برگزیده های پرشین تولز

مشکل صفحات 404

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
ما چندین ماه قبل صفحات سایت که به صورت پیوند یکتای آی دی مطلب نمایش داده میشدن رو به پیوند یکتای عنوان مطلب و تاریخ تبدیل کردیم همون زمان پلاگینی برای ریدایرکت نصب کردیم که ریدایرکت رو به درستی انجام میداد اما مدام از این خطای 404 داخل گوگل وبمستر هست این موارد برای چی پیش اومدن و چطور باید برطرف بشن و چطور خطاهای 404 رو به صفر برسونیم؟
تصویر تعدادی از خطاهای 404 داخل وبمسترتولز:
http://www.upload.tehran98.com/images/9oo7zraw8tjbn206b3e.jpg

ehsan49

Registered User
لایک‌ها
24
عکس رو من نمی تونم ببینم و دانشم هم در این زمینه کمه ! ولی فکر می کنم که ریدایرکت کردن صفحه ی 404 برای seo اشتباه هست . چون شما 404 رو تبدیل می کنی به 200 . بعد اون وقت گوگل ناراحت می شه ! چون اون چیزی که ایندکس کرده با اون چیزی که هست فرق داره و الخ

بهترین کار اینه که صفحه ی 404 رو ویرایش کنی و ظاهرش رو بهتر کنی . بعد با سایت مپ و روش های دیگه کمک کنی گوگل صفحات مورد نظرت رو ایندکس کنه تا دیگه 404 کمتر پیش بیاد

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
این ماجرا برای چند ماه قبله صفحات ریدایرکت 301 میشن و مشکلی فکر نمیکنم برای سئو داشته باشه خود گوگل هم گفته ریدایرکت 301 انجام بدید چون تعداد صفحات ایندکس شده زیاد بود و پیوند یکتا تغییر کرده بود نمیشد همه خطا بدن به همین دلیل ریدایرکت کردیم ولی نمیدونم این همه خطای 404 که داخل گوگل ویمستر هست برای چی هست بعضی از تگها هم همین خطا رو دارن در صورتی که ما حذف نکردیم مگر اینکه اتوماتیک حذف بشن !

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
887
ما چندین ماه قبل صفحات سایت که به صورت پیوند یکتای آی دی مطلب نمایش داده میشدن رو به پیوند یکتای عنوان مطلب و تاریخ تبدیل کردیم همون زمان پلاگینی برای ریدایرکت نصب کردیم که ریدایرکت رو به درستی انجام میداد اما مدام از این خطای 404 داخل گوگل وبمستر هست این موارد برای چی پیش اومدن و چطور باید برطرف بشن و چطور خطاهای 404 رو به صفر برسونیم؟
تصویر تعدادی از خطاهای 404 داخل وبمسترتولز:
http://www.upload.tehran98.com/images/9oo7zraw8tjbn206b3e.jpg

سلام من هم مثل شما پیوند یکتای پیشفرضم رو عوض کردم اما با مشکل 404 روبرو نشدم فقط الان گوگل میگه که 75 تا Duplicate Page دارم و مینویسه که اینها ریدایرکت 301 شدن !
شما ببین همین پست هایی که گوگل میزنه نات فوند باز میشن یا نه ! اگر باز شدم تیکشون رو بزن و fix رو بزن خودشون پاک میشن اگر واقعا ناتفوند هستن بزار باشه خود گوگل هم همونجا نوشته که مشکلی نداره.

به پیوند یکتای عنوان مطلب و تاریخ تبدیل کردیم
پیوند یکتارو روی چیز بدی گذاشتی .. باید فقط از پست آی دی و پست نیم استفاده میکردین .. اینطوری دیگه هیچوقت نات فوند ندارید چون اگر توی آدرس بار فقط شماره پست بعدش حتی آدرس پست که postname باشه رو حتی نصفه هم بنویسید باز هم خودش ریدایرکت میکنه
در ضمن شما اگر شما از پیوند یکتای پیشفرض قبلا استفاده میکردین بعدش پیوند یکتا رو عوض کردین احتیاجی به استفاده از پلاگین نبود خود وردپرس منتقل میکنه اتومات

mazyar123

Registered User
لایک‌ها
898
404 ارورش دو جوره یا داخلیه که باید چک کنید یه جورش هم هست که خارجیه یعنی مربوط می شه به لینک های که به صفحه داده شده اونا مورد دارن ویا یه یوزر ادرس رو اشتباهی تایپ می کنه
بیشتر از تعغییر مداوم در لایه ها سایت شما و پیوند های یکتای سایت شماست دایم باید بررسی کنید اگه تعغییری دادید سریع ایندکس کنید
دوستمون بدرستی گفت به پیج اصلی برگشت ندید باعث سردرگمی گوگل می شه یه صفحه کاستوم درست کنید با عکس با یه نوشته کوتاه بگید صفحه موجود نیست بعد لینکش کنید به صفحه اصلی و هینطور
برای کسب اطلاعت بیشتر با ما تماس بگیرید

