برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید پردازنده ، مادربرد ، رم

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Ittl.ir

Registered User
لایک‌ها
38
راهنمای خرید لبتاب (قسمت دوم)
خب بعد از راهنمای خرید لبتاب (قسمت اول) با ادامه راهنمایی خرید لبتاب با شما همراه هستیم و میخواهیم نکته های طلایی رو براتون تعریف کنیم و در انتخاب بهترین لبتاب برای شما بهترین راهنما باشیم:

1.درباره قابل حمل بودن آن فکر کنید

اولین سوالی که پیش می آید این است که:"چه نوع لبتابی من باید بخرم؟" جواب این هست که : شما چند روز در طول هفته لب تابتون رو با خودتون حمل می کنید و جابه جا می کنید.

جواب اینه که شما لبتاب پند اینچی می خواهید که این میتونه نوع سیستم و وزنشو مشخص کنه.بسیاری از مشاوران لبتابها یی ۱۳ اینچی رو برای حمل زیاد پیشنهاد می دهند همانند MacBook Air .و حتی بهتر لبتابهای 12 ultraportable اینچی هم هستند که این روزها با پردازنده های قویتر و نمایشگر های بهتر یافت می شوند.

برا دیدن ادامه مطلب به صفحه"راهنمای خرید لبتاب (قسمت دوم)" از مجله الکترونیکی اخبار کوتاه فناوری ittl مراجعه نمایید

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
راهنمای خرید لبتاب (قسمت دوم)
خب بعد از راهنمای خرید لبتاب (قسمت اول) با ادامه راهنمایی خرید لبتاب با شما همراه هستیم و میخواهیم نکته های طلایی رو براتون تعریف کنیم و در انتخاب بهترین لبتاب برای شما بهترین راهنما باشیم:

1.درباره قابل حمل بودن آن فکر کنید

اولین سوالی که پیش می آید این است که:"چه نوع لبتابی من باید بخرم؟" جواب این هست که : شما چند روز در طول هفته لب تابتون رو با خودتون حمل می کنید و جابه جا می کنید.

جواب اینه که شما لبتاب پند اینچی می خواهید که این میتونه نوع سیستم و وزنشو مشخص کنه.بسیاری از مشاوران لبتابها یی ۱۳ اینچی رو برای حمل زیاد پیشنهاد می دهند همانند MacBook Air .و حتی بهتر لبتابهای 12 ultraportable اینچی هم هستند که این روزها با پردازنده های قویتر و نمایشگر های بهتر یافت می شوند.

برا دیدن ادامه مطلب به صفحه"راهنمای خرید لبتاب (قسمت دوم)" از مجله الکترونیکی اخبار کوتاه فناوری ittl مراجعه نمایید
دوست عزیز , اینجا محل مشاوره برای خرید پردازنده , مادربورد و رم هست نه راهنمای خرید لپ تاپ. لطفا این مطلب رو در بخش لپ تاپ در زیرمجموعه اخبار و تازه های Netbook-Notebook قرار بدید. متشکرم.

Ittl.ir

Registered User
لایک‌ها
38
آ
دوست عزیز , اینجا محل مشاوره برای خرید پردازنده , مادربورد و رم هست نه راهنمای خرید لپ تاپ. لطفا این مطلب رو در بخش لپ تاپ در زیرمجموعه اخبار و تازه های Netbook-Notebook قرار بدید. متشکرم.
آخه خودتون دقیقا این لینکو به من دادید که...:(:confused:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
گذاشتمش تو این لینک"http://forum.persiantools.com/threads/مشاوره-در-مورد-خريد-لپتاپ.38063/"..لطفا این یکی که تو این صفحه هستو حذف کنید!

درست گذاشتم دیگه؟

TE]
عزیز بنده که عنوان تاپیک مرتبطش رو عینا خدمتتو عرض کردم! اشتباه گذاشتید . لطفا خودتون پاکش کنید و به اینجا انتقال بدید:
http://forum.persiantools.com/threads/اخبار-و-تازه-هاي-netbook-notebook.408229/page-6#post-11510404
ممنون که رعایت می کنید.

