• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

نظرسنجی: 206 تیپ5 ، ال90 یا سمند؟

شما کدام اتومبیل را برای یک خانواده ترجیح میدهید؟

• Total voters
    19

Amir.Mansoury

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان. برای کسی که 206 تیپ 5 صفر میخواد بخره، توی این رنج چه ماشین دیگری را برای یک خانواده پیشنهاد میدهید؟

hossputer7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان. برای کسی که 206 تیپ 5 صفر میخواد بخره، توی این رنج چه ماشین دیگری را برای یک خانواده پیشنهاد میدهید؟

بستگی به خوانواده داره

اما خونواده مشاین 1600 سی سی 110 اسب بخاری که ماله جوناستو نیاز نداره

به نظرم تیپه سه بخره اینطوری هم مصرفش کمتره هم نیاز به اون موتور رو خونواده نداره اما جون نه نیاز داره

اگر هم بچه ها زیر سن 12 سال هستند خوبه باز 206 اما بالای 12 سال که عقب ماشین بشینن داغون میشن جا نداره عقب 206

درضمن صندوقشم کوچیه قید نکردید که صندوق دار منظورتونه یا تیپه 5 هاشبک ؟ اما اگه میخواید صندوق دار باشه اینجا 1600 سی سی بکار میاد چون هم یزادتر بار مینزد هم ماشین بزرگ شده به موتور قوی تری نیاز داره

سمند خودم دارم که فقط یه نفرم ازش خوشم اومد ماشین خیلی خوبیه باسه جاده نوردیه ایران بدرده کاره من میخوره که دانشگاه 150 کیلومتر اونر تره خوسنت و روزی باش 300 کیلومتری میزم ( لگه برم دانشگاه ) اینطوری از کیلومتر ماشینم این دو ترم 23 هزار کیلومتر رفتم یعنی دقیقش میشه 250 کیلومتر یعنی من هر سال 90 روز میرم دانشگاه :) محاسبه رو حال کردید ؟

سما سمند پر خرجه ... زیاد عشوه میاد

مشیانای جدید همینطورین همش خرجای ریز دارن که باید دید نظرت چیه تا خرج من لامپه جولوم سنگ خورد یکمی کدر شده بود اصلا به دلم بود 50 تومن دادم عوضش کردم اما خونواده ماشین باز نیست بشکنه بهزور عوض میکنه پس خرج خرج هم نه مثله بقیست

اما موتور ملی باشه خیلی خوبه باسه خونواده ماله من موتور عادیه .

اما موتور عادی مصرف زیادی داره باید پول دار باشید !!!!! وگرنه خیلی زود فقط 5 شنبه ها درش میارید ...

سمند جاشم راحتره هم جولو هم عقب

ال نود رو بزار بچه ها توضیح بدن خسته شدم

من بودم سمند موتور ملی میگرفتم سمندای جدید خیلی ترمزشاون عالی شدم

موفق باشی

Amir.Mansoury

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مرسی بابت پاسخ. خیلی لطف کردی برای پاسخ. من عشقه ماشینم هرچی بیاد ازش نگهداری میکنم. بابا هم حساس هست. خیلی خوب نگه داری میکنه. خانواده زیر 20 سال نیست :)

منم 2تا 100 کیلومتر باید باهاش برم و بیام. دیدم ایران خودرو توی سایت مصرف تیپ5 را صدی 5.1 زده. الته ماشین هرچی کم مصرفتر بهتر.

hossputer7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی بابت پاسخ. خیلی لطف کردی برای پاسخ. من عشقه ماشینم هرچی بیاد ازش نگهداری میکنم. بابا هم حساس هست. خیلی خوب نگه داری میکنه. خانواده زیر 20 سال نیست :)

منم 2تا 100 کیلومتر باید باهاش برم و بیام. دیدم ایران خودرو توی سایت مصرف تیپ5 را صدی 5.1 زده. الته ماشین هرچی کم مصرفتر بهتر.

خواهش میکنم اگر زیره بیست نیستید و عکسه آواتارته قبلیتون خودتون بودید 206 چه هاشبک چه صندوق دارش توی مسافتر و زمانای بیشتر نیم ساعت عقب نشستن خیلی خستتون میکنه ... خیلی آزا دهندست ...

میشه ای اف و تندر

که اینجا باید مشخص کنید صندوق براتون چقدر مهمه من با موتوره عادیه اما گاز سوزه ... یه تشک نمیدوتنم بزارم توی صندوق ببرن شهره دانشگام . گزاشتمش روی صندلی ... اگه با مشکل کمبود صندوق موتیندی کناربیاد و چون گاز با این موتور سازگاره ( به من کثافتا ندادن میگفتن تلوید ندارن تا شش ماه بعدش که مجبور شدم موتور عادی بردارم ) چون گاز قیمتش نصفه بنزینه آزاده بنظمر سمنده موتور ملی خیلی خوبه

اما اینم بدونید با یک باک بنزین یعنی 60 لیتر میشه تقریبا 700 تای با سمند رفت

اما با یک کپسول گاز میشه فوق 200 تا باش رفت البته شاید تا 230 هم بره ! متغیره ...

اما اگه صندوق هم باز مهمه دیگه قضیه میشه سمنده ال اکس که گاز سوز نباشه که مصرف خیلی زیاده چون موتور عادیه

پس اگه باز صندوق مهمه ال نود خوبه

دوست ندارم از ال نود بد بگم من خوشم نمیاد وگرنه ماشینه خوبیه جا داره کم مصرف هم هست .

Amir.Mansoury

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممنون. بله عکس خودم بود. راستش من بابام خیلی تیپ5 میخواد و روش اصرار داره. یک مدت داشت و واقعا خاطرخواه این ماشین شده مگه اینکه با اصرار از سرش بندازیم.
سمند را به شخصه دوست دارم و فکر کنم هزینه نگهداریش از 206 کمتر باشه. شخصا L90 نداشتم ولی دایی من یک فول داره و خیلی راضی هست. هرموقع باهم هستیم من از این ماشین چیز بدی ندیدم. از صندوق خیلی جادارش،فرمان هیدرولیک،قدرت و شتاب،نرمی بسیار عالی ماشین حتی توی خیابونهای بد.

ولی به هر حال من سررشته ای ندارم و دوستان راهنمایی کنند بهتر است.

ممنون از دوستان. عید فطر را با همه شما و خانواده محترمتان تبریک میگم.

hossputer7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون. بله عکس خودم بود. راستش من بابام خیلی تیپ5 میخواد و روش اصرار داره. یک مدت داشت و واقعا خاطرخواه این ماشین شده مگه اینکه با اصرار از سرش بندازیم.
سمند را به شخصه دوست دارم و فکر کنم هزینه نگهداریش از 206 کمتر باشه. شخصا L90 نداشتم ولی دایی من یک فول داره و خیلی راضی هست. هرموقع باهم هستیم من از این ماشین چیز بدی ندیدم. از صندوق خیلی جادارش،فرمان هیدرولیک،قدرت و شتاب،نرمی بسیار عالی ماشین حتی توی خیابونهای بد.

ولی به هر حال من سررشته ای ندارم و دوستان راهنمایی کنند بهتر است.

ممنون از دوستان. عید فطر را با همه شما و خانواده محترمتان تبریک میگم.

مرسی رفق بر شما هم مبارک باشه انشالله

اما عشقه یه ماشین بودن خیلی خوبه :) آأم سره حال میاد وقتی میخرتش دوباره اما خوب اگه باز خودت تنها باشی میشه بشینید وسط 206 باسه مسافرت اما عقب بخواد دو نفر بشینه زانوها خیلیاذیت میشه من که لاغر اندارمم با قد 174 نتونستم تحمل کنم . و صندلی جولو دوستمو تا ته دادم جولو !

باید دیگه نظهر بچه ها رو دونست اما اینجا جاش نیست شما باید برید

تالارهاي خودرو • صفحه فهرست

که این آدرسه جدیدشه که هفته پیش فیلتر شد و دیگه بازدید نداره اون بالا سمته راست نوشته جستچو و بخش خرید و فروش و بخشه هم مشاین هم داره

منم بچه ها فرومشم اونجا رو بخون کلی مطلب هست

تالارهاي خودرو • مشاهده انجمن - مشاوره ی خرید خودرو

تمل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من میخواستم ماشین بخرم. رفتم یدونه نیسان سواری سوپر سالن عالی از عراق اوردم همش برام 8 تومن آب خورد. لوازمشم میتونم برم بیارم یا بگم برام بفرستن. تازه به این نتیجه رسیدم که تو ایران هیچکس ماشین نداره . اونایی که فکر میکنند ماشین دارند میشه گفت مقوایی با طرح ماشین خریده اند. بخاطر اینکه موضوع تاپیک منحرف نشه توضیح اضافی دیگری نخواهم داد. فقط خواستم بگم این ماشین هایی که تو ایران هست گاری خوش آب و رنگی بیش نیستن. پس فرقی ندارن. هر کدومو بخری ضرر کردی. هم از لحاظ امنیت در تصادفات و هم از نظر پشتیبانی خدمات که تو ایران صفره.شاید اگه بخوام بگم سمند بهتر باشه. بخاطر استحکامش. مرسی

hossputer7

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من میخواستم ماشین بخرم. رفتم یدونه نیسان سواری سوپر سالن عالی از عراق اوردم همش برام 8 تومن آب خورد. لوازمشم میتونم برم بیارم یا بگم برام بفرستن. تازه به این نتیجه رسیدم که تو ایران هیچکس ماشین نداره . اونایی که فکر میکنند ماشین دارند میشه گفت مقوایی با طرح ماشین خریده اند. بخاطر اینکه موضوع تاپیک منحرف نشه توضیح اضافی دیگری نخواهم داد. فقط خواستم بگم این ماشین هایی که تو ایران هست گاری خوش آب و رنگی بیش نیستن. پس فرقی ندارن. هر کدومو بخری ضرر کردی. هم از لحاظ امنیت در تصادفات و هم از نظر پشتیبانی خدمات که تو ایران صفره.شاید اگه بخوام بگم سمند بهتر باشه. بخاطر استحکامش. مرسی

کاری نمیشه کرد با دولت خدمت گزار ... باز این 405 سمند قابل تحملن پراید داشتم اگه میزدمش جایی که الان با یه دست باید پست میزدم ....

نمیشه رفیق کاری کرد این موضوع بد بودن ماشینای ایران رو مگه پول دار باشی یه خارجی رو بخری ... اما شما مشاینتون دسته دوم بود ؟ بعد گمگر نخورد ؟

8 تومن خودش شده پلاک کردنش چقدر شده رفیق ؟خیلی مشتاقم بدونم چطوره اگه شد بیارم باسه خودم .

مرسی رفیق

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,108
بدون 1% شک L90 با اختلاف فاحشی از هر دوتای دیگه بهتره . سمند رو که کلا بزار کنار ...
از نظر ایمنی l90 بهتر از 206 ه
از نظر مصرف تقریبا در یک حد هستند
از نظر جادار بودن فوقالعاده l90 جا دار تره . 206 که صندلی عقباش از پراید هم کوپیکتره و اصلا نمیشه نشست . صندوق عقبم که هیچی ! l90 هم صندلی عقبش خیلی بازتره هم صندوق عقبش که واقعا بزرگه
از نظر قیمت قطعات و هزینه هاش هم من فکر میکنم l90 خرج کمتری سر دستت میزاره

در نهایت به جز ظاهر بهتر 206 و سمند هیچکدامشون حتی یه مزیت نسبت به l90 ندارند . ظاهرشونم که دیگه عادی شده واسه همه ... البته همشون نظر شخصی و تجربیات بود .

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
با پست بالا موافقم
ضمنا به نسبت تجهیزات ال 90 نسبت به بقیه قیمت بهتری داره

Amir.Mansoury

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بدون 1% شک L90 با اختلاف فاحشی از هر دوتای دیگه بهتره . سمند رو که کلا بزار کنار ...
از نظر جادار بودن فوقالعاده l90 جا دار تره . 206 که صندلی عقباش از پراید هم کوپیکتره و اصلا نمیشه نشست . صندوق عقبم که هیچی ! l90 هم صندلی عقبش خیلی بازتره هم صندوق عقبش که واقعا بزرگه

در نهایت به جز ظاهر بهتر 206 و سمند هیچکدامشون حتی یه مزیت نسبت به l90 ندارند . ظاهرشونم که دیگه عادی شده واسه همه ... البته همشون نظر شخصی و تجربیات بود .

ممنون. از لحاظ امکانات داخلی،فنی و .. چطور؟

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
. دیدم ایران خودرو توی سایت مصرف تیپ5 را صدی 5.1 زده. الته ماشین هرچی کم مصرفتر بهتر.

اينکه دروغه ،206 تيپ 2 با موتور 1300 در بهترين حالت ميتونه در صد کيلومتر 5.8 ليتر بسوزونه!

تيپ 5 با موتور 1600 خيلی بيشتر از اين حرف ها ميسوزنه.

راجع اين 3 ماشين هم ،اگر ماشين خانوادگی ميخواين ، بهترين انتخاب ال 90 هستش

خارج از اين 3 انتخاب هم به نظرم ورنا ماشين خوبيه, به نظرم تو اين رنج قيمت از همه ماشين های ايرانخودرو و سايپا بهتره

Last edited:

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25

حرف های این دوستمون تایید میشه...
من پشت هر سه تای اینا نشستم، سواری که L90 به شما میده هیچ کدوم از این 2 تا به شما نمیدن! ولی از لحاظ ظاهری خب مشخصا 206 سرتر هست، کلا قید سمند رو بزن! ماشین لشی هست که سریع پیر میشه قیافه هم که تعطیل! میگن صدی 9-10 میسوزونه ولی مطمئن باش صدی 11 میسوزونه اینو تجربه دارم که میگم نه الکی!
تصمیمت بین 206 و L90 باشه...
راستی نیم نگاهی هم به پرشیا داشته باش گرچه مصرف سوختش بالاست ولی سواری عالی میده...
موفق باشی

بالا