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
صفحه 404 که خود وردپرس داره بعضی از notfound ها به اون صفحه منتقل میشن بعضی هم وقتی باز میکنی خطای 400 Bad Request میده که سرور میگه دست ما نیست مشکل از خودتون هست
یکی دو سایت خوندم گفته بودن صفحات 404 رو به ایندکس ریدایرکت کنید خود به خود خطاهای گوگل وبمستر حذف میشه و برای سایت بهتر هست این درسته؟
درضمن دوستی که گفته بودن پیوند یکتا پیشفرض رو تغییر بدید خود وردپرس ریدایرکت میکنه ما تغییر دادیم این کار رو نکرد به همین دلیل افزونه نصب کردیم
درضمن برخی تگها به دلیل نامعلوم لینکشون تغییر میکنه این به چه دلیل هست؟

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
887
صفحه 404 که خود وردپرس داره بعضی از notfound ها به اون صفحه منتقل میشن بعضی هم وقتی باز میکنی خطای 400 Bad Request میده که سرور میگه دست ما نیست مشکل از خودتون هست
یکی دو سایت خوندم گفته بودن صفحات 404 رو به ایندکس ریدایرکت کنید خود به خود خطاهای گوگل وبمستر حذف میشه و برای سایت بهتر هست این درسته؟
درضمن دوستی که گفته بودن پیوند یکتا پیشفرض رو تغییر بدید خود وردپرس ریدایرکت میکنه ما تغییر دادیم این کار رو نکرد به همین دلیل افزونه نصب کردیم

صفحه 404 رو یه صفحه 404 درست کنید آخرین ارسالی ها رو داخلش بزارید - اینطوری که پیج رنک صفحه ایندکس به فنا میره
والا ما که از پیوند یکتای پیشفرض گذاشتیم روی %post_id%-%postname% خودش قشنگ داره ورودی های گوگل رو ریدایرکت میکنه ( ریدایرکت 301 )
تازه خودم امتحان کردم بعد از آدرس سایتم شماره پست رو میذارم خط تیره هم میارم پشت سرش چرت و پرت هم مینویسم بازم خودش ریدایرکت میکنه روی پست اصلی ( چون اولش آی دی پست اومده حله )
وردپرس رو به روزرسانی کنید شاید مشکلتون برطرف بشه

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
وردپرس بروز هست خود وردپرس صفحه 404 داره به اونجا ریدایرکت میشه صفحاتی که وجود ندارن
سوال اینجاست
1- چرا خیلی از صفحات با اینکه ریدایرکت میشن به صفحه مطلب ولی بازم داخل وبمسترتولز خطای 404 میده
2- چرا بعضی از مطالب و مخصوصا تگها خود به خود حذف میشن؟

ahangha89

Registered User
لایک‌ها
399
یه مشکل دیگه اینکه همونطور که در عکسی که در پست اول گذاشتم میبینید برخی از صفحات 404 با آدرس حاوی شماره پست نمایش داده شدن یعنی پیوند یکتایی که چند ماه قبل بود و تغییر پیدا کرد با افزونه ای که نصب شده باید تمام مطالب به پیوند یکتای جدید منتقل بشن اما این پستها همونطور که در تصویر مشخص شدن خطای 404 میدن دلیل چی هست؟
و مشکل بعدی اینکه برخی از مطالب هستن یعنی وقتی داخل گوگل وبمسترتولز روی لینکشون کلیک میکنی به مطلب منقل میشن ولی گوگل 404 در نظر گرفته!
و مشکل بعدی اینکه برخی از مطالب هستن ولی گوگل به صورتی اونها رو ایندکس کرده که خطای 404 میدن من توی دو عکس زیر که قرار دادن متوجه این مشکل میشید لطف کنید و راه حل این مشکلات رو بگید ممنون
http://www.upload.tehran98.com/images/cgfwgk7ibmy0usio1.jpg
http://www.upload.tehran98.com/images/om17wvjsgwd12mkf6ch7.jpg

malek360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یه مشکل برام پیش امد و هاستو پاک کردم و دوباره ورد پرس نصب کردم حال داخل پنل کلی خطای 404 دارم مشکل از کجاست؟

amir_aloneboy77

Registered User
لایک‌ها
1,362
1 - صفحه lastest :

این صفحه برای از بین بردن ارور های 404 ساخته شده و در سایت های سئو شده توسط می..هن سئو استفاده شده .

