برگزیده های پرشین تولز

نیروی درون

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
موطن آدمی را در هیچ نقشه ای نشانی نیست.....موطن آد
سلام خدمت اساتید و دوستان گرام
این بحث در مورد نیروهای درونی راههای رسیدن به آنها و ذن . چان . یوگا هیپنوتیزم . مانیتیزم و تله پاتی و این مسائل است .
از شما دوستان درخواست میشود ما را از معلومات خود بی بهره نگذارید و فراموش نکنید "" الزکات العلم نشره """

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
به نقل از linkhoo :
این بحث در مورد نیروهای درونی راههای رسیدن به آنها و ذن . چان . یوگا هیپنوتیزم . مانیتیزم و تله پاتی و این مسائل است

سلام خدمت شما استاد بزرگ
بحث خيلي خوبي را شروع كرديد طرفداران زيادي دارد
البته در بخش هنر هاي رزمي چند تن از اساتيد مطالب ارزنده و خوبي را در اين باره بيان كردند كه حضورشان در اين بخش هم خالي از لطف نيست

travis2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين موضوع چه ربطي داره به فيلم و سينما :eek:

اصلا به من چه؟؟؟؟؟؟؟:(

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از linkhoo :
ba tashakor az shom aasatide arjmand omidvaram ma ra az tajrobiyate ba arzeshetan bi etela nagozarid
dar morede jaye bahs halaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....:p
انجمن رو درست انتخاب كنيد!
لطفا" تكرار نشه والا مجبورم تاپيك رو پاك كنم
موفق باشيد

hamedsullivan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
137
به نقل از tsotodeh :
انجمن رو درست انتخاب كنيد!
لطفا" تكرار نشه والا مجبورم تاپيك رو پاك كنم
موفق باشيد
یعنی چی؟؟؟ خوب تاپیکه نیروی درون مربوط به ورزش میشه دیگه ؟؟؟؟

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از linkhoo :
salam daram khedmate asatid
kasi hast ke rshteye takhasosi ash tai chi choan bashad
mamnun misham :eek:
در انجمن هنر زده بودن
فارسي تايپ كنيد!

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام خدمت شما اساتيد محترم

در مورد تای چی کسی صاحب نظر هست؟

بله من كمي در اين زمينه اطلاعات دارم كه به زودي در بخش هنر هاي رزمي بيان مي كنم ( البته بعد از مبحث شورايكن)

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با سلام خدمت شما اساتيد محترم
در مورد مباحث نيروي درون بايد به چاكراه ها اشاره كرد كه مي خواهم مقاله هايي كه در اين باره دارم را در اختيار شما قرار بدهم اميد وارم مورد توجه شما قرار بگيرد

chakra.jpg
هر انساني نيروي بالقوه اي براي كامل بودن در خود دارد. نيروي شگفت انگيز و فريبنده أي كه اعجاز خلقت محسوب مي شود. نام ديگر اين نيروي بالقوه «چاكرا» مي باشد. چاكراها انرژي حياتي را از محيط اطراف و از كيهان مي گيرند و آنها را به امواج مورد نياز نقاط مختلف بدن تبديل مي كنند. علاوه بر اين آنها انرژي را به اطرافشان پخش مي كنند. توسط اين سيتسم انرژي، انسان نهايتا در حوزة‌ تبادل دايم انرژي با كيهان و دنيا و انسان هاي ديگر است.
طبق دست نوشته هاي قديمي 88000 چاكرا در بدن هر يك از ما وجود دارد و به ندرت مي توان نقطه أي در بدن انسان پيدا كرد كه در برابر دريافت و انتقال يا تغيير دادن انرژي ها حساس نباشد. فقط حدود 40 چاكراي فرعي وجود دارد كه مهمترين آنها در طحال، پشت گردن، كف دست ها و كف پاها قرار دارند. اما تقسيم بندي ديگري هم براي تعداد چاكراها وجود دارد كه مي گويند چاكراهي مهم در بدن انسان 7 تا مي باشند كه دائما در حال چرخش به سر مي برند. چرخش چاكراها در مردان به سمت راست (در جهت عقربه هاي ساعت) و در زنان به سمت چپ مي باشد. وقتي درمانگران مي خواهند چاكرايي را تقويت كنند مي توانند در جهت چرخش چاكراها كار درمان را انجام دهند. مثلا در رايحه درماني مي توان مواد معطر را به صورت دوراني در جهت چرخش چاكراها حركت داد يا اگر با سنگ هاي قيمتي مي خواهيد روي چاكراها تأثير بگذاريد باز مي توانيد جهت چرخش چاكراها را در نظر داشته باشيد.
با تشكر از دكتر نيك صالحي​

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با تشکر از استاد نینجا امیر خان عزیز
امیر جان تا آنجا که من میدانم و اطلاع دارم بحث چاکراها مربوط است به علم یوگا !!!! درسته؟
برای افزایش انرژی درونی راههای دیگری هم هست مثلآ همین ذن یا مراقبه ای که صوفیان و درویشان خودمان انجام میدهند .هیپنوتیزم و خودهیپنوتیزم هم بسیار موثر هستند . ولی همیشه یک اصل هست که وجودش ضروریه و اون.....اگه گفتین چیه؟؟؟:f34r:

hamid911

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از linkhoo :
این بحث در مورد نیروهای درونی راههای رسیدن به آنها و ذن . چان . یوگا هیپنوتیزم . مانیتیزم و تله پاتی و این مسائل است .
از شما دوستان درخواست میشود ما را از معلومات خود بی بهره نگذارید و فراموش نکنید "" الزکات العلم نشره """

در زمینه انرژی و نیروهای درون و همچنین قدرت های روحی در سایت من توضیح داده شده

www.arvah.org

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
امیر جان تا آنجا که من میدانم و اطلاع دارم بحث چاکراها مربوط است به علم یوگا !!!! درسته؟
برای افزایش انرژی درونی راههای دیگری هم هست مثلآ همین ذن یا مراقبه ای که صوفیان و درویشان خودمان انجام میدهند .هیپنوتیزم و خودهیپنوتیزم هم بسیار موثر هستند . ولی همیشه یک اصل هست که وجودش ضروریه و اون.....اگه گفتین چیه؟؟؟

با سلام خدمت استاد linkhoo
در ذن بر روي نقطه اي كه سه انگشت زير ناف وجود دارد و به آن هارا گفته مي شد تمركز و تاكيد مي كنند و آن را منبع انرژي تنفسي مي دانند ( اگر خواستيد بعدا در اين باره بيشتر توضيح مي دهم ) جالب است بدانيد كه همين نقطه سومين چاكراه انرژي مي باشد كه در چين آن را مينگ من يا به اسامي ديگر مي خوانند كه با تقويت آن باعث افزايش نيروي درون مي شود تنها تفاوت آن بر اين است كه در فلسفه ي چين (چاكراه ها ) گفته شده تا به ترتيب به باز كردن چاكراه ها بپردازيد ولي در ذن به يك باره به چاكراه سوم ( هارا ) اشاره مي كند. مزيت باز كردن چاكراه ها بر اساس ترتيبشان اين است كه با باز كردن هر يك و آزاد كردن انژريشان به باز كرد چاكراه بعدي كمك مي كند و در واقع باز كردن اين چاكراه اول است كه بسيار مهم و ضروري است

در مورد هيپنوتيزم و خود هيپنوتيزم هم همين طور است و در واقع از همين انرژي هاي موجود در چاكراه استفاده مي كنيم اين موضوع را من قبلا در بخش هنر هاي رزمي بيان كرده بودم كه انسان در زندگي روز مره بارها از انرژي درونش به صورت ناخواسته و اتفاقي استفاده مي كند و يا حتي با انجام فعاليت هايي باعث تقويت آن مي شود مثلا بعضي از ما صبح هاي بهار كه پنجره را باز مي كنيم (يا بيرون مي رويم) يك نفس عميق مي كشيم كه اين مستقيما بر روي انرژي درونمان تاثير مي گذارد و يا افرادي كه در چشمان شور دارند به طور كامل از اين انرژي استفاده مي كنند و ...

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام دارم خدمت استاد امیر
ذن هدفش رسیدن به یک مرتبه ای از خود آگاهی یا بهتر بگیم نا خود آگاهی که در آن به مرحله اساسی نظریه وحدت خواهیم رسید . روشن بینی که از این طریق ایجاد میشه برای هر رزمی کار درجه اول لازمه . ذاذن طریقه رسیدن به این کاره
ذن رو از تایزن دشی مارو یاد بگیرید ..........:blink:

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
با احترام به نظر این حقیر هر کس می خواهد در نیروی درون کار کند بهتره ابتدا روانشناسی مدرن یاد بگیرد بعد بیاد سراغ ورزشهای رزمی شروعش هم با جادوی فکر بزرگ بد نیست..........:p

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
حالا می خواهم چندتا شعر از کتاب سير باختر نوشته وو جنگ نن براتون بنويسم .اميدوارم لذت ببرين و درباره آنها فکر کنين.

