نارضايتي از محمد فراهاني(moh-23) در فروش تبلت هاي wintouch

شروع موضوع توسط sait3000 ‏18 مارس 2013 در انجمن بررسی مسایل فروشندگان

وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.
  1. sait3000

sait3000 کاربر تازه وارد

(عزيزان خواهشا دقيق بخونيد و همه چيزايي رو كه گذاشتم رو گوش كنيد و ببينيد و بعد قضاوت كنيد)
    سلام به همه دوستان...
    از زبون يكي از دوستان ما با نام كاربري ehsan329 :
    بنده تاپيك اين فرد(فراهاني)رو ديدم ((http://forum.persiantools.com/t338388.html)) و كنجكاو شدم يدونه از اين تبلت ها خريداري كنم...و به دليل اينكه اين فرد فروشنده معتبر بود و موضوع مهم شده بود ازش خريداري كردم(در صورتي كه خيليا با قيمت ارزونتر هم تو همين انجمن ميفروختن)...خلاصه روز 23سفارش مارو دادن به تيپاكس و 24ساعت بعد به دستم رسيد...مأمور اومد بسته رو داد و رفت...اومدم تو خونه بسته رو وا كردم ديدم تمام لوازم جانبي و غيره هست جز خود تب!!!
    به محض اينكه با اين صحنه رو برو شدم زنگ زدم به فروشنده و در جريان قرار دادمش و گفتن ما فرستاديم و پيگيري هم ميكنيم...الان سه چهار روزه درگير اين موضوع هستم و آقاي فراهاني پيگيري كه نميكنند هيچ بنده رو دروغگو ميدونن و به عنوان كسي كه ميخوام به خاطر 260تومن پول سرش كلاه بزارم و كسي كه ميخواد اعتبارشو خراب كنه!!!دوباره ميگم اينجا من حقمو ميخوام
    رفتم تيپاكس و يه شكوايه عليه تيپاكس نوشتم و فرستادم...ايشون هم زير بار اين مسئوليت نميره و پولشونو گرفتن و ديگه هيچ كاري به اين موضوع ندارند و حتي گوشي رو هم جواب نميدن و اين وسط من متضرر شدم...(دوستان اگه يادشون باشه من تاپيك تو فروش تب زده بودم من باب همين قضيه كه پاك شد)
    مديران محترم لطفا مشخصات اين فرد رو در اختيار بنده قرار بديد تا به مراجع قانوني مراجعه كنم.

عكس بارنامه:

15032013vvvvvv851.JPG

اين هم صداي ضبط شده مأمور تيپاكس كه مخفيانه ضبط كردم:

Sound clip 25

اين هم فيلمي كه از هنگام باز شدن جعبه تبلت گرفتم:

avc_14032013047

(قرار بود براي بچه هاي اون تاپيك بزارم) و به دليل اين كه خودم گرفتم و با يه دستم داشتم بسته رو وا ميكردم كه ببينم چه خبره يه لحظه خوب فيلم نگرفتم كه اين آقا مياد ميگه فيلمت مشكل داره و امكان داره تو اون يه لحظه تبلت رو ورداشته باشي!!!
    حالا شما هم فيلم رو ببينيد و هم صداي مأمور رو بشنويد و قضاوت كنيد كه اگر تب به دسته من رسيده بود اين همه دردسر ميكشيدمو و اعصاب خودمو خورد ميكردم و دوندگي ميكردم واسش!!!
    اگر به اين مسئله رسيدگي نشه بنده بعد از تعطيلات رسمي نوروز(5 فروردين) به مراجع قانوني مراجعه كرده و طرح دعوي خواهم كرد...باز هم ميگم آقاي فراهاني اين تهديد نيست من حقمو ميخوام و شما بيشتر از همه تو اين قضيه مسئوليد...

فایل های ضمیمه:

Last edited: ‏19 مارس 2013
  2. phoenix1368

phoenix1368 Registered User

این دوستمون احسان چند بار برای من نویسندگی کرده و تا انجا که میدونم دنبال کلاهبرداری نیست
    یک راه پیشنهاد میکنم
    زمان تحویل به تیپاکس اگر وزن مرسوله معلوم کرده باشند خوبه چون میتونید بفهمید موقع تحویل داخلش بوده یا نه
    کافیه با یک جعبه و جنس مشابه تست کنید وزن را
    به همین سادگی
  3. GamesWorld

GamesWorld Registered User

از اونجا که ایشون فروشنده معتبر هست اگر به نتیجه نرسیدی بعد از مراجعه به مراجع قانونی , پرشین تولز موظف هست تمامی اطلاعات فروشنده رو در اختیار شما قرار بده. (قانونی که خودشون وضع کردن)
  4. sait3000

sait3000 کاربر تازه وارد

تيپاكس دوتا بدي داره...نه اينكه محتوي جنس رو نيگا ميكنه نه اينكه جنس زير 6كيلو رو وزن ميزنه.
  5. GamesWorld

تی پاکس بسته های حدمعمول رو وزن نمیکنه . حدمعمول اونها 6 کیلو هست. و اگر بسته زیر این 6 باشه در قسمت وزن میزنه حدمعمول.