کدش رو براتون میزارم :
کد:
<?php
/*
Template Name: lastest
*/
?>
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<title></title>
</head>
<body>
<a href="<?php bloginfo('url'); ?>" title="<?php bloginfo('name'); ?>"><b><?php bloginfo('name'); ?></b></a>
<?php query_posts('showposts=1'); ?>
<?php
$i = 1;
while (have_posts() AND $i == 1) : the_post(); ?>
<h1><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></h1>
<p>
<?php $i = 4; the_tags('', ' ', ''); ?>
</p>
<?php endwhile; ?>
<p>
<?php query_posts('showposts=9&offset=1'); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<b><a href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></b> <br />
<?php endwhile; ?>
</p>
</body>
</html>
طرز استفاده :

1 - کد های ارائه شده را داخل یک فایل با پسوند php بریزید

2 - فایل رو در پوشه قالب روی هاست بریزید

3 - به قسمت برگه ها مراجعه کنید و یک برگه ایجاد کنید

4 - در ستون سمت چپ , یه جا نوشته قالب که روی قالب پیشفرض هست . شما تغییرش بدید و lastest رو انتخاب کنید

5 - ذخیره و انتشار بدید

حالا آمادس . میتونید تست کنید .

2 - آموزش ریدایرکت کردن 404 به صفحه lastest :

1 - ابتدا یک فایل با پسوند php ایجاد کنید و به نام صفحه 404 ایجاد شده از قبل در قالبتان

2 - کد های زیر را در درون آن بریزید

کد:
کد:
<?php
$address = 'http://www.xxx.com/lastest';
header('location: ' . $address) ;
?>
3 - آدرس داخل کد ها را اصلاح کنید و آدرس ساخته شده برای lastest را قرار دهید

4 - روی هاستتان و به جای صفحه 404 قبلی آپلود کنید

5 - حالشو ببرید

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326

کسی در مورد این اطلاعاتی داره؟ چطور باید این خطا رفع بشه؟

vpsserverx

Registered User
لایک‌ها
177
1 - صفحه lastest :

این صفحه برای از بین بردن ارور های 404 ساخته شده و در سایت های سئو شده توسط می..هن سئو استفاده شده .

کدش رو براتون میزارم :
کد:
<?php
/*
Template Name: lastest
*/
?>
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<title></title>
</head>
<body>
<a rel="nofollow" href="<?php bloginfo('url'); ?>" title="<?php bloginfo('name'); ?>"><b><?php bloginfo('name'); ?></b></a>
<?php query_posts('showposts=1'); ?>
<?php
$i = 1;
while (have_posts() AND $i == 1) : the_post(); ?>
<h1><a rel="nofollow" href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></h1>
<p>
<?php $i = 4; the_tags('', ' ', ''); ?>
</p>
<?php endwhile; ?>
<p>
<?php query_posts('showposts=9&offset=1'); ?>
<?php while (have_posts()) : the_post(); ?>
<b><a rel="nofollow" href="<?php the_permalink() ?>" title="<?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></b> <br />
<?php endwhile; ?>
</p>
</body>
</html>
طرز استفاده :

1 - کد های ارائه شده را داخل یک فایل با پسوند php بریزید

2 - فایل رو در پوشه قالب روی هاست بریزید

3 - به قسمت برگه ها مراجعه کنید و یک برگه ایجاد کنید

4 - در ستون سمت چپ , یه جا نوشته قالب که روی قالب پیشفرض هست . شما تغییرش بدید و lastest رو انتخاب کنید

5 - ذخیره و انتشار بدید

حالا آمادس . میتونید تست کنید .

2 - آموزش ریدایرکت کردن 404 به صفحه lastest :

1 - ابتدا یک فایل با پسوند php ایجاد کنید و به نام صفحه 404 ایجاد شده از قبل در قالبتان

2 - کد های زیر را در درون آن بریزید

کد:
کد:
<?php
$address = 'http://www.xxx.com/lastest';
header('location: ' . $address) ;
?>
3 - آدرس داخل کد ها را اصلاح کنید و آدرس ساخته شده برای lastest را قرار دهید

4 - روی هاستتان و به جای صفحه 404 قبلی آپلود کنید

5 - حالشو ببرید

ممنونم دوست عزیز

این توضیح شما خیلی خیلی برای من مفید بود