برگزیده های پرشین تولز

مشاوره به کسانی که میگن آخر موبایل ارزون میشه بعد عید یا نه !(صبر کردن بعد عید گوشی بگیرن)

به نظر شما قیمت گوشی و لوازم الکترونیکی کاهش پیدا خواهد کرد ؟

• Total voters
    28

emimob

Registered User
لایک‌ها
23
این تایپیک دقیقا مال زمانی بود که نزدیک عید 91 بود قیمت دلار رو ببینید ! و گوشی رو بورس و شاخ اون موقع واقعا افسوس خوردم پست ها رو بخونید دلار 1910 ! :):) یه نگاهی به پست 24 هم بندازید

سلام دوستان عزیز من این مطلب رو که از زبان خودم میگم طی یه تحقیق معتبر اقتصادی براتون شرح میدم شاید بتونم کمکی به دوستانی انجام بدم

همه میدونید که با تحریم ایران پول کشور ما به خاطر پایین آمدن نرخ صادرات و کم شدن صندوق ذخیره ارزی افول شدیدی کرد که یه بازار گرمی سیاسی بیش نبود ولی خب باعث شد ارزش پول ما تقریبا نصف دلار و همین طور تبعآ نسبت به پول دیگر کشور ها هم کم ارزش تر

حال خیلی ها تو این گرمی کاذب و بی ثباتی بازار شروع به فروش گوشی کردن و فکر کردن دلار هم مثل طلا پایین خواهد اومد خب مثلا گوشی مانند

گلکسی اس 2 با قیمت 710 تومان یک دفعه به تومان 1.200.000 تومان رسید و گوشی پر طرفدار دیگری مثل گلکسی ایس از 330 هزار تومان؛ 500 هزار

تومان هم رد کرد این تغییرات حتی بعد از کاهش قیمت باز هم به قیمت واقعی نزدیک نشدند و با قیمت فرای انتظار مشتریان به صورت نسبتآ ثابت ماند

و مغازه دار ها هم که با فروش قیمت بالا موافق تر بودن و از طرفی خودشان قیمت بالا تری گوشی رو خریده بودن و حاضر نبودند قیمت خودشون پایین بیارن

همه میدونید بازار الان خیلی ضعیف هست و اکثر مغازه دار ها پیشبینی هایی در مورد اینکه بعد تعطیلات چه خواهد شد انجام میدهند و چشم انتظار

ثبات بازاری بعد عید هستند (مانند سال های گذشته ).

در 15 روز اول هر سال فروش گوشی ها خوب بوده و طوری هست که مغازه دار میتونه گوشی های خودش رو با سود بهتر و راحتر بفروشه

حال باید به این نکته توجه داشت که پیشبینی شده قیمت گوشی در سال جدید (بعد از تعطیلات) کاهش خواهد داشت اما چیزی که به یقین رسیده ایم

این است که نباید انتظار داشت قیمت ها به زمان ارزانتر بودن دلار برگردد و رسیدن قیمت ها به قبل از گرانی دلار زمانی زیادی لازم دارد و به این آسانی ها

هم که فکر میکنید نیست پس به این نتیجه میرسیم کاهش قیمت مساوی با قیمت قبل از گران شدن دلار نیست اما اگر صبر کرده اید ارزشش را دارد که

چون بعد از عید گوشی کاهش قیمت خود را دارد اما چه اندازه اصلا مشخص نیست چون بازار دیگر استحکام گذشته را ندارد اما میتوتن حداقل امیدوار بود
:rolleyes:

Last edited:

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
من گوشی رو نمی دونم ولی یه ضبطو باند خواستم بخرم هر روز که صبر میکرد میرفت رو قیمت دقیقا قیمت 29 اسفند که شبه عید بود از ده اسفند خیلی کمتر بود منم صبر نکردم سریع خریدم چون همشون میگفتن بعداز عید هم گرونتر میشه...
من شنیدم وقتی یه جنسی رو سفارش میدن چندماه طول میکشه تا وارد کشور بشه یعنی جنسایی که الان تو بازار هست به قیمته قدیمه دلاره و جنس هایی که میخوان وارد بشن با دلار جدیده 2000 تومنیه پس مطمئنا گرونتر میشه!

