برگزیده های پرشین تولز

مشاوره در مورد پروار بندی گوسفند

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
دوستان سلام
از کسایی که در این مورد اطلاعاتی دارن اگه ارائه بدن ممنون میشم.
جای مورد نظر رو کرایه و بهینه سازی کردم منتها چیزی که در مورد سود آوری اون تحقیق کردم ضد و نقیض هستش،اینم بگم که همه خوراک و علوفه رو خودم میخرم و شاید در اینده چند هکتار زمین واسه خودکفا شدن علوفه تهیه کنم.
در صحبت های انجام شده با دامداران و پروار بندهای مختلف به جواب های ضد نقیضی رسیدم مثلا به ادعای یکی از دامداران یک بره در دوره پرواربندی (3ماه) از 25 کیلو نهایتا به 35 کیلو میرسه و به ادعای یه نفر دیگه در این مدت به 55-60 کیلو میرسه نژاد مورد نظر افشار هستش که وزن و رشد بالایی داره،در بهترین شرایط افزایش وزن 200 گرم در روز هست که در 3 ماه میشه 18 تا 20 کیلو پس 25 میشه 45 کیلو و با احتساب گوشت کیلویی 11000 سود افزایش بره حدود 200 تومن میشه که با کسر هزینه حدود 70000خوراک+10000 سایر هزینه ها سود خالص میشه 120 تومن که این در تعداد 30-40 به بالا و میصرفه که این فقط برای شروع کاره.
خودمم موندم کارمو استارت بزنم یا نه!

saeed20.j

Registered User
لایک‌ها
27
داداش 45 کیلو درسته و بعد از 45 کیلو و 3 ماه به بالا درصد تبدیل خوراک مصرفی به گوشت پایین میاد و بیش از 3 ماه زیاد بصرفه نیست نگهداری..............

برا 40 تا با حساب خودت که برا هر کدوم 120 تومن سود میده 3 ماه میشه 4800»»حداقل 2 نفر باید باشید که نفری 2 ت براتون میفته»»

اگه واقعا قصد شروع رودارید با 200 تا بره شروع کنید که 3 ماه رو شما وقت میزارید پس یه سود خوب کنید
برا 200 تا هر کدوم 120 سود میشه24میل»»4 تومن رو بنداز خرج بیشتر علوفه و پایین رفتن قیمت««»»یکی 10 براتون بیوفته

تو این کار هرچه تعداد بره پرواری بیشتر باشه بهتر چون شما وقت و انرژی رو میزارید چه 100تا چه 200 تا شما مجبوری 3 ماه کار کنی پس بیشتر بگیر(البته اگه بوذجت میرسه تا متناسب با اون زحمتی که میکشی سود کنی

موفق باشی

rockefeller

Registered User
لایک‌ها
462
پرواربندی دیگه خیلی تحقیق سود و زیان نمیخواد! معمولا در بدترین حالت سر به سر میشه!
زمین داشته باشی سود بالا داره
تعداد بالا باشه ( مثلا 200 تا ) سود بسیار زیاد میشه.
انبار خوب برای ذخیره غذا تو فصل ارزون باید داشته باشی. (هزینه علوفه تو زمستون دو برابر بهار میشه)
نتیجه کلی: کارتو استارت بزن...
الان تازه دیرم هست! من جای شما بودم همین امشب! استارت میزدم. ولی بازم خوبه 24 مهر عید قربونه اگه 2 ماه پیش شروع کرده بودی تو گل بازار فروش خوبی میکردی.

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
دوستان ممنون از نظرتون این شغل رو میخوام به عنوان شغل دوم انتخاب کنم و مسر هستم که انجامش بدم واسه اولش میخوام یه 30 تومن بزارم توکار و اگه سود مناسبی داشت 100 تومنش کنم و دراینده تولید یه بخش از مواد مصرفی رو خودم به عهده بگیرم تا صرفش بیشتر بشه

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
یک پیشنهادفقط طبق صحبت بقیه که اینکار پرسود است و ... وارد یک کار نشیند . این همه می گن پرورار بندی گوساله پرسوده . مستاجر خونه پدریم مغازش رو نزدیک حرم فروخت رفت تو اینکار همین جمعه دیدیمش افسردگی گرفته بود می گفت تو بهترین حالت سر به سر میشه و پشیمون بود

rockefeller

Registered User
لایک‌ها
462
یک پیشنهادفقط طبق صحبت بقیه که اینکار پرسود است و ... وارد یک کار نشیند . این همه می گن پرورار بندی گوساله پرسوده . مستاجر خونه پدریم مغازش رو نزدیک حرم فروخت رفت تو اینکار همین جمعه دیدیمش افسردگی گرفته بود می گفت تو بهترین حالت سر به سر میشه و پشیمون بود

خب رفیق، ایشون خیلی اشتباه کرده که از مغازه داری به پرواربندی گوساله رفته!!! گوسفند خیلی ساده تر از گوساله است
ضمن اینکه مطمئنا کارش نقص های زیادی داشته.

