برگزیده های پرشین تولز

نیروی درون

FaTk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت استادان و هم رزمان گرامی ! در راستای تقویت درون مدتی پیش یکی از اساتید صحبتی راجع به چي كونگ داشتند،که به نظرم خیلی جالب اومد.:cool:

و حالا (فالون دافا يا فالون گونگ)

falun_pica7.gif

فالون دافا ( همچنين معروف به فالون گونگ ) يک نوع چی کونگ (روش تزکیه)است که سلامتی را حفظ کرده و به رهروان در درک عمیق زندگی کمک میکند و سرچشمه ی آن به چين ما قبل تاريخ مربوط مي شود. ویژه گی این روش تزکیه این است که بیش از هر چیز به شین شینگ(سرشت قلب،اخلاقیات) توجه میکند. در این روش 5سری تمرین وجود دارد که بسیار قوی و موثر هستند که یکی از آنها مدیتیشن است.رهروان تحت هر شرایطی خود را اصلاح و تهذیب میکنند. و سعی دارند که در جامعه بر طبق اصول کیهانی :

جُن(حقیقت_راستگویی_درستی)

شان(بخشندگی_نیکخواهی_همدردی)

رن(بردباری_تحمل_پایداری)عمل کنند. رهروان فالون دافا در تمام دنیا طی سالیانزیاد به پاسخ پرسشهای بی شمارشاندربارهی حقیقت وجود و معنای زندگی رسیده اند.

آقای لی هنگجی روش فالون دافا را در سال 1992 در چين به عموم معرفی کرد. او سپس به مدت دو سال اين روش را در چين تعليم داد. پس از آن اين روش عمدتا بوسيله ی نقل قول به رشد خود ادامه داده است. بر طبق سنت چين آقای لی هنگجی از روی احترام به « استاد » يا « معلم » ناميده می شود. ايشان با رفتار و طرز برخورد ويژه ای نسبت به خودشان مايل نيستند و هيچگونه پول يا هديه ای را از شاگردان فالون دافانمي پذيرند. ايشان تضمين کرده اند که روش فالون دافا برای مردم بدون هيچ قيد و شرطی قابل دسترس باشد. آقای لی هنگجی در چند سال اخير در مواقع بخصوصی در کشورهای مختلفی از قبيل استراليا، سويس، کانادا و امريکا سخنرانی هايي برای عموم داشته اند که میتونید همشو از اینجا دانلود کنید(ترجمه به فارسی).
برای اطلاعات بیشتر و تمرینات هم به این صفحه برید.

منبع : http://www.iranfalundafa.org/

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
موطن آدمی را در هیچ نقشه ای نشانی نیست.....موطن آد
سلام دارم خدمت اساتید قدیم و دوستان جدید
بسیار خوشوقتم که تا این حد دوستان علاقه مند و جوانان پاک سعی در بهینه کردن زندگی برای خویش و اطرافیان دارند
در این راستا بسیاری از دوستان با سوالات شون بنده حقیر رو شرمنده کردن با اینکه من هم مثل شما یک تازه کار در این راه محسوب میشم ولی به امید خدا و کمک او سغی میکنم تا جایی که بتونم کمکتون کنم و امیدوارم عنایات ویژه حضرت حق در این راه شامل حال من بشن
دوستان گرامی ما عمومآ به همه چیز سطحی نگاه میکنیم و میگذریم در حالی که هر چیزی در دل خود یک رازی دارد
جان اشتاین بک در تورتیلافلت می نویسد که آگاهی به این که : هر چیز پلید و شیطانی درونی به سفیدی برف دارد و قسمت های نا دیدنی بدن فرشتگان جذامی است مهمترین راز هستی است .
آری دوستان و سروران گرامی این چیزی که همین نویسنده آمریکایی نوشته همان چیزی است که اساس فلسفه چینی و بودا و دائو و ووشو و رزم است . همان اصل اساسی فلسفه یین - یانگ است همان سردی و گرمی و نرینه و مادینه است .
بزرگ شاعر ایران زمین استاد شهریار چنین می فرمایند :
گوز یاشینا باخان اولسا قان آخماز
انسان اولان خنجر بلینه تاخماز
اما حیف کور توتدوخون بوراخماز
بهشتمیز جهنم اولماقدا دیر
ذیحجه میز محرم اولماقدادیر
براستی که شعر به این زیبایی و عمق معنی ترجمه پذیر نیست ولیک سعی میکنم تا حد امکان آنرا برای دوستان ترجمه کنم :(در این راه اگر خطایی دیدید به ناتوانی این حقیر ببخشید )
اگر انسان به اشک چشم بنگرد آنزمان است که خون و خونریزی از زمین بار بر خواهد بست
آنگاه هیچ انسانی نیست که انسان باشد و خنجر و شمشیر ی با خود حمل کند
ولی افسوس که هیچگاه این رویای زیبا به حقیقت نخواهد پیوست
زیرا که بهشت بدون وجود دوزخ چیزی بی معنی بیش نیست
و بعد از عزای ماه محرم است که شادی ماه ذیحجه معنی دارد و
دوستان گرامی بار دیگر توجه شما را به اشعاری که در چند پست قبلی گذاشته بودم جلب میکنم . حتمآ آنها را بخوانید و بدون اندیشه از روی هیچ کلمه و جمله ای رد نشوید . متون فوق که شامل والاترین حکمتها و ژرف ترین راز ها هستند از منابع بسیار کهن بودایی و رزمی انتخواب شده اند .
با پوزش از همگی ...