Amir15951

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من همون کابر بالاییم
بودجه سه ملیون و پونصد دارم
من نیاز به خرید کیس مادربرد سی پی یو گرافیک رم و پاور دارم
شما بقیه چیز هارو معرفی نکردید
راستی سوال مهمم اینه که gtx 970 چه برندی بخرم و چرا
یه سری میگن nvidia یه سری گیگابایت و یک سری میگن ایسوس
کدوم قوی تره؟
مادر برد asus h97-pro gamer
میتونه رم ddr4 و سی پی یو i core 7 رو ساپرت کنه؟
و سوال اخر یک رم با ddr4 و یک رم با ddr3 که کلاس هاشون یکیه سرعتشون فرق میکنه؟
اگه کلاس ddr3 بالاتر باشه چی؟
یعنی این سرعت رم ها توی کلاسشون گفته میشه؟
خیلی ممنون میشم جواب بدید

Ittl.ir

Registered User
لایک‌ها
38
عزیز بنده که عنوان تاپیک مرتبطش رو عینا خدمتتو عرض کردم! اشتباه گذاشتید . لطفا خودتون پاکش کنید و به اینجا انتقال بدید:
http://forum.persiantools.com/threads/اخبار-و-تازه-هاي-netbook-notebook.408229/page-6#post-11510404
ممنون که رعایت می کنید.
من دکمه حذف تاپیکو نمیبینم ک حذفش کنم.انتقالش دادم.

Ittl.ir

Registered User
لایک‌ها
38
سلام من همون کابر بالاییم
بودجه سه ملیون و پونصد دارم
من نیاز به خرید کیس مادربرد سی پی یو گرافیک رم و پاور دارم
شما بقیه چیز هارو معرفی نکردید
راستی سوال مهمم اینه که gtx 970 چه برندی بخرم و چرا
یه سری میگن nvidia یه سری گیگابایت و یک سری میگن ایسوس
کدوم قوی تره؟
مادر برد asus h97-pro gamer
میتونه رم ddr4 و سی پی یو i core 7 رو ساپرت کنه؟
و سوال اخر یک رم با ddr4 و یک رم با ddr3 که کلاس هاشون یکیه سرعتشون فرق میکنه؟
اگه کلاس ddr3 بالاتر باشه چی؟
یعنی این سرعت رم ها توی کلاسشون گفته میشه؟
خیلی ممنون میشم جواب بدید

منظورتون با منه..تو سایت توضیح دادم و تو قسمت سوم "راهنمای خرید لبتاب (قسمت دوم)" که هنوز نزاشتیم قراره درباره مادربورد و کارت گرافیک و رم توضیح بدیم..

اما کوتاه بگم که بستگی داره شما انتظارتون از لبتابتون چیه مثلا کارت گرافیک nvidia برای کار با نرم افزارای گرافیکی بهتر و گیگابایت برای گیم و بقیه نکات...

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
منظورتون با منه..تو سایت توضیح دادم و تو قسمت سوم "راهنمای خرید لبتاب (قسمت دوم)" که هنوز نزاشتیم قراره درباره مادربورد و کارت گرافیک و رم توضیح بدیم..

اما کوتاه بگم که بستگی داره شما انتظارتون از لبتابتون چیه مثلا کارت گرافیک nvidia برای کار با نرم افزارای گرافیکی بهتر و گیگابایت برای گیم و بقیه نکات...
آره عزیز. منظورم شما بودید که اشتباهی زدم به یکی دیگه.
عزیز اینجا مشاوره برای خرید مادربورد و پردازنده و رم بوده و مربوط به PC هستش و هیچ ربطی به لپ تاپ نداره. لطفا اینجا در خصوص راهنمایی برای خرید لپ تاپ تاپیک نزنید. این موردی که شما دارید می فرمائید بیشتر مربوط به اخبار لپ تاپ میشه گفت هستش که لینکش رو دادم خدمتتون و مثل اینکه شما هم لطف کردید و اونجا گذاشتید. خیلی هم خوب. واسلام. ممنون.