اگر به قسمت وزن نگاه کنی نوشته " ح " یعنی همون حدمعمول
  6. sait3000

sait3000 کاربر تازه وارد

بله طبق گفته خودشون بايد در اختيار بنده قرار بدن...
  7. moh-23

moh-23 فروشنده معتبر

با سلام و احترام به همه ی دوستان عزیز ....
    منظور این دوست عزیز بنده هستم ....
    جالب است توجه دوستان را به نکته های زیر جلب کنم ....
    من از روز اول در فروم به عنوان فروشنده معتبر شروع به فعالیت کردم که دلیل ان نیز جلب اعتماد خریداران بوده است ...
    من تنها در 3 ماه گذشته بیش از از 300 ارسال موفق و بون کوچیکترین مشکلی در تیپاکس داشته ام و پست ...
    اما ایشان بر اساس یک ویدیو ادعا میکنند که من بسته را تحویل گرفته ام و تبلت داخلش نبوده است که بر اساس نظر کارشناس ذیصلاح این ویدیو به صورت واضح در یک قسمت قطع و وصل شده است ....
    هم چننین بنده از ایشان بارها خواسته ام که موضوع را با مراجع قضایی ذیصلاح و همچنیین پلیس فتا و مدیر انجمن در میان بگذارند و مدارک خود را نیز ارسال کنند که ایشان از این موضوع تفره رفته و فقط به ارسال پیامک تهدید آمیز و تهدید به ریختن آبروی بنده ادامه داده اند ...
    در اینجا از تمامی دوستان خواستارم که خودشان با دیدن ویدیو قضاوت کنند که وقتی ایشان از قبل از تحویل گفته بودند که میخواهم فیلم بگیرم و ما نیز این را میدانستیم ...
    قضاوت با شما
    لینک ویدیو :
    http://www.astroupload.com/do.php?filename=13634594941.flv

عزیزم توی تهران در آن فیلم باجگیری معروف سارقان فقط 50هزار توان به جیب زدند و خدا رو شکر سریعا به جزایشان رسیدند .... به هرحال 260 تومان شاید آنقدر هم بی ارزش نباشد که شما طوری میگویید که 260 تومان چیزی نیست که بخواهم ...
    جالب تر از همه اینکه ایشان به وضوح از پیگیری موضوع از طریق مرجع قضایی تفره میرن ...
    عزیز من خودم کارمند قانون هستم و میدونم مملکت قانون داره و همینطوری نیست که از آبروی افراد باج بگیرین و خودتون رو معصوم نشون بدید ....
    من از روز اول بسیار با ادب با شما صحبت کردم و گفتم اگر موضوعی هست از طرف مراجع ذیصلاح پیگیری کنید که شما تنها به تهدید اس ام اسی ادامه دادید و از اقدام قانونی تفره رفتید ....
    ضمنا همه قضاوت خواهند کرد
    من همه ی مشخصات و حتی شمارمو واضح در انجمن زدم چون کارم شفافه .... من آماده ی حضور در هر مرجعی هستم و اما نخواهم گذاشت کسی از اعتباری که به سختی کسب کردم باج بگیرد
    Last edited: ‏19 مارس 2013
  8. sIiiS

sIiiS کاربر فعال درآمد اینترنتی<br> فروشنده معتبر [<a ti فروشنده معتبر

پرشین تولز اطلاعات فروشنده رو در اختیار شما نمیذاره، در اختیار مراجع قضایی میذاره ...

ضمن اینکه دوست گرامی، شما با چه علمی از همون اول میدونستی تبلت توی بسته نیست که فیلم گرفتی؟!