دگرگونيهای طبيعت بيشمارند.

چرخش اصل های نرينه و مادينه سبب تحولات بی شمار ميشود.

نظريهفو(بودا) از جان خبر باز می آورد .

نظريهاديباناز جسم خبر باز می آورد

کونگ د زی(کونفسيوس) از ويژگيهای پديدار گفتار به ميان می آورد.

شه کيا(دائو) به ويژگيهای ناپديدار می پردازد.

حالا يه شعر جالب ديگه:

سخت است که انسان جان خود را حفظ کند.

حرکات جادوئی نمی توانند کوههارا به کاری مجبور کنند

اين مردان به برخی از رموز آگاهی داشتند

اما هنوز نمی توانستند شنگرف جادوئی بسازند.

آن کسانی که می دانند شرمساری در هر آن افتخار را نابود می کند

آنان زندگی آرام و گوشه گيری در جنگل و کوهستانها را برتری می نهند.

در حقيقت

تبديل کردن سنگ به طلا اهميتی ندارد

بر خيزاندن باد و باران از آن کمتر است.
;)

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
نفوذ در آن؛ دشوار و آسان؛اين است قواعد دائو

جان وتنت را بيدار نگه دار که در تعاليم من هيچ رازی وجود ندارد

دزينگ؛ چی و شن سه نيروی گرانبهای روان هستند

بدان که نبايد پرده از رازها برداشت.

تو نيز آنها را بر ملا مکن و در ژرفای وجودت محفوظشان دار

بدين شرط حکمت دقيق را به تو می آموزم

بدان که راز داری بزرگترين سودها را دارد.

نفس اماره را از خود دور کن

برای شناختن بايد خالص بود

ببايد اوج گرفتن و سير کردن در مدار ماه

ماه پناه دهنده خرگوش يشم؛ خورشيد پناه دهنده خروس طلا

همچنين مار است به تنگی بر گرد لاک پشت پيچيده

چنبرهء کامل مار تصوير سرنوشت است

طريقت بودا راهبر به جاودانگی است و در اين شکی نيست.

:wacko:

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آينه گرانبها درخشش پاکيزگی آن خويش را در آسمتن افشانده است

آبهای کوهستان نور آيينه را در خود منعکس می کنند

کاخ قورباغه؛اصل سپيده دم؛روح اديبان را مشوش ميکند

دايره يشم همانند قلب بانوئی زيباست

تمامی قلمرو ها از نيکخواهی نور شبانه می درخشند.

جذبهء نيمه پائيز؛در هماهنگی خود با ديگر فصلها به اتحاد می رسد

امشب در اين معبد کوهستانی؛ چشم انداز دارچينهای سرخ

و عطر بخور؛تمامی آرزوهای شادکامی را لبريز می کند
:wacko: :wacko: :wacko:

rockston

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از linkhoo :
به نام خدا
من می خواهم درباره نیروهای درونی مطلبی بگویم و قضاوت درباره آن را به خود شما واگذار می کنم
اول اینکه ما مسلمانان و شیعه ها چیزهای بسیار عظیمی داریم که آنها را ول کرده و به کارهای دیگری برای فعال کردن نیروی درونی خود می پردازیم.
یکی از این چیزها های عظیم قران است در قران سورههای است که نیروهای فوق العاده به انسان می دهند مثلا امام علی (ع کی روی شین زن نشسته و بهخ یک نقطه خیره شده است در صورتی که ما می بینیم ایشان دارای نیروی درونی بسیار زیادی می باشد چنانکه در خیبر را به تنهایی از جا کنده است.
ما می توانیم با ترک گناهان و روی آوردن به خوبیها و قرائت قران و تمرکز در نماز نیروی مافوق آن چیزی که تا به حال هیچ رزمی کاری پیدا نکرده را بدست آوریم
سخن کوتاه میکنم
طواف دل کن که کعبه پنهان است.

بالا