Last edited:

Ittl.ir

Registered User
لایک‌ها
38
آره عزیز. منظورم شما بودید که اشتباهی زدم به یکی دیگه.
عزیز اینجا مشاوره برای خرید مادربورد و پردازنده و رم بوده و مربوط به PC هستش و هیچ ربطی به لپ تاپ نداره. لطفا اینجا در خصوص راهنمایی برای خرید لپ تاپ تاپیک نزنید. این موردی که شما دارید می فرمائید بیشتر مربوط به اخبار لپ تاپ میشه گفت هستش که لینکش رو دادم خدمتتون و مثل اینکه شما هم لطف کردید و اونجا گذاشتید. خیلی هم خوب. واسلام. ممنون.
آها چشم..شرمنده.از این به بعد اخبار کامپیوترمو اینجا میزارم.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
آها چشم..شرمنده.از این به بعد اخبار کامپیوترمو اینجا میزارم.
چشمت بی بلا. ممنون که رعایت می کنی. البته عزیز اخبار کامپیوتر رو باید در این تاپیک بزارید:
http://forum.persiantools.com/threads/اخبار-سخت-افزار.9046/page-173

کلا تاپیک مشاوره ربطی به اخبار نداره عزیز. اخبار کامپیوتر (PC) و سخت افزار در تاپیک فوق و اخبار لپ تاپ رو هم که قبلا لینشکو دادم خدمتتون. بدیهیه که صرفا برای حفط نظم انجمن از شما خواهش شد و قصد دیگه ای ندارم.از اینکه مایلید که در انجمن فعالیت کنید و برای انجمن خبر جدید بزارید هم بسیار خوشحالم.
بازم متشکرم.

Ittl.ir

Registered User
لایک‌ها
38
چشمت بی بلا. ممنون که رعایت می کنی. البته عزیز اخبار کامپیوتر رو باید در این تاپیک بزارید:
http://forum.persiantools.com/threads/اخبار-سخت-افزار.9046/page-173

کلا تاپیک مشاوره ربطی به اخبار نداره عزیز. اخبار کامپیوتر (PC) و سخت افزار در تاپیک فوق و اخبار لپ تاپ رو هم که قبلا لینشکو دادم خدمتتون. بدیهیه که صرفا برای حفط نظم انجمن از شما خواهش شد و قصد دیگه ای ندارم.از اینکه مایلید که در انجمن فعالیت کنید و برای انجمن خبر جدید بزارید هم بسیار خوشحالم.
بازم متشکرم.
بازم چشم...شرمنده واقعا

alii3516

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام عزیز. کلا اساسی ترین تفاوت مادربوردهای دارای چیپست سری Z با سری H توی قابلیت اورکلاک هستش. پس اگر اهل اورکلاک نیستید این دو مادربوردتفاوت چندانی برای شما نخواهند داشت و هر دو مناسب کارتون هستند و مشکلی نخواهید داشت.
بله یه تفاوت دیگشون اینه h170 pro gemingتا فرکانس رم 2133بیشتر پشتیبانی نمیکنه.سوالم اینه :فرکانسه بالای رم به چه کار میاد؟ چون من میخوام واسه این سیستم 5 میلیون هزینه کنم و چند سال داشته باشمش...اگه این فرکانسه پایینه رم ممکنه واسم مشکل پیش بیاره بگید لطفا.تا مادربورده انتخابی رو تعویض کنم.
خیلی ممنون.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بله یه تفاوت دیگشون اینه h170 pro gemingتا فرکانس رم 2133بیشتر پشتیبانی نمیکنه.سوالم اینه :فرکانسه بالای رم به چه کار میاد؟ چون من میخوام واسه این سیستم 5 میلیون هزینه کنم و چند سال داشته باشمش...اگه این فرکانسه پایینه رم ممکنه واسم مشکل پیش بیاره بگید لطفا.تا مادربورده انتخابی رو تعویض کنم.
خیلی ممنون.
طبیعتا توی سرعت تبادل داده بین رم و پردازنده موثره. اما کارآیی تفاوت چشمگیری پیدا نمی کنه. اگر Z170 بگیرید که بهتره اما مشروط بر اینکه اولویت اولتون نباشه و سایر قطعاتتون مثل پردازنده و کارت گرافیک و SSD و ... ایده آل باشن اون موقع Z170 بهتره. اما اگر قرار باشه گرافیک یا پردازنده یا سایر قطعات بخاطر این قطعه تنزل بدید من موافق نیستم.

