برگزیده های پرشین تولز

مشاوره خرید cpu برای گیم

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
باسلام
مدل مادربرد بنده 990xa-ud3 هست
میخوام یه گرافیک حدود 300 تومنی روش بندازم(البته قیمت دست دو 300) و مانیتورم هم ازین lcd معمولیاست
یه cpu میخوام که تو هیچ بازی ای کم نیاره و ارزون هم باشه
مثلا 8350 تو هیچ بازی ای کم نمیاره ولی تو هیچ بازی ای هم از تمام توانش استفاده نمیشه پس خریدش پول هدر دادنه
ممنون

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
باسلام
مدل مادربرد بنده 990xa-ud3 هست
میخوام یه گرافیک حدود 300 تومنی روش بندازم و مانیتورم هم ازین lcd معمولیاست
یه cpu میخوام که تو هیچ بازی ای کم نیاره و ارزون هم باشه
مثلا 8350 تو هیچ بازی ای کم نمیاره ولی تو هیچ بازی ای هم از تمام توانش استفاده نمیشه پس خریدش پول هدر دادنه
ممنون
سلام عزيز. اصولا توي بازي نقش بسيار پررنگ رو كارت گرافيك داره و پردازنده اهميت چنداني نداره. احتمالا مدتهاي زيادي بايد از جو و قيمتهاي بازار دور باشيد ، چون مبلغ 300000 تومان واسه كارت گرافيك حتي متوسط هم كمه.الان يه كارت گرافيك كه كم نياره نه لزوما بالاترين كارت گرافيك بازار مثلا Geforce GTX970 حدود 16000000 تومان قيمتشه. شما بيشترين سرمايه رو بايد بزاريد روي كارت گرافيك. والا پردازنده شما بالاترين پردازنده هم باشه اما كارت گرافيكتون پايين باشه توي بازي هيچ فايده اي نداره.
اما اگر بودجه شما همينه به نظر من Gigabyte Geforce GT730-2GB DDR3 با گارانتي آواژنگ تهيه كنيد. پردازنده هم AMD 4300FX با قيمتي حدود 346000 تومان كفايت مي كنه. اما از اين كارت گرافيك اصلا نبايد توقع كم نياوردن توي بازي داشته باشيد.

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
سلام عزيز. اصولا توي بازي نقش بسيار پررنگ رو كارت گرافيك داره و پردازنده اهميت چنداني نداره. احتمالا مدتهاي زيادي بايد از جو و قيمتهاي بازار دور باشيد ، چون مبلغ 300000 تومان واسه كارت گرافيك حتي متوسط هم كمه.الان يه كارت گرافيك كه كم نياره نه لزوما بالاترين كارت گرافيك بازار مثلا Geforce GTX970 حدود 16000000 تومان قيمتشه. شما بيشترين سرمايه رو بايد بزاريد روي كارت گرافيك. والا پردازنده شما بالاترين پردازنده هم باشه اما كارت گرافيكتون پايين باشه توي بازي هيچ فايده اي نداره.
اما اگر بودجه شما همينه به نظر من Gigabyte Geforce GT730-2GB DDR3 با گارانتي آواژنگ تهيه كنيد. پردازنده هم AMD 4300FX با قيمتي حدود 346000 تومان كفايت مي كنه. اما از اين كارت گرافيك اصلا نبايد توقع كم نياوردن توي بازي داشته باشيد.
دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون
بنده زیاد هم از دنیای گرافیک دور نبودم الان هم 270x روی سیستمم هست که تمام بازی ها رو راحت اجرا میکنه اما چون به پول نیاز دارم میخوام بفروشم و یه گرافیک در حد زیر 300 تومن(البته قیمت دست دومش 300 باشه ) بگیرم
از دوستان پرسیدم گفتن 6770 و یا 6850 تمام بازی هارو اجرا میکنه که قیمتش در همین حدود هست(قیمت دست دومش)
البته توجه داشته باشین که مانیتور بنده معمولی است(مدل L1730S LG ) که مال چند سال قبل هست و نمیخوام فول اچ دی اجرا کنم که کم بیاره
با این حال نظر شما در مورد گرافیک چیه؟یعنی با این شرایط این گرافیک ها جوابگو نیست؟

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
بقیه دوستان هم نظرشون را بگن

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
نظر خاصی نیست ماشاالله خودتم فولی
6770 بهتره هم جی پی یو کلاک و هم باس رم.
سی پی یو هم نمیخواد بالا بگیری به نظرم یه جا دیدم که سری فنوم از رده های پایین fx بهتر بودن من خودم با phnome II 965 خیلی حال کردم خوبه قیمتشم باید نزدیک 300 باشه.