The_Last_Dragon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
با تشکر از استاد شائولین که به سوال من جواب دادند.
یک سوال دیگه هم از شما دارم:
ریاضتی که فقط در نخوردن چیزهایی باشه که مثلا در اسلام برای تزکیه نفس آدابی داره که یکی از اونها نخوردن چیزهای حیوانی مثل شیر و ماست و هر چیزی که از حیوان بدست میاید باشد.
آیا این هم مشکل داره.

با تشکر

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از The_Last_Dragon :
با سلام
با تشکر از استاد شائولین که به سوال من جواب دادند.
یک سوال دیگه هم از شما دارم:
ریاضتی که فقط در نخوردن چیزهایی باشه که مثلا در اسلام برای تزکیه نفس آدابی داره که یکی از اونها نخوردن چیزهای حیوانی مثل شیر و ماست و هر چیزی که از حیوان بدست میاید باشد.
آیا این هم مشکل داره.

با تشکر

با سلام خدمت دوست گرامی The_Last_Dragon
با پوزش از شما و استاد شائولین از بابت فضولی بنده ولی دوست گرامی فکر نکنم این چیزی گه شما در مورد آداب ریاضت در اسلام گفته اید صحیح باشد . خوردن شیر و ماست نه تنها بسیار بافائده است بلکه در اسلام به آن بسیار توصیه نیز شده است .تنها مذاهبی مثل سیکها و هندوا ها خوردن گوشت را ممنوع می دانند .البته بشخصه خودم چندین مدت است که سعی در گیاه خواری و پرهیز از گوشت دارم و طبق مطالعات اینجانب نخوردن گوشت کمک شایانی به افزایش قوای روحی (و نه جسمی) می کنند ولی به نظر من شیر و ماست شامل این قانون نمی گردند .
دوست عزیز اگر کتاب بسیار با فضیلت توحید مفضل را که به عقیده قاطبه شیعه بوسیله امام صادق (ع) تقریر شده است را بخوانید به فوائد شیر پی میبرید .حدیثی نیز از رسول اکرم نقل شده که خوردن گوشت به مقدار بسیار کم را مفید دانسته اند در ضمن باید بدانیم غذا نه تنها برای جسم بلکه صد البته برای روح انسان نیز بسیار مهم است چنان که در معارف اسلام تاکیید بر تربیت فرزندان چندین ماه قبل از عمل لقاح البته بوسیله غذای والدین بسیار است ....

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با سلام خدمت استید گرامی مدتی است کم سعادت گشته و از فیض محضر اساتید گرام بی بهره هستیم
ثانیآ دوستانی که فقط به خواندن این تاپیک بسنده میکنند بهتر است با شرکت در بحث به هر چه بیشتر جذاب شدن آن کمک نمایند
با احترام