MosafereDonya

Registered User
لایک‌ها
33

سلام

از ظاهر گفته شما برمیاد که ایشون هیچ تجربه ای برای پرورش گوساله نداشتن، و شاید به خاطر اینکه شنیدن کار پرسودی هست وارد این کار شدن، شایدم نیت خیر
اما اگر یک شغل و حرفه، به صورت علمی و با استفاده از دانش برنامه ریزی و اجرا نشه، متاسفانه درصد موفقیت کاهش پیدا می کنه

خیلی موارد در موفقیت یک واحد صنعتی پرواربندی گوساله دخلیه، برای همینه بعضی ها خیلی خود کار می کنن و راضی هستن بعضی ها هم ناراضی

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
دوستان سلام
جای مورد نظر رو کرایه و بهینه سازی کردم منتها چیزی که در مورد سود آوری اون تحقیق کردم ضد و نقیض هستش،اینم بگم که همه خوراک و علوفه رو خودم میخرم و شاید در اینده چند هکتار زمین واسه خودکفا شدن علوفه تهیه کنم.
در صحبت های انجام شده با دامداران و پروار بندهای مختلف به جواب های ضد نقیضی رسیدم مثلا به ادعای یکی از دامداران یک بره در دوره پرواربندی (3ماه) از 25 کیلو نهایتا به 35 کیلو میرسه و به ادعای یه نفر دیگه در این مدت به 55-60 کیلو میرسه نژاد مورد نظر افشار هستش که وزن و رشد بالایی داره،در بهترین شرایط افزایش وزن 200 گرم در روز هست که در 3 ماه میشه 18 تا 20 کیلو پس 25 میشه 45 کیلو و با احتساب گوشت کیلویی 11000 سود افزایش بره حدود 200 تومن میشه که با کسر هزینه حدود 70000خوراک+10000 سایر هزینه ها سود خالص میشه 120 تومن که این در تعداد 30-40 به بالا و میصرفه که این فقط برای شروع کاره.

گیت مرزها برای واردات گوسفند و سایر دامها باز شده گرامی حواست باشه . این اثرات ارز ارزون هست . حواست باشه قبل از اینکه بخوایی توی این کار سرمایه ای وارد کنی اول به صورت کامل تحقیق کن

بنده از پشم تا کود و پهن - زعفران و هر چی دستم برسه رو صادر میکنم در جریان کامل مرزها هستم

aminvet

Registered User
لایک‌ها
310
گیت مرزها برای واردات گوسفند و سایر دامها باز شده گرامی حواست باشه . این اثرات ارز ارزون هست . حواست باشه قبل از اینکه بخوایی توی این کار سرمایه ای وارد کنی اول به صورت کامل تحقیق کن

بنده از پشم تا کود و پهن - زعفران و هر چی دستم برسه رو صادر میکنم در جریان کامل مرزها هستم

ممنون برادر از اینکه خبر رسانی میکنید.
همیشه تو ایران کارهای تولیدی مورد هجوم واردات هستند پس باید یکم صبر کنم تا قیمت به تعادل برسه چون درصورتی ضرر میکنم که بعد خریدن دام قیمتها پایین بیاد و الا بعد ارزون شدن ارزون میخرم ارزون میفروشم.
مهدی جان:
من که نمیخوام کارمو ول کنم برم رو این کار ،من خودم داروخانه دامپزشکی دارم و این کار رو به صورت جنبی میخوام انجام میدم اگه یکی دو بار سر به سر بیاره ملالی نیست سرمایمو میکشم بیرون و میرم سراغ یه کار دیگه ;)

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
من تجربه ای ندارم اما شنیده هام اینو میگه که زمان استارت شما خوب نیست چرا؟؟؟؟؟؟؟

الان علوفه گرونه و شما انبار نکردید

عید قربان و محرم امسال را از دست دادید

در فصل سرما به خاطر سختی نگاه داری دارم کشتار زیاد میشه و تا حدی قیمت گوشت پایین میاد یا ثابت می مونه و متناسب تورم بالا نمیره

