برگزیده های پرشین تولز

همه چیز درباره مانگـا : معرفی ، تبادل نظر و ...

Kakashi

Registered User
لایک‌ها
2
منم با ایشون موافقم ... من همیشه آخر طراحی یادم میاد که از پاک کن هم میشه استفاده کرد ... در اصل نا خود آگاه استفاده نمی کردم

می گم سطح پیشرفته هم جزء مانگا حساب می شه ؟.. آخه تا اونجا که می دونم سبک مانگا ها کلا سیاه و سفید هست...

در کل خیلی عالی بود :happy: ... موارد خیلی جالبی رو تذکر داده بودین :happy: ... این مداد نوری رو هم که گفتین چیز خوبیه .. باید بزارمش تو برنامه ی آیندم

در کل برای شروع یه مداد بی پنج و یه زیردستی ( از اینها که گیره هم داره ... اسمش یادم نمیاد !!! ) خوبه .... توصیه بعدی هم برای بعدا :lol:

خیلی ممنون برادر:happy:

سطح پیشرفته در واقع بله ، جزئی از مانگاست ( در واقع درسته که بیشتر در کامیک ها مورد استفاده قرار میگیره ) ولی برای اینکه توضیحات از اول تکمیل داده بشه ، اونم کنار اینا خواهیم گفت:happy:

مداد نوری برای هر طراحی لازمه ( بیشتر برای طراحان CG که اینجانب خود را یکی از کوچکترین اعضای این مجموعه میداند و میخواهد کمکی در راستای پیشرفت تاپیک انجام دهد ;) )

من خودم یه زیردستی به اندازه A3 و مداد B2 رو از همه بیشتر استفاده میکنم:happy:

در مورد عکس هم خیلی ممنون:happy:

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
سلام داداش سیمور :happy: میگم این مانگا ها Rate ندارن؟:blink: یعنی یه چیزی که به ما کمک کنه تا دانلود مانگا ها رو الویت بندی کنیم؟:cool: خودشم ، بنظر من یک لیستی تهیه شه که اونارو داون کنیم و بین خودمون شیر کنیم ، مثل همین انیمه ها. نظرت چیه؟;)
rate که همون ANN که هوآشان عزیز هم گفت ...
lotsocoffee.gif
... البته من دو سه تا سایت مختلف رو چک می کنم قبل از گرفتن ... ولی نهایتا اگه همه بگن بد و دل آدم بگه خوب ، می گیرمش ، نه ؟!!! ...
rollingf.gif

درباره share هم من می تونم بدم به یکی ( تو یا دانیل ) و بدید به بقیه ..
169.gif

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
ميخواين شير كنين ؟‌
greenstars.gif
grouphug.gif
فعلا كه جريان اوشين كنسل شده ! منم ميتونم تو پخش كردن كمك كنم ...
yum.gif

Kakashi

Registered User
لایک‌ها
2
درباره share هم من می تونم بدم به یکی ( تو یا دانیل ) و بدید به بقیه ..
169.gif

وقتی که دنی هست که ما جسارت حرف زدن نداریم که :lol: پس بنظر من یک لیستی از مانگا ها رو تهیه کنیم و شروع کنیم به داونشون و بفرستیم به دنی ;)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دیشب نوول گرافیکی 300 رو داشتم می خوندم ( فرانک میلر )... فکر کنم برای سومین بار ...
reading.gif

250px-300_comic.jpg

فارغ از اینکه موضوع داستان چیه و اینا ، این تک گویی واقعا زیباست ( درباره آخرین نیزه ای که لئونیداس پرتاب می کنه ) : " زره اش تنگ بود و دیدش محدود .. سپرش سنگین بود و تعادلش اندک ... و هدفش دور بود ... دور ... "
sad24.gif

چند تا DVD شده تا الان؟
hanghead.gif
میخوای بذار وقتی به 5-6 تا رسید بده به من
badaf.gif
فکر نکنم هنوز به یه DVD رسیده باشه ... اوکی بذار بیشتر بشه ..

R-Gunnm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان عزيز
اميدوارم منو توي جمع خودتون قبول كنيد و اگر صحبتي از روي بي تجربگي كردم زياد ضايعم نكنيد:blush:
از امشب سعي ميكنم مانگا هاي كه خواندم و به شما هم معرفي كنم اگر چه ممكنه اونا رو قبل از من خوانده باشيد
قبلش اينو بگم كه در زمان جوجگي با كتاباي تن تن و قبل از اون حتي كتاباي اسپايدرمن و بتمن وسوپرمن آشنا بودم
و جالب اينكه star wars بصورت گرافيك نول يا كميك استريپ داشتم (بعضي از اونا از داييم به من ارث رسيده بود) :p
اينا رو گفتم كه بعدا متلك نندازيد و اين يه علاقه خيلي قديميه :D :blush:
خلاصه ببخشيد
موج دوم از اونجا شروع شد كه كانالاي ماهواره رو داشتم بالا پايين ميكردم (اينم بگم كه يه كارت skystar2 دارم)
كه توي كانال AB1 انيمه Maison Ikkoku كه توي فرانسه به Juliette je t'aime معروفه رو داشت
پخش ميكرد خيلي برام جالب بود اگرچه اندازه بز از فرانسه سر در نمي اوردم
كرمم گرفت كه برم اون انيمه رو Download كنم آره عشقي عشقي 96 قسمت اونو با µTorrent گرفتم
اونم با سرعت 3 يا 4 كيلو در ثانيه چه فضاحتي بود :wacko:
بعد تازه به عقلم رسيد كه حتما مانگاي اونم هست ........ :blink:
اطمينان داشته باشيد كه بعدا ديگه اينقدر شر و ور نميگم ;)
خوب حالا يه ذره جدي بشيم
Maison Ikkoku دومين كار خانم Rumiko Takahashi هستش كه داستان رومانتيك (عشقولانه) جالبي داره و
كاراكترا خيلي به حقيقت نزديكند
اين خانم محترم زير دست جناب Kazuo Koike (نويسنده مانگاي زيباي crying freeman و Lone Wolf and Cubبعدا راجع بهشون مي نوسم) آموزش ديدن واين جناب معتقد بود كه شخصيتهاي داستان بايد محكم و فكر شده باشن
قبل از اين مانگا كار Urusei Yatsura شروع كرده بودن ولي اين دو كتاب هم زمان به پايان رسيد
از اين خانم محترم اين مانگا ها به چاپ رسيده
Ranma ½
InuYasha
Urusei Yatsura
Maison Ikkoku
Mermaid Saga
One-Pound Gospel
Rumic Theater
Rumic World
كه InuYasha بعد از500 قسمت هنوزم ادامه داره :eek:
خوب برگرديم به جريان اصلي
Maison Ikkoku كه 14 قسمت يا Volumes اگه بخواهيد بعدا يه كمي راجع به داستانش هم صحبت ميكنم
اينم بگم كه من مانگاشو با eMule Plus گرفتم اگه بخواهيد بعدا اين برنامه كه من عاشقشم را هم براتون توضيح ميدم
البته با اجازه حرفه ها
خوب شانس آورديد ميخواستم بيشتر شرو ورر بنويسم ولي خيلي خستم
بريد خودتون نگاه كنيد
http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/manga.php?id=354
پس تا بعد.............

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
سلام دوستان عزيز
اميدوارم منو توي جمع خودتون قبول كنيد و اگر صحبتي از روي بي تجربگي كردم زياد ضايعم نكنيد:blush:​

سلام به دوست تازه وارد عزيز:)

بسيار خوش اومدين و اميدواريم که ما رو از اطلاعات خودتون بی بهره نزارين:happy:.

حالا که شما اينقدر مانگا خون هستين احتمالاً به ديدن خوده انيمه هاشن هم علاقمندين:D. اين لينک رو ببينين;):

http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=516463&postcount=1

برادر کاکاشی فکر کنم بد نباشه که يه ليستی هم از تمام مانگاهايی که بچه ها دارن تهيه کنين که بتونيم اون ها رو پخش کنيم و از دانلود تکراری جلوگيری کنيم. ;)

ميتونی زحمتشو بکشی؟ :eek:من اينبار دارم هانا يوری دانگو رو ميفرستم. بقيه چيزايی که دارم همه مانگاهای کوتاه هستن که خوندنشون 1-2 ساعت بيشتر وقت نميگيره و اکثراً هم معروف نيستن:p. حالا اگه رسيدم اون ها رو هم ليست ميکنم.:cool:

Kakashi

Registered User
لایک‌ها
2
برادر کاکاشی فکر کنم بد نباشه که يه ليستی هم از تمام مانگاهايی که بچه ها دارن تهيه کنين که بتونيم اون ها رو پخش کنيم و از دانلود تکراری جلوگيری کنيم. ;)

ميتونی زحمتشو بکشی؟ :eek:من اينبار دارم هانا يوری دانگو رو ميفرستم. بقيه چيزايی که دارم همه مانگاهای کوتاه هستن که خوندنشون 1-2 ساعت بيشتر وقت نميگيره و اکثراً هم معروف نيستن:p. حالا اگه رسيدم اون ها رو هم ليست ميکنم.:cool:

رو چشم خواهر ، حالا باید از برادر هایی که میخوان مانگا هاشون رو شیر کنند ، لیست بگیرم ;) داداش سیمور لیست بده:lol: فکر کنم دنی هم آرشیو کاملی داشته باشه:happy: منتظر لیستها هستم.

Kakashi

Registered User
لایک‌ها
2
خوب میدونم که رنگ در مانگا ها معمولا استفاده نمیشه ولی برای کامل شدن آموزش اینم همراه با چند مورد بی ربط دیگه میخوام بگم :

رنگها​

اطلاعات اولیه

خوب ما معمولا یه چرخ رنگ داریم که از رنگهای اصلی تشکیل شدند(حلقه بیرونی). قرمز ، بنفش ، آبی ، سبز ، زرد و نارنجی. حلقه داخلی درواقع نوع روشنتر رنگهای اصلی رو نشون میده.
رنگهایی مثل قرمز ، زرد نارنجی رو رنگهای گرم و رنگهای بنفش ، آبی و سبز رو رنگهای سرد میگن.
رنگهای گرم معمولا روشن و لذت بخش است و در هر چیزی که گرم باشه استفاده میشه. رنگهای سرد معمولا در سایه ها و چیزهایی از این قبیل استفاده میشوند.

6463ksy.gif

اصطلاحات :

رنگمایه (Hue) : خوب رنگ خالص رو با این نام میشناسیم ( مانند قرمز و آبی و ...)

شدت (Intensity) : به درجه درخشندگی رنگ گفته میشه. برای کم کردن درخشندگی رنگها معمولا کمی از مکمل (Complement) اون رنگ رو بهش اضافه میکنیم. در واقع مکمل همون "رنگ نقطه مقابل" رنگ ما هستش.
برای مثال برای درخشان کردن قرمز بهش رنگ سبز رو اضافه کنید( دقت کنید که اگه زیاد از مکمل استفاده کنید بجای درخشان شدن ، احتمال تغییر رنگ وجود داره ، مثلا اگه زیاد سبز به قرمز اضافه کنید ، بجای قرمز درخشان ، رنگ قهوه ای میشه).

مقدار (Value) : به میزان روشنی و تاریکی رنگ گفته میشه. برای مثال برای روشن کردن رنگ به اون رنگ سفید اضافه میشه.

رنگهای اصلی (Primary Colors) : رنگهای قرمز ، زرد و آبی که تمامی رنگهای دیگه از ترکیب این رنگها در مقادیر مختلف بدست میان.

رنگهای ثانویه (Secondary Colors) : رنگهایی مانند سبز ، نارنجی و ... که از ترکیب رنگهای اصلی بدست میان.

رنگ های ثالثیه (Tertiary Colors) : رنگهایی که از ترکیب رنگهای فرعی بدست میان ، مثل بنفش مایل به قرمز.

رنگهای طبیعی : وقتی 2 رنگ که مکمل همدیگرند ، در اندازه های مساوی با هم ترکیب شوند ، رنگ قهوه ای یا خاکستری طبیعی بدست میاد.

استفاده از رنگها :

632qgk3.gif

رنگهای مجاور هم رو با نام رنگهای مشابه (Analogous Colors) میشناسیم. این رنگها در چرخ رنگ کنار هم قرار میگیرند. مثل قرمز و نارنجی ، سبز و زرد و...

رنگهای مقابل هم دیگر رو رنگهای مکمل گویند. رنگهایی مثل زرد و بنفش ، سبز و قرمز و ...

یه توصیه میکنم که سعی کنید بیشتر از رنگهای مکمل و مجاور استفاده کنید ، رنگهای دیگه معمولا خوب در نمیان و معمولا زمان گیرند و رنگ دلخواه نمیشند.

چرخ رنگی دیگه (CMY)(اینم مربوط میشه به CG) :

خوب این چرخی که میبینید در واقع بر گرفته از روش قدیمی ترکیس رنگهه هستش یا به عبارت دیگه RGB هستش(Red , Green , Blue). با پیدایش کامپیوتر این چرخ رنگی تبدیل شد به CMY (Cyan , Magenta , Yellow ) که شما میبینید.

6c2qfzc.png

خوب امروزه بیشتر از RGB استفاده میشه تا CMY

نکاتی چند در مورد رنگامیزی :

1- هنگام رنگامیزی ، باید به رنگهایی دیگه هم توجه کنید. برای مثال رنگ قرمز در 2 چرخ رنگ با پس زمینه های سیاه و سفید ، یه مقدار متفاوت دیده میشه. در هنگام رنگامیزی به رنگهای اطراف کار هم توجه کنید.

2- وقتی یه کاراکتری رو میسازید ، رنگی که به کاراکتر میزنید ، خوبی و یا بدی کاراکتر رو نشون میده. کاراکتر های خوب معمولا رنگشون روشن هستش در حالی که کاراکترهای منفی معمولا رنگهای تیره دارند. منظورم این نیست که برید به کاراکتر منفی هر چی سیاه هستش بزنید روش. منظورم اینه که اگه کاراکتر خوب شما لباسی با رنگ آبی داره ، کاراکتر منفی شما هم میتونه لباس آبی رنگ داشته باشه ، منتها کمی تیره تر.

3- به ترکیب رنگهای عکس نگاه کنید ، سعی کنید به توازن برسید.

خوب برای مثال این کاراکتر رو در نظر بگیرید. در این کاراکتر رنگ نارنجی زیاد بکار رفته. برای متوازن کردن کار پس زمینه به رنگ آبی تیره انتخاب شده ( رنگ مکمل نارنجی). خوب این نکته بسیار مهمیه که بتونید توازن رو تو کارهاتون نگه دارید.

4trhft1.jpg

فعلا

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
رو چشم خواهر ، حالا باید از برادر هایی که میخوان مانگا هاشون رو شیر کنند ، لیست بگیرم ;)
دستت درد نکنه ، ممنون :happy::D

من يه سری يه ديگه هم دارم مثل death note و berserk و ... ولی همشون تهران هستن ديگه بيخوده که منم بگم من دارم.:p

ميخوای تو تاپيک انيميشن بگو، ممکنه همه بچه ها اينور نيان.:f34r::(:cool:

راستی تن تن و ميلو رو هم که ميدونين من فرستادم اگه اينگيليسيشو ميخواين;)، فارسيش رو هم که يکی از بچه ها تو تاپيکش آپلود کرده.:)

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
دارم vampire knight رو می خونم ... قشنگه ...
داداش سیمور لیست بده:lol: فکر کنم دنی هم آرشیو کاملی داشته باشه:happy: منتظر لیستها هستم.
والا اصلش همینایی بود که تا اینجا مطرح کردم ... شاید یکی دوتا یادم رفته باشه که مطرح می کنم :
169.gif

berserk
300
vampire knight
full metal panic

vagabond رو هم بدم نمیاد شروع کنم به گرفتنش .. ظاهرا خیلی پرفروشه ...
cat33.gif

Smiley

Registered User
لایک‌ها
0
من یه تعداد کمیک استریپ فارسی از اکادمی فانتزی دانلود کردم که بد نیست کمیکهای قشنگین فقط حجم کلیشون به یک سیدی هم نمیرسه :p

30 days 30 nights
Alien
devil may cry
SIN CITY
X MEN house of M

R-Gunnm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
آقا کلی نصفی ذوق زده شدم مارو تحویل گرفتید
در مورد انیمه من فقط همون 96 قسمت Maison Ikkoku دارم
اینم در طبق اخلاص فقط بابای طبق در نیارید:D
در مورد مانگا ........بگید تا ببینم دارم یا نه
راستی vagabond دارم تا این قسمت فکر کنم 23 بقیش و هنوز درست حسابیشو پیدا نکردم که download کنم
اگه وقت کنم راجع به GANTZ مینویسم فقط میگم بخونیدش بد نیست
تا بعد

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
اگه وقت کنم راجع به GANTZ مینویسم فقط میگم بخونیدش بد نیست
من الان قسمت 20 انيمه gantz هستم:rolleyes:. کم کم ممکنه شروع کنم به بد و بيراه گفتن
4_2_211.gif
:p. اميدوارم آخرش با يه نتيجه منطقی تموم شه ...
4_14_3.gif

linghuchong

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2
برادر کاکاشی به ليستت my name is zoshio رو اضافه کن. محض خنده :p:lol:

zushio.gif

R-Gunnm

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من الان قسمت 20 انيمه gantz هستم:rolleyes:. کم کم ممکنه شروع کنم به بد و بيراه گفتن
4_2_211.gif
:p. اميدوارم آخرش با يه نتيجه منطقی تموم شه ...
4_14_3.gif

سلام دوست عزیز
به خاطر همین میگم مانگاشو بخونید
به احتمال قوی آخرش ناراحت میشی اگر مثل مانگاش تموم بشه
معمولا انیمه ها با مانگاها تفاوت دارن درصد خشونت و .... توی انیمه کمتره و اینم بگم که
انیمه Gantz قبل از مانگاش ساخته شده و بعضی جاهاش داستان خودشو داره البته من ندیدمش شرمنده :happy:
این مانگا رو Hiroya Oku نوشتن در ابتدا 237 قسمت بوده که توی سال 2006 فاز دومش شروع شده
و 11 قسمت نوشتن یعنی تا 248 (ادامه قبلی)
ایشون این مانگاهارو هم نوشتن
Hen در دو مرحله
Zero One سه قسمت بوده و سریع تمام شده
Gantz در دو مرحله
Me~teru no Kimochi, Love Laughs at Locksmiths تازه شروع شده
آهان راستی وقتی مانگاشو میخونید جدای زد وخورد واتفاقات ریز و درشت
به سیر رشد و تحول شخصیت اصلی دقت کنید
تا بعد.....;)

بالا