قضیه کمی غیرعادی به نظر میاد
  9. mehdi136/8

mehdi136/8 فروشنده معتبر

دوست عزیز اول از همه اینکه باید بدونید اینجا ایران است و هر اتفاق و سوءتفاهم و مشکلی دور از انتظار نیست...
    اینکه شما با لحن خوب صحبت کردید و آقا احسان با لحن بد هیچ دلیل قانع کننده ای نیست که شما راست میگید و شاید برای زمانه پیچیده اینروزهای ما خنده آور باشه این مسئله.
    آقا احسان دوست صمیمی بنده است و بنده مثل روز برام روشنه که دروغی در کارش نیست هر چند در حد نت و تلفن با هم تماس داشتیم تابحال و قراره همکار شیم بزودی.
    پیچیده کردن مسائل و خشونت خیلی وقتها هیچ گرهی رو باز نمیکنه و به بیراهه رفتنه که شما بگید فیلمش فلان و بسان هست.
    این وسط بنده یه احسان اعتماد کامل دارم و مطمئنم مشکلی تو کارش نیست هر چند به شما هم اعتماد دارم اما نه کاملاً با توجه به فیدبکهاتون بهتون اعتماد میکنم که احتمال قوی مشکل از شما هم نیست پس باید به دنبال اشخاص دیگه ای که توی این جریان نقش داشتند بگردید و نه شما و نه احسان به هم بدبین نشید تا حد امکان.
    اما در کل مسئولیت پیگیری باید شما باشید که محصول مشکلدار رو به خریدار تحویل دادید، بحث دو دوتا چهار تاست و معمولاً حق با خریدار است و شما مسئولید مشکلشو حل کنید و اگه مشکل حل نشد غرامت بپردازید و هزینه رو برگردونید.
    بنده به عنوان یک فروشنده معتبر جای شما باشم همچین کاری میکنم و تا حد امکان به احسان کمک میکنم تا مشکلشو حل کنه هر چند مبلغ بالایی نیست اما دیگه مبلغ مهم نیست در همچین مواردی هر چند بخاطر کلاهبرداریهای سبک خیلیها از هزینه و انرژی شکایاتشون میگذرند اما روی حرفم با شما نبود سوءتفاهم نشه.
  10. moh-23

moh-23 فروشنده معتبر

من از روز اول همه جوره موضوع رو پیگیری کردم اما 2 تا نکته غیر عادی واسم پیش اومد : اول فیلم و دوم اینکه ایشون مرتب به من میگفتند که پیگیری و شکایت که برای من پول نمیشه ...
    من گفتند دوست عزیز ما چک کردیم دیدیم که تمام نکات رعایت شده ...
    اما ایشون از روز دوم توی اس ام اس مرتب به من میگفتند که آقا من مجبورم توی فروم بگما ( به قولی بگم بگم راه انداختند ) که من گفتم که قبل از شما من موضوع رو از طریق ایمیلی مفصل با مدیریت محترم انجمن مطرح کردم و به ایشان اعلام کردم که آقای احسان نیز مدارک و مستنداتشون رو ارایه کنن و ما نیز در صورت لزوم آماده ی حضور در هر مرجعی هستیم ....

من هم همین کارو میخواستم انجام بدم ... من کسی هستم که وقتی مشتریم یه کابل رو ادعا میکنه خرابه واسش میگم برو کابل رو بخر خودم پولشو میدم تا ناراضی نباشه ... اما وقتی توی اس ام اس ایشون بگم بگم راه انداخت من گفتم باشه هر حرفی هست بنده در مرجع قضایی میگم ...
  11. sait3000

sait3000 کاربر تازه وارد

دوست محترم اول اينكه من هرچي كه لازم بود گذاشتم...دوم اينكه شما ادعا ميكني كه فيلم قطع شده در صورتي كه اگر شما و دوستان دقت كنيد صداي من قطع نشده كه دوستان قضاوت ميكنند خودشون...سوم اينكه شما طبق گفته خودتون قرار بر اين بود كه مسئله رو از جانب خودتون پيگيري كنيد و به من جواب بديد چون شما مسئول اين ماجرا هستيد اما نه تنها پيگير اين موضوع نشديد بلكه عملا داريد بنده رو متهم ميكنيد به دروغگويي و كلاهبرداي به خاطر 260تومان!!!!!!!...چهارم اينكه شما يه حرفو تو متنتون 3بار تكرار كرديد در صورتي كه من تفره نميرم و ضمن اينكه به پليس فتا گزارش دادم و به شما هم اطلاع دادم دوست داشتم اين قضيه دوستانه بين خودمون حل بشه و به مراجع قانوني نكشه اما مطمئننا بعد از تعطيلات اينكارو ميكنم و همونطور كه شما اجازه نميدي كسي به اعتبارت لطمه بزنه منم اجازه نميدم كسي شخصيت منو زير سوال ببره قانون همه چيز رو مشخص ميكنه.
  12. mehdi136/8

mehdi136/8 فروشنده معتبر

بهرحال شما هم باید حال آقا احسان رو درک کنید احتمالاً توقع داشته مشکلش خیلی زود حل شه و از شما توقع نداشته گوشیتون رو جواب ندید و .. شک کرده بهرحال.
    بهرحال هر دوتون کاری نکنید اواضاع پرشین تولز و معاملات اینترنتی از این هم سختتر شه که ما هم از کار و زندگی بیفتیم.
  13. moh-23

moh-23 فروشنده معتبر

عزیز ... من در حال پیگیری بودم اما اینکه شما مدام من رو تهدید به گفتن موضوع در انجمن کردید و من نیز گفتم قبل از شما موضوع رو گفتم ...
    ضمنا من خودم کارمند همون سیستم هستم ... در صورت لزوم یک دفترچه شامل آدرس تمامی مراجع قضایی بهتون ارسال میکنم تا راحتتر و سریعتر پیگیری کنید که وققتتون هم گرفته نشه ... تا آخرین قدم پای اعتباری که شب و روز واسش تلاش کردم هستم ...
  14. GamesWorld

اصلا غیر عادی نیست. این فکر به ذهن منم رسید. چندوقت پیش که کلاهبرداری ها در پی تی زیاد شد با خودم فکر کردم اگر چیزی خریدم , موقع باز کرن بسته فیلم بگیرم که اگر چیزی ناقص بود فروشنده مدعی نشه ارسال کرده

پ.ن : من نه فیلم رو تایید میکنم و نه تکذیب , به من هم ربطی نداره داستان چیه , فقط نظرم رو در مورده ایده فیلم گرفتن گفتم پس برداشت دیگه ای نکنید
  15. moh-23

moh-23 فروشنده معتبر

نکته جالب :
    اگر من یه سود منطقی روی یک تبلت بگیرم ( فرضا 10 درصد ) میشه حدود 25 تا 30 هزار تومان سود فرضا ...
    حالا اگر بیام و قصد کلاهبرداری از کسی رو داشته باشم که 2 بار گفته بود میخوام فیلم بگیرم قبل از ارسال !!!!
    از طرفی دارم هزینه تبلیغ هم میدم
    از طرفی توی گوگل الان وینتاچ سرچ میکنی تاپیک منم میاد
    حالا اگر بیام و به خاطر 260 تومن ( که اگر پول لوازم رو کم کنیم میشه : 210 تومن )
    یعنی همین که 10 مشتری از مشتریای من کم بشن ::: این میشه واسه من ضرر !!!!!!!!!!!!!!!
    پس من با یه حساب سر انگشتی نه تنها نفعی از این موضوع نمیبرم که در طی 2 روز شاید چند برابر ضرر هم کنم ( یه بچه اول ابتدایی هم اینو درک میکنه )
    من اگر قصدی هم داشته باشم میومدم و فرضا برای بعضی از محموله ها که یکدفعه 10 تا سیمکارتخور 480 تومنی فرستادم شهرستان پیاده سای میکردم !!!!!!!!!!!
    حال بازم قضاوت با شما
  16. sait3000

sait3000 کاربر تازه وارد

بنده تو استارت هم گفتم قرار بود براي يچه هاي اون تاپيك فيلم بگيرم و قبل اينكه بسته هم به دستم برسه تو تاپيك اعلام كردم كه فيلم ميگيرم...
    بنده همون اول هم گفتم فيلم اصلا مهم نيست و اصلا در نظر بگيريد كه فيلمي دركار نيست...خريدار منم و دارم ميگم به دست من نرسيد شما فقط دغدغه تون فيلمه...دوست محترم من فقط خواستم قضيه دوستانه حل بشه و نميخواستم اسمي مبني بر نارضايتي از شما در انجمن باشه(ميگن ديگه خوبي به كسي نيومده همينجاست) و چون هم به خودتون هم به برادرتون گفتم ميخوام قبل عيد بياد دستم اصرار داشتم اما حالا ميبينم نه شما اصلا براي حقوق مشتري اهميت قائل نميشي...و اينكه اگر درگير 260تومن پول بودم مطمئن باش اصلا نميدادم بيام اينو بخرم كه الان كارم به اينجا بكشه...
  17. toofan245

toofan245 Registered User

بنده خیلی در جریان نیستم
    اما از آقای فراهانی دوتا تبلت و 4 تا کیف کیبرددار گرفتم و مشکلی هم نداشتم و کاملا راضی بودم.
  18. sait3000

sait3000 کاربر تازه وارد

من هم نگفتم شما عمدا جنس منو قرار ندادين تو جعبه...اين شمايي كه به صورت مستقيم داري منو متهم ميخوني... من از همون اول دوست داشتم قضيه بين خودمون حل بشه... اگر اون فايل صوتي رو كه گذاشتم گوش كنيد ميفهميد كه من به شما اعتماد كامل داشتم اما از وقتي كه شما گوشيتونو جواب ندادين ديگه واقعا شك كردم بهتون هر كسي باشه شك ميكنه.

به سلامتي ازش استفاده كنيد مباركتون باشه...
  19. moh-23

moh-23 فروشنده معتبر

خوب بهتره کمی با روند فعالیت تجاری ما آشنا بشید :::
    در کل خرید و فروش تجهیزات الکترونیکی ، روند به خصوصی داره و اگر یک فروشنده از اول آسیب شناسی نکنه سریعا در تجارتش نابود میشه و چه با ارزش است رضایت مشتری ...
    تقریبا یک سال پیش که ما عرصه تجارت الکترونیک را آغاز کردیم با سیلی از مشکلات روبرو بودیم که اگر مدیریت نمی شدند سریعا زمین میخوردیم ...
    اما وقتی در بازارچه پرشین تولز فعالیت را شروع کردیم آسیب های جدیدی روبرو شدیم ...
    مهمترین آنها ادعاهای مشتری بعد از دریافت جنس بود که غیابا انجام میشد .... اما ما برای آن نیز راهی اندیشیدیم ...
    از تاریخ 10 دی به بعد ما یک چک لیست تهیه کردیم و قبل از ارسال خودمان را ملزم به انجام آن چک لیست کردیم که من آن چک لیست را در زیر برای شما بازنویسی میکنم :::
    1- سالم بودن تبلت از نظر فیزیکی
    2- سیستم بوت میشود
    3- سلامت lcd
    4- سلامت تاچ
    5- سلامت دوربین
    6- سا=لامت دکمه پاور
    7- سلامت دکمه ولوم
    8- سلامت شارژر
    9- سلامت کابل otg
    10- سلامت کابل usb
    و از همه مهمتر :
    11- وارد کردن ارقام آخر بارکد تبلت در سیستم فروش ( این بارکد روی تبلت درج شده نه پشت تبلت )
    ما برای همه ی فروش ها این لیست را طی میکنیم چون قبلا پیش آمده بود که در چند فروش لوازم جانبی مشکل داشن=تند و ما نه میتوانستیم تایید کنیم نه تکذیب اما بنا بر اصل مشتری مداری پول را برایشان ریختیم تا برن و بخرن سالمشو ...
    برای دوست عزیزمان نیز این مراحل طی شده و بارکد وارد سیستم فروش شده ...
    ضمنا ایشان گفتند شاید ما نیز وقتی خریدیم تبلت داخل جعبه نبوده که در جواب میگوییم که همه میدانند که تست lcd که شکسته نباشد جزء اولین اصول خرید لوازم الکترونیکی مثل موبایل و تبلت است ....

جواب ندادم چون مدام من رو تهدید به ریختن ابرو کردید.... ضمنا من تا بحال صد ها ارسال با تیپاکس داشتم . اگر قرار باشه که هر کسی بیاد و بگه تبلت من نیست ذاخلش و من نیز سریعا برایشان مبلغی بریزم که دیگه سنگ روی سنگ بند نمیشد . .... من گفتم پیگیریم و حتی همون روز اول تیپاکس رو بازخواست کردم و ضمنا مدیریت انجمن را هم مطلع ...
  20. 3245

3245 کاربر تازه وارد

پاسخی کامل و بدون شبهه دادید، بسیار خوب هست...
    1- شما چطور قبل اینکه بسته را باز کنید اطلاع داشتید و فیلم گرفتید از بسته؟ معمولا همه بسته را باز میکنند و بعد مطلع میشوند.
    2- ضبظ کردن صدای مامور تیپاکس چه ربطی به این قضایا دارد؟
    3- شما یادمه در انجمن وب هاستینگ تالک گفته بودین که بجای تبلت، کلی اجناس بدرد نخور دیگر بوده، اما از اون اجناس نه عکسی گداشتید.
    4- این فیلم در واقع کاملا بی معنی هستش.
وضعیت موضوع:
موضوع بسته شده است.

این صفحه را با دیگران به اشتراک بگذارید

بک لینک