سی پی یو هایی که به مادربورد شما میخوره:
http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3901

http://www.anandtech.com/bench/product/102?vs=1273
فک کنم تا FX-6300 بتونه رقابت کنه(البته باید چک بشه مطمئن نیستم)

Last edited:

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون
بنده زیاد هم از دنیای گرافیک دور نبودم الان هم 270x روی سیستمم هست که تمام بازی ها رو راحت اجرا میکنه اما چون به پول نیاز دارم میخوام بفروشم و یه گرافیک در حد زیر 300 تومن(البته قیمت دست دومش 300 باشه ) بگیرم
از دوستان پرسیدم گفتن 6770 و یا 6850 تمام بازی هارو اجرا میکنه که قیمتش در همین حدود هست(قیمت دست دومش)
البته توجه داشته باشین که مانیتور بنده معمولی است(مدل L1730S LG ) که مال چند سال قبل هست و نمیخوام فول اچ دی اجرا کنم که کم بیاره
با این حال نظر شما در مورد گرافیک چیه؟یعنی با این شرایط این گرافیک ها جوابگو نیست؟
عزیز اگر قرار بود 270X بازیها رو روی تنظیمات بالا اجرا کنه اونوقت محصولات جدید nVidia و AMD روی دستشون می موند. بالا بردن کیفیت بازی صرفا بالابردن رزولوشن نیستش. شما اگر توی Option روی Video یا آیتمهای مشابه اون برید بسته به نوع بازی تنظیمات گرافیکی زیادی می بینید که مطمئن باشید اگر تمام اونا رو وی بالاترین تنظیم بذارید گرچه رزولوشن رو حتی روی HD یا حدود اون بزارید کارت گرافیک بالاتر از کارت شما هم کم میاره , گرچه رزولوشن Full HD نباشه. این از این.
در خصوص اینکه چه کارت گرافیکی بخرید بنده نظرم رو توی پست قبلی خدمتتون عرض کردم. اگر 6850 دست دوم که مطمئن هستید سالمه هم گیر بیارید خوبه.

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
عزیز اگر قرار بود 270X بازیها رو روی تنظیمات بالا اجرا کنه اونوقت محصولات جدید nVidia و AMD روی دستشون می موند. بالا بردن کیفیت بازی صرفا بالابردن رزولوشن نیستش. شما اگر توی Option روی Video یا آیتمهای مشابه اون برید بسته به نوع بازی تنظیمات گرافیکی زیادی می بینید که مطمئن باشید اگر تمام اونا رو وی بالاترین تنظیم بذارید گرچه رزولوشن رو حتی روی HD یا حدود اون بزارید کارت گرافیک بالاتر از کارت شما هم کم میاره , گرچه رزولوشن Full HD نباشه. این از این.
در خصوص اینکه چه کارت گرافیکی بخرید بنده نظرم رو توی پست قبلی خدمتتون عرض کردم. اگر 6850 دست دوم که مطمئن هستید سالمه هم گیر بیارید خوبه.
ولی اینطور که شنیدم مانیتور خیلی تاثیر داره و من توی جدیدترین بازی ها هم کیفیت را روی ultra گذاشتم و رزولوشن هم فکر کنم نهایتا تا 1360*768 میگذاشت بالا ببرم ( چون بالاتر از اون مانیتورم خطا میداد ) و بازم نه کیفت بازی زیاد تغییر کرد و نه گرافیک کم اورد
اینطور که دیدم 6850 دست دو را حدود 330 داشتن میفروختن و گرافیکی که شما معرفی کردین رو آکبندش را لیون همین حدود زده، با این اوصاف 6850 قویتره که گرونتره؟(اصلا از انویدیا سر در نمیارم)
چرا این انویدیا اینقدر شماره ها رو قاطی پاطی زده، چند روز پیش یه GTX 560 دست دوم توی فروم همسایه 350 معامله شد ، یعنی اون قوی تر از GT730 هستش؟
ممنون

