برگزیده های پرشین تولز

مهاجرت به نیوزیلند ، قدم به قدم

satlamerd

Registered User
لایک‌ها
0
خب من همه سوالات میخاستم جواب بشه
در ضمن امتیازات مورد نیاز نیوزلند در ذیل ارایه شده که مهم ترین او داشتن پیشنهاد کار از توی نیوزلند که 60 امتیاز داره و ما از اون بی بهره ایم. از سوی دیگه دو لیست مشاغل کوتاه و بلند مدت تو سایت مهاجرتشون هست که رشته من تو کوتاه مدت هاست. حالا شما می تونید راهنمایی کنید که چطوری میشه امتیاز لازم رو اورد. ظاهرا اون لیست مشاغل برای مهاجرت های کاری است و ربطی به امتیاز بندی نداره......... من نمی دونم از چه طریق درخواست کنم موفق میشم. کار..اقامت یا تحصیل؟
رPoints Calculator:

You currently need 100 accreditation points for your application can be considered in the 'expression of interest' phase of processing. This figure is determined by the New Zealand Immigration Service and may be changed as their needs, policy and legislation mandate.

* 20 - 29 years of age 30 points
* 30 - 39 years of age 25 points
* 40 - 44 years of age 20 points
* 45 - 49 years of age 10 points
* 50 - 55 years of age 5 points

Employment in New Zealand:

* Currently employed in a Skilled Occupation in New Zealand for at least 12 months: 60 points
* Offer of Skilled employment in New Zealand or employment in Skilled occupation for less than 12 Months: 50 points.

Skilled occupations lists change over time. A definition of a particular skill may need the process of submissions and clarifications in order to obtain the categorization needed. Occupation titles vary from country to country.

Employment Location:

* Identified future growth area or area of skill shortage 5 points
* Region outside Auckland 10 points
* Spouse/partner employment or offer of employment 10 points

Relevant Work Experience:

* 2 years 10 points
* 4 years 15 points
* 6 years 20 points
* 8 years 25 points
* 10 years 30 points

Additional New Zealand Work experience:

* 2 to 5 years 5 points
* 6 or more year 10 points

Qualifications:

* Recognized basic employment (e.g. the trades, technical, diploma, bachelors degree etc) 50 points
* Recognized post-graduate (Masters degree or Doctorate) 55 points

Bonus Points:

* Recognized N.Z. qualification (at least two years study in NZ) 10 points
* Qualification in an identified future growth area, identified cluster or area of absolute skill shortage 5 points
* Spouse / partner qualifications 10 points

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
ممنون آقا
دستت درد نکنه !
آقا همه دانسته هاتونو به اشتراک بذارید تا با هم به هدف برسیم !

ممنون
دیوید

satlamerd

Registered User
لایک‌ها
0
فکر کنم شما بتونید به سوالات من جواب بدین. امیدواری که شما به من دیدین با امتیاز بزرگی که پیشنهاد کار از نیوزلند داره عملا از بین رفتا.... چیزی به ذهنت میرسه که ما رو امیدوار کنه؟

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
میشه امتیازایی که داریو دقیق بنویسی ؟

satlamerd

Registered User
لایک‌ها
0
مجموعا من 100 امتیاز می گیرم.
امتیاز سن 25
سابقه کار من که 5 سال است رو بدیم امتیاز 20 یعنی من فرض 6 سال کار را کرده ام.
کارشناسی ارشد هم 55 امتیاز

الان من 100 امتیاز دارم+ این که ایلتس هم باید بگیرم که شدنیه+ راستی برای نشون دادن تجربه کاری بهترین مدرک چیست؟ من الان 5 سال سابقه کار دارم جز 4 سال سابقه کار محسوب میشم یا شش سال؟ فکر کنم بتونید یه تحلیلی بکنید الان..تنکیو

masoud_45

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.ممنون از راهنماییتون

من با این شرایط چی کار باید کنم.از کجا شروع کنم در خواست چه نوع ویزایی باسد بدم.

من تو سایت www.immegration.govt.nz رفتم و در اونجا حدود 7 نوع ویزای کار داشت.میترسم خودم تشکیل پرونده بدم بنا به یه اشتباه هم وقتم بره هم پولم.به خاطر همین دوست داشتم کارامو وکیل انجام بده.الانم با این شرایط هر کاری که شما بگید انجام میدم

harchi

Registered User
لایک‌ها
11
با سلام خدمت دوستان گرامی یه سوال ( به خصوص آقای davidmors )

من خواهر و برادرم نیوزیلند زندگی می کنند و دو تاشون هم اقامت دائم و پاسپورت اونجا رو دارند ( حدود 9 ساله اونجان )
می خوام بدنم چه راههایی هست که من بتونم برم اونجا ( برای زندگی منظورمه ) کار یا تحصیل فرقی نمی کنه

مدرکم دیپلمه - سن هم تقریبا 19.5 ( برای سربازی هم مشکلی ندارم ) ( حله )

یعنی اونا باید چه کارهایی رو انجام بدن

پیشاپیش ممنون

دریا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه مخصوصا آقای دیوید
که به من در راهنمایی برای مهاجرت و راه اندازی این تاپیک کمک زیادی کردند.

من تحقیقات زیادی کردم و با راهنمایی های مرحله به مرحله آقای دیوید تونستم نتیجه بگیرم.
برای اقدام شخصی و گرفتن ویزا باید کفش آهنی به پا کرده و حداقل مدتی کارتون رو تعطیل و فقط دنبال این کار برید و قبلش باید اطلاعات کامل و کافی کسب کرده و تحقیقات حسابی کنید
مرحله اول (که به نوع خودش سختی خودش رو داره داشتن شرایط لازم و کسب امتیازه) می رسه به مرحله اجرا...
چون گیر کردن توی سفارت و مراحل اداری مهاجرت، نداشتن آگاهی کافی با قوانین کشور مقصد و هزار هزار مورد دیگه آدم رو کلافه و سرگردون می کنه به طوری که بعد از مدتی دیگه همه چی راجع به این مسئله حالت رو بد می کنه.
بعدش جفت و جور کردن کارای اینجا (که البته واسه مجردا راحت تره) بخصوص مسایل مالی و بانکی ، داشتن اقساط در ایران، بدهی، رهن مال و بطور کلی مسایل حقوقی و قانونی .

اونجا رسیدی تازه اولشه من توی یه سایت از خاطرات یک ایرانی خوندم که اگه شد واستون می ذارم ... از بقیه چیزاش نگم و بگذریم مهمتر از همه اینکه حداقل 2-3 ماهی رو باید از جیب بخوری و این به آدم استرس زیادی می ده
اجاره خونه و تا پیدا کردن خونه توی مسافرخونه هایی که شاید به مزاج ما خوش نیاد موندن اون هم با مهاجران دیگه از جمله کشورهایی که ما بدمون میاد با بهداشت بد سر کردن ( چون اولش خیلی باید توی خرج کردن محتاط بود و نمی تونی بری از همون اول مثلا هتل گرون بگیری که تا به خودت بیایی می بینی بدبخت شدی)

تا مدتی هم باید فقط یاد بگیری که چه جوری رفتار کنی چه جوری حرف بزنی چیا تو قانونشون اشتباهه چی درسته و ...
وفق یافتن خیلی مهمه

اگه بچه هم در کار باشه کار کمی پیچیده تر می شه بخصوص اگه لازم باشه بره مدرسه

یه چیزی بگم اینایی که گفتم فقط و فقط جنبه آگاهی داشت نه ترسوندن یا منصرف کردن می خوام بگم با اطلاع و آگاهی اقدام کنید من خودم هم با تحقیق اینا رو کسب کردم اگه کسی هم چیز دیگه ای میدونه یا میگه اینا غلطه می تونه تبادل نظر کنه ما با کمال میل می خونیم برعکس من موافقم
و عقیده دارم هر کسی حق داره اونطور و اونجایی که دلش می خواد زندگی کنه و تحمل کنه واسه بهتر کردن و بهتر بشه که زندگی در شرایط ناجور هر جایی بده فرقی هم نمی کنه ایران خودت باشه یا هرجای دنیا که تازه شهروند درجه 2 هم به حساب بیای

من خودم هم اقدام کردم و بین نیوزیلند و استرالیا شرایطمون واسه استرالیا بهتر به نظر رسید و به امید خدای بزرگ باید صبر کنیم تا ویزامون آماده بشه

Last edited:

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
من توصیه میکنم برا تحصیل برید !
اونجا روند مهاجرت رو پیگیری کنید !
الان حتی با وجود اینکه فامیل دارید ، زیاد نمیتونید امیدوار باشید !
البته حتما انواع دیگه ای از مهاجرت برای شما هست اما سریع ترینش اینه ! (البته اگه میتونید حین تحصیل آویزون خانوادتون بشید تو نیوزیلند :دی)

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
لطفا در مورد ويزاي تحصيلي اگه اطلاعاتي داريد، بذارید
ممنون

satlamerd

Registered User
لایک‌ها
0
من توصیه میکنم برا تحصیل برید !
اونجا روند مهاجرت رو پیگیری کنید !
الان حتی با وجود اینکه فامیل دارید ، زیاد نمیتونید امیدوار باشید !
البته حتما انواع دیگه ای از مهاجرت برای شما هست اما سریع ترینش اینه ! (البته اگه میتونید حین تحصیل آویزون خانوادتون بشید تو نیوزیلند :دی)

سلام جناب دیدوید
فکر کنم شما اطلاعاتد خوبی در مورد نحوه کوچ به نیوزلند دارید. در صورت امکان سوالات را جواب دهید.

mz2007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بر همه دوستان
میشه یه کم از وضیت IT بگید.
کار -درآمدتغریبی

mmtoraby

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با درود
دوستان من ليسانس تاسيسات حرارتي و برودتي دارم و ميخوام براي کار مهاجرت کنم.ولي اين 7 صفحه اي رو که خوندم،درست دستگيرم نشد که بايد چه کار کنم:blush:.براي مهاجرت از طريق کار دقيقا" چقدر سابقه کار نياز داري؟
آيا بايد داراي شماره **** منهدسي باشي يا خير؟چگونه يک کارفرما پيدا کرد؟
ممنون ميشم چنانچه اينجانب رو راهنمايي کنيد.
البته اطلاعات زير رو در فرم شماره 1093 پيدا کردم:
Airconditioningand Refrigeration Mechanic
National Certificate in Refrigeration and Air Conditioning (Level 4) OR National Certificate in Heatingand Ventilation(Level 4
و اين موارد مربوط به ليست مشاغل مورد نياز بلند مدت هست.
اينهم لينک دانلودش براي مشاغل مورد نياز بلند مدت
و اينهم براي مشاغل مورد نياز کوتاه مدت
منتها چيزي که من رو يک مقداري پيچونده اينه که من داراي مدرک ليساني اين رشته هستم و در فرم 1093 صفحه 8 کارگر ماهر اين رشته رو خواسته،پس تکليف من چيه؟

Last edited:

naderet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

من 39 ساله هستم ليسانس كتابداري دارم و حدود 13 سال سابقه كار دارم 2 تا دختر دارم 15 و 2 ساله ، شوهرم 42 ساله است زبان انگليسي نسبتا خوبي داره و مدرك تحصيلي اش ديپلم است و مدرك رفو گري فرش از سازمان فني حرفه اي دارد مدرك ICDL بين المللي داره و درحال تحصيل ICT PROFESSIONAL به صورت دوره كوتاه 1 ساله در سازمان مديريت صنعتي است.
خواهش ميكنم ما را راهنمايي كنيد كه بهترين روش مهاجرت براي ما كدام است ؟ اگر از طريق كار بهتره خواهش مي كنم شرايط آن را بفرماييد خصوصا در مورد مدرك زبان (IELTS )
با تشكر

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
از طریق شما میشه اقدام کرد !
با ویزای کار از طریق شما برید !
شوهرتون هم اونجا حق کار و زندگی مثل شما داره اما منتها چون شما شرایطت بهتره پرونده رو شما باز کنی بهتره !
حتما هر دو رو آیلتی اورال 6.5 کار کنید تا شانستون تقریبا قطعی بشه !

mmtoraby

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با درود
دوستان من ليسانس تاسيسات حرارتي و برودتي دارم و ميخوام براي کار مهاجرت کنم.ولي اين 7 صفحه اي رو که خوندم،درست دستگيرم نشد که بايد چه کار کنم:blush:.براي مهاجرت از طريق کار دقيقا" چقدر سابقه کار نياز داري؟
آيا بايد داراي شماره **** منهدسي باشي يا خير؟چگونه يک کارفرما پيدا کرد؟
ممنون ميشم چنانچه اينجانب رو راهنمايي کنيد.
البته اطلاعات زير رو در فرم شماره 1093 پيدا کردم:
Airconditioningand Refrigeration Mechanic
National Certificate in Refrigeration and Air Conditioning (Level 4) OR National Certificate in Heatingand Ventilation(Level 4
و اين موارد مربوط به ليست مشاغل مورد نياز بلند مدت هست.
اينهم لينک دانلودش براي مشاغل مورد نياز بلند مدت

و اينهم براي مشاغل مورد نياز کوتاه مدت

منتها چيزي که من رو يک مقداري پيچونده اينه که من داراي مدرک ليساني اين رشته هستم و در فرم 1093 صفحه 8 کارگر ماهر اين رشته رو خواسته،پس تکليف من چيه؟

منم که اين وسط اصلا" ديده نميشم:grrr::whistle:

satlamerd

Registered User
لایک‌ها
0
مشکل اصلی اینه که اگر بخواهیم از طریق تحصیل به اقامت در نیوزلند برسیم باز مدرک زبان مورد نیازه
یعنی در هر دو حالت تحصیل و تقاضای مهاجرت باید مدرک زبان داشت. کسی راه حلی داره؟

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
مشکل اصلی اینه که اگر بخواهیم از طریق تحصیل به اقامت در نیوزلند برسیم باز مدرک زبان مورد نیازه
یعنی در هر دو حالت تحصیل و تقاضای مهاجرت باید مدرک زبان داشت. کسی راه حلی داره؟
متاسفانه این پروسه نیاز به زبان داره !

بالا