برگزیده های پرشین تولز

معماهاي ساده و روان

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
اينجا معماهايي رو كه سخت نباشن و اطلاعات عميق رياضي-فيزيك نياز نداشته باشن مطرح كنيد.
هدف لذت بردن از حل معما هست و البته بخودي خود باعث تمرين ذهني و افزايش دانسته ها هم خواهد بود. بهتره كه حتي المقدور تا حل يك معما از مطرح كردن معماي جديد خودداري بشه تا منجر به سردرگمي حاضرين نشه ولي البته اجباري نيست و شايد گروهاي مختلف بخوان روي معماهاي مختلف كار كنن.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
در واقع میشد عنوان تاپیک رو گذاشت:" آن چیست چیستان است!"
به هر حال اون یکی تاپیک با ریزش خواننده همراه بود امیدوارم دوستان اینجا رو زنده نگه دارن و خدای نکرده مغز دماغ بیهوده نبرنن.آمین!

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از mazoolagh :
اينجا معماهايي رو كه سخت نباشن و اطلاعات عميق رياضي-فيزيك نياز نداشته باشن مطرح كنيد.
هدف لذت بردن از حل معما هست و البته بخودي خود باعث تمرين ذهني و افزايش دانسته ها هم خواهد بود. بهتره كه حتي المقدور تا حل يك معما از مطرح كردن معماي جديد خودداري بشه تا منجر به سردرگمي حاضرين نشه ولي البته اجباري نيست و شايد گروهاي مختلف بخوان روي معماهاي مختلف كار كنن.
دست شما درد نكنه. باريكلا.. ايول.. مرسي...
تايپيكي كه واسه اينكار باز كرده بودم رو واسه خودتون برداشتين دارين نيوتن رو توي قبر ميلرزونين اونوقت يه تايپيك جديد واسمون باز ميكنين؟ شما معماهاي چند صفحه اول رو مرور كنين ببينين چقدر طرفدار داشت...
خيلي ممنون. لطف كردين.
32.gif

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از mazoolagh :
خوب تاپيك دفتر خاطرات هم كه همينه . يعني اين موضوع رو ميشه توش گنجوند .

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
اون تاپيك ديگه بدنام شده :lol:
اين اواخر از بس معماهاي سخت توش مطرح شد ديگه حتي صاحب تاپيك هم بهش سر نميزنه. مسئوليت خراب كردنش از نظر مطرح كردن معماهاي سنگين رو قبول ميكنم ولي آيا دليلش چيزي غير از اين بود كه ديگه هيچ معماي جديدي حتي پيش پا افتاده مطرح نميشد؟
عنوان جديد رو براي جلب توريست! انتخاب كردم. تا كساني كه ديگه از اون تاپيك دلزده شدن شايد اينجا دوباره دور هم جمع بشن.

فكر نميكردم باعث بشه دفترخاطرات فكر كنه تاپيكش رو از دستش درآورم. اصلا چي دارم ميگم؟ مگه اينكار ذره اي نفع مادي يا حتي معنوي داره؟

از مديران مخفي و آشكار محترم ميخوام اين يكي تاپيك رو هم مثل خيلي تاپيكها و پستهاي گفتگوي آزاد به تير غيب دچار كنن :D

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
به نقل از mazoolagh :
اون تاپيك ديگه بدنام شده :lol:
اين اواخر از بس معماهاي سخت توش مطرح شد ديگه حتي صاحب تاپيك هم بهش سر نميزنه. مسئوليت خراب كردنش از نظر مطرح كردن معماهاي سنگين رو قبول ميكنم ولي آيا دليلش چيزي غير از اين بود كه ديگه هيچ معماي جديدي حتي پيش پا افتاده مطرح نميشد؟
عنوان جديد رو براي جلب توريست! انتخاب كردم. تا كساني كه ديگه از اون تاپيك دلزده شدن شايد اينجا دوباره دور هم جمع بشن.

فكر نميكردم باعث بشه دفترخاطرات فكر كنه تاپيكش رو از دستش درآورم. اصلا چي دارم ميگم؟ مگه اينكار ذره اي نفع مادي يا حتي معنوي داره؟

از مديران مخفي و آشكار محترم ميخوام اين يكي تاپيك رو هم مثل خيلي تاپيكها و پستهاي گفتگوي آزاد به تير غيب دچار كنن :D
نه مازولاق عزيز. تايپيك ارث پدري من نيست. هر كسي ميتونه هرجوري دلش ميخواد باهاش رفتار كنه. ولي انتظار داشتم شما هم يه مقدار كمك ميكردين و با مطرح كردن معماهاي ساده تر در مورد رياضي و هوش تايپيك رو پربارتر ميكردين نه اينكه به مسائلي بپردازين كه شايد توي كلاسهاي فيزيك دانشگاه ما در مورد بحث بشه.
شما كه اين تايپيك رو زدين ازش حمايت كنين تا شايد دوباره روحيه تفكر و خلاقيت به بخش علم و دانش و خواننده هاي عامي اون برگرده.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
بقول فرنگيها No Problem
همون تاپيك قبلي رو زنده اش كنيد.

لطفا يكي اين تاپيك رو حذف كنه!

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
اين تاپيك يا اون فرقي نداره. مهم اينه‌كه منم هم خيلي وقته به خاطر طرح معما‌هاي بس خفن به اون تاپيك سر نمي‌زدم!
البته شايد روح جواني!!!‌ و شور نشاط اين تايپك مي‌تونست كمك كنه به جذاب‌تر شدن مطالبش!

buf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
نه همین جا بگین معماهای هوشی رو! من از اون یکی تاپیک می ترسم دیگه!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
آقا ما كه جرئتش رو نداريم با رئيس جمهور منتخب (دفترخاطرات) و معاون اولش(اچ دبليو تي) سرشاخ بشيم و اينجا معماهاي خوشگل و قشنگ مطرح كنيم :lol:

شما هم اگر مثل من فكر ميكنيد كه اون يكي تاپيك سابقه اش خراب شده خودتون اولين معماها رو اينجا مطرح كنين و گرنه همونجا رو زنده كنين و به دوستاتون هم خبر بدين كه اون محل قديمي پاكسازي شده و حالا دوباره ميشه با زن و بچه اونجا رفت و آمد كرد :D

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
آقا ما كه جرئتش رو نداريم با رئيس جمهور منتخب (دفترخاطرات) و معاون اولش(اچ دبليو تي) سرشاخ بشيم و اينجا معماهاي خوشگل و قشنگ مطرح كنيم :lol:

شما هم اگر مثل من فكر ميكنيد كه اون يكي تاپيك سابقه اش خراب شده خودتون اولين معماها رو اينجا مطرح كنين و گرنه همونجا رو زنده كنين و به دوستاتون هم خبر بدين كه اون محل قديمي پاكسازي شده و حالا دوباره ميشه با زن و بچه اونجا رفت و آمد كرد :D
:lol::lol::lol: لابد زن و بچه از فیزیک و هندسه واهمه دارن!
اینقدر حاشیه نرید متن تو تواپیک همسایه...

setareh2

Registered User
لایک‌ها
2
یدونه معمای خیلی خیلی ساده یادگار مامان بزرگ خدا بیامرزم:

عجایب خلقتی دیدم در این دشت --- سرش پنج و تنش پنج و نفس چهار
به هشت پا می رود ده دست دارد --- دو پای دیگرش اندر سر دار

یعنی اون چی میتونه باشه(این نرم افزار آصف رو ندارم من!!!!;) )

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از setareh2 :
یدونه معمای خیلی خیلی ساده یادگار مامان بزرگ خدا بیامرزم:

عجایب خلقتی دیدم در این دشت --- سرش پنج و تنش پنج و نفس چهار
به هشت پا می رود ده دست دارد --- دو پای دیگرش اندر سر دار

یعنی اون چی میتونه باشه(این نرم افزار آصف رو ندارم من!!!!;) )

این تاپیک کجا بود ندیدم من؟

این ورژنش هم هست:

عجایب صنعتی دیدم در این دشت
که صد ناخن بود در پا و در دست
سرش پنج و تنش پنج و نفس چهار
که معنی گفتن او هست دشوار

73.gif

athar

Registered User
لایک‌ها
8
تائید میشه
من از ریاضیات متنفرم و اواخر معماها همش شده بود ریاضی و به همین خاطر اصلا سر نمیزدم. دفی جون میدونم که مطمئن هستی هدف مازولاق از این تاپیک فقط و فقط جدا کردن این مبحث از اون مبحث بوده و قصد دیگه ای نداشته. ;)
این معماهای شعری زیاد حال نمیده به نظر من. معماهایی تو مایه های معماهای اولیه تاپیک قبلی مطرح کنید. یعنی هر چیزی باشه و هرچقدر که خواستید سخت باشه. اما هندسه و ریاضیات نباشه. :(

setareh2

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از mazoolagh :
این تاپیک کجا بود ندیدم من؟

این ورژنش هم هست:

عجایب صنعتی دیدم در این دشت
که صد ناخن بود در پا و در دست
سرش پنج و تنش پنج و نفس چهار
که معنی گفتن او هست دشوار

73.gif
این ورژنش باحالتر بود;) نشنیده بودم! اینجوری یه کمی سختر میشه:cool: :f34r:

setareh2

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از athar :
تائید میشه
من از ریاضیات متنفرم و اواخر معماها همش شده بود ریاضی و به همین خاطر اصلا سر نمیزدم. دفی جون میدونم که مطمئن هستی هدف مازولاق از این تاپیک فقط و فقط جدا کردن این مبحث از اون مبحث بوده و قصد دیگه ای نداشته. ;)
این معماهای شعری زیاد حال نمیده به نظر من. معماهایی تو مایه های معماهای اولیه تاپیک قبلی مطرح کنید. یعنی هر چیزی باشه و هرچقدر که خواستید سخت باشه. اما هندسه و ریاضیات نباشه. :(
اتفاقا اینا خیلی بامزس...
خوراک پیرمرد پیرزنای قدیمیه! اون موقع که از خوندون و تعریف کردن هزار و یک شب و امیر ارسلان و شاهنامه و ... خسته میشدن میشستن سر این جور معماها... یه جورایی اصالت دارن;)

uxd863

Registered User
لایک‌ها
10
یه معما بگید تا حل کنیم واستون!

بالا