S H 4 H 4 i3

Registered User
لایک‌ها
1,321
دوستان به نظرتون واسه pcie 1.1 x1 حداکثر چه گرافیکی میشه استفاده کرد؟
از نظر قطعات دیگه گلوگاهی نیست،اگه گرافیک x16 فقط باشه هم مشکلی نیست
و اینکه من یه مانیتور معمولی دارم از روزلوشنش و رسپانس تایم راضیم فقط کنتراستش پایینه ،بودجه برای ارتقا کارت گرافیک بزارم بهتره یا مانیتور ؟
کلا فقط برای گیم سینگل پلیر کنتراست بالا و آی پی اس بودن مهمه و لذت بخشتر میکنه؟ آنلاین شوتر نمیزنم زیاد هکر زیاده ؛-)

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوستان به نظرتون واسه pcie 1.1 x1 حداکثر چه گرافیکی میشه استفاده کرد؟
از نظر قطعات دیگه گلوگاهی نیست،اگه گرافیک x16 فقط باشه هم مشکلی نیست
و اینکه من یه مانیتور معمولی دارم از روزلوشنش و رسپانس تایم راضیم فقط کنتراستش پایینه ،بودجه برای ارتقا کارت گرافیک بزارم بهتره یا مانیتور ؟
کلا فقط برای گیم سینگل پلیر کنتراست بالا و آی پی اس بودن مهمه و لذت بخشتر میکنه؟ آنلاین شوتر نمیزنم زیاد هکر زیاده ؛-)

Sent from my GT-P6210 using Tapatalk
سلام عزیز. برای اینکه پاسخ درست و حسابی و کارشناسی شده بهتون بدم , لازمه که مشخصات کامل و دقیق قطعات فعلیتونو بفرمائید؟

Mahdikamel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام آقا رضای عزیز @reza76622201
سیستم من به شرح زیر قصد ارتقاع رم وگرافیک دارم میخواستم راهنماییم کنید
Cpu:core i5 750 2.7ghz quadcore
Vga:sapphire ati radeon 5770 hd vapore x
Ram: 4gig(2×2) bus 1600
Main bord: asus p7p55d
Power:green 585b gaming
Case;magnom plus
monitor:1080p
بین دو کارت گرافیک asus gtx 960 oc 4gb وasus r9 380 4gig موندم کدوم تهیه کنم شما با توجه به سیستمم کدوم پیشنهاد میکنید؟ و درمورد رم چه رمی پیشنهاد میکنید؟ میخوام رمم 8 بشه ینی 4 گیگ اضافه کنم ممنون.

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام آقا رضای عزیز @reza76622201
سیستم من به شرح زیر قصد ارتقاع رم وگرافیک دارم میخواستم راهنماییم کنید
Cpu:core i5 750 2.7ghz quadcore
Vga:sapphire ati radeon 5770 hd vapore x
Ram: 4gig(2×2) bus 1600
Main bord: asus p7p55d
Power:green 585b gaming
Case;magnom plus
monitor:1080p
بین دو کارت گرافیک asus gtx 960 oc 4gb وasus r9 380 4gig موندم کدوم تهیه کنم شما با توجه به سیستمم کدوم پیشنهاد میکنید؟ و درمورد رم چه رمی پیشنهاد میکنید؟ میخوام رمم 8 بشه ینی 4 گیگ اضافه کنم ممنون.
سلام عزیز. این مشخصات مادربورد شماست:
https://www.asus.com/Motherboards/P7P55D/specifications