ARMIN-F4

Registered User
لایک‌ها
225
بنظر من ارزونتر میشه ...

emimob

Registered User
لایک‌ها
23
دلار الان تو بازار 1910 تومن هست تو عید این قیمت شد پس با شروع سال جدید کاری 100% قیمت کمتر میشه نه بیشتر

regedit021

Registered User
لایک‌ها
141
من به كاهش قيمت خيلي اميدوارم
به نظر منم كاهش داره اما به چه اندازه اصلا معلوم نيست مثلا واسه گوشي گلكسي اس 2 شايد 1000تومن يا100هزار يا بيشتر

emimob

Registered User
لایک‌ها
23
من به كاهش قيمت خيلي اميدوارم
به نظر منم كاهش داره اما به چه اندازه اصلا معلوم نيست مثلا واسه گوشي گلكسي اس 2 شايد 1000تومن يا100هزار يا بيشتر

مطمئن باشید قیمت ها جا به جا میشن

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
وقتی ارز پایین نمیاد پس کاهش قیمت هم نخواهیم داشت.
تنها راهش کاهش قیمت دلار و درهم هست که بعیده اتفاق بیوفته.

Parsa-Undead

مدیر باز نشسته
لایک‌ها
1,121
وقتی ارز پایین نمیاد پس کاهش قیمت هم نخواهیم داشت.
تنها راهش کاهش قیمت دلار و درهم هست که بعیده اتفاق بیوفته.

دقیقا... مگر اینکه قیمت دلار و ارز ثابت بمونه و قیمت به خاطر قیمت جهانیش بیاد پایین... که باز هم با وجود تحریم هایی که در پیش هست بعید می دونم...

shabgard67

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
152
دقیقا... مگر اینکه قیمت دلار و ارز ثابت بمونه و قیمت به خاطر قیمت جهانیش بیاد پایین... که باز هم با وجود تحریم هایی که در پیش هست بعید می دونم...

بچه ها من 6سال تو بازار سهام بودم
و از اقتصاد کم حالیم نمیشه

اگه انتظار کاهش مثلا 100 هزاری تو گوشیا رو دارید بهتون میگم خوابش رو هم نمیبینید
دلار داره میره بالا

فاز دوم هدفمندی داره اجرا میشه
فکر کردین این 28 تومن که چند روز پیش ریختن به حساب باباهاتون واسه چی بود؟
الانم چون عیده دست به کار نشدن که مردم کوفتشون نشه عید
با باز شدن بازار فقط من یکی که دعا میکنم همین قیمتا ثابت بمونه
ارزونی پیشکش
البته اینم بگم من گوشی فروش نیستم که اینجوری میگم
منم از خدامه بیاد پایین برم arc s بخرم:D

haris1

Registered User
لایک‌ها
20
بچه ها من 6سال تو بازار سهام بودم
و از اقتصاد کم حالیم نمیشه

اگه انتظار کاهش مثلا 100 هزاری تو گوشیا رو دارید بهتون میگم خوابش رو هم نمیبینید
دلار داره میره بالا

فاز دوم هدفمندی داره اجرا میشه
فکر کردین این 28 تومن که چند روز پیش ریختن به حساب باباهاتون واسه چی بود؟
الانم چون عیده دست به کار نشدن که مردم کوفتشون نشه عید
با باز شدن بازار فقط من یکی که دعا میکنم همین قیمتا ثابت بمونه
ارزونی پیشکش
البته اینم بگم من گوشی فروش نیستم که اینجوری میگم
منم از خدامه بیاد پایین برم arc s بخرم:D

من کارشناسی ارشد حسابداری میخونم .با توجه به تحریمها که روز به رو بیشتر میشه تا 2 ماه دیگه قیمت دلار به 2000 راحت میرسه .الانم با توجه به این تحریمها و نخریدن نفت خزانه کم کم داره خالی میشه و کم کم قیمت دلار میره بالا .با با الان پول غلات رو موندن توش .. 1 سال دیگه با این سیاست ها باید از گشنگی ........

ARMIN-F4

Registered User
لایک‌ها
225
من کارشناسی ارشد حسابداری میخونم .با توجه به تحریمها که روز به رو بیشتر میشه تا 2 ماه دیگه قیمت دلار به 2000 راحت میرسه .الانم با توجه به این تحریمها و نخریدن نفت خزانه کم کم داره خالی میشه و کم کم قیمت دلار میره بالا .با با الان پول غلات رو موندن توش .. 1 سال دیگه با این سیاست ها باید از گشنگی ........
عمو 100 درصد نفت ایران رو الان دارن میخرن ... و اون 10 کشوری ک امریکا مثتثنی کرده باز اومدن و تقاضای نفت کردن ک ایران نپذیرفته و گفته ما صادراتمون کامله و نیازی به مشتری دیگه نداریم !

