برگزیده های پرشین تولز

همه چیز درباره اسکی

به نظر شما مطالب این تاپیک چقدر مفید هست ؟

• Total voters
    148

mohammad_84

Registered User
لایک‌ها
192
تعرفه نهایی ورودی پیست دیزین تعیین شد

طبق اعلام بهره بردار پیست دیزین، تعرفه نهایی ورودی این پيست بدون محاسبه مالیات ارزش افزوده، در روزهاي شنبه تا سه شنبه 68 هزار و هشتصد تومان و روزهاي تعطيل به همراه چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 88 هزار تومان تعيين گرديد.
امسال عجیبه بهره بردار کمی تا قسمتی حال داده :general609::general609:

koonkooa

Registered User
لایک‌ها
2,542
تعرفه نهایی ورودی پیست دیزین تعیین شد

طبق اعلام بهره بردار پیست دیزین، تعرفه نهایی ورودی این پيست بدون محاسبه مالیات ارزش افزوده، در روزهاي شنبه تا سه شنبه 68 هزار و هشتصد تومان و روزهاي تعطيل به همراه چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه 88 هزار تومان تعيين گرديد.
امسال عجیبه بهره بردار کمی تا قسمتی حال داده :general609::general609:
بهره بردار پيست ديزين شركت بامپاد بود كه امسال عوض شد و افتاد دست يه شركت ديگه ...

mohammad_84

Registered User
لایک‌ها
192
بهره بردار پيست ديزين شركت بامپاد بود كه امسال عوض شد و افتاد دست يه شركت ديگه ...
جالب
ان شا الله که این بهره بردار با انصاف تر باشه
قبلی که هر سال ...
یادم نمیره اون سالی که پیستو آتیش زدن خسارت پیستو قشنگ چند برابر کشیدن رو بلیط

fnm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Bannner.jpg

سلام به همه دوستان
قراره در این تاپیک در مورد ورزش اسکی صحبت کنیم ، از دوستانی که در این زمینه تجربیاتی دارن دعوت میشه بیان و تجربیات خودشون رو در اختیار بقیه قرار بدن :)

متاسفانه به علت ف **ی***ل**ت**ر شدن اپلود سنتر ، عکس های تاپیک فعلا قابل مشاهده نیستن .... سعی می کنم در اولین فرصت عکس ها رو جای دیگری آپلود کنم
- آموزش اسکی :
رسیدن به تعادل
پوشیدن اسکی ها
راه رفتن با اسکی
صعود با اسکی
از \/ تا | |
پیچ موازی،Parallel Turn

- چگونه اسنوبرد کنیم :
بخش اول
بخش دوم
بخش سوم
بخش چهارم

- خرید لوازم اسکی :
Helmet
Goggle
Ski Boot

- مروری بر پیست های اسکی در ایران ( دیزین ، شمشک ، توچال ، آبعلی ، دربندسر )

- تمرینات ورزشی قبل از اسکی : ( نرمش ها ، تمرین با وسایل )

- تکنولوژی و پروسه ساخت لوازم اسکی ( بایندینگ )

- خبرهای اسکی، مسابقات اسکی

- آشنایی با قهرمانان اسکی جهان :
Hermann Maier
Benjamin RAICH
Didier CUCHE

- مطالب خواندنی
چند نکته برای خرید اسکی آلپاین
درجه بندی انواع مسیر در پیست های جهانی
اسكي محبوب ‌ترين ورزش زمستاني
اسكي تاريخي ويسوكه
تاریخچه اسکی در ایران
تاریخچه اسکی در ایران (قسمت دوم)
تاریخچه اسکی در ایران (قسمت سوم)
تاریخچه اسکی در ایران (قسمت چهارم)
درجه فیکس اسنوبرد
Freestyle Skiing - Moguls
نكاتي در مورد واكس زدن اسکی

آدرس چند فروشگاه لوازم اسکی

اطلاع از وضعیت آب و هواي پیست دیزین
سايت پیست دربندسر
سلام من تازه به اسكي علاقه مند شدم و يك جلسه با مربي آلپاين رو تجربه كردم، يه سوال داشتم كه چه قدر طول مي كشه تا اسكي ياد بگيري و هيچ جوابي تو نت پيدا نكردم، درسته كه به استعداد و پشتكار بستگي داره و اينكه مي خواي چه قدر ياد بگيري ولي بالاخره يه جوابي بايد براش باشه ، من مي خوام هزينه هامو حساب كنم و از اونجايي كه مربي هزينه اش زياد بود مي خوام بدونم چند جلسه بايد با مربي تمرين كنم تا بتونم وارد پيست شم وتنهايي اسكي كنم