amirhvr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
با عرض سلام خدمت شما اساتيد محترم
قبل از هر چيز خوش آمد مي گويم خدمت استاد symorgh كه به اين فوروم آمدند و اگر هم مشكل فارسي نويسيشان حل شده خوشحال مي شويم شاهد حظورشان در فوروم باشيم.
از استاد rockston از بابت مطالب خوبشان در مورد زمان فعال كردن چاكراه ها و گياهان جهت تقويت نيروي درون كمال تشكر وقدر داني را دارم
در مورد ساعات چاكراه ها من هم نقل قول هاي زيادي شنيده ام كه بيشتر به همان يك ربع قبل از اذان صبح تا طلوع آفتاب اشاره شده است و شخصا آن را حس كرده ام
در مورد گياه دارويي كه اشاره كرديد كاسني كاملا حق با شماست دوستان هم رشته بنده حتما در اين زمينه مطالعه كرده اند
تيره ي كاسني (مركبات ) با نام علميAsteraceae Compositaeيكي از بزرگترين تيره گياهان گلدار با بيش از 1100 جنس در طبيعت مي باشد و گياه كاسني با نام علمي Cichorium intybusو نام انگليسيChicoryكه داراي ارتفاع 30-150 سانتي متر و ... مي باشد كه خواص داروي فراواني از جمله مقوي معده ، تصفيه كننده خون ، تب بر ، درمان زردي و... دارد. در كل اين گياه از گياهان با ارزش و البته علف هرز نيز به شمار ميرود.
باز هم از شما استاد rockstonاز بابت مطالب خوبتان تشكر و قدر داني مي كنم و منتظر ادامه مباحثتان هستم.
همچنين از توضيحات استاد The_Last_Dragonدر باره ي انواع سنگ ها هم تشكر مي كنم براي من كه خيلي مفيد بودند اگر در مورد عقيق سرخ هم اطلاعاتي داريد ممنون مي شوم بيان كنيد
استاد linkhooاز شما هم از بابت مطالب ارزنده در مورد ذن و شعرهاي زيبا از وو جنگ نن وهيپنوتيزم و... تشكر مي كنم واقعا عالي بودند كماكان منتظر ادامه مباحث شما استاد ارجمند هستم
اگر برايتان مقدور است در موردهيپنوتيزم بيشتر توضيح دهيد
از استاد roje_aria79كه در مورد روش هاي مختلف يوگا و اصول تاي چي و چي كنگ مطالبي ارائه كردند هم تشكر مي كنم منتظر ادامه ي مطالبتان هستم
استاد SHAOLINممنون از آموزشتان در مورد بالا بردن توانايي انرژي چي و دروني كه اينجانب با اجراي آن احساس گرما در كف دست و كمي هم در سينه ام كردم قبلا من اين حركت را در مقابل ديوار انجام مي دادم و دستانم را بر روي ديوار گذاشته و به خالي كردن انرژي مي پرداختم چون حس مي كردم درونم چيزي من را اذيت مي كند كه وقتي دستم را برمي داشتم از گرما قرمز شده بودند
در هر حال از توضيحات خوبتان كمال تشكر را دارم و ممنون مي شوم اگر لايق بوديم آموزشتان را ادامه دهيد
استاد FaTkاز شما هم از بابت فالون دافا يا فالون گونگ تشكر مي كنم ممنون مي شوم مهمترين سخنراني هاي استاد لي هنگجي را در فوروم ارائه كنيد تا اينجانب و اساتيد ديگر با ايشان بيشتر آشنا شويم و بتوانيم از وجود ايشان از طريق شما بيشترين استفاده را ببريم.
استاد Annapaquinاميد وارم از توضيحاتي كه اساتيد در باره ي نيروي درون ارائه كردند استفاده كرده باشيد
پيروز گام باشيد ..

The_Last_Dragon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

با تشکر از جواب استاد لینخو.استاد عزیز نخوردن حیوانیها در اسلام حرام نیست بلکه فقط مانند یک روزه میمونه که برای مدتی و برای تزکیه نفس که این فقط یکی از موارد تزکیه نفس است ما برای مدتی معمولا یک چله این چیزها را نمیخوریم.

با تشکر

The_Last_Dragon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

سنگ عقيق يا « سنگ عزت نفس » براي تقويت حس احترام به نفس و ارزش قائل شدن
براي خويشتن به كار مي رود. رنگ هاي نارنجي تيره اين سنگ به خوبي بيانگر نيروي تقويت كننده چاكراهاي اول و دوم و سوم در اين سنگ است و باعث حس امنيت و عشق به خويشتن مي شود.

رگه هاي صورتي رنگ موجود در اين سنگ، عشق و علاقه را در بين والدين و فرزند تقويت مي كند.
اين سنگ همچنين براي بيماريهاي پوستي از جمله آكنه بكار مي رود. براي اين كار بايد سنگ را
در بالاي پوست نگه داشته و براي مدت چند دقيقه بصورت دايره وار حركت دهيد.

با تشکر از نیک سالحی

The_Last_Dragon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

و در حدیث معتبر از بشیر دهام منقول است که به حضرت امام جعفر صادق (ع) عرض کردم کدامیک از نگین ها را بر انگشت خود بنشانم؟ فرمود که چرا غافلی از عقیق سرخ و عقیق زرد و عقیق سفید که اینها سه کوهند در بهشت.

