برگزیده های پرشین تولز

معرفي انيميشن هاي جديد و قديمي دنيا

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
سلام دوستان راستش ديدم عشق انيميشنو فيلم تو اين انجمنا زياد پيدا ميشه اين بود كه منم كه ديوونه و خراب انيميشنم گفتم مطالب جالبي رو براتون بزارم
شمام كمك كنين :blink: من تنهايي از پسش بر نمي يام
يا حق :happy:

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
كلام اول:

راستش اينقدر اين چند وقت انيميشن ديدم كه كفمو بريد گفتم ينا حتما نياز به معرفي دارن ين شد كه اين تايپك را انداختم

امروزه روز انيميشن شده منبع درآمد هر كيو ببيني تو هاليوود مي خواد از اين سفره يه نوني بخوره از استيو جابز بنيان گذار خوش ذوق و باحال اپل كه شركت بزرگ و حالا ديگه همه فن حريف پيكسارو راه انداخت و فيلم هاشو با كامپيوتر هاي توليد خودش يعني imac g5 ساخت كه آخرين ساختش با نام شگفت انگيزها از شبكه هاي خودمونم پخش شد و حقي كه خيليم رديف بود و الان ديگه پول پارو مي كنه تا استيون اسپيلبرگ كه يه شركت موفق ديگه با نام دريم وركزو راه انداختو آخرين ساختش با نام madagascar به سود و فروش اين شركت بسيار كمك كرد
به نظرتون دلايل موفقيتشون چي بود :

اوليش اين بود كه شايد به غير از جامعه نوجوانان و جوانان بسياري از افراد بزرگسال هم تونستن با اين فيلما ارتباط برقرار كنن به شكلي كه سازنده ها ديگه به فكر جذب همه افراد جامعه به محيط سينماهاي نمايش دهنده بودند و شايد به اين خاطرم بود كه در عين احترام گذاشتن به شعور بچه ها فيلماي دلچسب و مفرحيو براي عموم افراد خانواده به وجود مي آوردند به طوري كه از يه بچه نوزاد تا يه پيرمرد 90 سالهرو داخل فيلماشون به خوبي و با بهترين پرداخت قرار مي دادند كه با اين مسائل و قبول مشكلات برعكس اكثر كمپاني هاي فيلم سازي هاليوود كه سالي حداقل ده تا فيلمو مي ساختن اومدند برنامشونو براي ساختن حداكثر دو فيلم در سال متمركز كردن كه اين يعني ميشد 6 ماهي يه فيلم كه البته اين دو تا فيلم از اون 10 فيلم بيشتر فروش مي كرد اين شد كه حالا ديگه بحث انيميشن سازي به خاطر بستري كه فناوري و قدرت ابر سيستم هاي كامپيوتري فراهم كرده اكثر بازيگران از جمله سرآمد همشون تام هنكس كه با يه غافل گيريو اصطلاحا سورپرايز اومد پوز همه شركتا رو زدو براي كريسمس سال 2005 با استفاده از جديدترين تكنولوژي روز جهان با نام wimax اولين شاهكار گرافيكيو با نام THE POLAR EXPRESS خلق كرد كه فعلا به همين نكته اشاره كنم كه از سيستم **MOTION CAPTURE موجود در فيلم ارباب حلقه ها كه در مورد گالوم استفاده شده بو د براي ساختن اين فيلم استفاده كرد كه تصاويري بسيار نزديك به حركت انسانو پديد آورد
اين فيلم كه به وسيله تعداد محدودي سينماي مجهز به تكنولوژي WIMAX پخش شد باعث فعاليت بسياري در زمينه توسعه و بكارگيري اين فناوري در سطح دنيا و بيشتر به خاطر سطح و وضعيت تكنولوژي در امريكا شد به طوري كه بعد از اكران اين فيلم در تنها سينماي فرانسه سيل دوستداران باعث سرمايه گذاري دولت براي ساختن سينماهاي جديد شد و تعداد آنها تا امروز در فرانه به 29 عدد رسيد كه به ازاي هر شهر يكي است ولي اين در مدت يك سال بودن و رسيدن به اين جايگاه آن باعث شد كه شركت هاي سينمايي هاليوود هم با بازسازي فيلم هاي خود با استفاده از اين تكنولوژي و استقبال مردم اين شد كه در اولين گام شركت بزرگ نيولاين شاهكار پيتر جكسن يعني سه گانه ارباب حلقه ها رو با اين تكنولوژي توليد كرد كه سود حاصل از فروش DVD هاي ان سود سرشاري رو نصيب نيولاين كرد كه بعد از اون بود كه جكسن به خاطر همين سودها و اينكه چرا همه اين پولا تو جيب خودش سرازير نشه رفت استوديو فيلم سازيشو تو ونزوئلا مكان ساخته شدن سه گانه بوجود آورد KING KONGO توش توليد كرد از فيلم هاي ديگه اي كه به اين تكنولوژي مجهز شدن اثر برادران واچوفسكي به نام ماتريكس بود كه بازم پول خوبيو نصيب اونا كرد.