koonkooa

Registered User
لایک‌ها
2,542
سلام من تازه به اسكي علاقه مند شدم و يك جلسه با مربي آلپاين رو تجربه كردم، يه سوال داشتم كه چه قدر طول مي كشه تا اسكي ياد بگيري و هيچ جوابي تو نت پيدا نكردم، درسته كه به استعداد و پشتكار بستگي داره و اينكه مي خواي چه قدر ياد بگيري ولي بالاخره يه جوابي بايد براش باشه ، من مي خوام هزينه هامو حساب كنم و از اونجايي كه مربي هزينه اش زياد بود مي خوام بدونم چند جلسه بايد با مربي تمرين كنم تا بتونم وارد پيست شم وتنهايي اسكي كنم
مربيتون اگر دوست و اشنا باشه تو ٥ جلسه شما اوكي ميشيد بقيش به خودتون بستگي داره كه چقدر استعداد داشته باشيد و دل به كار بديد يعني بعد از ٥ جلسه مربي چيزي نداره كه به شما اموزش بده !
اگر مربيتون از همين مربياي داخل پيست هست معمولا دل به كار نميدن و جوري اموزش ميدن كه جيب خودشون رو پر كنند و تا جايي كه بتونند شما رو دنبال خودشون الكي ميكشند ...

• Like
Reactions: v20

v20

Registered User
لایک‌ها
18
به نظر من هم 5-6 جلسه کافی هست ولی خود من با 10 جلسه تو کلاس گروهی یاد گرفتم . شما بعد از 5-6 جلسه مهارت کلی را بدست میاری بعد از اون تمرین و تمرین و رفع نواقص تکنیکی ...
بستگی داره که بخوای تو چه سطحی اسکی کنی ؟؟؟؟
فقط از من به شما نصیحت 3-4 جلسه اول به علت عادت نداشتن بدن به فعالیت سنگین و زمین خوردن های متوالی خیلی سخت و دردناک خواهد بود و شاید لذتی وجود نداشته باشد ولی بعد یاد گرفتین و بدنتون هم عادت کرد لذت و هیجان واقعی اسکی را تجریه می کنید . پس برای ادامه دلسرد نشین و سعی کنید جلسات آموزش را به صورت مداوم (هفتگی) دنبال کنید تا نتیجه بهتری بگیرین
پیشنهاد من برای یادگیری پیست دربندسر به علت وجود پیست مبتدی هست دیزین هم خوبه ولی از دربندسر شروع کنید.

• Like
Reactions: fnm

Bon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان درباره خرید وسایل اسکی آلپاین مخصوصا بوت کسی هست راهنمایی کنه؟
فلکس 70 الی 80 برای سطح متوسط مناسب هست طبق تحقیقم,ولی چه برندی؟

mohammad_84

Registered User
لایک‌ها
192
با شروع موج جديد بارش برف
جاده شمشک به دیزین موقتاً مسدود شد

rah_jade11s[1].jpg
جاده شمشک به دیزین به علت بارش برف و لغزندگی بیش از حد جاده، موقتاً از ساعات پاياني جمعه شب تا اطلاع ثانوی مسدود شد.

به گزارش روابط عمومی مجموعه‌های اسکی، جاده شمشك به ديزين معروف به "جاده بالا" از ساعات پاياني جمعه شب دوم بهمن ماه به دليل احتمال کولاک و همچنین لغزندگی بیش از حد جاده، مسدود گرديد.

ariaaminal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من اسنوبرد میرم بردم سالامون می خوام تایدیکر بگیرم .
آیا برد خودم خوب یا نایدیکر راهنمایی کنید مرسی

mohammad_84

Registered User
لایک‌ها
192
سلام من اسنوبرد میرم بردم سالامون می خوام تایدیکر بگیرم .
آیا برد خودم خوب یا نایدیکر راهنمایی کنید مرسی
بستگی به خودت داره
من الان چند ساله برد سالامون دارم و ازش راضیم.

kambif

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب بعد از انجام تمرینات بدنی و عادت کردن به بوت ها و اسکی ها زمان آن رسیده تا با اسکی ها یمان کمی راه برویم ابتدا سعی می کنیم تا تمرینات زیر را روی يک سطح صاف انجام بدهیم :

1- در حالت ایستاده و در جا، پاها را به موازات همدیگر عقب جلو می کنیم به این صورت که در هر بار یک پا جلو و پای دیگر عقب باشد

2- همزمان باکشیدن و عقب جلو کردن پاها سعی می کنیم تا فشار را بر پنجه و پاشنه تقسیم کنیم .اصلا سعی نکنید تا اسکی ها را با خود بکشید .... فقط کافی است آنها را روی برف سر بدهید

3- پا ها را به تناوب بلند کرده و به زمین می گذاریم ( در این حالت سعی می کنیم اسکی بالا صاف بایستد )

4- این بار پای راست را بلند کرده و عمود بر پای چپ قرار می دهیم ، جوریکه اسکی ها زاویه 90 درجه بگیرند.
سپس پای چپ را برداشته و در کنار پای راست می گذاریم (همین حرکت را برای پای چپ هم انجام می دهیم )

5- حالا با کمک باتوم ها خود را به جلو کشیده و در یک خط مستقیم شروع به حرکت می کنیم ، باید سعی کنیم
تا با اسکی ها سر بخوریم و از کشیدن آنها خودداری کنیم .دراین حالت ساق ها باید کاملا به زبانه بوت چسبیده و به آنها فشار وارد کنند تا اسکی به جلو حرکت کند سعی کنید تا عمل باتوم زدن و سر خوردن با هم هماهنگ باشد.

حالت درست ایستادن روی اسکی ها :

1- بالاتنه کاملا صاف و شانه ها از همدیگر جدا هستند

2- فاصله بین اسکی ها 25 تا 30 سانتی متر باشد

3- زانو ها خم شده و ساق ها کاملا به زبانه بوت چسبیده باشند(باید فشار بوت ها را بر روی ساق پا احساس کنید)

4- دست ها کاملا به جلو و آرنچ ها کمی خم شده باشند

تصویر زیر حالت درست بدن را در هنگام اسکی نشان می دهد :

5.jpg

حالا سعی کنید نوک اسکی ها را به هم نزدیک کنید ( پاها را به صورت عدد 8 قرار داده و اسکی ها را به لبه میبریم)
به این حرکت ترمز 8 (Breaking wedge) گفته می شود :

6.jpg

ترمز 8 مطمئن ترین راه برای توقف اسکی ها در مراحل ابتدایی است یعنی هروقت احساس کردیم
که سرعتمون داره زیاد میشه می تونیم با این ترمز سریعا بایستیم.

سلام
عكسهاي مربوط به قسمت آموزش اسكي را كجا ميتوانم دان كنم؟
عكسها باز نميشوند
متشكرم

aren8

Registered User
لایک‌ها
63
منم علاقه دارم منتها هزینه هاش یکم زیاده :general607:

fnm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
براي جلوگيري از افتاب سوختگي چه كرم ضد افتابي استفاده مي كنيد، انقدر اسكي هيجان و لذت داره كه من معمولا گذشت زمان رو احساس نمي كنم و يادم ميره هر دو ساعت تمديد كنم، ولي حتي وقت هايي كه تمديد هم مي كنم باز هم صورتم ميسوزه

fnm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من هم 5-6 جلسه کافی هست ولی خود من با 10 جلسه تو کلاس گروهی یاد گرفتم . شما بعد از 5-6 جلسه مهارت کلی را بدست میاری بعد از اون تمرین و تمرین و رفع نواقص تکنیکی ...
بستگی داره که بخوای تو چه سطحی اسکی کنی ؟؟؟؟
فقط از من به شما نصیحت 3-4 جلسه اول به علت عادت نداشتن بدن به فعالیت سنگین و زمین خوردن های متوالی خیلی سخت و دردناک خواهد بود و شاید لذتی وجود نداشته باشد ولی بعد یاد گرفتین و بدنتون هم عادت کرد لذت و هیجان واقعی اسکی را تجریه می کنید . پس برای ادامه دلسرد نشین و سعی کنید جلسات آموزش را به صورت مداوم (هفتگی) دنبال کنید تا نتیجه بهتری بگیرین
پیشنهاد من برای یادگیری پیست دربندسر به علت وجود پیست مبتدی هست دیزین هم خوبه ولی از دربندسر شروع کنید.
الان تقريبا ده جلسه مربي داشتم ، دو جلسه اول رو توچال، بعد شمشك، الان هم چند هفته ايي هست كه ديزين ميرم. خيلي خوشحالم كه اسكي رو انتخاب كردم، به جرات مي تونم بگم بهترين تفريح زندگيمه

hooman528

Registered User
لایک‌ها
90
ایران تنها کشوری در کهکشان راه شیری هست که 80 میلیون جمعیت همیشه در حال اسکی کردن هستن ! خدا رو شکر منم راضیم . هنوز فیکس های 747 داره برام کار میکنه .
فقط خلاف بقیه اسکی میکنم تو نکوبیده ! اینجوری امن تره .
چوبام همیشه صابون زده و آماده س ... البته شرایط سخته قبلا قلوه سنگ کمتر بود و چوبا سالم تر می موندن . الان قلوه سنگا بیشتر شده و احتمال به فنا رفتن چوب بیشتر شده .

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
میخوام قبل از شروع فصل اسنوبرد رو بدم هم چند تا خط زیرشو درست کنند هم واکس بزنند، کجا کارش خوبه و جنس اکی استفاده می کنه برای تعمییر و واکس و از نظر قیمت منصفه؟

ericmeyer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همگی
دوستان کسی میدونه با قیمت های وحشتناک الان از کجا میتونم یه لباس اسکی با قیمت مناسب تهیه کنم؟ خرید آنلاین از سایتی مثل دیجی کالا یا دیجی استایل رو پیشنهاد میدید یا خرید حضوری از مغازه رو؟ به نظرتون کدوم قیمت های بهتری دارن؟

بالا