reza76622201

کاربر حرفه ای سخت افزار
لایک‌ها
3,630
ولی اینطور که شنیدم مانیتور خیلی تاثیر داره و من توی جدیدترین بازی ها هم کیفیت را روی ultra گذاشتم و رزولوشن هم فکر کنم نهایتا تا 1360*768 میگذاشت بالا ببرم ( چون بالاتر از اون مانیتورم خطا میداد ) و بازم نه کیفت بازی زیاد تغییر کرد و نه گرافیک کم اورد
اینطور که دیدم 6850 دست دو را حدود 330 داشتن میفروختن و گرافیکی که شما معرفی کردین رو آکبندش را لیون همین حدود زده، با این اوصاف 6850 قویتره که گرونتره؟(اصلا از انویدیا سر در نمیارم)
چرا این انویدیا اینقدر شماره ها رو قاطی پاطی زده، چند روز پیش یه GTX 560 دست دوم توی فروم همسایه 350 معامله شد ، یعنی اون قوی تر از GT730 هستش؟
ممنون
عزيز كيفيت هر بازي توي تنظيمات گرافيكي شايد آيتمي بنام Ultra اصلا نداشته باشه و برخي آيتمها مثل FOG در بازي Need For Speed صرفا بايد On بشه.كارت گرافيك 6850 متعلق به سال 2010-2009 هستش و خيلي هنر كنه بتونه بازيهاي سال 2010 رو روي تنظيمات بالاي گرافيكي در رزولوشن HD بدون لگ اجرا كنه. در هر صورت ديگه در اين مورد بحث نمي كنم چون اين فرمايش شما حتي از نظر علمي و تئوري هم رد ميشه كه مثلا 6850 بتونه بازيهاي روز نظير Far Cry 4 يا Battle Field 4 رو تنظيمات گرافيكي بالا اما رزولوشن حتي در حد HD روان اجرا كنه. در خصوص مدلهاي كارتهاي گرافيك nVidia اتفاقا كاملا روي يك سري اصول شماره گذاري ميشه. اما دليلي نداره كه شماره بيشتر دليل بر كارآيي بيشتر باشه. اما چيزي كه عموما صدق مي كنه سريهاي جديد هميشه استانداردهاي جديدتري رو پشتيباني مي كن. اما از نظر كارآيي دليلي نداره كه مثلا GTX560 Ti مثلا ضعيف تر از GT730 باشه. همون طور كه در كارتهاي گرافيك AMD Radeon مثلا 6850 از 5870 ضعيف تره. اينم لينكش:
http://www.anandtech.com/bench/product/1062?vs=1077

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
نظر خاصی نیست ماشاالله خودتم فولی
6770 بهتره هم جی پی یو کلاک و هم باس رم.
سی پی یو هم نمیخواد بالا بگیری به نظرم یه جا دیدم که سری فنوم از رده های پایین fx بهتر بودن من خودم با phnome II 965 خیلی حال کردم خوبه قیمتشم باید نزدیک 300 باشه.

سی پی یو هایی که به مادربورد شما میخوره:
http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3901

http://www.anandtech.com/bench/product/102?vs=1273
فک کنم تا FX-6300 بتونه رقابت کنه(البته باید چک بشه مطمئن نیستم)
سلام
دوست عزیز در مورد سی پی یو 965 که لطف کردین به من معرفی کردین یه سوال داشتم
میخواستم ببینم شما که خودتون این cpu را دارین ، با فن اصلیش استفاده میکنین؟ و اگه با فن اصلیش هست توی فول لود نهایتا دماش تا چقدر بالا میره؟ چون راستش میخوام سی پی یو یی بگیرم که راحت بتونه با فن اصلیش کار کنه
دومین سوالمم اینه که شما چه بازی هایی را انجام دادین؟ توی بازی های جدید کم نمیاره؟
خیلی ممنون