ليسته فيلما با اسم كمپاني هايي و آدرساشوي كه اونا رو توليد كردن براتون ميزارم تا هر هفته يكيشونو براتون نقد كنم البته اگه برسم نقد از نظر تكنيك ساخت و معرفي تكنولوژي هاي اين انيميشنارو بررسي مي كنم دوستانم اگه لطف كنن منو همراهي كنن خوشحال ميشم:
امروز كمپاني پيكسارو كه اغلب فيلمهاي مي تونم بگم عالي چند سال پيشو ساخته:

1.TOY STORY
A BAUGS LIFE.2
TOY STORY2.3
THE MONSTER INC.4
FINDING NEMO.5
THE INCRIDIBLES.6
NEW2006------CARS.7

وب سايت:
http://www.pixar.com

تا بعد

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
THE CAR

k2bjhs.jpg

محصول 2005 تاريخ اكران:مي 2006

كاري كه بعد از جدا شدن پيكسار از والت ديزني شكل گرفته و اينو نشون ميده كه پيكسار واقعا هيچ نيازي به همكاري با اين كمپاني نداره آخه مگه دليلي داره كه پولايي كه مي تونه همه شو تو جيب خودش بكنه بكنه تو جيب اونا حقا كه بي دليل به جابز نمي گن نابغه و مغز متفكر اومد شركتيو راه انداخت كه ديگه دارم خيلي باهاش حال مي كنم

داستان اين فيلمو از سايت اصلي pixar گرفتم و تك و پرك ترجمه كردم:

آرزوي اتومبيلراني المپيك با درخشش مك كويين (car شخصيت اصلي) روي يك كاميون سريع است براي موفقيت و شهرت و هرچه كه ارزو داشته است تا آنكه يك نقص فني در كوچه 66 پيدا ميكند

تمام توانايي ها و آرزوهايش نابود ميشود وقتي كه يك اجتماع محلي كوچك او را كه قهرمان بوده فراموش ميكند

اين فيلم ميخواهد مك كويين را نشان بدهد آنچه كه او در تمام عمرش بدست آورده با يك نقص فني از دست مي رود

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
BOUNDIN

k2bol1.jpg

محصول 2005 اكران اواخر 2006

اين آخرين فيلم ساخته شده توسط اين كمپانيه كه به نظر من يكي از قشنگ ترين كاراشم هست چون :

1.يه داستان متفاوت و باحال راجع به مظلوم ترين موجود روي زمينو داره(يه بره)

2.بازم سعي شده در تداوم ساخت كار هاي متفاوت اين ببار محيط يه بيشه زار به زيباترين شكل به تصوير كشيده بشه

3.چون اين يكي كارگردان نيمو هم بوده پس 100% كار باحالي ميشه

بازم داستان كاملشو از سايت PIXAR در آوردم:(فقط ببينين كه چه داستان ساده اي داره مثه روياهاي بچگيمون)

در روي قله كوهي گوسفندي زندگي مي كرد با پشم هايي با انعطاف و كيفيت بالا

كه مي توانست با آن انواع رقص را انجام بدهد

ولي در يك روز كت پشمي خود را از دست داد و همراه با آن غرورش را

ثمره ي آن دوستي با يك خرگوش پشمالوي زيبا بود كه رمز داشتن كت پشمي زيبا

را به او آموخت و آن چيزي بود كه به گوسفند كمك مي كرد كه از مشكلات زندگي

نجات پيدا كند براي گوسفند زندگي همانند يك فيلم وسترن بود تا اينكه دوستش چشم

انداز جديدي از زندگي را به او نشان داد تنها كسي كه مي توانست همه چيز را درست

انجام دهد و هر كاري را در جاي خودش انجام دهد خرگوش پشمالوي زيبا بود كسي كه با خودش روشنايي

و اميد را مي برد هر جا كه ميرفت

از نويسنده TOY STORY و NIMO --------نويسنده قديمي پيكسار و طراح TOY STORY

قصه BOUNDIN (جهيدن . جهنده) را از دوران جواني اش الهام گرفته و آن را با عجيب ترين چيزي كه تا به حال ديده

شروع كرده (اولين بار به صورت موزيكال داستان را ديده و در خاطراتش اون رو روياي جواني اش مي داند)

براي اينكه گوسفند بيچاره را نجات بدهد او خرگوش رو كه اسمش JACOOBE در داستان قرار ميده

من كه برا اومدنش لحظه شماري مي كنم

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
بزارين اين كمپاني توپو براتون معرفي كنم

استوديوي انيميشن پيكسار با تركيبي از خلاقيت وهنرمندي تكنيكي، فيلم‌هاي اورژينال را با استفاده از انيميشن كامپيوتري مي‌سازد. پيكسار تا كنون پنج فيلم از

موفق‌ترين و محبوب‌ترين فيلم‌هاي انيميشن تاريخ به نام‌هاي داستان اسباب بازي (1995) برنده جايزه اسكار، زندگي

يك حشره (1998)، داستان اسباب باري 2 (1992) برندة گلدن گلوب، شركت هيولاها (2001) برندة جايزه اسكار، و در

جست‌وجوي نمو (2003) كانديد جايزه اسكار و پرفروش‌ترين فيلم تاريخ انيميشن را ساخته است. اين پنج فيلم

پيكسار بيش از 5/2 ميليون دلار در سراسر دنيا فروش سينمايي داشته و بيش از 150 ميليون دلار به صورت DVD و

نوارهاي ويديويي فرخته است. كارهاي آينده اين استوديو فيلم‌هاي باور نكردني‌ها (تاريخ پخش 5 نوامبر 2004) و

ماشين‌ها (در تعطيلات 2005) هستند. «داستان اسباب بازي» كه اولين بار در 22 نوامبر 1995 پخش شد، نشان