این مادربورد حداکثر 16 گیگ رم ساپورت می کنه و اسلات کارت گرافیکش PCI Express 2.0 هستش. هر دو کارت گرافیک یاد شده برای PCI Express 3.0 طراحی شدن اما چون تمام پهانی باید PCI Express 2.0 زو پوشش نمی دن فکر نمی کنم مشکلی باشه.
در هر صورت این مقایسه این دو کارت گرافیکی که فرمودید:
http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-380-vs-GeForce-GTX-960
قاطعانه نمی شه گفت کدامیک برتره , اما من خودمGTX 960 رو می پسندم.
در خصوص رم هم که مشخصه یه ماژول 4 گیگ باید اضافه کنید. بهتره که برند و مدلش دقیقا مثل برند ئ مدل رمهای فعلیتون باشه. والا اگر بتونید که رمهاتونو بفروشید و یک ماژول Corsair 8GB XMS3-Bus1600Mhz به قیمت حدود 165000 تومان تهیه کنید به نظر من بهتره. چون در صورت ناسازگار بودن رمها با رم جدیدیتون حسابی اذیت میشید.

Mahdikamel

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام عزیز. این مشخصات مادربورد شماست:
https://www.asus.com/Motherboards/P7P55D/specifications

این مادربورد حداکثر 16 گیگ رم ساپورت می کنه و اسلات کارت گرافیکش PCI Express 2.0 هستش. هر دو کارت گرافیک یاد شده برای PCI Express 3.0 طراحی شدن اما چون تمام پهانی باید PCI Express 2.0 زو پوشش نمی دن فکر نمی کنم مشکلی باشه.
در هر صورت این مقایسه این دو کارت گرافیکی که فرمودید:
http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-380-vs-GeForce-GTX-960
قاطعانه نمی شه گفت کدامیک برتره , اما من خودمGTX 960 رو می پسندم.
در خصوص رم هم که مشخصه یه ماژول 4 گیگ باید اضافه کنید. بهتره که برند و مدلش دقیقا مثل برند ئ مدل رمهای فعلیتون باشه. والا اگر بتونید که رمهاتونو بفروشید و یک ماژول Corsair 8GB XMS3-Bus1600Mhz به قیمت حدود 165000 تومان تهیه کنید به نظر من بهتره. چون در صورت ناسازگار بودن رمها با رم جدیدیتون حسابی اذیت میشید.
این کارت برای گیم میخوام بنظرتون کدوم یک آینده بهتری داره؟ خودمم نظرم رو gtx 960 بود منتها تو بازی ها مثل اینکه r9 380 کمی موفق تر بوده البته r9 380 مصرف برق بیشتری داره و دمای بالاتری نسبت به gtx 960 داره
من هر کدوم از این گرافیکارو انتخاب کنم با cpu من گلوگاه ایجاد نمیکنه؟ و سوال بعدیم اینه که اگه r9380 انتخاب کنم پاورم کم نمیاره ؟ ممنون بابت راهنمایی

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
این کارت برای گیم میخوام بنظرتون کدوم یک آینده بهتری داره؟ خودمم نظرم رو gtx 960 بود منتها تو بازی ها مثل اینکه r9 380 کمی موفق تر بوده البته r9 380 مصرف برق بیشتری داره و دمای بالاتری نسبت به gtx 960 داره
من هر کدوم از این گرافیکارو انتخاب کنم با cpu من گلوگاه ایجاد نمیکنه؟ و سوال بعدیم اینه که اگه r9380 انتخاب کنم پاورم کم نمیاره ؟ ممنون بابت راهنمایی
عرض کردم که انتخاب سخته. مقایسه رو که براتون گذاشتم. توی برخی چیزها R9 380 برتره و توی برخی چیزها GTX 960 . خوب بخاطر شما چند تا مقایس دیگه هم سرچ کردم از سایتهای معتبر:
http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-960-vs-AMD-R9-380/3165vs3482

http://www.hardocp.com/article/2015/08/04/msi_geforce_gtx_960_gaming_4g_video_card_review/9

اما اینها با جزئیات بیشتری بررسی کردند. مثل اینکه R9 380 بهتره. مصرف و دماش بیشتره اما نه پاور شما کم میاره و نه مشکلی از نظر دمایی ایجاد میشه. پردازندتون هم گلوگاه نمیشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا