برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید کیس برای رندرینگ نهایت نا 3.5

babak2127

Registered User
لایک‌ها
83
با سلام
برای کار سه بعدی و رندر یک کیس میخوام جمع کنم. نرم افزار های مورد استفاده ام هم 3ds max هستش و موتور رندر هم octane.
از اساتید کسی میتونه کمک کنه تا 3.5 میلیون قوی ترین سیستمی که میتونم ببندم چیه؟ گرافیکش خیلی مهمه چون موتور رندرم جی پی یو بیسه میخوام بیشترین خرج رو روی گرافیک کنم.
پیشاپیش ممنون از نظرات و راهنماییاتون.

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
سیستم کامل میخواین یا فقط کیس ؟؟

یه صورت کلی همونطور که خودتون میدونید این موتور بیسش بر gpu رندرینگ هست و برای هزینه ای که شما مطرح کردی اگر بدون مانیتور بخوای خب یکم قابل فکرکردنه اما با مانیتور و سیستم کامل 3 3.5 هزینه کمی محسوب میشه و نمیتونید یه سیستم خیلی خوب رو انتظار داشته باشید

http://render.otoy.com/faqs.php

به هر حال یه 4670k یا معمولی برای cpu خوبه و 8 گیگ رم. میتونید راجع به این ریسرچ کنید که اگر مثلا برید دوتا سه تا vga ارزون تر sli کنید بهتره یا برید سرغ یه vga قوی مثل 760 یا 770 ... از این جهت عرض می کنم که سرعت رندر این موتور بیش از همه نیازمند تعداد cuda core بیشتر هست. البته اینم در نظر داشته باشین که sli کردن یه پاور قوی و main بهتری هم میطلبه ...

Last edited:

babak2127

Registered User
لایک‌ها
83
سیستم کامل میخواین یا فقط کیس ؟؟

یه صورت کلی همونطور که خودتون میدونید این موتور بیسش بر gpu رندرینگ هست و برای هزینه ای که شما مطرح کردی اگر بدون مانیتور بخوای خب یکم قابل فکرکردنه اما با مانیتور و سیستم کامل 3 3.5 هزینه کمی محسوب میشه و نمیتونید یه سیستم خیلی خوب رو انتظار داشته باشید

http://render.otoy.com/faqs.php

به هر حال یه 4670k یا معمولی برای cpu خوبه و 8 گیگ رم. میتونید راجع به این ریسرچ کنید که اگر مثلا برید دوتا سه تا vga ارزون تر sli کنید بهتره یا برید سرغ یه vga قوی مثل 760 یا 770 ... از این جهت عرض می کنم که سرعت رندر این موتور بیش از همه نیازمند تعداد cuda core بیشتر هست. البته اینم در نظر داشته باشین که sli کردن یه پاور قوی و main بهتری هم میطلبه ...
منظورم فقط کیس هستش.
آیا با این بودجه 3.5 میسه یه کیس جمع کرد که مثلا گرافیک 770 داشته باشه؟

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
با سلام
برای کار سه بعدی و رندر یک کیس میخوام جمع کنم. نرم افزار های مورد استفاده ام هم 3ds max هستش و موتور رندر هم octane.
از اساتید کسی میتونه کمک کنه تا 3.5 میلیون قوی ترین سیستمی که میتونم ببندم چیه؟ گرافیکش خیلی مهمه چون موتور رندرم جی پی یو بیسه میخوام بیشترین خرج رو روی گرافیک کنم.
سلام عزيز. ظاهرا شما دو تا تاپيك ايجاد كرديد. يكي سيستم(كيس خالي) براي رندرينگ و يكي هم براي بازي. خوب براي رندرينگ بايد كارت گرافيكتون حداقل nVidia Quadro باشه. گرافيك 770 واسه بازي خوبه نه واسه رندرينگ. كارت مخصوص رندرينگ مثلا PNY - NVIDIA Quadro K600 قيمتش حدود 580000 تومان. پس حدودا 3000000 تومان باقي مي مونه واسه ساير قطعات كه مبلغ خوبيه. اگر اين هاردديسك رو تهيه كنيد يك SSD با سرعت عالي و يك هاردديسك معمولي پرسرعت هم يكجا داريد:
http://www.digikala.com/Product/DKP-38714/Western-Digital-Black-2-Mobile-2-5-inch-Dual-Drives-1TB-HDD-120GB-SSD/هارد-دیسک-اینترنال-دو-درایو-و-2-5-اینچی-وسترن-دیجیتال-مدل-مشکی-2-ظرفیت-1-ترابایت-هارد-دیسک-120-گیگابایت-SSD
چون واسه رندرينگ بخاطر سرعت لود پايين هارددهاي معمولي وجود SSD ضروريه. پس مي مونه حدودا 210000 تومان. كيس هم Enermax اين مدل :
http://lioncomputer.ir/product/2981/Case Enermax CLIPEUS/

پاور هم Enermax اين مدل:
http://lioncomputer.ir/product/3696/Enermax TRIATHLOR ECO 650W Power Supply Unit/
پس مي مونه حدودا 1500000 تومان. رم هم Corsair Dualchannel 2*4GB XMS3-BUS1600Mhz قيمتش حدود 260000 تومانه. پس مي مونه 1240000 تومان واسه مادربورد و پردازنده. پردازنده Intel Haswell Core i7 - 3.6GHz - 4790 NEW Box قيمت حدود 970000 تومان كه ديگه آخرشه. يه 50000 تومان هم DVD Writer Sony 24X پس مي مونه تقريبا 220000 تومان واسه مادربورد .اينجا واسه مادربورد پول كم مياد. خوب يه مادربورد نسبتا خوب ASUS - H97-PLUS NEW حدود 380000 تومانه. شما 160000 تومان كم داريد. حيفه بخاطر اين بياين و مثلا SSD رو حذف كنيد يا هر كار ديگه.

babak2127

Registered User
لایک‌ها
83
سلام عزيز. ظاهرا شما دو تا تاپيك ايجاد كرديد. يكي سيستم(كيس خالي) براي رندرينگ و يكي هم براي بازي. خوب براي رندرينگ بايد كارت گرافيكتون حداقل nVidia Quadro باشه. گرافيك 770 واسه بازي خوبه نه واسه رندرينگ. كارت مخصوص رندرينگ مثلا PNY - NVIDIA Quadro K600 قيمتش حدود 580000 تومان. پس حدودا 3000000 تومان باقي مي مونه واسه ساير قطعات كه مبلغ خوبيه. اگر اين هاردديسك رو تهيه كنيد يك SSD با سرعت عالي و يك هاردديسك معمولي پرسرعت هم يكجا داريد:
http://www.digikala.com/Product/DKP-38714/Western-Digital-Black-2-Mobile-2-5-inch-Dual-Drives-1TB-HDD-120GB-SSD/هارد-دیسک-اینترنال-دو-درایو-و-2-5-اینچی-وسترن-دیجیتال-مدل-مشکی-2-ظرفیت-1-ترابایت-هارد-دیسک-120-گیگابایت-SSD
چون واسه رندرينگ بخاطر سرعت لود پايين هارددهاي معمولي وجود SSD ضروريه. پس مي مونه حدودا 210000 تومان. كيس هم Enermax اين مدل :
http://lioncomputer.ir/product/2981/Case Enermax CLIPEUS/

پاور هم Enermax اين مدل:
http://lioncomputer.ir/product/3696/Enermax TRIATHLOR ECO 650W Power Supply Unit/
پس مي مونه حدودا 1500000 تومان. رم هم Corsair Dualchannel 2*4GB XMS3-BUS1600Mhz قيمتش حدود 260000 تومانه. پس مي مونه 1240000 تومان واسه مادربورد و پردازنده. پردازنده Intel Haswell Core i7 - 3.6GHz - 4790 NEW Box قيمت حدود 970000 تومان كه ديگه آخرشه. يه 50000 تومان هم DVD Writer Sony 24X پس مي مونه تقريبا 220000 تومان واسه مادربورد .اينجا واسه مادربورد پول كم مياد. خوب يه مادربورد نسبتا خوب ASUS - H97-PLUS NEW حدود 380000 تومانه. شما 160000 تومان كم داريد. حيفه بخاطر اين بياين و مثلا SSD رو حذف كنيد يا هر كار ديگه.

سلام . ممنونم از توضیحاتی که دادید .
راستش من نمیخواستم دو تا تاپیک ایجاد بشه .تاپیکو که ایجاد کردم و دکمه ارسال رو زدم اولش ارسال نکرد ،دوباره ارسال رو که زدم رفتم دیدم دوتا تاپیک ایجاد شده نمیدونم چطوری اون یکی رو پاک کنم.
من این کیس رو برای رندر میخوم اول هم گفتم . زیاد اهل بازی نیستم. در مورد اون کارت گرفیکی گه گفتید مطمئنید که تو رندر از 770 قوی تره؟ آخه من هرچا دیدم برای رندر با اکتان از همین کارتهای گیم انویدیا استفاده میکنن و انگار از این کوادرو ها اینا بهتر جواب میدن! تو رندر با جی پی یو اول تعداد هسته کودا و بعد اندازه مموری خیلی مهمه چون مثل اینکه صحنه تو مموری کارت گرافیک لود میشه و اگه رم کارت گرافیک کم بیاد دیگه اصلا نمیشه اون صحنه رو رندر گرفت و کرش میکنه . اینی که میگید رمش یکه . کم نیست برای این کار؟ فکر کنم حداقل یه کارت با رم 2 یا حتی 4 نیاز باشه برای رندر. تعداد هسته هاشم خیلی کمه 192 تاست!

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام . ممنونم از توضیحاتی که دادید .
راستش من نمیخواستم دو تا تاپیک ایجاد بشه .تاپیکو که ایجاد کردم و دکمه ارسال رو زدم اولش ارسال نکرد ،دوباره ارسال رو که زدم رفتم دیدم دوتا تاپیک ایجاد شده نمیدونم چطوری اون یکی رو پاک کنم.
من این کیس رو برای رندر میخوم اول هم گفتم . زیاد اهل بازی نیستم. در مورد اون کارت گرفیکی گه گفتید مطمئنید که تو رندر از 770 قوی تره؟ آخه من هرچا دیدم برای رندر با اکتان از همین کارتهای گیم انویدیا استفاده میکنن و انگار از این کوادرو ها اینا بهتر جواب میدن! تو رندر با جی پی یو اول تعداد هسته کودا و بعد اندازه مموری خیلی مهمه چون مثل اینکه صحنه تو مموری کارت گرافیک لود میشه و اگه رم کارت گرافیک کم بیاد دیگه اصلا نمیشه اون صحنه رو رندر گرفت و کرش میکنه . اینی که میگید رمش یکه . کم نیست برای این کار؟ فکر کنم حداقل یه کارت با رم 2 یا حتی 4 نیاز باشه برای رندر. تعداد هسته هاشم خیلی کمه 192 تاست!
عزيز اولا كه كارتهاي مخصوص تدوين با كارتهايي كه مخصوص بازي كاملا استانداردهاي متفاوتي دارن.
http://toptengamer.hubpages.com/hub/Build-Photo-Editing-PC
شما اگر بخواين از محصولات nVidia استفاده كنيد ناگزير هستيد كه از سري Quadro انتخاب كنبد و اگرم از محصولات ATI بخواين بايد سري FirePro رو انتخاب كنيد كه توي بازار ايران بنده فقط Quadro ديدم . اين ليست و قيمتهاشه:
http://rayansaba.com/index.php?ukey...bcategory=1&advanced_search_in_category=جستجو
طبيعتا فقط همون مدلي كه خدمتتون عرض كردم به پول شما ميخوره.

babak2127

Registered User
لایک‌ها
83
بهر حال ممنون از نظراتتون اما
1- تا اونجایی که بنده میدونم برای رندرر اکتان کلا امکان استفاده از کارتها ای ام دی وجود نداره چون کودا رو پشتیبانی نمیکنن!
2- من به ساختار و تفاوت کارت های ورک استیشن و گیم کاری ندارم اما چیزی که معلوم شده اینه که برای این نرم افزار کارتهای گیم بهتر جواب میدن (توی یک رده قیمتی) . نمونه های عینیش هم تو اینترنت فراوونه که تست شده نیاز به توضیح بیشتر نیست.
3- فکر میکنم با همین بودجه 580 تومنی که شما برای کارت گرافیک در نظر گرفتید بشه یه کارت جی فورس خیلی قوی تر برای این کار گرفت.

در نهایت از اساتید با تجربه کسی نظری نداره .لطفا راهنمایی کنه.
من میخوام بدونم ایا اصلا امکان داره با 3.5 نهایت 4 تومن یه کیس جمع کرد با یه کارت مثلا 770. حالا اگر شد از سی پی یوش زد و یا مادر بردش. چون برای کار من جی پی یو از همه چیز مهم تره برای کاری که دارم.
منتظر راهنمایی اساتید هستم.

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
بله دوست عزیز

از اونجایی که شما گفتین موتورتون اوکتِین هست بنده کارت geforce رو پیشنهاد می کنم. کارتهایی از قبیل کوادرو که خود بنده اتفاقا یکی دارم و ازش راضی ام اگر بخواین برای رندر ازش استفاده کنید باید برید سراغ کارتهای قویش مثل k4000 و k6000 که چیزی بین 3 میلیون تا 7 8 10 میلیون قیمتشون هست. دلیل این هزینه هم اینه که کارت به شدت استیبله و کیفیتش خیلی بالاس و استفاده های خاص خودشم داره (بیشتر برای لود یه عالمه تکستچر و بامپ و ... توی ویووی اصلی هست و توی رندر هم یه بخشی هم در رندر البته طبعا بازم cpu مهمه و وقتی 10 تومن برای کوادرو هزینه میکنن یه cpu خیلی قوی و گرون هم میذارن) در کل برای یکی مثل من که cpu rendering دارم یه کارت ارزونی مثل k600 مناسبه چون یه محیط شلوغ هم برای لود کردن داشته باشم توی مدلام خیلی عملکرد بهتر از کارتهای جیفورس یا amd هست.

در هر صورت همونطور که عرض کردم تحقیقتون راجع به این باشه که پرفورمنس اوکتین با چند گرافیک بهتره یا یه گرافیک خوب مثل 770 قیمتشم فکر می کنم 1500 اینا بشه یه 770 خرید. برای cpu هم بیشتر از 4670 نگیرید. سیستم رندر اوکتِین تقریبا از نظر استفاده ای مثل گیم میمونه یعنی gpu rendering و هزینه انجام شده روی gpu طبعا باید بیشتر از cpu باشه.

یه ssd یا با بودجه شما یه هارد بلک وسترن به عنوان storage مناسبه

main هم 400 اینطورا یه asus سوکت 1150 بردارید در حد ساپورت کارت گرافیک و cpu

سوالی بود در خدمتم

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
بهر حال ممنون از نظراتتون اما
1- تا اونجایی که بنده میدونم برای رندرر اکتان کلا امکان استفاده از کارتها ای ام دی وجود نداره چون کودا رو پشتیبانی نمیکنن!
عزيز يه نگاهي به اين لينك بندازين :
http://www.tomshardware.com/forum/332800-33-memory-speed-rendering-video
به نظر شما دليل اينكه اين دو كمپاني ميان و براي امور رندرينگ كارت جداگانه اي طراحي و توليد مي كنند چيه؟! همونطوري كه بنده خدمتتون عرض كردم كارتهاي گرافك nVidia Quadro و ATI FirePro داراي توابعي خاص جهت امور رندرينگ Real time هستند و اينطور نيست كه صرفا اكتان بيشتر سرعت رندر بالا ببره. مطمئنا سري Quadro براي امور رندرينگ داراي توابع ، استانداردها و امكاناتي هستش كه روي كارتهاي گرافيك Geforce كه مخصوص بازي هستند گنجانده نشده است. والا توليد كارتهاي مخصوص Real time Rendering چه لزومي داشت!؟ اين نظر بنده و اونايي كه توي لينك داده شده اظهار نظر كرده بودند. اينم يه بررسي كاملا تخصصي در خصوص اين موضوع:
http://doc-ok.org/?p=304
ديگه هر جور خودتون صلاح مي دونيد. موفق باشيد.

babak2127

Registered User
لایک‌ها
83
رضای عزیز بنده هم عرض کردم که به توانایی و ها و امکانات کارتهای ورک استیشن واقف هستم اما شما انگار به بودجه بنده توجهی ندارید.
بنظرم جناب علی اقا خیلی عالی این مسئله رو در پست 8 توضیح دادن و من 100% با ایشون موافقم و فکر میکنم دقیقا متوجه منظور بنده شدن و میدونن من چی میخوام. فکر نمیکنم احتیاج به توضیح مجدد در این مورد باشه.

جناب علی آقای عزیز
همنونطور که در پستهای قبلی هم گفتم اگر امکان داره لطف کنید یک سیستم با ذکر مشخصات و مدل همه قطعات بهم بگید تا نهایت 4 تومن که گرافیکش 770، 4 گیگ باشه. مثلا مدل مادر برد و رم و پاور و ...
پیشاپیش ممنون از راهنماییاتون و وقتی که میذارید.

Last edited:

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
خواهش می کنم دوست عزیزم
متاسفانه فرصتش رو ندارم کامل بنویسم کلیت این هست برا cpu سعی کنید یه i5 سری 4 بردارید مثل 4670
اون k یه مدل بالاتر از همون معمولیاش هست که Unlock هست و قابل اورکلاک و چون i5 هستش خب شاید بعدا دوس داشته باشید اور کنید ... البته نمیدونم الان این سی پی یو موجود هست یا نه اما سعی کنید ترجیحا قابل اور باشه و توی تنظیمات بایوس هم turbo boost رو فعال کنید. این هست طرفای 700

برای main هم بستگی داره اور کنید یا نه. مینی که شما میخوای سوکت 1150 میشه برای نسل چهارم intel یعنی مثلا چیپ z97 که خوراکه این نسل چهارم هست. main هم من اکثر سیستمایی که میبندم ASUS میذارم حالا دیگه میتونید سراغ برندهای دیگه هم برید مثلا asrock مین های خوبی داره و ارزون ترم هست ... این چیپ ایسوس از 400 تا 600 تومنه که تفاوتشونم توی تعداد اسلات های USB3 و PCIE و قابلیت SLI اش هست که به قسمت کارت گرافیکتون برمیگرده ...
این یه لیستیه از چیزایی که برا 1150 موجوده البته قیمتا خیلی خوب نیس و شاید موجودی هم درست نباشه همش ...

GPU هم هرچی آخرش کم موند بذارید اینجا :دی
بهترین گزینه 780 TI هست که 2800 اینطوراس فکر کنم ... یکم زیاده :d کارت 780oc هم خوبه 2100 200
این لیستو ببینید وسط صفحه توانایی پردازش کارتهای geforce بنابر هسته های cuda

رم هم یه جفت 2x4 gskill 1866 or 1600 بین 320 30 تا 350 60

پاور هم با وجود مصرف کارتتون 600 700 وات کفایته. برند خوب پاور زیاده اما green قیمتش بهتره ... اینم 400 اینطورا ...

بقیه شم که دیگه کیس و این داستانس که هرطور راحتید ....

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
رضای عزیز بنده هم عرض کردم که به توانایی و ها و امکانات کارتهای ورک استیشن واقف هستم اما شما انگار به بودجه بنده توجهی ندارید.
بنظرم جناب علی اقا خیلی عالی این مسئله رو در پست 8 توضیح دادن و من 100% با ایشون موافقم و فکر میکنم دقیقا متوجه منظور بنده شدن و میدونن من چی میخوام. فکر نمیکنم احتیاج به توضیح مجدد در این مورد باشه.
آقا بابک , بنده بر اساس دانسته هام بهتون توضیح دادم و دوست داشتم کمکتون کنم. اگرم به بودجه شما کاری نداشتم که به جای K600 از سری Quadro کارتهای بالاتری پیشنهاد می دادم. حتما بنده خوب منظور شما رو متوجه نشدم یا بر عکس. در هر صورت امیدوارم با عرایض علی آقا نتیجه لازمه رو بگیرید و انتخاب خوبی انجام بدید. از علی آقا هم متشکرم. موفق باشید.

kaveh-gh

کاربر فعال سخت افزار
لایک‌ها
285
با سلام

خودتون اشاره کردید که Octane یه موتور جی پی یو بیسه پس به کارت‌های Workstation احتیاجی نیست.
این بنچمارک‌ها هم این موضوع رو تأیید میکنند:
http://www.tomshardware.com/reviews/best-workstation-graphics-card,3493-20.html

با حدود 3.5 بودجه سیستم زیر پیشنهاد میشه:

Intel Core i7 4690 / 670
Gigabyte GA-H97-D3H / 400
Kingston HyperX Fury 2x4GB=8GB 1866MHz CL10 / 280
Seagate SSHD Hybrid 64MB 7200RPM 1TB+8GB SSD / 280
Gigabyte GTX 770 OC WF 3X 2GB GDDR5 / 1,320
Green GP700A-HP / 320
200 / کیس و درایو نوری
جمعاً به قیمت 3،480

اگه تونستید در آینده 8 گیگ رم و یه هارد SSD هم اضافه کنید. این تغییرات حدود 650 هزنه داره ولی تأثیر مستقیم و محسوسی روی عملکرد سیستم میزاره.

بالا