دهنده بيش از 9 سال تلاش خلاقانه و تكنيكي اين استوديو بود. و با فروش بيش از 360 ميليون در سينماهاي سراسر

دنيا پر فروش‌ترين فيلم سال 1995 شد. كارگردان اين كار و مدير عامل شركت جان لِستِر يك جايزه اسكار ويژه براي

«رهبري هوشمندانه تيم داستان اسباب بازي كه منجر به توليد اولين فيلم بلند كامپيوتري انيميشن شد» دريافت

كرد. كارهاي ديگر پيكسار مثل «زندگي يك حشره» در 1998 و داستان اسباب بازي 2 در 1999 از پر فروش‌ترين فيلم

‌هاي انيميشن سال بودند. داستان اسباب بازي 2 در زمان پخش خود، ركورد ميزان فروش هفته اول را در سراسر دنيا

شكست و برنده يك گوي طلايي به خاطر بهترين فيلم موزيكال در 1999 شد. در 2001، پيكسار فيلم «شركت

هيولاها» را عرضه كرد. در هفته اول پخش فيلم فروش آن معادل 6/62 ميليون دلار بود. شركت هيولاها سومين فيلم

پرفروش انيميشن در سراسر دنيا است. آخرين و پنجمين كار پيكسار فيلم «در جست‌وجوي نمو» بالاترين ركورد

فروش را در سراسر دنيا داشته كه در سه روز اول پخش 2/70 ميليون دلار فروش كرد و در حال حاضر پرفروش‌ترين

فيلم انيميشن دنيا، پرفروش‌ترين فيلم سال 2003 و نهمين فيلم پرفروش دنيا تا به حال بوده است. تكنولوژي از

ابتداي شراكت با ديزني، پيكسار مسئول بسياري از پيشرفت‌هاي مهم در عرصه گرافيك كامپيوتري براي فيلم‌سازي

بوده است. در نتيجه اين كمپاني بسياري از بهترين استعدادها را در اين زمينه جذب كرده است. تيم تكنيكي و خلاق

پيكسار از 1986 تا كنون سه سيستم نرم‌افزاري مهم را ابداع كرده‌اند. 1- ماريونت سيستم نرم‌افزاري براي مدل

سازي، انيمت كردن و نورپردازي.2- رنگ مستر يك سيستم نرم‌افزاري مديريت توليد براي زمان‌بندي كردن، هماهنگ

‌سازي و رديابي يك پروژه انيميشن كامپيوتري.3- رندرمن 11، يك سيستم نرم‌افزاري رندرينگ براي ساخت تصاوير با

كيفيت بالا و واقعي كه در سال 2001 جوايزي به خود اختصاص داد. پيكسار بر اين باور است كه تكنولوژي اختصاصي

آن‌ها، كه به وسيله آن انيماتورها قادراند به دقت حركت شخصيت‌ها را كنترل و در هر فريم تنظيم كنند، يك موفقيت

بزرگ در عرصة هنر انيميشن است كه نتيجه آن يك ديدگاه جديد، به همراه ارايه تصاوير با كيفيت درخشان و منحصر به

فرد در اين صنعت است. پيكسار همچنان به ابداع و توليد سيستم‌هاي نرم‌افزاري ادامه مي‌دهد و بر اين باور است

كه پيشرفت بيشتر منجر به بالا رفتن كيفيت و ميزان توليد در زمينه ساخت فيلم‌هاي انيميشن كامپيوتري و محصولات

ديگر مي‌شود. تكنولوژي پيكسار متعدد سازي تدوين و استفاده مجدد از تصاوير انيميشن را مقدور مي‌سازد كه منجر

به كاهش ساعت‌هاي كار يك پروژه و در نتيجه افزايش توليد فيلم مي‌شود. تيم توليد آقاي «جان لستر» انيماتور و

كارگرداني است كه دوبار برندة جايزه اسكار شده است. او علاوه بر نظارت بر كليه پروژه‌ها و فيلم‌هاي پيكسار، به

سمت مدير اجرايي تيم توليد، كارگردان كارهاي داستان اسباب بازي، زندگي يك حشره، داستان اسباب بازي2 و تهيه

كننده اجرايي كار شركت هيولاها، در جست‌وجو نمو، باور نكردني‌ها است. او هم‌چنين مشغول تهيه چهارمين كار

بلند خود به نام «ماشين‌ها» است كه براي تعطيلات 2005 آماده مي‌شود. «وت او» سرپرستي يك تيم متشكل از

انيماتورهاي حرفه‌اي، نويسندگان و هنرمندان برعهده دارد. اين گروه كه مسئوليت توليد، نويسندگي و طراحي تمام

فيلم‌ها را از داستان اوليه برعهده دارد، به منظور جذب و تعليم هنرمندان مستعد اين كمپاني دانشگاه پيكسار را

تأسيس كرده است و فرصت‌هاي آموزشي را براي كليه كاركنان پيكسار فراهم مي‌سازد. ارتباط با ديزني در ماه مي

1991 پيكسار قراردادي با ديزني مبني براي تهيه و توليد سه فيلم بلند انيميشن كامپيوتري بست كه بازاريابي و

پخش اين فيلم‌ها بر عهده ديزني بود، و داستان اسباب بازي در نتيجه اين قرارداد ساخته شد. در فوريه 1997 اين دو

شركت قراردادي مبني بر توليد پنج فيلم بلند انيميشن كامپيوتري ديگر بستند. آن‌ها توافق كردند كه هزينه‌هاي توليد

را مشتركاً بپردازند و علامت تجارتي مشتركي داشته باشند، هر دو صاحب فيلم‌ها با سند و منافع فيلم و توليدات

وابسته به آن را مشتركاً تقسيم كنند. دو پروژه آينده آن‌ها نيز تحت اين قرارداد است. جوايز در جست‌وجوي نمو:

اسكار بهترين فيلم بلند انيميشن، كانديداي بهترين تدوين صدا، فيلم‌نامه اوليه و موسيقي فيلم. كمپاني هيولاها:

آهنگ‌ساز كار رندي نيومن اسكار بهترين ترانه (اگر من تو را نداشتم) را گرفت. كانديداي اسكار بهترين فيلم انيميشن

بلند، بهترين تدوين صدا، بهترين موسيقي فيلم. داستان اسباب بازي 2: جايزه گوي طلايي براي بهترين فيلم موزيكال

يا كمدي. انجمن منتقدين فيلم اين فيلم را به عنوان بهترين فيلم انتخاب كرد و آهنگ‌ساز كار رندي نيومن كانديداي

گوي طلايي و اسكار براي موسيقي اين فيلم شد. زندگي يك حشره: به عنوان بهترين فيلم خانوادگي 1999 برگزيده

شد و آهنگ‌ساز رندي نيومن يك جايزه گرمي براي اين كار دريافت كرد. در 1986 فيلم كوتاه لوكسو جونيور اسكار

بهترين فيلم كوتاه انيميشن را دريافت كرد. در 1988 فيلم كوتاه «اسباب بازي حلبي» اسكار بهترين فيلم كوتاه

انيميشن را دريافت كرد. در 1997 فيلم كوتاه بازي گََري اسكار بهترين فيلم كوتاه انيميشن را دريافت كرد. اين فيلم

اولين كاري بود كه تكنولوژي استوديو را در توليد تصاوير واقعي‌تري از پوست و لباس نشان داد. در سال 2002 فيلم

كوتاه براي پرندگان پيكسار اسكار بهترين فيلم كوتاه انيميشن را دريافت كرد. در سال 2003 ماشين جديد مايك كانديد

اسكار بهترين فيلم كوتاه انيميشن شد. و اخيراً كار «بازگشت» كانديد اسكار بهترين فيلم انيميشن بود. در مجموع

كاركنان پيكسار تا كنون 16 جايزه اسكار،‌2 عدد Gold Clios براي آگهي‌هاي تجارتي انيميشن كامپيوتري دريافت كردند.

كارهاي كوتاه اين استوديو شامل فيلم‌هاي آندره و والي بي، لوكسو جونيور، براي پرندگان، اسباب بازي حلبي، بازي

گَري، روياي قرمز، Knick Knack و بازگشت است.

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
آقا حتما باید انیمیشن های جدید باشه؟
نمیشه در مورد بامبی و پسرجنگل و صد و یک سگ و ..... صحبت کرد؟

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
آقا حتما باید انیمیشن های جدید باشه؟
نمیشه در مورد بامبی و پسرجنگل و صد و یک سگ و ..... صحبت کرد؟

رضا جان اسم تايپك كه تابلوئه من خودم هر دوشو دوس دارم
هم جديد هم قديمي
حتما از قديميشم ميزارم
ممنون بزار دمت گرم

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام به شما استاد بزرگ
بحث بسيار جذابي راه انداخته ايد من از علاقه مندان انيميشن هستم
از بابت توضيحات خوبتان ممنون من كه خيلي استفاده كردم
ميشه در مورد انيميشن ژاپني چيني كره اي ... يه جورايي شرقي ( يا محصول شرق ) بيشتر توضيح بديد و چند تا از اين انيميشن ها رو توضيح دهيد
در ضمن
من با خوندن بيوگرافي و توضيحات شما در مورد اين انيميشن هاي ذكر شده بدجوري عاشق ديدنشون شدم ميشه يه لطفي در حق من بكنيد و نحوه در يافت نقدي و يا مبادله با فيلم افسانه شجاعان يا ... را برايم بگوييد
در كه من از مشتري هاي خوب اين تيپ برنامه ها هستم بخصوص اگه اين انيميشن ها نينجايي يا سامورائي باشد كه من كشته مردشم :D :f34r:
در هر صورت
ممنون
DOMO ARIGATO

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
amirhvr
ميشه در مورد انيميشن ژاپني چيني كره اي ... يه جورايي شرقي ( يا محصول شرق ) بيشتر توضيح بديد و چند تا از اين انيميشن ها رو توضيح دهيد

howl_o.PNG

howls_large.jpg

هايائو ميازاكي دو سال قبل فيلمي ساخت كه

جايزه اسكار را برايش به ارمغان آورد، و پس از آن او به كارگرداني پركار تبديل شد. علاقه ميازاكي به ادبيات كودكان

موجب گرديد، تا روي كتاب «قلعة متحرك هاول» Howl,s Moving Castle كار كند. اين كتاب نوشته «دايانا وين‌جونز»

نويسنده انگليسي، اثري فانتزي و جالب است و با ظرافت خاصي داستان «جاروي پريان» را بازگو مي‌كند. به نظر

نويسنده‌اش اين اثر جلوه‌هاي بصري فراواني دارد و همين وجوه موجب شده تا ميازاكي به آن علاقه پيدا كند. موضوع

كتاب درباره جادويي است كه همزمان در چهار يا پنج مكان به وقوع مي‌پيوندد. جونز علت توجه ميازاكي به كتابش را

شخصيت‌هاي آن مي‌داند، و مي‌گويد: «ميازاكي به اين موضوع فكر كرده كه چگونه مي‌شود اهريمن آتش را به تصوير

كشيد. اهريمن آتش، (كالسايفر) در آتشدان قلعه متحرك هاول زندگي مي‌كند. ميازاكي ايده اصلي كتاب، يعني

تبديل يك دختر جوان به پيرزن، توسط جادو را دوست داشت. كمتر كارتوني را مي‌توان ديد كه قهرمان آن پير باشد.

ميازاكي با وسواس خاصي كه به آن شهرت دارد، در ساخت اين قهرمان زن و جذابيت آن كار كرد. جونز مي‌گويد‌: كه

شخصيت پيرزن‌ها را جالب‌تر از دختران جوان ديده است، و مي‌افزايد: «اميدوارم ميازاكي هم به اين موضوع توجه كند.

تبديل قهرمان زن جوان به يك پيرزن احتمالاً تا كنون انجام نشده، اما هميشه در اين فكر بودم كه چرا اين كار انجام

نگيرد.» جونز برخورد خود را با استوديوي ميازاكي چنين شرح مي‌دهد: «اين برخورد زماني روي مي‌داد كه من در

جريان كار قرار گرفتم، گروه تلاش مي‌كرد پس زمينه‌هاي بصري مناسبي براي فيلم بيابد. پس زمينه‌هايي كه اساس

فانتزي‌هاي ميازاكي است و كارگردان به خاطر طرح بسيار دقيق و وسواس در ساخت اين گونه دنياها شهرت دارد.

فضاهايي كه اغلب براساس مكان‌هايي در اروپا الگوبرداري شده است. ميازاكي يكي از فيلم‌هايش را در سال 1986

پس از ديدار از دره «روندا» در «ولز» شكل داد. بخشي از حوادث قلعه متحرك هاول نيز در ولز روي مي‌دهد.» جونز

مي‌گويد: من تلاش شديدي كردم تا گروه را از رفتن به «كارديف» منصرف كنم و «ولش تاون» را پيشنهاد كرد كه به

نظرم جاي بهتري بود. او مي‌گويد: «به نظر مي‌آمد گروه ماهيت دشتي را كه قلعه در آنجا قرار مي‌گيرد يا اين كه يك

دهكده ماهيگيري چگونه است را درك نمي‌كنند و سرانجام آن‌ها منطقه آلسا در فرانسه را براي مدل سازي انتخاب

كردند. با همه اين موارد جونز از تغييراتي كه ممكن است كارگردان در كتابش به وجود آورد، نگراني ندارد. او مي‌گويد:

«من ميازاكي را سال‌هاست تحسين مي‌كنم، او توانايي خلق تصاوير زيبا و دقيقي را دارد، بدون اين كه ريتم و تحرك

داستان از بين برود. به واقع هيچ جاي نگراني وجود ندارد.»

بعدي معرفي جدید ترین کار دریم ورکز یعنی بالای حصار

Night Crawler

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از bAbAk_king :
بابک جان این کارتون Boundin یه کارتون کوتاه هست که حدودآ 7 یا 8 دقیقه هست و واقعآ جالب ساخته شده.این کارتون در نسخه DVD کارتون فوق العاده The Incredibles وجود داره.
موفق باشین
آریا

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام

هايائو ميازاكي دو سال قبل فيلمي ساخت كه
جايزه اسكار را برايش به ارمغان آورد، و پس از آن او به كارگرداني پركار تبديل شد. علاقه ميازاكي به ادبيات كودكان
موجب گرديد، تا روي كتاب «قلعة متحرك هاول» Howl,s Moving Castle كار كند. اين كتاب نوشته «دايانا وين‌جونز»
نويسنده انگليسي، اثري فانتزي و جالب است و با ظرافت خاصي داستان «جاروي پريان» را بازگو مي‌كند. به نظر
ويسنده‌اش اين اثر جلوه‌هاي بصري فراواني دارد و همين وجوه موجب شده تا ميازاكي به آن علاقه پيدا كند. موضوع.........

استاد بابك ممنون از لطفتان
من كه خيلي استفاده بردم سپاسگذارم
نگفتيد چطوري ميشه اين فيلم ها رو تهيه كرد :blush:
من كه خواستم اين فيلم رو دانلود كنم با اينكه از ترفند نينجايي استفاده كردم و از يه كارت دو ساعته چند ده ساعت استفاده كردم ولي سرعتش زير خط فقره و نمي شه اين فيلمهاي رو دانلود كرد
اگر براي شما استاد محترم مقدوره يه روشي براي تهيه اين انيميشن ها ارائه كنيد كه ما هم بهره ببريم.
بخصوص الان كه شما اين توضيحات رو داديد بيشتر مشتاق ديدار اين انيميشن شدم
باز هم ممنون

Ramin99

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از amirhvr :
...
نگفتيد چطوري ميشه اين فيلم ها رو تهيه كرد :blush:
من كه خواستم اين فيلم رو دانلود كنم با اينكه از ترفند نينجايي استفاده كردم و از يه كارت دو ساعته چند ده ساعت استفاده كردم ولي سرعتش زير خط فقره و نمي شه اين فيلمهاي رو دانلود كرد
اگر براي شما استاد محترم مقدوره يه روشي براي تهيه اين انيميشن ها ارائه كنيد كه ما هم بهره ببريم.
بخصوص الان كه شما اين توضيحات رو داديد بيشتر مشتاق ديدار اين انيميشن شدم
باز هم ممنون

Howl's moving castle الان به صورت دي وي دي در ايران موجود هست. توي همين سايت هم تو قسمت بازارچه بگرديد، بايد توي ليست دوستاني كه دي وي دي كپي مي كنند موجود باشه.

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
تاريخ اکران: 11 مارس 2005 (20 اسفند 1383)
محصول: فاکس قرن بيست
م کارگردان: کريس وِج
فيلم نامه نويس: لاول گانز
صداپيشگان: ايوان مک گرگور، هال بري، گرگ کينار، مل بروکس، رابين ويليامز، درو کري و جنيفر کوليج.

گونه سينمايي: انيميشن، کمدي و علمي تخيلي سايت رسمي: WWW.Robotsmovie .com

ميزان فروش در سطح جهان: 199 ميليون دلار

«روبات ها» نخستين فيلم کاملاً خانوادگي هاليوود در سال 2005 از راه رسيده است. استوديويي که سه سال پيش

انيميشن «عصر يخ» را برايتان به ارمغان آورد، يک بار ديگر فيلم بسيار سرگرم کننده اي را تهيه کرده که از نظر بصري

فوق العاده تماشايي و از نظر ظرافت هاي داستاني بسيار هوشمندانه و با مزه است. در واقع اگر بذله گويي هاي

«رابين ويليامز» (صداپيشه کاراکتر فِندر) نتواند خنده را بر لبانتان جاري سازد، پس حتماً بايد به يک روان پزشک

مراجعه کنيد! داستان فيلم از اين قرار است: «رادني کاپر باتم» (با صداي ايوان مک گرگور) يک روبات جوان خيال پرداز

است. او که در يک شهر کوچک ساخته شده و پدرش يک ظرف شور است، تنها يک هدف در زندگي دارد ! مخترع

شدن. او سپس با کمک پدرش (استنلي تاکي) موفق به ساختن «روبات اعجوبه» مي شود و به «روبات سيتي» مي

رود و در آن جا با کسي که هميشه او را تحسين کرده يعني مخترعي با نام «بيگ وِلد» (مل بروکس) ملاقات مي

کند. متأسفانه «بيگ ولد» و شرکت او به چنگ «رچت» پليد که براي کسب سود بيشتر حاضر است دست به هر

کاري

بزند، افتاده است. «رادني» که روياها و آرزوهاي خود را بربادرفته مي بيند به جمع گروهي از روبات هاي از مد افتاده

وارد مي شود. **** اين گروه که فندر (رابين ويليامز) نام دارد، به سرعت در مي يابد که «رادني» تنها شانس آن ها

براي رهايي از وضعيتي که دچارش شده اند، است. سپس... با وجود آن که خط اصلي داستان «روبات ها» يعني

رفتن يک جوان رويايي از زادگاه کوچکش به شهري بزرگ و موفقيت در آن جا، کمي کليشه اي به نظر مي رسد اما بايد گفت که فيلم خطوط فرعي بسيار جذابي دارد. در واقع طراحي خلاقانه کاراکترها و هم چنين دنياي آن ها که به

زيبايي توسط گرافيک رايانه اي خلق گشته باعث مي شود تا تماشاچي دچار کسالت نشود. «روبات ها» قطعاً نقطه

عطفي در زمينه خلق تصاوير رايانه اي است و به راستي در دنيايي که تماماً مکانيکي است، همه چيز زنده به نظر

مي رسد. فيلم نامه نويسان نيز در ترکيب دنياي روبات ها با دنياي ما، خلاقيت بسياري از خود نشان مي دهند.

شوخي هاي فيلم نبوغ آساست و در اکثر لحظات مخاطبين بزرگ و کوچک را به طور هم زمان به خنده مي اندازد، به

طوري که حتي شوخي هايي که در آثار ديگر بي ادبانه به نظر مي رسد، در اين جا کاربرد مؤثرتري دارد. بزرگتر ها

حتماً از اشاراتي که به نحوه توليد مثل روبات ها مي شود، خوششان خواهد آمد. کاراکتر «روبات اعجوبه» قرار است

با آن سنجاب با مزه اي که در «عصر يخ» هميشه به دنبال دانه بلوط خود بود، برابري کند. با اين حال و با وجود آن که

کودکان يقيناً عاشق اين کاراکتر خواهند شد، اما آن سنجاب «عصر يخ» چيز ديگري بود! و اما صداپيشگان فيلم.

«فندر»، بيش از هر کاراکتر ديگري در فيلم به چشم مي آيد و اين به خاطر صداپيشگي بي نظير «رابين ويليامز»

است. با وجور اين که فندر با شخصيت جيني در «علاءالدين» «ديزني» قابل مقايسه نيست، اما «رابين ويليامز» دوباره

کاري کرده تا او ستاره اصلي «روبات ها» باشد. «ايوان مک گرگور» هم باعث مي شود تا رادني به شخصيتي دوست

داشتني تبديل شود اما «رادني» فاقد آن کيفيت منحصر به فردي است که صداپيشگان ديگر فيلم يعني «رابين

ويليامز»، «مل بروکس»، «درو کري» و يا «جنيفر کوليج» به کاراکتر هاي خود بخشيده اند. اما بايد شخصيت «کپي

راکه» هال بري به جايش صحبت کند، کاملاً حذف مي شد. واضح است که تهيه کنندگان «روبات ها» مي خواسته اند

براي جلب نظر تمام مخاطبان نام يک بازيگر معروف مؤنث را در ليست صداپيشگان فيلم بگنجانده اند. اما متأسفانه به

نظر مي رسد صحنه هايي که کپي در آن ها حضور دارد در اتاق تدوين استوديو کوتاه شده اند. شايد هم تهيه کنندگان

با خلق او تنها مي خواستند يک انگيزه رمانتيک براي «رادني» پيدا کنند! در مجموع بايد گفت: «روبات ها» يک

انيميشن بسيار سرگرم کننده است. البته هرگز به پاي شاهکارهاي پيکسار مثل «داستان اسباب بازي» و يا «باور

نکردني ها» نمي رسد. در هر حال يافتن فيلمي که والدين و بچه ها از آن به يک اندازه لذت ببرند، خيلي سخت است

اما «روبات ها» قطعاً چنين کيفيتي دارد. گفت و گو با کريس وج، کارگردان «روبات ها» همه چيز را اختراع کرديم!

«کريس وج»، کارگرداني مطرحي که در کارنامه او به فيلم کوتاه و اسکار گرفته «خرگوش» (Bunny ) و يا انيميشن پر

فروش «عصر يخ» بر مي خوريم، بار ديگر فيلم عامه پسند و جذابي را با نام «روبات ها» ساخته که قطعاً از لحاظ

بصري يکي از خاطره انگيز ترين آثار سال هاي اخير لقب خواهد گرفت. آنچه مي خوانيد مصاحبه اي با اين کارگردان

است. _ چگونه به ايده «روبات ها» رسيدي ؟ ايده هر فيلمي ابتدا با يک مکان فيلمي شروع مي شود. با خود گفتم

که دوست دارم اين بار يک دنياي مکانيکي را انتخاب کنم. البته فيلم هاي علمي _ تخيلي زيادي ساخته شده اند که

کاراکترهاي اصلي آن ها روبات بوده است. اما من و بيل جويس (نويسنده و طراح کتاب هاي کودکان) مي خواستيم

چيز متفاوتي خلق کنيم. يک دنياي پر از کمدي، رنگارنگ، سرگرم کننده و مملو از آدم هاي مکانيکي اما دوست

داشتني. _ براي خلق چنين دنيايي، با چه مشکلاتي رو به رو بودي ؟ بزرگ ترين مشکل اين بود که ما بايد همه چيز را

اختراع مي کرديم. در «عصر يخ» با چنين مشکلي رو به رو نبوديم زيرا با حيوانات سر و کار داشتيم. پس مي

دانستيم براي طراحي کاراکترها به چه منابعي رجوع کنيم. اما در «روبات ها» قضيه کاملاً فرق مي کرد و ما تقريباً به

هيچ منبع الهام بخشي دسترسي نداشتيم. «جويس» از اين چالش بزرگ استقبال کرد و به من گفت که هميشه

مي خواسته چهره ظاهري دنيا را عوض کند. بنابراين اين فيلم بهترين فرصت براي او بود. _ آيا درست است که ايده

«روبات ها» پيش از «عصر يخ» به ذهنت رسيده بود ؟ بله کاملاً. در آن زمان من يک انيميشن کوتاه و آزمايشي از

کاراکترهاي روباتي ساخته بودم و جويس هم طراحي اوليه شخصيت ها را آغاز کرده بود. اما پيش از اين که موضوع

جدي شود، يکي از رؤساي فاکس از ما خواست تا ابتدا «عصر يخ» را بسازيم. خوشبختانه «عصر يخ» فروش خوبي

کرد و استوديو به «روبات ها» چراغ سبز نشان داد. _ تفاوت «روبات ها» و «عصر يخ» در چيست ؟ «روبات ها» از هر

نظر تجربه پيچيده تري بود، به ويژه از نظر داستاني، تعداد کاراکترها و لوکيشن ها. به طور مثال در «عصر يخ» ما در

اکثر اوقات پس زمينه هاي تک رنگ داشتيم و بايد تنها سه کاراکتر را در آن ها مي گنجانديم. اما در «روبات ها» ما

شهر چند طبقه و عظيمي ساختيم که پر از کاراکتر بود. در ضمن هرکدام از اين کاراکتر ها نيازمند گرافيک پر جزئيات

بودند. _ براي خلق ويژگي هاي بصري فيلم از چه تمهيداتي بهره گرفتيد ؟ ما در استوديو «بلواسکاي دستگاه رِندر»

بسيار پيشرفته اي در اختيار داشتيم. اين دستگاه به ما اجازه مي داد تا همانند فيلم هاي زنده بتوانيم از نور به هر

شکلي که مايل بوديم استفاده کنيم، از آن جايي که در «روبات ها» سطوح مکانيکي زيادي وجود داشت، نورپردازي

بسيار حياتي بود به همين دليل در طول فيلم تماشاچي احساس مي کند که واقعاً دارد به يک سطح فلزي نگاه مي

کند. _ چه خبر از «عصر يخ 2» ؟ در مرحله پيش توليد قرار دارد. البته قرار نيست اطلاعات زيادي از آن منتشر شود.

فقط مي توانم بگويم که کاراکتر هاي اصلي قسمت اول باز خواهند گشت و ما مي بينيم که در طول يک سالي که از

اتفاقات قسمت اول گذشته، چه بر سر آن ها آمده است. مثلاٌ «سيد» هنوز به دنبال يک همسر مناسب براي خود

است و «دي يگو» چاق تر شده ! مصاحبه با «رابين ويليامز»، يکي از صداپيشگان «روبات ها» دنياي انيميشن باحال

است! مصاحبه با «رابين ويليامز» بسيار سخت است زيرا به سختي مي توان در طول گفت و گو، چهره اي جدي

داشت و نخنديد! او سال ها پيش با تأمين صداي غول چراغ در انيميشن «علاءالدين» غوغايي بر پا کرد و حالا برگشته

است تا با «فندر» هم به موفقيتي مشابه دست پيدا يابد. به عقيده بسياري از منتقدين او به هدف خود رسيده و

«فندر» ستاره اصلي «روبات ها» است. آن چه مي خوانيد مصاحبه اي کوتاه با اين کمدين بزرگ است: _ چرا به دنياي

انيميشن برگشتي ؟ چون دنياي خيلي باحالي است! مي توان در آن انرژي خود را آزاد کرد. از طرفي ديگر مي

دانستم «کريس وِج»، کارگردان «روبات ها» آدم بسيار شوخ طبعي است و از بداهه پردازي استقبال مي کند. _ به

بداهه پردازي اشاره کردي. چطور اين کار را انجام مي دادي ؟ «کريس» هميشه پيش من مي آمد و مي گفت: «ببين

اين ها جملاتي هستند که بايد بگويي» من هم مي رفتم و به بداهه پردازي مي پرداختم. البته هميشه سعي مي

کردم دقيقاً در راستاي اهداف کارگردان عمل کنم. در ضمن از آن جايي که قرار بود اکثر مخاطبين فيلم کودکان باشند،

تلاش کردم جملات بي ادبانه به کار نبرم. اما در نهايت شايد تنها به 40 درصد متن وفادار بودم! _ نظرت راجع به

انيميشن سه بعدي (رايانه اي) چيست ؟ من عاشق گرافيک رايانه اي و حتي بازي هاي رايانه اي هستم. به آثار

«پيکسار» حسودي مي کنم و اي کاش روزي بتوانم در يکي از پروژه هاي «پيکسار» حضور داشته باشم. البته شايد

اگر بعد از «علاءالدين» با ديزني قهر نمي کردم، الان سابقه همکاري با «پيکسار» را داشتم. به نظرم «روبات ها» از

نظر گرافيک رايانه اي فوق العاده است زيرا در آن همه چيز به طرز غير قابل باوري زنده به نظر مي رسد. _ درباره پروژه

هاي آينده ات برايمان بگو. من هميشه سعي مي کنم تناسبي ميان فيلم هاي عامه پسند و آثار مستقل و به

اصطلاح غير استوديوي ام ايجاد کنم. بنابراين قصد دارم در فيلم «شنيدن شبانه» بازي کنم، در اين فيلم کم هزينه در

نقش يک نويسنده ظاهر مي شوم که روزي متوجه مي شود يکي از خوانندگان جوانش مي خواهد با او ملاقات کند.

سپس اوضاع پيچيده مي شود. راستي به تازگي کار بر روي انيميشن استراليايي Happy Feet را به اتمام رساندم.

در اين انيميشن به جاي تعدادي پنگوئن و يک شير دريايي صحبت کرده ام. _ «خانم دابت فاير 2» چطور؟ آيا هرگز

ساخته خواهد شد ؟ کريس (کلمبوس) و يک نويسنده ديگر در حال تلاش هستند تا فيلم نامه آن را بنويسند. کارشان

خيلي سخت است زيرا همه معتقديم اگر سناريو آبکي باشد آن وقت نبايد قسمت دوم «خانم دابت فاير را ساخت. _

از «علاءالدين» برايمان بگو . صحبت کردن به جاي غول چراغ در «علاءالدين» باعث شد تا احساس فوق العاده اي

داشته باشم. «علاءالدين» تنها فيلمي است که واقعاً استعداد تقليد صداي من را به چالش طلبيد. در ضمن دوست

دارم پس از مرگ مردم مرا با کاراکتر جيني (غول چراغ) به ياد بياورند.

منبع:ماهنامه پيلبان

Arsun

Guest
لایک‌ها
0
از کمپانی والت دیزنی

Fantasia_1994

Fantasia_2000

امیدوارم دیده باشین!چون اگه غیر از این باشه هنوز از دنیای بزرگ انیمیشن لذت کافی نبردین

lord cyah

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18
كسي از عصر يخ دو خبر داره؟ در حال ساخته ؟ يا ساخته شده؟

Babak

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
32
كسي از عصر يخ دو خبر داره؟ در حال ساخته ؟ يا ساخته شده؟

سلام دوست من ساخته شده فك مي كنم الان داره اكرانم ميشه خيلي فيلم رديفيه همين كماني فاكس قرن بيستم كه روبات ها رو ساخته داره قسمت دومشو ساخته خيلي فيلم رديفيه

بالا