MosafereDonya

Registered User
لایک‌ها
33
سلام

سالروز پر از شور و شادی ازدواج حضرت علی علیه السلام و بانو حضرت زهــــرا سلام الله علیها به همّـــه مبارک و شاد باد
می گم نمی شه اینترنتی شکلات بباچیم؟؟ عجب شبیه امشب!!!
امروز روز ولخرجی منه ها! هرکس و ببینم مهمونش می کنم از بس که خوشحالم امروز از خوشحالی اهل بیت (علیهم السلام)

شاد باشید

سخت پوست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
اگر کسی راجب نژادهای مناسب چیزی میدونه، راهنماییم کنه.
دوستانی که تجربه دارن، چه قدر سرمایه گذاری روی خوراک بره مهمه و اینکه دایم خوراک خوب و البته گرونتر داده بشه، در نهایت وزن بیشتری حاصل میشه که توجیه ی وجود داشته باشه؟

xenator

Registered User
لایک‌ها
83
دوستان سلام
نتیجه کارتونو میشه اعلام کنید؟

سخت پوست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز آقای aminvite، یکی از دوستای نزدیکم که ارشد تغذیه دام خودش رو از انگلیس گرفته، میگه بحث تغذیه بسیار مهمه و اگر راجب میزان رشد بره ها در طی سه ماه جوابهای ضد و نقیضی از پرواربندیهای مختلف به دست آوردید، مطمین باشید که تفاوت در **** غذایی بین پرواربندهای مختلف غلت اصلی گرفتن وزنهای مختلف است. (البته دلایل دیگه هم قطعا مهم و تاثیر گذارن)
بعید به نظر میاد که دو پرواربند مختلف با یک نژاد گوسفند واحد و یک **** غذایی مناسب به نتایج مختلفی برسن، به نظر من اگر آب تمیز و خنک به همراه **** مناسبی که یک متخصص نسخه میکنه رعایت بشه، و فضای دامداری اینقدرها هم بزرگ نیاشه که گوسفند زیاد تحرک داشته باشه، بره 25 کیلویی با نژاد خوب (ببین تو استان شما چه نژادی خوبه) حداقل به 46 یا 48 کیلو میرسه.

سخت پوست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز آقای aminvite، یکی از دوستای نزدیکم که ارشد تغذیه دام خودش رو از انگلیس گرفته، میگه بحث تغذیه بسیار مهمه و اگر راجب میزان رشد بره ها در طی سه ماه جوابهای ضد و نقیضی از پرواربندیهای مختلف به دست آوردید، مطمین باشید که تفاوت در **** غذایی بین پرواربندهای مختلف غلت اصلی گرفتن وزنهای مختلف است. (البته دلایل دیگه هم قطعا مهم و تاثیر گذارن)
بعید به نظر میاد که دو پرواربند مختلف با یک نژاد گوسفند واحد و یک **** غذایی مناسب به نتایج مختلفی برسن، به نظر من اگر آب تمیز و خنک به همراه **** مناسبی که یک متخصص نسخه میکنه رعایت بشه، و فضای دامداری اینقدرها هم بزرگ نیاشه که گوسفند زیاد تحرک داشته باشه، بره 25 کیلویی با نژاد خوب (ببین تو استان شما چه نژادی خوبه) حداقل به 46 یا 48 کیلو میرسه.
در رابطه با سود خالص حق با شماست و چیزی بین 100 تا 120 تومن از هر گوسفند بیشتر حاصل نمیشه. این یعنی کمتر از 40 راس نگه داشتن، بی فایدست. خرج ایاب و ذهاب همیشه بیشتر از اون چیزی از آب درمیاد که تصورش رو در ابتدا میکنیم.

غلامرضا اکبریان

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان.
برای پرواربندی داخل سایت ها همه بیشتر توضیحات تئوری دادند.من جهاد کشاورزی هم رفتم و چیزی دستگیرم نشد.فقط میتونم یک صفحه ای از سایت بهتون پیشنهاد بدم که بخونید.خیلی خوب و عملی توضیح داده.
ادرسم میذارم براتون
پرواربندی گوسفند و بره و جیره مناسب

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,909
سلام دوستان.
برای پرواربندی داخل سایت ها همه بیشتر توضیحات تئوری دادند.من جهاد کشاورزی هم رفتم و چیزی دستگیرم نشد.فقط میتونم یک صفحه ای از سایت بهتون پیشنهاد بدم که بخونید.خیلی خوب و عملی توضیح داده.
ادرسم میذارم براتون
پرواربندی گوسفند و بره و جیره مناسب
تاپیک 2013 را آپ کردی
اسپم نده

بالا