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
عمو 100 درصد نفت ایران رو الان دارن میخرن ... و اون 10 کشوری ک امریکا مثتثنی کرده باز اومدن و تقاضای نفت کردن ک ایران نپذیرفته و گفته ما صادراتمون کامله و نیازی به مشتری دیگه نداریم !

خرید می شه ولی شدیم عصر حجر ! مبادله پایاپای ! الان اروگوئه گفته نفت می خریم به جاش گندم و برنج می دیم !

چین که قرارداد ترکمنچای باهاش بسته شده بابت بنزین !

هند هم روپیه یا کالا می ده !

روسیه هم که مفت می دیم !

دلار الان بیشتر از ترکیه می یاد

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
دلیل برای گرونتر شدنش وجود داره که برای ارزونتر شدنش نه! تازه بدبختی هامون شروع شده، صبر کنید یه روزی حسرت همین قیمت ها را میخوریم.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
خرید می شه ولی شدیم عصر حجر ! مبادله پایاپای ! الان اروگوئه گفته نفت می خریم به جاش گندم و برنج می دیم !

چین که قرارداد ترکمنچای باهاش بسته شده بابت بنزین !

هند هم روپیه یا کالا می ده !

روسیه هم که مفت می دیم !

دلار الان بیشتر از ترکیه می یاد

تایید.
صدا و سیما رو نگاه نکنید ادعای فروش نفت دارن هر چی نفته مفتی مفتی دارن میکنن تو شکم چین و روسیه تا جلوی حمله امریکا به ایران گرفته بشه (کاری نداریم به اینکه آمریکا میتونه یا نمیتونه یا میخواد یا نه ولی به هر حال اینا حق وتو دارن و ایران هم مسلما ترسیده همش ادعاس که ما فلان میکنیم.)

با این وضعیت احتمال گرونتر شدنش خیلی بیشتر از ارزون شدنه.

Parsa-Undead

مدیر باز نشسته
لایک‌ها
1,121
اگه موافقین یه نظرسنجی بزنیم برای تاپیک...

dk 313

Registered User
لایک‌ها
231
حالا میرم سر اصل مطلب کاهش یا افزایش قیمت:
کلا هیچی معلوم نیست نه کاهش نه افزایش چون
1-دلایل کاهش:
1-قیمت جهانی گوشی ها کاهش یافته
2-به خاطر گرانی های پی در پی فشار زیادی رو حکومت هست
3-به احتمال قوی برای کم کردن فشارها بر روی دولت یک سناریو برای کاهش قیمت دلار چیده شده است.
4-بازار از تب و تاب فروش عید افتاده و مشتری انگشت شمار میشود.به طب برای فروش بیشتر و ترغیب به خرید مردم قیمت کاهش میابد.
5-تعداد گوشی های دست دو در بازار زیاد میشود(احتمالا)
6-فصل امتحانات و کنکور شروع شده و درصد زیادی از خریدارن گوشی که در حال تحصیل میباشند(دانشجو-دانش اموز-کنکوری-پشت کنکوری)از بازار حذف میشوند.
7-ماه رمضان نزدیک میشوند.
8-فروشندگان موبایل با استفاده از سود انچنانی دیگر نیازی به قیمت بالا برای تصفیه حساب و پرداخت بدهی ندارند.(ادم جماعت همیشه دنبال سوده
حالا دلایل افزایش:
1-تحریم های بیشتر=افت بیشتر ارزش ریال در مقابل دلار در نتیجه افزایش قیمت اجناسی که وارداتی هست.
2-کلاهبرداری هایی که در مدت زمان رشد فزاینده ارزها از اصناف دیجیتال شد که رقم بالایی میشود.
3-واردکنندگان ارز را با مبلغ بالایی خریداری کردن به طب قیمت محصولات را بالا برده اند و انبارهای خود را با اجناس وارد شده با ارز گران پر کرده اند و حتی با کاهش نرخ دلار مقاومت کرده تا ضرر هنگفتی متوجه انان نباشد(مثلا جنسی که با خودشون 100 تومن بیفته رو که نمیان بدن 70 تومن)
4-تمام فروشندگان کالا را با قیمت بالا خریداری کرده اند و زیر ان قیمت نمفروشن.
5-بانک مرکزی افسار قیمت دلار از دستش خارج شده و فعلا در حال مهار قیمت سکه میباشد.
6-مردم ایران مردم............هستند و خود را با شرایط وقف میدهند بجای امتناع از خرید بدو بدو میروند گوشی میخرند تازه یکی هم اضافه میخرند که اگر گوشی گران شد سود کنند.
7-جو سازی فروشندها.
8-عدم دخالت ارگانهای مربوط مثل سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان
در کل این نظر شخصی من هست دیگه هرچی به فکرم رسید گفتم.

دیگه ببخشید زیاد حرف زدم.
اینها هم تمام نظر شخصی خودم هست شاید اشتباه باشند شاید درست

Last edited:

emimob

Registered User
لایک‌ها
23
مرسی از دوستمون که نظر سنجی هم واسش گذاشت من خودم فکر میکنم 100% قیمت حداقل واسه 1 ماه 15 روز هم شده ارزون میشه دلایل هم اعلام کردم و خودم کارشناسی مدریت امور بانکی میخونم و اقتصاد یه کم میفهمم

s555

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نظرات چند تا از دوستا تو اول تاپیک اصلا جالب نبود دوستا دیگه اون روزا نیست که بگین ایران آفتابه هم نمیتونه بسازه نفتمونو نمیخرن فردا حمله میکنن و هزار تا حرف چرند دیگه که هر روز میزنن دلار از ترکیه وارد میشه؟ افسوس به حال شما افسوس به حال تویی که 6 سال تو بازاری ولی انگار داری درجا میزنی همونجا هر چی هم به دستت رسیده از خوردن حق همین مردمه من از دولت دفاع نمیکنم ولی بعضی نظرات واقعا باعث میشه آدم با سر بره تو مانیتور!!!!! آخه آدم حسابی مگه زورت کردن که برا نشون دادن خودت بیایی یه حرف ..... بگی بری یه گفته جالب هست که میگه بهتر است سکوت کنید و احمق به نظر بیایید تا دهان باز کرده و تمامی تردید ها را از میان بردارید! بازار گوشی هم اگر مردم خرید نکنن که همیشه مردم ایران برعکس عمل میکنن قیمت ها پایین میاد اقدامات دولت و وضع اقتصادی دنیا هم اینو نشون میده که قیمت پایین میاد اگر مردم ایران یه کم فرهنگشون بالا میرفت خیلی از مشکلات امروز حل شده بود از جمله این مشکل خود هیچ بینی و ما نمیتوانیم که تو حرفهای دوستان مشهود بود!!!

emimob

Registered User
لایک‌ها
23
نظرات چند تا از دوستا تو اول تاپیک اصلا جالب نبود دوستا دیگه اون روزا نیست که بگین ایران آفتابه هم نمیتونه بسازه نفتمونو نمیخرن فردا حمله میکنن و هزار تا حرف چرند دیگه که هر روز میزنن دلار از ترکیه وارد میشه؟ افسوس به حال شما افسوس به حال تویی که 6 سال تو بازاری ولی انگار داری درجا میزنی همونجا هر چی هم به دستت رسیده از خوردن حق همین مردمه من از دولت دفاع نمیکنم ولی بعضی نظرات واقعا باعث میشه آدم با سر بره تو مانیتور!!!!! آخه آدم حسابی مگه زورت کردن که برا نشون دادن خودت بیایی یه حرف ..... بگی بری یه گفته جالب هست که میگه بهتر است سکوت کنید و احمق به نظر بیایید تا دهان باز کرده و تمامی تردید ها را از میان بردارید! بازار گوشی هم اگر مردم خرید نکنن که همیشه مردم ایران برعکس عمل میکنن قیمت ها پایین میاد اقدامات دولت و وضع اقتصادی دنیا هم اینو نشون میده که قیمت پایین میاد اگر مردم ایران یه کم فرهنگشون بالا میرفت خیلی از مشکلات امروز حل شده بود از جمله این مشکل خود هیچ بینی و ما نمیتوانیم که تو حرفهای دوستان مشهود بود!!!

داداش بحث اقتصادیه نه سیاسی پس سیاسیش نکن

بالا