اما کوه عقیق سرخ پس مشرف است بر خانه رسول خدا(ص)، اما کوه عقیق زرد پس مشرف است به خانه حضرت فاطمه(س)، اما کوه عقیق سفید پس مشرف است بر خانه حضرت امیرالمؤمنین (ع)، و همه آنها یک خانه است، و از زیر هر کوهی نهری جاری است از برف سردتر و از عسل شیرین تر و از شیر سفیدتر، و نمیخورند از آن نهرها مگر شیعیان، و هر سه نهر از کوثر میاید و به یکجا میریزد و این سه کوه تسبیح و تقدیس و تمجید الهی میکنند.
-- حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله فرمود که انگشتر عقیق در انگشت کنید که آن اول کوهی است که اقرار کرده است به یگانگی خدا و به پیغمبری من و به امامت علی.
-- و از حضرت امیرالمؤمنین(ع) منقول است که نماز کسی که انگشتر عقیق در دست داشته باشد بر نماز کسی که انگشتر غیر عقیق در دست داشته باشد به چهل درجه زیادتی دارد.
-- از حضرت امام جعفر صادق (ع) منقول است که انگشتر را به بند پائین انگشت برسانید که انگشتر به سر انگشتان کردن عمل قوم لوط است.
-- و نیز از آن حضرت منقول است که حضرت جبرئیل به حضرت رسول صلی الله علیه و آله گفت هر کس از امت تو که انگشتر در دست راست کند و ببینم او را که در قیامت متحیر مانده است دستش را بگیرم و به تو و به حضرت امیرالمؤمنین برسانم.
-- در روایت معتبر منقول است که شخصی را از برابر حضرت امام محمد باقر (ع) گذرانیدند که تازیانه بسیار بر او زده بودند، فرمود انگشتر عقیق او کجاست؟ اگر با او بود تازیانه نمیخورد.

با تشکر از derafsh-kaviyani

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
استاد linkhooاز شما هم از بابت مطالب ارزنده در مورد ذن و شعرهاي زيبا از وو جنگ نن وهيپنوتيزم و... تشكر مي كنم واقعا عالي بودند كماكان منتظر ادامه مباحث شما استاد ارجمند هستم
اگر برايتان مقدور است در موردهيپنوتيزم بيشتر توضيح دهيد

سلام دارم خدمت استاد و دوست بسیار عزیزم امیر خان
امی آقا شما پیشکسوت ما هستی و ما بیشتر دوست داریم اینجا ببینیمت پس منتظریم در مورد هیپنوتیزم هم بروی چشم استاد گرامی حتمآ اینکارو میکنم اون دسته از دوستا که میتونن و وقتشو دارن بهتره کتاب های استاد ولی زاده و استاد کابوک رو بخونن و اما برای بقیه دوستا بنده تا هر کجا که دانشهای ناقصم اجازه بدن در خدمت هستم در کل هیپنوتیزم دسترسی به ضمیر ناخود آکاه از طریق خواب مغناطیسی یا هیپنوتیکی است . مسم که پدر بزرگ در واقع هیپنوتیزم محسوب میشه این علم رو در جهان رواج داد . الان برای درمان بسیاری از بیماریهای لا علاج و صعب العلاج برای بیهوشی های بدون دارو و برای بسیاری از عمور دیگر به کار گرفته میشود . همانطور که می دانید در جهان ما هیچ چیزی باز هم تاکیید میکنم هیچ چیزی از بین نمی رود و تنها به صورت های دیگر تبدیل میشود حال ما اگر بتوانیم به دانش و تکنولوژی آن دست بیابیم میتوانیم آن اطلاعات را دوباره عین اول بدست بیاوریم . شاید شنیده باشید ولی خالی از لطف نیست که دوباره بشنوید هنگامی که در مصر کوزه ای سفالی متعلق به 5000 سال پیش یافتند و آنرا به موزه بریتانیا انتقال دادند هنگامی که کارشناسان مشغول بررسی جنبه های هنری و تقارنی آن بودند و به همین خاطر آنرا میچرخاندند توسط دستگاهی دیدند که در فرکانس خاصی از کوزه صدای سوت و آواز بیرون می آید بعد از مدتها تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدند که آن کوزه گر مصری با همین سرعت زاویه ای این کوزه را ساخته است و در انهنگام که آنرا میساخته در کارگاه مشغول آواز نیز بوده (بسوزه پدر عاشقی :p ) حالا نیز با گرداندن کوزه در همان فرکانس در جهت عکس همان صدا تولید میشد عین یک نوار ضبط صدا !!!!!!!!!
جالب بود نه ؟ منظورم این بود که ما انسانها در زندگی هیچ چیزی رو فراموش نمی کنیم حتی تصویری رو که فقط برای کسری از ثانیه دیدیمش فقط اونو با گذشت زمان از ضمیر خود آگاهمان به ضمیر نا خود آگاهمان انتقال میدهیم و در اینجا تمام اتفاقات زندگی ما از لحضه تولد به بعد وجود دارد که با هیپنوتیزم میتوان به آنها دسترسی پیدا کرد . البته در مورد اطلاعاتی که فرد هیپنوتیزم شونده در مورد دیگر زمانها و یا دیگر اشخاص هم میدهد راههایی وجود دارد که کاملآ منطقی و علمی توجیه کننده است . البته اینها تمامآ نظراتی است که بنده شخصآ و بر پایه مطالعات و تحقیقات و به طبع اونها از روی تجارب عملی که شخصآ با هیپنوتیزم افراد مختلف به آن ها رسیده ام است و سعی میکنم در آینده نزدیک از سوژه هایی که روی آنها کار کرده ام و توسط من هیپنوتیزم شده اند دعوت کنم تا خود به بیان تجربیات حین اینکار برای شما دوستان گرامی اقدام نمایند ...
فعلآ با تشکر

