برگزیده های پرشین تولز

واردات آهن قراضه خوبه؟

Nirvanna

Registered User
لایک‌ها
10
دوستان نظرتون در مورد سرمایه گذاری روی واردات قراضه های فلزاتی مثل آهن مس و برنج چیه؟
من نیازمندیهای روز رو که چک میکنم میبینم خیلی تقاضا برای خریدش زیاده!

سرمایه اولیه چقدر میخاد و با کدوم کشورها بهتره کار بشه؟

Nirvanna

Registered User
لایک‌ها
10

مکانشو دارید ؟
سرمایه شو دارید ؟

این مورد اگر کسی بتونه روش کار کنه عالی هست

بله مکانش در اصفهان آماده است یه انبار 600 متری فکرکنم کافی باشه واسه شروع.

سرمایه تا 40 تا که میتونم به 70 تا هم برسونمش

ولی اطلاعات در مورد کشورهای صادر کننده و قیمت های فروش و برآورد هزینه ندارم

bazarche0098

Registered User
لایک‌ها
335
سرمایه که قاعدتا خیلی زیاد لازمه .
سوله و انبار لازم دارید .
بازاریابی هم لازمه .
بحث واردات هم که معلومه کلی دردسر داره و اگر اشنایی ندارید براتون کار سخت میشه .
اما فک کنم روسیه و کشورهای اون منطقه جای خوبی برای تجارت و واردات این اقلام که مد نظر دارید باشه .
در مورد واردات هم شرکتهای حق العملکاری زیادن، پس نگرانی هم از این بابت نیست .
فقط باید سرمایه داشته باشید ....
موفق باشید

owl.city

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
545
سرمايت خيلي كمه داداش كسي با ٤٠تا ٧٠تومان واردات نميكنه اينو به دلار چينج كن چيزي نميشه اصلا تازه گمرك و حمل و نقلو دردسر بازاريابيشم حساب كن پولت خيلي كمه

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898

عزیز الان سرمایه 40 الی 70 کافیه ؟
زیر 200 نمیشه وارد این کار شد

بازارش هم کشورهای شرق اروپا ست

reza.parvin

Registered User
لایک‌ها
15
دوست عزیز درامدش خیلی خوبه ولی واس وارداتش با این پولا نمی تونی کاری کنی. من از آشناهام تو این کارن. سرمایه میلیاردی می خواد . الان یه پارت وارد کرده که حدود 850 هزار تن و قیمت براوردی تو ایران 200 میلیارد تومنه. ولی اگه خواستی می تونی با خرید لنجای از کار افتاده جنوب کشور شروع کنی. اینم درآمدش خوبه فقط یکم سخته

Nirvanna

Registered User
لایک‌ها
10

عزیز الان سرمایه 40 الی 70 کافیه ؟
زیر 200 نمیشه وارد این کار شد

بازارش هم کشورهای شرق اروپا ست

200؟!!
خب یعنی نیمیتونم با حجم کم شروع کنم؟؟

یه سرچی مردم متوجه شدم که واردات از عراق هم بد نبوده این چند سال اخیر! اگه بشه هزینه های حملش هم خیلی کمتر میشه نظرتون؟

دوست عزیز درامدش خیلی خوبه ولی واس وارداتش با این پولا نمی تونی کاری کنی. من از آشناهام تو این کارن. سرمایه میلیاردی می خواد . الان یه پارت وارد کرده که حدود 850 هزار تن و قیمت براوردی تو ایران 200 میلیارد تومنه. ولی اگه خواستی می تونی با خرید لنجای از کار افتاده جنوب کشور شروع کنی. اینم درآمدش خوبه فقط یکم سخته

چطوری باید رو این مورد کار کنم؟

آشنای شما از کجا واردات داره؟

سرمايت خيلي كمه داداش كسي با ٤٠تا ٧٠تومان واردات نميكنه اينو به دلار چينج كن چيزي نميشه اصلا تازه گمرك و حمل و نقلو دردسر بازاريابيشم حساب كن پولت خيلي كمه

میتونم اگه با حجم کم جواب بده جذب سرمایه کنم...بین اقوام زیاد هستن افرادی که مایل باشن رو یه کار مطمئن سرمایه گذاری کنن

سرمایه که قاعدتا خیلی زیاد لازمه .
سوله و انبار لازم دارید .
بازاریابی هم لازمه .
بحث واردات هم که معلومه کلی دردسر داره و اگر اشنایی ندارید براتون کار سخت میشه .
اما فک کنم روسیه و کشورهای اون منطقه جای خوبی برای تجارت و واردات این اقلام که مد نظر دارید باشه .
در مورد واردات هم شرکتهای حق العملکاری زیادن، پس نگرانی هم از این بابت نیست .
فقط باید سرمایه داشته باشید ....
موفق باشید

سوله داریم

من حدود 4 سال هست که تو بخش بازرگانی خارجی چند تا شرکت مشغول بودم و اطلاعات کافی در مورد خرید خارجی و ترخیص و گمرک و .... رو دارم با این مورد مشکلی ندارم

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326
می فروشینش یا چیزی هم تولید می کنید باهاش؟

Nirvanna

Registered User
لایک‌ها
10
می فروشینش یا چیزی هم تولید می کنید باهاش؟

برای فروش میخام ...اطراف محل کار فعلیم کلی از این خریدارهای ضایعات آهن و مس و ... هستن که در به در دنبال فروشنده میگردن

reza.parvin

Registered User
لایک‌ها
15
اونجور که من شنیدم از عراق وارد می کنن. لنجم یه سر برید طرفای بندر عباس یه لنج که کلا از رده خارج شده می گیرید اوراق میکنید به قیمت آهن قراضه می فروشید

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
تا قبل از گرونی دلار وارد میکردن. اون هم تازه زمینی و محدود. واردات ضایعات برای کسی میصرفه که یا خودش بازیافت داشته باشه- کارخونه ذوب آهن ووو- یا طرف قرارداد مستقیم و تامین کننده کارخونه باشه. اونهایی که توی روزنامه آگهیشون رو میبینید میخوان ضایعات جمع آوری شده از سطح کشور رو بخرن . همینایی که وانتیها از در خونه ها میخرن. تازه اینها چند مرحله روش کار انجام میشه ، تکه بزرگ یا کوچک باشه بعضیهاش رو پرس میکنن ، بعضیهاش رو خرد میکنن... لقمه میکنن :D.اصطلاحات خودش رو داره . بالاترین قیمت خرید اینها از شما کمتر از نصف کمترین قیمتیه که شما میتونید از خارج تهیه کنید

bene

Registered User
لایک‌ها
481
قیمت خارج از ایران خیلی نزدیک داخل کشور هست یعنی به نظر میاد صرف نداره واردات و صادراتش
ولی کسایی که قراضه مثلا آهن می خرند بیشترین قیمتی که می خرند زمانی که کارخانه 1250 تومن هر کیلو بود آهن ضایعاتی را از من 900 تومن خریدند
یعنی 30 درصد یا بیشتر سود خالص داره
قیمت جهانی را می تونی مثلا از سایت زیر بدست بیاری
Cresson Steel Company - Scrap Pricing

alonzo morning

Registered User
لایک‌ها
255
محض کنجکاوي همشهري مگه محل کارت کدوم طرفه؟
داداش يه مظنه ميدي الان مس ضايعاتي چنده؟ قراضه اهن چند؟
الومينيوم خشک و تر چند؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
از اونجایی که من سر کارم با جوشکار در ارتباطم تونستم این اطلاعات رو به دست بیارم .

این رفیق ما میگفت که بازار خرید و فروش اهن قراضه هیچ وقت کسات نمیشه . الان وارداتش از عراق خیلی خیلی زیاد و پر سود هست . کله گنده های اینکار کسایی هستند که به طور مستقیم با کارخانجاتی مثل ذوب اهن اصفهان کار میکنند . این دوست ما میگفت ذوب اهن اصفهان روزانه ( یا هر ساعت ! ) نیاز به 130 تن مواد اولیه داره برای تولید اهن ، از این 130 تن حدود 100 تنش سنگ اهن هست و 30 تنش اهن قراضه ، بنابراین ذوب اهن همیشه نیاز مبرم به اهن قراضه داره حتی اگر مجبور شه با قیمت بالا بخره به همین خاطر با واسطه های کله گنده قرار داد میبنده .
روش کار به این صورته که واسطه ها باید تعهد بدند که بتونند هر کدوم قسمتی از این 30 تن رو تامین کنند و برای این تعهد هم یک وثیقه نیم میلیاردی میگذارند !!!

به نظر من برای واردات اهن قراضه از عراق و فروش به کارخانجاتی مثل ذوب اهن حداقل باید 1 میلیارد سرمایه رو در نظر گرفت در غیر اینصورت باید واسطه خرد باشید .

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
از اونجایی که من سر کارم با جوشکار در ارتباطم تونستم این اطلاعات رو به دست بیارم .

این رفیق ما میگفت که بازار خرید و فروش اهن قراضه هیچ وقت کسات نمیشه . الان وارداتش از عراق خیلی خیلی زیاد و پر سود هست . کله گنده های اینکار کسایی هستند که به طور مستقیم با کارخانجاتی مثل ذوب اهن اصفهان کار میکنند . این دوست ما میگفت ذوب اهن اصفهان روزانه ( یا هر ساعت ! ) نیاز به 130 تن مواد اولیه داره برای تولید اهن ، از این 130 تن حدود 100 تنش سنگ اهن هست و 30 تنش اهن قراضه ، بنابراین ذوب اهن همیشه نیاز مبرم به اهن قراضه داره حتی اگر مجبور شه با قیمت بالا بخره به همین خاطر با واسطه های کله گنده قرار داد میبنده .
روش کار به این صورته که واسطه ها باید تعهد بدند که بتونند هر کدوم قسمتی از این 30 تن رو تامین کنند و برای این تعهد هم یک وثیقه نیم میلیاردی میگذارند !!!

به نظر من برای واردات اهن قراضه از عراق و فروش به کارخانجاتی مثل ذوب اهن حداقل باید 1 میلیارد سرمایه رو در نظر گرفت در غیر اینصورت باید واسطه خرد باشید .

دقیقا

اینو هم در نظر داشته باشید که این مورد سودش روی توناژ فقط سود داره

مثلن بگی 200 کیلو آهن بخرم ببینم چطوره نیستا

مثلا باید 40 تن بخری تا 40-50 میلیون سود کنی

imaco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
بله مکانش در اصفهان آماده است یه انبار 600 متری فکرکنم کافی باشه واسه شروع.

سرمایه تا 40 تا که میتونم به 70 تا هم برسونمش

ولی اطلاعات در مورد کشورهای صادر کننده و قیمت های فروش و برآورد هزینه ندارم

اون سرمایه در بازار قراضه پول خورد هم نیست چه برسه به اینکه بخوای کار کنی ! برای اینکار ده بیست سال تجربه لازمه و چند میلیارد سرمایه . اگه بیشتر تحقیق کنی متوجه منظورم میشی .

alireza2010

Registered User
لایک‌ها
130
والا نمیدونم این دوستمون کدوم منطقه صنعتی و غیرصنعتی اصفهان هست
ولی اگه اهن فروش و بازار اهن میخای امار بگیری پیشنهاد میکنم یه سر به جاده دولت اباد بزنی!
من یه اشنایی دورادور ازلحاظ اسمی و رسمی باچندتاشون داشتم میدونم سرمایه ای که این کار میخاد 1میلیارد ماله سالهای قبل با هزینه های قبل بود
الان که همه چی دو و سه برابر شده مطمن باش سرمایه اولیه هم به همین مقدار بالا رفته

با این سرمایه شاید بتونی وارد بازار کار بشی ولی نه به عنوان عمده فروش وبادرامدبالا
نهایتا بتونی باز بخری و خورده فروشی کنی که با وضعیت الان بازار و نحوه تسویه و دردسرای بعدش...
شما اگه بتونی تو بازار الومنیوم البته نه اسقاط همون فروش شمش و ... یه تحقیقی بکنی من که حس کردم تواصفهان دست توش کم هست...

"علیرضا"

سعادت

Registered User
لایک‌ها
1,134

دقیقا

اینو هم در نظر داشته باشید که این مورد سودش روی توناژ فقط سود داره

مثلن بگی 200 کیلو آهن بخرم ببینم چطوره نیستا

مثلا باید 40 تن بخری تا 40-50 میلیون سود کنی

البته اینجوری نیست که روی هر تن 40 - 50 میلیون سود کنن چون قراضه درجه یک کلا کیلو 1200 - 1300 هست

با این پولا که اصلا فکر واردات نباش ولی میتوتی بری تو کار جمع آوری قراضه مثلا از ساختمون هایی که خراب کردن ضایعاتشونو بخری یا ....

Nirvanna

Registered User
لایک‌ها
10
والا نمیدونم این دوستمون کدوم منطقه صنعتی و غیرصنعتی اصفهان هست
ولی اگه اهن فروش و بازار اهن میخای امار بگیری پیشنهاد میکنم یه سر به جاده دولت اباد بزنی!
من یه اشنایی دورادور ازلحاظ اسمی و رسمی باچندتاشون داشتم میدونم سرمایه ای که این کار میخاد 1میلیارد ماله سالهای قبل با هزینه های قبل بود
الان که همه چی دو و سه برابر شده مطمن باش سرمایه اولیه هم به همین مقدار بالا رفته

با این سرمایه شاید بتونی وارد بازار کار بشی ولی نه به عنوان عمده فروش وبادرامدبالا
نهایتا بتونی باز بخری و خورده فروشی کنی که با وضعیت الان بازار و نحوه تسویه و دردسرای بعدش...
شما اگه بتونی تو بازار الومنیوم البته نه اسقاط همون فروش شمش و ... یه تحقیقی بکنی من که حس کردم تواصفهان دست توش کم هست...

"علیرضا"

ممنون

من راستش تو این چند روز دارم جدی تر روش تحقیق میکنم و خب به همین نتیجه ای که دوستان گفتن رسیدم...سرمایه کمه ولی خب من هم نمیخام از همون اول با یه نفر که 30 ساله تو این کاره و تبدیل به یه غول سرمایه شده رقابت کنم من هدفم آوردن قراضه ها و فروش اون به همین کارگاه ها و خرده فروش هایی هست که قراضه ها رو از سطح شهر حمع میکنن و همیشه دنبال فروشنده میگردن...

آلومنیوم منظورتون کار رو وارداتش هست یا ....؟

بالا