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
سلام
دوست عزیز در مورد سی پی یو 965 که لطف کردین به من معرفی کردین یه سوال داشتم
میخواستم ببینم شما که خودتون این cpu را دارین ، با فن اصلیش استفاده میکنین؟ و اگه با فن اصلیش هست توی فول لود نهایتا دماش تا چقدر بالا میره؟ چون راستش میخوام سی پی یو یی بگیرم که راحت بتونه با فن اصلیش کار کنه
دومین سوالمم اینه که شما چه بازی هایی را انجام دادین؟ توی بازی های جدید کم نمیاره؟
خیلی ممنون

داداش سلام
من الان دیگه. سیستم ندارم و ps3 دارم ولی برای رزولیشن 1080 و جزییات زیاد(نه یوالترا) اصلا کم نمیاره ولی اگه جزییات بالا میخوای یا رزولیشن ultra hd یا 4k حتما مدل 6350 یا 8350 رو بگیر.
البته برای این کیفیتها باید کارت گرافیکتم قوی باشه صد در صد بیشتر به گرافیکه بعد سی پی یو.

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
درباره فن سه تا لوله مسی با مایع داخلی و هیتسینک عادی با فن عمومی AMD که گرمای سی پی یو رو بخوبی میگیره فول لود هم نسبت به تمام نسل قبلیش خنکی بیشتری داشت.

mohandesin

Registered User
لایک‌ها
99
درباره فن سه تا لوله مسی با مایع داخلی و هیتسینک عادی با فن عمومی AMD که گرمای سی پی یو رو بخوبی میگیره فول لود هم نسبت به تمام نسل قبلیش خنکی بیشتری داشت.
سلام
ببخشید ولی درست متوجه منظورتون نشدم
منظورتون اینه که فن اصلیش از سه تا لوله مسی(با مایع داخلش) تشکیل شده؟
بعد این فول لود با اون فن اصلی را حدودا یادتون نیست دما تا چقدر بالا میرقت؟(این برام خیلی مهمه و اگه حدودش را هم بگین عالیه)
ممنون از راهنماییتون

mojtaba2600

Registered User
لایک‌ها
285
سلام دوست خوبم درباره لوله های مسی درست گفتم سه تا لوله مسی داره که برای انتقال بهتر گرما به سینک که فن روش قرار میگیره داره که اگه فنهای اینتل رو دیده باشید این لوله ها رو ندارن و انتقال کندتر از فنهای دارای این لوله هست ولی درباره مایع داخلش با مدلهای حرفه ای اشتباه گرفتم ببخشید (مثل مدلهای بوفالو واتر کالر و فن هتسینک) مایع داخلش نیست
یه نوع مایع هست که از ترکیب آب مقطر و یک یا چند نوع مایع دیگه که دمای آب رو پایین میره تا -30 درجه در برخی موارد پر میشه که در خیلی موارد حرفه ای در پمپهای انتقال آب برای واتر کالر استفاده میشه.
که اشتباه گفتم این مدل و تمام مدلهای دیگه که فن روی سی پی یو قرار میگیره ندارن همین جا ازتون عذر خواهی میکنم.
سی پی یو هم تو فول لود اونجوریی که دیدم تا 65 درجه میره که دمای بالایی هست.
واما درباره بازی های جدید با تکنولوژی های جدید بهتره از سریهای FX برای این مادربورد قوی (990ّFX) استفاده بشه:
http://www.cpu-world.com/Compare/760/AMD_FX-Series_FX-6300_vs_AMD_Phenom_II_X4_965_(140W__BE).html

اونجایی که نوشته
3DMark03 game score benchmark
و سه تای پایینیش رو مطالعه کنی میبینی که ارزش خریدش پایین هست نسبت به مدلهای FX پس بهتره مدل 6350 سری FX رو بخری بهتر از 965 iهست ولی اورکلاک 965 بهتره(این مقایسه برای مچ شدن و استفاده بهتر از کارت گرافیک هست با دایرکتیس های تازه قدیمی تره نه جدید)
و در ضمن یه موضوع دیگه اینه که رم شما اگه 1600 هست اصلا دنبال فنوم دو ها نرو چون اونا باس 1333 بیشتر ساپورت نمیکنن و گلوگاه میشن

در پایان از اشتباهی که ابتدا مرتکب شدم عذرخواهی میکنم.

بالا