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از The_Last_Dragon :
سلام

با تشکر از جواب استاد لینخو.استاد عزیز نخوردن حیوانیها در اسلام حرام نیست بلکه فقط مانند یک روزه میمونه که برای مدتی و برای تزکیه نفس که این فقط یکی از موارد تزکیه نفس است ما برای مدتی معمولا یک چله این چیزها را نمیخوریم.

با تشکر

دقیقآ درست فر موده اید .اگر کتاب خود آموز علوم غریبه اثر عالم برجسته مولانا میر فندرسکی میر داماد کبیر را خوانده باشید که توصیه نمی کنم !!! حتمآ از شدت اهمیت اینموضوع خبر دارین ....

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بازم سلام دوباره
و اینها هم از دائو ده جینگ :
بهترین آب را ماند
آب نیکی کند ده هزاران را و با آنان به ستیز بر نخیزد
پیوسته در پستی هایی آرام گیرد که مردمان را از آنها بیزاری است
بدینسان به دائو نزدیک است .
پس :
برای ماندن : پستی را
برای دل ها : ژرفایی را
برای یاران : مهر ورزی را
برای سخن : یکدلی را
برای فرمان راندن : نظم نیکو را
برای امور : توانایی را
و برای کردار ها وقت مناسب را خوش داریم ...

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
یک جمله از استاد دشی مو رو :
هر یک از ما ذره ای است آکنده از آگاهی . نوری ظریف و شکننده و تابشی کوتاه از وجودی محکوم به مرگ که از هیچ مطلق می آید و همچون ستاره ای که در شب می درخشد . نقطه ای نا چیز در گستره اقیانوس ساکت و آرام هیچ !!!!!!!!!!
اینارو واسه این نوشتم که یاد آور بشم انسان هر چیزی هم باشه باز در مقابل مرگ و ... بسیار ناتوان است
حال یک تمرین فوق العاده برای بالا بردن اراده :
روزی 100 بار به خود بگویید من با اراده ترین انسان روی زمین هستم

روزی حداقل نیم ساعت پیاده روی کنید منتها با سرعتی معادل دوبرابر سرعت پیاده روی عادی . دقت کنید که نباید بدوید یا بجهید فقط و فقط راه بروید ولی تا آنجا که میتوانید با سرعت بالا . در فوائد بسیار این تمرینات شک نکنید بعد از 10 روز از انجام آنها نتایج مبهوت کننده ای مشاهده خواهید کرد ....

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
با سلام خدمت تمامی اساتید گرامی
مدت زیادیه که به این تاپیک سرنزدم علتهای زیادی هم داشته از جمله تاپیکی که در مورد مسائل آخرالزمان زدم و همچنین خرابی کامپیوتر و خرابی خطوط اینترنت .
به هر صورت از اینکه چنین بزرگانی روشنگر راهمون هستند خیلی خوشحالم .
یک موضوع در مورد علم هیپنوتیزم بگم چون خودم شاگرد استاد مرحوم کابوک(شعبان طاوسی )بودم. این روش امروزه بیشتر از هر روشی برمبنای اصول علمی شکل گرفته به طوری که خیلی از اصول سالهای قبل کاملا تغیر کرده تقریبا دیگه عوامل تاثیر گذار درونی و نیروی درون در اون کاربردشون را از دست داده و بیشتر برمبنای تلقین و روانشناسی جهت پیدا کرده.

در مورد کتابهای استاد خودم نیز عقیده من اینه که به علت قدیمی بودن موضوعشون- از اساتید جدیدتری استفاده کنید . استاد کابوک تقریبا منکر ماورالطبیعه بود تا اینکه در اواخر عمرشون با دیدن حرکات دراویش و بعضی از یوگی های هندی نظرشون تغیر کرد ولی دست اجل اجازه نشر مطالب جدید را بهشون نداد.
اساتید روانشناسی و هیپنوتیزم خوبی در ایران هستند که در امر نگارش هنوز موفقند مثل استاد جمالیان .
همه روشهایی که به نوعی منجر به رسیدن به نیروی درونی میشوند در اصل از یک سرچشمه متشعشع میشوند
واون هم تمرکز خاص و دوری از تشتت افکاره که از راههای بسیاری به اون میرسند
بعضی ها از طریق ریاضت و سختی کشیدن : مثل یوگا
بعضی از طریق تنفسها و حرکات خاص : مثل تای چی
بعضی از طریق عبادت های خاص:
و.......
در همین بندر های جنوبی خودمون من مراسمی را دیدم که بر روی زغال داغ راه می رفتند یا اعمال دراویش .
کلا همه یک هدف را دنبال می کنند. ولی از راههای متفاوت.

اینهمه جنگ و جدل حاصل کوته نظریست
چون نکو مینگرم حاصل افسانه یکیست

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از roje_aria79 :
با سلام خدمت تمامی اساتید گرامی
مدت زیادیه که به این تاپیک سرنزدم علتهای زیادی هم داشته از جمله تاپیکی که در مورد مسائل آخرالزمان زدم و همچنین خرابی کامپیوتر و خرابی خطوط اینترنت .
به هر صورت از اینکه چنین بزرگانی روشنگر راهمون هستند خیلی خوشحالم .
یک موضوع در مورد علم هیپنوتیزم بگم چون خودم شاگرد استاد مرحوم کابوک(شعبان طاوسی )بودم. این روش امروزه بیشتر از هر روشی برمبنای اصول علمی شکل گرفته به طوری که خیلی از اصول سالهای قبل کاملا تغیر کرده تقریبا دیگه عوامل تاثیر گذار درونی و نیروی درون در اون کاربردشون را از دست داده و بیشتر برمبنای تلقین و روانشناسی جهت پیدا کرده.

در مورد کتابهای استاد خودم نیز عقیده من اینه که به علت قدیمی بودن موضوعشون- از اساتید جدیدتری استفاده کنید . استاد کابوک تقریبا منکر ماورالطبیعه بود تا اینکه در اواخر عمرشون با دیدن حرکات دراویش و بعضی از یوگی های هندی نظرشون تغیر کرد ولی دست اجل اجازه نشر مطالب جدید را بهشون نداد.
اساتید روانشناسی و هیپنوتیزم خوبی در ایران هستند که در امر نگارش هنوز موفقند مثل استاد جمالیان .
همه روشهایی که به نوعی منجر به رسیدن به نیروی درونی میشوند در اصل از یک سرچشمه متشعشع میشوند
واون هم تمرکز خاص و دوری از تشتت افکاره که از راههای بسیاری به اون میرسند
بعضی ها از طریق ریاضت و سختی کشیدن : مثل یوگا
بعضی از طریق تنفسها و حرکات خاص : مثل تای چی
بعضی از طریق عبادت های خاص:
و.......
در همین بندر های جنوبی خودمون من مراسمی را دیدم که بر روی زغال داغ راه می رفتند یا اعمال دراویش .
کلا همه یک هدف را دنبال می کنند. ولی از راههای متفاوت.

اینهمه جنگ و جدل حاصل کوته نظریست
چون نکو مینگرم حاصل افسانه یکیست

سلام خدمت دوست و استاد عزیز
شما که شاگرد استاد کابوک هستید چرا اینقدر کم لطف و کم پیدا هستید بیشتر به ما سر بزنید . استاد کابوک را می شود بنیانگذار هیپنوتیزم علمی در ایران دانست که مقام والاشون مورد تایید بسیاری منجمله استاد ولی زاده است . به نظر من بهتر است جدید و قدیم را در هم بیامیزیم و از هر دو استفاده کنیم نه اینکه یکی را مطلق و دیگری را عبث بدانیم و در واقع ورود به هر ضمینه ای بدون دانستن گذشته آن کاری بیهوده است مگر نه ....در ثانی هیپنوتیزم را جدا از مانیتیزم و ... ندانیم
در آخر یاد استاد کابوک را که برای معرفی هیپنوتیزم در ایران بسیار زحمت کشیدند را گرامی میداریم .
بیا تا گل بر افشانیم و می در ساغر اندازیم
فلک را سقف بشکاغیم و طرحی نو در اندازیم ....

roje_aria79

Registered User
لایک‌ها
19
به نقل از linkhoo :
سلام خدمت دوست و استاد عزیز
شما که شاگرد استاد کابوک هستید چرا اینقدر کم لطف و کم پیدا هستید بیشتر به ما سر بزنید . استاد کابوک را می شود بنیانگذار هیپنوتیزم علمی در ایران دانست که مقام والاشون مورد تایید بسیاری منجمله استاد ولی زاده است . به نظر من بهتر است جدید و قدیم را در هم بیامیزیم و از هر دو استفاده کنیم نه اینکه یکی را مطلق و دیگری را عبث بدانیم و در واقع ورود به هر ضمینه ای بدون دانستن گذشته آن کاری بیهوده است مگر نه ....در ثانی هیپنوتیزم را جدا از مانیتیزم و ... ندانیم
در آخر یاد استاد کابوک را که برای معرفی هیپنوتیزم در ایران بسیار زحمت کشیدند را گرامی میداریم .
بیا تا گل بر افشانیم و می در ساغر اندازیم
فلک را سقف بشکاغیم و طرحی نو در اندازیم ....

شما اساتید همه اینقدر بزرگ و والاهستید که من در برابر شما شاگردی بیش نیستم . بله استاد عزیز ما کابوک اولین بنیانگذار علمی این رشته در ایران بود (ویکی از برجسته ترین اساتید آسیا که در انجمن حهانی عضویت داشت).ولی متاسفانه در بعد از انقلاب چنان رفتاری با او شد که شایسته یک استاد بزرگ نبود(ازجمله چند مدتی زندان اوین بودن به جرم سیاسی و...)
استاد کابوک شعار مشهوری داشتند که روزی تمام ایرانیان (وحتی جهان) بر پایه این علم به بالاترین درجه خواهند رسید

بله حرف شما صحیح است با اینکه اصول قدیمی همچون مانیه تیزم با جایگزینی قدرتمند همچون هیپنوتیزم علمی جابجا شده اند ولی ریشه از شاخه جدا نیست .فقط چون خود استاد در آخرین سالهای عمر بسیاری از اصول هیپنوتیزم را قابل تغیر دید و سعی در اصلاح و جایگزینی نمود متاسفانه این موارد هنوز در کتب قدیمی استاد عوض نشده و من خواستم که یاد آوری کنم مبادا دوستان با خواندن مباحث آن کتابها و مقایسه با کتب جدید به اشتباه دچار شوند .

البته من سعادت همراهی همیشگی با آن استاد را نداشتم و در اواخر هم از راه مکاتبه از احوال ایشان با خبر میشدم .
یکی از آرزوهای دیگر استاد ایجاد مجله یا ماهنامه ای در مورد مباحث هیپنوتیزم و پارا پسیکولوژی بود. که باعث همبستگی و هم آوایی دیگر اساتید این رشته در ایران شود. روحش گرامی باد.

linkhoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
به نقل از roje_aria79 :
شما اساتید همه اینقدر بزرگ و والاهستید که من در برابر شما شاگردی بیش نیستم . بله استاد عزیز ما کابوک اولین بنیانگذار علمی این رشته در ایران بود (ویکی از برجسته ترین اساتید آسیا که در انجمن حهانی عضویت داشت).ولی متاسفانه در بعد از انقلاب چنان رفتاری با او شد که شایسته یک استاد بزرگ نبود(ازجمله چند مدتی زندان اوین بودن به جرم سیاسی و...)
استاد کابوک شعار مشهوری داشتند که روزی تمام ایرانیان (وحتی جهان) بر پایه این علم به بالاترین درجه خواهند رسید

بله حرف شما صحیح است با اینکه اصول قدیمی همچون مانیه تیزم با جایگزینی قدرتمند همچون هیپنوتیزم علمی جابجا شده اند ولی ریشه از شاخه جدا نیست .فقط چون خود استاد در آخرین سالهای عمر بسیاری از اصول هیپنوتیزم را قابل تغیر دید و سعی در اصلاح و جایگزینی نمود متاسفانه این موارد هنوز در کتب قدیمی استاد عوض نشده و من خواستم که یاد آوری کنم مبادا دوستان با خواندن مباحث آن کتابها و مقایسه با کتب جدید به اشتباه دچار شوند .

البته من سعادت همراهی همیشگی با آن استاد را نداشتم و در اواخر هم از راه مکاتبه از احوال ایشان با خبر میشدم .
یکی از آرزوهای دیگر استاد ایجاد مجله یا ماهنامه ای در مورد مباحث هیپنوتیزم و پارا پسیکولوژی بود. که باعث همبستگی و هم آوایی دیگر اساتید این رشته در ایران شود. روحش گرامی باد.

دقیقآ درست فرموده اید . ضروری است بیشتر با ما در ارتباط بوده و دوستان را از فیض محضرتان محروم نفرمایید.
در ضمن دوستان و استادان گرامی : امیر خان و استاد شائولین و توتی دیگر کم پیدا شده اند ...

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
به نام خدا
با عرض سلام خدمت تمامي اساتيد ودوستان عزيزم .
در مورد سئوال دوست عزيزم در مورد استفاده از گوشت حيوانات حلال گوشت و ديگر مواد مغزي آنها مانند لبنيات و .... بايد عرض كنم سخنان دوست عزيزم لينخو كاملاً صحيح مي باشد مصرف گوشت و ديگر مخلفات جانبي آن مانند لبنيات نه تنها اشكالي ندارد بلكه هم در اسلام و هم در تمامي محافل علمي بسيار سفارش شده است گفته اي از معصوم وجود دارد كه نقل كرده اند اگر مسلماني تا چهل روز به علت فقر گوشت مصرف نكرده باشد بايد از بيت المال برداشت كرد و گوشت او و خانواده او را تامين كرد البته در مصرف گوشت بسيار بايد توجه كرد حداقل در هفته يك بار بايد مصرف شود و آن هم بهتر است بصورت آب پز باشد تا سرخ شده ويا كبابي مصرف لبنيات نيز كاملاً مشخص است و واضح كه بايد به اندازه كافي مصرف شود ؛ در ضمن توجه دوستان عزيز را متوجه اين نكته مي كنم كه بهتر است زياد بر روي اين گونه موارد حساس نشوند ( تذكر نمي گويم در موارد تغذيه سهل انگار باشيد بلكه بسيار هم شما را سفارش مي كنم كه در مورد چگونگي مصرف غذاها كاملاً دقت داشته باشيد فقط مي گويم كه زياد حساس نشويد ) و بيشتر وهم و وقف حواس خود را بر روي چگونگي تمرينات و تكنيكها معطوف داريد . تكرار مي كنم با لذت به نتيجه برسيد سختگيري زياد ممكن است شما را از رسيدن به هدف دل زده كند .
نكات امروز بسياري از دوستان تازه وارد از من سئوال شخصي پرسيده اند كه اصلاً ثمره تمركز حواس چيست ؟
بايد به اين عزيزان بگويم افراد بنا به اهدافي كه دارند و بر اساس مشاغل خود جوابهاي گوناگوني به اين سئوال خواهند داشت ، صرف نظر از اهداف اختصاصي افراد ، نتايج و فوائد عمومي و همگاني تمركز فكر را مي توان مورد اشاره قرار داد كه اولين و مهمترين ثمره برخوردار بودن از تمركز فكري ، كسب آرامش روحي و رسيدن به اعتماد به نفس است . دوستان عزيز مي دانند كه تمركز خوب موجب يادگيري بهتر مي شود و حافظه اي امين تر براي انسان بوجود مي آورد . تشتت فكري كه در موقعيت هاي حساس موجب دستپاچگي و خرابكاري مي شود و فرد را از كنترل خارج مي كند با تمرينات تمركز از بين مي رود . فرد به آرامش و انتظام فكري مي رسد و چيزي نمي تواند در او توليد اظطراب نمايد ( ميدانيد در زندگي ماشيني امروز بيشترين لطمات بصورت روحي و فكري مي باشد ) مهم فردي كه داراي تمركز فكر است به هر چيز همانقدر مي انديشد كه ارزش آنرا دارد و هيچ فكري نمي تواند سركشي كند و ما را مطيع خود كند .
با بدست آوردن توانائي تمركز قوي انسان قادر است عليرغم شدت بعضي از حوادث يا رويدادهاي ناگوار خود را از تاثير بد آنها دور نگهدارد فردي كه دچار عدم تمركز فكري است مانند يك بازيچه منفلي است كه ساعتها و مدتها اسير يك فكر بي سرانجام و ناراحت كننده است و به هيچ نتيجه اي هم نمي رسد و جز خستگي روحي به چيز ديگري نمي رسد .
پس اگر مي خواهيد حافظه اي قوي نكته سنج و به دور از تشتت فكري داشته باشيد بايد تمركز فكر و آموزش نيروهاي دروني براي كنترل افكار را شروع كنيد .

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
دو نوع تمركز فكري داريم .
1 - تمركز غير ارادي كه اين تمركز زماني رخ مي دهد كه شما دروناً و قلباً در كار و يا حل مسئله اي مشتاق هستيد . در اين حالت شما بدون آگاهي آنچناني از تمركز قواي خود براي حل با اشتياق دروني مي توانيد بخش زيادي از قواي خود را براي حل و برطرف كرن مشكل متمركز كنيد . صورت ديگر تمركز غير ارادي به هنگام هيجانات بروز مي كند مثلاً شما بطور ناگهاني از شنيدن صداي بلند دچار ترس مي شويد ، اين صدا و منشا آن تمام حواس شما را معطوف خود مي كند .
2 - تمركز ارادي اين تمركز زماني پيش مي آيد كه شما خودتان در تلاش براي انجام كار يا حل مسئله اي تمركز مي كنيد و سعي مي كنيد با افكار مزاحم و اخلال گر برخورد كنيد و آن را پس بزنيد .
دلايل عدم تمركز نيز دو بخش است
1 - زماني كه شما مجبور به كاري مي باشيد كه علاقه اي به آن نداريد .
2 - فشارهاي رواني يا استرس ها از عوامل مهم وعمده تشتت فكري مي باشند .

SHAOLIN

Registered User
لایک‌ها
0
يك سئوال كدام يك از دو نوع تمركز برتر و بهتر است تمركز ارادي يا غير ارادي ؟
اين را به دوستان واگذار مي نمايم تا نظرات خود را بيان كنند . البته بعد از نظرات دوستان جواب را خواهيم داد .

بالا