برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید گرافیک

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
آقا مجتبی یه سوال دیگه کنم . ببخشید . ایا مادربورد من 1060 رو ساپورت می کنه ؟ چون یه نفر گفت ساپورت نمی کنه .
و اینکه نظرتون در مورد AMD چیه ؟ Nvidia بخرم یا AMD
خواهش میکنم داداش عزیز هرچند تا سوال داشته باشی در خدمتم فقط اگه جوابشون رو بلد باشم
ببینید اون دفعه (در پستهای بالاتر )بهتون گفتم بله مادربورد شما این گرافیک رو ساپورت میکنه ولی از حداکثر کارت گرافیک نمیتونید استفاده کنید یعنی چی ؟
یعنی اینکه شما داری پولتو دور میریزی عزیزم
یعنی اینکه کسی که مثلا ادعا داره گیم با کیفیت بالا بازی میکنه همه ی بازیها رو در رزولوشن بالا با نهایت جزییات بازی کنه و این یعنی هزینه گزاف برای حداکثر دو سال ولی گیمرهای نیمه حرفه ای وآماتور(مثل خودم) میان کیس رو برای 5 سال میبندن به این صورت که یه رزولوشن رو هدف میگیرن مانیتور رو انتخاب میکنن و بعد یه کارت متوسط بازار رو میخرن دو ، سه سال اول رو با کیفیت high بازی میکنن و بقیه رو با کیفیت متوسط (کیفیت منظور جزییات داخل بازی هست نه رزولوشن انتخابی)
اگه میخوای بازی ها رو باحال اجرا کنی به نظرم اینکار رو بکن:
مادربوردتو عوض کن مثلا میخوای زیاد هزینه نکنی :
ASUS H97M-E LGA1150 H97 Mainboard حدودا 350تومن قیمت داره
کارت گرافیک رو هم دیگه 1060 برداری یا 480 فرق نمیکنه (1060 بهتره البته نسخه 6 گیگ)ولی اگه کلا میخواد بیشتر از 1300 هزینه نکنی مادربورد رو با rx470 بردار بعد حتما آخرین درایور رو دان کن ونصب و دایرکس 12 رو دان ونصب کن مطمئنا بهترین نتیجه رو میگیری
حالا اصلا نمیخوای زیاد هزینه کنی پیشنهاد من RX 470 که 100 وات مصرف داره و خیلی هم کارایی خوبی داره(البته برای فول اچ دی با جزییات high) لینک زیر رو ببین پولتم هدر ندادی (قسمت گیم بنچمارکش رو ببین اینا فک کنم برای دایرکس 11 هست با 12 نتیجه فک کنم به نفع 470 باشه)
http://hwbench.com/vgas/radeon-rx-470-vs-geforce-gtx-970
در هر صورت هر کارتی خریدی رفرنس نخر
در پایان نه انویدیا نه ای ام دی برتری مطلق ندارن چون گیم خانگی فعلا برای ما ایرانی داره به یه رویا تبدیل میشه چون قفل denuvo سد محکمی شده برای کرک کنندگان بازی فعلا بازیهای دو سال پیش به زور تک و توک باز شدن حالا شما سیستمت عالی بازی جدید کجا بود؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

Last edited:

93n03x

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
82
درود دوستان
بین دو کارت r7 360 و gtx 750 ti کدوم قدرت بیشتری داره؟ارزش خرید دارن یا بریم بالاتر؟؟
من یه مانیتور قدیمی دارم که تا حالا مشکلی نداشته به نظرتون با کارتای جدید سری 900 و سری 1000 میخوره؟(مانیتورم LG Flatron L1740P)

Last edited:

mehdi_perspolis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خواهش میکنم داداش عزیز هرچند تا سوال داشته باشی در خدمتم فقط اگه جوابشون رو بلد باشم
ببینید اون دفعه (در پستهای بالاتر )بهتون گفتم بله مادربورد شما این گرافیک رو ساپورت میکنه ولی از حداکثر کارت گرافیک نمیتونید استفاده کنید یعنی چی ؟
یعنی اینکه شما داری پولتو دور میریزی عزیزم
یعنی اینکه کسی که مثلا ادعا داره گیم با کیفیت بالا بازی میکنه همه ی بازیها رو در رزولوشن بالا با نهایت جزییات بازی کنه و این یعنی هزینه گزاف برای حداکثر دو سال ولی گیمرهای نیمه حرفه ای وآماتور(مثل خودم) میان کیس رو برای 5 سال میبندن به این صورت که یه رزولوشن رو هدف میگیرن مانیتور رو انتخاب میکنن و بعد یه کارت متوسط بازار رو میخرن دو ، سه سال اول رو با کیفیت high بازی میکنن و بقیه رو با کیفیت متوسط (کیفیت منظور جزییات داخل بازی هست نه رزولوشن انتخابی)
اگه میخوای بازی ها رو باحال اجرا کنی به نظرم اینکار رو بکن:
مادربوردتو عوض کن مثلا میخوای زیاد هزینه نکنی :
ASUS H97M-E LGA1150 H97 Mainboard حدودا 350تومن قیمت داره
کارت گرافیک رو هم دیگه 1060 برداری یا 480 فرق نمیکنه (1060 بهتره البته نسخه 6 گیگ)ولی اگه کلا میخواد بیشتر از 1300 هزینه نکنی مادربورد رو با rx470 بردار بعد حتما آخرین درایور رو دان کن ونصب و دایرکس 12 رو دان ونصب کن مطمئنا بهترین نتیجه رو میگیری
حالا اصلا نمیخوای زیاد هزینه کنی پیشنهاد من RX 470 که 100 وات مصرف داره و خیلی هم کارایی خوبی داره(البته برای فول اچ دی با جزییات high) لینک زیر رو ببین پولتم هدر ندادی (قسمت گیم بنچمارکش رو ببین اینا فک کنم برای دایرکس 11 هست با 12 نتیجه فک کنم به نفع 470 باشه)
http://hwbench.com/vgas/radeon-rx-470-vs-geforce-gtx-970
در هر صورت هر کارتی خریدی رفرنس نخر
در پایان نه انویدیا نه ای ام دی برتری مطلق ندارن چون گیم خانگی فعلا برای ما ایرانی داره به یه رویا تبدیل میشه چون قفل denuvo سد محکمی شده برای کرک کنندگان بازی فعلا بازیهای دو سال پیش به زور تک و توک باز شدن حالا شما سیستمت عالی بازی جدید کجا بود؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
ممنون اقا مجتبی . می خوام یه چند ماه صبر کنم قیمت ها یکم بشکنه بعد بخرم . تا اون مو قع هم یکم پول جمع کنم واسه 1060

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
خواهش میکنم آقا مهدی عزیز
موفق باشی صبر کردی حتما مادربورد هم عوض کن موفق باشی

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
درود دوستان
بین دو کارت r7 360 و gtx 750 ti کدوم قدرت بیشتری داره؟ارزش خرید دارن یا بریم بالاتر؟؟
من یه مانیتور قدیمی دارم که تا حالا مشکلی نداشته به نظرتون با کارتای جدید سری 900 و سری 1000 میخوره؟(مانیتورم LG Flatron L1740P)

سلام دوست عزیز
شما با توجه به اینکه مانیتور با کیفیت حداکثر 1280*1024 دارید بهتره کارت کم مصرفتر وبهتر gtx 750 Ti برداری (60 وات مصرف در حداکثر زمان لود 100 وات ) نتایج بنچمارکها هم کفه به نفع 750 هست
برای گیم هر دو کارت حداکثر رزولوشن 1600*900 رو به خوبی جواب میدن (البته با جزییات آخر)

mehdi_perspolis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
خواهش میکنم آقا مهدی عزیز
موفق باشی صبر کردی حتما مادربورد هم عوض کن موفق باشی
اقا مجتبی الان کارت گرافیک 1060 اومده بازار با قیمت یک و 420 هزار . به نظرتون خوبه یا زیاده ؟ چند ماه صبر کنم قیمتش بیاد پایین

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
ZOTAC GTX 1060 AMP! Edition 6GB GDDR5
این کارت قیمت جهانیش 318 دلار هست که در یک سایت ایرانی زده 1420000 تومن که دلار رو 4400 حساب کردن اگه به نظرت خوبه بخر
شاید وارد کننده دلار رو همین حساب کنه بعدا وارد نکنه و...
قیمت کارت بسته به کلاک جی پی یو کارت گرافیک داره مثلا الان تقریبا 100 مگاهرتز گیگا بایت g1 گیمینگ از این کارت بیشتره سرعتش و برا همین 100000 تومن گرانتره
خودت ببین بازی برات مهمه (خودم عشق بازیم) بخر شاید بعدا کارتا مقدار موجودیش کم بشه شایدم زیاد بازار ایران نوسان داره ولی قیمت دلار به نظرم 4000 حساب کنن منصفانه تر هست خود دانی از gtx970 که خیلی بهتره

mehdi_perspolis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
اقا مجتبی تو همین چند روزه قمتش 21 هزار تومن کم شد . الان همون سایت رو نگاه کردم شده یک میلیون و 399. انگار می خواد بیاد پایین قیمت

Last edited:

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
خدا کنه بیاد پایین رصد کن هر وقت دیدی بنظرت میارزه بخر
من نه فروشندم نه برای جای خاصی تبلیغ میکنم ساکن ایلامم ولی دنبال میکنم

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
بنظرم بخر چون دیروز تو اخبار گفت قیمت دلار فروش 3900 ؟؟!؟!؟!؟!؟
این واردکننده ها هم باید سود خودشون رو ببرن شما هم لذت بازی کردن رو باید تجربه بکنی ؟!؟!؟!؟====

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
سلام فقط در نوع خنک کننده ها و سرعت کلاک جی پی یو هست
در مدل کامپکت 1506-1708 هرتز هست ولی برای زوتاک 1556-1771 و در خنک کننده ها که باعث پتانسیل لازم برای کسانی که قصد اورکلاک دارند پس ایچیلی کامپکت بدرد کسی که میخواد اور کنه نمیخوره
قبلا بهت گفتم که GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming WF2X OC 6GB GDDR5 کارتی که فرکانس 1620-1847 هست و از خنک کننده به نسبت خوبی برخوردار هست پس قیمتشم گرونتر میشه ولی من باشم همین ایچیلی کامپکت رو برای رزولوشن 1080 بر میدارم چون مگه مانیتورت چیه ؟؟؟؟
فول اچ دی باشه همین کارت عالیه ولی بالاتر نه کمه

mehdi_perspolis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
سلام فقط در نوع خنک کننده ها و سرعت کلاک جی پی یو هست
در مدل کامپکت 1506-1708 هرتز هست ولی برای زوتاک 1556-1771 و در خنک کننده ها که باعث پتانسیل لازم برای کسانی که قصد اورکلاک دارند پس ایچیلی کامپکت بدرد کسی که میخواد اور کنه نمیخوره
قبلا بهت گفتم که GIGABYTE GTX 1060 G1 Gaming WF2X OC 6GB GDDR5 کارتی که فرکانس 1620-1847 هست و از خنک کننده به نسبت خوبی برخوردار هست پس قیمتشم گرونتر میشه ولی من باشم همین ایچیلی کامپکت رو برای رزولوشن 1080 بر میدارم چون مگه مانیتورت چیه ؟؟؟؟
فول اچ دی باشه همین کارت عالیه ولی بالاتر نه کمه
اورکلاک چیه ؟ مانیتورم 19 اینچ هست . همین رزولوشن 1080P هم نشون بده خیلیه .پس بخرم همینو ؟

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
اورکلاک یعنی بالاتر از فرکانس
یعنی اینکه شما سرعت مثلا سی پی یوت رو از 3000مگاهرتز(تقریبا 3گیگاهرتز) برسونی به 3100مگاهرتز این میشه اورکلاک و این با تغییر در ضریب مولتیپر یا فرکانس پایه به همراه تغییر در ولتاژ ورودی سی پی یو قابل دستیابی هست البته اینتل تمام سی پی یو هاش رو با فرکانس قفل میفرسته بیرون بجز سریهای K رو که اونها ضریب براشون باز هست رم هم مشابه همین هست ابته باید توجه داشت دادن ولتاژ در محدود تعیین شده ی کارخونه ایی باشه نه بیشتر که باعث سوختن سی پی یو یا رم یا کارت نشه کلا اورکلاک زیاد و ناپایدار باعث کم شدن عمر سی پی یو به صورت لگاریتمی میشه(خیلی خیلی عمرشون کم میشه)
اورکلاک گرافیک خیلی پیچیده تر از اورکلاکهای سی پی یو و رم کامپیوتر هست چون هم جی پی یو داره هم رم و تقریبا هردو باهم اور میشن

همین کارت عالیه برای رزولوشن 1080 خیلیل هم خوبه من تایید میکنم
راستی گفتی رم کامپیوترت 8 گیگ هست؟
اگه آره و میخوای باجزییات بالا کار کنی حتما ارتقا بده به 16 گیگ تا با نهایت جزییات بتونی بازی کنی

mehdi_perspolis

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
اورکلاک یعنی بالاتر از فرکانس
یعنی اینکه شما سرعت مثلا سی پی یوت رو از 3000مگاهرتز(تقریبا 3گیگاهرتز) برسونی به 3100مگاهرتز این میشه اورکلاک و این با تغییر در ضریب مولتیپر یا فرکانس پایه به همراه تغییر در ولتاژ ورودی سی پی یو قابل دستیابی هست البته اینتل تمام سی پی یو هاش رو با فرکانس قفل میفرسته بیرون بجز سریهای K رو که اونها ضریب براشون باز هست رم هم مشابه همین هست ابته باید توجه داشت دادن ولتاژ در محدود تعیین شده ی کارخونه ایی باشه نه بیشتر که باعث سوختن سی پی یو یا رم یا کارت نشه کلا اورکلاک زیاد و ناپایدار باعث کم شدن عمر سی پی یو به صورت لگاریتمی میشه(خیلی خیلی عمرشون کم میشه)
اورکلاک گرافیک خیلی پیچیده تر از اورکلاکهای سی پی یو و رم کامپیوتر هست چون هم جی پی یو داره هم رم و تقریبا هردو باهم اور میشن

همین کارت عالیه برای رزولوشن 1080 خیلیل هم خوبه من تایید میکنم
راستی گفتی رم کامپیوترت 8 گیگ هست؟
اگه آره و میخوای باجزییات بالا کار کنی حتما ارتقا بده به 16 گیگ تا با نهایت جزییات بتونی بازی کنی
بله رم 8 گیگ هست . مانیتورم حداکثر رزولوشن که ساپورت می کنه 1600*900 هست .

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
بله رم 8 گیگ هست . مانیتورم حداکثر رزولوشن که ساپورت می کنه 1600*900 هست .

خیلی هم خوبه ولی برای سال دیگه بازی رم بیشتر میخوان البته برای رزولوشن بالاتر نه رزولوشن مانیتور شما 8 گیگ خوبه
چنتا عکس از سیستمهای مورد نیاز بازیهای 2015 و 2016 و بتلفیلد 1 برای آخر امسال برات گذاشتم:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

بالا