیرم الان میزنم پایین تازه این ها رو هم میشه حدودا 3.5 میلیون البته من زیاد وارد نیستم شاید بعضی قطعات رو زیادی بالا برداشتم یا قیمت رو گرون گرفتم شما و دوستان لطفا یه نظری بدهید : ببخشید یه کم به هم ریخته است.

Geil Black Dragon 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz GB38GB1600C9DC

280,000 تومان

Genius SP-S110 1W

28,000 تومان 28,000 تومان

GIGABYTE Gaming Series GA-H97-Gaming 3

472,000 تومان

ASUS SATA Internal DVD Burner DRW-24F1ST
تومان 59,000

LG LED 19M35A

279,000 تومان

MSI GAMING N750Ti TWIN FROZR IV 2GD5/OC GeForce GTX 750 Ti 2GB
د 662,000 تومان

Western Digital Black 1TB WD1003FZEX
تومان 345,000

Corsair VS Series VS550
تومان 180,000

Intel 4th Gen Core i7-4770K
تومان 1,099,000

Green X1 GAMING
تومان 148,000
پيشنهاد بنده اينه:
Monitor Samsung Syncmaster 22C150 Full HD قيمت حدود 420000 تومان.
CPU : Intel Haswell Corei5-4430 Box قيمت 520000 تومان.
Mother Board :Gigabyte H6M-S2PT قيمت 215000 تومان.
RAM : 4GB Corsair XMS3-BUS1600Mhz قيمت 125000تومان.
H.D.D : 1TB Toshiba SataIII قيمت 150000 تومان.
Case : Green Pars قيمت 78000 تومان.
PSU : ENERMAX NAXN(Tomahawk II) - 450W قيمت 170000 تومان.
DVD Writer : Sony 24X گارانتي ايران رهجو قيمت 50000 تومان.
K.B and Mouse : Meeva قيمت 50000 تومان.
Graphic Card : ASUS GeForce® GTX 770 DirectCU II قيمت حدود 1350000 تومان.

قيمت كل 3128000 تومان. اگه بازم سنگينه مي تونيد پردازنده رو پايين تر بگيريد. در هر صورت شما بالاترين سيستم فعلي رو بالاي 12 ميليون هم پول بديد تا 3 الي 5 سال آينده براي بازيهاي روز بنا به سياست شركتهاي دست اندركار از رده خارج خواهد شد. اين سيستم واسه بازي و كارهاي عادي سيستم بسيار خوبيه. افزايش رمش هم در آينده بدون ضرر و با خريد رم انجام پذيره.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا