برگزیده های پرشین تولز

مشاوره برای خرید یک سیستم خانگی

saeid1346

Registered User
لایک‌ها
72
سلام دوستان
یه سیستم میخوام تهیه کنم برای کار های روزمره خانگی ، کار با افیس ، فتوشاپ، اینترنت و بازی های جدید و سبک

پیشنهادتون چیه ؟ نوع سخت افزار پیشنهادی چیه ؟ گیگابایت ؟ ایسوس ؟ عمر کدومشون بیشتره ؟

و لازم به ذکره فقط قطعات و اجزا کیس رو میخوام تهیه کنم ، رم ، پردازنده ، کارت گرافیک و ....

حداکثر بودجه هم 600 الی 1 تومنه
ممنون میشم راهنمایی کنید

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
سلام دوستان
یه سیستم میخوام تهیه کنم برای کار های روزمره خانگی ، کار با افیس ، فتوشاپ، اینترنت و بازی های جدید و سبک

پیشنهادتون چیه ؟ نوع سخت افزار پیشنهادی چیه ؟ گیگابایت ؟ ایسوس ؟ عمر کدومشون بیشتره ؟

و لازم به ذکره فقط قطعات و اجزا کیس رو میخوام تهیه کنم ، رم ، پردازنده ، کارت گرافیک و ....

حداکثر بودجه هم 600 الی 1 تومنه
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام عزيز. يه كامپيوتر از بيش از 8 قطعه اصلي تشكيل شده. ايسوس و گيگابايت و ... فقط مارك مادربورده و اصليترين و تعيين كننده ترين قطعه نيست. براي اجراي بازيهاي روي در حد متوسط اين مبلغ كمه. اين حداقلهاست:
M.B : Gigabyte H81M-S2PT حدود 215000 تومان.
CPU : Intel Haswell Pentium G3220 Box حدود 170000 تومان.
RAM : Corsair 4GB XMS3-BUS1600Mhz حدود 130000 تومان.
PSU : Corsair 450Watt حدود 130000 تومان.
H.D.D : 1TB Toshiba SATAIII حدود 170000 تومان. تا اينجا شد 815000 تومان. هنوز كارت گرافيك لحاظ نشده تازه رم هم 4 گيگ گذاشتيم. يعني فقط 185000 تومان ميمونه واسه كارت گرافيك. با اين مبلغ مي تونيد كارت گرافيك Gigabyte Geforce 610GT-2GB تهيه كنيد كه تو مايه هاي عصيف رو به سمت متوسط محسوب ميشه. توضيح اينكه پردازنده اگر بخواد پايينتر در نظر گرفته بشه فقط انتخابتون سري Intel Celeron هستش كه سرعت بسيار پاييني داره و اصلا سراغش نريد.
در خصوص مقايسه Asus يا Gigabyte كلي گويي نميشه كرد و يه كم سليقه اي هستش. هر دو خوبن و بسته به كاربري و توانايي مالي انتخاب ميشن. اما به سبب گارانتي برخي اوقات گيگابايت انتخاب ارجحه. چون گارانتي آواژنگ جوابگو هستش.
رم و پاور معرفي شده هم از بهترين برندها هستند و حيفه كه تغيير كنن. ضمنا حواستون باشه توي بازار گرگ زياده. سعي كنيد حتما همين قطعات رو تهيه كنيد.

saeid1346

Registered User
لایک‌ها
72
reza76622201
تشکر بابت پاسخ دوست عزیز ولی به نظر بنده میشه از یه قطعات دیگه استفاده کرد مثلا پاور گیرین فکر کنم ارزونتر باشه یا رم 2 هنوز موجوده در بازار ؟ یا هارد 1 ترابایت زیاده میشه 500 گیگ استفاده کرد و هزینه ها کاهش پیدا کنه !

راستی درمورد اسمبل کردن قطعات چنتا سوال داشتم
درمورد اسمبل کردن و بستن سیستم باید چطوری عمل کرد ؟ کلا از سخت افزار چیز زیادی سر در نمیارم میخواستم بدونم مثلا هر کارت گرافیکی یا cpu روی هر مادر بوردی میشه بست ؟ یا باید از یه خانواده باشن یا مثلا یه رم داریم از یه شرکت یک گیگ یه رم دیگه میشه بست از یه شرکت دیگه ؟

ممنون میشم در این باره هم توضیح بدید
باتشکر

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
reza76622201
تشکر بابت پاسخ دوست عزیز ولی به نظر بنده میشه از یه قطعات دیگه استفاده کرد مثلا پاور گیرین فکر کنم ارزونتر باشه یا رم 2 هنوز موجوده در بازار ؟ یا هارد 1 ترابایت زیاده میشه 500 گیگ استفاده کرد و هزینه ها کاهش پیدا کنه !

راستی درمورد اسمبل کردن قطعات چنتا سوال داشتم
درمورد اسمبل کردن و بستن سیستم باید چطوری عمل کرد ؟ کلا از سخت افزار چیز زیادی سر در نمیارم میخواستم بدونم مثلا هر کارت گرافیکی یا cpu روی هر مادر بوردی میشه بست ؟ یا باید از یه خانواده باشن یا مثلا یه رم داریم از یه شرکت یک گیگ یه رم دیگه میشه بست از یه شرکت دیگه ؟

ممنون میشم در این باره هم توضیح بدید
باتشکر
پاور گرین قیمتش حدود 110000 تومان در پایینترین توانه که 330 وات هستش که با این قیمت مفت نمیارزه. چون گرین اصلا برند نیست و توی بازار ایران با تبلیغات وسیع و قیمتهای اولیه خوب جا باز کرد. الان قیمتش با برندها تقریبا یکی شده و خریدش کاملا اشتباهه. تازه اونی که بنده به شما گفتم 450 واتم هستش!!! این از این. رم دو گیگ هم برای بازی کمه عزیز و اذیتتون می کنه. تفاوت هارد یک ترا با 500 فقط 20000 تومانه. حالا دیگه هر حور صلاح می دونید.
اسمبل کرذن چیزی نیست عزیز که بشه در این تاپیک درس داد. اگر سر در نمیارید حتما بدین بیرون براتون اسمبل کنن. ضمنا جوگیر صحبت فروشندگان چرب زبان نشید که زود مختونو میزنن. همین قطعات رو تهیه کنید.کارت گرافیک روی مادربورد بسته میشه و ربطی به پردازنده نداره. نوع رم هم بسته به مدل مادربورد تعیین میشه. مدلهاشم متفاوته و قیمتهاشونم همینطور. اینکه دو تارم رو میشه با هم بست یا خیر به خیلی عوامل بستکی داره. اما اگر هر دوبرند باشن و از یک سری یعنی DDR2 یا DDR3 باشن و مادربورد هم از برند مرغوبی باشه مشکلی پیش نمیاد در هر صورت بحثش خیلی مفصله. برندهای مطرح رم Corsair و G.Skill و Crucial و چند تای دیگه هستند.

بالا